ire dienstregeling. Daarna wordt besloten bom te berichten dat de Raad de subsidie intrekt indien de rit van half een uit Lei den niet gehandhaafd wordt. Van eenige autobusondernemers is een verzoek inge komen om op het Watertje een gelegenheid te laten maken om met automobielen te kunnen keeren. B. en W. zeggen in hun prac-advies dat uit het adres niet blijkt wat eigenlijk de bedoeling is en er ook geen middelen aan de hand worden gedaan om in de behoefte, door adressanten bedoeld, te voorzien. Verder merken zij op dat bij den Nieuwen weg een bord is geplaatst waarop vermeld, dat het Watertje geen doorloopen- de- rijweg is. Zij stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer De Graaf: ,,Laat ons maar wat huizen onteige nen, dan kunnen we een rondrit maken over Watertje en Dorp." Het. adres wordt met algemöene stemmen tcor kennisgeving aangenomen. Van de schippers in deze gemeente is een verzoek ingekomen om evenals voorheen het vervoer van grint aan te besteden on der de schippers m deze gemeente. De Voorzitter zegt, dat de Raad bij de begroo ting besloten heeft cm de leverantie en het vervoer van grint gezamenlijk aan te beste den. B. en W, wenschén echter naar aanlei ding van dit adres nader te vernemen of de Raad bij dit besluit blijft of niet. De heer Stadhouder meent dat de schippers wel eenig recht hebben om in. aanmerking te komen, als we gezamenlijk aanbesteden leverantie en vervoer is het niet uitgesloten dat het vervoer aan schippers uit andere plaatsen gegund wordt. In Leiden-duit men ook geen vreemden, daarom is hij er voor om voor elk apart te laten inschrijven. De heer De Graaf voelt daar ook wel voor want in het. najaar hebben de schip pers toch al weinig te doen. De heer De Boer zegt, dat de Raad inder tijd besloot om het. gezamenlijk te doen, omdat men veronderstelde dat de schip pers onder één hoedje speelden. De heer Starrenburg merkt op dat men geen bewijzen heeft dat afzonderlijke aan besteding duurder is. De heer De Boer is het daarmee eens, doch dat bewijs was ook niet geleverd toën de Raad het. besluit nam. De heer Noordman noemt het een eiscli dat het werk in de gemeente voor de gemeente naren blijft. (Wordt vrvolgd.) ZOETERMEER. Gemeenteraad. De raad-dezer gemeente kwam Maan dagavond om 7.30 uur bijeen. Het eenige punt der agenda was waterleidingvoorzie ning. Mede waren ter vergadering Prof. Visser uit Delft, door de waterleidingcom- missie aangesteld als hun" technischen me dewerker en de heer Schepers, hoofdcom mies der Prov. Griffie, die zich heeft be zig gehouden met een gemeenschappelijke regeling voor de 10 gemeenten. De Voorz. opent de vergadering met het voorgeschreven gebed en zegt, dat een zeer gewichtig oogenblik voor de ge meente is aangebroken. Eenige jaren reeds worden pogingen in het werk ge steld voor een betere drinkwatervoorzie ning, aangezien haar wenschelijkheid werd gevoeld. B. en W. van Zoetermeer en die van Zegwaard hebben in deze niet stilgezeten en hun pogingen steeds met kracht voortgezet. Door de door Raden van Zoetermeer en Zegwaard in 1923 in gestelde commissie, lreeft het reeds be gonnen werk toen overgenomen en zich in verbinding gesteld met prof. Visser, uit Delft, die liet vraagstuk heeft overwogen. en