ieex R. uit Noord wijk, welke alhier met zijn echtgenoot© liep te wandelen, vroeg hij o.a. om lucifers, doch deze had ze niet. Toen gaf hij deze een paar stompen en wierp hem tenslotte 'n straatsleentegen den rug. Vervolgens deed hij het voorko men of hij zich voor do aankomende stoomtram wilde werpen, doch men trok hem terzijde. Even later hield hij een luxe-auto staande en sloeg van deze de voorruit aan stukken, met het gevolg dat de aan het stuur zittende heer hevig bloe dende wondien in het gelaat en de hals bekwam. Ondertusschen werd de politie gealarmeerd. Toen deze kwam, was V. nergens meer te vinden. Te ongeveer 12 uur echter kwam hij met de autobus mede en rekende rijksveldwachter v. d. S. hem dm. Als schadevergoeding voor $ei stuk geslagen autoruit heeft hij reeds f 10 be taald. Het muisje zal echter voor hem nog wel een staartje hebben 1 NOQRDWIJK. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. De afd. Noordwijk opende Maandag avond j.l. haar 2den tweejaarlijkschen cursus in bloemschikken en -hinden. De heer H. de Boer, voorz. van de afd., opent en vindt het een aangename taak iemand, met wien men vroeger aangenaam heeft gewerkt, een welkom toe te roepen en de banden van "vriendschap, in den vorigen cursus gelegd, te versterken. De leider van dezen cursus, de heer Buurman uit Leiden, is voor de vorigo cursisten ge weest een raadsman en vriend. De voorz. heet ook welkom den heer K. Volkersz, Rijkstuinbouwconsulent fc»; Lisse. en spreekt dank voor de gegeven medewer king en steun. Heel gegrondo redenen moeten er in dezen tijd van bezuiniging aanwezig zijn om eenigerlei subsidie van het Rijk te kunnen genieten. Spr. hoopt, dat de heer Volkersz aan het einde van den cursus voldoening ervan zal mogen hebben. Dat de heer Buurman voor de tweede maal zich bereid verklaarde, is een bewijs, dat hij tevreden was en spr. is er zeker van, dat de heer Buurman met dezelfde liefde zijn taak zal vervullen. De cursisten wenschto hij geluk met het feit, dat zij zich hebben aangemeld. Hij, die zich, in welk vak dan ook. niet tracht te vervolmaken, geeft zichzelf reeds een ge tuigschrift van onbekwaamheid. Men moet zijn aanleg uitdijen. "Wanneer Rem» brandt bij zijn vader op de molen was ge bleven, dan was hij niet geworden, wat hij geworden is. De heer VolkeTsz sprak zijn voldoening uit over liet tweede plan van de afd. Noordwijk en zegt, dat die cursus hier op zijn plaats is, waar men- schen zijn die voor het vak voelen. Hij dankt den heer Buurman voor zijn be reidwilligheid en hij zou do leiding van deze cursus aan niemand anders toever trouwen. De heer Buurman dankt voor de waar- deerende woorden tot hem gericht, en geeft de verzekering, dat hij met alle liefde de zen cursus weer zal geven. Tevens hoopt hij voor de oud-leerlingen, die de vorige cursus hebben gevolgd en reeds een diplo ma bezitten (maar die spontaan weer als toehoorders terugkwamen) iets uitvoeriger te kunnen zijn. Hierna was het officieele gedeelte ten einde en werd begonnen met de eerste les. Zender water. Door een stagnatie in het waterleidingbedrijf, zat Zat ei-dag avond van zes tot half negen de geheele gemeente zonder water, hetgeen een zeer groot ongerief hij velen bleek te zijn. OUDE-WETERING. Ongeval. Maandagmiddag gebeurde op bet Brasemenneer een ongeval, dat droevige gevolgen had kunnen hebben. In een bootje