ïat de administratie "der werkloozeiikassen too goedkoop is, daar de organisaties dit gratis doen. Dit werd onlangs nog door Minister Aaiberse getuigd. De voorstellen van B. en W. worden daarna met algem. stemmen aangenomen De beer A. H. van Noort zegt als Voor zitter van den R.-K. Volksbond, zeer met bet gevallen besluit te zijn ingenomen. Hij betuigt gaarne zijn dank aan B. en W. voor hun initiatief en den Raad voor zijne medewerking in deze. Bij de rondvraag verzocht de heer L. M v. Noort inlichtingen omtrent de kwestie Guldemond. De Voorz. zegt, dat de onder handelingen eenigszins stokten bij de for- muleci-ing der overeengekomen punten. De onderhandelingen zijn intusschen deze week hervat en spreker hoopt, dat zij bin nenkort tot een gunstig resultaat zullen leiden. De heer Heemskerk dringt er op aan dat maximumsnelheid-borden zullen wor den gplaatst in de Zilk, waar de auto's maar doorsnorren en gevaar voor de jeugd opleveren. B. en "W. zullen deze aangele genheid overwegen. De heer A. H. v. Noort klaagt over het slechte onderhoud van het Harde Pad, dat door de gelegde gasbuizen veel heeft ge leden. De Voorz. zegt dat hieraan aan dacht zal worden gegeven, doch dat het weder op 't oogenblik ook niet medewerkt. Vervolgens wordt overgegaan in ge heim comité tot behandeling van het vol gende punt der agenda: Reclames Be drijfsbelasting. OEGSTGEEST Gemeenteraad. Vergadering van Maandag 30 Juni, on- vfier voorzitterschap van den heer J. G. M. v. Griethuijaen, burgemeester. Afwezig de heer Rubenkamp. 7 Na opening worden' de notulen der vo rige vergadering gelezen en ongewijzigd Onder do ingekomen stukken is een' me de deeling van den Min. v. Onderwijs, dat de rijksbijdrage in de kosten in het L. O. voor de gemeente Oegstgeest, ia vastge steld over 1924 op f 13700. Inzake de regeling van den keurings dienst van ve9 en vleesch met Leiden, wordt medegedeeld, dat de gemeente over 1924 heeft bij te dratren voor een som van f S57.82. De heer A. J. C. Donk, ambtenaar ter secretarie, die na langdurige ongesteld heid zijn werkzaamheden heeft kunnen hervatten, betuigt B. en W. en den raad zijn dank voor den steun van deze colle ge's tijdens zijn ziekte ondervonden.. Het zal hem een spoorslag zijn. bij vernieu wing de belangen der gemeente te dienen. Uit hetverslag van den toestand der gemeente over 1923 - wordt aangehaald, dat do bevolking sinds de laatste opgave is toegenomen met 203 zielen. Dat van de comm. tot wering' van schoolverzuim Wordt voor kennisgeving aangenomen, evenals dat van de Volkshuisvesting over 1923. Het verslag van de Oegstgeester bur gerwacht over 1923 wordt in z'n geheel ge lezen en verwerft do goedkeuring van den raad. Secretaris, penningmeester en com mandant hebbenafzonderlijk bijgedragen tot do samenstelling van het verslag. Ge memoreerd wordt o-m. dat absoluut geen luxe uitgaven zijn gedaan, ook- niet voor feestavonden, en dat de burgerwacht mo menteel 125 leden telt, met een volledig kader. Ben verzoek van Mej. de Roo om ver lenging van den termijn binnen welke een voor hair woning staande liglial moet zijn verwijderd, wordt gesteld in handen van B. en W., daar de raad niet bevoegd is in dezo een uitspraak te doen. Op het vei-zoek van den heer J. de Ko ning om eervol ontslag als aanplakker an omroeper, wordt gunstig beschikt. "Van de Alg. Ver. v. Bloembolenlcultuur te Haarlem is een aanvrage ingekomen, orh een subsidie van f 100 voor de in het a.s. voorjaar te Heemstede te houden In ternationale voorjaars-blocmententoonstel ling. B. en Wi stellen voor, de aanvrage toe te staan. Den lieer v. Egmond verheugt het dat B. en