drie plannen maakte. Da commissie heeft deze plannen nader onder de oogen gezien. Nadat velschillende vergaderin gen zijn gehouden, ook door de 10 ge meentebesturen die in de zaak -betrokken, zijn, is de commissie thans in staat de raden van Zoetermeer en Zegwaard van advies te dienen. De raadsleden hebben al len de plannen thuis ter inzage gekregen. Mogelijk zijn er nog keeren die inlichtingen wenschen te hebben en daarom werd het noodig geoordeeld de heeren prof. Visser en Schepers uit te noodigen, die zoo be reidwillig zijn geweest aan dien oproep gevolg te geven, waarvoor spr. hen dankt De Voorz. leest vervolgens het advies Toor van de ingestelde waterleidingcom missie, bestaande uit de heeren Groene- wegen, Noordam, Sehaeffer, van Stralen en do burgemeester, die Voorz. is. Het ad vies komt hierop neer, dat, van de door prof. Visser ontworpen plannen, aan plan 3, omvattende de gemeenten Benthuizen, Zevenbuizen, Moercapelle, Bergenschen- lioek,. Bleijswijk, Berkel, Pijnacker, Noot dorp, Zoetermeer en Zegwaard, de voor keur wordt gegeven. Het verbruik wordt berekend op f 4.20 per persoon en per jaar, wat de financieele draagkracht der gemeente niet te hoven gaat. Do bedoeling is een afzonderlijke stichting, zoodat het een zaak buiten de gemeentekas blijft. De inwoners zullen verplicht worden" tot aansluiting. Het water zal betrokken wor den uit Boskoop of Gouda. Boskoop is het beste, omdat het bedrijf daar onder de gemeente ressorteert. De comm. adviseert tot do waterleiding over te gaan indien de overige 9 gemeenten een zelfdo besluit ne men en wel -binnen 6 weken, en indien de kosten do raming van prof. Visser niet te boven gaan. Vervolgens leest de Voorz. een brief voor van de Gezondheidscomm., waarin wordt aangedrongen het plan aan te ne men, daar dit zeer wel uitvoerbaar is. De Voorz, zegt, dat het niet kwaad zou zijn om even op de zaak vooruit te loo- pen. Spr. heeft een concept besluit voor zich liggen, waartoe z.i. de Raad heden avond moet beslissen. Het groote bezwaar is wel de verplichte aansluiting, maar ■wanneer do overige 9 gemeenten daartoe beslissen, dan is er voor Zoetermeer ook geen bezwaar om dienaangaande een be sluit te nemen. De inhoud van het con- .cept-besluit is ongeveer als volgt: i Do Raad der gemeente Zoetermeer, de wenschelijkheid inziende van een goede watervoorziening, die dringend noodig is, gehoord hebbende het advies van de in gestelde commissie met medewerking van prof. Visser, dat aan diens plan no. 3, omvattende 10 gemeenten, de voorkeur moet worden gegeven, is van meening: dat het' plan wel uitvoerbaar is en de financieele draagkracht der gemeente niet te boven gaat bij een gebruik van f 4.20 per persoon en per jaar; dat zulk een werk de werkloosheid ten zeerste bestrijdt; dat de tijd gunstig is voor het doen van werken, waarvan het belang voor de toekomst wordt ingezien; besluit tot de waterleiding over te gaan onder voorbehoud dat de kosten do ra mingssom van prof. Visser 'niet te boven gaan en de andere 9 gemeenten eenzelfde besluit nemen. De heer Duinisveld juicht de waterlei ding toe. De verplichting tot aansluiting kan spr.'s goedkeuring evenwel niet weg dragen. Dat is een Russisch middel, doch geen Hollaudsch. Spr. is tegen