6ERZ0N mr OE oiiBBEV Groote Afbraakveiüng Boeëhsiis Levende Have, voelend, ontweek zijn schoonpapa zoo veel mogelijk en bracht slechts bezoeken aan zijn geliefde wanneer de heer des huizes afwezig was. Zondag is echter de bom gebarsten. Even als alle andere dagen belde de jonge man aan, al of niet met kloppend hart. Tot zijn grootc teleurstelling deed echter in plaats van do dochter de vader de deur open. Wat er zich toen in het hoofd van den jongeman afspeelde, zal wel voor al tijd verborgen blijven. Genoeg zij het te vermelden, dat hij met leeuwenmoed op zijn aanstaanden schoonvader aanviel en hem een duchtig pak slaag toediende. Het slachtoffer Het het er echter niet bij zit ten en diende een aanklacht in bij de po litie. Het laatste bedrijf zal zich wel voor den politierechter afspelen. Afgedwaalde visch. Een onzer visschers vond in zijn. netten eehrijfb men uit Stavoren aan de „Leeuw. Crt." een vreemdsoortig vischje, dat ook bij do oudere visschers ten eeneiunale onbe kend was. Geen wonder want- de snotolf hoort in de Zuiderzee niet thuis, komt en kel in do voorjaarsmaanden sporadische voor aan de Noordzeekusten. Thuis hoort hij in 't hooge Noorden, aan dc kust van Groenland. Hij is een vertegenwoordiger van de fa milie der schrijfbuikigen, een naam, welke er reeds op wijst, dat het dier aan de buikzijde een breed vlak vertoont, waarme de het zich vastzuigt aarr steenen en Hip pen, waar het dan met zijn felle oogen, die dicht bij elkaar staan aan den boven kant, uitziet naar prooi, weekdieren en wormen. De snotolf kan een meter lang worden en 7 k 8 Kg. zwaar. Eskimo's waardeeren het vleesch. Alhlctiek-Kampioenschap voor voetballers zullen gehouden worden te Zwolle, Eind hoven en Groningen op 20 Juli a.s., ter wijl de datum voor het Westen is gesteld op 29 Juni a.s. De "Westelijke districls- vfidstrijden zullen te Gouda plaats heb ben. ZEILEN. Kampioenschap twaalfvoetsjolien. Het kampioenschap in de twaalfvoe.tsjol- lenklas zal in voorwedstrijden worden ver zeild tijdens de Kaagweek. De eind wed- strijden zijn na veel wijzigingen in den da tum thans be.paald op-Zaterdag 5 en Zon dag 6 Juli. POSTDUIVEN „De snelvlucht" De wedvlucht der postduiven-vereeni- ging ,,de Snelvlucht" te Bodegraven op Pont St. Maxencc (Frankrijk). Afstand 344.1 K. M. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 10 uur, 50 min., 17 sec. Ie. J. van Dam Fzn., 2c cn 4e W. van In- gen Pzn., 3. G. Kroon. Aankomst laatste duif 1 uur, 23 min 1 soc. Buiten!. Berichten Verduistering van 7C0.000 gcudmark te München. Bij den Postchequedienst te München heeft een beambte een bedrag van 700.000 goudmark verduisterd. Terwijl hij zichzelf bij de politie aanmeldde, is een medeplich tige met het geld naar Italië gevlucht. Ernstig cr.geluk in Er,ge!sch-lrdië Tengevolge van het plotseling bersten van een stoompijp zijn in de Birla-weve- rij te Delhi 1 personen gedood en één ernstig gewond. Een spcorwcgcngciuk in Amerika Zonagavond is de posttrein van Sf. Louis iraar Detroit tien mijl bewesten Hare een goederentrein in de flank gere den. Drie personen werden gedood en bijna vijftig gewond. Ballonongeluk in Amerika. tt:. n*iwiiu /Illinois Ver. Stalen) wordt weerkundigen, dr. Meisinger en luit. Neely van den Metcorologischeu dienst der Ver. Staten, op 150 mijl ten N.