waren een 5-tal personen geze ten, toen onverwachts de boot omsloeg en alle inzittenden te water geraakte. Geluk kig waagde zich een drietal personen te water, die de drenkelingen aan wal wis ten te brengen. Aan de moedige redders zijnde de heeren van Staveren, van Vel- zen en Opden, allen van hier, komt zeer zeker een woord van warme hulde toe voor hun moedig optreden. Met een nat pak en na van den schrik een weinig be komen te zijn, konden zij hun weg weer vervolgen. ROELOFARENDSVEEN Zeilwedstrijd. Maandag, 2e Pinkster dag, gaf de Zeilvereen. „het Brasemer- meer" - alhier een zeilwedstrijd. Ofschoon het weer voor velen een teleurstelling was, hadden de zeilers geen reden t'ot klagen. Een stevige bries, welke den géheelen dag aanhield, maakte do wedstrijd des te spannender. £en 30-tal zeilbooten namen aan den wedstrijd deel. Do uitslag was als volgt: D. Klasse: le pr. Friends, eig. S. v. d. Meer alhier: 2e pr., eig. 0.*Nathan. uit Amsterdam. V. Klasse: lo pr. Astra-, eig. Pannevis uit Alphen a. d. Rijn; 2e pr. Diana van Staveren Oude Wetering. Gemengde klasse: le pr. Rakker, eig. G. van Wijk uit Alphen a. d. Rijn; 2e pr. Tommy, eig. S. Scheidelaer uit Tilburg. A klasse I: le pr. Martien,- eig. S. v. d. Meer alhier; 2e pr. M. Turk alhier. A klasse II: le pr. Ina, eig. A. v. d. Meer alhier: 2e pr. Chi-lo-sa, eig. Gebrs. v. d. Meer alhier. B klasse: le pr. J. v. d!. Meer Azn., alhier; 2e pr. J.-, eig. A. Hoogen- boom. De prijzen werden onder eien toe passelijk woord uitgereikt. Het was voor sportliefhebbers weer een gezelligen dag, waarop met genoegen kan worden terug gezien. Concert. Zondag gaf de Muziek-Ver- eeniging „Liefde voor Harmonie" alhier haar eerste seizoenuitvoering in den tuin van café Wagenaar. Ondanks het minder gunstige weer was Üe belangstelling voor dé eerste maal be vredigend te noemen. Het was evenwel .jyeer opvallend, dat er meer rojenschen - buiten dan in den tuin waren. Een 8-tal muzieknummers werden onder 'leading van Iden heer Wagenaar keurig uitgevoerd. iVooral de nummertjes „Aux Bords de l'Escaut en „l'Aurore d'un beau jour' Sförd^n jwrtoUcL - ICgn. Jq&ifyeiL dan ook voldaan huiswaarts met de hoop dat do vereeniging nog verschillende Zon dagen van zich zal laten hooren. RIJNSBURG. Vechtpartij. Van Zaterdag- .op Zon dagnacht werd' men wakker geschrikt door een vechtpartij tusschen S. en de M., die zoo hoog liep, dat de bijl er aan te pas kwam. Bij nadering van derden liep alles goed af; de oorzaak was natuurlijk weer drankmisbruik. WASSENAAR. Een tentoonstelling. 1 Op 2den Pink sterdag werd in het Patronaatsgehouw een tentoonstelling gehouden van teeke- ningen, vervaardigd door de leerlingen van de Patronaats-teekenschool. Bij de opening waren tegenwoordig de leerlin gen der school, verschillende ouders en genoodigden en a.e heeren, die het werk hadden beoordeeld. Do Weleerw. heer Kapelaan v. Burg constateeerde met blijdschap, dat de jon gens blij waren, dat zij hun werk e'ens konden laten zien. Wat zij hier verrichten komt in hun later leven te pas. Allen toch willen ze degelijke vaklieden worden en een degelijk vakman is een kunstenaar en verdient algemeene achting. Z.Eerw. was daarom ook blij deze tentoonstelling te kunnen openen en hij gaf bovendien dien jongens te kennen, dat zij moesten zorgen flinke mannen te worden. Als zij dat nu reeds doen, dan