dwang. Hierbij komt dat vele personen reeds on kosten hebben gemaakt ter verkrijging van goed water en die menschen worden nu weer op kosten gejaagt. Vanzelf zal iedereen zich aansluiten wanneer men ziet dat het een gemak is. Prof. Visser zegt, dat de verplichte aan sluiting overal geschiedt. Dit wordt ge daan om van een goede exploitatie van hot bedrijf verzekerd te zijn. Indien de menschen niet worden gedwongen zullen zij t.z.t. toch wel tot aansluiting overgaan maar in dien tijd is er zooveel in het be drijf verloreu, dat zij dan te laat komen, zij zijn dan zelf de dupe er van en moeten dan toch betalen, zonder dat zij water hebben. Want de gemeente moet borg blij ven Voor rente en aflossing. Voor de ver plichte aansluiting is de compensatie, dat de perceelen gratis worden aangesloten. De dwang lijkt erger dan zij is en velen zullen later blij zijn dat men gedwongen werd tot aansluiting. De heer Sehaeffer zegt ook tegen de verplichte aansluiting te zijn. Maarer zijn slechts twee mogelijkheden. Water leiding met verplichte aanslu;;ing of geen waterleiding. Besluit men niet tot de wa terleiding dan zal men geen kans hebben, dat personen uit naburige gemcenteu zich hier komen vestigen. De heer Groenheide bepleit de wensche lijkheid, dat de perceelen, over een vaart gelegen, eveneens gratis worden aangeslo ten. De heer Groenewegen is eveneens tegen verplichto aansluiting. Maar indien het niet anders kan, dan legt spr. zich er bij neer. Hoe staan de ingezetenen er tegen over? Spr. gelooft niet, dat hij overdrijft wanneer hij zegt, dat Va er tegen is en slechts Va er voor. De tegenstanders van heden zullen evenwel spoedig voorstan ders worden, wanneer men de waterlei ding eenmaal heeft en daarom zal spr. zijn stem er aan geven. Do heer Scheer bepleit de belangen van die boerderijen, welke ver buiten de kom van de gemeente gelegen zijn. Prof. Visser beantwoordt de heeren Groenheide en Scheer. Eerstgenoemde krijgt ten antwoord dat het leggen van een zinker niet. zulk een groot, bezwaar is. Een en ander moet aan het Bestuur der nieuwe Stichting worden overgelaten. Ook do andere gemeenten hebben soortgelijke belangen. Wanneer echter de afstand te groot wordt, kan niet tot gratis aansluiting worden overgegaan. Dat zou te kostbaar zijn. Een maximum-afstand van 25 M. wordt gewoonlijk toegepast. Na nog eenige discussies wordt liet voorstel in stemming gebracht en met 6 tegen 1 stem wordt besloten tot de water leiding over te gaan. Tegen de heer Dui- nisvelt. Door dit hesuit is het nog niet zeker dat er waterleiding komt. De kwestie is nu wat de andere 9 gemeenten zuilen doen. Zegwaar d. Vanuit Zoetermeer's Raadszaal togen we naar die van Zegwaard. De heer Ka ren was niet aanwezig. Waterleiding. De Voorz. zegt ongeveer hetzelfde als in Zoetermeer door hem gesproken, en leest vervolgens de verschillende stukken voor. Zonder vermeldingswaardige discussies besluit de Raad eenparig tot de waterlei ding over te gaan onder hetzelfde voorbe houd als in Zoetermeer. Als nu de restee- rende 8 geinetenten ook maar volgen. Vermenigvuldigingscijfer 1924/25. B. en W. stellen voor het cijfer op 1.5 te bepa len (vorige jaar 1.1). De heer Noordam wil niet verder gaan dan .3, wat z.i. voldoende