„ie Leltt Eiraiil" Tweede Blad Zaterdag 31 Mei 1924 Bulle van Z. H. Paus Pius XI. pius xi. bisschop, dienaar der dienaren goos. over de aankondiging van het jubeljaar De Kerk volgt het voorbeeld van Gods barmhartigheid om hij bijzondere gelegen heden de mensehen, die door hun tmgeloof of traagheid de heilmiddelen verwaarloozen en niet aan de wrekende straffen Gods den- £en, tot boete te vermanen. Een buitenge wone gelegenheid biedt daartoe het jubel- Jaar, ook het heilig jaar genoemd, om do 'heilige plechtigheden, die alsdan plaats hebben. Op het jubeljaar kunnen werkelijk toegepast worden Paulus' woorden: Eccc nunc- tempus acceptabile, ecce dies nunc lalntis, nu is het do aangename tijd, nu is het de dag des heils. Ongetwijfeld heeft de Kerk op Goddelijke ingeving het jubeljaar ingevoerd, dat aan het Oude Verbond ontleend is Ons jubeljaar overtreft dat der joden, gelijk het geeste lijke het tijdelijke overtreft. Werden bij de Joden de slaven vrijgelaten en de schulden kwijtgescholden, wij worden uit de slaver nij der zonden verlost en verkrijgen clo vrijheid „waardoor Christus ons verlost beeft". De genaden, welke verkregen wor den door het bezoek aan de allerheiligste plaatsen en Rome en de oefeningen, welke daarbij fHiouden worden, zullen de ge moederen tot een grooter graad van hei ligheid opwekken, en dit zal tot algemeen welzijn strekken: want door de verbetering van het individu worclt ook de gemeen schap gehaat en nauwer met Christus verbonden. ufschopn het Katholieke leven zeer bloeit en velen naar den godsdienst verlangen, is het noodzakelijk, dat de ongebreidelde begeerten dor naties beteugeld worden vol gens de voorschriften van het Evangelie en dat de menschen door onderlinge liefde verbonden worden. Dit laatste zal echter nauwelijks mogelijk zijn tenzij de door den oorlog verdwenen liefdq onder de bur gers terugkcere en de besluiten der re geerders beziele. Tot die verbroedering nu van individuen en staten kan het jubel jaar, waarin ontelbaren volken, naar aller Vader, één in geloof aanzittend aan de Eucharistische Tafel, komen, veel bijdra gen. Wij wenschen, dat in die volmaakte lief de vereenigd worden de gescheiden kerken en dat vele afgedwaalden in het Jubeljaar tot den schaapstal van Christus mogen terugkeeren. Overtuigd, dat het Jubeljaar zal strek ken tot heil van do Katholieke zaak en van de door Christus verloste zielen pro- clameeren Wij, terwijl Wij den Bewerker van alle goed smeeken de menschen tot boete te bewegen, op het voetspoor van Onze Voorgangers en met instemming van de kardinalen, krachtens het Goddelijk ge zag en dat van Petrus en Paulus en het Onze, tot heil der zielen en tot bloei der Kerk, dat het Jubeljaar gehouden worde van de eerste vespers van Kerstmis 1924 tot die van Kerstmis 1Ö25. Gedurende dit jaar verleenen Wij aan alle geloovigen, die na gebiecht en gecom municeerd te hebben, de basilieken van Petrus, St. Jan van Lateranen en Maria Maggiore eens per dag gedurende twintig opeenvolgende of onderbroken kerkelijke of gewone dagen bezoeken, geen vollen aflaat, mits zij bidden tot Onze intentie, welke is, dat de vrede niet alleen in ver dragen maar ook in de gemoederen neer daalt om de eensgezindheid onder de vol ken te herstellen; een vrede, die, hoewel niet zoo ver verwijderd als vroeger, toch verder verwijderd is dan wij verwachten. Er bestaat immers gegronde hoop, dat, indien wij allen hier mét een zuiver ge- Weten bidden, de Vredevorst, Die eens, door medelijden bewogen, de stormen deed bedaren, ook die, welke Europa in beroe ring brengen, zal doen bedaren. Onze intentie is verder, dat de niet!