ZOETERMEER - houw Blijkens do publicaties; orkomcnde op de gemeentelijke aanplak borden, worden de ingezetenen er aan her- •nnerd' dat de heggenschouw, enz., door B en V. worden gehouden op Zater- lag 21 Juni a s- ZEGWAART-ZQETERMEER Schouw. Op Zaterdag 21 Juni a.s. «uilen Burgemeester en Wethouders dezer ïpmeente den z.g. heggeschouw drijven. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Woensdag j.l. vergaderde de Raad de- ?er gemeente. Afwezig de heer M. van der Trffam, zonder kennisgeving. Voorzitter de jeer J. A- Bakhuizen, burgemeester. Be Voorz. opent de vergadering met ge- •j^d. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Be Voorz. stelt voor eerst over te gaan ,vt liet onderzoek van den geloofsbrief, in gezonden door het nieuw benoemde Raads- 'id P- van der Meer. Be heeren van Tol en Visser worden uit- geiioodigd de betrekkelijke stukken te on derzoeken. Bij monde van den heer van lol wordt verklaard, dat do stukken in orde zijn bevonden en voorgesteld wordt hem toe te laten. beer van der Meer, in de Raadszit ting verschijnende, legt de voorgeschre ven eeden af. i Voorz. wensclit hem van harte wel kom. Zooals spr. vernomen heeft, heeft de Leer v. d. Meer reeds vroeger zitting in den Raad gehad. U zult, aldus de Voorz., thans 'n anderen toestand vinden dan vroe ger. Er heerscht thans een aangename ver houding in den Raad en ook met het Da- gelijksch Bestuur. Spr. hoopt, dat het nieuwe lid de gemeentebelangen zal behar tigen en een aangenamen tijd in ons mid den zal doorbrengen. e heer v. d. Meer dankt den Voorz. voor zijn welgemeende woorden en zal de ge meentebelangen zooveel mogelijk beharti gen. De Voorz. doet mededeeling van eenige ingekomen stukken. In verhand met het vertrek van het Raadslid, den heer A. Kiebert, wordt tot lid van het stembureau benoemd de heer W. Compeer. Vastgesteld wordt het kohier van de hondenbelasting voor het jaar 1924, tol een bedrag van f 67. In behandeling komen twee comptable besluiten, model C, tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1923. Het eene besluit geeft aan ai- en overschrijvinggen tot oen totaal bedrag van f4140.86^. Verschillende posten zijn belangrijk overschreden, o.a. onderhoud toren en wegen. Maar in den loop van het jaai- zijn verschillende eigendommen be langrijk hersteld, zoodat voel geld is uit gegeven. Gelukkig echter kunnen deze uit gaven gedekt worden. Do Raad keurt daarna beide besluiten goed. Hoewel er niets meer op de agenda aan gegeven staat, wenscht de Voorz. nog een paar andere zaken af te doen en wel de kwestie over aankoop van de drultmacliine In de vorige vergadering hebben hierover de stemmen gestaakt. De gemeente Leimui- den is niet bereid de kosten voor aanschaf fing van letters voor haar rekening te ne men. Ook is uit een nader schrijven van den burgemeester van Leimuiden geble ken, dat de kosten voor aanschaffing van letters niet f 150 bedraagt, maar veelmin der. Spr. acht aanschaffing van die ma chine uit oen oogpunt van bezuiniging ge- wenscht. Er kan hierdoor veel op den post van drukwerken bezuinigd worden. In de vorige vergadering is reeds hierover druk beraadslaagd en spr. wil daarom hierover niet meer spreken en doet namen® B. en W het voorstel om met de gemeente Leimui den de dxukmachine te koopen. De heer van Tol merkt op, dat hij in de vorige vergadering niet aanwezig was en heeft 's morgens, voor den aanvang van den Raad de machine gezien. Het eerste blad drukwerk was mooi, maar het twee de blad kwam niet uit de machine. Ook vreest spr., dat de onderdeelen misschien moeilijk te krijgen zijn, wanneer de ma chine in het gebruik niet meevalt. Is het den Voorz. bekend, dat meerdere gemeen ten deze drukmachine hebben? De Voorz. weet wel, dat 'n paar gemeen ten een drukmachine hebben en acht slij- tago vrij miniem. De heer Compeer betreurt de houding van den Raad der gemeente Leimuiden over de aanschaffing van de letters. Spr. wil niet veel meer over deze kwestie pra ten, maar -vindt het een primitieve ma chine en vreest, dat de machine over een paar maanden op den zolder staat. Thans brengt de Voorz. het voorstel van B. en W. in stemming en met 1 tegen 5 stemmen wordt besloten de drukmachine niet aan te koopen. 