Bij eventueele opheffing van bestaande •cholen zal de meerdere of mindere be hoefte, -waarin de scholen voorzien, in ver band met plaatselijke omstandigheden (waarbij ook het getal leerlingen in aan merking behoort te komen), en niet dc da tum van stichting den doorslag moeten ge ven Wel voelt de minister er veel voor de mogelijke intrekking van subsidiën gelei delijk te doen geschieden met het oog op de in opleiding zijnde leerlingen. In art. 29 is alsnog een wijziging ge bracht. waardoor aan hen, die de middel bare nijverheidsschool niet hebben afge- loopen, doch op andere wijze enderwijs hebben genoten, de gelegenheid wordt ge geven, door een examen een getuigschrift te verwerven, overeenkomende met dat, door middelbare nijverheidsscholen uitge reikt. De r.ieuwe directeur van den Postchèque én girodienst. De heer J. La zonder. Tot directeur van den postchèque- cn gi rodienst zal, naar wij vernemen, worden benoemd de heer J. Lazonder, thans direc teur van het postkantoor te Botterdam. De heer Lazonder zal Maandag 5 Mei zijn nieuwe werkking aanvaarden. Dézer dagen is het koninklijk besluit van zijn benoe ming te wachten. De heer Lazonder is geboren 25 October 1870. Hij is in dienst getreden als surnu merair bij den dienst der posterijen en te legrafie den lGen Mei 1889, heeft alle ran gen doorloopen en is geruimen tijd werk zaam geweest ongeveer twintig jaren bij het Hoofdbestuur der posterijen en te legrafie te 's-Gravenhage. Daarna was hij achtereenvolgens directeur der kantoren Zevenbergen, Waspik en Leerdam om ver volgens op te treden als inspecteur in al- gemeenen dienst bij het Hoofdbestuur. In het laatst van 1921 is de heer Lazonder benoemd tot directeur van het postkantoor daar ter stede, welke functie hij door ziek te eerst in het begin van 1922 kon cp zich nemen, In April 1923 heeft onder zijn lei ding de verhuizing van den postdienst van het oude naar het nieuwe kantoor aan den Coolsingel plaats gehad. De heer Lazonder wordt door wie in rauwere aanraking met hem kwamen ge schetst als een man van gezag van wien kracht en leiding uitgaat. Salarieering P. T. T.-personee!. - Wijzigingsvoors t e 1 l.e n. Te 's-Gravenhage zijn gisteren de bestu ren der samenwerkende postale organisa ties bijeengekomen, ter bespreking van de gezamenlijk te voeren actie ten aanzien van de wijzigingsvoorstellen in de salariee- ringvan het P. T. T.-personeel. Besloten werd een audiëntie aan tc vra gen hij de regeering, in. verhand met de bijzondere positie waarin het P. P. T.-per soneel zal worden geplaatst. Toorloopige overeenstemming werd be reikt en in de resp. hoofdbesturen zullen definitieve voorstellen' worden besproken, welker uitwerking op een vervolg-vergade- ring aan. de orde zal worden gesteld. Nederlantrsche Spcrrwegmannen bij den Paus. De Romeïnscke correspondent van do „Msbd", seint d.d. 29 April: Z. H. de Paus ontving lieden een veer tigtal Hollandsclie spoorwegmaimen audiëntie. De Hollanders werden aan den H. Va der voorgesteld door den secretaris van Kardinaal Van Possum, pater dr. Jos. Drehmans C.s.s.R. Z. H. sprak de mannen in het Duifsch toe,, prees hun nuttige vereeniging en gende deze en al haar leden. Centrale Coöp. Boerenleenbanken. Een waarborgfonds. Teneinde de verliezen, geleden door de fraude van de kassiers der Boerenleen banken te Oude-Wetering en Terbregge, aan de belangliebbenden te vergoeden, had de Centrale van de Coöp. Boerenleenban ken destijds van alle aangesloten banken een bijdrage verzocht; deze regeling heeft alle medewerking ondervonden. Om nu een garantie te scheppen voor dergelijke gevallen en de credietwaardigheid dezer instelling buiten twijfel te stellen, heeft de Centrale met samenwerking der banken besloten, geleidelijk een waarborgfonds van f 3.000.000 te vormen uit evenredige bijdragen der Coop. Boerenleenbanken. Ncderiar.dsche Onderwijzers bij den Paus. Een aantal leden van de Federatie der R.