Lijk opgehaald. Onder Elsloo is uit de Maas opgehaald het lijk van den 30-jarigen L. S., uit. Meers- sen, die sinds Zaterdag vermist -werd. Het. onderzoek heeft, uitgewezen dat de man te Borgharen per ongeluk te water geraakte en verdronk. Doodelijk mijnongeval. Op de mijn Willem Sofie is de smid J. C., uit Wijlre, zoodanig met een voorhamer tegen het onderlijf getroffen, dat hij in het hospitaal te Heerlen aan de gevolgen is overleden. Dood door schuld? Op Hemelvaartsdag werd te Culemborg ten gevolge van het woest rijden van den 15-jarigen v. d. H. de 75-jarige mej. v. H. zoodanig aangereden, dat opname in het St. Barbara-gestieht alhier noodzakelijk bleek. Proces-verbaal van een en ander werd opgemakat. Gisterennacht is mej. van H. aan de gevolgen overleden. Onvoorzichtig. Het 13-jarig zoontje van de weduwe Heu vel te Uithuizermeeden vond achter den dijk een granaat. Het. ventje beging de on voorzichtigheid, thuis gekomen, op het ge vaarlijke voorwerp te slaan, waarbij hij drie vingers moest verliezen en een gat in knie en hoofd opliep Een ontaarde vader. De politie te Dordrecht 'heeft, gearres teerd B. G. N., vischverkooper, die in staat van dronkenschap verkeerde. Hij had zon der dat daaraan eenige oneenigheid was voorafgegaan, op het binnenplaatsje zijner woning zijn 5-jarig zoontje met een mes tiwee snij wonden aan de linkerzijde van den hals toegebracht. Een woesteling. Te IJmuiden reed een motorrijder uit- Yelseroord eerst een ijskar aan, waarvan de pooten braken, daarna een man en vervol gens een fietsende, onderwijzeres, wier rij wiel geheel vernield werd, terwijl zij zelf ontvellingen en een bloeduitstorting ber kwam. Alle drie personen kwamen achter elkaar aangifte doen bij de politie. Van de.n. motorrijder was niets to zieri, maar zijn naam *is bekend. Musschen-verdelging. De afdeeling Wie.ringerwaard van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw be sloot tot een stelselmatige verdelging der musschen wegens de groote schade, welke de.ze vogels aanrichten. Een tooneel in den Raad van Amsterdam. Toen gisteren in den Raad van Amster dam aan de orde kwam de herstemming over den (ouden) vacantiebijslag. deelde wethouder Wierdels mede. dat in het geor ganiseerd overleg voor gemeentewerklieden overeenstemming is bereikt in zake den vacantiebijslag over 1934. Daarbij is be paald, dat die zal bedragen f 20 voor een volwassen en f 10 voor een jeugdigen ar beider. Na deze vergadering zal die vacan tiebijslag worden uitbetaald, en aan hen, die met vacantie gaan, en aan hen, die reeds met vacantie zijn geweest. Dit geldt ook voor de ambtenaren.. Nadat eenige discussie over deze mede- deeling was gevoerd, meende de voorzitter dat de zaak nu voldoende was besproken en tot stemming kon worden overgegaan. De heer Wijnkoop: Ik heb een voorstel ineediend en wensch daarover bet woord De Voorzitter hamert. De heer Wijnkoop: Ik wensch te spreken! Ik beschuldig wethouder Wierdels van het doen van absoluut onware mededeelingen!.. De Voorzitter hamert weer en zegt: de heer Wijnkoop heeft het woord niet! De heer Wijnkoop spreekt tegen den Voorzitter in. De Voorzitter: De vergadering wordt voor tien minuten gesehorst! De Voorzitter, de vergadering heropende, zegt dat er is ingekomen een voorstel-Sol- kesz. om de debatten te sluiten. Het regle ment van orde staat tce, dat ten opzichte van zoo'n motie alleen een korte verklaring kan worden afgelegd. De heer Wijnkoop: Ik vraag het. woord. De Voorzitter: Voor een korte verklaring? De heer Wijnkoop: Ik heb het woord, ik heb een voorstel gedaan, bovendien zijn wij uitgenoodigd ons voorstel in te trekken. De Voorzitter: Als niemand een verkla ring wil afleggen, gaan wij tot stemming