behoeven zij niet bang te zijn voor de toekomtst. Spreker hoopt tenslotte, dat zij de lessen van hun leermeester, die veel tijd en zorg aan hen besteedt, zullen waardeeren. Vervolgens brengt Z.Eerw. dank aan den leermeester der jongens, den heer P. van der Klaauw, voor zijn ijver en toe- wijdinng en groote belangeloosheid, dank ook aan allen, die medehielpen om de stukken te arrangeeren en aan dc beide heeren, die op zich namen de stukken te beoordeelen. Hierna volgde een rondgang door de zaal. Langs de wanden en in het midden waren de teekeningen opgesteld en het geheel gaf blijk van de vorderingen, die in den loop van een jaar gemaakt zijn. Het was voor de 'heeren J. A. Beijersber- gen en P. N. do Bruijn ongetwijfeld niet gemakkelijk een ooi-deel te vellen. De prij zen werden als volgt toegewezen: In klasse A (eerslbeginnenden): G. Looïjestijn le prijs, P. Reinmerswaal 2e, G. Eswilder 3e, J. van Aken 4e, P. Looije- stein 5e, P. van der Ham 6e en P. Wést- geest eervollevermelding. In klasse B (meergevorderden): F. Westgeest le prijs, D. van Leeuwen 2e, J. Mouw 3e, W. Romijn 4e, Vingerhij eerv. vermelding. Klasse G (scbilderafdeeliiig): M. van Veen le prijs, P. Overdevcst 2e prijs. De prijzen, welke zullen bestaan in praclische voorwerpen, zullen later wor den uitgereikt. Do tentoonstelling, die zich in een druk bezoek mocht verheugen, werd te 5 uur gesloten. Ondanks het minder, aangename weder was het op tweeden Pinksterdag nog VTij druk in onze gemeente. Hiertoe droeg niet weinig hij het zangfeest van de vereeni ging „Halleluja" op Duinrell gehouden, waarvoor honderden menschen per tram en fiets van hier kwamen. Met de muziek van ..Excelsior" voorop werd een cmgang door het Dorp gemaakt, waarna men zich tot 5 uur in de mooie bosschen van Duin rell verpoosde. ZOETER WOUDE—LEIDERDORP. R.-K. Volksbond. De leden worden er aan herinnerd dat de afd. Zoeterwoude van den R.-K. Volksbond ook medegaat naar Noordwijkerhout. Kaarten zijn a 15 ct, te hekomen bij den Voorz., v. Leeuwenpark "1, Leiderdorp, al waar men zich ook kan opgeven lot uiter lijk Donderdagmiddag om goedkoope kaar ten voor den extra-trein, a 35 ct. per per soon. I ZOETERWOUDE. „St. Elisabeth". Vrijdagavond ver gaderde in het Patronaatsgehouw aan den Schenkelweg de R.-K. Wijkverpleging „St. Elisabeth". Waar te voren per adverten tie in deze courant was aangekondigd dat de agenda zeer belangrijk was en aller opkomst dringend gewenscht, hadden wij gedacht dat de zaal stampvol zou zijn, doch helaas waren er behalve het bestuur bij d!en aanvang der vergadering slechts 10 leden aanwezig, welk aantal latex aan groeide tot 14. In zijn openingsrede be treurt de voorz. dan ook ten zeerste de zeer slechte opkomst. Hij deelt verder mede dat de vereeniging niet zoo heeft gebloeid en gegroeid als aanvankelijk ge dacht werd, doclï dat het tevens het be stuur zou spijten indien zij opgedoekt moest worden. 1 J j 1 1 De Voorz. deelt mede, dat het bestuur de volgende wijzigingen voorstelt: le. Dat de wijkzuster niet meer dan eenmaal daags tot verpleging van zieken verplicht is, doch dat, wanneer zulks noo- dig blijkt, en er tijd genoeg aanwezig is, dezelfde zieke tweemaal daags recht op hare verpleging heeft, doch telkens voor niet langer dan één uur. 2e. Dat, wanneer een patiënt, lid der vereeniging, overlijdt, op verzoek der buisgenooten de zuster hem mag afleggen Hiervoor is geen extra vergoeding ver- schuldigd,doch dit is in 't lidmaatschap der vereeniging inbegrepen. 