dacht heeft aan zijn nieuwe hert waar dit mooie heeld eenmaal voor zal komen te staau en dat is: de kinderpenning. Ieder schoolkind zal één cent per week mede brengen voor de nieuwe kerk en we zullen eens zien, hoe aardig jelui dat zelf vindt. Bij zijn preek nam Pastoor Van Leeu wen tot tekst de woorden van den Evange list Mattheüs: ,.En ook de kinderen riepen hetHosanna, den zoon van David". Dan wijst de gewijde redenaar op h§t verhaal van Palmzondag, hetgeen de kin deren wel weten, maar misschien is het hun onbekend, dat ook de kindertjes op den Maandagmiddag voor den dood van Christus de kopjes als bij elkaar staken en in den Tempel van Jeruzalem het ..Ho sanna" aanhieven. Dan memoreert de Par toor de intronisatie van het H. Hart in de huisgezinnen en beide scholen zullen thans Zich geheel gaan stellen onder de bijzon dere bescherming van het H. Hart en de kinderen zullen zeker beloven goed hun best te doen, veel ter kerk te gaan en Jesus' H Hart nooit te bedroeven. Ten slotte noodigt de Pastoor de talrijke toer schouwers buiten de afgesloten ruimte uit, niet alleen thans het stilzwijgen te bewa ren, doch met den Priester en de kinderen mede te bidden. Hierop volgden de tref fend mooie gebeden en werd een keurig In- tronisatielied gezongen, waarna de cele- breerende priester alle aanwezigen zegen de. Hierna werd het le.vensgroote H. Hart beeld als onder bloemen bedolven; niet één kind, groot of klein, arm of rijk, of het had. voor dit mooie doel bloemen medege bracht. Hierna ontvingen alle kinderen een gedachtenis-plaatje, 't Is weder een der vele mooie Roomsche feestdagen geweest, die uitmuntend en in voorbeeldige orde slaagde. Talrijk velen woonden de Intro nisatie bij. Onderwijs. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongensschool aan de Mariastraat alhier, hoofd de heer E. A. Janssen, is be noemd de heer S. Redeker te Venhuizen. Straatprediker. Gisterenavond, hield V., wonende aan de Meerstraat, een soor.t van straatpre.diking. De man begon eerst een soort godsdienstig debat tegen een 'buurman; een en ander breidde zich uit tot anderen; geleidelijk nam het aantal nieuwsgierigen toe en groeide aan tot een honderdtal. Onvermoeid redeneerde de stakker (die o. i. niet geheel toerekenbaar is) door van half negen tot 12 uur. Toch deden de omstanders verstandiger hun nieuwsgierigheid en belangstelling te ma tigen, daar het nut dezer predicaties min stens twijfelachtig is. R. K. Postmannen. Donderdagavond vergaderde in café „Flora" de afd. Hille- gom en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van P. T. en T. personeel „St. Pe trus". In zijn openingswoord zegt de voorzitter, de heer J. Heemskerk, o. m. dat de afdeeling met tevredenheid kan terug zien op het werk gedurende haar 5-jarig bestaan verricht en het doet spreker genoe gen dit te kunnen zeggen naast woorden van protest en afkeuring ten opzichte van het beleid der Regeering. in zake de ambte naren-salarissen. De slag die de ambtenaren reeds heeft getroffen door den aftrek van 5 6 pet. is hard geweest en blijft nog steeds gevoelig, doch de plannen der Regeering voor e-en volgend jaar doen de ambtenaren met -/zrooten onrust de toekomst tegemoet gaan. Minister Colijn heeft verklaard, dat die salarissen van de ambtenaren niet te hoog zijn, doch spreker hoopt, dat Z.Ex. spoe dig eerlijk zal inzien, dat de salarissen veel te laag zijn Als we, aldus spr., de plannen meer nabij bezien, dan is het ree.ds zoo goed als zeker, dat het platteland in de toekomst het meest gedupeerd zal zijn. Met een krachtige aanmoediging om toch steeds veel vertrouwen te stellen in het werk van het Bondsbestuur en allen als één man achter de besturen te staan opende spreker de vergadering. Hierna werden de notulen gelezen en onder dank zegging goedgekeurd. Onder do ingeko men stukken was een regeling voor de -temming voor leden van den Bondsraad, benevens een lijst van geadviseerde candi- ■Saten. Alle geadv. candidaten werden over genomen en instemming werd betuigd zoet de adviseering van den afd.