W. dit advies geven. Hij wil er nog aan toevoegen dat* Oegstgeest bij deze ten toonstelling speciaal belang heeft, door do kostbare inzending die de plaatselijke afdeeling van bovengenoemde vereen, zal samenstellen. Een bedrag van f 600 is reeds voor dit deel bijeengebracht. Met algemeene stemmen wordt besloten de gevraagde subsidie te verleenen. Een adres, onderteekend door een aantal ingezetenen waarin gevraagd wordt de zweminrichting in het Poelmeer na 4 uur flam, open te stellen voor dames, kan niet in behandeling worden genomen, daar èet niet gezegeld, is. In behandeling komt daarna het voor- jtcl van B. en W. om over te gaan tot ver huring van de nieuwearbeiderswoningen dan den Morschwëg, voor den prijs van 2.75 per week, tegen nader door B. en W. vast te stellen voorwaarden. De heer Schoonderwoerd vraagt om welko redenen B. en W. geen advies gegeven hebben ten aanzien van een huur koopstelsel, en voorts, of bij den genoem den prijs ook de waterleiding is inbegre pen. Op het laatste zegt de Voorz. niet da delijk te lcunnen antwoorden. In elk ge val is met alle onkosten zooveel mogelijk rekening gehouden. Wat het geven in huur koop betreft, achten B. en W. het billijk dat voorloopig de huizen voor ieder be schikbaar worden gesteld, dus ook voor menschen, die niet aan «huurkoop kunnen denken. Échter betreft het slechts 6 hui- aen waarvan er al dadelijk twee afgaan voor personen die in diénst van de ge meente zijn. De heer Bakker vindt den prijs erg bil Kjk. Spr. deelt de meening van B. en W. betreffende den tijd waarop de huurkoop ?noet worden toegepast. Toch hoopt spr. dat wat zich de raad daarvan had voor gesteld. eenmaal nog zal worden bereikt. Do heer v. Egmond'" verheugt zich over dit eerste resultaat van de zorg der gemeente voor dien arbeiders-woningbouw. Spr. brengt hulde aan B. en W. voor hun aandeel in deze. In antwoord op den heor U i t o n b' o- gaard deelt de Voorz. als zijn gevoelen mede, dat 't het beste zal zijn dat aan B. en W. do onderhandscho verhuring wordt overgelaten. Spr. zal rekening houden met den wenseh van den heer U., dat aan gezinnen, die bijzondere behoefte aan wo ningverruiming hebben, de voorrang zal worden verleend. Het voorstel wordt met alg. st. aange nomen. Vervolgens komt nogmaals in behande ling het verzoek van de heeren Kraan en Groene we gen, om een hypothecair crediet van f 58000 togen een rente van 4 voor den bouw van 20 arbeiderswoningen f 2900. In het algemeen staan B. en W. sym pathiek tegenover het verzoek, al hebben zij wel eenig bezwaar tegen de 1 aflos sing die in het verzoek wordt voorgesteld. Zij meenen dat dit minstens op 2 moet worden gesteld, anders zou het 100 jaar duren, eer het crediet was afgelost. Overigens stellen B. en W. voor, de aan vrage toe te staan. Volgens do opgemaak te rekening zal de gemeente bij inwilli ging per jaar een bedrag van f 05.25 per woning toeleggen. Do Voorz. doet voorlezing van ver schillende voorwaarden die B. en V/. nog aan de concept-voorwaarden wenschen toe te voegen. Hierin is o.m. opgenomen, dat de huur niet meer zal mogen bedragen dan f 4.per week. Den heer v. Egmond is liet voorstel van B. en W. wel sympahiek. Spr. vraagt of B. cn W. eenige zekerheid hebben dat de aanvragers met dezo voorwaarden ge noegen zullen nemen Spr. betreurt het, dat vooraf geen overleg is gepleegd. Het gevolg daarvan zal zijn, dat de zoo zeer begeerde woningbouw bij niet-overeenstem ming. weer eenigeil tijd zal worden ver traagd. Waar spr. evenals de heer Schoon derwoerd wel overleg met de aanvragers heeft gepleegd, zal spr. eenige wijziging van het voorstel van B. en