3e. Dat men in noodgevallen tegen cene vergoeding van f 1 per dag, te betalen aan het bestuur der vereeniging, de zuster kan vragen na eene bevalling, voor 2 maal daags voor kraamverpleging. Over hot al of niet-inwilligen der aanvrage wordt door het bestuur of de zuster het medisch advies ingewonnen. 4e. Dat het voorts in de bedoeling ligt om in deze gemeente te beginnen met lu- berculose-bestrijding. f Ook heeft 't Bestuur besloten, dat het voortaan aan de zuster verboden is om bij lang van andere patiënten kan zijn en ook om praatjes van allerlei aard uit de wereld te helpen. De Voorz. zegt dat dit in hot kort de reorganisatieplannen der vereeniging zijn en wil thans het woord geven aan de ver gadering. Hij verzocht echter zooveel mo gelijk slechts opbouwende critiek te leve ren. De heer Smeets vraagt aan wie de be oordeeling is van een aanvrage om kraam verpleging wanneer het geldt een besmet telijke ziekte of een patiënt van een ge neesheer huiten de gemeente. Omtrent dit punt ontspint zich oen dis cussie en het blijkt dat er vele moeilijkhe den in schuilen. Definitief is nog niet ge regeld hoe de zaak eigenlijk moet mar-; cheeren, doch besloten wordt voorloopi'g maar aldus te beginnen en eventueele moeilijkheden later onder de oogen te zien. I De heer Vanerman meent vernomen te hebben dat die kraamverpleging er hij is gehaald als propagandamiddel. Hij meent echter dat er practisch weinig van terecht zal komen, omdat men nooit vast op de zustér kan rekenien. De Voorz., de heer de Boer, zegt, dat do kraamverpleging zich alleen diient te beperken tot noodgevallen. Zou roten alle gevallen willen behandelen dan was nog een tweede zuster noodig. De heer Vaneman meent dat men meer leden zal werven als men de zekerheid kon geven dat men ten allen tijde op de zuster kan rekenen. De Voorz. zegt dat het doel der vereeni ging is wijkverpleging, dus ziekenverple ging, doch geen kraamverpleging. De heer G. van der Hoeven noemt het voorstel van het bestuur een stap in de goede richting. Aanvankelijk had men gedacht, dat bij de wijkverpleging iemand zou aangesteld worden, die tevens de be voegdheid had verloskundige hulp te ver leen,en, doch dit is jammer genoog mis lukt. De heer J. van Leeuwen meent dat de voorgestelde wijzigingen geen afdoend middel zullen zijn om de vereeniging op de heen te houden. Er moeien andere mid delen aangewend worden en z.i. is het voornaamste een s-uhsidio van de gemeente Hij betreurt den treurigen afloop met. de vorige aanvrage in den gemeenteraad, waar slechts de helft van het gevraagde bedrag werd toegestaan. Hij begrijpt niet hoo zoo iets gebeuren kan. "Wanneer een en ander goed in de vergadering der R.-K Raadsfractie was besproken bad men niet 2 of 3 voorstellen gekregen. Spr. stelt voor een nieuw verzoek in te dienen en daar bij er op te wijzen dat van de inwilliging het al- of niet-voortbestaan der vereeni ging afhangt. De Voorz. zegt, dat de aanvrage des tijds in de fractie-vergadering is bespro ken; hij mag echter daaromtrent niets meedeelen. Zoolang er nog andere 'midde len aanwezig zijn,' als speldjesdag, de ver eeniging Liefdewerk Oud-papier en tuber- culose-hestrijding is hij niet voor een nieuwe aanvraag om subsidie. De