is. Spr. is van meening dat het inkomen over het alge meen hooger is dan verleden jaar. De Voorz. zegt, dat B. en W. zich heb ben gehouden aan de door den inspecteur verstrekte cijfers. Indien nu gezegd wordt dat het inkomen meer zal bedragen, dan kan het cijfer verlaagd worden. De be slissing in deze is aan den Raad. Na eenige besprekingen komt liet voor- stel-Noordam in stemming. Voor de heeren Duivenbode, Noordam en v. Stralen. Tegen de heeren Ghardon, Smits en Vollebregt. De stemmen slaken dus. Daar vóór 1 Mei het vermenigvuldi- ginscijfer vastgesteld moet zijn, wordt dus binnen eenige dagen weer vergaderd. Was do heer Karens maar aanwezig geweest, verzucht de heer Noordam. Do Voorz. merkt op, dat er niets aan te doen is. Salaris Veearts. Dit wordt bepaald op f 1350. Rondvraag. De heer Noordam vindt dat de auto's en motorfietsen te liard rijden in deze gemeente. Spr. wonscht daartegen krachtige maatregelen to nemen, voordat er ongelukken gebeuren. De Voorz. zegt, dat aan do melkauto's van de centrale fabriek een bordje is be vestigd, waardoor zij gerechtigd zajn met een onbeperkte snelheid to rijden. Van do andere auto zal spr. maar geen gewag maken want die rijdt altijd zeer besten dig!!! Overigens is spr. gebleken, dat het harde rijden nogal meevalt, maar er kan gezien worden wat we in deze nog kunnen doen. Hierna sluiting der vergadering. ALKEMADE. Mond. en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer onder het vee alhier breidt zich nog steeds meer en meer uit. Er is thans ongeveer geen enkele wijk waar het niet heerscht. Gelukkig is de ziekte evenwel van niet ernstigen aard. Vleeschkeuring. Bij den heer K. al hier was een koe, die in nood was geslacht afgekeurd. De heer K. heeft toen herkeu ring aangevraagd. Deze herkeuring heeft Woensdag plaats gehad, waarbij de be slissing van den Leidsohen Keuringsdienst bleef gehandhaafd. Personalia. Tot deurwaarder der plaatselijke belastingen, vacature P. du Pau. is door B. en W. benoemd de heer H. J. H. Verboket, concierge aan het raad huis alhier. NIEUWE-WETERING. Te water. Dinsdagavond geraakte het 6-jarig dochtertje van den heer P. S. alhier te water. Een oudere zuster sprong de kleine na. Daar deze zuster evenwel niet zwemmen kon. zou het haar stellig niet gelukt zijn de kleine te redden als de heer M. Jansen alhier niet den moed had gehad geheel gekleefd te water te sprin gen. Gelukkig kon deze er in slagen de kleine, die reeds dreigde te zinken aan wal te brengen. Ook de andere zuster kon weer op het droge worden gebracht. Een woord van lof aan den dapperen redder is hier zeer zeker wel op zijn plaats. OUDE-WETERING. Uitbreiding. De heer J. C-. de Jong, banketbakker alhier heeft in zijn bakkerij een nieuwe heete-luchtoven laten bouwen-, hetgeen zijn bedrijf zeer zelceT ten goede zal komen. De oven wordt eerstdaags in werking gesteld. ROELOFARENDSVEEN. Drankwet. Door B. en W. is vergun ning verleend voor den verkoop van ster ken drank in het klein aan J. Bot, voor hgt perceel kadastraal bekend gemeente Alkemade. Sectie C 2102, plaatselijk ge merkt B 291. RIJP-WETERING. Drankwet. Door B. en W. is aan P. Zoetemelk alhier vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein in het perceel kadastraal bekend ge meente Alkemade Sectie D '1803, plaatse lijk gemerkt D 173. WASSENAAR. R.