-O. van Scottfield zijn gevonden. De beide weerkundigen had den eenige series ballon-vluchten georgani seerd om do lucht-gesteldheden bij de storm-centra's waar te nemen. Men ver moedt, dat de ballon bij een dezer vluchten door den bliksem getroffen is en ontploft. SPORT VOETBAL. 1 Om den Rijnlandbeker Do Veroenigiug „Bodegraven" heeft haar programma voor de a.s. bekerwed strijden om den Zilveren Rijnland-wissel- bekcr gereed. Ingeschreven hebben D.E G. I. van Amsterdam, Gouda I van Gouda on Excelsior I van Rotterdam, terwijl de vereeniging A.D O. I van 's-Gravenhage «Is houdster der beker dezen heef? te verdedigen. Slaagt A.D.O. er in thans we- uercm te winnen, dan is do fraaie zilve ren beker definitief haar eigendom. Er kunnen dus spannende wedstrijden wor den tegemoet gezien. De eerste ronde heeft plaats op Zondag 15 Juni a.s. Als dan spelen A.D.O. I tegen Gouda I en D. E.G. I tegen Excelsior. De beide winnears uit deze wedstrijden komen op 22 Juni in do finale. ATHLETIEK. Athlctiek veer vcefballers De districtswedstrijden, bedoeld als voorwedstrijden om het Nederlandsch STATEKUQEffiERAAL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren Lager Onderwijs. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging van de leerplichtwet en van de Lager-Onderwijswet. De algemeene beschouwingen worden geopend. Do heer Ketelaar (V.D.) meent dat de regeling van de pacificatie eens gron dig herzien moet worden. Dit stelt hij vóór-op nu hij de onderwijs-verslechting gaat bespreken. Do Minister is doof gc- bleten voor alle bezwaren die zijn aange voerd tegen de inkrimping van den leer plicht tot zes jaar. Voorts dreigt de Mi nister met doorvoering van liet Kon. Be sluit tot verhooging van den toelatings leeftijd als de Kamer nu dit ontwerp niet aanvaardt. Do Minister zegt bereid te zijn andere bezuinigingen toe te passen als de Kamer ze weet aan te geven zóó dat de vereisch- te bezuinigingen worden bereikt. Dat acht hij geen goed systeem, want de Minister bewijst niet dat mogelijk is wat hij wii, bijv. ten aanzien van de verhooging van het leerlingental per klasse. Waarom kan en wil de Minister niet een onderzoek in stellen? Spr. heeft in veertien dagen tijds een beperkte enquête gehouden die reeds zeer veel leert. Wat de assistenten betreft, herinnert spr. aan het stelsel, waarbij dc kinderen uit de hoogste klasse les geven aan die van de lagere. De assistenten zullen niet veel ouder zijn dan die leerlingen uit de hoogste klasse. Van die roeping verwacht spr. niet veel als er rijksdaalders zijn te vroeg ruim 1600 wraken het stelsel der assistenten. - Van het toezicht van den onderwijzer op den assistent komt niets terecht. De kinderen worden er aan gewaagd en-de gevolgen zullen niet uitblijven. Wat spr. vooral afkeurt is dat de kleine scholen op denzelfden voet worden behan deld als de grootore. Dat geldt vooral voor 't klasse-aantal, dat voor de Heine ro zwaarder drukt dan voor de grootere. Spr. overweegt de indiening van een amendement maar dat kost natuurlijk geld. Spr. heeft een enquête ingesteld naar de vraag of 48 leerlingen in do .lokalen geplaatst kunnen werden In de oudere scholen gaat het we, in de jongere niet. Verder dan tot 42 gaat het in de nieuwe gebouwen niet. De Minister houdt met