ïfprd'ö Plaa,s' 0ns ahonnc'mcnt °P do 'dcr- 5 nlaats is dus geëindigd. Do finale UrugavZwitserland was wat -anning betreft niet de moeite waard. Meen bet spel van do Zuid-Amerikanen, 't bijzonder Nasazzi, Andrade en de teheele voorhoede was een lust voor de Ven. D0 Zwitsers speelden beneden hun eewone peil. Zij waren als altijd vurig en energiek, maar 't wilde niet vlotten. Rey- 0nd, de rechtsachter, Scbmiedlin, spil, Ebrenbolger do rechtsbuiten, leverden het beste werk. De uitslag 3-D is wel iet wat geflatteerd vooï Uruguay, 3—1 zou heter geweest zijn. Het dat al heeft Holland het den we reldkampioenen het lastigst gemaakt en onze nederlaag met 2—1, waarvan de Hiunanilé" met groote letters schreef: "üe scheidsrechter slaat Holland", is in Parijs nog dikwijls onderwerp van het gesprek. Zooals ik bierhoven al schreef: door die mooie nederlaag heeft Holland bewezen, dat een goede wil en veel en- Ihousiasme onmisbaar zijn voor een goe den wedstrijd. Uruguay, plotseling vermaard gewor den, heeft de eeretitel verdiend. Hoe men (teze spelers ook wil beschouwen, want booze tongen lispelen het woord: „beroeps spelers", een feit blijft het dat het elftal als combinatio haar weerga niet heeft. En een ieder, die de zaak van den sportie- ven (en eenig juisten) kant bekijkt, zonder te denken aan blessures of professionalis me, zal het verheugen dat het beste elftal den titel van „wereldkampioen," behaald heeft. De Olympische Spelen worden 21 Juni voortgezet. Aan de beurt is dan Polo te •paard sport in ons land weinig of niet beoefend die Engeland, Amerika, Frank rijk, Argentinië en Spanje tegen elkaar in 't veld zal brengen. j - WIELRENNEN. r Leidsche Ren- en Toerist-Vereeniging Swift" Morgen zal de 20 K.M. betromvbaar- heidsrit worden gereden om den wissel- beker, uitgeloofd door den Heer W. Boe- zelijn. De samenkomst heeft, plaats om 9.15 uur bij den heer BoezClijn, de start om streeks 10 uur. Ook zal de controle uitgeoefend worden voor de R. R. G. „De Pedaalridders", welke'vanaf de richting Den Haag'komen. De wegwedstrijd in het Vondelpark. Er is dan toch eindelijk iets van geko men van den internationalen wegwedstrijd in het Amsterdamsche Vondelpark. Het liep het bestuur van liet park' en den orga nisators van den wedstrijd erg tegen. Het vorige jaar verregende, de wedstrijd en nu dreigde het- al niet anders te worden. Den oorspronkelijk vastgestelden avond, 11 Juni regende het tegen het uur van aanvang zoo hard. dat men wijselijk besloot den wed strijd uit te stellen. Den dag daarop was het al niet veel beter en 's middags bleek het na raadpleging van de filiaalinrichting van het Kon. Meteorologisch Instituut ivensehelijk nog een dag langer te wachten els men débacle wilde voorkomen. Gisterenavond is de wedstrijd verreden, en laat ons er dadelijk aan toe voegen on der goede omstandigheden en onder vrij groote belangstelling van de zijde van he.t publiek. Er woei een frisch windje uit het Noordwesten, eigenlijk te frisch voor den tijd van het jaar, maar de wind zorgde dat do regen ons bespaard bleef. Kaar schatting hadden zich ruim 10.000 kijklustigen langs de afrastering van ijzer- draad geschaard om de renners, die in 25' ronden, in totaal ongeveer 80 K. M., elkan der zouden bekampen, te zien rijden. Voor ten goede afzetting hadden de politie en personeel van het Stadion zorg gedragen. Om half acht werd voor het Paviljoen het sein tot vertrek gegeven. Er vertrokken 26 renners. Van de indertijd opgegeven ren ners ontbraken de Belgen Jules van Hevel on Victor Slandaert. de Nederlander R. 