ïtaïg verklaarde dit Te beschouwen als een motie van wantrouwen. Donderdagavond nu is over dit conservatief voorstel gestemd en liet is verworpen met 252 tegen 300 stemmen. De regeering kan weer blijven zitten. Merkwaardig is hierbij de houding dei- liberalen. Meer dan eens hebben zij een lelie campagne tegen de Labours aange kondigd, nu konden zij de Labour-regee- ring ten val brengen als zij wilden, maar toch stemden zij tegen het voorstel. Zij achtten blijkbaar de tijden nog niet rijp. KANTONGERECHT TE LEIDEN Er komen op de rol voor 30 zaken voor openbare behandelingen 6 voor niet-open- baar J. W. W., te Leiden, die wegens het vervoeren van een koe, lijdend aan mond en klauwzeer, reeds vroeger was versche nen, wil zijn zaak nu toegelicht zien dooi den verbalist, den agent Bakker. Deze getuige zegt, dat hier een mis verstand in spel is, en het een anderen be klaagde betrof; W. is reeds veroordeeld tot f 1 boete. Deze zaak zal onderzocht wor den, waarvoor ze werd aangehouden. G. v. D., veehouder te K a t w ij k aan Zee, is ten laste gelegd, dat hij melk afgeleverd heeft aan zijn zoon, die melk handelaar is, met water vermengd. Bekl. zegt, dat dit onmogelijk is. Dan heeft men ook geen monster genomen van de melk voor de kalveren bestemd. Het verhaal ech ter zegt dat bekl. gezegd heeft volle melk af te leveren. Getuige, mej. Snetlage, schei kundige, verklaart in het eeno monster geen, in het andere 7 a 8 pet. water ge vonden te hebben. Hetzelfde verklaart ook Dr. v. Eek, die er nog aan toevoegt, dat er reeds vermoedens bestonden, door de monsters waren afgeleverde aan be- klaagdes zoon. De zoon van bekl., als getuige gehoord, kan ook geen andere verklaring geven, dan dat er een monster genomen was uit de emmer, welko gevuld was met melk voor de kalveren. De Kantonrechter vond het al niet fraai, dat hij er water aan toe voegde, maar dat hij dit dan nog aan zijn zoon aflevert, doet toch de deur wel dicht. De ambtenaar zal niet te boogen cisch stellen, doch f 150.hos/te of. 4Q dagen. Bekl. is er slecht over te spreken en voegt den ambtenaar van de keurings dienst minder vriendelijke woorden toe. G. J. B., schipper te Leiden, heeft pain op den openbaren weg gestort. Bekl. kon op dat oogenblik niet anders doen, dan de puin op den wal gooien, want anders zou zijn schuit gezonken zijn. Eisch f 5 of 5 dagen. Bekl. vraagt den kantonrechter een beetje rekening te houden met de om standigheden, wat wal gebeuren zal. P. M. te L e i d e n, heeft vuil in het water bij den Apothekersdijk. Mej. Zwart en Anna van Biezen hebben het beiden gezien en getuigen dat het een heel vrachtje was. 'n Paar manden, plank ies, ren kleed in ieder geval wel de moeite waard. Tegen bekl., die niet ver schenen was, werd f 5 of 5 dagen gc- eiscid. G. P. v. W.. 'te Voorschoten, heeft een huis in gebruik genomen, zonder hier van kennis te geven. Bekl. wist het niet dat zulks voor eigen gebruik ook noodig was Eisch f 5 of 5 dagen. H. A. v. d. A., een jeugdig klompen koopman te R ij n s b u r g. heeft te Kat wijk uit een plantsoen zand weggehaald. Hij heeft dit gedaan, doch had verlof van den man die hem nu bekeurd heeft. Ge tuige v. d. Zijt, gemeente tuinman te Katwijk, ontkent dit, doch zegt wel vroeger aan enkelen verlof gegeven te hebben zon der to weten, of deze persoon cr bij was. Dat v.