3er widen over bet lichaam kreeg. Intleer- iniswekkenden toestand is de man naar bet ziekenhuis overgebracht. Voordat bij daar aankwam, was bij reeds aan de bekomen .verwondingen overleden. Doodelijk auto-ongeluk. Gisterenmiddag had op de Prinsëgraeht- te s-Gravenhage een doodelijk auto-onge val plaats. De ongeveer 50-jarige vrouw W. Iwerd aangereden door een vrachtauto van de Centrale Fabrieken voor Melkproducten, 'die met geen al ie groote vaart uit de Lcmbardstraat de Prinsegracht wilde oprij den Hoewel de. bestuurder vaij, den aai to, van der H. uit Zegwaard, voortdurend sig naal gaf, werd de ongelukkige vrouw aan gereden. Zij geraakte onder den auto, voor dat de omstanders baar konden grijpen. De dokter van den Eersten Hulpdienst, die zeer spoedig ter plaatse was, kon naar wij vernamen, slechts den dood constateeren. Het lijk is naar bet ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd/ Auto contra kinderwagens. De beer J. C. S. uit Botterdam, reed Zon. dag te Bloemendaal met zijn auto een voor bet verkeer verboden laan in, wilde terug rijden en reed daarbij langs een bank, waar voor een kinderwagen stond, die verbrijzeld werd. Het kind bleef ongedeerd. Een dame, die op de bank zat, de echtgenoote van den directeur der Midd. Techn. School te Haar lem, werd op 4 plaatsen gewond, Eij bet verder rijden geraakte de auto op het trottoir, waarbij bij tusschen dames met- kinderwagens reed. Een dame bekwam een hoofdwonde en een kneuzing aan den arm, terwijl een kindermeisje aan bet been verwond werd, Hog een kinderwagen werd vernield, doch ook dit kind bleek ongedeerd. De gekwetsten werden per auto naar buis vervoerd. Tegen den bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Ernstig vechtpartij. In den nacht van Zaterdag op Zondag beeft, in ec-n bij van Ewijcksluis op den Hieuwendijk ctaandc polderwerker&keet, een vreeselijke vechtpartij plaats gehad. Zaterdagavond ongeveer halftwaalf ver- veegde zich bij den caféhouder W. in van Ewijcksluis een polderwerker uit de keet, staande op den Nieuwcndijk, die W. ver zocht met zijn auto onmiddellijk den dok ter te halen, wijl er in de keet zoo ver schrikkelijk was gevochten, dat er zeker'wel vijf of zes ernstig gewonden waren. W., die hieraan voldeed, vond ook dr. O. onmiddel lijk bereid, mits ook een paar rijksveld wachters zouden meegaan Met twee ge meente- en drie rijksveldwachters werd daar on al spoedig de tocht ondernomen. Toen dit gezelschap, na zich in van Ewijcksluis naar den Hieuwendijk te hebben laten over zetten, het Oostelijk gedeelte van de pol- derkeefc (waar de vechtpartij had plaats ge had) binnentrad, vertoonde zich een vree selijke aanblik aan hun oog. Enkelen der ernstigste gewonden waren op hun kribben gelegd, de overigen hadden zich zoo goed en zoo kwaad verbonden en waren opgeble ven, om den komst van den dokter af te wachten. Daartusschen bewogen zich de overigen, van wie velen al te rijkelijk aan Bacchus hadden geofferd. Een van de ergst er aan toe zijnden, was. aldus „Het Folk", een 52-jarige man, die wel geen steekwonden bekomen had. doch waarschijnlijk een slag met een hard voor werp op de borst, waardoor een groote bloeduitstorting was ontstaan. Een ongeveer 50-jarig man, die aan het eigenlijke gevecht part noch deel had ge had, doch de in brand geraakte kachel met een emmer water had willen blusschen, had daarbij van den ergsten woesteling vier snij- en steekwonden opgaloopen, twee inde borst, waarvan één vlak bij het hart., éen in den sehoudesr en één in de hand. Hog een ander was in de borst vlak bij *t- hart geraakt en had bovendien een won ds aan de hand. Weer anderen waren in de armen