deze bezwaren geen rekening, maar grijpt willekeurig in en daarom is spr. tegen dit ontwerp. Mej. Westerraan (V.B.) acht dit ontwerp bedroevend. De Minister is wel niet voor alles aansprakelijk te stellen, maar zijn onvast beleid is toch niet goed Spr. betreurt het dat de Minister geen commissie wilde voor betere regeling en uitwerking der pacificatie. Daardoor was iets anders to verkrijgen geweest. In veel kan spr. zich aansluiten bij den heer Ketelaar. Ook haar bevallen de be zuinigingen niet. Zij erkent dat er bezui nigd moet worden op de salarissen, maar het gaat niet aan voorop te stellen hoeveel er totaal daarop bezuinigd moet worden. In het Bezoldigingsbesluit zitten vele leemten en fouten en daarom is herzie ning gcwcnschl. Soepele overgangsbepa lingen zijn daarbij noodig, vooral voor de oudexen. Het ontwerp is oen aanslag op dc volksontwikkeling. Van do technische her ziening is niet veel terecht gekomen ten govolgo van do toeneming van het aantal nieuwe bijzondere scholen. Spr. zegt, dat er in 1923 200 nieuwe bijzoudcro scholen bijgekomen zijn en de bezuinigng illusoir werd. Do wet van 1920 zal steeds nieuwe desillusies geven en daarvan verwacht spr. niet veel in dit ontwerp. Spr. wenscht dat het leerplan nu op zes jaar zal worden ingericht opdat zij die geen 7o jaar blijven, een afgerond geheel kan onderwijs krijgen. De ontwikkeling der ondercommissic.s juicht spr. toe en zij hoopt dat deze zicli tegen do doodende uniformiteit zullen verzetten. Ten slotte verdedigt zij de opening der gelegenheid om Fransch lo onderwijzen. Voorloopig kan spr. haar stem aan liet ontwerp niet geven. Er zullen amende menten komen en van 't lot daarvan hangt spr.'s stem af. Do lieer Gerhard (S.D.) betoogt, dat do Minister zich alleen heeft laten leiden door de gedachte hoe hij tot aanzienlijke bezuiniging kan komen. Vooral de afschaf fing van het 7o leerjaar betreurt spr. Eet blijft bestaan voor de ouders dio het ver langen, maar juist voor hen, voor wie de leerplichtwet noodig is, wordt de gele genheid om dit leerjaar niet te volgen, ge opend. De facultatiefstelling is ten gunste van de beter-gesitueerde ouders en dat be treurt spr. ten zeerste. Ook do heer Van dor Molen (A.- R.) verklaart geen opgewekt geluid te kunnen doen hooren, daar do voorgestelde maatregelen niet tct den bloei Yan het on derwijs kunnen bijdragen. Wel verheugt spr. zich over do in het aanvankelijk plan aangebrachte wijzigin gen. Thans dreigt de Minister met andere maatregelen als de Kamer dit ontwerp niet aanneemt. Ook dit keuit spr. zeer af. Iir het Voorloopig Verslag zijn andere maatregelen ter bezuiniging aangegeven. "Waarom gaat de Minister daarop niet in? Zelfs de geringste poging heeft de Minister niet gedaan om er op in te gaan. Spr. wijst bijv. op de to hooge schadever goeding voor do oude gebouwen, waaraan niet geraakt schijnt te mogen worden. Voorts op de vele kleine schooltjes die al leen maar zijn gesticht om iedere buurt schap een eigen schooltje te geven. Spr. wijst op Tholeu dat 3200 inwoners telt en vijf scholen heeft, 1 openbare en 4 bij zondere. Jaarlijks komen er slechts 60 a 70 kinderen naar school, die dus over scholen verdeeld worden. Dit alles is het gevolg van de pacificatie, maar in tijden als deze moest daarin verandering wor- J "CipTfUWeifcfcli i ii/v ucW a nes up oir wijs wordt verba-..d. Naar spr.'s mee ning vraagt men" te veel van het onder wijs. Hoe gaat het b.v. bij Oorlog, gaat daar do bezuiniging voort? De taak van één onderwijzer om leerlingen les te geven is te zwaar. Do historie leert, dat dit onderwijs weinig vruchtdragend is. Over dit punt moeten wij nader overleg plegen. De hulp der assistenten aanvaardt spr. Hij ziet daarin geen gevaar. De heer Kersten (Ghr. Geref. Par tij) meent dat op Onderwijs ook bezui nigd moet worden, vooral op de salaris sen, dio het grootste deel dor kosten eischen. Het zal echter moeilijk zijn en daarom moet zooveel mogelijk gestreefd worden naar vereenvoudiging. Spr. »is vóór het onderwijs, omdat het calvinis tisch beginsel dit oischt. Hij is echter voor het houden van maat en is dus te gen het 7e leerjaar, ook met het oog op do kosten. Voor de kleino scholen wenscht .hij eenige tegemoetkoming in het aantal leer lingen per klas. De vergadering wordt verdaagd tot heden één uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Postspaarbank. Gedurende de maand Mei werd aan de Rijkspostspaarbank ten postkantore alhier ingelegd f 23983.29, te rugbetaald f 19301.41. Het nummer van het laatst uitgegeven boekje is 16172. VcrkoGping. Gisteren bad in het ho tel „Do Vergulde Wagen" de verkooping plaats van het Hoerenhuis met erf en tuin, gelegen aan do Prins-Hendrikstraat, welk pand bewoond is geweest door den heer G. M. van Voorthuijzen, in leven ontvanger der Registratie en Domeinen. Het perceel dat in bod stond op f 10000 werd afgemijnd op f 4000 en aldus toege wezen voor de som van f 14 000 aan den heer J. Vellekoop alhier. BODEGRAVEN. Aanbesteding. Dezer dagen had dc aanbesteding plaats van het maken van een trottoir en eenige bijkomende werken de "Wilmelminastraat. Ingeschreven werd als vlogt: J. Linthout f4870, N.V. W. Bokhoven f4870, N. Hoogendoorn f4895, J. Overes en P. van Katwijk f 5290, J. Bierhorst f 5270, A. Ooms f 5537, P. G. H. Veelenturf f 5545. Het werk werd aan den laagsten inschrijver opgedragen. Zoo als men weet wordt de straat door den Straatweg BodegravenGouda geheel nieuw gelegd. Het werk, waarmede men bereids is aangevangen, moet binnen 2 maanden gereed zijn. HAZERSW0UDE. Personalia. Tot hulponderwijzer aan de St. Michaelsehool is benoemd de heer W. Tilnian te Amsterdam. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloembollenteelt. Vrijdagavond a.s. zal de veilingvereeniging „Bloembollen teelt" haar jaarvergadering houden in hotel „De Roskam". De agenda zal o.m. vermelden jaarverslag, financieel verslag, bestuursverkiezing. NIEUWKOOP. Naar Amerika. Eenige veehouders al hier o.a. de hoeren A. van der Horst, C. Waterdrinker en A. Rijlaarsdam zijn voornemens zich te gaan vestigen in Ar gentinië en bieden hun boerderij te koop aan. OUD ADE Grgcval. Maandagavond reed de heer J. van Rijpwetering- op zijn motor rijwiel naar Leiden. Achterop de motor zat de heer S. Onder Oud Ade gekomen bemerkte de heer J. tengevolge van een schok, dat zijn metgezel van de duo was gevallen. Hij zette onmiddellijk zijn mo tor siop en kwam tot niet-geringe ontstel tenis tot de ontdekking, dat de heer S. in do sloot was terecht gekomen. De heer J. begaf zich gekeed Ie water, doch daar de heer S. bewusteloos