-as zand, dat op den weg lag. Getuige Jan ICruijt bevestigt dat het gemeentegrond was. Bekl. houdt het erbij dat hij verlof had, en toen het hem verboden werd, heeft hij het zand weer neergeworpen. Eisch f5 of 5 dagen, wat beklaagde niet best be grijpen kan, daar hij toch in zijn recht was. A. H, veehouder te Katwijk, heeft eenige jongens, die in zijn weiland liepen, afgewacht achter een haag en ze toen in de sloot geworpen. Bekl. heeft daar huizen en opstal staan, welke de jongens zoo half afgebroken hebben. Net wat voor jongens, zegt de kantonrechter. Maar waarom ging je niet naar de ouders. Bekl. kende de jon gens n'et. Be kantonrechter wilde de jon gens wel eer.s hooren, waarom de zaak aangehouden werd. t J. P. te N o c r d w ij k is beklaagd klemmen gelegd te hebben, doch nadat ge tuige Klinkenberg gehoord is, wordt f 2 of 2 dezen geëischt. Van J. V., veehouder te Oegstgeest, hebben koeien in het bollenland geloopen van Kromhout en 'n f 60, schade aange richt. zegt getuige W. Ruigrok, in dienst bij Kronkiout. De ambtenaar maakte aan een minder vriendelijk discuus tusschen getuige en bekl. oen einde, door een eisch te stellen van f 4 of 4 dagen. Een hond van H. F., veehouder te Lei derdorp, zou een van de 's morgens vroeg daar voorbijrijdende gebroeders Ra- venshergen, schipper te Warmondin de beenen gebeten hebben, waarbij, volgens H. Ravensbergen, de tanden in het vleesch e ton Ion en zijn broek gescheurd was. Be klaagde dacht dat het ook wel zijn buur- mans hond kon geweest zijn, die is ook bruin. Doch van een ander ras, merkt de kantonrechter op, Eisch f 4 of 4 dagen. Be klaagde mag, nog van geluk spreken, dat geen civiele eisch gesteld is door getuige, meent de kantonrechter. Abr. M., voerman te Sassenheim. is ten laste gelegd met een wagen met «teenen niet voldoende uitgehaald te heb ben, toen een auto achterop reed. Bekl. zegt, dat dit niet mogelijk was. daar de weg opgebroken was en hij even moest wa< bten tot de helft afgeladen was. Getuige Poptie te Leiden had toen het paard bij den teugel genomen, waardoor dit gevallen was. Bovendien had deze bekl. uitgevloekt Getuige Poptie zegt dat bekl. tegen hem ruw was opgetreden, hem gedreigd en met een steen gegooid bad. Getuige Mar- celis uit. Amsterdam, die ook in de auto zat, heeft hetzelfde ongeveer te vertellen. Getuige Kraai stratenmaker te Zeist, ver klaarde dat bekl. niet weg kon zonder on gelukken te veroorzaken Jan Molenaar te Sassenheim zegt, dat hij paf gestaan heeft van het ontaarde vloeken van dat heertje, en hem had gezegd van het paard te blij ven, daar hij hem anders de vork in den nek zou leggen. Hij was voorzichtig ge noeg om dat niet te doen, want hij had hem best met z'n handen kunnen knuffelen. Getuige had meer bezorgdheid voor zijn paard. Eisch f6 of 6 dagen. J. A. B., chauffeur te Noord wijk, had geen geldig rijbewijs gehad. Hij had dat in 1913 aangevraagd en gekregen in Noord-Holland en in Ben Haag had men gezegd dat hij er heel Nederland mede door kon Tijden. De inotorwet zegt dat. men een rijbewijs moet aanvragen hij den com missaris van de Koningin in de Provincie waarin men woont. Bekl. jnoet dan eerst eens een rijbewijs in dezo provincie aan vragen. Bekl. kan dan bij een beetje ver huizen aardig in zijn rijbewijzen komen. De Ambtenaar stelde in deze geen eisch. G. de Gr. en J. Sch. te Oegstgeest, hadden op land getoopen achter Rijngeest, dat grensde aan land van eersten beklaag de's vader. Eisch f 2 of 2 dagen. De