Profiteer! van onze Mei=aanbiedingï nan ons voor, doch ik wcnsch daaraan niet ®e'c te doen en zoolang ik hier zit, zal ik jjjjn standpunt verdedigen. Op de arbei- jers drukt een en ander het zwaarst, al zit jk hier niet als arbeiders-afgevaardigde. Gaan de grooten weg, dan zullen en arbei ders en middenstanders betalen. Het geld Dioet ex zijn en daarom zal spreker niefc tegenstemmen. De heer Schrama wenscht, dat de pers er goede nota van zal nemen, dat de nieuw- gekozen raadsleden aan da hooge belastin gen part noch deel hebben Er moest meer overleg zijn tusschen werknemer en werkge ver kapitaal en arbeid moesten meer naast elkaar- staan, hetgeen gunstiger voor allen zou zijn. Als spreker de wcrkloozen aan- liet. dan komt zijn gemoed dikwijls in be lening. 't Drinkwater is schadelijk; de nieuwgekozen Raadsleden zijn zoo zuinig mogelijk; altoos sober. De heer Vooren wil de onjuiste meening Tvegnemen als zou het het gunstige verme- nigvuldigingscijfer van 't vorig jaar oorzaak rijn van het cijfer 2.33. Sommige ingezet-e nen meenen dit ten onrechte, alleen zijn wij er verleden jaar blij mee geweest. De heer Vermeer maakt het duidelijk. De heer VoorenDat- wil ik en dat kan ik. Spre- >?r doet dit. en zegt den heer Klaver: U e-taat niet alleen, u is niet de vermoorde onnoozelhe.id, u kunt op onzen steun reke nen, wij willen met u bezuinigen, maar 't cijfer 2.33 is niet aanvechtbaar. De heer Vermeer sluit zich aan bij de hulde van den heer Vooren wegens, b.e.t be leid van B. en W. Deze Raad heeft geen invloed gehad op dit cijfer. Maar 'n feit is het, dat wc in het moeras zitten. Spreker zou zoo garne een richting zien aangegeven voor de toekomst, een perspectief om te kome.n tot een lager cijfer. Wat gedaan is, is .gedaan, we moe ten een weg hebben tot verbetering. De keer Fijma noemde zakelijke bedrijfsbelas ting, hetgeen spreker bestrijdt. Een puntje js er: publieke werken. Spreker zou alsnog een commissie wenschen al .geeft hij toe, dat B. en W. schier dag en nacht werken. Spreker is overtuigd, dat er bij P, W. be zuinigd kan worden. Wethouder Balvers dankt den heer Voo ren voor diens glashelder betoog. Het spijt- spreker, daf de heer Klaver wellicht onbe wust, hier on daar een klap heeft uitgedeeld. Bij de alg beschouwingen der begrooting, waarbij spreker de eer had te presideeren, zei spreker reeds geen zijpaadjes te willen' bewandelen. Onderwijs, volkshuisvesting, we.rkloozenvraagstuk en armwezen vragen ontzettend veel. Het onprettig woord van dtn heer Klaver aan den heer Vooren in zake onderwijs. doet- spreker leed. De heer Vooren heeft, steed met eerlijk hart voor de gelijkstelling gepleit. Verder richt de heer Klaver dit verwijt aan hen die zich meer of minder uitgeven als leiders; heb<ware befcr dat do heer Klaver namen genoemd had. Als er één is die pleit vcor den midden stand, dan is het de heer Klaver. Spreker denkt aan de electrificatie der straatlan taarns, die duizenden kost- en den midden stand ten goede komt. De heer Klaver interrumpeert. Bij de vergadering der E'lectriciteitscom- missie heeft spreker (weth. Balvers) steeds aangedrongen op verlaging van den prijs per K.W. Do zakelijke bedrijfsbelasting is meermalen door B. en W. besproken, er is een groota schaduwzijde aan, het werkloo- zenvraagstuk zou er nog erger door wor den, er kwamen nog meer arbeiders op straat. B. en W. ontraden de commissie van bijstand voor P. W.