UI Limonades De motie-de Jong om liet handwerk- onclerwijs nog verder te lieperken, (dan B. en W. willen en wel tot het 5e en 6e leer jaar, werd verworpen met 2-5 tegen 14 stemmen. Een motic-de Jong om dit onderwijs te beperken tot het 4e, 5e en 6e leerjaar, werd eveneens verworpen. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. gemengds Berichten. Door gasbedwelming overleden. Gistermiddag bemerkte een 14-jarig knaapje, dat van school kwam. toen de jon gen de ouderlijke woning in de David Bles straat no. 5 te Amsterdam binnentrad, dat er een hevige gaslueht in huis hing, welke uit do keuken scheen te komen. Toen hij de deur opendeed, vond hij zijn ïuster onbewegelijk op den grond liggen. De knaap had de tegenwoordigheid van geest het raam te openen en het gaskrnen- tje van het f-ornuis dicht te draaien. Vervolgens riep hij de buren er bij. Spoe.- dig was de polite van het bureau in de Pie- ter Aartszstraat aanwezig. Men probeerde door middel van iunstmatige ademhaling het meisje weer bij te brengen, maar die pogingen faalden. Ook het zuurstofapparaat van den Ge neeskundigen Dienst kon geen hulp meer brengen. Per auto-brancard werd het meisje, dat 22 jaar oud was, naar het O. L. Vrouwe Gasthuis gebracht, waar de dood verd geconstateerd. Vermoedelijk heeft het meisje per onge- uk tegen het kraantje gestoten. Er zijn nog proeven genomen en deze nebben bewezen, dat wanneer iemand langs vet kraantje loopt, dat gemakkelij open ga at. Dccdelijk ongeluk. Do 21-jarig© gehuwde arbeider E. T. te f een woud en, die per fiets was. is Zater dag bewusteloos met een hoofdwonde aan ien weg naar Niezijl gevonden, klaarblij kelijk tengevolge van een val. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is T. den vol genden dag overleden. Hij laat een vrouw sn 2 kindereu achter. Het ongeluk bij Waalsdorp. Het linkeroog van den lsten luitenant instructeur bij de Eerste Stormschool G. B.. dat bij Waalsdorp door een granaat scherf is getroffen, moest worden verwij derd. Ongeluk. In de drukkerij van het Dagblad Tu- bantia te Enschedé had een der drukkers, de 26-jarige A. B., het ongeluk met den rechterarm tussc-hen de walsen van de rotatiepers te geraken. Eerst nadat de pers was gedemonteerd, kon de ongeluk kige worden bevrijd. In het ziekenhuis Ziekenzorg moest de geheele benedenarm worden geamputeerd. Auto tegen tram. Op het Stationsplein te Roermond heeft een ernstige botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto uit Venlo eu de stoomtram. Met veel belgerinkel kondigde deze zijn komst aan, doch de" chauffeur wilde den overkant bereiken. De machine van de tram reed in de flank van den auto en vermorzel de dezen, hom nog beknellend tusschen een boom. De auto lag in splinters, terwijl de tram enkele flinke deuken had. Den. inzit tende van den auto overkwam totaal niets, maar hij zat- als een hoepel tusschen de gebroken planken, assen en wielen. De lijkwagen te water. Toen het stoffelijk overschot van J. L. uit Bellingwolde te Oude Pekela ter aarde zou worden besteld, schrok bij een wijk het paard, met het gevolg, dat het op zij sprong en met lijkwagen en al terechtkwam in het water. Ernstige aanrijding. Gisterenmiddag is op de Eoningsbrug. bij het Korte Voorhout te 's-Gravenhage een vrij ernstige aanrijding gebeurd tusschen een auto, waarvan de eigenaar in Delft woont, en een motorfiets, bereden door mei. J. B. uit Katwijk. Ofschoon de laatste nog niet door de politie is gehoord, in verband met haar vrij ernstigen