over. De heer Wijnkoop protesteert. De Voorzitter: Tot- de stemming wordt thans overgegaan. Onder heit oplezen der namen schreeuwt de Wijnkoop er doorheen dat hij wenseht'te verklaren, dat er van de tafel van B. en W. met leugenachtige me dedeelingen wordt gewerkt, dat hij recht heeft op het woord. Intusschen gaat de stemming door en blijkt het voorstelSol- kesz (sluiting van het debat) met 31 tegen 4 stemmen te zijn aangenomen. (De commu nisten stemden niet mee}. Daarna heeft de herstemming plaats, on der het heftig geschreeuw van den heer Wijnkoop, over het voorstel-Doornbusch. (Het voor 19-24 bestendigen van den vacan tiebijslag van f 30.Het wordt verworpen met 31 tegen 9 stemmen, en vier onthoudin gen. De Voorzitter: Thans is aan de orde het Yoorstel-Wijnkoop e.s. (Afbreken onderhan delingen in het G. O. en bestendiging der bestaande arbeidsvoorwaarden tot 1 Juli 1925). Ik acht het voldoende toegelicht. De heer Wijnkoop: Ik vraag het woord, ik li eb daartoe, het recht op grond van het Reglement van Orde. De Voorzitter: Als de heer Wijnkoop dat Voorstel niet voldoende acht toegelicht, dan fctel ik voor het voorstel te doen drukken en ronddeelen. De heer Wijnkoop: Ik eisch het woord, ik eisch dat op grond van het Reglement van Orde De Voorzitter: Niemand tegen drukken en xonddeelen, dan 39 het aangenomen! De heer Wijnkoop protesteert heftig. De Voorzitter: De vergadering wordt (Wederom voor vijf minuten geschorst. Na heropening andermaal dezelfde strub beling. De heer Wijnkoop vraagt weer het woord en na eenige discussie, waarbij de heer Wijnkoop wederom getuigt van de „leugen achtige mededeelingen van de zijde van B. en W.", wordt eindelijk overeengekomen, dat het voorstel-Wijnkoop c.s. zal worden gedrukt en rondgedeeld, en de heer Wijn koop na de ronddeeling van dat stuk de, gelegenheid zal krijgen om liet voorstel toe te lichten. Buitenl. Berichten De gezonken Duitsche vloot in Scapa Flow. Britsche duikers zijn thans bezig, voor bereidingsmaatregelen te treffen voor het lichten van de destijds door de Duitschers opzettelijk tot zinken gebrachte Duitsche oorlogsvloot in Scapa- Flow. Deze geweldi ge onderneming, die wordt uitgevoerd door de firma Cox en Danks te Londen ca Shef field, is het grootste lichtingswerk dat ooit heeft plaats gehad. lederen dag gaan heeJe afdeelingen duikers naar den bodem der zee, om de eerste schepen voor het werk in gereedheid te brengen. Voor ieder schip is een apart lichtingsplan ontworpen en de karwei is zelfs reeds aan den gang met de „Hindenburg" ea eenige andere schepen van het grootste type. De ..Hindenburg" ligt in ondiep water en slechts met haar dek gedeeltelijk boven den zeespiegel uit-; de meeste andere sche pen vertoonen boven het water echter alleen den top hunner masten. De duikers hebben nauwkeurig de lig ging der schepen opgenomen, en alle luiken en patrijspoorten, die door de Duitschers waren opengezet, gesloten. Het doel is, alles zoo goed mogelijk af te sluiten en daarna dour luchtdruk het zich in de schepen be vindende water te verwijderen. Een drijvend dok, het grootste ter wereld, zal vervol gens naar Stromness in Scapa Flow ge sleept worden, en met behulp daarvan hoopt men dan de schepen te kunnen lich ten. 27.000 brieven per dag Het is.vrijwel zeker, dat Z. H. de Paus de groolsle post ter wereld, ontvangt. Dagelijks worde,n 27000 brieven en stuk ken aan het Vaticaan bezorgd. De President der Vereen-igde Staten kan waarschijnlijk als de tweede man ter we reld besc-houwd worden, wat betreft het ontvangen van post, terwijl koning George van Engeland op de derde plaats aan spraak kan maken. Doch de Stinnes-post loopt eveneens in" de duizenden, en indien de geheele post van de