of op andere plaatsen geraakt, kort om een twintig snij- en steekwonden aan zes personen waren zeker toegebracht, voor namelijk door één man. Deze laatste, de ongeveer 25-jarige Z. was echter niet in dit gedeelte van de keet aan wezig. doch in het Westelijk deel, waar hij met liet getrokken mes naast zich in zijn krib lag. De keet-baas van dit- gedeelte had, ondanks alle bedreigingen, de deur na de binnenkomst van Z. niet-meer willen ope nen. Eerst toen de politie zich hier ter arresteering van Z. vervoegde, werd de deur geopend, waarna Z. zonder dat zich ver zet voordeed, uit zijn bed werd gelicht. Het nog met bloed bevlekte mes werd in be slag genomen. Z. had zelf een sterk opgezet oog en hoofdwonden. De oorzaak van het gevecht kan hij zich niet meer herinneren. Wel wist hij, dat hij pas het mes had ge trokken nadat- er iets tegen zijn oog was gegooid en hij een klap op het achterhoofd had ontvangen. - Hij het wegvoeren van Z. hadden zich ongeveer vijftien polderwerkers bij de over haal geposteerd. Het mocht echter aan' do rijksveldwacntéB E& 'een kalmoe rond-wo ord gelukken, Z. ongehinderd naar den vasten wal te vervoeren, waarna hij in het arres tantenlokaal is opgesloten, om ter bescbik- iking te worden gesteld van den loco-burgo» meester, hulpofficier van justitie. Zondagmorgen heeft dr. O. zich, weder om van de rijksveldwachters vergezeld, naa-r do keet begeven, om de verwondingen nog eens na to zien, schoon te maken: en to hechten. s -tëWïI Vrijwel algemeen wordt aangenomen, dat voor Z. zijn snijpartij begon, het gevecht reeds in vollen gang was. Zekerheid bestaat er echter dienaangaande nog niet, daar de polderwerkers zich over de oorzaak van het conflict niet uitlaten. Een schietmanlak'. In den nacht van Zondag op Maandag is op de Schapenma-rkt to 's-Hcrtogenbosch, tusschen A. v. d. B, en fWt van O. een woordenwisseling ontstaan, die weldra zoo heftig werd, dat v. d. B. plotseling een re volver trok en k bout portaart twee schoten loste op v. O-, zonder dezen evenwel to treffen. De schieimaniak werd door de in middels toegeschoten politie gearresteerd, terwijl de revolver, die nog twee scherpe patronen bevatte, in beslag werd genomen. Tapijtverduistering. T Een handelaar in tapijten te 'Amsterdam had een l7-jarigen loopknecht, reeds een paar maal met- een partij pianoloopers. vloer tafel- en gangkleeden naar een paar beurt echippers gezonden, maar kreeg tot zijn bevreemding nooit bericht van ontvangst. Ha eenige dagen kwamen er brieven van klanten, dat zij de bestelde tapijten nooit ontvangen hadden. Hij sprak met het knechtje, dat antwoordde, dat hij wel ge dacht, had dat. er iets niet in den haak was met de verzending. Hij had al eenigen tijd vermoeden gehad, dat het niet de echte wal schippers waren, die de Ideeden in ont vangst hadden genomen. Het waren, twee verdachte kerels geweest, die voor de beurt schepen stonden en deden alsof zij de schippers waren. De jongen begaf zich zelfs naar een poli tiebureau, vertelt, de- Tel., en deed aangifte dat eenige onbekenden hem zijn kleeden! hadden afhandig gemaakt.. Bij liet. onder zoek kwam echter aan het licht, dat de knaap een geraffineerde schelm was. die reeds in een observatiehuis geplaatst is ge weest. Hij had de- kleeden, die een waarde vertegenwoordigden van ongeveer duizend gulden, naar een vriend, een '.schilder ge bracht, die bij de houdster van een melk inrichting op kamers wconde. En deze schil der, die als heler optrad, plaatste de voor raden onder de buurtbewoners. Verschillen de buren bleken in het. bezit van nieuwe kleeden en loopers, welke in beslag geno men zijn. Bij informatie kwam de politie