W. voorstellen. Betreffende het percentage van aflos sing geeft spr. in overweging, dit niet hooger dan 1 te stellen, doch de aflos sing te zoeken in' een verhooging van de annuïteit, en deze te brengen van 4 op 5 Exploitanten moeten ook rekening houden met de kosten voor onderhoud, die geheel voor hun rekening komen, waarbij zij nog de risico dragen dat do huizen gedurende eenigen tijd te hunnen laste komen leeg te staan. De heer Schoonderwoerd licht het voorstel van den heer v. Egmond toe, aan de hand van een uitvoerige bereke ning. waarvan hij aan elk der leden een' duplicaat overhandigt. Volgens het voorstel-v. Egmond 'zal het geheele bedrag in 40 jaren zijn afgelost, terwijl het voorstel van B. en W. op een gemeentelijke geldleening voor 50 Jaren is berekend. Na 17 jaren wordt volgens het voorstel-v. Egmond.. reëds 2 pet., en na 3G jaren meer dan 4 pet-, afgelost. Met het 1 pet. voor onderhoudskosten kunnen ex ploitanten onmogelijk rondkomen. Er zou dan vogr het opknappen van de huizen slechts f 9.per woning in de 5 jaar over blijven. Spr. hoopt op een vruchtbare be spreking. De Voorz. hoopt dat de raad zicli door het laatste niet zal laten afschrikken van een uitvoerige behandeling..B. en W. ach ten de zaak van te groot belang om liet voorstel van deze beide heeren zonder -meer in behandeling te nemen. Spr. had het ook beter gevonden dat B. en W. in tijds met dit nieuwe voorstel in kennis waren gesteld. i De heer Bakker heeft respect voor het werk van de heeren die dit nieuwe voorstel hebben voorbereid. Eenerzijds echter moet spr. B. en W. gelijk geven, waar zij bezwaar maken tegen een aflos sing met 1 pet. Toch hoopt spr. van harte dat beide partijen tot overeenstemming zullen komen, in het belang van do zaak. Spr. zou er geen' bezwaar tegen, heb ben, zoo B. en W. aan de hand van deze nieuwe berekening nogmaals het voorstel voorbereidden. De heer v. Egmond zegt geen gele genheid te hebben gehad, het voorstel vooraf ter kennis van B. en W. te bren gen. Wanneer de behandeling ervan be slist moet werden uitgesteld;, vertrouwt spr. dat B. en W. zoo spoedig als maar eenigszins mogelijk is; de beslissing van den raad zullen: vragen. Ten slotte komt spr. terug op annuïteitskwestie, waarvoor het nieuwe voorstel heusch een goede oplossing biodt. Tegenover den voorz. verzekert spr. nogmaals, dat liet niet de bedoeling is ge weest B. en W. to „overrompelen". De voorstellers achtten de zaak eenvoudig genoeg ern er dezen avond een beslissing over te nemen. Met algemeene stemmen wordt tenslotte besloten het voorstel-v. Egmond-Schoon- derwoerd te rer.vqyeeren naar B. en W. Op uilnoodiging van den voorzitter zat de heer Schoonderwoerd nog enlcelo bezwaren uiteen die er tegen het voorstel van B. en W. bestaan, ter nadere overwe ging. O. m. wil spr. de minder gegoeder! in de gelegenheid stellen om tot aankoop van deze huizen ovér te gaan, door de huizen in huurkoop te geven, en de „koop som" van f 500.betaalbaar te stellen in jaarlijksche termijnen van f 100.Ver der zouden de voorstellers willen zien vast gelegd dat 25 pet. van bet aantal wonin gen als huurhuizen beschikbaar moet blij ven. Bij de „losse" bespreking van een en .ander protesteert de heer v. Egmond 'tegen de voorstelling van den voorzitter, als zouden de voorstellers opzettelijk be zig zijn de exploitanten te bevoordeelen. Het gaat er alleen om, goedkoope arbei derswoningen te krijgen. De heer Schoonderwoerd sluit VREES GEEN EXAK2EN. Want er is een middel dat U 0 bevrijdt van zenuwachtigheid, een middel dat- U kalm maakt en kalm Houdt, ter wijl uw geest helder blijft. Mijnhard&'s Zenuwtabletlen wetenschappelijk sa mengesteld en onschadelijk, genezen U van Uw zenuwachtigheid. Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 6204 zioh hierbij aan. Spr. heeft over den arbeiders-woningbouw al zooveel moeten hooren, dat er nog wel wat bij kan. Het laat spr. echter volmaakt koud, of de lieer de Rooij of de heer Kraan de woningen bouwt. Spr. protesteert tegen dergelijke insinuaties. De Voorz. onkerut dat bij een derge lijke voorsteling zou hebbem gewekt. In geen geval heeft hij zulks bedoeld. Al leen wenschen B. en W. opzettelijk 'het belang der geheele gemeente op den voor-0 grond te stellen. De heer Zandbergen is het niet in alles eens met de voorstellers. Spr. ge looft niet dat met op de door hen voor gestelde manier gemakkelijk geld zal kun nen worden verkregèn. De Vo o r z. gelooft dat ook niet. Even wel, B. en W. zullen de zaak opnieuw grondig voorbereiden. Spr. deelt mede dat- van den heer de Rooij een briefje is ont vangen, waarin dezo vraagt zijn in Janu ari gedaan vèrzoek om crediet voor den bouw van 12 arbeiderswoningen als niet gedaan te beschouwen, gezien het feit dat de raad nog steeds niet tot behandeling van dit verzoek is gekomen. De heer v. Egmond had er'Juist bij de rondvraag over willen spreken. Het punt „woningbouw" wordt hierme de buiten behandeling gesteld. De, raad gaat aecoord met do voorge stelde af- en overschrijvingen! op de be grooting over 1924, evenals niet d© voor gestelde rekening -en begroeting van het H. Geest-Armbestuur. Met betrekking tot de levering van ba- zalt- en grind stellen B. en W. voor deze. te gunnen aan den heer Wilbrink, die bij onderliandsche aanbesteding het laagst inschreef. De lieer do Graaf geeft in overwe ging, do inschrijving ook open te stellen voor solide personen, uit deze gemeente. De heeren Verhaar en Schoonderwoerd steunen dit voorstel. Na eenige discussie verklaren B. en W. zich bereid, het voorstel terug te nemen, en wordt besloten de inschrijving opnieuw open te stellen. Aangenomen wordt het voorstel om de vergoeding aar de coneiergo van het raad huis, vast te stellen op f 350 per jaar. Aan B. en W. wordt overgelaten de be noeming van een. coneiergo (vaealure-Mej. de Koning.) Bij de rondvraag informeert de heer v. Egmond naar den stand van zaken bij de verbreeding van den Rijnsburgerweg (Leiösche Straatweg.) Is het waar, dat Oegstgeest do. plannen tegenhoudt? De V o o r z. dient uitvoerig van ant woord. Dat Oegstgeest zou tegenwerken is geheel onjuist. Het plan tot verbreeding is'door Leiden zelfstandig gevormd en bij Ged. St. inge diend. Dezen wilden het niet bij Prov. St. aanhangig maken indien Oegstgeest niet tevens bij het plan werd betrokken, om dat de verbreeding, waarvoor Leiden subsidie had gevraagd, anders geen zin zoti hebben. Met Leiden is teen geconfe reerd, en het plan na besproken te zijn, bij God. St. wederom ingediend. Toen bleek, dat bij Leiden een vergissing was gemaakt, daar Ged. St. het oog hadden op een verbreeding tot de Deutzstraat, terwijl Leiden slechts aan een verbreeding tot den Tenvceveg liad gedacht. Opnieuw is toen een plan vastgesteld en eerst- af zonderlijk, later, op 1 Mei, met de twee gem.