-K. Huishcud- en Industrieschool. Dinsdagmorgen had alhier do openings plechtigheid plaats van de R-K. Huis houd- en Industrieschool aan de Kerk straat.- Omstreeks 1 uur kwamen de ge- noodigdeu in de school hijeen, onder wie werden opgemerkt de Voorz. van 't Gentr. Bestuur der Leidscbe Zita-Vereen., de. Wel Eerw. heerPaler Bouters.de Directrice van de R.-K. Huishoud- en Industrieschool te Leiden, mevr. van Oerle, het Kerkbestuur, de Eerw. Overste van het O. L. Vrouwe gesticht alhier, ds Eerw. Zuster Fidelia, het Bestuur van de R.-K. Vakschool al hier, burgemeester en wethouders dezer gemeente, de architect de heer P. N. de Bruijn, de aannemer de heer J. J. Reni- merswaal en nog enkele andere genoodig- den. De inspectrice van,het Nijverheids onderwijs, mevr. Lehman—Bosch, was door ambtsbezigheden verhinderd. Toen allen bijeen waren, nam de Voorz van het Bestuur, de Weleerw. heer Kape laan van der Burg, het woord. Z.Eerw. memoreerde in het kort de vele zorgen en moeiten, die waren aangewend om tot stichting der school te komen, waarna hij zichzelven gelukwcnschte met hetgeen tot stand was gekomen, alsook het Be stuur en in het bijzonder de Eerw. Zus ter Fidelia, die tijd noch opofferingen had gespaard om de school tot stand te doon komen. Spreker bracht voorts dank aan het Gemeentebestuur voor zijn medewer king, aan den architect, den lieer P. N. de Bruijn, die op waarlijk gelukkige wijze den houw had voorbereid, en den aanne mer, den heer J. J. Remmerswaal, die het plan in de puntjes heeft uitgevoerd. Tenslotte huldigde hij nog de afwezige in spectrice, mevr. .Leliman'Bosch, die ook niet weinig heeft bijgedragen voor de tot standkoming. Vervolgens werd het woord gevoerd door Pater Bouters, Voorz. van het Cen traal Bestuur der Zita vereeniging te Lei den,van welke vereeniging onze school een onderafdeeling vörmt. Z.Eerw. wees op het groote nut van het' huishöudonder- wijs en bracht in herinnering een op schrift, voor cenigen tijd door hem in Amsterdam gelezen, waarbij do ouders werden aangespoord, om hun kinderen niet langer voor een kanfoor te doen op leiden, maar voor practischen arbeid. En dien arbeid kunnen zo hier loeren. Vervolgens nam de burgemeester het woord, om er op te wijzen, dat ondanks de minder goede tijden, het Gemeentebe stuur zonder slag of stoot aan deze school steun had toegezegd, in het vertrouwen een mooi werk te helpen tot stand brengen. Hierna werd een rondgang door de school gemaakt. De geheele bovenverdie ping van het gebouw, de vroegere Meisjes school, is voor de vakschool ingericht. Bij de trap is een spreekkamertje gemaakt voor de Directrice, eenvoudig, maar prac- tisch ingericht. Aan do overzijde komt men terstond in het lokaal, waar de huis houdkundo en waschbehandeling zullen worden onderwezen. Dit is een ruim lo kaal, 11X8 M2. groot, met aan de Noord en Zuidweslzijde flinke openslaande ra men. Aan de wanden zijn kastjes getim merd vpor opberging van do gereedschap pen, terwijl in een der hoeken zich de provisiekast bevindt. In het midden van het lokaal zijn twee groote fornuizen op gesteld, waar een achttal leerlingen, 4 aan 4, kennis van de Hollandsche keuken kun