- Katholieken tof de ware Kerk terugkeeren en de toestand in Palestina geregeld worde Wie door ziekte of andere wettige rede nen aan bovengenoemde voorwaarden niet kan voldoen, kan, na gebiecht en gecom municeerd te hebben, aan dezelfde voor rechten deelachtig worden. Ons blijft nog slechts over allen aan te sporen naar Rome op te gaan. Indien vroe ger, hij gebrek aan vervoermiddelen, hot aantal reeds zoo groot was, dan mag ze ker nu niemand afgeschrikt worden. De lasten van reis en verblijf moeten gedragen worden in den geest van boete en zullen door geestelijke vertroostingen ruimschoots vergoed worden. Rome is door Christus zelf uitgekozen als het centrum van den godsdienst en den zetel van Petrus' opvolger. Hier bidt do H. Vader voor u; hier vindt' ge, als voorwerp van godsvrucht, de graven der beide Apostelen en de beroemde relik wieën der martelaren; hier zijn de eeuwen oude beroemde tempels. Gij moet niet ko men als andore reizigers, maar in den Roost van boetvaardigheid, zedig in hou ding en vooral in bleeding. Hiervoor zul- Ion zorg dragen uw bisschoppen, die met optrekken naar Rome of geestelijken of vrome leeken aan het hoofd zullen stellcu, opdat alles zoo godvruchtig mogelijk ge schiedde. •Wie het waagt deze bulle te becritisee- ren of vermetel tegen te spreken, zal de •oom Gods on van den H. Petrus en Pau lus beloopen. Gegeven te Rome in St. Pieter, 29 Mei Hemelvaart 1924, liet derde jaar van Ons l ontificaat. Kardinaal GASPARRI. JULIUS CAMPORI, Protonolarius apostolicus UIT ÖE PESS3 HET DEFENSIE-VRAAGSTUK OPGELOST Do Maasbode schrijft volgend iro nisch kruiskopje: Ondankbaarheid is nog al eens het deel van verdienstelijke mannen. Wij willen daarom ons best doen den cijns van de dankbaarheid der natie te vragen voor do heeren: Van Embden, Duy- vendak, Easton, Hardenbcrg, Heering, Kohnstamm, Koolemans, Boynen, Van Rhijn, Roessingh en Veraart. Deze heeren hebben zich de moeite ge troost samen een commissie te vormen. En dat niet alleen. Zij hebben ook een onder werp in studie genomen, dat ieders belang stelling waard is: do nationale ontwape ning. Deze heeren dan rekenen ons voor, dat wij eventueel al heel weinig zouden in te brengen hebben hij een aanval op ons land. En den aanval laten, omdat wij een legermacht, hebben, zal de vijand heusch niet. Integendeel, een legermacht is oorzaak dat in geval van conflict de boel hier te lande des te erger wordt vernield, 't Was goed, als ons leger in dienst kon zijn, naast dat van andere landen van den volken hond. Laten wij, zoo luidt de slot-conclu- sie, tractaten sluiten, waarin slaat, dat do partijen elkaar of te nimmer, hoe kwaad zij ook op elkaar zijn of welk belang men ook vertreden acht, met wapenen zullen te lijf gaan. Zoo kunnen wij kort de conclusies weer geven. Je sluit eenvoudig met ieder, die aspira ties heeft vijand van je te worden, een eeuwigdurend verbond van zachtaardigheid Zoovele gedachten zooveel openbaringen. Wij missen in dit verdienstelijke rapport nog enkele lumineuse ideeën, die wij toch ook gaarne aanbevolen zagen. Zoo zouden nu reeds de grensgemeenten hun gemeente- reinigingsdiensten kunnen heiasten met op ruiming der grenspalen. Want die dingen ondermijnen de internationale gedachte. En wat zou men zeggen van het verbran den van alle scheikundige boeken, daar die toch straks de grootste oorlogsellende zou den veroorzaken? Ook zou er aan gedacht moeten worden onze buren met circulaires te waarschuwen, dat