kolossale Stinnes-trust- bij elkaar wordt geteld, zal het totaalcijfer dat van den president der Vereenigde Staten en dat van den Engelschen koning zeer waar schijnlijk verslaan. Vechtende rustbewaarders In de hoofdwacht van het politiebureau in het raadhuis te Coesfeld in Westpthalen heeft een. moordaanslag plaats gehad. Tussclicn de beide politieagenten Sch. en P. was het den laatsten tijd al herhaalde lijk tot woordenwisseling gekomen en de ruzie liep ten slotte zoo hoog. dat- men zich niet ontzag tot handtastelijkheden over te gaan. Ook daasbij bleef het echter niet. Toen het Zaterdag weer tot een hoogloopend twistgesprek kwam, trok P. plotseling-zijn dienstrevolver en schoot Sch. in de borst. De laatste vluchtte daarop uit het wacht lokaal en trok de deur achter zich dicht. Op dat oogenblik zond P. hem evenwel nog een kogel na, welke door de deur drong en Sch. den rug doorboorde, met bet gevolg, dat liij binnen eenige minuten is overleden. Daarop richtte P. het wapen op zichzelf, waardoor hij, zwaar gewond., in het zieken huis moest, worden opgenomen. Yoor zijn leven wordt gevreesd. De justitie stelt een uitgebreid onder zoek in. STATEHUGENERAAL EERSTE KAMER. Vergade ri n g v a n gisteren. Buifenlandsche Zaken Zuiderzee- begrocting. In een knappe rede, zooals we van mi nister Van Karnebeek mochten verwach ten (de heer Van Kol noemde haar later een waarlijk-meesterlijke rede!), heeft deze bewindsman heden de verschillende sprekers beantwoord, die de vorige week, bij zijn afwezigheid, over de begrooting van Buitenlandsche Zaken het woord had den gevoerd. De begroeting van Buitenlandsche Za ken werd" z. h. st. goedgekeurd. Zelfs de sociaal-democraten vroegen geen tem ming. Is hun houding als oppositie „quand même" alweer gewijzigd? Ten slotte is de Zuiderzee-bogrooting zonder stemming aangenc-men. Tegenover den pessimislischen toon van den heer Arntz, die om financièelen rede nen het werk wou stopzetten, liet minis ter Van Swaay een nogal optimistisch geluid hooren. Er was een andere wijze van financie ring tot stand gekomen met behulp van de Ned. Bank, en de commissie-Lcvink, die dezer dagen met haar rapport gereed komt, pleit ook krachtig voor doorzetting. Waartoe de Senaat dan ook maar be sloot. Aan de Waterstaatsbegrooting werd niet meer begonnen. Deze bleef bewaard tot morgen 11 uur, en de heeren die dan nog niet gereed zijn met hun rede, mogen die op Dinsdag 17 Juni voortzetten. Want op voorstel van den heer De Waal Malefijt besloot de Senaat met 29 tegen 9 stemmen, een Pinkstervacantie in te voe ren. Inderdaad, is er alle tijd! Een maand later of vroeger komt er thans met de begrootingen niet meer op aan. TWEEDE KAMER. Vergadering van g is te ren. Motcr- en Rijwislwei. De Voorzitter stelt voor de eind stemming over de Motor- en Rij wiel wet te houden op Vrijdag 6 Juni. Conform besloten'. Lat/sr Onderwijs. Voortgegaan wordt met de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging der Lerplichtwet en der Lager Onderwijswet. De lieer Van Zadelhoff (S.D.) constateert dat uit de rede van den heer Kersten duidelijk blijkt dat de Minister op den verkeerden weg is. Het waren klankc-n uit de verleden tijd die de heer Kersten ded hooren. Hij speculeerde op do achterlijkheid Yan de ouders, die het belang van goed onderwijs voor hun kin deren niet inzien. In plaats van hun kin- vende leerjaar te volgen, moeten de kin deren in den landbouw gaan meehelpen. Den ontaarden invloed van den jeugdar- beid ziet ds. Kersten dus niet in. Spr. wijst b.v. op den omgang van. oudere werklieden die voor de kinderen zeer slecht kan zijn. Wat de assistenten betreft, is hij het niet eens met den beer v. d. Molen. Hij acht dit instituut verderfelijk