-K. Onderwijzersvereen. beeft een reis gemaakt naar Rome, waar ze ook een andiëutie hebben gehad bij Z. H. den Paus. De Romeinsche correspondent van '"„De Tijd" schrijft daarvan d.d. 27 April: Een onverge(elijken indruk maakte op de pelgrims de prachtige audiëntie, toe gestaan door Z. H. den Paus. Geheel on voorzien was Z. H. zoo goed het woord ie voeren voor de „beminde" zonen en doch teren van Nederland. Er waren dien dag wel eenige duizenden in de zalen van het Vaticaan, wachtende op bet verschij nen van den H. Vader. Die tot over éénen! particuliere audiënties had verleend. Er was tevoren bepaald, dat fer niet zou gesproken worden, of- échoon de Paus de zaal, waar de pelgrims zouden staan geschaard, zou rondgaan, opdat een ieder Zijn vaderlijke hand zou kunnen kussen. En toen dit gebeurd was en allen meenden, dat de Paus naar de andere zalen, ook vol wachtenden, zou beengaan, bleef de H. Vader in onze zaal 6taan en nam het woord. Langzaam spre- £j]d,^zoodaf een ieder Z. H. zeer duide- jVansch^staan' Mi in beider Op het groote Pausplein had de Pause- lijko fotograaf Felied allo rnoeito om de anders zoo kalme Nederlanders in een kalme en rustige houding te krijgen. Men had maar zeer weinig geduld om oven to poseeren. En toen Rector Goorts met twee woorden dank bracht aan Mgr. dr. Eras voor de moeite, door deze gedaan voor den onvergetelijke audiëntie, brak voor j_ do geestdrift, uit. Aan bet „lang zal hij leven" en aan de hoera's kwam slechts een einde, toen een onderwijzer met een oor- verdoovend geluid het: „Aan U, o Koning der Eeuwen" inzette. Prinsesjes-dag In de Residentie. Vanwege het Comité voor Volksfeesten te 's-Gravenhage is gister de aangekondig de kinderhulde aan de verjarende Prinses gebracht voor het paleis in het Bosch. De kinderen hadden zich ten 2 uur ver zameld op de wandelpaden langs het Malie veld, De Koningin, de Koning-Moeder, de ver jarende Prinses en de Prins verschenen op het breede bordes, omringd door een groot Allen warfe1"5 dio reeda meerm£er den mdruk-, zeUs tneemaakten, zeiden" af00!8 aud'L-ntiea ,»oon ivas geween dez® builense- Jongejuffrouw Beppie van Leeuwen, een verpleegde van het Nederlandsch-Israëlie- tisch Weeshuis, overhandigde de Prinses 'n bloemenruiker met linten'in stadskleuren. Daarna begon, met begeleding van het kranige politiekorps, de zanguitvoering. Toen de liederen gezongen waren ving het défilé der duizenden kinderen aan. Een groot deel der inwoners van de Resi dentie toog gisterenavond naar het cen trum om vlaggetooi en feestverlichting in oogenschouw te nemen. Des avonds half tien organiseerde het Haagsche Comité voor Volksfeesten een vuurwerk op het Ma lieveld. Dit gold eveneens nog ter gelegen- Iieid van den verjaardag van den Prins. Tegen 10 uur verscheen de Kon. Familie op het terrein. Nadat de Prinses een bouquet bloemen in ontvangst had genomen, werd het vuur werk afgestoken, dat door den regen weinig had geleden. De huwende onderwijzeres. In de gisteren gehouden openbare zitting van den Raad van State, afdeeling voor de Geschillen van Bestuur, werd voorlezing gedaan van het volgende Koninklijk besluit: Op grond van de overweging, dat het en kele feit, dat een onderwijzeres een huwe lijk aangaat, geen voldoende aanleiding mag zijn die onderwijzeres ongevraagd ontslaan, is ongegrond verklaard het be roep van den Baad der gemeente Eindho ven. tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Brabant, welk college had vernietigd het raadsbesluit waarbij aan mevr. A. M. LierFooij eervol ontslag was verleend als onderwijzeres. Uit de Communistische Partij. De heeren Bouwman en Sneevliet verkla ren in de Tribune, dat hun !n verschillende conferenties en vergaderingen van N. A S.