„ tenzij men minstens eens per week vergadert. B. en W. willen gaarne alle wenken in ontvangst nemen en 'Je besluiten uitvoeren (wat trouwens hun plicht is) doch men noeme feiten, waarbij nog bezuinigd kan worden Spreker geeft voorbeelden hoe reeds bezuinigd wordt, ielfs op wat bloemen en planten. Gaan wc te ver? Me.n zegge het. Moet er op de sala rissen bezuinigd worden? Of op de pen sioenen? Men noeme feiten. Spreker wil nog wijzen op sensatieberichten in de pers, op een stuk dat- Dinsdag 27 Mei in het Leidseh Dagblad (niet te verwarren met de Kieuwe Leidsche Courant en met de R. K. •ijeidsche Courant, aldus spr.) waarin het Voorgesteld wordt, als zouden B. en W. bijna verkwisters zijn. Ter wille van de Verslaggevers, hier tegenwoordig, vertrouwt spreker, dat de redactie van het hier ge noemde liberale blad den inzender f?r ver antwoording zal roepen of het stuk recti- ticeeren. Spreker vraagt den Burgemeester ^et Rapport in extense te doen voorlezen, spdafc de gemeentenaren en de lezers der provinciale bladen kunnen weten, dat de oorzaak van het verme.nigvukligingscijfer 5.33 kort sameugevat is: wijziging der L. O. en hesluiten van voor 1922. korte discussie wordt besloten, dat flet rapport aan de pers zal worden ver strekt. Ka nog e,en repliek van den heer Klaver ^egen Wcth. Balvers en den heer Selhorst (hier en daar een tikje scherp) sluit de voor. zit ter de discussies en brengt het voorstel van B. en W. in stemming, dat aange nomen wordt met 11—1 st., tegen de neer Hoogmoed. De beide volgende punten zijn voor be goten vergadering, zoodat. thans begonnen *ordt met de Rondvraag. e beer Vermeer wijst er op, dat bij de verbouwing der Martinuskcrk het prikkel draad aan den buitenkant zit; spreker wil het verbeteren. De Voorzitter doet toezeg ging- De heer Vooren spreekt een woord van waardeering jegens den heer van der Star ve, die gaat rusten. De heer Fijma vraagt den Burgemeester er op te willen doen toezien, hoe hardrij ders de,s Zondags als gekken zonder bel of hoorn door de straten vliegen. De Voorzit ter belooft dit. De heer Jansen bespreekt den desolalen toestand der Vinkensloot. Weth. De Vreugd wijst op de tegenwerking van den heer Bie- mont. Blijft deze volharden dan zou elke verbetering van gemeentewege weggegooid geld zijn. He heer Selhorst vraagt-, of personen uit andere plaatsen den cursus voor bouwkun dig teekenen kunnen volgen. De Voorzitter zsgt, dat daarom verzocht kan worden. De heer^Selhorst wil den sproeiwagen in de Krochtwij ken. De Voorz. zal dit over wegen. De heer Hoogmoed informeert naar de Vosse vaart. Weth. Balvers zegt, dat he.t Polderbestuur de aangelanden zal sommeeren tot mede werking. De heer Van Houten komt terug op de boomen bij de Havenbrug. Weth. Balvers zegt, dat de heer Berk hout niet ongenegen is in dezen me.de te werken Al moeten we bezuinigen het zou ideaal zijn de boomen te rooien, en min-, stens 2 meter grond te koopen tot- den heer Keizer, waardoor he.t gevaar aan den scher pen hoek daar wordt voorkomen. Dan een voetpad maken naast de brug. Als de heer Berkhout, met een gedecideerd voorstel bij B. en W. komt, zullen deze bij den R-aad aankloppen. Spreker wil nog iets zeg gen ovei* geldleening, o. m. voor de werk verschaffing. De commissie, bestaande uit de he,eren Fijma, Jansen en Van Houten, heeft steeds overleg gepleegd met He orga nisaties. Er is 26 weken officieel wekelijks vergaderd cn f 19848.26 X arbeidsloon uit gekeerd. We zijn dus iets onder het gevo teerde bedrag van f 20000 gebleven. Toch zullen we f 22000 moeten leenen, daar er gereedschappen, schuiten en karren noodig waren en er voor pl.m. f 700 aan zegeltjes moest worden geplakt. B. en'W. zullen dus straks de leening van f 20.000 tot f 22.000 moeten verhoogen; 't uitgebreid rapport volgt. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Concours. Op het muziekconcours te Soesterberg behaalde de St. Jans-fanfare te Zevenhoven, Directeur de beer M. J. Markx Alphen aan den R 'jn, in de 2e afdeeling den 3en prijs. LF.IMUIDEN Gemeenteraad. Agenda der vergade ring van den Raad van Leimuiden op Maandag 2 Juni a.s., 's namiddags 8 uur: Notulen, ingekomen stukken, aanbieding gemeenteverslag over 1923, combtabele be sluiten. WOUBRUGGE Van oude tijden. Nu meermalen de Iconen ter sprake komen, willen wij daar omtrent eens een kwarteeuw terug blik ken, toen in 1899 do timmerlieden e.a. in ons dorp 12 cent per uur hadden en dit loon tot Mei 1914 Avas geklommen tot 18 cent per uur on in dat jaar met 2 cent per uur werd verhoogd. De latere verhoogingen zijn genoeg bekend. Mogen de loonen steeds zóó blijven, dat zij de noodige uit gaven voor liet gezin kunnen dekken. Polderbestuur. In de Maandag ge houden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van den Polder Oudendijk, werd de rekening over 1923 vastgesteld aan inkomsten op f 11633.98, aan uitga van op f 8806.36 batig saldo f 2827.61 X de bcgrooting 1924 aan inkomsten en uit gaven op 'n gelijk bedrag van f 10806.28/4 dc omslag op f 8 per H.A. Het aftredend bestuurslid, de beer A. D. H. Heenk, werd met bijna alg. stem men herkozen. Woensdag vergaderde bestuur en in gelanden van den Veenpolder. De reke ning over 1923 bedraagt aan ontvangsten f3414,83, aan uitgaven f 254-9,45X-, goed slot f865 3714; dc begrooting voor 192't bedraagt aan inkomsten en uitgaven f3263.6814. Beide stukkon werden vast gesteld en de omslag bepaald op f 6.50 per H.A. De voorz., de heer M. J. Mooren, aan dc beurt van aftreding, werd met grooto meerderheid herkozen. Inbraak. In den nacht van Woensdag op Donderdag werd alhier op 3 plaatsen in gebroken. De dief had geen groote buit. De politie doet ijverig onderzoek. BRIEVEN UIT ALPHEN AAN DEN RIJN IV. Alvorens met mijne beschouwingen ver- dor te gaan, wil ik eerst nog enkele her inneringen naar voren brengen, uit dat ge deelte der gemeente, hetwelk wij gevoege lijk kunnen aanwijzen als het -industrie centrum van Alphen. U zult al dadelijk zoggen: dat is de wijk „Hoorn" en daarin heeft u volkomen gelijk, als wij aldaar de verschillende industrieën de revue eens laten passeeren. Dan vinden wij er dc beton- steen- en dakpannen-industrie het sterkst vertegenwoordigd. Voorheen waren het do bekende olieslagerijen, welker pro ducten zich in wijde kringen een gunstigen naam hadden verworven, doch, nu deze fabrieken opgehouden hebben te bestaan, zijn daarvoor weer nieuwe takken van industrie in de plaats getreden. Hieronder mag als zoodanig gerangschikt worden de fabricatie van koek. Voorts vestigde „De HandeLsraad" alhier een filiaal, waaraan verbonden een graanmaaldcrij. Als een nieuwe tak van industrie mag nog aange stipt Avorden de papierfabriek aan de "Wil lemstraat. Verder ondergingen sommige fabrieken een belangrijke uitbreiding. Niet mag worden vergeten het bekende Alphen- sche Tegelhui.s. 