-bcstureii en Ged. Staten besproken. Overeenkomstig het advies van Ged. Staten hebben Leiden en Oegstgeest hier na weer samen geconfereerd, maar defini tieve voorstellen van Leiden zijn niet meer bij Oegstgeest ingekomen. Deze, wellicht onopzettelijke nrlatigheid is de oorzaak van de vertraging, daar het- gern- bestuur op zeker moment tegen Ged. St. moest zeggen, dat het niet- wist hoe de Leidsehe voorstellen luidden. Ten laatste hebben GecL St. op spoed aangedrongen, om de zaak nog ia de eerstvolgende zit ting van Prov. Staten aanhangig te kun nen maken, doch om do reeds genoemde reden konden B. en W. niet doorgaan, terwijl .zij tevens de goedkeuring van den raad wenscliten af te wachten. Spr. gelooft niet dab er iets tegen is, om zich in principe over 't plan uit te spre ken. en heb financieel aandeel der ge meente. Een bezwaar is, dat de rioleering, di© nu 'in hot midden van den weg is, beslist zal moeten worden verlegd, omdat- Ged. St. er niet too to bewegen waren, de rails aan den kant van den weg te deen aanleg gen; die moesten in het midden blijven. De rioleering moet nu over de twee zij den van den weg worden verdeeld. Ged. Stater, gevoelen eebter dat Oegst geest naar verhouding niet zooveel belang bij deze vc-rbreeding heeft als Leiden, en wijlen meer verder tegemoetkomen, door boven 50 van de totaalkoslen, zijnde f 38937.50 nog f 0000 te verstrekken voor het verleggen van de riolen. Het hek van „Endegeest" zal 2 M. wor den teruggezet en de vrijgekomen grond gratis door Leiden aan Oegstgeest afge staan. Do wegverbreeding zal kosten, van den .Warmonder- tot den Terweeweg f 31.500; van den Terweeweg tot de Deutzstraat f 30.000, plus de rioleering die van den Terweeweg tot de Endcgoesterlaan f 9000 en van de Voortlaan tot do Deutzstraat f 8000 kost. Voor do gemeente zal er een oom van f 36.937.50 mee gemoeid zijn, wat betrekkelijk veel is, voor bet- kleine dorpsgedeelte dat er bij betrokken is. De heer v. Egmond vindt 't inderdaad een groot offer, cLat liicr gevraagd wordt, maar we moeten toch ook zeer gaarne me dewerken aan het veranderen van een le vensgevaarlijken toestand. De heer de Graaf vraagt of Ged. St. niet te bewegen' waren de rails aan een kant van den weg te doen leggen', waarop de Voorz. ontkennend antwoordt. De heer Schoonderwoerd vraagt of er oen dubbel spoor door de Deutz straat komt-. De Voorz.: Voorloopig nog niet-. De heer v. Egmond wijst nog op de wenschelijkheid om een sloot die langs een gedeelto van de de Kempenaerst-raat loopt, af te zetten ter wille van het ver keer en verkrijgt toezegging, dat er naar gekeken zal worden, Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Een kaasmarkt? Gisteravond werd onder voorzitterschap van den burgemeester in hotel „De Vergul de "Wagen" een vergadering gehouden, met het doel de mogelijkheid te bespreken om tot oprichting te komen eener kaas markt te dezer plaatse. In zijn openings woord heette spr. de vrij talrijke aanwe zigen welkom. Het is, aldus de burgemees ter, niet de eerste maal, dat pogingen wer den aangewend cm tot oprichting eener markt te komen, doch de Alphensche Middensiandsvereenigingen hebben zich daardoor niet laten afschrikken en hebben andermaal het plan opgevat, in de over tuiging, dat, als de inwoners daartoe wil len samenwerken, het marktbeslaan ver zekerd is. Spr. wil daarom de vraag naar voren brengen: wenschen de aanwezigen in beginsel mede te werken aan de tot standkoming eener markt, en wie willen daaraan medewerken? Na eenige discus sies verklaarden zich een vijftien-tal land- houwers daartoe bereid. Op voorstel van den Voorz. werd beslo ten tot de instelling eener Marktcommis- sie, bestaande uit vijf personen. In den breede werd besproken den dag, wanneer de markt zal worden gehouden. Hieruit bleek, dat de overgroote meerderheid der aanwezigen voor den Donderdag was. De datum van aanvang der markt kon ter ver gadering nog niet worden vastgesteld, doch zal weldra door middel der bladen bekend gemaakt worden, terwijl de com missie de zaak verder zal voorbereiden. Namens B. cn W. bracht