zij, als zij hier willen komen vechten, de moeite gerust kunnen sparen, omdat wij vast besloten zijn niets tegen te doen. Al deze gedachten hadden wij nog gaar ne aan de conclusies van het rapport toe gevoegd gezien. Maar het is waar, het rapport is reeds te lang, veel langer althans dan noodig was. Die heele inhoud, dien wij weergaven, had achterwege kunnen blijven. Want al reeds de eerste conclusie, die ivij nog niet noemden, doet de deur toe. Zij maakt alle andere overwegingen over bodig. Immers zij luidt: „De gevaren, die Nederland en zijn overzeesche gebieden in afzienbaren tijd bedreigen, .zijn betrekkelijk gering te achten» zoowel die van een direc- ten vijandigen aanval uit annexionistisclie oogmerken als die van neutraliteitsschen- ding bij een eventueelen oorlog tusschen andere mogendheden." Voor deze ééne conclusie verdient elk der bovengenoemde heeren éen standbeeld. Welk een troost biedt zij ons niet bij al de oorlogsvrees, die wij steeds minder van ons konden afzetten. Er blijft nu nog maar, voor alle zeker heid, één ding te doen over. Misschien kan een commissie daartoe benoemd worden. Er moet namelijk nog met tact onderzocht worden, of de heeren een loopje met het publiek hebben willen nemen, dan wel be doelden ernstig te zijn. B9NNENLABWD algemeene bondsvergadering. Gisteravond en heden wordt te Utrecht in het Jaarbeursgebouw gehouden een vergadering van den Algemeenen Bond van R.-K. Rijkskieskringorganisaties in Ne land. De voorzitter, Mr. A. Baron van Wijn— brgen, hield gisteravond de volgende ope ningsrede, waarin hij o.m. zeide: Door onderlinge bespreking en overleg, door de voorlichting van verschillende zij den ontvangen, door den vruchtbara arbeid dr commissiën-Barge en Bongaerts, is het mogelijk geworden, thans aan uwe verga dering voor te leggen een ontwerp-kiesre- glement, waaraan ,naar ik vertrouw, gij aanstonds uwe goedkeuring zult hechten, en dat, naar ik meen, vrijwel tegemoet komt aan de verschillende verlangens, de laatste jaren van verschillende zijden ten opzichte der candidaatstelling geuit. Bij de beoordeeling daarvan zal niet als maatstaf mogen gelden de kans, die het biedt of onthoudt om zelf in de Kamer te komen, of bevriende personen er te bren gen of te houden, maar alleen de waar borg, dien het geeft, dat de R.-K. Kamer fractie zoodanig worde samengesteld, dat ze in staat zij de gewichtige taak, die ze als katholieke fractie in dezen tijd te ver vullen heeft, goed te volbrengen. Groot is ongetwijfeld de invloed, die aan het adviseerend college gaat gegeven wor den, doch het wordt samengesteld door de kiezers zelf, die derhalve zelf hebben te be slissen, aan wie zij zoodanigen invloed te geven, in wie zij zoodanig vertrouwen te stellen wenschen, terwijl door deze regeling o.a. dit niet licht te overschalten voordeel zal verkregen worden, dat de grond, waar op sommigen zich aan den politieken-ar beid meenten. te moeten ontrekken, anderen zelfs zich van ons afscheiden, lil. d'eze, dat door overstemming in de kiesyereeni- gingen de candidalen, aan welke zij de voor keur meenden te moeten geven, nimmer naar voren konden worden gebracht, ten eenenmale en voor goed vervallen. Zal derhalve door aanneming van het u geboden voorstel de waarborg vergroot, dat de katholieke Kamerfractie goed wordt sa- Dames- en Meisjes- Banrfschoenen en Molières f 1.50 f 1.75 JE ÖSSFKOP" - Doiersteeg 18938 mengesteld, -zal behalve voor hen, die zoeken naar motieven om zich te onttrek ken aan het katholiek-politiek verhand geen enkele grond meer aanwezig