toestand, schijnt reeds te kunnen worden geconcludeerd, dat de motorrijdster zich bij het kruispunt niet •stipt aan de regels v.an den weg heeft ge houden. Zij is met een gebroken sleutelbeen sn een hersenschudding door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis ver voerd. Het motorrijwiel werd geheel ver nield. Verzet tegen uitzetting uit een woning. Bij een uitzetting van bewoners van een perceel in de Blankenstraat te Amsterdam, werd de deurwaarder, met de uitzetting be last. ondanks politie-begelekling, zoodanig gehinderd in de uitoefening van zijn func tie, dat de politie op bevel van den aanwe zigen commissaris Heeroma van de vuur wapenen gebruik maakte om een toegang te krijgen tot de woning, van waaruit met stoelen en allerlei huisraad naar den deur waarder eu de politiemannen geworpen werd. Op de schoten der politie namen de buurtbewoners, die zich in de bewuste wo- ?iing hadden opgesteld om bet verzet te 8eiden, over de daken de vlucht. Geruimen tijd bleef het onrustig in de Jbuurt. Inbraak. Bij afwezigheid der bewoners ie ingebro ken in de woning van den heer H. de S. aan den Ginnekenweg te Te teringen. De dieven hebben voor een waarde van onge veer f 6000 aan antiek meegenomen als schilderijen, koper- en zilverwerk en een [kastje. De eigenaar is tegen inbraak verze kerd. Een brutale dief. Maandagmorgen omstreeks vijf uur sloeg een man een der spi egelruiten in tan de juwieïersfirma J. A. Hoeting op het Koningsplein te Amsterdam. Door het gat, dat daardoor ontstond, nam hij een aantal gouden sigarettenkokers mee. Het geval werd opgemerkt door een agent van politie, die hem op een rijwiel nazette en hem weldra te pakken had. Het bleek, dat de waarde van de gouden sigarettenko kers, die de dief had meegenomen, eenigo duizenden guldens bedroeg. Het is een be kende van de politie. Pseudc-dcuane-beambtcn Te Vaals zijn drie personen aangehou den, die zich voor douane-beambten uit gaven en versohillendo personen hadden gevisiteerd, die goederen naar Duitsch- land wilden smokkelen. Do goederen, welke zij bij zich hadden, werden afgeno men en later ten eigen bate verkocht. Een partij koffie, op deze manier ver kregen, werd nog op hen bevonden. De truc om zich voor douane-beambten uit te geven en zoodoende verschillende goe deren machtig te worden, schijnt langs de Nederlandischo grenzen in den smaak te vallen, zegt de Tel. Onophoudelijk hoort men hiervan. Nabij Kerkrade werd nog een tweetal gearresteerd, aldaar woon achtig, dat zich voor Belgische kommie- zen had uitgegeven en een fiets in beslag had genomen. Liefhebbend verloofde! Een arbeider van een steenfabriek te Montfoort. was dezer dagen, naar de „Prov. 's-Hert. Crt." meldt, op bezoek bij een buurmeisje, toen onverwacht daar ook zijn verloofde binnenkwam, die in minder aan gename bewoordingen hare verontwaardi ging er over uitte, dat hij ook bij andere meisjes op bezoek ging. Do jonge man maakte zich hierover zoo boos, dat hij zijn verloofde op hardhandige wijze verwijder de, haar in een nabij zijnde sloot wierp en vertrok. Op haar hulpgei^icp schoten eeni- ge buren toe, die er in slaagden haar te redden. De sloot is nl. zeer diep. De politie heeft een nader onderzoek ingesteld. Een kalf in bed verstopt. Gisterochtend brachten te Weesp de commies-diens-tgeleider Jansen, de com mies De Vries en de hulpkeurmeester Fok ker, een bezoek bij den slager D. v. d. H., aangezien het vermoeden bestond, dat er een kalf geslacht was, waarvan geen aan gifte was geschied. Het