ter oorë, dat de heler op de Lauriergracht een huis schilderde. Men reed er met den auto langs en nam hem en passant mede. Het onderzoek wees voorts uit. dat ook goederen van vorige partijen verkocht zijn. Fraude met een spaarbankboekje. Een ambtenaar van heb hoofdpostkari- toor te Amsterdam, nam op zekeren dag een spaarbankboekje en stortte hierop de somnia van f 1.Ziin vooropgezette doel was fraude te plegen, want na eenige dagen voegde liij achter het woord één het woord honderd en veranderde het- cijfer 1 in de cijferkolom in 100. Ha eenigen tijd haalde hij het geheele bedrag van de spaarbank af. Spoedig kreeg hij echter berouw van zijn daad en schreef een brief aan de di rectie der Rijkspostspaarbank. Zoodoende kwam de zaak 'bij de politic in onderzoek en het gevolg was, dat. de berouwvolle post ambtenaar werd gearresteerd. Oplichting van f 36,000. Twee Jongelui van even 20 jaar hebben bij een bankinstelling te Amsterdam op ver-, valschte uitbetalingsformulieren een bedrag vkn f 36.000 geind. Zij hebben zich met het geld uit de voeten gemaakt en zich waar schijnlijk naar het buitenland begeven. Eén van hen was 'kantoorbediende bij "een 'handelsfirma. Hij vond. in de brandkast nitbetalingsformulieren in blanco gètee- kend met één naam. Daar twee ha-ndteeke- ningen voor de uitbetaling vereiecht zijn, zette hij er een valsche handteekening bij; voorts vulde hij het genoen: dat zonder bezwaar werd uitbetaald. -^deplichtlge is, volgens het Hbld., ^fe-s=3Sèd van den kantoorbediende. y Diefstal van zilver. - Eenigen tijd geleden kwam bij een fami- lio te Amsterdam een nieuw dienstmeisje Op zekeren avond toen de familie thuis kwam bleek al het zilverwerk, een bedrag vertegenwoordigende van ongeveer 15 h 1S00 gulden, weg. Er waren duidelijke tee kenen van diefstal aanwezig. Der politie bleek dat het dienstmeisje dien avond al leen thuis was geweest. Op aandrang van een vriend, een bekende van de politie, had zij de deur geopend en liet hem insluiten. Hij verdween spoedig met den buit. Zoowel het meisje, dat zich evenals in haar vorigen dienst onder een valschen naam had ver huurd, als de dief zijn nu gearresteerd. Het tweetal heeft het zilverwerk aan een varensgezel verkocht. Ook deze persoon is aangehouden. Geldverspilling. Eenigen tijd geleden werd het Coehoorn- park te Bergen op Zoom op last van het de partement van Oorlog gesloten en zou de daarin zich bevindende eantine ingericht worden tot verblijf der aldaar gedetacheer de politiesoldaten. De muziektent, werd verkocht, verschei den boonien werden omgehakt en er werd een nieuwe ingang met. hek voor de militai ren gemaakt.; terwijl men in het gebouw zelf aan het. breken ging. Maar nu worden die soldaten elders on der dak gebracht en staat de eantine te huur voor f 35 in de maand Hbld. De zoek geraakte patronen. Haar de ,;Msb." verneemt, is de admini stratieve fout inzake de-2000 zoek geraakte patronen ontstaan, doordat de administra tie aan de Hembrug, waarheen ze waren te ruggezonden, hiermee geen rekening en aan- teekening was gehouden, zoodat men meen de, dat zij nog in Deventer moesten zijn. Tram en autobus. Op Walcheren wordt do strijd tusschen tram en autobus met kracht voortgezet. Door de concurrentie der bussen daartoe gedreven, voerde de electrische tram Mid delburgVlissingen 1 April 10 rittenkaar- ten in, waardoor liet tarief tusschen beide plaatsen 10 cent werd. Thans rijden er reeds bussen voor 15 cent retour. Geraamte gevonden. Een wandelaar heeft tegen de duinhel ling te Scheveningen, ongeveer 1 d.M. on der het zand een mensclienschedel gevon-® den en dezen weder in het zand begraven. Hij is zijn vondst, aan