- leden gebleken is, dat de tegenzin tegen zoc nauwe relatie van het Nationaal Arbeids secretariaat met de Comm. Partij, dat voor aanstaande bestuurders van het N. A. S. functies in partijbestuur van de C. P. H. zouden bekleeden, zoo groot is, dat het hun raadzaam voorkomt deze functies niet te aanvaarden". De definitieve beslhssing omtrent de aan vulling van het partijbestuur zal ifl do eerstkomende vergadering van den partij raad worden genomen. sDe gemeenteraad van Deventer beeft met 18 tegen 4 stemmen een voorstel ver worpen om de 48-urige werkweek voor gemeentepersoneel in te voeren. De gemeenteraad van Amsterdam heeft na bestrijding van B. en W. z.h.st. een voorstel verworpen van Mr. Romme en enkele andere Raadsleden, om de zake lijke bedrijsbelasting af te schaffen. Even zoo verwierp de Raad een voorstel om de vermakelijkheidsbelasting te verminderen. Het percentage H. O. werd vastgesteld als vorig jaar: liet vermenigvuldigingscijfer bedraagt 0.675. STATEN-GENERAAlJ EERSTE KAMER -Vergadering van gisteren. Staatsbegroting voor 1924 y Algemeene beschouwingen Wij zullen het „breede gepraat" van onze Senaat vandaag moeten inperken tot een overzicht. „Hoe kleiner parlement, hoe breeder gepraat", zeide de beer Hendels (S.D.) gistermorgen, toen hij als een der Neder- landscho buitennissigheden de omstandig heid noemde, dat ons land het kleinste Parlement heeft van alle landen. En we moeten wel haast gelooven, dat hij gelijk heeft. Dan tocli zou ook te verklaren zijn, waarom de 50 leden tellende Eerste Kamer zooveel breeösprakiger is over de Staals- begrooting dan de tweemaal zoo groote zuster-Kamer aan den anderen kant van het plein. Intussclien maakte do heer Mondeis een dankbaar, maar onbescheiden gebruik van het uit do kleinheid der Kamer geboren excuus voor wijdloopende breedsprakigheid en breedsprakige wijdloopigheid. Nadat de heer Verkouteren (Clïr. H.) de noodzakelijkheid onzer defensie had betoogd, de heer Moltmakcr had ge klaagd over cumulatie van pensioenen en de heer De Veer (A.R.) had gepleit voor het alsnog uitholalen eencr nooduitkeering aan de gemeenten, kon eindelijk do Regee ring aan het woord komen. Minister Ruys pakte liet eerst het militaire vraagstuk aan. Hij betoogde op nieuw, dat een land met een ligging van moederland en koloniën als het onze niet het voorbeeld kan geven van ontwapening zonder gevaar te loopen zijn zelfstandig bestaan te verliezen en dat het onjuist zou zijn, dat we ons niet kunnen verdedigen, onjuist, omdat we wel steeds niet alleen zullen staan tegen een vijand, docli wel veelal van beslissende beteekenis zullen zijn in den strijd. De beteekenis van onze weermacht is vooral een preventieve; en die preventie acht de Regeering grooto offers waard. Evenwel, ook afgezien van de vraag of een strijd onzerzijds succes of geen succes zal hebben, de Regoering acht het in ieder geval een primairen plicht der overheid, om et zorgen voor de verde diging des lands. Tegenover het beroep van den heer Van Emhden op de onmoge lijkheid van verweer tegen do onmensche- lijkheid van een toekomstigen chemischen oorlog, plaatste de Minister do verwach ting, dat ook wel weer chemische verweer middelen zullen worden gevonden. De