'an der Wiel en de Engelschman M. G. Sel- bach. Er zat al dadelijk een flink gangetje in. Be Belg Eykmans ging aan den kop. De uitslag luidt: 1 C. Debaets (België) ,in 2 uur 22 min. *n 22 sec., (die daarmee den grooten zilve ren Dunlopbeker won): 2 R. Vennandel (België), 3 Rizetto (Italië), 4 K. van Nek (Nederland), 5 K. Lacquehayo (Frankrijk), P. van Velde (België), 7 J. Brunier (Frankrijk). De wedstrijd is zoowel uit sportief als 3«t finantieel oogpunt geslaagd. Gémengd» Berichten. Het onweer. Pij het korte, doch krachtige onweder, lloeg Donderdagmiddag de bliksem in het winkelhuis van J. Braaf, koopman in manu facturen, wonende in de Kruisstraat te Eindhoven. Het hemelvuur richtte groote vernielingen aan. De bliksem verliet langs •«en electrisehe geleiding de woning. De bewoners kwamen met den schrik vrij. As surantie dekt de schade. Een dam doorgebroken. Donderdagavond w.erden politie 6E brand ^eer te Amsterdam gealarmeerd voor een ^verstrooming aan de Reynier Vinkeles- iade. Daar bleek dat een dam, nabij de Hob- ^emakade gelegen, doorgebroken was, waar °r kefc water over de straat liep. Het- ongeval liet zich eerst ernstig aan- 3ien- Zoowel brandweer als politie en bur ners verleenden hulp om het water te «•eren. T>^r?^v*es van een hoofdopzichter van u heke Werken, die ter plaatse kwam, ^erd een nabijzijnd poldergemaal aan het erk gezet om het overtollige water weg te malen. Er werd weinig schade toegebracht. Het ongeval is waarschijnlijk te wijlen aan den grooten regenval in de laatste dagen. Het is echter ook niet uitgesloten dat de bal dadige jeugcl hier aan het werk is geweest. Gesverstikking Zekere mej. S., wonende te Voorburg, ongehuwd, 51 jaar, is door gasvers'lik-i king om het leven gekomen. In dc modder gestikt. Te Schoonhoven is de schoenmaker H. bij het schoonmaken van een voerbak, voor over in een sloot gevallen en in de modder geslikt. Verdronken. In de Schie, ter hoogte van De Zweth, is de 5-jarige knaap C. Mater, uit Rot terdam, van de schuit van zijn stiefva der over boord gevallen en verdronken. Het lijkje werd nog niet gevonden. Door een trein overreden. Nabij Herten (L.) werd het 4-jarig zoon tje van den spoorwegwachter D. door ee.n van Maastricht komenden trein overreden en gedood. Overreden. Te Schiedam is Donderdagavond het 4- jarig kind van Christen aan de Nieuwe Haven, terwijl het over de straat kroop, door een vrachtauto der vervoermaatschap pij Roest aldaar, welke uit de garage kwam, overreden en gedood. Locomotief ontspoord. Men meldt uit Rhenen aan het „Yad.": Nabij de Tang is de locomotief van dc tram ontspoord, waarbij deze omversloeg, terwijl de motorwagen in het boseh terecht kwam. Een der rijtuigen werd beschadigd. De machinist en eenige passagiers kregen lichte verwondingen. Verduistering De kantoorbediende H. van het post- en telegraaf kant o or to Geldrop is in zijn be trekking geschorst als verdacht van ver duistering van gelden, welke hij -in dienst betrekking onder zich had. De politie stelt een onderzoek in. Ook een belooning. Een werklooze vond Donderdag in dc. ves tibule van het postkantoor te Rotterdam, een portefeuille, waarin een incasseerbarc chèque op de Twcntsche Bank ten bedrage van f 991.18, ten name van'een handelaar in tuinbouwproducten in Crooswijk. Onmid. dellijk belde hij den rechthebbende op en binnen het uur was een bediende der firma, te zijnen huize om de chèque af te halen, met de vraag er bij. of de firma den vinder iels moclit laten bezorgen. Wel is waar beschouwde de eerlijke man het als niet meer dan zijn plicht het gevondene terug te geven, maar door de omstandigheid dat- hij reeds geruimen tijd - zonder betrekking was, antwoordde hij toch, dat hij het ge dane aanbod in dank aanvaardde. Tot zijn verrassing ontving hij daarop van de betrokken firma.... 