de politie gaan me- dedeelen en deze ging op de aangewezen plaats graven, waarbij de schedel niet meer werd gevonden. Echter stuitte men op een bijna volledig inenschengeraamte. Waar schijnlijk is dit afkomstig van een der aan gespoelde lijken van slachtoffers, die om kwamen bij de ramp der „Berlin", thans ongeveer 15 jaar geleden. Eenige aange spoelde lijken zijn indertijd op die hoogte circa 1 M. onder den grond, begraven. De te Menion gearresteerde Nederlander. Een ijzerfirana, die te Amsterdam aan don Aanstel ihaar zaken drijft, had in haar dienst als reiziger een zekeren George van Os. Hij verbaasde do firmanten herhaalde lijk door formidabele posten, die hij af sloot. Zoo bestelde een oude schoolvriend te Den Haag eventjes voor f30.000 aan betonijzer, daar hij eon bioscoop moest vojhouwen. Later bleek, dat hij naar zijn vriend was gewandeld en hem had over gehaald de bestelling tijdelijk op diens nbain te doen factiifeerien. Dj,t had een bedoeling, vertelt de „Tel." (Wahtde heer Van Os had beslag weten te 'leggen op het vaartuig van ten arge loos schippertje en liet hiermede het bes tonij&T, dat aan de overzijde van het IJ opgeslagen lag naar eenige me-T^licHligeh brengen, die het tegeen een lagen prijs kochten. i Natuurlijk kreeg de vriend, in Den Haag de wiissel gepresenteerd. Zoodoende bleek de firma, dat zij hét slachtoffer was ge worden van een sluwen oplichter. Van Os verdween en begaf zich met het geld, waarvan 't bedrag belangrijk minder is dan de som, waarvoor de fa. de 'dupe werd, naar Brussel en vervolgens via Pa rijs naar Menton. Hier maakte hij het geld in gezelschap met een Francais© op en toen hij op last van de justitie daar ge arresteerd werd, had hij nog slechts 50 francs bij zich. Hij liep door een domheid zijnerzijds in den val. Hij had namelijk naar een vriend om geld verzocht en had zijn adres er bij vermeld. De justitie tele grafeerde, en het resultaat was, dat Van Os gearresteerd werd. Ofschoon de aanhouding te Men'on reeds op Vrijdag geschiedde, heeft de justitie tot lieuen nog geen bericht ontvangen. De arrestant laat een vrouw met zes kinderen onverzorgd achter Schoenmoclebericht. Het Vakbl. van den Schoenmaker deelt 'het volgende mede; „Terwijl in overig Frankrijk lakschoen tjes het meest gevraagd zijn. schijnt in en om Parijs meer schoeisel' van gekleurd che- vreau to gaan. Velours, 'kalfsleer en mat chevreau komen wegens hun hooge prijzen minder in zwang. Wildleder is in trek, voor al in beige, biscuit, wit en tête de nègre, terwijl zwart afgedaan heeft. Voor heeren treden schoenen in aceacia, box en ander kleurig leder meest naar vo ren. De fijnste clientèle, zoowelheeren als dames, neemt echter, vooral voor verblijf in de badplaatsen, uiterst rijke fantasie modellen in allerlei fijne ledersoorten: ha gedis-, krokodil- waarvan men vooral den buik en do zijden gebruikt, boa- en cobra- slangenleden. Zelfs le-guano leder wordt, ge bruikt en alles in combinatie met lak of zelfs gekleurd chevreau." SuitenE. Berichten Uitbreiding der pest-epidemie in Britsch-lndië, 200 sterfgevalion te A11 a h a- b a d. Gemeld wordt, dat de berichten als zou een bolsjewistische opstand zijn uitgebro ken, ongegrond, zijn. 