hemel beware ons intusschen, zoowel voor de chemische aanvals- als voor de chemische verdedigingsmiddelen! Do motie-Van Embden, die een Staats commissie vroeg voor het onderzoek naar de vraag, of het voor een kleinen Staa nog mogelijk is door het onderhouden van een oorlogsweermacht 's lands veiligheid te dienen, verklaarde de Minister overbo dig en niet te aanvaarden; overbodig, om dat het onderzoek naar de beste wijze van verdediging steeds plaats heeft; niet tet aanvaarden, omdat een beslissing eener Staatscommissie de Overheid zou onthef fen van een deel der op fiaar rustende taak. Do partijgroepeering van heden acht spr. de beste: een andere partijgroepee ring acht spr. niet gewenscht. Op de rede van den heer Do Vos be hoeft spr. niet in te gaan, omdat het grootste deel huiten do regeering omgaat. Over het Parlement kan spr. niet spreken, tenzij binnen de wanden der binnenkamer. Alleen over het kiesstelsel wil spreker iets zeggen Natuurlijk heeft dit bezwaren en is het niet feilloos, maar heeft het districten stelsel minder bezwaren? Daarom gaat het en de deskundigen zijn het er over eens, dat dit laatste stelsel minder goed is. Kan cr iets worden gedaan om de indivïdueele kiezers meer invloed te geven dan zal de regeering dit gaarne overwegen. Wat de oplossing der crisis betreft, van een nationaal Kabinet heil te verwachten, is zonder eenig bewijs beweerd. Eensge zindheid van zoo'n Kabinet zou in de practijk niet wel mogelijk zijn. Over de oplossing zelf heeft spr. niets toe te voegen aan wat hij reeds zeide. Een groot deel ging buiten het Kabinet om. Maanden duurde de crisis en het Kabi net kon langer sleepend houden der crisis niet voor zijn rekening nemen. Graag had het Kabinet aan anderen de bevoegdheid overgedragen, maar nu er niemand was, moclit het zich niet onttrekken aan do verdere vervulling. Het zal trachten zoo veel mogelijk af te doen, ook principieele ontwerpen, indien daarvoor tijd is te vin den. De rede van den Minister van Arbeid bij de opening dei* Jaarbeurs heeft de beer v. d. Lande niet goed begrepen en spr. advi seert dezen afgevaardigde de discussie over het Schoenenwetje in de Tweede Kamer nog eens na te lezen. Dat het Kabinet in 1918 wel eeps opti mistisch geweest is, is juist, maar toch niet zóó zeer als vele Kamerleden. Zij heeft daardoor vele uitgaven achter wege gelalen. Minister Colijn dankt voor den velen lof die hem is gebracht. Tijdens dien lof kTeeg spr. neiging zichzelf in den arm te knijpen en te onderzoeken of hij wel goed wakker was. Na zooveel kritiek, zooveel lof was al te veel en het had wel wat minder ge kund. De wettelijke verplichting voor iedereen om boek te houden van zijn inkomsten en uitgaven gaat spr. te ver. Misschien was het gewenscht de bewijslast om (e keeren en te leggen op de belastingschuldigen. Wijziging in de forensen-belasting is in voorbereiding; de kwestie der cumulatie van pensioenen is eveneens in onderzoek. In hoever 7 pet. voor pensioenstorling vol doende is, is niet uitgemaakt. Vroeger is IVo. pet. liet juiste bedrag geweest, zonder echter eenig bedrag voor eventueele risico. Spr. wacht de nieuwe berekeningen af. Opschorten van de stortingen in het In- validiteitsfonds en vervangen door de als nog te vorderen gelden, acht spr. niet mo gelijk. Wat het denkbeeld van den heer Dob- belman betreft, om to komen tot stabili satie van den gulden op de goudwaarde; spr. benijdt den heer Dobbelman diens professorale verzekerdheid. Men kan moei lijk uitmaken of de fluctuaties in den dol lar het gevolg waren van fluctuaties in het goud en of deze samenhang zal blijven be staan als