Weleerw. heer kapelaan is voor het voorstel van Leeuwen om opnieuw te pe- lionneeren. Persoonlijk was het voor hem ook een hittere teleur»;elling, dat het ver zoek een dergelijk verloop had. Hij had verwacht dat het streven der vereeniging meer sympathie had gehad. De Voorz. memoreert dat een der frac tieleden heeft gezegd, dat men het parti culier-initiatief niet geheel moest uit schakelen. Daaruit volgt dus wel dat wan neer later blijkt dat het particulier ini tiatief tekort schiet men met succes nog wel eens om subsidie kan komen aanklop pen. De Weleerw. heer kapelaan denkt dat bet particulier initiatief ook niet ver dwijnen zou al had men de volle subsi die van i 700 gegeven, want dan had dat b.v. nog kunnen zorgen voor geregelde kraamverzorging, waaraan toch ook be hoeft blijkt. Den heer Smeets verwonderdt deze subsi die-discussie, want in een gecombineerde vergadering van het bestuur der wijkver pleging en Groene Kruis heeft men een begrooting gemaakt, waaruit bleek, dat, wanneer de uitgetreden leden der ver eeniging opnieuw lid werden en voor dé tuberculosebestrijding van het Rijk subsi die werd verleend, men met de gemeente- subsidie tot een sluitende begrooling komt. Ook is toen door den geestelijken adviseur gezegd dat er eventueel nog eens collecte gehouden .kon worden in de kerk, Had de Voorz. dit medegedeeld aan de vergadering, dan had er een beter licht geschenen over de zaak. De Voorz. beaamt dat de beer Smeets gelijk heeft; hij heeft Inderdaad verzuimd dit naar voren te brengen. 1 De Weleerw. heer kapelaan meent ech ter dat in bedoelde vergadering reeds kwam vast te staan dat de subsidie voor tubereulose-bestrijding voor dat jaar ver keken was. De heer Smeets ontkent dit. Verder verwacht de Weleerw. heer ka pelaan nog niet veel van een collecte in do kerk, hoogsten f 100; Ook zegt bij dat men dan bij menschen collecteert die reeds lid der vereeniging zijn en daarom weige ren, en hij niet-leden, die niet met do ver eeniging sympathiseeren ön ook weigeren uit dit oogpunt. De heer J. van Leeuwen is het ééns met den heer Smeets dat een en and-or ter ken nis van de vergadering had gebracht moe ten worden. Na de toelichting van don heer kapelaan, waaruit blijkt dat do kans op rijkssubsidie verkeken is, blijft de zaak echter heizelfde, zoodat 'hij ander maal aandringt op een nieuwe subsidie aanvrage hij de gemeente. De Voorz. heeft wel gesproken dat er nog een achter deurtje openblijft, doch als dat achter deurtje later gesloten blijkt, staat de ver eeniging voor het tekort. i De Voorz. zegt dat het bestuur tamelijk voorzichtig is en het recht heeft om de vereeniging te ontbinden mot een tijd van R jrupandoiuHji-Jbebsnu-t. bet .dat fir ZPO- vele Katholieken zijn die niets van de goede zaalr willen 'weten. Het vragen een er nieuwe subsidie wil hij tot het uiterste bewaren. -De heer v. d. Akker stelt, voor om het tekort hoofdelijk door elk lid te doen dra gen. Den Voorz. lijkt het voorstel, hoe goed gemeend, onuitvoerbaar, want het is nu al moeilijk om de verschuldigde contribu tie binnen te krijgen. De leden heseffen nog niet genoeg het nut der vereeniging. De heer ff v. d. Hoeven is zeer opti mistisch en zegt dat wanneer voor bet volgende jaar de rijkssubsidie maar ver zekerd is, de rest wel zal losloopen. De Voorz. antwoordt dat het de bedoe ling van deze vergadering was om do