zijn om niet eendrachtig met hart en ziel mede te werken aan de vervulling der taak, die de katholieken op staatkundig terrein te vol brengen hebben en die slechts in eendracht kan worden volvoerd toch worde deze verbetering onzer organisatie niet te hoog aangeslagen. Indien het heil der wereld afhing van organiseeren, reorganiseeren en reglemen- teeren, do Paradijstoestand ware, ook hier te lande, de laatste jaren ongetwijfeld be reikt. De ervaring heeft, gelijk we weten, an ders geleerd. Al mag zeker ook op staatkundig terrein de techniek niet verwaarloosd worden, de vraag blijft dan nog, hoe de technisch goed ip elkaar gezette organisatie zal worden aangewend. Niet op de organisatie komt het aan, doch op de georganiseerd'en. Hoofdzaak is en blijft, dat de geest, de mentaliteit, de gezindheid van ons kiezers-; korps niet in naam, maar in werkelijkheid- katholiek zij, en zulks hlijke uit de woor den, gesproken, uit de daden, gesteld. Om dat te hereiken is ook noodig orga nisatie, doek-deze zal dan ook door de lei ders van hoog tot laag tot dat doel moeten worden aangewend. Is straks, naar ik vertrouw, het ontwerp- reglement aangenomen en derhalve rust ingetreden, wat betreft de zorg voor- het technisch deel, dan zullen de leiders onzer kiesvereenigingen meer dan tot dusverre hunne aandacht kunnen geven aan de" principieele ontwikkeling der leden. Eenmaal de verkiezingen afgeloopen, en de vertrouwensmannen afgevaardigd zijn de naar de vertegenwoordigende lichamen ter volbrenging der opgedragen taak, mag zeer zeker aan de leiders onzer kiesver eenigingen eenige welverdiende rust wor den gelaten. Omtrent den loop der zaken in het algemeen op het terrein der practi- sclie politiek, en in 't bijzonder omtrent het aandeel, dat de katholieke afgevaardig den daaraan nemen, worden immers onze kiezers door de katholieke» pers dagelijks op de hoogte gehouden. Zoude men vorde ren, dat ook in onze kiesvereenigingen de verschillende zaken, in ouzo vertegenwoor digende lichamen aanhangig, tot voorwerp van behandeling en discussie werden ge maakt, de toch al niet geringe taak der be sturen zoude nog aanmerkelijk verzwaard worden, en de kiezers zouden voortdurend in actie, cm niet te zeggen in agitatie wor den gebracht en gehouden, en ten eenenma le opgaan in de politiek, met al de nadee- lige gevolgen daarvan. Neen, eenmaal de politieke werkzaamheden aan vertrouwens mannen, die dien naam verdienen, 'opge dragen zijnde, kunnen anderen zich, ge lukkig, met hart en ziel wijden aan de zoo vele andere belangrijke zaken, die zeker niet minder behartiging verdienen dan de politiek. Maar wél zullen de besturen der kies vereenigingen in dien rusligen tijd, waar in geen verkiezingen in uitzicht zijn, naast bet toezicht op- en de verzorging van de organisaties, do gelegenheid niet onbenut mogen laten om bij de leden levendig to houden het begrip van de liefde voor de beginselen, waardoor alleen op den duur geestdrift voor de politiek zal kunnen blij ven gewekt hebben te zorgen, dat bij de kiezers diep gegrondvest blijve do overtui ging, dat, daargelaten alle andere overwe gingen, zij katholiek hebben te stemmen, alleen reeds, wijl zij katholiek zijn. Is ons kiezerscorps op die wijze princi pieel ontwikkeld, gelijk het dat in het ver leden was, dan zal ook weder door allen verstaan worden, waarom het noodig is, dat in onze vertegenwoordigende lichamen de samenwerking met de beide andere rechtsche groepen onderhouden worde, zal weder door allen worden ingezien, van hoe groot belang het is de