-secr. den heer F. C. van Lierop voor de categorie bestellers. Door de afgevaardigden naar het te Den Haag gehouden Congres werd een keurig verslag uitgebracht, waarvoor dank gebracht werd. De Commissie van verificateurs bracht verslag uit van de kas waarna de pen ningmeester de heer Van Bemmel, onder dankzegging werd gedéchargeerd. Hierna werd de rijwielbelasting breedvoerig be sproken. en na discussie besloten het Bondsbestuur te verzoeken een verhooging ran rij wiel vergoeding te vragen tot een bedrag van f 3 per jaar. Vervolgens deelde de Voorzitter mede. dat na rijpe overwe ging het bestuur geen termen heeft gevon den voor uitbreiding van haar college met 3wee leden. Hierna rondvraag en sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De drukte in den tuin bouw is begonnen. Alle hens zijn aan aek. De vroege aardappelen leveren een 5oed beschot en wat den prijs betreft is anpn niet pessimistisch gestemd. Toen gisteren voor export werd gekocht liepen de prijzen al direct aanmerkelijk op en gingen tot f7 per 100 K.G. Volgende week Somt de pioote drukte. Hot bollcnroöien vraagt ook de noodige Werkkrachten. "Wel zijnmog vele soorten 3iet rooibaar doch de nog beschikbare tijd Ss noodig in den lumbouw. Do bollen zijn dit jaar niet'groot van maat. Dit is een algemeeno klacht. KATWIJK. Personalia. De heer H. L. du Boeuff, Volontair ter gemeentesecretarie behaalde 3e -Gravonhage het diploma als Candi da at-gpmeenlesecrtaris. Arbeidsbeurs. Aan het* gemeentelijk arbeidsbureau waren als werkloos inge- echreven 9 visschers, 1 letterzetter, 1 oo rerman en 1 metselaar, te zamen 12 per- KATWIJK AAN ZEE. De draadlooze. Als iets geheel nieuws betreffendo do visschersvloot te dezer plaatse kan worden gemeld, dat bet „log- gerscbip de K.W. 22, van de reederij. J. Parlevliet voorzien is van een ontvang- installatie voor draadlooze-telegrafie. LEIDERDORP Gemeenteraad Voorzitter: do heer v. d. Valk Bouman, burgemeester. 'Aanwezig alle leden. rAan de orde is de benoeming van eenl ontvanger. De aanbeveling van B. en W. luidt aldus: L. A. J. Koning, kassier van de Boerenleenbank en A. v. Leeuwen Azn., landbouwer. Met algemeene stemmen wordt gekozen de heer L. A. J. Koning. Het ligt in de bedoeling, wanneer de betreffende formaliteiten; zijn vervuld, de benoeming te doen ingaan 1 Sfpt. a.s. Ingekomen is voorts een schrijven van den' heer Jan de Lange, nachtwacht', dat het raadsbesluit van 22 Mei betreffende de opheffing van de betrekking van nachtwacht hem niet bevredigt, dat hij een stijven vinger heeft in en door den dienst verkregen en dat hij een toeslag Vraagt op zijn „karig" pensioen. De Voorz. meent, dat, wanneer alle ar beiders in de gemeente na 24 dienstjaren een pensioen van f 700 zouden genieten, wel niemand daar bezwaar tegen zou ma ken. Wat den stijven vinger betreft, kan de Lange zich wenden tot den pensioenraad. Besloten wordt <Jen heer .de Lange met ingang van 1 Sept. a.s. eervol ontslag te verleenen als nachtwacht, alsmede per denzelfden datum als. asehophaler. Tevens wordt besloten:, aan den gepen sioneerden rijksveldwachter A. Oudshoorn en dien heer de Lange, na beëindiging zij ner dienstbetrekking, een gratificatie te verleenen van f 40.ineens. Vervolgen® komt aan de orde