onderzoek ging nogal met moeilijk heden gepaaid. In de slaapkamer pleegde v. d. H. ernstig verzet tegen commies Jan sen. „In dat bed ligt mijn vrouw en je hebt hier niets te maken!" riep de slager ver ontwaardigd. Toen de ambtenaar wilde naderen, greep de slager hem vast en trachtte hij den heer J. de kamer uit te dringen. Deze liet den weerspannigen sla ger door den anderen commies en den hulpkeurmeester stevig vasthouden, waar na hij een onderzoek instelde. Toen hij de dekens wegsloeg, lag daarhet ge slachte kalf in plaats van de slagersvrouw De slager werd bij het ontdekken van het bedrog ziedend van drift en was niet meer voor rede vatbaar. De commies en de hulpkeurmeester vonden het raadzaam den winkel te verlaten en ook de commies- dienstgeloider wilde, daar toch de overtre ding eenmaal geconstateerd was, het voor beeld volgen. Hij gleed echter uit, en tor- wijl hij op den grond lag, greep de sla ger een groot hakmes en wilde hiermede den heer Jansen te lijf. De vrouw, van den slager trachtte tusschen beiden te ko men, doch dit gelukte niet. De commies kreeg oen diepe wonde in den rechterarm waaruit 't bloed stroomde De getroffene vluchtte de straat op, en on middellijk werd do politie gewaarschuwd. De slager had inmiddels alle deuren afge sloten en weigerde de politie den toegang. Toen de politie-chef hem telefonisch op het verkeerde van zijn optreden wees, ontsloot hij eindelijk de deur en liet alle beambten weer binnen. Maar toen bleek, dat het geslachte kalf inmiddels op nieuw verstopt was. Na lang praten liet hij het door zijn knecht te voorschijn ha len. Van een en ander en ook van het verzet met geweldpleging werd proces-verbaal opgemaakt. Het geval bracht heel wat nieuwsgieri gen op de heen. „Tel." Het stranden van het s.s. „Saarbrücken. Een Lloyds telegram deelt mede, dat de Saarbrücken is vlot gekomen en Sabang heeft bereikt. SPORT VOETBAL. Ajax in Noorwegen. De wedstrijd tusschen Brann, de kam pioensclub van Noorwegen, die vier inter nationale spelers telt, en Ajax is geëin digd in een overwinning voor Ajax. Do rust kwam met den stand 00. Na de rust maakten Rut te en de Kruyff elk een doel punt voor Ajax, dat met 20 won. Onge veer 6000 bezoekers woonden den wed strijd bij. Blauw-Wil—Bcldclubben 3—5.' Het elftal van Boldclubben uit Kopen hagen, dat gisteravond in het Stadion Blauw-Wit partij gaf speelde een behoor lijke partij voetbal, dat ongeveer te ver gelijken is met het spel onzer goede eerste klassers. De middenlinie was het sterkste deel van de ploeg, de achterhoede speel de onzeker; de voorhoede liet vlot samen spel zien. Het geheel was heter dan Blauw Wit, waarin mede door eenige zwakke plekken het verband nogal eens zoek was. Na slecht wegwerken van den Kopen- haagschen doelman gaf Ferwerda Blauw- Wit binnen enkele minuten de leiding, maar spoedig maakte de rechtsbuiten der gasten Larsen twee fraaie tegenpunten en nog voor de rust bracht de Deensche mid denvoor Schulz, ook al ten; gevolge van Overal verkrijgbaar. 