mogelijkhid te doen voortduren, dat hier te lande dn christe lijke beginselen richting geven aan wetge ving en staatsbestuur, en zal dan ook hij do beoordeeling van Candida ten een der eerste vragen wezen, of de betrokken per soon voldoenden waarborg bezit het zijne te zullen bijdragen, opdat de goede ver standhouding ter rechterzijde niet ver stoord worde, opdat de daar zoo noodige samenwerking worde in stand gehouden. Moge het den leiders onzer kiesvereeni gingen gegeven worden onze politieke or ganisatie zoodanig te doen wezen, dat zij zich den eeretitel van „katholiek" niet be hoeft te schamen, maar dien met fierheid durft te dragen, overtuigd niets onbeproefd te laten teneinde de zware plichten daar aan verbonden, stipt en getrouw te vol brengen; moge bet kiesreglement, aan stonds vast te stellen, er toe bijdragen in onze Tweede Kamer te doen plaats nemen een waardige vertegenwoordiging van een zoodanige katholiek-staalkundige partij. Geven wij het komende jaar onze beste krachten ter bereiking van een en ander. Vragen wij op dien gewichtigen arbeid den onmisbarn zegen Gods, wanneer wij ons morgenochtend vercenigen in Utrecht's kathedraal". Na het openiugswoord werd begonnen met de bespreking van het nieuwe regle ment (ontwerp commissie-Bon ga erts). Vele afgevaardigden namen deel aan de discus sie, die niet kon worden beëindigd, maar vandaag werd voortgezet. Na de algemeene beschouwingen werden do artikelen besproken. Behoudens oen onbeduidend amendement op art. 1 waren op de artt. 1 tot en met 5a geen amdementen ingediend, zoodat deze werden goedgekeurd. Op art. 6 waren verschillende amendementen ingediend. De definitieve redactie werd als volgt vastge steld; „Het adviseerend college bestaat uit het bondsbestuur, voor iedere kringorgani- safcie aangevuld met zoovele personen als zij reeds vertegenwoordigers in het bonds- bcstuur telt. De aanwijzing dier personen geschiedt.door het bondsbestuur uit een bindende voordracht der kringbes turen, elk houdende driemaal zooveel namen als er plaatsen te vervullen zijn. Het kringbe- stuur houdt bij het maken der voordracht en het bondsbestuur bij de aanwijzing re kening met de verschillende maatschappe lijke groepen. In het adviseerend college mogen met uitzondering van den voorzit ter van den Bond niet zitting hebben leden van de Tweede Kamer. Leden van het ad viseerend college, die candidaat voor het Kamerlidmaatschap worden gesteld, hou den daardoor op Jid van het college te zijn tenzij zij binnen acht dagen na him aan wijzing schriftelijk aan het bondsbestuur verklaren, dat zij voor de komende legisla tieve periode geen candidatuur zullen aan vaarden. Ter aanvulling van opengekomen plaatsen in het adviseerend college worden de betrokken kringbesturen in de gelegen heid gesteld een nieuwe voordracht in te dienen". Het amendement van Limburg op art. 7 werd overgenomen. Art. 8 bleef onveran derd. Do amendment en-Utrecht en Lim burg op art. 9 werden overgenomen. Art. 10 werd goedgekeurd na toezegging, dat er een wijziging in zal worden aangebracht, als bedoeld in het amendement-Den Haag. Het amendement van Amsterdam op art. 11 om de mogelijkheid open te laten, dat men gekozen wordt met voorkeurstemmen, werd verworpen. Enkele voorgestelde re dactiewijzigingen op dit artikel worden overgenomen. Bij het hoofdstuk over het Politiek Ad vies verklaarden de afgevaardigden van Gelderland, Den Haag en Overijssel zich voor het voorst el-Amsterdam om gelegen heid Ie geven verandering te brengen in lit Politiek Advies, zulks met het oog op de ontstemming in breed® lagen van ons kiezersvolk over de onmogelijkheid om de rangschikking van het advies te verande ren. Te kwart voor tien vanmorgen begon de vergadering met het houden van de rond vraag nadat de afgev. eerst een H. Mis hadden bijgewoond in de kathedraal. De Arka. Zooals reeds gemeld, heeft de te Alkmaar gehouden jaarvergadering van de Algemee ne Roomsc-li-Katholieke Ambtenaarsveree,- niging zich uitgesproken om tegen den staat te procedeeren. Ook de houding der R.