en noodlot tig voor de school. De noodzakelijkheid er van ziet hij niet in en het behoort niet in het stelsel. Het voorstellen er van be wijst alleen dat de Minister Sn ziet hoe hij de school in gevaar heeft gebracht en nu redding zoekt in vrijwillige hulp. Na langen strijd waren alle onbevoeg den uit de school verwijderd en de Minis ter brengt ze er nu weer in. Het onder wijs staat en valt met peil der onderwij zers, aldus is herhaaldelijk betoogd, maar nu geldt die regel niet meer. De gangmaker voor dit stelsel is de heer van Wijnbergen, die altijd voor zijn denkbeelden prompte bediening krijgt. Ook van de technische herziening was do heer van Wijnbergen de gangmaker in zijn artikelen in De Maasbode. De Minister van Onderwijs, de heer D e Visser: u vergeet dat „Het Vaderland" er het eerst over begonnen is. De heer Van Zadelhoff (S.D.) ci teert uit do artikelen in De Maasbode, van de hand van den heer van Wijnher- gen, om te bewijzen dat daarin hetzelfde staat als in de Memorie v. Antwoord van den Minister, wat betreft het instituut der vrijwillige assistenten. Teen de heer van Wijnbergen dit denkbeeld in de Kamer verdedigde, is niemand er op ingegaan, omdat het al te dwaas was. De Minister vond het echter prachtig en nam het over. Het is een gevaar voor de school, be toogt spr dat onbevoegde en onbekwa me krachten worden toegelaten. Oude dames en oude heeren die niets te doen hebben zullen een handje in de school helpen. Daar komt niets van terecht en het wordt een'geknoei in bet nadeel der school Tenslotte sluit hij zich met de bestrij ding van de verhooging van het aantal leerlingen per klasse aan bij den vorigen spreker. Spr. heeft onoverkomelijke be zwaren tegen het voorstel van den Mi nister. De beer Van Wijnbergen (R.-K.) betoogt dat de Minister bij zijn bezuini gingen de vitale belangen van bet onder wijs beeft ontzien. Spr. beeft op bezuini gingen als deze steeds aangedrongen. Het aantal onderwijzers is te groot en de Mi nister kiest den goeden weg door niet op wachtgeld to stellen maar te rekenen op bet normale verloop. Per jaar vloeit 4 pet. af en dus is in zes jaar tijd op een vermindeing van 25 pet. te rekenlen. De wijziging van art. 28 der L.O.-wet zal waken tegen onnoodige verspilling. Terecht heeft „Het Vaderland" daarop ge wezen. Voor alle scholen wordt het getal onderwijzers nu gelijk. De salarisveimindering wenscht spr. op eenigszins andere wijze o.a. door ver schil van salaris voor gehuwden en on- gehuwden. Of het getal 48 voor leerlingen per klasse te hoog is, meent spr. niet te kun nen zeggen, maar voor de gestichtsscholen acht hij het te hoog omdat in die klassen toch reeds nitéénloopende kinderen plaats hebben. Voor de kleine scholen wordt het voor stel moeilijk, maar juist daarvoor helpt bet instituut der assistenten. Het stelsel der assistenten is het eerst ter sprake gebracht in „Het Vaderland" en de hoofdredacteur, die dat schreef, heeft stellig buiten en in de Kamer op on derwijsgebied gezag. Spr. vraagt den termijn, waarvoor de wet zal duren, te schrappen. Spr. acht het niet denkbaar dat in 1930 alles kan worden hersteld. Blijft de ter mijn dan begint reeds in 1928 de actie tot herstel en dat is voor de rust van het onderwijs niet gewenscht. Spr. aanvaardt de harde noodzakelijk heid der bezuiniging en meent, dat de Mi nister gespaard heeft wat gespaard moest worden, maar niet teruggedeinsd is voor den werkelijken toestand. Laten allen be rusten in den toestand en medewerken om met vereende krachten bet onderwijs zoo goed mogelijk te maken met de beschik bare gelden. De heer Van Ravesteijn (G. P.) betoogt dat de pacificatie de bron is van alle kwaad. De heer T i 1 a n u s (G.E.) betreurt het dat het