ook andere landen het vrije goudverkeer herstellen. Het is ook do vraag, of alle gevaar voor inflatie in Ame rika is uitgesloten. Thans is meer dan 29 pet. van het goud in Amerika. Dit heeft geleid tot het stellen van vrij hoogo pre- miën op het verkrijgen van het goud in andere landen. Noch het goud noch de dollar, zijn onder de gegeven omstandig heden betrouwbare richtpunten voor onze geldpolitiek. Het dient overgelaten aan de Nederlandsche Bank, die trouwens een open oog daarvoor heeft. De vergadering wordt verdaagd tot mor gen 11 uur. 1 Lan(I° en Tuinbouw Mond. cn klauwzeer. In het 'Alg. Ned. Landbouwblad schrijft K. het volgende over do behandeling van opgestalde koeieD, die aan mond- en klauwzeer lijden: Daar bij het thans hcerschendo mond en klauwzeer sommige koeien, die daar aan lijdende zijn, moeilijk kunnen op staan, kan het wellicht zijn nut hebben een naar het schijnt weinig bekende cn toch zeer practischo methode bekend te maken de dieren daarin behulpzaam te zijn. De methode is vooraï daarom, zoo practise!), dat op dio wijze nimmer ontvel lingen ontstaan, dio zij zoo gemakkelijk bekomen bij niet doeltreffende hulp en welko vervolgens soms ernstige ontstekin gen ten gevolge hebben. Men nemo een bij voorkeur dik touw, een gewoon lioorn- zeelt of wagenstreng is veel té dun. Heeft geen dik touw bij de hand sla dan ccn dunner touw enkele malen' dubbel. Men I bevestig© dit aan den bovenliggendcnj achterpoot tusschen de koot en dien had, dus aan de scheen. Ligt dus 'n koo op de linkerzij, dan steko men 't touw aan den rechtcrochterpoot, vervolgens haalt men 't anderen eind onder den hak door, wat men natuurlijk ook voor het vastmaken kan doen, dan haalt men het touw on hot achterstel van de koe en wanneer zi; eenigszins wil meeweken, zal het meestal zelfs één stevig persoon gelukken, het dier op do been te brengen bij do eerste po ging. De sleutel bestaat hierin, dat men het dier op dezo wijze eenigszins kantelt, ter wijl men tevens aan den bovenliggcndenj achterpoot 't wegglijden belet, wat vooral op stal bij koeien die met hun aehterpoo- ten op een glad cementen oppervlak staan zoo gemakkelijk gebeurt. Bijna iedere veehouder weet bij ondervinding, dat wan neer de pogingen om een koe op de been té brengen mislukken, zij ten slotte alle medewerking weigert en dan begint het geval er hopeloos uit te zien. Aanleiding tot verzoek dit te plaatsen is, dat onlangs een rijksveearts bij mij een koo kwam be handelen die ook moeilijk kon opstaan en mij zijn verwondering over deze eenvoudi ge en practische wijze to kennen gaf. Al zoo meen ik hieruit te moeten op maken, dat die wijze niet voldoende be kend is. SCHERMEN. Kampioenswedstrijden te Noordwijk. De kampioenswedstrijden voor sabel vanwege den K. N. S. B. zullen 17 Augustus te Noordwijk worden_gehouden. UIT DE O^OEMING ALPHEN AAN DEN RIJN. Ernstige val. Den landbouwer Rijlaars dam wonenden abij het Goudsche Rijpad, trof gisteren een zeer ernstig ongeluk. Werkzaam zijnde op den stalzolder, had hij het ongeluk door een openstaand luik naar beneden te vallen. Zeer ernstig aan het hoofd verwond, werd hij in bewusteloo- zen toestand opgenomen; zijn toestand is zeer zorgelijk. KATV/IJK. Jubileum. Heden 1 Mei is het 12J4 jaar, dat mej. R. v. d. Valk als hulp in de huishouding werkzaam is hij de familie Slotemaker. Een niet alledaags jubileum, randaar dat we er gaarne melding van ma ken en mej. v. d. V. en de fam. S. hiermede geluk wensehen. Tuinbouw. Met den regen komen de vroege aardappelen de grond uit. Wel veel later dan andere jaren, doch een malschc Meimaand kan nog veel goed maken. LISSE. Bondsgebouw. Do woning en buffet •an. het Bondsgbouw is gegund aan den heer C. Th. Duivenvoorde alhier als zijn de de hoogste inschrijver. R.