menschen met hot werk der vereeniging meer in kennis te stellen en de niet-aanwe- zigén door de pers met een en ander op de hoogte te brengen. Hierna sluit hij de discussies en worden de voorstellen van het bestuur met algemeene stemmen aangenomen. Alvorens tot de rondvraag over te gaan verzoekt de Voorz. eventueele klachten, do wijkverpleging betreffende, ter kennis van het bestuur te brengen, dan kunnen ze onderzocht worden. Tot dusverre kwa- mjen er nog geen binnen, doch destemeer werd eT critiek uitgeoefend buitenaf. Zoo iets werkt glad verkeerd, want praatjes verspreiden zich als vuur en zijn niet te gen te gaan. Bij de rondvraag vestigt de heer J. v. Leeuwen nog eens de aandacht op do ver eeniging „Liefdewerk Oud-Papier". De Voorz. zal er thans spoed achter zetten. Hierna sluit de Voorz. de vergadering en hoopt dat deze avond heilzaam mag werken in het belang der vereeniging en elk lid als propagandist zoovee mogelijk nieuwe leden zal trachten te verwerven. ZWAMMERDAM. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het woon huis van den burgemeester. Door uitzagen van een raampen heeft men zich toegang verschaft en uit een buffet een belangrijke hoeveelheid tafelzilver mede genomen. Des 's morgens ongeveer half vijf heeft mien oen persoon zien wegvluchten en op een Douglas motorrijwiel in de richting Leiden zien verdwijnen. Naar wij verna men zou men de vermoedelijke dader al op het spoor zijn. SPORT DE Vllistc OLYMPIADE HollandZweden. Om de derde plaats. Voor den wedstrijd. Wij hadden wel opgemerkt, dat heel wat van onze spelers in den wedstrijd tegen Uruguay onzachte souvenirs van de nog al eens onbeheerschte en al te vurige Zuid- Amerikanen geïncasseerd hadden, maar dat het zoo erg geweest is, nee, dat was onge looflijk. Zooeve.n zag ik'Hans Tetzner op de boulevard. De arme jongen kon bijna niet loopen. Van Linge heeft een blessure, die haast niet „door een ongelukkig toeval" kan zijn ver oorzaakt. Pijl is ook toegetakeld. Groosjo- han betwijfelde in een pessimistische bui of hij nog wel ooit zou kunnen spelen. Dat is het resultaat van onze match tegen de Zuid- Amerikanen. de belooning voor ona harde en geestdriftige werk, waar- de Fransche pers vol lof over is. Intusschen werpt deze algemeene tatouage en ledenmatenschen- ding een eigenaardig licht op de manieren der Uruguayers die buiten een snelle com binatie van goochelaars, op gebied van ve nijnige trappen ook uitstekend thuis zijn. Tengevolge van deze algemeene invalidi teit stelde ons elftal zich Zondag tegen de Zweden als volgt op: Van der Meulen Denis Verwey Lefèvre Oosthoek Horsten Vernietten Breeuwer Formenoy Snouck Hurgronje Sigmond Holland speelt in wit shirt met een blau we borstzak. waarop de Ne,derlandsche Leeuw. De Zweden in geel shirt met licht blauwe broek, brengen het volgende elftal in het veldv Lindberg Mellgren Hirsch Sundbejg Carlson Lindguisb' Koek Dahl Ka-ufeldt 'Rydell Lundquist Vier van hen spelen voor 't eerst op de Olympiade, bij Heiland zijn 6 remplaganten in! het oorspronkelijke elftal. Scheidsrechter is de heer Retchury (Oos- ibenrij) die ook den wedstrijd tegen, Ierland leidde. Het begin van dezen kalraen en prettigen wedstrijd geeft weinig fraais te zien. For menoy lost van verre een aardig schot, terwijl even. later Van der Meulen een voor zet mooi onderschept, iets wat hij later bij een