'Deze geruchten hebben waarschijnlijk hun oorsprong gevonden in het. feit, dat militaire hulp is ingeroepen bij de bestrij ding van de pest-epidemie. Tot nu toe zijn reeds 200 sterfgevallen voorgekomen. Hevige overstrocmingen in Amerika. Uit verschillende Zuidelijke staten van Amerika worden hevige overstroomingen gemeld. Binnen drie dagen waren de rivie- ven in den staat Virginia, de Shenandoah en de Bivanna, op sommige plaatsen wel 30 voet boven den normalen waterstand ge stegen en deze rivieren stijgen nog steeds. Door de overstrocming van de Potomac in Maryland is een groot gedeelte van de spoorlijn naar Baltimore onder water gezet. Cumberland is voor de derde maal binnen vijf weken overstroomd. Drie spoorwegbrug gen zijn weggespoeld en de straten van Morefield, Kitzmiller en Blaine, alsmede van een gedeeltevan Pittsburg, staan 4 voet boven het overstroomingspeil. De Ohio-rivier is voor den tweeden keer 1 in dit voorjaar 26 voet gestegen en thans blank Winter In Italië Do correspondent van do „Daily Mail" te Rome meldde Zondag, dat er na enkele dagen zomerweer weer koude heerscht in Italië. Noord-Itaiië meldt, dat alle bergen met sneeuw bedekt zijn, terwijl in Midden- en Zuid-Italië groote regenval den plotse- lingen terugkeer van den winter heeft aan gekondigd. Do lage temperatuur, die thans heersclif, is iets ongekends, daar de zomerwarmte gewoonlijk in het midden van April be gint en onafgebroken voortduurt tot Sep tember of October. Ernstige ontploffing te Antofagasta in Chili Te Antofagasta (Chili) zijn het station en talrijke huizen verwoest door ontplof fing van twee wagons kruit. Vele personen werden gewond. Stoomboot op de Eerns gezonken. Op de Eems is gisteren de stoomketel ontploft van de stoomboot „Magda" dof Embdener Allgemeinen Speditionsgesell- schaft". Dé boot zonk. Machinist en stoker verdronken; de overige equipage kon gered worden. Een café overvallen. 'Acht onbekende personen overvielen té Barcelona het café „Badalone". Zij maak ten zich meester van het geld. Twee kell- ners, die zich wilden verzetten, werden ge dood. Een losprijs in natura Een bericht uit Tanger meldt ,dat de Moorshcc rooversMdie eenigen tijd gleden drie christenen ontvoerden, een losprijs eischen van 600 pond sterling zeshonderd wollen hemden en zeshonderd boernoes. UIT BE OMGEVING TER-AAR. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente kwam Maandag middag te 3 uur spoedcischend in verga- dering bijeen. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter is burgemeester Jhr. de Mu- ralt. Ingekomen .stukken. Goedkeuring van eenge raadsbesluiten door Ged. Staten. De Voorziter stelt aan de orde ophef fing der behandeling in geheime vergade ring van het bouwplan postkantoor, mei woning, alsmede van het bouwplan wo< ning voor politie en arrestantenlokaal "VVordt besloten tot behandeling in open- hare vergadering. De voorz. heeft over het bouwplan geconfereerd met den inspecteur- en heeft te kennen gegeven, billijk te ach ten huur voor ambtenaarswoning en kan toor in-rekening te brengen. Een huur prijs, welke een vorige maal door den raad werd beraamd op f 300 voor het kantoor, heeft het Rijk er me'; voor over. Het terrein, dat B. en W. op t oog heb ben, kost f 32 per roede, terwijl de to- talekosten f 1300 a f 1400 bedragen. Hoi plan, het wachtlokaal en grond aan to koopen, waar de vroegere aanlegplaats der stoombooten was, achten B. en W. niet geschikt. Het plan om het postkan toor aan de overzijde der Aar te vestigen, wordt, wegens hoogere kouten, ook niet ge schikt geacht. De voorz. stelt de vraag of 't een gemeentebelang is? Zoo ja, dan moet de gemeente er wat voor over hebben. Uit ervaring weten wij dat bij dergelijke kwesties, wanneer de gemeente voor een postkantoorgebouw zorgt, zich verrassin gen kunnen voordoen. Wanneer de gemeente voor een kantoor zorgt, zal als vergoeding-kantoor hoog stens f 250, en voor vergoeding woning f 200 worden verstrekt. De Voorz. meent daarom van liet aanvankelijke plan van vergoeding van f 550 te moeten afstappen en deze Ie moeten brengen op f 450. De laatstgenoemde huur moet, volgens den inspecteur, als een buitengewone te gemoetkoming worden beschouwd. De lieer v. Vliet vraagt of er tekort mo gelijk is bij uitvoering van het bouwplan. De Voorz. zegt, dat zich bij inschrijvin gen altijd verrassingen kunnen voordoen. De lieer .Kammeraad acht 7 pc-t. als ver goeding voor onderhoud cn aflossing te laag; spr. meent 8 pet. te moeten rekenen, en schat dat ongeveer f200 per jaar op kosten van de gemeente komen. Spr. is er FEUILLETON DE PROOI VAN DEN GIER. Naar het Engelsch van H. de Vero Stacpcole. 