-K. Volksbond. De afd. Lisse van den R.-K. Volksbond vergadert Dinsdag avond; een belangrijke vergadering naar aanleiding van het a.s. Eucharistisch Con gres. Rijkstuinbouwschool. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Za ken en Landbouw is. wederom benoemd tot leeraar aan de Bijkstumbouwwintcr- school te Lisse A. J. Borggrevo te Haar lem. NIEUWKOOP. Typhus. Door Dr.J. Vogelenzang al hier is in een viertal gezinnen typhus ge constateerd. NIEUW-VENNEP. Twee kinderen te water Van den ar beider Harskamp liepen twee kinderen over een plank, met onvoldoende leuning, welko verbinding geeft met Hakel en de Venneperweg. Beiden vielen in het midden er af en plonsten in de diepe tocht. Hoe wel heiden vlug gered werden, was het eeno kind in zoodanigen toestand, dat het veel moeite kostte het tot bewustzijn te brengen. OEGSTGEEST. Tooneel. St. Lucas geelt a.s. Zon/lag weer een: uitvoering een groos blijspel in 3 bedrijven. D'urand en Durand is een spel. vol verwaring en uiterst vermakelijke vergissingen'. De hoofdrollen zijn weer aan de bekendo goede krachten van deze too neel club toevertrouwd. Vooral op het ge bied van blij- en kluchtspel beeft St. Lucas een goeden naam. Er is dus alle reden hoogo verwachting van dit spel to koesteren. Allo'balen van de uitvoeringen van St. Lucas zijn voor St. Willibrord. Het is dus 'onder allo opzichten redelijk le verwach ten', dat de parochianen van Oegslgest in grooteri getale dit spel komen beschouwen Zd.i bezorgen daarmede 'niet alleen zich zeiven! een gezelligen avond van hartelijk, ongedwongen pret', maar zij stellen ook de leden dier club, dio zich zoovele opoffe ringen voor het parochieel tooneel getroos ten', tevreden en ten slotte wat niet het minste is zij helpen ook op deze wijze do lasten der Parochie dragen. De uitvoering neemt' op a.s. Zondag avond om 8 uur in St. Willibrord een' aan- ang. Kaarten zijn nu reeds bestelbaar bij do bestuursleden! (telefoon No. 2002) 1ste 2de en 3de rang f 1.75 ct. cn 50 ct. Platsbespreking op a-s. Zondag na. de Hoogmis in St. Wilibrord. Heeft dezo stem in onze gastvrije Leid- scho Courant niet té vergeefs geklonken? STADSNIEUWS Beireeentelijke Aankondiging. GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P. Aan den gemeentelijken vischwinkel, t Visclimarkt 18, Tel. 1225, is VRIJDAG: verkrijgbaar SCHELVISCH af 0.21—0.40— 0.50, SCHOL ft f 0.24—0.50, KABELJAUW, a f 0.35—0.40, en CARBONADEVISCH a' f 0.32 per pond. Leiden, 1 Mei 1924. N. O. DE GIJSELAAR-j Burgemeester, Katholieke Sgenda LEIDEN. Donderdag. Kepetitie „Ons Tooneel" 8.15 uur. Donderdag. Jongensbond (onderafdeeling Leidsch Kruis verbond), St. Panera» tius-Patronaat, te 8 uur. Zaterdag. „Perosi", Zomerzorg, te 8 uur. Apotheken die tot enmet Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon* dags geopend zijn: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef.i 502. P. du Croir, Rapenburg 9, Tel. 807. T«fogo»fflfiseh Wee^bepicM volgens waarnemingen vcrrichtin den mor gen van 1 Mei 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.76S.2 Akureyri. Laagste Barometerst.: 752.3 Maastricht. Verwachting tot den avond van 2Mei: Zwakke tot matigen Noordelijken toi Westelijken wind, meest zwaarbewolkt waarschijnlijk enkele regenbuien, ietft zachter. Licht c p U3CP Fietsers e.a. Donderdag 1 Me';8,53 n.m. tot 5,03 v.m Huldiging W. Brakel. Heden herdenkt de heer ,W. Brakel den lag, waarop hij 25 jaar geletien werd langesteld als conciërge van het