corner door missen van Verwey weer op dezelfde wijze herhaalt. Een. voorzet van Sigmond wordt door Breeuwer overgekopt. Dan komt er echter wat meer teekening in het spel. Beide doelen zijn beurtelings in gevaar doch aan beide zijden vormen de backs een hecht bolwerk. Verwey herstelt zich na een kwartier en vindt z'n ouden vorm weer terug, ^"a ongeveer twintig mi nuten domineeren de Zweden. Dc aanvallen meestal geleid door de vleugels die uitste kend spelen en zuivero voorzetten geven, hebben echter geen succes want Denis re tourneert onverbiddelijk. iWdj noteer'en in deze periode een hard schot van Sigmond, dat juist over gaat, terwijl- even later Oosthoek evenmin suc ces heeft. De strijd' verloopt kalm en zonder groote emoties. Beide ploegen spelen zeer correct en hebben denzelfden speltrant. Onze voor hoede maakt geen slechten indruk, al is do wil dikwijls beter dan de daad. Na 25 minuten schiet Formenoy een voor zet van Vermetten juist over, 'n corner op Imt doel yrardt do PA' fess den leelijk gemist. Denis onderbreekt soloren va-n Koek, aan den anderen probeert Breeuwer bet met een to- vor>:;„: schot. J,u«: Snouck Hurgronje en Vermeiree ga*,, w; samen dan enkele malen vandoor maar! door te veel heen en weer getrep wordt er nogal eens gefloten voor buitenspel. Na een mooie combinatie der Zweedsché". voorhoede schiet Koek keihard in het zij? net. Er is veertig minuten gespeeld, vair overwicht van een der partijen ia geLt sprake. 'Do Zweedsche aanvallen zijn vaarlijker opgezet dan de, onze doch schut? ters hebben de Zweden ook al niet. Het Zweedsche doel beleeft dan e.en ang. s tig oogenblik. Na een snelle drib heling van Lefèvre zet Snouck Hurgronje voor;' Lindberg mist als hij den bal wil weg stom pen, maar de bal rolt via 'n Zweedscheii voet weer in het veld, waar Lefèvre aan da' onzekerheid een eind maakt door keihard' juist naast te schieten. Er volgt weer" een korten tijd vatf Zweedsch overwicht en wij verwachten' ieder oogenblik hetzij een. doelpunt hetzij1 het fluitsein tot de rust. Helaas, het doel punt kwam eerder. Van der Meulen vangt' een schot, maar laat den bal weer vallen',» Kaufeldt is er als de kippen bij om den bal in te loopen. Zweden leidt 10. Het was een kapitale font van onzen doel man, de eenigste gelukkig die bij maakte want overigens speelde de. H. F. C.'c*. eeo goeden wedstrijd. Rust 10. Na de rust hebben Vermetten en Lzfèvre van plaats verwisseld. Wij vreesden eerst dat deze verandering onze halfjinie. meer zou verzwakken dan dat zij een versterking der voorhoede zou blijken. Vernietten heeft" echter als half veel beter gespeeld dan ali rechtsbinnen, terwijl Lefèvre die. als half uitstekend was, in de voorhoede een bezie lende kracht was, al is bij geen voorspeler. Na 2 minuten spelen krijgt Holland een vrijen schop wegens hands te nemen, vlak bij het strafschopgebied. Denis komt van z'n plaats om te trachten met een welge richt schot het Zweedsche doel te doorbo ren doch zijn schot gaat 50 cM. over de lat. Onze aanvoerder speelt schitterend en is wel de beste speler van het veld. ?n alle standen, links en rechts, zelfs zittend op ilen grond retourneert hij den bal. Het Holla.ndschc doel komt dan weer on der pressie. Schoten van Dahl en Koek wor den door van der Meulen naar behooren ge stopt. Een vrije schop op de lijn van het straf, schopge.bied wordt dooj Oosthoek opgevan gen. Direct daarop denken wij Holland to zien doelpunten, doch in laatste instantie redt Hirsch. 