nen opdoen. Tegenover deze fornuizen zijn groote werktafels geplaatst, met een uittrekblad en kastjes, waarin potjes en pannetjes een plaats kunnen vinden. Aan deze tafels is plaats voor 12 leerlingen. Elke leerling heeft twee gascomforen ter beschikking. Aan deze tafels wordt kookles gegeven volgens de z.g. Deensche mode. Beide gvoote werktafels zijn op ge makkelijke manier in te richten ter be handeling van do droge - wasch. Vervol gens troffen wij in dit lokaal nog aan een strijkkast, linnenkast en twee mangels. In één woord, alles is in dit lokaal hijeen en ingericht voor de huishoudkunde. Vermel den wij nog, dat de beschildering in don kerblauw is uitgevoerd met het oog op grootcre zindelijkheid. Achter dit groote lokaal bevinden zich twee vertrekken, waar het onderwijs in naaien en handwerken zal worden gege ven. Deze beide lokalen waren voor deze dagen in beslag genomen door de tentoon stelling van werkstukken, door de leerlin gen in. het afgeloopen jaar vervaardigd. Deze beide lokalen bieden plaats voor 24 leerlingen en zijn evenals het groote lo kaal ruim en friscb en rijk aan licht. Nadat de genoodigden het geheel had den bezichtigd werden ververschingen aangeboden. Hierna bleef men nog eeni- gen tijd gezellig Lijeen. In den namiddag werd het gebouw en de tentoonstelling druk bezocht, o.m. door jle Inspectrice van het Huishoudonderwjis mevr. Leliman—Bosch. Zij betuigde hare bijzondere ingenomenheid met de inrich ting en twijfelde er niet aan of zij zou spoedig aan haar doel beantwoorden. Ook wij twijfelen daaraan geenszins. In den beginne zullen nog wel moeilijk heden te overwinnen blijken, ook van den kant der ouders, maar daarover nu geen zorg. Ons dorp is een mooie, nuttige in richting rijker geworden, waarvoor wij aan het Bestuur onze gelukwenschen aan bieden. Bewaarschool-onderwijs. Zooals wij hierboven vermeldde is de vakschool voor meisjes ingericht op de bovenverdieping van het gebouw. De benedenverdieping wordt in den vervolge benut voor het be waarschool-onderwijs. Daarvoor zijn 4 lokalen ingericht, waarvan één voor speel lokaal. Sollicitanten. Voor de vacature van ambtenaar bij het Bouw- eu Woningtoe zicht hebben zich 143 sollicitanten aange meld. Pcslduivenvereen. „De Ooievaar". De Dostduivenvereen. „De Ooievaar" hield Zondag een wedvlucht vanaf Roozendaal. De duiven werden om 9 uur losgelaten. De le arriveerde te 10.10.20 uur, de laatste te 10.42.58. De le, 4e, 11e en 14e aanko mende waren van J. Bosboom, do 2e en 10e van B. Looijeste'jn, 3e, 5e, 6e en 7e van W. Donders, 8e en 9e van A. de Smit 12e van Gordijn, 13e van P. Vermeulen en 15e van C. van Haastrecht. BOSKOOP. Personalia. Mej. M. S. Bijleveld, te Viissingen, benoemd tot onderwijzeres aan de openbare school alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. Oranjefeest. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana werd Woensdag in het gebouw „Salvatori" een concertavond gegeven door de mu- ziekvereeniging „Concordia". De avond slaagde uitmuntend. Tevens werd door den Burgemeester, den heer P. A. Colijn, het nieuwe vaandel der vereeniging onthuld. RIJNSBURG. Biccmen. Waar niet op gerekend werd. gelxeurde. Na dat al langen tijd de handel vlug geweest was met flinke prij zen, daalden gisteren de prijzen van alle soorten bloemen van 40 tot 70 Vooral van Narcissen waren do prijzen laag. Dit vooral door de geweldig g-roote aanvoer hiervan. Hier volgen eenige prijzen: Gris de lin f 3.503.70, Mac Ivinley f 5.50, Mu- rillo f 2.50, Crimson Queen f 4.705.50, KiDg of the Yellow f 3.103.70, Panna f 5.SO, Gele Prins f 5, La Reino f 2.40— 3.50, Bonton «d'or f 4, Rijzende zon f 7, Moore f 4.50. Baron do la Tonnaije f 2.50 3, Pride of Haarlem f 2.60, Ewbank f 23, Narcissen per 100: Ornstus 40SO ct., Luciber 32—34 ct., Barx-y 22—28 ct, Oranje Fenix 33—36 ct., Victoria 10—11 ct., Sir Watkin 16—21 ct., Sion 8—10 ct., King Alfred 33—43 ct. LUCHTVAART Tccht Parijs—Engelsch-lndlë. Een recor d-v 1 u ch t Een Fransche vlieger Pellier d'Oisy, die een tocht maakt van Parijs naar Tokio is Zondag van Bassorah naar Bauder- Bouchier gevlogen, welke plaats hij bereik te na een riucht van 1 uur 45 min. over een afstand van 260 K.M. Denzelfden dag vertrok hij naar Bander-Abbas, op 720 K. M. afstand, die door hem in 5 uur werden afgelegd. Hij verliet Parijs op 24 April, geheel alleen en zonder eenige voorbereiding van ravitailleering. Denzelfden avoud kwam 'hij te Boekarest aan, op 25 April vloog hij naar Alep, den volgenden dag naar Bas sorah en. 27 April, toen hij te Bander-Ab- bas arriveerde, had hij 5060 K.M. afgelegd in een vliogtijd van 30 uur 25 min. ver deeld over 4 dagen, zoodat hij een gemid delde maakte van 1265 K.M. per dag. Uit Londen wordt d.d. 29 April nog het volgende geseind: De Fransche vlieger d'Oisy vertrok he denmorgen van Bander-Abbas en bereikte 's namiddags Garachi in Engelsch-Indié. Met deze prestatie is zijn tocht een re cord-vlucht Europa (Parijs)Eng.-Indiü, die hij maakte in een tijd van 38 'A uur. fuKGERLIJKE STAWoj ALKEMADE. Geboren: Wilhelmus Jacobus z. van W. Hölscher en A. H. Hoogenboom Maria Angela Gerarda d. van E. J. vatf Ruiteh. en W. Loos Ferdinand Anthonie z. van C. Reijngoud en A. W. Dol Hil- legonda d. van A. Raaphorst en J. H. Kit- Bclar Apolonia Theodora Jacoba d. yan! Th. W. Schrama en C. A. Borst. Ondertrouwd: Michiel Johannes Maria Jansen jm. 23 j. en Petronella Hen- drika Zoet jd. 23 j. Nicolaas Hubertus van Klink 22 j. en Agatha Zaal 24 j. Getrouwd: Konrad Heinrich Boeker jm. 23 j. en Anna Maria Koot 22 j. Ger. rit van Dorp jm. 38 j. en Elisabeth Los 31 j. Christianus Jacobus van der Geest; wedr. 35 j. en Maria Johanna Cornelia Waasdorp jd. 30 j. Anthonius Henricus Wesselman jm. 23 j. en Alida Maria de Koning jd. 22 j. Johannes Jacobus van! der Meer jm. 26 j. en Maria Cornelia Straathof jd. 30 j. Hugo Petrus van der Poel jm. 23 j. en Jacoba Cornelia Duiven, voorden 23 j. Johannes Angenient jm. 29 j. en Antje Los jd. 31 j. Overleden: Magdalena. Elisabeth' Kool 16 j. Erasmus Johannes Akerboom 31 j. Sebastianus Johannes van der Meer 20 mnd. Theodorus van Leeuwen 73 jaar. BODEGRAVEN. Gevestigd: G. J. van der Monde en' gezin stationschef van Nieuwerkerk aan de IJsel A. J. Steenbergen zonder beroep van Zoeterwoude J. B. Houd ijker en ge- i zin arbeider van Waarder J. Gaastra, zonder beroep van Utingeradeel J. van"! Wijngaarden zonder beroep van Haarlem M. Ekkel en gezin, arbeider van Ridder kerk M. Zaal verpleegster van Alphera aan