de aanbe- steldring van het ophalen van .ascli en vuilnis. Dit moet- tweemaal per week geschie den, op den tijd door B. en W. to bepa len. De gegadigde moet zelf zorgen voor het benoodigde gereedschap, alsmede voor de hulpkracht van mensch en dier, ter wijl B. en W. bepalen wat onder asch en vuilnis te verstaan zij. Hierna komt de electrieiteitsvoorziening aan de orde. De aanleiding hiertoe was het leggen van een krachtkabel hoogspanning voor Hazcrswoude; dit bracht B. en W. tot het overwegen van de mogelijkheid, Leider dorp aan te sluiten bij het electrisch net Van Leiden. B. en W. worden door den Raad ge machtigd, voorloopige onderhandelingen te voeren betreffend© de afsluiting van een contract aangaande electriciteitsvoor ziening met de lichtfabrieken te Leidien. Daarna zal dit concept-contract door den Raad behandeld worden, bij wien de be slissing ligt. Bij de rondvraag vraagt de heer Kla ver. hoe het staat met het subsidie ^voor de Commissie voor Ziekenverpleging.^ De V o o r z. zegt toe, deze zaak in de volgende vergadering aan de orde te stel len. NOORDWIJK Gemeenteraad. - (V ervolg.) De héér Alkemade is er voor zich nu maar neer te leggen bij het verzoek van Ged. Staten die den raad zeer ter wille zijn geweest. Hij wil niet langer halstar- rig ingaan tegen het voorstel. De heer Admiraal blijft bij zijn meening, dat het salaris niet hoöger mag zijn dan f 1000. Wij hebben den Inspecteur éen be looning toegedacht om zich hier te be kwamen. Weth. Liefferink merkt op, dat de Com missie uit "den raad. bij Gedeputeerde Statén veel heeft bereikt. Dit Ooilege is zeer tegemoetkomend geweest. Gedepu teerde Staten hadden nu eenmaal rekening te houden met de Koninklijke beslissing, dat er een Inspecteur zou zijn. Thans moeten wij aan hun verzoek tegemoet ko men. Het voorstel, van B. en W. wordt hierop met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Te gen "stemden de heeren Vink, v. d. Niet, van Nes, Caspers en Meijer. De heer VarriNes stelt thans voor de vroegere salarisregeling van den Inspec teur in te trekken en deze opnieuw vast te stellen met een salaris van f 1700. De Yoorz. merkt op, dat dit niet juist is. Ged. Staten spreken juist van ,.gelet op den jeugdigen leeftijd van den titula ris", deze wordt ieder jaar ouder. Het salaris moet dan ook ieder jaar stijgen. Anders is het besluit niet overeenkomstig het advies van Ged. Staten. Weth. Liefferink' merkt op. dat Ged. Staten den raad gelijk geven, dat de ge meente kan volstaan met een jong Inspec teur. Wil deze meer verdienen dan kan hij solliciteeren. De opvatting van den Yoorz. lijkt veel op muggenzifterij. Als de Yoorz. bij zijn interpretatie blijft, trekken de heeren Alkemadc en Ad miraal hun stem terug bij het vorige voor stel uitgebracht, en willen dan eerst uitleg aan Ge.d. Staten vragen van hun bedoe ling. De heeren Meijer en van der Wiel mee- nen, dat, nu er eenmaal een uitspraak is, dat er een Inspecteur moet zijn, deze als hij wat ouder is, vanzelf moet worden be zoldigd overeenkomstig het salarisbesluit. Dat is f2400 tot f2800. Anders gaat alle rechtszekerheid ook voor andere ambtena ren weg. Een voorstcl-Liefferink, waarbij het sa laris thans wordt vastgesteld op f 1700, waarop bij de begrooting 'eventueel kan worden teruggekomen, wordt hierop zon der hoofdelijke stemming aangenomen. De Yoorz. merkt op, dat dit besluit niet is overeenkomstig het advies van Ged. Staten. Een voorsfel tot wijziging der begroo- Bronchitis t eo andere borstaandoeningen 'genezen met AKKERS i Abdijsiroop ting 1923 wordt na eenige opmerkingen van den heer van Nes ongewijzigd vastge steld. Een voorstel van B. en