1 Vóór stemde de heer Eikelenboom. De Voorz. deelt namens B. en W. mede, dat de Algemeene begraafplaats gerestau reerd wordt. Het gras wordt afgestoken, nieuw zand enz. wordt er opgebracht en de begraafplaats zal zoodoende in een ge- hel nieuw kleed verrijzen. De begraafplaats was zeer slecht onderhouden en zag er schandelijk verwaarloosd uit. Welk bedrag mede gemoeid is, kan spr. nog niet op geven. Spr. verzoekt den Raad machtiging om tot verdere restauratie door te gaan. De Raad kan zich hiermede geheel ver eenigen. Ook wil de Voorz. nog het voorstel doen om een nieuw ijzeren hek te plaatsen langs hef terrein naast het Gemeentehuis. In verschillende vergaderingen heeft deze kwestie al reeds een punt van bespreking uitgemaakt. Volgens opgave zou een nieuw hek op betonnen voetstukken ongeveer f 325 bedragen. 1 1 De 'heer v. Tol vindt ht bedrag wel erg hoog en zou nog eens pogingen in het werk willen stellen een gebruikt hek aan te koo pen. Verschillende raadsleden voeren hier over nog het woord en ten slotte wordt besloten nogmaals te trachten in Amster dam een gebruikt hek te koopen. Verder zou de Voorz. gaarne het gevoe len van den Raad willen kennen over het plan tot het geheel herstellen van het paardenpad en het ophoogen van den Woudschen dijk. Hiervoor zou ruw geschat een bedrag van f 3000 moeten worden uit getrokken. Voor dit werk zou dan een geld leening voor langen tijd gesloten kunnen worden. De Raad kan zich met deze voorstellen wel vereenigen en noodigen B. en W. uit een voltallige raming van kosten ter tafel te brengen. Komt ter tafel een verzoek van H. Schoo om vrijstelling tot betaling van de verlich tingsbelasting. Na toelichting van den Voorz., wordt af wijzend op het verzoek beschikt. Aangezien niets meer aan de orde is gaat de Voorz. tot. de gebruikelijke rond vraag over. De heer v. Tol brengt nogmaals de Vleeschkeuring ter tafel. Spr. kan zich maar niet met. den tegenwoordigen toe stand vereenigen. De raad heeft besloten van Leiden af te gaan, en meent dat dit besluit nog van kracht is. Ook zou spr. gaarne vernemen, hoe het staat met de huisslachtingen en verlaging der keurloo- nen. De Voorz. zegt. dat van hooger band ge last is, dat deze gemeente en de gemeente Leimuiden bij Leiden aangesloten blijven tot 1 Januari 1929. Het Raadsbesluit is dus niet meer van kracht. Wat de keur- loonen en de huisslachtingen betreft, deze verzoeken zijn gedaan, maar hierop is nog geen antwoord ontvangen en dat zal ook nog wel eenigen tijd duren, daar zulks door verschillende lichamen behandeld moet worden. De heer v. Tol verzoekt mededeeling, hoe het staat met do herstelling van de los- en laadplaats. De Voorz. deelt mede, dat deze kwestie nog in behandeling is bij het Dag. Bestuur en dat opnieuw een raming van kosten zal worden gemaakt. De herstelling is echter geen algemeen belang, maar uitsluitend voor de aanvoerders van bieten. Het zou wenschelijk zijn, wanneer de bietenhou ders in de koslen zouden bijdragen, maar hierover kan nader gesproken worden, wanneer de voorstellen gereed zijn. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorz. de vergadering. Personen: te Leiden gevestigd. Mw. M. J. Colijn, dienstbode, Willem straat 42 'Ai. A. Valentijn en gezin, conducteur N. S., v. d. Duynstr. 32 Mw. P. O. M. van Nieuwkerk, coupeuse, Oost- dwarsgr. 31a C. Berger, monteur, Zijl singel 63 P. J. Leemans en gezin, Gal gewater 11a J. Petersen' en' gezin, smid. Janvossensteeg 1 E. J. van der Kam. Groenhoveiistr. 11 Mw. J. G. C. Kuit, dienstbode, Meidoornstr. 53 W. C. La- main. Kraaierstr. 