volk tot verzet en onrust is opge zet tegen do daden dezer regeering ten aenzien van ht onderwijs. Het heet herhaaldelijk dat men het on derwijs "nil vermoorden door het in zijn vitale belangen aan te tasten. Spr. citeert b.v. een manifest van den Bond van Ned. Onderwijzers. Daartegenover blijkt uit de rede van den heer Gerhard, dat 'hij de noodzakelijkheid van bezuini ging inziet. Van de harde noodzakelijk heid en de pijnlijke werkelijkheid, waar in, de regeering verkeert, wordt niet yol- doende gewaagd, yooral niet tegenover het volk. Spr. begrijpt de houding van den heer Van der Molen o.a. ten aanzien van de kleine scholen. Wie zijn gevoel laat werken, erkent do juistheid van diens rede maar er zijn groote financieele conse quenties aan die kleino scholen verbonden Verlaging van den' belastingdruk is primair en wij moeten allerwege tot versobering komen. De Minister is wel de eerste, die dit betreurt. Spr. kan de groote bezwaren tegen liet .instituut der assistenten.niet. inzien. Juist voor de kleino scholen, die door het 48- leerlingental in moeilijkbeden komen, is het een hulpmiddel, dat uilkomst kan bren gen. Er zullen wel jonge mannen en vrou wen zijn, die uit roeping hulp willen ver leen en. Het u.l.o. in de kleine gemeenten zal wel in het gedrang komen en spr. vraagt den Minister aan dit onderwijs zijn bij zondere aandacht te willen geven, oa. door een betere salarisregeling. De heer Bult en (R.-K.) vindt, dat op het onderwijs wel bezuinigd mag wor den, maar dat het snoeimes met veel voor zichtigheid moet worden gehanteerd. Hij - verheugt zich over de wijzigingen, die in dit ontwerp zijn aangebracht. Alleen vraagt hij nadere inlichtingen over de as sistenten, met wie de Minister een alles behalve gelukkige padagogische figuur in de school haalt. Spr. is hierop niet ge rust en wenscht graag, dat de Minister nauwkeurig aan geeft waarin de hulp van deze assistenten zal bestaan. De heer Rutgors (A.-R.) heeft eeni ge bezwaren. Zal het ontwerp de bezui nigingen brengen, die men zich er van voorstelt? Zijn de becijferingen wel be trouwbaar, o.a. met het instand blijven van het 7e leerjaar? Do houding tegen over het 7e leerjaar is eenigszins twee slachtig, meent hij, en juist daardoor ont staat gevaar voor het resultaat van de bezuinigingen. Spr. wil dus liever geen 7o leerjaar als de leerplicht daarvoor niet meer bestaat. In de groote gemeenten zal het wel bij zes klassen blijven. Spr. vraagt den Minister nadere inlichtingen over de weïkin'g van den leerplicht in verband met de facultatiefstelling van bet 7e leer jaar. Spr. vraagt inlichtingen over de over gangsbepalingen, waarvan hij vreest, dat zij veel van de bezuinigingen zullen op heffen, omdat zij to langzaam werken zul len. De vermindering van het aantal onder wijzers zal moeilijkheden met zich bren gen met het oog op de splitsing. Spr. v. il niet tegen splitsing ingaan al zou hij ge neigd zijn de kosten van de kleine scholen te verminderen. "Wat de assistenten betreft, spr. heeft geen bezwaar daartegen, omdat ieder vrij blijft ze in dienst te nemen of niet. De Minister is aan het. woord. De vergadering wordt verdaagd tot he denmiddag één uur. UIT DE OMGEVING WASSENAAR Gemeenteraad Gistermorgen vergaderde de Raad dezer gemeente, onder Voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden. Ingekomen stukken: 1. Een goedgekeurd raadsbesluit tot aankoop van een in schrijving op het Grootboek der Nationale Schuld; 2. Een rapport van den heer Krieno omtrent de opneming der boeken en kas van het Gasbedrijf; 4. Een adres van do Tuinbouwvereeniging voor Wasse naar en Omstreken, houdende mededeel ling, dat van den aanleg van school en werktuinen in dit jaar niets kan komen, en