10 Kg. uien, vier kom kommers en vier bloemkooltjes. Onveilig strand. De volgende week zal het strand van Sclieveningen tot Katwijk op Woensdag, Donderdag en Vrijdag van des ochtends 10 uur tot des middgs half 3 uur onveilig zijn, wegens schieten met geschut. De aandacht wordt er op gevestigd, dat liet strand slechts dan weder voor het 'publiek toegankelijk is, wanneer de vlag gen, waardoor de onveiligheid, van het strand wordt aangetoond, zijn ingehaald. Een bijzondere paling. Men schrijft uit Lemmer aan de N. R. Crt.: Dezer dagen heeft een van onze vis- schers in zijn nel ten een paling gevangen, die een goudgele huidkleur had. Een der gelijke paling was nog nooit gezien of ge vangen, Men vroeg aan het bestuur van Art-is to Amsterdam, of men daar moge lijk op het- bez'b van dit exemplaar was gesteld, waarop een bevestigend antwoord is ontvangen, zoodat de paling naar Artis is gezonden. De visscher heeft een dankbe tuiging en een vergoeding voor de moeite ontvangen. UIT DE OBlGEWIBiS HILLEGOM. H. B. G. Donderdagavond hield de afd. Hillegom van het Hollandsch Bloe'm- bollenkweekers Genootschap een goed he zochte ledenvergadering in café „Flora". De Voorz., de heer W. H. Ruigrok, opent met een woord van welkom en hoopt, dat do besprekingen aangenaam, zakelijk en vlug van stapel mogen lcopen daar do agenda groot is. Do secretaris leest nu de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken wordt voor lezing gedaan van een schrijven der ge meente Hillegom om medewerking der Vereeniging tot verfraaiing en beplanting van perken. De Voorz. vindt deze recla- mo een goed idee, daar 't aanzien der ge meente voor vreemdelingen er door verbe terd wordt. De vraag rijst, op welke ma nier er een en ander kan geschieden, daar alle leden voor het denkbeeld voelen; moet aan den secretaris worden opgege ven wie 'n perk wil beplanten en waar mee? Zal men zelf planten of wil de ge meente het doen? - Misschien kan weth. Balvers, die aanwezig is, ons hierop ant woorden. jWeth. Balvers zegt het op hoogen prijs te stellen dat het Bestuur van -i H. B. G. met de gedachte sympathiseert. De te be wandelen weg in dezen is in 't College van B. en W. nog niet in finesses behan deld. Wil men 't particulier doen' of col lectief? Voor het planten en de teruggave der bollen zorgt do gemeente. De heer F. Lommersd Pz. vindt 't mooi De heer J. Goemans Jaspz. vindt 't beter yoor grooto firma's, terwijl do Voorz. wijst op do belangen ook voor 't binnen land en hoopt, dat verschillende opgaven bij den secretaris zullen binnenkomen. Hierna komt aan de orde: bespreking grooto tentoonstelling 1925. De commissie hoeft 'n beroep gedaan op de offervaardig heid der afdeelingen en vraagt f 500 na mens 't II. B. G. als steun voor medailles, 't Bestuur onzer afd. besloot f25 to geven uit de afdeelingskas; doen de leden er dan nog wat hij, dan wordt 't cenige keeren f 25. We dienen te bedenkorf, dat Hillegom een der grooto afdeelingen is. Do heer Jac. M. Goemans wil f 50 ge ven: we slaan als grootste afdeeling piet f 25 een mal figuur, aldus spreker. Na nog eenigo discussie wordt besloten f 35 a f40 uit de kas te geven. De leden zullen zich echter ook niet onbetuigd la ten. Hierna wordt behandeld: benoeming van Commissieleden voor de Prijsraming Voor Hyacinthen' worden gekozen de hee- ren L. J.cmmcrso Pz., secundus E. Nieu- wenhuis; voor Tulpen en bijgoed de heer A. Lommerse, voor Darwintulpen do heer Th. Zandbergen en voor Narcissen de heer Jac. v. Saase. Vervolgens