't Spreekt vanzelf, dat rriet de uitbrei ding der industrie de bevolking toenam en daarmede in nauw verband stond de houw van arbeiderswoningen. In den loop der laatste jaren zijn dan ook de huizen bij tienlallen uit den grond verrezen. Niet tegenstaande dit blijft het woningvraagstuk nog zeer urgent. Behalve de particuliere industrie, wer den we nog een gemeentelijke tak van in dustrie rijker. Het gebrek van velen aan goed drinkwater leverde gevaar op voor de volksgezondheid, en dientengevolge werd door de gemeente besloten tot den bouw eener Gem. Hoogdruk-BTonwalerleiding, welk bedrijf door het toenemend waterver bruik enkele jaren later door den houw van een tweeden watertoren" met reservoir moest worden uitgebreid. Bij de vele verbeteringen en verande- riugen, in onze gemeente aangebracht, blijft intusschcn nog één zaak te bejamme ren. Ik doel hier op het gemis eener zwem- en bad-inrichting. Ieder zal toch met mij van meening zijn, dat in een grooto gemeente als de onze, een derge lijke inrichting zeer zeker niet overbodig mag heeten. Sinds het verdwijnen der vroegere badinrichting „De Rijn" hebben wij nog maar zeer weinig vernomen om trent de weder-oprichting van een goede bad- en zwem-gelegenheid. En ik ben heusch van meening, dat, indien door de gemeente of wel van particuliere zijde in deze eens flink het initiatief werd geno men, velen dit plan sympathiek zouden steunen. Wellicht zou dan tevens een einde komen aan de zwemtooneelen, die zich tot veler ergernis des zomers in den Rijn af spelen. Wij vertrouwen intusschen dat de tijd een en ander weldra zal leeren. Ingezonden Stukken [Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Be'asiriigmisère. Mag ik U even beleefd opmerkzaam maken, dat ik niet gevraagd heb of ik ge lijk heb mét op een „waarschuwing" te wachten, alvorens ik mijn belasting ga be talen? Want lic-t wachten daarop heeft niet ten gevolge dat de eenc termijn vlug op dc andere volgt. Dat; is alleen een gevolg van het veel te laat uitreiken van den belastingaanslag. Het belastingjaar loopt van Mei tot Mei en als de fiscus dan wil vorderen dat de be- taVaig op tijd plaats heeft., dan mag rede lijkerwijze do belastingbetaler toch wél vorderen dat de aanslag op lij'd in zijn bezit is. Vele belastingbetalers ontvangen hun aanslag eerst a's reeds méér dan een half jaar van het betreffende belastingjaar is verstreken. Nu ben ik van meening dat het billijk en redelijk is, dat do betakng van het totale bedrag van den aanslag dan ook moet plaats hebben binnen een jaar n a uitreiking van dien aanslag. Dat recht, hebben zij, die hun aanslag op tijd (in Mei) krijgen, dus dat recht komt redelijkerwijze ook toe aan hen, die dezen aanslag veel later krijgen. Is dat w^aar, M. de R., of niet? 2oo ja, op welke wijze denkt U dan dat deze redelijker toepassing van de belas tingwetten te bereiken valt? En wat is Uw meening over de bij de Posterijen of ergens anders zoekgeraakte, „waarschuwingen" en „aanmaningen", waarover ik dn mijn vorig strikje co<,s mooi's vertelde. R zie een dagblad altijd graag optreden als leider en voorlichter der publieke opinie en vooral in 'n zoo neutrale zaak als deze kan haar stem dus van .grooto waarde en ipVloed zijn. Bij voorbaat besten dank. Uw abonné. Wjj hebben het, dunkt ons, al gezegd: Ook hij een te laten aanslag d'ent de be- talings-lermijdi op één jaar te worden gesteld. Zoo -dit al niet is een eisch van strikt recht, 't is toch een eisch van bil lijkheid. Onze meening over zoekraken is, dat zulks dn werkelijkheid wel niet zoo heel veel zal' gebeuren, als beweerd wordt. RED. Gemengde Berichten. Overleden. Het meisje, werkzaam op Philips' gloei lampenfabrieken te Eindhoven, dat on langs aldaar in brand geraakte, is gisteren aan de bekomen verwondingen overle den. Overreden. Op den spoorweg tusschen Heerlen en Voerendaal is gistermiddag de wegwer ker P. J. Vaessen door een goederentrein overreden en gedood. Doodgereden. Gistermorgen is een zeer ernstig ongeluk op de Stadhouderskade te Amsterdam ge beurd. Ecu jongen, naar schatting onge veer '18 