de Voorz. den aanwezigen hierna dank voor hunne be langstelling, inzonder hen die'hun mede werking toezegden. Spr. gaf de verzeke ring de belangen van d'o handel en produ centen krachtig te willen steunen en ein digde met den wensch, dat. door de op- riehiing der markt iets tot stand zou wor den gebracht in het belang der gemeente, handel en verkeer. Ongeluk. Op de scheepswerf van do firma B. had de werkman B. R., met een pot met kokende hars in zijn hand het ongeluk te vallen, -waardoor hij "een ge deelte der hpet-o vloeistof over het gelaat en handen kreeg en vrij ernstige brand wonden bekwam. Hij werd door dr. G. verhonden. KATWIJK. Aanherteding. Gisteren had ten Ge- mèentehnize de aanbesteding plaats van: „het aanbrengen van eenige veranderin gen" aan de voormalige O. L. School aan den Noordwijkerweg te Katwijk aan den Rijn. De uitslag was als volgt: A. de Best f3100, G. van Rijn en K. van der Plas f3285; firma Zwanenburg en van der Bent f 3300, Jac. Remmerswaal en G. KIoos f3375. Perceel II: Verfwerk E. Schoneveld f1475. Het werk is tegelijk gegund aan de laagslo inschrijvers. L'SSE. R.-K. Voetbalclub. Gisteravond is men overgegaan tot ontbinding van de R.-K. Voetbalclub L. S. V. Daartegenover wordt hedenavond te 8 uur in het Bondsgebouw een vergadering gehouden van alle R.-K. sportliefhebbers Pan ie geraken tot één R.-K. Voetbalclub. WASSENAAR. Het remise-terrein der H. T. M. Gis teren heeft de Directie der H. T. M. op haar kantoor aanbesteed het maken van een toegangsweg en wegen op het Remise-- terrein te "Wassenaar. Er waren 8 inschrijvers en wel de hee ren: D. van Stuyvenberg, Den Haag, voor f32.175; T. de Geus, Loosduiuen, f32:500; L. Beekee, Den Haag, f 35.970; J. Muys, Rijswijk, f 38.950; Ned.,Beton- en Aanne mingmaatschappij (Amsterdam) f 39.800; J. Pronk, Den Haag, f39.971.25: P. Teeuw Sliedrceht, f 41.600; en G. Kooijman, Uit hoorn f 42.000. Caerffenggdo Bsrachfen. Dubbele moordaanslag. Gisterenavond is in de Regulanlierdwars straat, te Amsterdam, een dubbele moord aanslag gepleegd. Een man stak met een dolkmes een vrouw, met wie hij vroeger verkeering had cn daarna een anderen man tot wien deze vrouw in verhouding stond. De vrouw werd levensgevaarlijk in de hals gewond, de man vrij ernstig aan pob en hals. De dader, achtervolgd door een broer van het vrouwelijk slachtoffer, vluchtte door een ruit van een huis in de Geelvink- steeg, doch werd later op het dak door de politie gearresteerd. Da dader was ook vrij ernstig gewond. Een drama te 's-Gravenhage. Gisterenmorgen heeft zich in een perceel aan het Louise do Golligny-plein te 's-Gra venhage, een vreeselijk drama afgespeeld. Een aldaar wonend heer heeft door, zelf moord getracht een einde aan zijn leven te maken, waartoe hij een dosis vergif had ingenomen. De dosis was echter zoo groot, dat het lichaam door een inwendige ont ploffing uit elkaar gereten is. Bijna tfe Keels hand ata, mén meldt aan de „Zw. Crt", Een vier- en een tveejarie L, den landbouwer Olde Rikiert 1 hadden een muisje govangen en J diertje met een bijl den genadesfc. Ongelukkiger wijze sloeg de ou' bij zijn broertje een groot deel bandje bijna gebeel af, zoodaA van de handpalm en drie vingen, teerd moesten worden. Boos opzet? De machinist van den laatsten fo\ vorden—Stadskanaal bemerkte avond in het s, g. Dikbosch (ValtU klembouten op de rails. Hij stopte' de bouten weg en stelde ze later stationschef ter hand. Het vermoedelijke vergiftiginase. te Gouda. Omtrent het vermoedelijke g6T vergiftiging te Gouda vernemen i dat de geneeskundigen van het paf Rotterdam geen verdachte doods, hebben kunnen