werd de stand der gewassen behandeld. Deze werd geoordeeld als volgt te zijn: Hyacinthen; jonge hollen best, ge was dikke hollen good; dit weer is echter slecht voor do dikke bollen, het groeien valt niet mee, de verwachting is goed. E. V. Tulpen: gewas middelmatig, de dubbele beneden middelmatig en deze zul len niet meevallen, er is voel vuur in en ze smelten met 't natte weer. De Darwins worden goed. De Grocussen zijn erg onge lijk, gewas in doorsnee middelmatig; de gele crocussen zijn goed en de Narcissen die vrij van vuur gebleven zijn, best. Hierna ronvraag en sluiting. Onderling Belang. Tegen den' bouw van do Bakkerij van „Onderling Belang" waren door W. J. van Dril en andere middenstanders bezwaren ingebracht; de ze bestonden hierin, dat zij hun kamers niet meer zouden kunnen luchten en het regenwater zou vervuilen. Dientengevolge werd door Burgemeester en "Weihouders vergunning verleend, tot bouwen onder voorwaarde dat op den schoorsteen een roetvanger geplaatst moest worden, voorzien van mazen met een doorlaatwijdto van 1 c.M.2. Daar dit volgens deskundigen practisch onmogelijk is, ging het Bestuur der Vereeniging in beroep bij H. M. de Koningin. Naar wij vernemen heeft thans de Raad van State uitspraak gedaan en do gcsteldo voorwaarde vernietigd. Zoodat de roetvanger, welke op den schoorsteen geplaatst was, verwijderd zal worden. KATWIJK Inschrijving. Vaüaf 11—21 Juni a.s. is ter Gemeente-Secretarie het inschrij vingsregister en een exemplaar van het alphabetiseh register dezer Gemeente voor do d'ienstpliehtlichting 1925 ter inzage nedergele.gd en kan gedurende dien tijd hij den Burgemeester bezwaren legen ge noemde registers worden ingebracht. Inenting. Op Woensdag 18 Juni zal 1o Katwijk aan Zee 'in het Weeshuis, en op Donderdag 19 Juni e.k. zal te Katwijk a. d. Rijn in het Gemeentehuis, telkens des middags to 2 uur door dr. Cleveringa kosteloos worden ingeënt. Arbeidsbeurs. Vissckers 11: letter zetters 1: kuipers 2 en metselaars 1, te zampn 15 personen. Ia eigen belang van werkzoekenden moet met aandrang het Arbeidsbureau worden aanbevolen om dit Bureau in kennis te stellen bij werkloos heid; dan kan aan aanvragen met meer dere spoed gevolg worden gegeven. KATWIJK AAN DEN RIJN. Huurccmniier-ie. Ter voorkoming van misverstand ziij vermoLd dat de hier- be staande huurcomanissie reeds 1 April 11 is opgeheven. Veriichiir.g. Nu de gronden langs den Noorchvijkcrweg meer en meer als bouw grond gevraagd en gebruikt worden, zal ook daar een betere verlichting worden aangebracht. De electische kabel wordt doorgetokken tot do woning van den bol- lenkweeker F. P. De aldaar gebouwde en nog te bouwen huizen zullen dan tevens aan den elcctrischen kabel kunnen worden aangesloten. Ook de straat verlichting zal daar edcc- trisch worden en uitgebreid tot den heer F. P. Water. Als gevolg van de onlangs aangenomen verordening is men thans reeds hier en daar bezig de waterleiding aan te leggen. Tuinbouw. Alhoewel we een koud voorjaar hebben gehad en het ook den laatsten tijd soms veel te wenschen over liet, 'hebben de vroege aardappelen zich flink ontwikkeld en zullen naar alle waarschijnlijkheid vroeger zijn dan vorig jaar toen het trouwens al zeer laat in den tijd was 1 Juli voor men ging rooien Verwacht wordt dat de veilingen van vroege aardappelen en ook bospeen wel op 23 of 24 Juni zullen aanvangen. De gewassen staan zeer goed. Het i-s dus nog maar om enkele dagen mooi weer te doen WASSENAAR. Bestrating. Door het Gemeentebe stuur is besloten tol bestrating van den Katwijkschen weg vanaf Rijksdorp tot de grens der gemeente. Op 16 Juni a.s. zal de aanbesteding van het werk plaats heb ben. Geweigerd. Door het Hoogheemraad schap van Rijnland is de gevraagde ver gunning tot het vervoer van zand met zandbakken door de Zijlwatering gewei gerd. De breedte van het vaarwater en de toestand van de taluds laten zoodanig verkeer niet toe. WOERDEN. N. R.