stadhuis. De heer Brakel kwam hier in 1881 in' rijksdienst, om daarna in 1885 in ge meentedienst over te gaan bij den ge-: mcenle-ontvanger. In 1899 werd hij be noemd tot concierge. In een buitengewone zitting van liet' college van B. en W. werd hij hedenmor gen te 10 uur iu de kamer van B. en W., in tegenwoordigheid van tal van ambte- naren van alle takken, van dienst, ont-: vangen met zijn vrouw en dochter. Do burgemeester, jhr. dr. N. G. de Gij-, selaar, zeide, dat dit een zitting van B. en W. was, zooals hij nog nimmer liadl voorgezeten, een zitting n.l. die publiek was. De notulen der vorige vergadering kon den wel tot de volgende bewaard worden, zeide do burgemeester, waarop hij over ging tot behandeling van het eenige agen-^ da-punt: liet jubileum van den heer Brak eb j, B. en W. en de secretaris, aldus spr., was het een hijzonder groot genoegen den heer Brakel met vrouw en dochter te kun nen gelukwenschn. Tal van ambtenaren op het stadhuis of elders in gemeentedienst hebben met veel ijver hun plicht vervuld, doch niemand! deed zulks met meer ijver dan de jubilaris Hij let niet op werktijden, hij slaat altijd klaar en zulks niet alleen voor den bur gemeester, doch voor alle iugezetenen. Spi" is ervan verzekerd, dat allo gemeenIcna- ren het feest van d'en heer Brakel" zullen meevieren. Op bewonderenswaardige wij zei heeft de heer Brakel zijn laak verricht. Immers hij was altijd in goed humeur en! wist altijd vroolijkheid te scheppen en! zijn voortreffelijkheid zit vooral in do wijzo van Werken. Na gewezen ie hebben op den langen; staat van dienst in het belang der ge meenschap uit spr. den wensch, dat hij nog vele jaren zal mogen profiteeren van den werklust van den heer Brakel en hij twijfelt er niet aan, dat de jubilaris op zijn receptie zal ervaren, dat hij veler sympathie geniet. En als men nu vertelde, dat Brakel was de beste man der beelo wereld, dan nog zou de jubilaris daarop niet trotsch zijn. Echter niet alleen B. en' *W. verheugen zich in het feest van den; heer Brakel. Het is spr. aangenaam to kunnen mededeelen, dat het H. M. do Koningin behaagd heeft den jubilaris toetekeunendc gou den oer e-m e d a i 11 e, verbonden a an dc Orde van Oranje Nassau j Het is spr. een groot genoegen den jubi laris deze gouden medaille te overhandi- j gen, omdat zij geen vlijtiger, eerlijker cn trouwer borst kan sieren. Spr. eindigt tenslotte met den wensch, l dat do heer Brakel nog vele jaren niogo) zijn de heerscher van het Stadhuis, want!; al is spr. het nominaal, do heer Brakel deelt toch altijd de lakens' uit. Do burgemeester overhandigde hierna', ouder liartelijken handdruk db gebruike lijke gratificatie, waarna do jubilaris me-, de namens zijn vrouw, dochter en familie hartelijk dank zegde voor do groote be langstelling en den burgemeester bijzone der dankte voor deze buitengewone zitting van B. en W., waarin hij tevens zulke hartelijke woorden tot hem sprak. Ook dankt spr. ten zeerste voor de ko ninklijke onderscheiding, waarvoor de burgemeester wel het meest gedaan heeft. Ten slotte dankt spr. voor de bloemen, dio hij hedenmorgen van B. cn "YV. en den se cretaris mocht ontvangen. Dc heer F. G. Rosier, referendaris, choc der secretarie, zegt namens alle arabic--. zessen en ambten., dat cut fees' allen tot dankbare vreugde stemt, omdat het den jubilaris gegeven is 25 jaar lang de betrCi--' king van concierge te vervullen maar uo.c omdat allen hem hebben loeren kennen! als iemand van nauwgezette plicht-br*. tracuting. Een opsomming van alles wat§ do heer Erahei voor a\len gedaan hee.l

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2