W. om aan archi tect Oo Brandes te 's-Hage opdracht te geven een nieuw uitbreidingsplan te ont werpen. lokt nog al eenige discussie uit. De heeren Alkemade en Admiraal vin den de kosten, f 2600 f 5200, nog al hoog en zijn bang, dat, waar het bestaandde plan na 8 jaar reeds verouderd heet, ook het nieuwe plan wel geen langen levens duur zal hebben. De heer Meijer heeft persoonlijk geen bezwaar tegen het voorstel, doch vin'db het eigenaardig, dat de Yoorz., die menig voor stel van raadsleden onmogelijk maakt met de opmerking, dat er geen geld voor op de begrooting staat, thans een voorstel verdedigt, waarvoor~ö$k geen geld op de begrooting is uitgetrokken. Het voorstel wordt ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hierop gaat de raad over in besloten vergadering. Als de cpenbare vergadering heropend is wordt een nieuwe instructie voor den gemeenteontvanger vastgesteld, en worden eenige wijzigingen van ondergeschikten aard aangebracht in de bestaande school geldregeling. Een voorstel van B. en W. om f 800 be schikbaar te stellen voor het aanstellen van tijdelijk politiepersoneel in het druk ste gedeelte van het badseizoen, wordt verworpen met 4 tegen 6 stemmen. Tegen, stemden de hoeren Vink, van der Niet, fva-n Nes, Admiraal, Caspers eni 'Meijer. Voor de beide wethouders en de heeren van Went en van der Wiel. De heer Al kemade had tevoren reeds de vergadering verlaten. Do Yoorz. wenscht vast te stellen, dat hij zich niet verantwoord acht. voor de moeilijke toestanden, die misschien tenge volge van dit voorstel zullen ontstaan. De heer van Nes wordt door den Yoorz. gedwongen, evenals de heer Admiraal om nu ook zijn stem te motiveeren. Hij meent dat met de aanwezige agenten voldoende voor de veiligheid kan worden gezorgd. Pas is %plfs nog de agent Verburg tegen den zin van den raad ontslagen. De heer Oaspers merkt op^ dat de Bur gerij zegt: „Eerst moest Verburg er uit, en nu komt de burgemeester weer om nieuwe politie." De heer Vink^ zegt, dat de Voorz. een zekere verantwoordelijkheid aan den' raad wenscht op te leggen. De raad. zal later schuld: moeten krijgen als er iets fout loopt, en het moet natuurlijk fout loopen. Dat was al een jaar te voorzien. Daarom moesten er zooveel klachten inkomen; de klachten zijn echter gefantaseerd om meer politie te kunnen krijgen. Spr. is niet te gen de f 800, doch de raad wordt" dwars gezeten en om den tuin geleid in de po- litiek'westie. De burgemeester wil in deze dingen altijd Z'jn zin doordrijven en de raad moet aan zijn leiband loopen. Nu het debat zich zoover ontwikkelt wordt besloten ook te publiceeren het te dezer zake besprokene in de besloten ver gadering. Bij de rondvraag zegt de heer v. d. Wiel, dat de Zondagsdiensten in de Ge reformeerde kerk te Noo'rdwijk aan Zee veel last ondervinden van de autobussen, en verzoekt daarvoor een nieuwe stand plaats aan te wijzen De heer van Nes vraagt of de, openbare school van buiten niet eens moet werden geverfd en of de sproeiwagen binnenkort weer in gebruik komt. De Yoorz. zal een en ander onderzoeken De heer Caspers vraagt of B. en W. nog iets hebben gedaan aan de verbetering van den hoek van Limburg Stirumstraat en Douzast-raat. Pas is er weer bijna een ernstig ongeluk gebeurd. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. een aannemelijk aanbod aan Trompert- hebben gedaan, doch nog op antwoord wachten. De heer van der Niet klaagt over de ar beidsvoorwaarden van de arbeiders van den Duinweg. De Yoorz. merkt op, dat de gemeente zich daar moeilijk mee kan inlaten, daar 'het. aangenomen werk is. Hierna wordt de vergadering gesloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Do tijd der pioenen is ongeveer voorbij on ook Irissen gaan in aantal erg verminderen, waardoor de prijzen van deze bloemen en tevens ook van de anderen de hoogte in gaan. Pioe nen gaan thans van f 5 tot f 7.50 per 100, Irissen varieeren van f 0.25 tot f 0.60 per 100. Roode Anjers zijn schaarsch en ook daarom gevraagd. Witte Anjers spot goedkoop. Dit artikel wenscht men niet. Ook alle andere soorten snijbloemen zijn duurder dan in den loop dezer week. SASSENHEIM Gemeenteraad Vergadering van Donderdag 20 Juni. Voorzitter do heer P. Gouverneur, bur gemeester. Met kennisgeving afwezig de heer War- naar wegéns familie- en de heer Speelman wegens huiselijke omstandigheden. Do Voorzitter heet na do opening d^n heer K. W. van Breda, dio voor het eerst aanwezig is, hartelijk welkom. De heer van Breda legt in handen van den Voorzitter dc vercischte eeden af, waarop deze hem gelukwenscht met zijn benoeming, en er den wensch aan toe voegt dat hij in de gelegenheid zal mo gen worden gesteld, om de belangen der gemeente te dienen op eenzelfde wijze als dit de heer Lekkerkerker heeft gedaan, in wien hij een goed voorganger en een. goed voorbeeld heeft. Tijdens de beëediging hebben de ledlen zich van hunne zetels verheven. De heer van Breda dankt den voorzitter, en geeft zijn voornemen' te kennen om met Gods "hulp zijn taak zoo goed mogelijk te volbrengen. De notulen der vorige vergadering wor- dlen na een opmerking van den heer v. d. Geest goedgekeurd. De Voorz. deelt het resultaat mede van dé pogingen die B. en W. hebben ge daan om de beschikking te krijgen over ©en eventueele standplaats voor woonwa gens. De betrokken eigenaar, Ds. Wüsten- hoff, bleek niet bereid, om een hem toe behoorenden benn voor dit doel af te staan. De hear Krom wijt het mislukken van deze poging aan de onvoorzichtigheid van B. en W. die hebben laten merken dat er een standplaats voor woonwagens van zou worden gemaakt. De heer v. Zonneveld zou over het woonwagensta-ndplaatsvraagstuk nog wel iets willen zeggen in geheime zitting. De Voorz. wil dit punt dan voorloopig ïnaar als afgedaan beschouwen'. Mededeeling wordt gedaan van een schrijven van de heeren de Nobele en P. v. d. Voort, die bezwaar maken tegen het raadsbesluit inzake den aanleg van Rust- hoff. Wordt voor kennisgeving aangeno men. Voorts komt de werking van den nieu wen sproeiwagen ter sprake, waarbij de heer v. Rijn den voorz. huldigt voor het aandeel dat hij heeft in het totstandko men van deze verbetering. De heer Bisschop pleit voor uitbrei ding van het aantal straten dat moet wor den besproeid. De heer v. d. Geest vindt dat de wagen net gemaakt is. om de hoofd Btraat nat te maken. De Voorz., U heeft het goed begrepen mijnheer v. d. Geest (gelach.) De Voorz. deelt mede dat de toegang tot het „eilandje", vervaardigd van oud- materiaal van „Rusthoff". is gereed geko men, wat ook weer een verbetering be- teekent. Verder deelt spr. mede, dat de laatste geldleening niet is geplaatst kun nen worden. We boeren nu maar op goed geluk een beetje door. Spr. dankt den heeT Baron v.Heemstra door wiens be middeling nog een leening van f 120.000 kon worden geplaatst. Aan de orde komt de benoeming van een lid van het Centraal Stembureau in de plaats van den heer Roest. Benoemd wordt de heer Verkleij. Tot plaatsvervangend lid in de plaats van den heer Lekkerkerker de heer van Breda. De voorgestelde wijziging van de be grooting van 1923 wordt goedgekeurd, evenals het voorstel om een gedeelte van het voor den waterleiding aanleg opgeno men geld tijdelijk te leenen van de ge meente Haarlemmermer. Bij de bespreking van de balans van het