18 J. M. W. Rijken, trambeambte. Medusastr. 14 Mw. M. J. C. Roem, religieuse, Hooigr. 21 Mw. N. C. v. Ingen Schenau, verpleegster, L. Rijn dijk 126 Mw. C. A. de Geus. dienstbode Rijnsb.weg 79 J. de Swart en gezin, reiziger. Schelpenkade 8 P. Hoogstra ten, smid, Morschstr. 48 J. A. Mast en gezin, chauffeur, Havenkade 2a J. Luij- eindijk en gezin, kommies, de Genestetstr. 64 Mw. C. M. Ruiter, Bilderdijkstr. 9 Mw. P. Höfer, Heerengracht 47 Mw. M. Burghart, winkeljuffr., Hooigracht 20 J. H. Klepper en gezin, remisebeambtc, v. L. Stirumstr. 10 Mw. J. B. Keesmo del, dienstbode, Kraaierstr. 1 A. Heij- boer en gezin, machinist, v. d. Duynstr. 6 Mw. G. v. Osnabrugge, winkeljuffr., L. Mare 6 Mw. J. F. L. Keulemans, kan- toorbed., Oude Rijn 168 Mw. E. M. Valk, kant.bed., Haagweg 54 J. Goede- ma-ns, bloemist, v. Dijkenkof 1 F. Heus, Maredijk 63 Mw. M. A. Wijland, naai ster, P. de 1a- Courtstr. 20. Personen uit Leiden vertrokken. W. Kalff, Den Haag, Regentesselaan 16 C. Degenaars, Zoeterwou.de, H. Rijn dijk 110 K. Fr. Aronds, Amsterdam, Waverstr. 62 I Mej. A. Jülle, Mejepen (Dl.) Stadswalle V. J. M. Delville, Den Haag, Egelantierstr. 17 Mej. C. Mis- saar, Rijswijk (Z.-H.) Leeuwendaallaan 15 Joh. H. Makring, Muiden, Achter-hel- lingstr. 718 Mej. J. C. G. Punselie, Den Haag, Fred. Herud'rikla&n 102 J. Chr. Mulder, Apeldoorn, Kerklaan 14 Mej. E. Krappe, Oegstgeest, Julianalaun 10 J. J. Groen, idem A. L. H. Ligthart van Gelder, Warmond, Sociëteit de Kaag Mej. C. A. v. Dieroen, Oude-Wetering bij Piet Bergman Mej. M. W. Briedé, Schoten, Rijksstraatweg 32 Wed. P. de Graaff-geb. Hartwiggen, idem L. Nieu- wenburg, Amsterdam, Meerhuizen straat 3 III J. J. Nieuwenburg, idem L. Nieu- wenburg, idem Mej. Elisab. van 't Zand, Zalt-Bommel, bij den heer Milly, K. S tijgerst raat Mej. H. Elsinga, Breda R. K. Gasthuis Alles voor Allen" Mej. C. J. Klein, Etten' en Leur, St. Anthonius- gesticht C. J. r. Fessem, Vlissingen, Crocuslaan 6 Mej. N. Lucas, Oegstgeest de Kcmpenacrslr. B. J. Aris, Dragtan, Zuidkade boven Smeding Mej. G. de Vries, Den Haag, Kookstr. 207 II Mej., M. Leuning, Din tl aken (D.), Düppelstr. 30 Mej. M. A. v. Dartel, Boxtel, Gemonden L. J. v. Bronswijk, Allernaar, Landstr. 52 M. Greeve, Amsterdam, Riouwstr. 67 Mej. N. v. Paassdhen, Amsterdam, Jozef Israelkadc 78 C. Schaufeli, Apel doorn. Warnschewcg 8 P. Mieloo, Haar lem, Schoterweg 53 rood M. W. A. Dam me, UtTecht, Ziekenhuis Cathrijnesingel Mej. J. Brinkman gob. Hoppenbrouwer, Den Haag, Noordpolderkade 113 H. Bosch, Ravenswaaij (G.), Boerderij „de Steeg" T. J. Hoffman, Amsterdam, Schoorsteenvegersteeg 6 Mej. W. M. Zandberg geb. de Jong, Haarlem, Hee- rensingel l33a. tURGERLIJKE STAÜD NIEUWKOOP. Geboren Tenny Adriana, dochter van N. Bodegraven en A. de Horn Lam- bert-us Jacobus, zoon van J. Vogelenzang en A. E. Endtz Alida Jacoba, dochter van P. J. Paniëlsen en C. Dudink Maria Anna Theresia, dochter van M. J. van der Weijden en M. de Goeij Adriana Oorne- lia, dochter van H. de Wit en P. Bunnik. Ondertrouwd: Jan van Zoomeren te Alphen aan den Rijn 23 jaar en Klasina Verwaal, 27 jaar Gerardus Hoogerwerf te Hillegom 23 jaar en Cornelia Maria Beuk 23 jaar. Getrouwd: H. P. JanmaaP te Am sterdam 29 jaar en J. M. Busher 28 jaar. VEUR. Geboren: Maria Wilhelmina van Bo ren geboren Tas. dochter The,odorus Adrianus Halverhout geboren van Niel, zoon Debora Clasina Cornelia Verwer, geboren Van Nierop dochter. Overleden: Louisa Mechtilda Filo- mena van Maren, 70 jaar. Gehuwd: Adrianus Cornelis Rijling en Cornelia, Magaretha Alblas. ZEGWAART. Geboren: Johannes Cornelis, zoon van' B. C. Pluim er en van J. Stovius. Gehuwd G. C. Ammerlaan, 33 jaar en A. C. de Winter 31 jaar L. Bos 27 jaar en J. van der Tang 25 jaar. ZOETERMEER. Ondertrouwd: C. J. Captein, oud 33 jaar te Zoe'e.vwoude en A. A. Brouwer, oud 26 jaar alhier. - 3

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 13