1256 UET OP HANDELSMERK R.H.W. foutieve opstellingen der Blauw; Wit-ver- dediging, den stand'op 41. Dezelfde speler scoorde spoedig na de hervatting uit een corner een vijfde doel punt, en nadat in de volgende minuut de verdediging der gasten den hal in eigen doel had gewerkt (2—5), bracht Ferwerda na 25 minuten de stand op 3—5, waarbij het bleef, ondanks hardnekkige pogingen van Blauw-Wit om nog een. beter resul taat te verkrijgen. Turkije—Stockholm. Te Stockholm werd het Stockhokosche XI door de Turksch© Olympische ploeg met 2—1 DenemarkenZweden 2—3. In tegenwoordigheid van het Deensche koningspaar had te Kopenhagen de wed strijd Denemarken—Zweden plaats, wel ke de gasten met 32 wonnen, nadat zij bij de rust een 0—2 achterstand hadden gehad. De Uruguanen. De Uruguaansche Ploeg, die op het Olym pisch Voetbaltournooi den eersten prijs be haalde, moet op bevel van de Uruguaan sche regeering dadelijk terugkomen, waardoor de voorgenomen tournée door Europa komt te vervallen. ATHLETIEK. Nieuwe wereldrecords. Te Boston (V. St.) zijn bij de wedstrij den ter voorbereiding voor de Olympische spelen eenigo wereldrecords verbeterd. J. Scholz liep de 200 meter in 21 sec. (oud record Paddock 212/5 sec. op 30 April 1921). G. Taylor haalde de 400 meter horden- ren in 53 sec. (oud record 54 sec. door Loo-mis 16 Augustus 1920 te Antwerpen). Robertson en Taylor liepen dee 400 me ter in 481/5 sec. (oud record Reidpath 48 1/5 sec. op 13 Juli 1912 te Stockholm. TOERISME. Afsiandsritten voor Toeristen. De 's-Gravenhaagsche Wielrijdersver- eeniging Velo organiseert wederom, even als vorige jaren, de navolgende tochten. A. Op 21 en 22 Juni de 24-uursrit, uit sluitend voor heeren-toeristcn. Er wordt met matigen gang gereden (snelheid ge middeld 15 K.M. per uur), terwijl onder weg voor voldoende rust wordt gezorgd. Route: Den Haag.(afrit Zaterdagavond 8 u. n.m. Terminus StationspL), Straatw. richting Haagache Schouw, Hillegom* Haarlem, Velsen, Castricum, Alkmaar, door de Beemster, Pui-merend, Edam. Vo- lendam, Monnikendam, Amsterdam, Haar lemmermeer, Den Haag (thuis Zondag avond 8 uur Boorlaan). De bijzonderheden der Noord-Holland- sche steden worden zooveel mogelijk be zichtigd, o.a, te Amsterdam een deel van het Rijksmuseum. B. 22 Juni de afstandsrit uitsluitend voor dames-toeristen. Route: Een Haag (afrit 8 uur vm. Boor laan), Stompwijk, Hazerswcude, Bos koop, Waddinxveens, langs de Sluipwijk- sclie plassen, Woerden, langs de Linscho- ten, Oudewater, Gouda, Zoetermeer, Den Haag (thuis Zondagavond 8 uur). Deze tocht gaat voornamelijk langs rus tige wegen, bekend om hun natuurschoon. voor beide tochten geldt dat do deelne mers moeten zijn voorzien van goede rij wielen, voor den tocht O tevens van goede lantaarns. Zij die den tocht volbrengen ontvangen de Velo-medaille, voor de derde maal het zilveren charivari. UIT BE OiSiGEtfggflS ALKEMADE Gemeenteraad. De Raad vergadert op Donderdag a.ls«» des namiddags om, 3 uur, zomertijd. Onderwerpen ter behandeling: 1. Belediging en installatie van den heer M. van Andel tot lid van den Gemeente raad. 2. Aanbieding van het verslag van den toestand dezer gemeente over het jaar 1923. 3. Aanbieding van het beredeneerd ver slag inzake de verbetering van de volks huisvesting over het jaar 1923. 4. Vaststelling van het le supplettoir kohier Hondenbelasting 1924. 5. Wijziging hegrooting, dienst 1923 en 1924. - 6. Benoeming van een lid van het Al gemeen Burgerlijk Armbestuur, vacature J. Verweij. Voordracht van B. en W.: G. Bontje en W. Nell. 7. Benoeming van een lid van de com missie tot wering van schoolverzuim, we gens ontslagname door den heer S. Strijk. Aanbeveling van B. en W.: J. de Vette en. C. S. Borst. 8. Intrekking en opnieuw vaststelling van een raadsbesluit tot het in eigendom overdragen van de aan deze gemeente be- hoorende algemeen e begraafplaats aan dc Ned. Hervormde Gemeente to Oude We tering. 