Grond- en Woningbedrijf houdt de Voor zitter een algemeene beschouwing over het beginsel" van dit bedrijf. Van een opzet telijke uitbreiding van het bedrijf kan niet worden gesproken, omdat het eigenlijk van de oprichting af reeds in liquidatie is. Met het aflossen maken we echter evenmin haast, want do rente is niet hoog, en het geld gemakkelijk te gebruiken. Wél zou de raad goed doen, met het salaris van den perkwachter op de algemeene begrooting te brengen. De heer v. Zonneveld ziet in 't laat ste een rechtvaardiging van wat hij bij zijn eerste optreden heeft gezegd, al heette het toen dat hij het met zijn medestander niet wist. Spr. dringt er dan verder op aan, de huizen in de Amerikabuurt en ,,de Kazerne" af te breken, temeer omdat er absoluut niets op verdiend wordt. De h&er Bader: als de heer v. Zonne veld een schuur ter beschikking stelt, om de bewoners op te bergenwant er zijn geen woningen. De heer v. Zonneveld: als we zoo blijven redeneeren, zitten de menschen over 25 jaar nog in die huizen, en daar is het niet om begonnen. We moeten pressie op de menschen oefenen om ze naar an dere woningen te doen uitzien. De heer V e r k 1 e ij meent dat, wanneer de huizen werden afgebroken, er heele- maal niets op zal worden verdiend. Do Voorzitter: bij den tegenwoor- digen toestapd niet. Een deel zou voor goed bouwterrein kunneni worden verkocht De heer v. Zonneveld pleit voor de vaststelling van een vast omlijnd woning bouwplan. Anders komen we nooit ver der. De Voorzitter zou er wel iets voor gevoelen om de huizen te verkoopen aan particulieren, om die het zaakje in orde te laten brengen. Particulieren mogen altijd krasser optreden dan,de gemeente, 't geen spr. met het geval-v. d. Krogt illustreert. De heer Baron v. Heemstra ver wacht yan het laatst© geen practisch re sultaat, omdat de gemeente er per slot van rekening voor opdraait. Van harte wil spr. do idee van den heer Zonneveld steunen, waar hij meer verwachting van- heeft. De Voorz. gelooft wel dat met ver koop aan particulieren bereikt zou wor den wat de raad met den aankoop van deze huizen heeft bedoeld: verbreeding van den toegang naar do Oosthaven, dio eventueel naast Concordia zou kunnen worden gelegd. De heer Bis se hop herhaalt het be zwaar van den lieer v. Heemstra. Spr. ge voelt het meest voor gemeentelijken woningbouw op bescheiden, voet. Overeengekomen wordt tenslotte, do zaak ,,af" te maken in besloten vergade- rin&- tr Balans voor de bouwvereen. „vooruit gang". De vereen, heeft op een complex van 56 woningen een tekort, van f 4283 waarin het rijk f 3235 en de gemeente f 104S zal hebben! bij te dragen. Verder op een ander complex een tekort van f 493^, waarin het rijk f 3535 en de gemeenie f 1398 moet bijdragen, en ten slotte op een complex van 10 woningen een tekort yan f 736 waarin het rijk yoor f 537 cn de gemeente f 199 zal moeten h"j Bij deze tekorten is echter inb? J1 bedrag, dat voor iet ondeÖ wordt gereserveerd, maar niet Werkt. 8 ne?' Besloten wordt do balans v good te keuren omdat zij moet opgezonden. Het recht van critiek op initiatief van den heer v .Zonn voorbehouden. Ten aanzien van de uitbreiding Wannonderdam wordt mee' daarmede voor de gemeente gemoeid van rond f 1600, ^.o. f voor de woning van den Holland f 273 voor die van Ruygrok. Van di- zal de gemeente via de levering 9 kunnen trekken. Aan B. en W. wordt overgelat^ overblijvend'© met de betrokken ben» te regelen. Huizen bij de Steeraenbrug. De distributieleiding voor liet die gedeelte zal vanaf de moeten worden vervangen door grooter omvang, teneinde den vereüè dTuk te kunnen toepassen. *De totaal ten van buiten- en binnenleiding