-K. Volksbond. Zondag 15 Juni 's avonds half acht algemeene vergadering voor de leden van den R.-K.' Volksbond. Er is een belangrijke agenda, waarom al ler opkomst noodzakelijk is. Tenioonstellingsplannen. Woensdag avond had in café Ncuf een vergadering plaats van belangstellenden om ïe komen hier ter plaatse tot een-tentoonstelling voor landbouw, handel en industrie. Een groot aantal belangstellenden was aan wezig. De voorzitter van liet voorloopig comité, de heer A. Zon, zette het doel van do bijeenkomst nader uiteen. De opzet van het comité is om begin September alhier een tentoonstelling te organisee- ren waarin do plaatselijke handel en in dustrie de voornaamsté plaats zal inne men. Verder is medewerking toegezegd van lal van vereenigingen o.m. zal do Holl. Mij. van Landbouw hare veeten toonstelling in die week houden. Verder worden nog verwacht pluimvee- en fruit teelt tentoonstelling; vervolgens zullen tal van attracties het geheel amusant kunnen maken. Verschillende^ groote firma's, welke al hier hun vertegenwoordigers hebben, heb ben reeds -toezegging tot medewerking ge daan, terwijl ook enkele reeds toezeg ging deden alsdan demonstraties te zullen houden. Verder is het voorloopig comité reeds in bezit van gegevens omtrent ten- tenhuur enz. Alvorens tot verkiezing van een bestuur over te gaan wordt voorgesteld om eerst te zien of de aanwezigen voor een waar borgfonds willen teekenen. Spontaan werd voor circa f 1000 geteekend. De hierop vol gende verkiezing voor een bestuur had tot uitslag dat werden gekozen de heeren A. Zon. D. Engel Jr., B. de Mol, G. W. v. Rooijen, A. J. Mulder, A. Preumonger, J. G. Heilker. Dit bestuur zal nu trachten in wijder kring propaganda te maken en te trachten het waarborgfond hetwelk o.a. f 4000 moet bedragen volteekond te krij gen. Verder zal men om zien naar ge schikte gebouwen enz. W0UBRUGGE. Ongevallen. Van de scheepswerf in ons dorp loopen nog steeds vaartuigen van. stapel, nu niet meer voor zeiltuig als voorheen, maar alle met mechanische kracht: de laatste dagen weder een drie tal. Dat bij zulken zwaren arbeid met ijzer ongevallen geschieden is niet. te ver wonderen. Zoo verkreeg de scheepmaker L. den O. weder een diepe hoofdwond, waarvoor hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bij het passeeren van een motorwiel rijder schrok het paard van den landbou wer B. alhier, dat voor een driewielerkar gespannen was. De wagen, waarin de heer B. en diens zoon, sloeg om. Het ongeval liep echter göed af, hoewel eerstgenoemde een ernstige wond aan zijn been bekwam ZWAMMERDAM. Da inbraak bij don burgemeester. De recherche te 's-Gravenhage heeft in zijn woning aan de Eschdoornstraat aangehou den den 28-jarigen J. v. D., die verdacht wordt inbraak te hebben gepleegd bij den burgemeester alhier. BRIEVEN UIT ALPHEN A. D. RIJN. VI. Dc tijd, dat men in ons dorp langs d.en Rijn van de. lage en hooge zijde sprak, schijnt wel haast tot het verledene te bc- hooren, nu men er de voórkeur aan gege ven heeft, de straten der gemeente me> andere namen te betitelen. Niettegen staande dit feit, houden gemakshalve ge boren inwoners zich neg dikwijls bij het oude en ougclijk kan ik hen daarin niet geheel geven, evenmin als ce inwoners van het dorp Aarlaiidervoen, die, toen zij door de vereeniging der drie gemeenten, Alphenaren