33) Ongetwijfeld en ik wil nu liefst zoo janw mogelijk naar Johannesburg. Duncan ging vooruit naar het huis. Toen zij in de zitkamer kwamen legde hij alles, wat hij bij luoschelles gevonden had, op tafel. - Hij opende eerst het zakboekje, een soort portefeuille. Dis bevatte een aantal óanknoten.Er waren twintig banknoten van honderd pond en twintig van tien pond. Die van tien pond zijn van rnij, zei Savage, die heeft hij mij ontstolen. Heenv ze dan; dat is 200 pond en komt ons goed van pas, zei Duncan. Het geld van Moschelles kunnen wij niet ne men, maar die 200 pond betalen wij aan Etein uit als afrekening op de 500 pond voor de boerderij. Dan gaan wij naar Jo hannesburg en leenen 300 pond op de diamanten. Stein moet hier komen en ge tuige zijn van de begrafenis van Moschel les. Laten wij vlug opstijgen en naar hem toe rijden. HOOFDSTUK XLIII. De Bank van Domviiie. Het feit, dat professor Salmon aan Vio let Prynne het werk over oesters had ca deau gedaan, was geen voorlooper ge weest van een huwelijksaanzoek, zooals jufrouw Straight had gedacht. De oude heer wist niets van liefde en huwelijksaanzoeken dan abstract uit boe-* ken. Maar toch ondervond zij veel last door dat geschenk. De oude beer kwam dikwijls bij baar over oesters praten, in de meening, dat zij het werk had gelezen. Violet vertelde maar zoo weinig mogelijk, maar die gesprekken verveelden haar. Zij was nu zes weken in haar nieuwe betrek king geweest en het werk beviel haar goed, ook voelde zij sympathie voor den professor, hoe vervelend hij ook was. lederen avond kwam Arthur Primrose baar in Cannon Square halen en gingen zij samen wandelen. Op straat konden zij ongestoord over de toekomst praten, een onderwerp, dat bun 't meest interes seerde. Zij hadden taal nog teeken van Savage ontvangen. Hij had beloofd te schrijven als er nieuws was, maar gedurende zes weken hadden zij niets vernomen. Zij hadden besloten het cryptogram en den verborgen schat geheel te vergeten; zij wilden er niet op rekenen. Toch spra ken zij wel daarover op hun avondwande lingen. Het was een aantrekkelijk onder werp, om te bespreken, wat zij al zouden kunnen doen, wanneer zij plotseling rijk zouden worden. En toch, zei Violet, eens op een avond geloof ik niet, dat millioenen ons zooveel gelukkiger zouden maken. Millioenen heb ik niet ncodig, zei Ar thur, als wij maar voldoende hebben om te leven en ik jou maar heb, ben ik tevre den. Maar liet zal nog wel een jaar du ren voor wij kunnen trouwen, ik wil daar voor 300 pond per jaar vast hebben en ik heb nu wel veel werk, maar zooveel ver dien ik toch nog niet. Ik heb berekend, dat ik voor 400 pond werk heb liggen, dat binnen oen paar jaar gereed moet zijn. Ik kan van honderd pond leven, desnoods van minder. Onze vooruitzichten zijn dus goed, maar een jaar duurt zoo lang. Laten wij moed houden; 't is tot nog toe goed gegaan en ik heb mijn dertig shilling per week, daar spaar ik van. Ik hoop, dat de goede oudo niet op houdt met zijn boeken schrijven, en dat hij niet sterft, of zoo iets, zei Arthur, hij ig jjmners al voorbij de zeventig. Laten wij daar nu maar