laatste beklaagde's moeder was mee gekomen om te zegcen dat althans haar zoon onschuldig was, daar die het niet wist en dacht op grond te loopen van de G.; hiermede zou de kantonrechter reke ning houden. J. A. K., kantoorbediende te Leiden, heeft de Watersteeg op de fiets doprgere- den, wat hem f 1 boete zal kosten. Gemengde Berichien. Overreden en gedoejd Donderdagavond omstreeks 9 uur is de 47-jarigle huishoudster V. uit Voorburg, 'op den Deltschem weg door een stoomtram 'aangereden en gedood. Haar onderkaak en 'hals waren geheel verbrijzeld. i Woensdagavond is een verpleegde ui't het VePeeni gd Armen- Wees en Nieuw. Armhuis te Dordrecht, die per fMis in de. Bamkastraat afldaar reed, door een auto Overreden; de jongen is dood opgenomen. 1 Doodslag op een tnelsje. Gistermorgen schoot te Ederveen zekere H., wonende aldaar, u:ïfc minnennijd op )zija meisje, Rika Vlastuin. Het meisje Werd getroffen in den hals en in de1 zijde. 'Zij stierf na enkele oogenhlikken. De dader *is voortvluchtig. Veqhtparty met dood.ijhsn afloop'. Donderdagavond na afloop van het Vang- en muziekconcours te Hilliigershérg, 'ontstand nabij „Lommerrijk" aldaar een 'twist tusschen twee jonge mannen. De 24- jarige J. van Eed'en bek walm t'wee messte ken, een boven hot hart en één in de lin kerzij cLe. In bewusteloozen toestand weVd hij binnen gedragen bij de uitspanning. :„Lomm:rr!jk*\ Bij aankomst- iln hét zie kenhuis aan den Bergweg was zijn toe stand zorgwekkend en gi,stermorgen is hij 'dan ook aan de bekomen verwondingen 'overleden. De dader is gearresteerd. Nader vernemen wij, dat de dader L. 'Hofland heet. i Trambotsing. I Te Beek zijn Donderdag twee motorwa gens yan de elecfrisehe tram in botsing ge komen. Een van Berg en Dal komende, tram, vol passagiers, meerendeels deelne-- mers aan een zangconcours te Nijmegen, liep onderaan den sleilen weg van Mooi Nederland op een daar stilstaanden tram- Vragen. De bd!cons van beide wagens wer den ingedrukt, en enkele passagiers ge- iWogid, niet ernstig. Een ou'de dame werd jn het hotel Spijker verbonden en per auto paar haar woning te Nijmegen gebracht., Doodgereden. Woensdagmiddag omstreeks vijf uur jis op den Zuidwal te 's-Gravenha'ge een /ernstig ongeluk gebeurd. De zevenjarige ■Truusje J. stond aan den waterkant naar ieen hond te kijken, die aan het zwemmen iwas. Toen het dier den kant opkroop mi zich uit ging schudden, liep heti meisje jiard weg, den rijweg over. Juist passeer de daar een auto. Het kind liep er pardoes onder en werd overreden. Per rijtuig is het naar het Ziekenhuis gebracht, waar het bij aankomst al overleden bleek te rijm Onbarmhartig. Bij het pootjebaden is te Alkmaar ver dronken het achtjarig zoontje van den heer van Vliet. Een passeerende motorboot voer door zonder hul'p te verleenen. 1 Een zonderling. De politie te Utrecht heeft Woensdag avond een 26-jarigcn bloemist aangehou den, die een collectebus van Armenzorg van een huis aan den Maliesingel had af gerukt en in het water geworpen. De man verklaarde, dit te hebben gedaan op grond van zijn anarchistische beginselen, wdlke een dergelijke wijze van collecteeren niet toelieten. In cere hersteld. De onlangs door B. en W. van Maas-, 'tricht naar aanleiding van rapporten yan den di'recteur van den war ernkeu rings-; dienst aldaar in zijn betrekking van hoófd- kenrmeester geschorste T. de J., die daar op als- minste in rang werd teruggezet