werden, weinig gesticht ble ken over het prijsgeven van hunne naam van Aarlanderveenders. Al zijn zij dan ook inwoners van Alphen, hun dorpsnaam Aarlanderveen, wisten zij hoog'te houden. Nu ik toch spreek over Aarlanderveen, lijkt het mij niet ondienstig een oogen- blik hierbij stil te houden. U zult wel zeg gen: moeten wij, Aarlanderveenders nu worden becritiseerd. Integendeel, dat ligt geenszins in mijne bedoeling. De enkele keoren, dat ik uwe platas bezocht kan ik er slechts goeds van zeggen. Bij het bin nentreden van het vriendelijk gelegen dorp, krijgt men dra de indruk, dat voor het meerendeel hier nog aanwezig is een landelijke eenvoud en een- gemoedelijke verstandhouding tusschen de inwoners. Iets wat het leven in niet geringe mate veraangenaamd. Overigens hebben dc ver anderde tijdsomstandigheden ook hier hun invloed doen gelden. Herinneren wij maar eens, de aansluiting van Aarlanderveen aan het spoorwegnet. Wie had zich zulks ooit kunnen indenken? En toch is zulks sinds enkele jaren een voldongen feit. En men heeft van uit dit een uur ver verwij derd deel dezer gemeente met den trein slechts enkele minten neodig om den Rijn te bereiken. Over den Rijn gesproken, denk ik on willekeurig aan den spoorbrug, welke te gelijk met den aanleg van de nieuwe spoor lijn over den Rijn werd gebouwd en wel ke brug een gunstig blijvend getuigenis aflegt voor degenen, die dit bouwwerk hebben ontworpen. Ook voor het publieke verkeer is de brug van blijvende waarde, omdat ook hierin werd voorzien. Van af de brug heeft men tevens een fraai ge zicht op den-Rijn en zijn groene boorden en het loont wel de moeite voor hen, die zulks tot heden verzuimden, dit deel der gemeente eens to bezoeken. Zij zullen dan tevens kunnen genieten van de schoonheid van ons Rijnland! Alvorens voor ditmaal te eindigen, wil ik nog even wijzen op een complex gebou wen die door hun gunstige ligging en fraaie omgeving v.eler aandacht trekken. Ik bedoel n.l. de Marthastichting waarin van protestantsche zijde, ouderlooze of verwaarloosde jeugdige personen worden verzorgd met het doel hen in staat te stel len, zich later een levenspositie te verze- kien. Bedoelde inrichting heeft hare ge bouwen, gelegen aan de Juliana- en Raad huisstraat, waa-rvan de laatste wel de grootste uitgestrektheid hebben en het schoonst zijn gelegen. De Marthastichting mag zeker gerangschikt worden onder de nuttige instellingen in deze gemeente. T 1 1 I Ij RECHTZAKEN De inbraak bij de Ned. Bank Ce Kampco.*-] Voor de rechtbank te Zwolle hobboirf'J ■terecht gestaan de koopman B. H. AVcs-' terbaan to Amsterdam, Gottfried Puffing,'j zich noemende Max May<?r, monteur Amsterdam en H. Brand, koopman té (Kampen, diie (beschuldigd (werden van:? door inbraak in het gebouw van de Ned. f Bank te Kampen in den nacht van 26*j (November zich een' bedrag wan f74000 cn* ieen zak met 500 gulden te hebben toege- j ■eigend. i De heide eerste beklaagden «waren per auto, die aan IbekT. Pufffng toebehoorde," van Amsterdam naar Kampen gerc'den, iwaar beklaagde Brand hen hielp om de „poet" te bemachtigen. Met hetzelfde ye-v hikel, dat onderweg een paar keer gerepa-, ïeerid moest worden, zijn beklaagden te-' (ruggekeerd. Alle drie ontkennen met de inbraak iets uitstaande te 'hebben. Na een uitvoerig getuigenverhoor werd,,- tegen, alle drie der beklaagden vijf jaar gevangenisstraf geëischit. - 1 De verdedigers, mr. Muiled Masis iel Amsterdam, die Mayer verdédigde en mr:; Bouman te Zwolle, die beide andere be-v klaagden terzijde stond, pleitten vrij-, spraak en onmiddellijke invrijhéidstel!'ng van beklaagden. De rechtbank