't Spel is in deze periode veel vlugger en spannender dan in het begin. Onze verdediging levert subliem werk. Denis stuit telkens de snelle dribbelings van de Zweedsche vleugelspelers. Van der Meulen onderschept eenige voorzétten en levert soms fraai werk. Verwey doet niet1 onder voor Tetzner, terwijl Vernietten eri Horsten eveneens een goede partij spelen. Het opstellen van Oosthoek doet ons met weemoed aan Van Linge denken. Onze raid-, half zwoegt echter hard e.n dat vergoedt veel. Alleen in de voorhoede wil het nog niet. boteren. Breeuwer voert niet veel uit en bet plaatsen naar de vleugels is erg slecht. j Beide doelen zijn beurtelings dan weel in gevaar. Plotseling, na- 32 minuten komt het groote oogenblik. Snouck rent langs'bet lijntje en zet voor. Wij vermoeden alweer dat ook deze aanval op niets zal uitloopen. Formenoy mist, maar dan krijgt ineens Le fèvre den bal voor z'n voeten. Een dribbel tje van den handigen Kampongman.een mooi schot en ziedaar het is 11. Aangemoedig door de Hollandsche sup porters, waaronder Hans Tetzner zich door een krachtig geluid jjnderseheidde, wordt weer afgetrapt. Er komt echter geen ver andering in de speelwijze. Een gevaarlijk Zweedsch offensief brengt Dahl alleen voor doel, doch Denis en Verwey stormen op hem af en het resultaat is, dat de bal.' naast vliegt terwijl de drie spelers op dea grond liggen. Twee corners op het Oranjedoel zetiea Van der Meulen weer aan het werk en do laatste corner verwerkt hij werkelijk mees terlijk. Een schot op 3 meter wordt door hem gestopt en vallende stompt de doel man met de schattige oogen" den bal tus schen een opeenhooping van spelers door tot groote opluchting het publiek dat wis het ergste vreesde. Nadat men zich op do perstribune af vroeg, wat er gebeuren zou bij gelijkspel cu voor de zooveelste, maal geconstateerd lal dat do voorhoede zich niet te buiten gi® aam hard sjouwen, komt met 11 het oinrl. Denis wint den toss voor de verlenging eit speelt eerst me,t zon en wind mee. Zweden! komt nu gevaarlijk opzetten wat het bliek op de Marethontribune aanleiding geeft om te pogen ..Houdt er den meed maar in" te zingen in koor. Wij noteeren een kopbal van Bresgver v gestopt door den keeper en een niet minder, mooie van Rydell, die juis't over do 1» scheert. Men probeert bet nu aan bew9 kanten met schieten, terwiil de corn?" niet van de lucht zijn. Een vrije, schep, weer op de grens van liet beruchte gebied, wordt door Koek overgeschoten. J Dan wodrt er gedraaid. De „luid-spreker vertelt ons dat ingeval var. gelijk spel wedstrijd Maandag om half 3 voor dc fm»19 overgespeeld zou worden. In de tweede helft van de verleng»'* de fut er bij de withemden uit. redt ons voor een zeker doelpunt, term), even later met do welwillende king van do paal het Hollandsche doel r. zeer fortuinlijke wijze aan doorboring 0 snap't. Met 1—1 komt het einda - oen resui^ waarmee Holland tevreden kan zq'L do balans geeft o.i. een beetje zw'*&wj dén Zweedschon kant. ()J Bij Holland waren LcJcvre en IK™ l •uitblinkers. J Van der Mculen's fout dro ons iwi 4 punt kostte, was do eanige die hu 'j Hij speelde verder een gG'edcn ATet iaa||| .Vernietten cia •Horsten zijn. hu» 1

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4