was, kon hij slechts met moeite zijn hoofd boven water hou den. Gelukkig kwamen intusschen eenige voorbijgangers aan, die de beide hecren op het drog wisten te brengen. Onmiddel lijk werd door den heer J. kunstmatige ademhaling toegepast en werd onmiddel lijk de dokter uit Rijpwetering ontboden. Dokter H. verleende geneeskundige' hulp, waaropj de^ licer^ S. gelukkig weer hij men te hebben en werd naar zijn woning te Rijpwetering vervoerd. Het ongeval is toe te schrijven aan het feit, dat de heer S. tijdens de rit plotseling onwel werd. ROELOFARENDSVEEN Een waarschuwing. Door de Rijks politie zijn ren 10-tal personen uit Den Haag geverbaliseerd wegens het loopen op verboden grond. Do geverbaliseerden waren een dagje wezen visschen. Het zal wellicht wel dure visch geweest zijn. S ASSENHEI M. Kiezerslijst. Volgens de laatste vast stelling dezer lijst zijn 171S personen voor do Tweede Kamer, 1671 voor do Prov. Staton en 1585 voor den Gemeenteraad dezer gemeente kiesgerechtigd. Dienstplicht. Aan den dienstplichtige A. J. Kühn, lichting 1924, is vcor één jaar vrijstelling verleend Van den dienst plicht wegens kostwinnerschap. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bevallen: N. Koopman gcb. Verlooij d. M. K. Droog geb. Splinter z. G. M. J. A. v. Vliet geb. Ha z eb roek z. J. van Tol geb. van Tol d C. M. Boot geb. van Hoeken, z. D. M. M. Vis geb. van Hattem d. A. Barth geb. Vermeulen d. J. Seinen gcb. van der Gaag z. M. A. Meirik geb. Bogerman z. P. van Es sen geb. de Kok z. M. W. Vester geb. Stigler z. A. de Roode geb. van der Vaart d. J. Noorlandcr geb. Paling <T. L. Hoogteijling geb. Segaar d. Gehuwd: J A. Kraaijenbrink jm. 41 j. en M. P. Micliielsett jd. 23 j. J. Brit- semmer jm. 21 j. en A. van der Vlies id 21 j. Overleden: AM. van Riel jd. 79 j. W. de Jong echtg. van S. H. Kelder man, 66 j. (overl. te Leiden) N. Wes terhout jd. 6 j. J. S. M. O. Breukel echtg. van C. H. van Geffen, 68 j. Gevestigd: Abraham van der Vis van Andijk Mej. Alberta Meijer cchtge- noote van H. J. Redegeld, van Uithoorn Mej, Helena Fokker van Nieuwkoop Mej- Cornelia Boer van Woubrugge Kinderen Van Veen van Hilversum Mej. Adriana Hazelhoff echtgenoote van M. Dirkzwager van Utrecht Adrianus Revet van Gouda Mej. Sjoeke de Vries echtgenoote van K. Fokke'ma van Leeuwarderadecl Mej. Regina Krap van Oegstgeest Johannes Bunnik van Waddinxveen Mej. Adria na Rosenboom echtgenoote van W. derj Hertog J.M.zn, van Bodegraven Mej. Anna Wilhelmina Hoogland van Harmeien Mej. Celia Pieternella Maat echtgenoote van L. Noordegraaf, van Koudekerk En de Koster van den, weduwe van Jan Stop pelenburg, van '6-Gravenhage. Vertrokken Mej. Maria van Dié- men naar Rijnzaterwoude Mej. Maartjé Laurina Margarefcha Gerritse naar 's-Gra venhage Hendrik den Boef naar Rozen burg Willem de Vos naar Voorschoten Mej. Anna Christina Hendrika de Jong naar Bodegraven Mej. Grietje de Zeeuw, naar Westmaas Johannes van Fulpeni naar Boskoop Mej. Maartje Dirkje Haak naar Amsterdam Mej. Neeltje van Wage- ningen naar s-Gravenhage Jan van Donk naar Nieuwkoop Mej. Pietje van Muis winkel naar Zevenhoven Mej. Marretje Schipper naar Zwammerdam Mej. Neel tje Hendrik Cornelia Roodenburg naar Zwammerdam Anthoon de Kruijf naar Bodegraven Mej. Engelina Kalden naar Bodegraven