verzoeken de toegezegde subsidie het volgend jaar te mogen ontvangen. Wordt goedgevonden; 5. Een viertal verzoeken om ontheffing van voorschriften der Bouwverordening worden ingewilligd. Het kohier van de Hondenbelasting voor dit jaar wordt vastgesteld tot een bedrag van f 2478. Op do begróoting voor het dienstjaar 1922 wordt af en overgeschreven tot een bedrag van f 511.77. Op voorstel van Burgemeester en Wet houders worden aan de navolgende wegen namen gegeven: De verbindingsweg tus- schen Louisestraat en Adrianastraat „Ja- cobastraat"; een nieuwe straat, in aanleg bij de huizen van de Wassenaarscbe Bouwvereeniging in het Oostdorp „Schulp- straat"; en het verlengde van die straat „Schulpplein". In Kievietsduin: De Mei- endellsche weg, en de zijwegen daarvan „Duinlustweg", Slingerweg" en Dwars weg". De bestaande Buurweg wordt omge doopt in Raaphorstlaan, de le Schouwweg wordt enkel Schouwweg en de 2e Schouw weg wordt Wassenaarscbe weg. De heer Prins geeft in overweging om trent aanvragen van particulieren tot wij ziging van namen een royaal standpunt in te nemen. Thans is aan de orde benoeming van een controleur bij het Bouw- en Woning toezicht. De heer Rooyakkers stelt voor, alvorens tot benoeming over te gaan, art. 13 van de instructie zoodanig te wijzigen, dat de benoemde geen particulier werk meer mag verrichten. De heer Versteeg is 't hiermede eens, doch zou nog een stap verder willen gaan en het aan alle ambtenaren willen verbieden. Hij zou B. en W. willen uit- noodigen daaromtrent een regeling te wil len treffen. Do voorzitter geeft in overweging niet té vlug te besluiten. Het is beter dat B. en W met een voorstel komen. Do heer Rooyakkers zegt, dat thans een nieuwe betrekking is geschapen en dat het niet gewenscht is, dat de te benoemen ambtenaar zelf werkt en controleert. Besloten wordt in een volgende verga dering deze zaak aan de orde te stellen. Alvorens tot benoeming over te gaan, licht de voorzitter de gemaakte aanbeve- Vogels aan als ingezetene der gemeent terwijl bij bovendien de noodige cm, teilen bezit. Paci' Benoemd wordt bet 7 slemmen de hp? J. H. van Barneveld. Op den heer Vo^f werden 6 stemmen (Katholieken) uiL!s; bracht. irge;: Op voorstel van B. en W. wordt besï0 ten het secretariepersoneel uit te breh den met een adjunct-commies. De voor' zitter licht toe, dat meerdere uitbreiding' gewenscht is, maar wegens plaatsgebrek kan hiervan niets komen. Een voorstel voor een nieuw raadhuis is echter in over.' weging omdat de ruimte te beperkt wordt Tevens wordt voorgesteld de aanstel- ling van een bevolkingsagent, zulks om de menschen die hier forens zijn tevens |q kunnen bereiken. Voorgesteld wordt een salaris van f 1600 tot f 2000 met f 50 rij. wielvergoeding en kindertoeslag. Wordt met algemeenc slemmen goedge- vonden. Hierna is aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging van den gasprijs Voorgesteld wordt den prijs te verlagen tot 14 ct. per kub. M. en eenzelfde bere. kening toe te passen als reeds bij het elee. triciteitsbedrijf wordt gevolgd. Voor do muntmeters zullen gaspenningen worden ingevoerd, ter voorkoming van het ge. regeld veranderen van de meters. Ter tafel komt vervolgens een voor.' stel van B. en W. tot wijziging van voorwaarden, waaronder hoofdgasbui. zen voor particulieren worden gelegd en tot regeling van de terugbetaling van liet gestorte bedrag. B. en W. stellen voor de hoofdtoevoer- leiding den aanvrager geheel in reke- ning te brengen. Indien in den loop van een jaar aansluitingen op deze leiding volgen, wordt f 75 per aansluiting lerug-i betaald. De dienstleidingen komen voor rekening van hen die aansluiten. De heeren Prins en Drop vinden deze regeling ten opzichte van bouwexploitan ten onbillijk. Hij, die het eerst aansluit, betaalt de geheele leiding, terwijl voor el ke volgende aansluiting slechts f75 be hoeft te worden betaald. Do heer Drop doet het idee aan de hand, om voor nieuwe aansluitingen een zeker bedrag per strekkenden Meter van het aan. te sluiten perceel te doen beta len. Een discussie zonder einde ontstaat hiei over tusschen den Voorzitter eenerzijds en do heeren Drop en Prins anderzijds. 