9. Reclames schoolgeld lo kwartaal 1924 10. Ingekomen stukken. ALPHEN AAN DEN RIJN Concert. Gisteravond werd het eerste avond-concert gegeven door de muziek- vereeniging „Arti et Religioni". Do be langstelling was zeer groot, waartoe het weder bijzonder bijdroeg. BOSKOOP. R.-K. Harmenie „St.-Cecilia". Deze nog jonge vereeniging zal zich Maandag avond 23 Juni a.s. voor het eerst op den openbaren weg begeven, waarbij dan ook het nieuwe vaandel zal worden vertoond. De bedoeling van dez rondgang is zich te oefenen in het marcheeren daar St. Ceci lia op Zondag 6 Juli deel zal nemen aan een marschwedstrijd welke bij gelegenheid v. d. patronatendag te Gouda gehouden zal worden. Deze wedstrijd wordt echter ge heel onderling gehouden. Wij wenschen genoemde ijverig studecrende vereeniging veel succes. Ongeluk. Dezer dagen kwam liet drie jarig zoontje van den heer M. alhier met z'n hoofdje te vallen op een ijzer hek in de Barendstraat. Er ontstond een bloe dende hoofdwond, zoodat er geneeskundige hulp moest ingeroepen worden; zijn toe stand is echter wel. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Vergadering van Maandag 16 Juni 1924, Tegenwoordig alle ledjeni behalve d'o heer Oppelaar. Do Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de Secretaris de notulen leest welke onveranderd worden goedge keurd. a. Van dleni beer Oppelaar, dat hij we gens familieomstandigheden verhindert is, de Raadsvergadering bij te wonen. b. Van H.H. Ged. Staten goedgekeurd bet ontwerp Heffing van Schoolgeld. c. d)at de bijdrage voor het Lager On derwijs bedraagt f 7640. d. dat aan de kosten voor den keurings- dienlst van waren is teveel betaald f 70.30. e._enkele goedgekeurde af- en overschrij vingen op de Begrooting dienst 1923 en verdere raadsbesluiten. f. de uitkeering aan de gemeente over bet 2o kwartaal bedraagt f 3220.07. g. Overgelegd wordt een staat van de keuringsdienst van waren, waaruit blijkt dat enkele consumptie-artikelen zijn af gekeurd. h. Van de Sted. Lichtfabrieken te Lei den dat met ingang van 1 April de gas- prijs is verlaagd met let. de M3. dus 12 ct. bedraagt, en boven de 100 M3. 10 ct. i. Schrijven van Gedr Staten, dat de brug over den Rijn geen direct gevaar op levert, maar toch in dc toekomst, vooral aan de kleppen, reparatie behoeft. j. Van de Sted. Lichtfabr. te Leiden, dat er van verdere uitbreiding van een licht- of krachtkabel nog niets kan ko men, en het gedeelte dat nog gelegd moet worden>, niet door het paardenspoor gaat. De Voorz. deelt mede, dat 1.1. Vrijdag een onderhandsclie aanbesteding beeft plaats gehad voor de reparatie van den toren. De uitslag was als volgt Voor metsel- en schilderwerk: G. de Graaf f 153.—; K. v. Diggelo f 175.—; D. Leuheer f 150.J. van Jieverdien f 136. Voor timmer- en loodgieterswerk: Wed. H. van Driel f 1265.J. Jongeneel f 1210.J. van dor Sterrc f 1300. De gunning is nog aangehouden. 10 April 1.1. is door B. en W. kasopname gehouden bij den gemeente-ontvanger waarbij bleek dat in kas was f 9601.291. Boeken en bescheiden bleken in orde. Voorstellen tot af- en overschrijving op do begrooting dienst 1923 worden tot be dragen van f 1862.f 15075.en f 403.13 toegestaan. Een verzoek van dc federatie van do Burgerwacht Rijnland Oost, om een sub sidie van f 25.voor do schietwedstrijden wordt in zooverre toegestaan, dat f 10. zal worden verstrekt, zooals voorheen. Voorlezing wordt gedaan van 2 adres sen, n.m. van de hecrcn do Bruin en Lic- verso om de vergunningsrechten welke met f 12.50 zijn verhoogd dezelvo met ge lijk bedrag weer to verlagen, worden op advies van B. en