ALKEMADE. Geboren: Julia Maria, dochter van Marcellus Adrianus Otten en van Johanna Maria Straathof Margaretha Elisabeth Maria, dochter van Jacobus Johannes van der Meer en van Clasina Johanna van der Valk Apolonia Clazina dochter van Ja- hannes Cozijn en van Johanna Maria van Veen Antonius Theodorus, zoon van Al- b'crtus Adrianus Brand en van Cecilia Ecu ter Heinrich, zoon van Konrad Heinrich Böcker en van Anna Maria Koot Johan nes Gerardus, zoon van Theodorus Iloogen- boom en van Wilhelmina van Emmerik. Overleden Maria Walle.nsteyn oud 63 jaren Maria Cornelia Rijgersberg oud 47 jaren. Gehuwd Johannes Leonardus Bakker met Maria Hoogenboom. SAS jENHEIM. Geboren Jannetje Teuntje. dochter x.. xiRi cu nr. ub Elgïiy Corne ll's Thomas Maria, dochter van II. J. J. Koot en M. F. W. Olsthoorn Ondertrouwd Hendrik Hortensius 26 jaar en Cornelia Johanna Vis 27 jaar. Gehuwd Antcnie Cornelia van der Niet 30 jaar en Cornelia Johanna Stelrua 27 jaar Karei van Leeuwen-26 jaar en Jo hanna Petrcnella Warnaar 21 jaar. Gevestigd Jacob van Nieuwkoop en gezin, Florisschoutenstraat 25. uit Alke made. Vertrokken: A. J. M. Schaper van Hcofdtstraat 127 naar Zoeterwoudo J- Verkijk van Hoofdstraat 92a naar Den Haag C. J. van der Niet geboren Stelrna. van Hoofdstraat 182 naar Noordwijk. STOM PW IJK. Geboren: Bertha de Korte, geboren Pnardekooper, dochter Wilhelmina Cla sina Luiten, geboren van Santen, dochter Cornelis Gerardus van Santen, geboren Straathof- zoon Wilhelmina Bernardino, van Steen geboren van Vliet, dochter. FAILLISSEMENT^ Uitgesproken: II. J. van den Berg, aannemer te L e i cl s c h end am; cur. mr. C. Ilom- brook. Opgeheven: het faillissement van J. A. van Drunen te Voorschoten en G. de Groot te<-Leiden. Gevraagd met half Juni, een B'JRGERD!ENSTft!Ei5JE R.K., omstreeks 16 jaren. Br. Watertje D22, Zoeterwoudo. 598G Gevraagd, een DZRQE MEISJE *oor den bel en lichte bezig heden. Adres: R.K. Vakschool, Noördeinde 50. 5985b Gevraagd een ngt 5981 DIENSTMEISJE. Adres D. VARKEN VISSER, Oude Vink, Haagweg bij Leiden. Gevraagd: FLINK DAGMEISJE, niet beneden 18 jaar. Zich to vervoegen Haarlemmerstr. 47, na 7 uur. 5955b Gevraagd: Een Grasmaaier, bij J. v. d. GEEST, Landbouwer, Zijldijk, Warmond. 5954 WINKELZAAK. Ter overname aangeboden,een Zaak in Koek-, Banket- en Suikerwerken, Koffie en Thee. Woning direct te aanvaarden. Te bevragen Morechweg 68, Leiden, tusschen 6 en 8 uur '■avonds, clkcn werkdag. 5959b Er biedt zich aan: Iemand vcor de Hooibouw °f andere werzaamheden. Br W. A. v. LEEUWEN, Land-' bouwer Stompwijk. 5979 Terstond gevraagd, een R- K. BOERENKNECHT goed kunnende melken, bij J. C. VAN TOL, Landbouwer, Hoogmade. 5960 2 Studenten vragen met ingang van 1 September 2 Zit- en 2 Slaapkamers. Brieven Bureau van dit Blad onder No. 5949b. TE HUUR Een Villa, Emmalaan 9, te Oegstgeest. Bcv, 6 Kamers, Keuken en Zolder. Huurprijs f700,per jaar. Te bevragen: Terweeweg 71. 5951b Autopetten met Bril 25 ct., prachtsorteering Feest- mutsen vanaf 3 ct., Mirtetons- toeters en vele andere Geluid- artikelen. Voordrachten, Flam bouwen, Lampions, Vuurwerk voor Tuinfeestjes, Trouwco- stuums voor Bruid en Bruide gom te huur. „ERATO" Oude Singel 14, Telefoon 889 bij de Veemarkt 5992b Te koop: wegens vertrek Daar elders, een goed onder houden Kee^cnliuis met Tuintje, staande aan de Hoogewoerd No. 118a alhier, van alle ge makken voorzien. Het perceel is ook zeer geschikt tot om bouw in Winkelhuis, en ligt op gunstigen Winkelstand. Da gelijks tusscbeu 2 en 4 uur te bezichtigen. Te bevragen bij B. J. HU URM AM Dzn., Heeren gracht 12. 