voq perceelen van Heemstra- en Teylg straat worden geraamd op f 1936.03 De heer v. Zonneveld stelt voct uit te stellen. Momenteel vcldoet c, ding, en het zou beter zijn wannen bedrag voor de buitenleiding kon *3 bespaard. We moeten in den a.3. toch wéér werk hebben. Aldus wordt besloten. In behandeling komt een aanvrat- bouwgrond aan de Rustkofflaan van Meeuwissen, die het perceel willen k dat ligt naast dat van de heeren Ki en Noordermeer. Geboden wordt voor de M2. terwijl de aanvragers z._ noodige dempingswerk willen bekosti .B en W. stellen voor, de aanvrage willigen. D© heer v. Zonneveld gelooft 1 dat B. era-W. er het rechto gezicht op ben:, maar zou het toch zekerder e wanneer een raadscommissie den veil voorbereidde. Kan er niet meer voor den gemaakt?" De heer Bisschop is van mg dat de raad niet het uiterste moet gen, als hij den woningbouw wil bei ren. De heer v. d. Geest wil dezen reserveeren voor aanvragen van lacè ders. De heer Krom is daar teg^n. He: ticulier initiatief moet voorgaan, en is nu" gelegenheid voor. De heer Bisschop vindt het c lijk, den grond aan particulieren te s ren, voor een prijs waarvoor lands ders het wel zouden kunnen krijgen, B. en W. denken er evenzoo over. Do raad gaat ten slotto accoord den verkoop, voor den genoemden van f 1.60. Met het oog op de afwezigheid va heeren Warnaar en Speelman stel!- Voorz. voor, de vaststelling van ordening op het gebruik van ..Spori! uit to stellen tot de volgende vcrgals De heer v* d. Geest vindt het noodig. De volgende maal kunnen er weer een paar absent zijn. De ta Bader en Krom spreken in de den geest. De beer v. Zonneveld: dat de nog beschikbare tijd beter worden gebruikt voor de geheime i dering. Met 63 stemmen wordt bcslotes punt nu reeds te behandelen. Tegen den de heeren van Breda, van Rijn Zonneveld. Ingekomen is een aanvrage van 1 K. Voetbalvoreen. om Zondags na het terrein te mogen gebruiken, en wedstrijden na half één. De eerste alinea wordt in behauk gegeven. De heer v. Zonneveld zal tegen artikelen stemmen, wanneer de er niet in wordt vastgelegd dat op Ia niet mag 'worden gespeeld. De heer v. d. Geest vindt voeih enz. een zeer gepaste ontspanning ook op Zondag niet zou willen belemS De heer Verkleij zegt beta Spr. heeft geen bezwaar tegen op Zondag, vooral wanneer liet gedurende de kerkdiensten blijft jn: sloten. De heeT v. Rijn acht zijn meeninfl omtrent genoeg bekenid. Spr. sluit geheel aan bij den heer v. Zonneveli De heer baron v. Heemstra 2;! namens zijn fractie spreken, doch sis een! persoonlijk© meening naar voren gen. Spr. heeft tegen ontspanningen tennissen, schaatsen en voetbalen Zondag geen bezwaar. Het Christy hangt voor spr. van heel andero af. Wel zou spr. willen bepalen <W terrein niet voor 2 uur mag worden'1 gesteld, en dat geen openbare wedstf mogen worden gehouden. De heer Bisschop is ook nie' spelen op Zondag. Er worden dan xt gor dingen gedaan. Do heer van Breda staat op het standpunt van den beer v. veld. Teil slotte verklaart ook de heer zich voor spelen op Zondag, dat- h'-J vindt, dan tot 12 uur op bed ÜSS50, Met 6—3 st. wordt besloten j»* op Zondag van 2 uur nam. af staan. Tegen stemden do hceic Breda, van Zonneveld en van R]ln' De heer baron v. Heemst ra voor afzonderlijk te bepalen, a eventueel op Zondag tc verbieden dien worden verstaan, openbare den die tegen betaling toegaf om tc voorkomen, dat de gemeen in beroering wordt gebracht' Na een langdurige bespreking heer Bader voor, de weel strijde verbieden, doch den toegang, verbieden' voor niet-Sasscnhci.nc lid of contribuant der spelen gins.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 10