en gesalarieerd, is, nadat het scheidsgerecht jde uitspraak van B. en W. vernietigd 'heeft dezer dagen in zijn vroegere functiie Van hoofdkeurmees Ier liersteld. i RijKspr-emtebouw. Te Bussum werden Woensdag in het openhaar geveild: 44 gedeeltelijk voltooide, met Rijkspremie op erfpachtgrond van de •gemeente gebouwde woningen, staande aan. den Huizcrweg, de lv. P. C. de» Bazel- straat en de Hildegondestraat. De veilinlg geschiedde door den hypotheekhouder. In de veilingscondities Werd o.m. vermeld dat slechts twee woningen verhuurd wa gen. Voor den aanvang kwam iemand uit het publi'ek: vertellen, dat deze opgave foutief moest zijn, omdat hij eveneens een woning met ingang van 1 Febr. gehuurd had, tloch deze niet voïïoold was afgele verd. Een ander deed de médedeeling, dat hij en vijf anderen een woning gekocht hadden en daarvoor de kooppenningen hadden gestort, en deze huizen dus niet nog eens verkocht konden worden. Van w'ege de verkoopers werd evenwel medegedeeld, dat hieraan ten hypotheek- kantore niets bekend was, zoodat de pu- ibliek'o •vering voortgang zou hebben. Hie^è? noemde, zegt het Hbld., de an der de vorige eigenaars de N.V. de Bouw wereld oplichters en flesscbentrekkers", i te gen wie-een aanklacht wasi ingediend. 1 Kooplust was er niet. Geboden werd al leen van de tafel der belanghebbenden die ,tot f 174.000 opboden. Er werd evenmin gemijnd, zoodat de hy potheekhouders eigenaars Werden. UIT DE OW3GEVIKG HAZERSWOUDE W. Düncker Donderdagmorgen overleed" alhier in den ouderdom van 62 jaren de heer Wilhelmus Hendricus Cornelus Düncker, sinds een twintigtal jaren hoofd der R. K. School. Met den heer Düncker is heengegaan een man, die met hart en ziel het Katholiek onderwijs diende. Door oprechtheid en waren godsdienstzin was hij velen ten voorbeeld. Ook voor het katholiek vereeni- gingsleven had de overledene vele verdien sten. Volijverig secretaris was hij der R.K. Kiesvereeniging, en een zeer sympathiek voorzitter der R.K. Vereeniging „Ontwik keling en Vreugd". Onnoodig zal het zijn van zijn vele leerlingen een gebed te vra gen voor hunne overledene oud-leermeester BODEGRAVEN Gered. Tijdens de wedstrijden van Donderdag viel een kind van den heer H. in de Wetering aan Oud Bodegraven te water. De veldwachter Verweij, het gevaar ziende, begaf zich te water en mocht het genoegen smaken den kleine te redden. LANGERAAR R. K. Voetbalclub. De onlangs opge richte voetbalclub S. D. O. W., gevormd uit de jongens van het Patronaat, zal Zondag a.s. voor de eerste maal gaan spe len in het naburige Kudelstaart. Sparen. Hoezeer het werk van 't be stuur der Spaarkas St. Isidorus wordt op prijs gesteld, om te zorgen voor den win ter, blijkt wel hieruit dat het weer vele inleggers telt. VOORHOUT. 22sie Muziekwcdstrijd van den Bond van Harmonie- en Fanfare-korpsen in Z.-H. Het anders zoo rustige landelijke dorp Voorhout, gaf Hemelvaartsdag een onge woon beeld van gezellige dukte en aange naam vertier. In den gouden zonneglans schitterden de rijk bewerkte banieren en een oogverblindende glansmassa kaatste op van de in extra-glimmend kleed gestoken instrumenten. t Was den Voorhouters aan te zien, dat deze gebeurtenis voor - hen van grocte be- teekenis was. Was 't wonder, dat de burgemeester, de heer G. Bulten, bij de feestelijke opening, .waarhij - eere-comité, bestuur van den Bond, directeuren en voor zit ter der kampende v ere eni gingen en de jury, henevens verschillende dames aanwe-. zig waren, in een kernachtig woord blijk gaf van dankbaarheid voor dö uitverkie zing van zijn gemeente voor dit concours. Een welkom, aldus spr., zal nog weinig zoo spontaan hebben geklonken, waar de gemeente er zoo prijs op stelt, de kam pende vereenigingen binnen hare grenzen te mogen ontvangen, vooral waar dit concours samenvalt met het eerste lustrum van de R.