-K. Kamerfractie werd besproken ter zake bet wetsvoorstel 312, en de onderstaande motie, werd mefc bijna algemeene stemmen aange nomen: .,De Alg. R.-K. Ambtenaarsvcreeniging, in vergadering bijeen op 26 e.n 27 Mei jl. gehoord de hulde, welke op de buiten gewone vergadering van de R. K. Centrale te Amsterdam op 4 Mei jl. aan de R. K. Ka merfractie is gebracht voor hetgeen in het belang der ambtenaren Ï3 gedaan, constateert, dat bedoelde aan de R K. Kamerfractie gebrachte hulde feitelijken grondslag mist, brengt zulks ter kennis van het bestuur van de R.-K. Centrale en de pe.rs en gaat over tot de orde van den dag." Eén kleine doch ongemakkelijke pil! De N. K. P. en het ontwerp-klesreglement. 'Aan he.t Bestuur van den 'Algemeenen Bond van R. K. Kieskringorganisaties in Nederland, is door het bestuur van de „Nieuwe Katholieke Partij" (Swane. voor zitter; Van Heijst, secretaris) een schrijven gericht, waarin o.m, deze alinea voorkomt. „Kon onze partij zich vrij goed vereeni gen met. de voorstellen van de commissie Barge,; die van de commissie Bongaerts be vredigen veel minder." En verder: „Wijl de kans, dat een minderheidscan- didaat buiten het. advies om gekozen wordt, uiterst gering is en in het allergunstigste geval van alle minderheidsgroepen in het ge'heele land slechts drie candidaten de Kamer zullen kunnen bereiken', blijft voor die minderheid het politiek advies de eéni- ge kans gekozen te worden. Maar als dat zoo is, dan behoort de bondsvergadering, wil zij met gerustheid zeggen, dat voor de minderheid kansen zullen bestaan afgevaardigden naar de Ka mer te kiezen, reeds nu te besluiten, dat de le.uze: „laat zitten wat zit" voor de eerst volgende verkiezing 'niet mag gelden." SPORT VOETBAL. Roomsche landenwedstrijd NederlandDuitschland. Sittard 1 Juni. De wedstrijd van Zondag l Juni le Sit tard is de derde internationale van de R. K. Federatie. De eerste., gespeeld te Dussel- dorf op 88 Mei J921 werd voor het Ned. Elftal eene gemakkelijke 41 overwinning. De tweede werd gehouden op 28 Mei 1922 te Nijmegen. Ook nu won R. K. Nederland. Maar het ging niet zoo gemakkelijk; het werd een 31 overwinning. En als men nagaat hoe de Duitschers sinds 1922 hun spel hebben vervolmaakt eh hoe zij thans bezield zijn me.t den ern- stigen wil om te zegevieren, dan staat het vast, dat het Federatie-elftal morgen 1 Juni de overwinning niet zal behalen zonder strijd. UIT DE RADIO-WERELD. Wat ér vanavond te hóoren is: 5.20 uur Brussel 270 M. Concert. 5.20 uur SFR (Radio-Paris) 1780 M Con cert. 6.30 uur FL (EiffeJtoron) 2000 M. Concert. 7.55 uur 5NO (Newcastle) 400 M. Dans muziek. 8.05 uur 2ZY (Manchester) 375 M. Dans muziek. 8.20 uur 6BM (Bournemouth) 385 M. Opera-concert. 8.20 uur 2LO (Londen) 365 M. Massa-con cert in het stadion te Wembly. 8.35 uur Brussel, 270 M. Concert 8.35 uur PTT (Postsehool, Parijs) 450 M. Causerie, waarna concert. 9.20 uur SFR (Radio-Paris) 1780 M. Frag menten uit de „Pe.tit Due" van Lecocq. 