jaar oud, sprong legen den opstaan den wand van "een langzaam rijdenden vrachtwagen. Nauwelijks had hij houvast of hij werd naar beneden getrokken, ver moedelijk doordat een zijner beenen ge grepen werd door den overbrengingsket- ling. Hij moest loslaten, viel en zijn hoofd kwam onder 't zware achterwiel tcrcchï. Het word totaal vermorzeld. Per aulobrancard werd zijn lijk overge bracht naar het Wilhelminagastbuis. De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld. Bij het zwemmen verdronken. Te Zutphen is gisteren een droevig onge luk gebeurd. Vier jongens hadden een bootje gehuurd om te gaan zwemmen. Ge komen bij-de sluis op den Houtwal (het overtollige water van de Berkel) werd te gen den stroom ingeroeid. Het water raak te toen van boven in de boot. De 15-jarige G. v. Veelen uit Brummen en de 14-jarige A. Niesen uit Almen verdwenen in de diepte. De beide anderen, Chris te Rek te Dieren en H. J. Chr. Cornegoor uit Brum men werden door den stroom naar den wal gevoerd en kwamen met den schrik vrij. De heide eerstgenoemde jongens zijn opgehaald. Men paste kunstmatige adem haling toe, doch zonder resultaat. Een merkwaardigheid is wel, daf: de twee ver dronken jongens wel konden zwemmen, de beide geredden echter niet. In de vaart langs den Marsummer- straatweg te Leeuwarden zijn Donderdag de 14-jarige T. van Dijk en de 15-jarigo P. Vcenstra bij het baden verdronken. Hun lijken zijn opgehaald. Bliksem ingeslagen. Bij het hevig onweder van gister sloeg de bliksem in de villa van den burgemees ter te Beek en Donk. In het huis werd groote schade aangericht, daar een paar verdiepingen instortten. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats.. Broodfabriek verbrand. V.D. meldt uit Amsterdam: Hedenmorgen is de bakkerij van dc broodfabriek „Do Haan", welke in gebruik is bij de N.V. Goudeket en Co. aan de Val kenburgerstraat 186 door brand geheel vernield. Hierdoor is een van de belang rijkste Joodsclie bakkerijen in de hoofd stad in baar bedrijf ernstig getroffen. Hoe de brand ontstaan is, A-alt niet niet zeker heid to zeggen ii iiiiiiwiwMil Buiten!, Rerichfen Electrische centrale in brand. ruim zijn. Met name voor onvoorziene uit-) gaven is slechts ccn kleine som beschik baar terwijl nog geen bedrag is kunnen' Avorden uitgetrokken als promie voor de be manning, nadat tfie den tocht met goed ge- Arolg zal hebben volbracht. Het comité ver-- trouAvt echter, dat belangstellenden zoowel in Nederland als in Ned.-ïndië niet zullen'1, nalaten van hunne belangstelling ook nog' verder te doen blijken, zoowel door gelde- lijke bijdragen als door eventuecle base hik! baars telling van reis- en levensbehoeften', in natura, voor do uilvoering van den tocht benoodigd. Het comité kan niet aannemen,; dat Nederland en Xed.-Icdië een zoo be langrijke en kranige daad als 't met goed gevolg volbrengen van de vlucht belooft te zijn in het bijzonder A*oor'den goeden i naam van het Nederlandsch Vliegvvezen in het buitenland onbeloond zou Avillen la- 1 ten. Het comité vertrouwt mitsdien dat liet erin zal mogen slagen z'n geldmiddelen nog op die Avljze te kunnen verruimen dat aaij alle behoeften in het bijzonder de premii" voor de bemanning zal kunnen vrordet, voldaan. Het comité is gevestigd Heeren gracht 13, 's-Gravenhage. De Er.gclschc tocht om de wereld. De „Westminster Gazette" meldt dat Mac Laren, zelfs 'als hij uit Tokio een nieuwe machine zou ontvangen, toch nieb~ eer dan over e,en 10-tal dagen zijn tocht kan AToortzetten en dan zou de vlucht waar schijnlijk door de hedge winden in Indio worden opgehouden. Bovendien