-K. Muziekvereeniging „St. Ce cilia" to Voorhout. De burgemeester zeide, dat de verheven invloed van de muziek den mensch vreugde in het leven schenkt en vooral in dezen tijd van algemeene de pressie, de zorgen des levens doet verge ten. Muziek verhoogt het leven en ver edelt in niet geringe mate. Spr. wenscht den Bond succes toe met dezen wedstrijd, die er een is van vredelievenden aard. Mo ge de jury met opgewektheid de niet ge makkelijke taak vervullen en een aange- namen indruk meenemen van onze ge meente, waar allen, daartoe geroepen, naar best vermogen hunne krachten gaven om do voorbereiding zoo goed mogelijk to d-oen slagen. Spr. vond ook nog aanleiding in de aanwezigheid van de Pers (de „L. Crt.") te wijzen op den grooten propagan- distischn invloed van critisch verzorgde ver slagen. De burgemeester verklaarde nu het concours voor geopend, waarna eerewijn werd aangeboden. De voorzitter van den Bond, de heer Keereweer, nam daarna het woord en kon getuigen, dat de medewerking van autori teiten en burgerij van zoodanigen aard was, dat niet genoeg lof daarvoor kan ge bracht worden. Spr. sprak de hoop uit, dat alles naar besten wenscli zal slagen. Als juryleden voor den gewonen en den marschwedslrijd traden op de heeren Joh. Fabriaan, voorzitter, Gouda, H. L. Zeklen- rust te Ben Haag en J. Vink, te Leiden. Alsnu ving de 4e afd. Harmonie aan, waarin mededongen „Tot Ontwikkeling", Den Haag, P.C. en L. Leiden, directeur M. Bulderdijk, „St. Cecilia'.', Schipluiden. Over het algemeen bleek, dat ernstig is gestudeerd, doch dat er hier en daar nog wel eens een steek viel, die de kans in groote mate beïnvloedde. P. G. en L. te Lei den gaf zeker het beste te hooren, vooral wat betreft den goeden samenklank en de verzorging van liet binnenwerk. De jury bleek ook hierin aanleiding to hebben gevonden dezo voreeniging den eer sten prijs toe to kennen met 50 punten. Den tweeden bekwam Schipluiden met 45 p. en ook Den Haag kreeg een 2e met 46 p. Verplicht nummer Fantasie Bijou van G. Thon. In de 4e afdeeling Fanfare kwam alleen uit „Excelsior" te Wieldrecht, die met 40 p. in aanmerking kwam voor een 2en prijs. Verplicht nummer Les Lilas Bleus, van Grademie. In do 3e afdeeling Fanfare kwam nu aan do beurt Fanfare Dockyard te Rot terdam mot verplicht nummer Epis et Bluet van Tillioord. Zij verwierf een 2en pr. met 45 p. In de 2e afdeeling Fanfare ging de strijd tusschen M.V. Delftshaven te Rot terdam en Chr. M. V. De Harpe Davids te Noordwijkerhout. Terstond viel op de ■meerdere gelegenheid van. het spel in het verplichte nummer „La Reine des Eleurs", van J. Meurice, van De Harpe Davids met den heer G. W. v. Velzen te Leiden als directeur. De volksmeening was haar ten gunste. En de jury, die do beslissing heeft, gaf haar den len prijs met 51 punten, ter wijl de 3e pr. met 38 punten ten deel viel aan Delftshaven. Daarna ving de 2e afdeeling aan voor Harmonie, waarvoor als verplicht nummer was gesteld, Fanlasio uit de opera „Les Dragons de Villars" van Maillard. Mede- dmgenden waren „Crescendo" te Slie drecht, „Fidelio", den Haag, „Prins Hen drik", Den Haag, Harmonie van Hazers- woude, Harmonie van Katwijk, „Kunst naar Kracht" van Loosduinen. Als we in deze afdeeling eens critiek hooren, dan moeten we met vreugde con- stateeren den grooten vooruitgang die in den laatsten tijd valt te constateeren bij onze muziekgezelschappen. Kleur en klank winnen aanmerkelijk, en we schromen niet dit vooral toe te schrijven aan den grooten ijver en vakkundigheid van de. directeuren, maar ook aan den belangrij ken invloed die de concoursen uitoefenen, op do lust en daardoor vaak verplichten ijver van de medewerkende leden. De in nerlijke waarde der te spelen nummers komt meer tot hen en doordringt hen van de noodzakelijkheid van veel studeeren en prikkelt hen, steeds hooger plaats in het strijdperk te veroveren. Wat hier gebo den werd was inderdaad van goede muzi kale waarde. Wat vooral in deze afdeeling opviel was de verscheidenheid van opvatting bij de directeuren en de meerdere zorg die de een boven den ander besteedt aan de nuan ceering en de juiste opvatting van de tempi. Er was nog al eens, vooral wat het laatste betreft, aanmerkelijk verschil te onderkennen. Nu hechten wij niet aan een metronomi sche wdergave en huldigen gaarne een ze- kere vrijheid in opvatting, doch dan bin nen de grenzen van het redelijke. Bij de beoordeeling is dit voor de jury een voor name factor. Wij constateeren dit als wij onze meerling toetsten aan de uitspraak, die als volgt was: le prijs met 53 p. Prins Hendrik, Den Haag en le p. met 51 p. Crescendo, Sliedrecht; 2e prijs met 47 p. Hazerswoude, directeur M. Bolderdijk, Lei den, Katwijk met 40 punten, directeur L. Veerman, Leiden en Loosduinen met 47 punten. Fidelio Den Haag was niet opge- Eerste afdeeling Harmonie bracht in den ring „Excelsior", Bolnes, R.-K. Har monie St. Franciscus, Delft en Excelsior Wassenaar. Het was aan do verplichte nummers „Sur le Lac de la Gileppe" van J. Preekkar en Gloria Musicael van L. Ble- mant, prachtige concoursnummers, te dan ken, dat wij iets te hooren kregen wat musicaliter hoog stond en den kampenden volop gelegenheid gaf hun kunnen te de monstreer en en we kunnen er dadelijk bij voegen, dat er keurig werd gespeeld, een eersto afdeeling waardig. Schoon harmo nisch geheel sprak uit dezo nummers en het bleek dat er kranig was gestudeerd, waardoor op bevredigende wijze werd vol daan aan de te stellen eischen, wat de kansen, voor het publiek op te lessen, niet gemakkelijk maakte, doch waarin de jury het laatste woord had te spreken die den uitslag als volgt vaststelde: le pr. met 112 p. St. Franciscus, Delft., (was keurig en van uitmuntend klankgehalte, speelde rus tig en welbewust); le pr. met 100 p. Was senaar, directeur L. G. Veerman, Leiden; 2e pr. met 98 p. Bolnes. De eerste afdeeling Fanfare had als ver plichte nummers: „La Princesse enchan- tée van Langlois" en „Aux Bords de l'IJser van Francois". De kampenden waren Harmonie Oud- Bei jerland; Fanfare, Ridderkerk; Wilhel- mina, Numansdorp, en Crescendo, Zuid- Bei jerland. Kostelijk van toonzetting, harmonisch welverzorgd, en van niet te hooge eischen stellende techniek, konden de fanfares zich hier in al de kracht ontplooien en toonen waf zij kunnen praesteeren. En 't is een gelukkig verschijnsel dat fouten van sto- renden aard hier niet te