den Rijn L. Slappendel zonder be roep van Zwammerdam- A. C. van Vlieb boerenknecht van Benschop W. van Beek» en gezin arbeider van Alphen aan den Rijn Jan Tukker arbeider van Sassenheim C. W. van Duuren, verpleegster van. Utrecht W. T. Hoekstra horlogemaker van Geldermalsen A. Noordhoek en ge^« zin arbeider van Haarlemmermeer F. Bekker en gezin timmerman van 's Graven- hage Wed. A. van Plateringen zonder beroep van Utrecht. Vertrokken: M. van der Neut, dienst bode naar Amsterdam H. Spreij zonder beroep naar Oegstgeest II. A. v. d. Ivlcij dienstbode naar Gouda II. A. Leenmans en gezin, predikant, naar Delft D. van der Panne en gezin raar Reeuwïjk A. van Leeuwen, zonder beroep naar Alphen! aan den Rijn H. J. van der Pouw, boe- renknecht naar Waddingsveen D. Bur ger, dienstbode naar Benschop A. Lange* rak arbeider naar Lange Ruige "Wei.ide B. Teunissen en gezin, arbeider naar Har- melen A, Berkelaar en gezin, timmer man naar Naarden H. P. Veelenturf, zonder beroep naar Oudenbosch E. Woe ker zonder beroep naar Rotterdam B. Hechler. zonder beroep naar Oldenburg (Duitsehland) A. de Lely en gezin arbei der naar Moordrecht T. van den Bosch, dienstbode naar Zwammerdam J. M. 'Kruijt huishoudster naar Waddingsveen A. Veelenturf, tuinder naar 's-Gra ven lage A. Oskamp, dienstbode naar Zegv H. Batelaan, winkelbediende naar Bos1.:' op M. Vcordouw en gezin, veehouder naar Harmeien C. J. F1 Rothfusz en gezits arbeider naar Reeuwijk. BOSKOOP. Geboren: Marg. Wilh. d. v. P. J. Kort man en M. R. Kempen. Overleden: A. P. P. Lunnemann 37 jaar. VOORHOUT. Geboren: Hendrica Cornelia, dochter, van J. Warmerdam—Hoogeveen CV■•me lis. zoon van J. P. Hoogervorst—Mens. Overleden: K. Plasmeijer, gehuwd oud 65 jaar. Gehuwd: J. van Bladel, te Riverton: New Jersey (U. S. A.) gevolmachtigde D. van der Tang en M. Kooijtnan. Ondertrouwd: G. Smit te Ncord- wijk en C. van Schooien A. v. Burg, to Noordwijkerhout en J. van Wierin^eu. In het eerste kwartaal 1924 vestigden zich hier 23 en vertrokken er naar elders 37 personen. t ZOETERWOUDE. Geboren: Helena Johanna, dochter van Th. Straathof en van H. van Vliet. Getrouwd: Abraham Johannes^ van der Krogt 21 jaar en Cornelia Maria van Bemmelen- 23 jaar. Overleden: "Wühehnina Bestebrc er 93 jaar wed. van Johannes de Vi'cede. Gevestigd: J. van der Luhbe uit Voorschoten F. C. A. Ketel uit Den Haag I. M. da. Gloria Pa uw els uit Voor. burg A. van der Eist uit Tilburg W. P. M. Schermervoest en M. Perrenond uit Brussel W. J. Nohl uit Botterdam P. M. Overmeer uit Leiden A. M. C. van! der Vooren uit Dreunxel B. Rijlaarsdam met gezin uit Benthuizen "Wed. J. Ligt- harfc uit Warmond J. E. la Bivièro uit Leiden C. van der Mcij uit Katwijk E. Hoogervorst- uit Leiden H. J. van Roczendaal uit Aalsmeer J. L. Paarde- koopcr uit Voorschoten. Vertrokken: M. Zandvliet naar Lei den A. M. E. Huting naar Den Haay A. J. Steenbergen naar Bodegraven B. Rijlaarsdam met familie naar Benthuizen:; J. A. Winters naar Stompwijk_ - V. Kraan naar Langeraar 'A. J. No; i naar Zeis Iv. A. van Velzon naar Kou kerk, G. Th van der Swaim naar Oci'.g:ns-, plaa! W. P. M. Schenner Voost fcn echW genoote naar Den Haag C. lv. II. Ka ge* uiaix naar Den Haag.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5