wordt heb oversteken van den Atlantischen Oceaan bij eiken dag uitstel gevaarlijker, daar do ze.e in die Noordelijke streken slechts ge durende een korte periode van het jaar vrij is van mist en sneeuwstormen Vliegi-on^eval bij den Helder. Het AA'al'ervliegtuig "W. 60, bemand mét. den luit. ter zee-vlieger Van Midden en, den waarnemer Vuist, i's gistermorgen in. het Marsdiep over d'en kop ges'a'gen. De inzittenden slaagden er in op een A-leugel 'te klimmen, waar zij door een ijlings ter. hulp gekomen vlet van een in de nabijheid, 'zeilende, loods afhaalkotter van af* werden .gehaald. Het \l?egtu:g is vernield en ge zonken. 435e Ned. Staatsloterij. Trekking van gisteren. 25.000 pond schade. Door een brand in de electrische centrale welke stroom verschaft aan acht mijnen, werd Donderdagavond een schade van een kwart millioen pond aangericht in een ko lenmijn bij Pontypridd in Glamorganshire. 10.000 man zijn tijdelijk werkloos. De brand werd veroorzaakt door het inslaan van den bliksem. De overstroomingen van Donau en Save. 1 3 5.0 0 0 Hectare li zaailand bedorven. In een officieel communiqué wordt mede gedeeld, dat de jongste overstroomingen van de Save en den Dor.au een oppervlakte van 135.000 Hectaren aan zaailand heeft verwoest. De schade wordt op 40 millioen geraamd. De munitie-ontploffing te Boekarest Dc brand in het munitiemagazijn nabij Boekarest is gebluscht, zoodat verdere ont ploffingen zijn vermeden. Het aantal slachtoffers is wegens het tijdige waar schuwen, betrekkelijk gering. Men telt slechts 15 dooden en gewonden. Een sol daat Averd door een granaatsplinter ge dood juist op den plek, Avelken de koning zoo even had verlaten. De materieele schade is echter zeer aanzienlijk, en hel aantal, tot ver in den omtrek, gesprongen vensterruiten is legio. Grootc brand in een Canadsesche zilvermijn Uit Toronto werd gemeld: Te Coniages heeft een brand in een der grootste zilver mijnen in het Noorden van de Canadee- sche provincie Ontario groote schade aan gericht. Deze Avordt geraamd op 300.000 Dollar, doch is door verzekering gedekt. De beul van Barcelona vermoord. De beul van Barcelona is in een der hoofdstraten van Madrid door een aantal mannen vanuit een auto doodgeschoten. De daders ontkwamen. Vee in de weide door insecten gedood. Uit Koningsbergen wordt gemeld, dat te Marienwerken wolken insecten op de wei landen zijn neergestreken en aanvallen hebben gedaan op het vee, dat geducht ge stoken is. Een aantal koeien en paarden, beneArens veel jong vee, is gedood, terwijl de andere dieren levensge\'aarlijk ziek zijn. Tien boerderijen zijn door meer of minder groote vee-verliezen getroffen. Men Aveet nog niet, met welk insect men te doen heeft. LUCHTVAART De vliegtocht naar Ned.-lndië gaat deer. Het Comité voor den vliegtocht Ned.- Tndic heeft gisteren te Amsterdam defini tief besloten het plan voor dien tocht tot uityoev te brengen en het vertrek van Schiphol op een der eerste dagen van Oc tober a.s. bepaald. Voor dien tocht zal Avor den gebruik gemaakt van een nieuw Fok ker verkeersvliegtuig typo F. VII, dat de K. L. M. heeft aangekocht, doch dat ze na 't cenigen tijd in haar bedrijf te hebben gebruikt, zoodat het volledig is beproefd, op gunstige A'oorwaarden aan het Comité zal overdoen. De beide vliegers, die den tocht naar In- dië zullen meemaken, zullen mitsdien gele genheid hebben zich volledig met dc bedie ning van dat toestel vertroiiAvd te maken. Wat de geldmiddelen betreft, is het comité van meening dat deze voor het volbrengen A'an den tocht voldoende, doch geenzins 538 1081 1294 1545 179S 2030 2219 2413 2601 2699 2952 3232 3452 3572 3S24 4338 4674 4815 4960 5259 5608 5852 6221 6433 6676 6871 7174 7510 7823 8027 8302 8521 8748 8999 9330 9577. 