weigerde1 aan dit laatste verzoek te voldoen. U De officier eischte tegen elk der bo-f, klaagd'on rijf jaar gevangenisstraf. i i ca—mgggggl Weteeischa^peEiJke Berichten Hel mond- cm l;'auv.izov. Op uitnoodiging van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw zullen zooals' reeds gemeld, de hoogleera- ,ren Frosch en D ah men. uit Ber-i lijn Maandag 16 'Juni a.9. e'en voor dracht 'houden over den door hén ontdek-' ten verwekker van het mond- en klauw zeer. Tot bijwoning van de voordracht, wel- ke in het Jaarbeursgebouw te Utrecht zal i worden gehouden, en die door den nr'nis- ter zal worden bijgewoond. z;jn verschei-' dene Kamerléden en landbo uw au tori'tea-; ten uilgenoodigd. UBBEBUJKESTflSaP' ALKEMAQI. Geboren: Aloysius Johannes zoon van; Nicolaas van den Haak en van Hendrik» Helena van het Hoofd Thcodorus Jaco bus Franciseus. zoon van Martinus Jaccbr.s -Colyn en van Elisabeth Cornelia Vclwater. Engelina Adriana dochter van Antcnius Cornelïs van der Wereld en van Johanna Maria van Klink Wilhelmin» Johanna, dochter van Johannes ZoetenJaal en van Petronella Wolvers. Overleden: Martha van Dam or] 81 jaar Aloysius Johannes van den Haak oud 1 dag. Huwelijken: Ccrnelis van Schaven en Elizbeth van der Meer Nicolass Cor- nelis Koot en Catharina Cornelia »S'~aat- hof. ALPHEN AAN DEN RIJ?-'. Ingekomen: Ceertruida Kor. tref, dienstbode, Zuiderstraat 2*2 Piet er Re bel, Marthastichting Corn: i is Rebel, idem Johannes Jacobus Wolvers, vee- houdersknecht, Ridderbuurt 77 Gevrifc van Rooijen, St. Josephgesticht H-er-, dricus J. M. Soridaal, winkelbcd., Juliana- straat 32 Jacob Dwarswnrd. onderwij zer, Emmalaan 10 Nancy Pel. Irantcor bed., Julianastr. 10 Rina PetrcncFa Verbcoij, Ned. Herv. Tehuis Trijntje Ileij, dienstbode, Raadhuisstr. 2-1 Jo- hanna Maria van der Poel, Steekterweg 32 Elizabeth Adriana Baars. Groene- weg 21 Wilhclmina Louiza Tuinman, verpleegster, Marthastichting Johannes j G. van Rijn. veehoudersknecht. Bidder- buurt 14 Katharina Antjc Zaal, dierst- bode, Emmalaan 88 3 kinderen van Ivooijk, Marthastichting. Vertrokken: Alida Verdonk naar Bloemendaal Hans Dijkstra naar Op- sterhout-Beetster2waag Hendrik Csse- voorfc naar Rotterdam Gijsbcrtus de Jong naar Rotterdam Gerardus van Schaik naar Leiden Catharina Gener a van Niekerk naar Rijswijk Jan Hen drik Westerhout naar Epe Yke Haits- ma naar Leiden Cornelia Oppclaar naar Zwammerdam Janna Buis naar Wou- brugge Roelofje Swink naar Mcppel IJsbrant Verkade naar Woubrugge. HAZERSW0UDE. Geboren: Jan Marinus, zoon van Jan Pols en Anna van Dam (wonende te Ou derkerk aan de IJsel) Helena Corn:!:» Martina dochter van Adrianus Antcnius Straver en Martha Maria Zandbergen Maatje, dochter van Lcendert van T 1 cn Maria Laban. Overleden: Johannes Fokker. ge-! huwd met Antje van Gorkum. oud 49 jaar. Gehuwd: Bastiaan do Vogel jm. oud; 26 jaar en Petronella Gcertruida de Graaff, -j jd oud 26 jaar. TER AAR. Geboren: Adrianus Jacob zoon van L. Kroos en B. van Rum.pt. Overleden: Joh. Otto oud 4 maan-, Jen F. van Markensteijn oud GO jaar echtgenoote van L. van Eijk Levenloos aangegeven zoon van M. Mank en J. cr- leun.^ ZEGWAART. Geboren: Pietertje, dochter jan H. Hoogendoorn en van M. J. Voorwinden Lena, dochter van H. Hagers en W. do Munnik Dirkje, dochter van C. Chardon en A. Colijn Willem Jacob, zoon van H. Klos en A. Visser. Z0ETERMEER. Geboren: Jaantje, dochter van A. J.' van der Velden en A. Verheul. Overleden: Maria Vollebregt oud 55 jaar echtgenoote van C. van Dijk. Ondertrouwd: C. van Aalst 23 jaar tc Pijnacker en J. Westhoek, 19 jaar alhier»

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 11