vermelden zijn. Wel zouden wel hier en daar wat meer soepelheid van toon wenschen, waardoor de schakeeringen dynamisch beter tot recht waren gekomen. Echter, groote te vredenheid bracht het gespeelde en de strijd was voor de jury niet gemakkelijk te beslechten. Het resultaat was als volgt: Een eerste prijs kon niet worden uitge reikt, daar geen enkele corps tot het daar voor gesteld aantal punten kwam, zoodat aan alle een 2n pr. werd toegekend. Zuid- Beijerland met 97 p.; Numansdorp met 96; Ridderkerk met 91 en Oud-B ei jerland met 88 punten. De Afdeeling uitmimtendlheid bracht de Arb. Muz. Vereeniging Crescendo van Den Haag tot den kamp met de verplichte num mers „Le Rocher Fantóme" van Fr. Popij en Fantasie Opera Le Roi d'IJvetot van Baudonck, een paar nummers van groote harmonische capaciteit, stellende zeer hoo ge eischen aan de uitvoerenden. Als totaalindruk kunnen wij vaststellen, dat deze mannen er van hebben gemaakt, wat er voor hen van te maken was. Het en semble heeft zeer goede eigenschappen en is van beschaafde verve. Het spel bracht het publiek groot genot en vermocht zich op hoog plan te stellen, waardoor mede dinging in deze afdeeling zeer gerechtvaar digd was. Met 114 punten gewerd hun den lsten prijs. In de afdeeling uitmuntendheid Fanfare kwam „Tavenu" van Loosduinen mol de verplichte nummers „Los Trois Glands", van F. Rousseau en „Gortègcs des Muses" van L. Daunot, kranigo muziek, dio genheid geeft om alle krachten f0 6j plooien en zijn muzikaliteit ten loon spreiden. Bijzonder trof het vlot en cidecrd spel van dezo fanfare, die boscX over 'n mooi stel instrumenten en oi de krachten, die keurig hun partij spceR, en de kleine vlekjes in de bovenparfij wat oneffen was, deden vergeten. De toegevallen len prijs met 101 punten welverdiend. Alsnu kregen wij den marschwedstrijd die zeer veel tijd in beslag nam, doch temin de aandacht van het publiek gaa hield. Alle corpsen namen er aan deel cu werden éen voor éen beoordeeld naar vet schillende rubrieken. Ook hier kwam eli corps voor een prijs in aanmerking. De uitslag was als volgt: 3e Afd. Harm* nie. le prijzen: Harmonie Hazerswoudt 17 p.; St. Cecilia, Schipluiden 16 p.; prijzen: Ontwikkeling, Den Haag met 1» p. en P. G. en L. Leiden 12 p. 3e pr. Hat. monie, Katwijk 12 p. 3e Afd. Fanfare lt prijzen Dockyards, Rotterdam, Delftshave te Rotterdam, „Harpe Davids" Noordzij, kerhout. 2e Afd. Harmonie: le prijzg Excelsior, Wassenaar, 20 p. Crescendo Den Haag 20 p., K. n. Kr. Loosduinc-ii 15 p., Crescendo, Sliedrecht 18 p., St. Fran, siscus, Delft 17 p., Pr. Hendrik, Den Haaj 18 p. 2e prijs Excelsior, Bolnes 17 p. Afd. Fanfare: le pr. met 18 p. Fanfare, Loosduinen, le afd. Fanfare le pr. met 18 p. Fanfare Ridderkerk. Na afloop van dezen dag vol inspanning gaf Harmonie Hazerswoude een feest con- cert op het terrein en kwamen do verschil- lende attracties; tot laat - in den avond werd in vreugde en jolijt, op gepaste wij. ze feest gevierd. Het JBondsbestuur vereenigde autoritei ten en bestuur en commissie van voorherei- ding, jury en pers aan een ddner in Boer- have, waar verschillende toasten het wel- bereide maal afwisselden. Met de wenschen voor a.s. Zondag gingen de aan- wezigen huiswaarts. Wij willen na dezen eersten dag van dei wedstrijd getuigen met grooten lof vo« alles wat is gedaan om tot in de kleins:? bijzondelieid alles te regelen. Het land va? Dijsselbloem