9750 9986 103SS 10SS5 10969 11225 11495 11653 11964 12100 12336 12682 12929 13208 13380 13570 13832 14075 1423.3 14517 14757 14937 15016 15517 15809 15S90 16015 16247 16393 16570 16792 17166 17312 17515 17706 18068 18216 18347 18555 18732 19001 19087 19311 19440 19718 19977 201158 20523 20728 20845 21016 21238 21491 217S4 21950 22142 224 28 22836 22935| 26 161 272 692 1097 1295 1582 1816 2050 2245 2458 2621 2771 2990 3314 3472 3581 3854 4360 4680 4819 4987 5312 5635 5914 6265 6434 6684 6875 7179 7527 7S3-1 8051 8308 8523 8791 9095 936S 9589 185 234 242 2-18 258 328 368 394 491 524 715 732 741 775 960 1133 1134 1152 1264 1291 1309 1319 1358 1414 1418 1677 1737 1738 1783 1796 1856 1907 1915 1962 2027 2063 2116 2157 2167 2211 2279 2309 2324 2343 2363 2821 2823 2837 3109 3116 3187 3326 33.37 3403 3-190 3496 3521 3586 3747 3783 4003 4039 4200 4445 4457 4459 4695 4733 4755 4822 4887 4911 5016 5023 5038 5342 5409 5479 5647 5730 5743 5939 5962 6044 6267 6296 6371 6438 6460 6494 6705 6709 6744 6997 7007 7086 7244 7275 7296 7621 7711 772"> 7S43 7874 7895 8062 8092 8099 8350 8379 8414 S534 8591 8621 8S63 8885 8942 9153 9177 9194 9454 9494 9523 9635 9641 9666 9775 9836 5e 16736 9764 9772 10050 10126 10188 10261 10410 10474 10575 10741 10897 10905 10918 10929 109S7 10988 11031 11036 11317 11319 11382 11407 11520 11592 11602 11606 11663 11810 11812 11S14 11965 11992 12015 12031 12104 12139 12151 12224 12382 12551 12579 12582 12742 12755 12790 12860 12935 13040 13098 13125 13242 132S2 13284 13335 13414 13420 13429 13444 13599 13722 13755 13820 13844 13847 13S77 14016 14078 14108 14160 14183 14267 14317 14413 14420 14538 14549 14625 14634 14770 14795 14843 14S97 14938 14945 149SS 15000 15094 15109 15117 15169 155 IS 15555 155S2 15635 15813 15S16 15839 15S44 15931 159S8 16055 16186 16188 161S9 16280 16300 16316 16322 16395 16430 16443 16400 16595 16657 16672 16677 16796 16879 16904 16968 17202 17204 17207 17224 17359 17373 17396 17398 17553 175S0 17606 17611 17768 17781 17786 1784! 18080 18095 18110 1S113 1S244 18260 18261 18268 18422 18441 18446 18490 18567 18649 18660 18693 18783 1SS13 1SS90 18900 19004 19010 19016 i9C37 19101 19105 19',06 19128 19362 19369 19380 19399 19539 19564 19572 19576 19729 19734 19767 19S14 19998 20047 20111 20114 201S1 20271 20387 20408 20533 20588 20608 20673 20750 20759 20794 20805 20S75 20876 20912 2U976 21080 21102 21114 21162 21249 21265 21300 21326 21503 21526 21563 21613 21309 21813 21839 21861 21977 22078 220S4 22105 22143 22146 22156 22216 22465 22550 2267S 22687 22840 22850 22863 22877 22942 22958 22964 22971 Klasso 7e Lijst: 10713 m. 16774 9218 9288 9542 95o7 96S3 9739 9910 9925 10358 10377 10S56 10876 10954 1U955 11096 11192 11410 11445 11614 11620 11839 11922 12044 12075 12250 12290 12660 12672 12884 12919 13156 1.3175 13345 13367 13501 13528 13S2S 13S31 14047 14073 14205 14212 1-1472 14479 14696 14752 14927 14933 15004 15013 15226 15285 15676 15792 15858 15S82 16212 16230 16327 li-37s 16534 165=8 16735 1678U 17037 17164 17231 17303 17399 1747-» 17645 17691 17SS3 18009 1S125 18193 18290 18329 18491 18511 18713 18714 1S914 189 37 1903S !9i:50 19145 19256 19426 19438 19597 197 O 19S20 19S59 20124 20158 20510 20522 20675 20689 20S16 20851 20984 20986 21165 21202 21344 21346 21745 21768 21S9S 21914 22116 2:i-li 22250 22512 22734 22823 22SP5 22C0S z. met 70

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5