1 Besloten wordt deze aangelegenheid nader onder de oogen te zien in een niet- officieele vergadering. Thans komt aan de 01de het voorstel van B. en W. om te besluiten tot stich ting van twee politiewoningen met wacht lokaal en cellen op een terrein van de Electrische Centrale, aan den Oud-Was- senaarschen weg.. De kosten worden ge raamd op f 1000. Wordt goedgevonden en besloten het werk publiek aan te beste den. De Voorzitter deelt mede dat hij be sloten heelt den agent van politie Vos over te plaatsen naar de Waalsdorper- laan. Wordt, goedgevonden hem voor ver huiskosten een bedrag van f25 toe te kennen. - Bij dé rondvraag brengt de lieer Ver steeg een klacht ter sprake omtrent den vlcesckkeuringsdienst. Bij noodslachlin- gen wordt n.l. te laat uitspraak gedaan. Het vleesch is dan meestal geheel bedor ven. Ook de heer Prins heeft klachten omtrent de uitvoering van dezen dienst Bovendien meent hij, dat aan Leiden te veel wordt betaald. De Voorz. noodigt de heer Prins uit zijn klachtens te preciseeren waarna oen ernstig onderzoek zal worden ingesteld. Aanrijding. Nabij den Deijl werd de vrachtwagen van den bode S. aangere den door een auto. Het lemoen werd van dén wagen gcslèurd terwijl er verder nog eenige schade werd toegebracht. De auto reed door, doch het nummer kon wor den genoteerd. ZEVENHOVEN'. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester F. M. Baud. Afwezig de heer Veerman. Na opening en lezing van liet gebed, stel de voorzitter aan de orde het onde.rzces der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid,' den heer Jan Slingerland. De Commir sie, belast met het onderzoek, bevindt d stukken in goc.de orde en wordt tot de toe lating besloten. De heer Slingerland, desgevraagd, klaarde zich bereid tot het afleggen oer eeden, waarna hij zitting tie.emt. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Van Gedeputeerde Staten is schrijven in gekomen. dat wed ex voor den tijd van twee jaren, vrijstelling is verleend tot 'het geven van vak j „lichamelijke oefening", en dat de in de vorige vergadering gedane af- en overschrijving is goedgekeurd. Het vermenigvuldigd] f er voor de plaat selijke inkomstenbelasting voor het belas tingjaar 1924—1925 wordt na toelichting door den voorzitter vastgesteld op. 1.2 (vong jaar bedroeg dit 1.4). i In verband met de wijziging uaaromlre.. in de L. O. wet dienl de verordening tot heffing van schoolgeld te worden herzien) progressieve aftrek is vervallen, terwijl den vervolge als maatstaf, waarnaar de hel ling geschieden zal, wordt genomen het 1 lastbaar inkomen in tegenstelling met-vroe ger, toen als zoodanig liet zui*er inkoffifl werd genomen; door deze bepaling komen in de lagere klassen meer vrijstellingen voot en moet dientengevolge bij de lioogere i® komens liet tarief iets veriioogd worden. De verordening wordt vastgesteld over eenkomstig het aangeboden concept. Op de begrooting 1924 zijn door Ge.-J. ten enkele aanmerkingen gemaakt, die volgens het verzoek zullen worden Sewir De Voorzitter deelt mede, dat G. BjJj* ker zeven weken huur achter is; indertij' besloten tot uitzetting uit zijn womngo^ te gaan, indien hij 7,es weken achter Daar voor deze gerechtelijke, actie dc g

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4