was tot terrein van den wed strijd ingericht en het leende zich daai uitermate voor. Een flinke muziektent stond in het midden, terwijl de afrastering den talrijken belangstellenden genoegzaam ruimte bood, terwijl voor tenten en kraam pjes nog genoegzaam terrein beschikbaai was. Eenigo vermakelijkheden gaven genarao verpcozing. Er heerschte dei ganschen dag een prettige, joviale geest, terwijl het grasved velen een aan genaas „ligje" gaf. Vlug en ordelijk traden d? kampenden op het podium en hadden da delijk het oor der luisterenden. Inderdaad, de regeling was tot in de kleinste bijzon derheden in perfecte orde en werd alge meen geroemd. Voorhout kan met groote voldoening te rugzien op den eersten dag van het binnea haar gebied gegeven muziekfeest en daar in ligt een waarborg dat ook morgen, ah het concours zal worden voortgezet, niet minder succes haar zal ten deel vallen. Mogen velen naar Voorhout opgaan oa getuigen te zijn van dit tweede gedeelte wat een waardige bekroning belooft worden van dit voor Voorhout zoo groot ge beuren. WASSENAAR Personalia. Aan den heer P. J. d> Koekkoek, die deze gemeente ongeveer 9» jaren als veldwachter heeft gediend. 0 zich al dien tijd heeft doen kennen als ea aangenaam en plichtsgetrouw ambtenaar, is door den commissaris der Koningin op zijn verzoek ontslag verleend, ingaande 15 Juni a.s. Coöp. Boerenleenbank. Do Coöp. Boerenleenbank alhier hield een algemeen! vergadering in het gebouw voor Chr. Bi laneen. Nadat de heer L. A. F. Prins, voorzitt; van den Raad van toezicht, do vergaderinf had geopend, werden door den kassier d notulen gelezen; zonder eenige aaumr king werden deze goedgekeurd. Daarna was aan de orde Overlegging var de rekening en balans. Door den kassier werd voorlezing gedaan van de voornaam ste cijfers. Aan spaargelden werd ontvan gen f 654.982.87, en terugbetaal! f914.480.92. Aan voorschotten werd uit«- geven f53 800— en terug ontvang f 1.388.530.8114, de uitg. f 1.099.454.821 De omzet bedroeg ruim 4 millioen gulutt Do winst f 4.068 63^. Nadat eenigo postë nog nader waren toegelicht, met name spaargelden, omdat een groote spaarder de gemeente, een paar ton tijdelijk gede poneerd geld had teruggenomen, waarde de uitgaven aanmerkelijk uitgaan hovt- die der ontvangsten, werd tot vaststellii besloten. Het voorstel van het Bestuur om winst over 1923 te voegen bij het reser^ fonds, lokte geen bespreking rut- reservefonds bedraagt thans f 28.075.-l'- Vervolgens werd door den afgevaardis den heer J. J. Nell, een uitvoerig versla uitgebracht van het verhandelde op algemeene vergaderingen, in Utrecht houden. Tot lid van het bestuur en van den n- van Toezicht werden met groote meerde heid van stemmen herkozen de heeren van Wissen en A. Versteeg. Besloten werd het salaris van den sier onveranderd té laten. Bij de rondvraag werd op voorstel den-voorzitter besloten, in het vervolg de oproepingen twee vergadering to con ceeren, zulks om to verhinderen, dat f een to geringe opkomst der leden de gadering geen doorgang kon hebben, wijl de bpete voor het verzuim wertt paald op f 2.50. De door B. en W. opgemaakte dracht voor Controleur bij de .1)omv" Woningtoezicht luidt in alphabetise m erdo als volgt: J. H. van BaineaeW Voorschoten, J. <*0 Boer te Kicuwcr stel. T Liglhart (o VGravenl.aso. li Vogels te Wassenaar en J. Z'-P' 's-Gravenhage.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 12