10.20 uur 2LO (Londen) 365 M. The Savoy Bands. Voor Zondag: 1.05 uur SFR (Radio-Paris) 1'780 M. Tzi- gane-orkest. |iuur PCGG- (Den Haag) 1050 M. Con cert met medewerking van J. F. Schuke, tenor. J. P. van Sitteren bas; mej. Lilly Brido, sopraan en mevr. Nivine Tijssens, pianis te en van „Het Maelzel kwintet", bestaande uit Bram Niemeiier, fluit Jan Akkerman, viool; P. J. Götzsch, fagot; Piet Kwalijk, cello; Govert v. Aest, piano. 3.20 uur 5X0 (Newcastle) 400 M. Sym- phonie-concert. 3.20 uur 2LO (Londen 365 M.): Concert Light all English programm. 3.20 uur 2ZIJ (Manchester, 375 M. Vocaal en instrumentaal concèrt 5.05 uur SFR (Radio-Paris) 1780 M. Con cert voor kinderen. 5.20 uur Brussel 270 M. Concert met me dewerking van Mile Depré, zan geres. 6:30 uur FL (Êiffeltoren) 2600 M. Concert. 8.— uur NSF (Hilversum) 1050 M. Con cert met medewerking van mej. Hillegonda Abeleven, zang, mei. H. C. van Stolk, fluit, mevr. H. LeopoldDraper. piano, dr. M. Noordewiei*, declamatie, dr. H. M. Leopold, alt-viool; de lieer Niek Noordewier, fluit, de heer Drooglever Fortuyn, viool. 8.50 uur 2LO (Londen) 365 M Kooruit voering. 8.50 uur PTT (Pestschool, Parijs) 450 M. Causerie over den componist Jean Hurk met uitvoering van zijn werken. 8.50 uur Brussel 270 M. Concert. 9.20 uur 5WA (Cardiff) 350 M. Gustaaf Hols-avond. 9.20 uur 6BM (Bournemouth) 385 M. Sha- kespeare-avond. 9.20 uur SFR (Radio-Paris) 1780 M. Frag menten uit „Manon" van Mas senet. 10.20 uur SFR Dansmuziek. RADIO Comolete TOESTELLEN en ONDERDFELEN voer draaütocze telegrafie-te!e5on;e teoen concurrecrrnde nrijzen. Zie onze étaknes mmmta electric icni comp' 6764 v.h. R. GEERAERÏS.REÜTER. MARE 70 - TEL. 1118 - LEIDEN Aan belangstelling zal liet Zondag tc - tard niet ontbreken. Naar men ons n;: deelt was de nieuwe tribune die kant en klaar is hedenmorgen zoo goed als ge heel uitverkocht in voorverkoop. Uit alle deelen van de provincie. Limburg ontvangt het regelingsbestuur collectieve aanvragen voor het reserveeren van plaat sen. Deze eerste landenwedstrijd in Limburg belooft een groot succes te worden. De gemeente Sittard en de V. V. S. die de regeling van den wedstrijd heeft georga niseerd zullen er ee,n eer in stellen auto riteiten, spelers, bestuursleden en suppor ters op waardige wijze te ontvangen. DIOG. HAARL. BOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. 3e klasse F. S. J. C. IIVoorhout I Joh. Meijer. 4e klasse H Leiden TV—E. M. S. III F. van Gennep 4 e klasse L. V. V. P. II—Graaf Willem II 3 v. d. Pb eg Blauw Zwart IIIGraaf Floris IV Junioren-Competitie. A f deel in g A. 12.30 uur: Leiden IS. J. C. 1.45 uur: Leiden IL—L. S. V. Af deeling B. 3 uur: Leiden IIIR. V. C. Openingswedstrijd te Warmönd. Zondagmiddag te half drie speelt S. M. C. haar officieelen openingswedstrijd_ op haar nieuwe terrein tegen de sterke Noord- lyijksche Jeroensclub. Ongetwijfeld zal dit oen vinnige kamp worden. Wedstrijden te Noordwijk Donderdag was het wel wat warin om te sporten; toch zijn er vinnige wedstrijden gespeeld op het Sportpark. Eerst op het laatst van den middag kwamen tegen el kaar in 't veld voor de demi-finale van do onafgewerkte propaganda-wedstrijden van het vorig jaar W li helmus II van Voorburg en E. M. S. van Noordwijkerhout. Door het uittreden van zeer vele spelers van E. M. S. verwachtte men wel algemeen dat Wilhelmus gemakkelijk deze partij zou winnen. Evenwol bleef E. M. S. een ge ducht tegenstander. De Jongens vart Braun speelden een goede partij voetbal; netjes maar doortastend. Wilhelmus viel ons tegen en vooral het Tuwe spel van,

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3