W. gehandhaafd, nadat over dit punt door de hoeren van Egmond en de Jong nader was geïnformeerd. De gemeenschappelijke regeling tusschen Koudekerk en Hazcr.iwoudo aangaande kinderen welke van den Rijndijk dc open bare school te Koudekerk bezoeken, wordt goodgekeurd met intrekking der vorige regeling. Het schoolgeld wordt vastgesteld op f 20.per leerling en' per jaar. Het voorstel van B. en W. om de wo ning bij het slachthuis to verhuren aan den heer P. Borvcets voor f 200.per jaar wordt goedgekeurd voor den tijd van twee jaren. De Voorz. doet voorlezing van een ver zoek van Ged. Staten om advies van den Raad cn oen extract uit do notulen, aan gaande een verzoek van do Coöperatieve Vereeniging „De Hoop" van den Rijndijk om met de vrachtauto in do Lagcwaard do klanten to bedienen. Naar aanleiding van dit verzoek, ont spint zich een breedvoerige en langdurige discussie. B. en W. waren in deze niet eensgezind; de meerderheid van B. en W. acht de weg ongeschikt en zeer gevaarlijk, terwijl de minderheid er voor is. De minderheid in het college van B. en W. n.l. de heer Dorrepaal verdedigt de zaak, zoodat do Voorz. moet opmerken', dat de heer Dorrepaal, vroeger zeer con servatief, nu den laatstcn tijd zoo verwon derlijk vooruitstrevend is geworden. Nadat door alle heeren deze zaak breed voerig is besproken vraagt dc beer Dor repaal stemming, waaruit bleek, dat 4 le den er tegen waren, do beer van Egmond was voor met do noodigo bepalingen, zoo dat do beer Dorrepaal vrijwel alloen stond Op voorstel van B. en W. wordt een leening groot f 25.000 voor den tijd van 5 jaren gecontinueerd. Bij do gebruikelijke rondvraag spreekt de lieer de Jong den wensch uit dat do reparatie aan den toren zoo goed moge lijk geschiedt, aangezien daar vroeger, naar men zegt, wel eenf de band mee is gelicht. De Voorz. belooft de zaak zoo goed mo gelijk te behandelen en heeft daarom ook de gunning nog aangehouden. De heer van Egmond brengt do zaak van het slachthuis ter sprake en bad gaarne nauwkeuriger toezicht op hetgeen vanuit Hazerswoude ter dezer plaatse wordt verkocht. Er zijn nogal cera u ton gehoord over do kwaliteit, en w onrechte. De Voorzitter deelt mede, dat vleesch vanuit Hazerswoude eu Ouds/' hier ter plaatse meer wordt verkocht, a slachthuis, waarmede wij bedoelen de consumptie geschikt vlecsch voor behoorlijken prijs aan den man to brerÜ zou door buitenstaanders in een VCTo': licht komen te staan. Hierna wordt nog gediscusiccrd 0vef, brandkranen en ander bluschmateri,! waarna de vergadering wordt geslote FinanciëeSe Bericht^ Spaarfonds voor Bodemculluur. Door vertegenwoord ig6t van crediteuren is beslo tof voortzetting de zaak. Op Zondag en Maandag j.l. zijn 's-Hertogenbosch en Utrecht zeer dn bezochte vergaderingen gehouden j correspondenten in hunne kwaliteit r> crediteur en vertegenwoordiger van cr<i teuren. Naar schatting was op beidot» gaderingen meer dan 90 pet. der ringen vertegenwoordigd. Na een uiteenzetting vanwego de div tie van den opzet en den loop der n gedurende de eerste jaren, de positie 30 Juni 1923, de achteruitgang na dec confiture der Hanzebank en de positie' 5 Juni j.l., volgde een vruchtbare en willende gedachtenwisseling. De directie gaf na herhaalde oven ging op grond van de posilio van 5 Jo als hare meening te kennen: lo. dat bij voortzetting der zaak- langzaam economisch herstel de credilp. ren veilig zijn en het aandeelenkapilj| weer langzaam tot waarde komt; 2o. dat bij oordeelkundig en zeer las zame afwikkeling do vorderingen y« 100 pet. goed zijn, doch dat hij gek ceerde liquidatie de crediteuren een ii hunner vordering zullen inschieten. Nog deelde de directio mede dat zij; het belang der gezamenlijke credited zoo lang mogelijk met betaling is to:- gegaan, zoodat thans de afwikkelin; contanten slechts langzaam zal kunt geschieden en dat het bestuur in de. geven omstandigheden op het stand?