5950b VOLEERE-VQGELS! Volières, Kooien koperen en houten, Kippen- en Duiven- voer, Duivenbooceo,alle Vogel zaden, Eierbrood, Kuikenzaad, Snoep- en Badbakjes. Zitstok- ken, Fonteinen enz. L. MOENE, De Genestetstraat 31, voorma lige Nanniestraat. 5977b HEEREN-REJWIEL. Te koop aangeboden: een gebruikte Heerenrijwiel voor f 30.Te zien: Morschstraat No. 60a, Leiden. 5998b OPENBAAR SLACHTHUIS. Groote Afslag 30 cent p. pond. Zaterdagvoormiddag 10V2 uur, verkoop van een buitengewoon groote partij gesterit. Rund- vleesc'n, Rundvet, Reuzel cn Bouillon, 595Sb FRANKE. Letdsch Dierenasy!. Aardige roezen en Honden tegen billijke vergoeding te bekomen. Brengt met de vacantiedagen uw Huisdieren in het Asyl fer verzorging. Ruime verblijven, uitstekende behandeling. Tarieven op aan vraag verkrijgbaar. 5957b NIEUWE MEUBELEN. 4 Stoelen, 2 Fauteuils 30.00, 6 Stoelen 26.-50, Fauteuils 13.00, Theekasten 12.50, Divans 18.50, Schuiftafels 21.00, Eiken Kasten 53.00: Meubelmaker L. Mare 7a, b. d. Oude Vest. 5973b Ongemsubileerde Kamer te huur, op drukken stand, zeer geschikt voor Dame alleen. Brieven letter K.aanZAND- VLIET's Boekhandel, Haarl.str. 117, Leiden. 5991 VELEN VREEZEN ONS omdat wij de vereischte durf en juridische kennis bezitten voor grondigo behartiging der rechtsbelangen van kleine luijden. Rechtskundige Bureaux JOHAN BAKKER Sr. en 8. SPIERENBURG, Mandenma- kerssteeg 5 Leiden. 5989b NAAIMACHINES. Groote keuze nieuwe 3 e klas Hand-, Trap- en Inzink- machines, 2de hands Naai machines 7,— 10,— 15,— 20, 25, Trapmachines 25,—,37.50 (gegarandeerd). Reparation vakkundig afdoende en goed koop. Vertrouwd adres JOH. ENGEL, Janvossenstceg 51, Leiden, 5948b Verhuisd naar Bodegraven Buitenkerk B54, Mej. ZEVEN- HO V*EN Strik, Gediplomeerd Kraamverzorgster, die beleefd hare diensten aanbiedt. 596S Ter Overname gevraagd: Een Kapperszaak of Beneden" huis om dergelijke zaak te be" ginucn. In of buiten Leiden- Br. bur. v. d. Blad No. 5964b- JONGE KANARIES!! Jonge Mannen broed '24, Sak sische f4.50, Seifertstam f5. Cloeckstam f5.50, Jongen van 3e klas voorzangers fG. Grootste Kweekerij en Zaad- handel L.MOENE, DeGenestet- straat 31 (voormalige Nannie straat) Haagweg. 5976b Te koop: inzinkbare TRAPNAAIMACHINE met 4 laden, ringspoel, pracht stuk, ook als kokerschuit, Gritzuer, Hagelnieuwe Hand machine, (Singer f60). Voor radig gebruikte machines vanaf f750. Vertrouwd en soliedst adres voor reparatie. WESTDORP Có., Morsch straat 56. 6S93e iomer AAMBIEDING 4e HOOGMASE op Donderdag 5 Juni a.s. 's morgens 10 uur (nieiuve tijd), op het terrein van den heer HILLEBRAND. Makelaar VAN DIEN. te RIJNSBURG. De Deurwaarder P. K. VAM TH1EL, zal op Donderdag 5 Juni 1924, 's morgens 10 uur, aan de woning van GIJSBtn*- TU3 RAYENSBERGEN Czn. t® Rijnsburg, publiek a contan verkoopen als: 10 Koeien, 2 beste Werk- paarden, Wagens, Tuigen,Lai 1 bouwgereedschappen, alsm j 500 Broeiramen, benevens een Vlet. Een uur vóór de verkocj ping te zien.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3