niet over denken, zei Violet, hij is een oude man, maar hij is 's morgens reeds om 6 uur op en nooit is hij moede. Zij waren nu in Gannon Square, ivensch •ten elkander goeden nacht en Violet liep naar haar kamer. Juffrouw Straight kwam bijna iederen avond bij baar, voor zij gingen slapen en dat deed zij dien avond ook. Zij droeg een courant in de hand en legde dien op de ta fel, terwijl zij ging zitten om een praatje te maken. Violet's blik viel op bet blad en zij las: De Ear.k van Domville gesprongen. Zij nam het blad op en las het artikel dat betrekking had op die bank. Er stonden allerlei bijzonderheden in over de scenes die er hadden plaats gehad bij het op vragen van het geld. Wat is er? vroeg juffrouw Straight, toon zij Violet bleek zag worden. De Bank van Domville is gesprongen en daar heeft professor Salmon al zijn geld staan. Het was dom van hem, om al zijn geld op dezelfde Bank te zetten. Doch als hij goen geld meer beeft, wat zou je dan weer beginnen. i.üu-J») Het noodlot vervolgt mij wel. Er is geen noodlot, het is de dom<> beid van sommige menschon die hen in •bef verderf stort en anderen daarbij. Als de oude professor beter zijn verstand bad gebruikt, en niet zoo verdiept, was ge weest in slangen en schildpadden, dan had hij begrepen, dat men niet al zijn geld op dezelfde Bank waagt. Hij beeft geen verstand van zaken en wat kan hij beginnen zonder geld. Ja, dat weet ik niet, maar zijn vrien den zullen wel voor hem opkomen. Ik vind het 't ergste voor jou. Het spjit mij 't ergste voor hem, 't is zoom goede oude man. Wanneer moet je weer salaris ont vangen? ,i Morgen. Vraag dan of hij je contanten wil ge ven in plaats van een wissel. Ik zal zien, wat ik doen kan, zei Violet. Den volgenden morgen kwam zij stipt op tijd in Woburn Square. Haar hart klopte heftig toen zij aan de bel trok. Al- des zag er gewoon uit en de deur werd ge opend door den professor zelf, die gekleed was om uit te gaan. 1 Zoo, is u daar zei hij. Ik wilde juist uilgaan, maar ik zal u eerst uw werk ge ven. Hij ging haar voor naar het kamertje, waar zij werkte. Toen hij een paar minu ten met haar gepraat had, ging hij been en zij hoorde de voordeur achter hem dichtslaan. Toen zij korten tijd bad zitten werken, kwam juffrouw Dewar binnen en vroeg: ii»i isé - Hebt u bet al gehoord? U bedoelt dat Domville's Bank ge sprongen is? Ja, zei juffrouw Dewar, die op een stoel ging zitten. Ik heb het gelezen, het is vreeselijk. Ik las het op een aanslagbiljet. Ik beefde er van. Heeft de professor al zijn geld in die Bank? i— Ja, alles. En, weet bij het? Neen, hij leest nooit couranten. Heeft de Bank niet aan hem ge schreven? Er kwam van morgen wel een groot couvert voor hem, maar hij heeft bot niet gelezen. Wat moet hij nu? Heeft luj familie? Jawel, maar die dienen toch ook nergens toe, die zeggen altijd: Nu, dat heb ik je wel voorspeld en helpen jo toch niet Maar wij moeten het toch zeggen. Ik wilde het telkens doen, maar de woorden blijven mij in do keel steken. Hu, dan zal ik het hem vertellen, zei Violet. Zij hervatte werktuigelijk baar werk. Het erge van de zaak was, dat het haar evenzeer trof als hem. Ilct was de onder gang van haar toekomst droom, maar het lieve meisje dacht niet aan zichzelf, doch slechts aan- den ouden man, die nu zonder. een cent achterbleef, zij dacht er aan, dat zijn geliefde boeken nu bij opbod zouden verkocht worden, zijn Kostbare ke\ ers verloren zouden gaan. Het zou zijn dood zijn, daar was zij zeker van. Maar welk een dood na een lang, eenzaam cn on schuldig leven. Kon er niets gedaan wor den om dien slag af te weren. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4