vaststellen. Een" scheikundig onderzoek is gelast, Ten huize van W. to Zutphen," de, noot van den overledene, is een L king ingesteld waarbij verschillend ten en pannen in beslag genomen Een slachtoffer der hitte. De 18-jarige boerenknecht If. i Schyndel werd zoodanig door de fe vangen, dat hij overgebracht moer den naar het ziekenhuis. Do laatst. Sacramenten der stervenden toegediend. Gedachtig aan de' vele slachtcffe verleden jaar moge er ten plattel^ aan worden herinnerd, dat men 4 met werken moet ophouden en-op g schaduwde plek gaat ruston.- zoodn zich van de hitte onwel begint te t Mazelen. In de gemeente, Voorburg komen vallen van mazelen en rooie hond vc§ der bewaarscholen is op medisch gesloten. Brand. Gisterochtend brak er brand uit i manufactuurzaak, bewoond door u, in haar slaapkamer, welke, ze niet b; trap kon verlaten, daar deze vo stond. Eenige mannen hebben has een ladder gered. De brand was spcu- bluscht. De bovenverdieping is uitee winkel goederen zijn verloren p Op de bovenverdieping is eenig schade veroorzaakt. Oorzaak onbekend. De brutale simulart. Gistermorgen is de oplichter W. wersheimer, alias Pierre Ditz onder belangstelling zwaar geboeid, en gem» van Tilburg naar Breda overgebiac'rf, ter beschikking van der Justitie Zeer velen, die nog niet konden g.4: dat zij zoo erg waren beetgenomen, den zich thans overtuigen, dat hun ge.re beschermeling geen menselielijk doch een flinke, stevige jonge kereli Over het geval wordt nog steeds is geheele Zuiden druk gesproken. Een lokkendief. Een 16-jarig dochtertje van m?j. -Gravenhage, is in de 's-Gra venzztë aangesproken door een heer, die hasi telde, dat zij op last- van haar moeite hem mede moest gaan naar i om het -haar te laten afknippen. Xai haar inderdaad was afgeknipt, man zich met het haar aldus k haal van het kind uit de voelt maakt. Handige oplichter. Eenigen, tijd geleden verscheen plaatselijk blad te, Eindhoven i tentie. waarin agenten werden gen voor incasseering van gelden tegen3 vergoeding. Natuurlijk meldden zié schillende personen aan. die. allen t aangenomen, mits zij f 50 borg kende, ten. Als zij daaraan voldeden, toekomst verzekerd en konden zij sa erk gaan. Vele geedgeloovige lieds pen er in. De vorige week stelden 3 geld in handen Aan een persoon, d? C. noemde en te Woensel op k was. Zij spraken af, dat zij zich 1 dag bij hem aan zijn woning zcnda vo°gen, teneinde de werkzaamhede kunnen aanvangen. Natuurlijk dacht) der agenten dat hij de eenige agen'. die te Eindhoven zou werken. Gisïf! tend vervoegden zich- echter veiscÜ personen aan de kamers van bedoelde) C., die in werkelijkheid K. heet, ze was er van door. Er is aangifte?- bij de recherche, die een onderzoek KJ is afkomstig uit 's-IIertogenbosr Juweelen diefstal. Van een hotelhouder te Zend voort een partij juwe,elen van aanzit) waarde, die hij in be.Avaring had p gen van mevrouw H. uit Baarn, Hiervan werd verdacht de huisknec: met wien de politie reeds vroeger '1 had gehad in vei'band met een diea die spoorloos verdwenen was. De13 che heeft S. te Amsterdam aangw_ Voor den commissaris van politie r.^ gen volledige bekentenis afgelegd. weelen werden in beslag genomen schillende banken van leening te dam en te Haarlem. Gezonde gemeente. Als bijzonderheid kunnen we gedurende de geheele maand geen enkel sterfgeval ter scorcto.>ie 15 gegeven. Een roeibootje als woning- 'Aan den Open Rijs tuin te werd een schipper uit zijn v?.art"?M met behulp van een tweetal ters, daar hij volgens deji eigener de huur te betalen. De uitzettiHo met geweld geschieden, daar d1311

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6