-: van afwikkeling staat. Van do zijder der betrokkenen to aangedrongen op in stand houden van zaak, dio ten deele ook een algemeen s tionaal belang vertegenwoordigt, drongen aan op een onderzoek naar mogelijkheid van reorganisatie en voor zetting. Besloten werd: lo. Een commissie van 7 leden uit diteuren te benoemen, die na onderzo)! voorstellen zullen doen; 2o. met eenparigheid van stemmen to in heide vergaderingen het voorstel as genomen alles in het werk te stellen t; dc zaak voort te zetten. Do directie klaardo zich bereid op aandrang der gaderiug mede te werken met de plana lot voorzetting, die zij mogelijk acht, e dat het bedrijf na een reorganisatie u onder deze tijdsomstandigheden nog to oplevert. „Hblil." HAAGSCHE BRIEVEN. Als dc zomer komt. Gedachtenwisseling over het weer ren, zijn en blijven altijd een goliefkos begin en een zeer gewilde inleiding ra alle denkbare onderhandelingen. Ik hoef U niet te zeggen dat uw kapper coiffeur genoemd onderwerp als uitgang punt gebruikt voor de een of andere dis? pliilosophische beschouwing, of voor politieke studie op het gebied van piS; groepeering of van wetsontwerpen, kruidenier en melkboer wc. en angstvallige nauwgezetheid voorspelling te doen betrefiendo de mogelijk vooi achteruitgang van uw barometer, oic doendo te geraken tot mededeelir.gen treffende de oorzaken van de luitf duurte en do te nemen maatregelen de prijsopdrijving tegen lo gaan en te? raken tot gezonde verhoudingen. Specs op dit gebied is iedereen kenner en s pert. Iedereen met een oplossing, die i-- feilbaar werken moet en met dat ai r ten we al eenigo jaren in 't moeras, w plaats van heel in de verlo dc ihpl|t! dageraad te zien, wordt het al donkerder rond ons heen, blijft Je stand hier en in Europa onzeker, heeft nog niemand, dio in theorie b* ziet het economische leven in - nos®« hanen terug te leiden, zich door mW1- van een Staats- oi andere greep mees»' gemaakt van de opperste macht in l,J lande en bewezen dat hij werkelijk rechte man op do rechte plaats is. Maar warempel noen, niet alleen boven genoemde categorieën houden-, sprekingen over het weer. U cn ik s; niets beter of niets minder. Iedereen zich rekenschap geeft van hetgeen - zegt, betrapt er zich meermalen clans51', dat li ij met het e.rnsligslo gezicht van wereld en alsof het heil van heelo vo. stammen er aan afhing, con.-dateert het weer slecht is, of slecht blijft, dn. frisch of koud of warm is. En als go straat een bekende of vriend' onun. dan is bet eerste wat hij u zegt van o der zijn parapluie, waarop de regen pels een zeer melancholiek lied len: ,,'t Wordt maar geen zomer, lie- ingeroeste gewoonto om over het ^ecr^ spreken moet al wel heel oud zijn. men etgenwoordig op groot-o kabl komt dan ontdekt men aan de vva te midden van alle mogelijko reel3 ten en kaarten gedrukte mcclecleciu; waarop onder meer het bclangvijko dat de directeur en al het personei krant van gisteren gelezen hebben in mededeelingen voorkomen bclrc het weer en windrichting, dat persoonlijke ondervinding cn nauwkeurig op de hoogte zijn

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4