Gisteren is de uitvoering herhaald en hé den zal nog een uitvoering gegeven worden en wij kunnen niet anders doen, dan een ieder aan te raden deze uitvoering alsnog ie gaan zien, hét is inderdaad de moeite waard en hetgeen er gespeeld wordt, ver dient alle belangstelling. Gaat dus daarom allen vanavond nog naar het Patronaat; U zult niet teleurgesteld worden. Steunt door lUw kleine bijdrage, waarvoor u nog iets moois te zien krijgt-, dat zoo groot-sche werk van het Patronaat. Laat beide avonden de earl tjokvol zijn. Een uitvoerig verslag van deze avonden volgt spoedig. SASSENHEIM, Gemeenteraad. Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering hijeen. Do heer Sixma Baron van B[eemstra is met kennisgeving afwezig. De Voorz.-burgemeester opende de ver gadering, den leden mededeelend, dat de Gemeente-secretaris afwezig is, omdat deze op Mei a.s. den dag herdenkt, dat het 25 jaar geleden is, dat hij als ambtenaar alhier werd geïnstalleerd. Gij allen, aldus de Voorz., kent den eenvoud en beschei denheid van onzen secretaris; hij heeft mij ook medegedeeld niet het minste blijk van waardeering, ook niet in stoffelijken zin, in ontvangst te willen nemen. Toch wil ik op deze plaats mijn gelukwonsehen. uitspreken, omdat hij is een man van een diep rechtvaardigheidsgevoel en plichts betrachting en spr. zou den Raad willen Toorstellen onzen secretaris op dien ge- wichiigen dag langs telegrafischen weg, namens den Raad, geluk te wcnschen. .(Blijken van instemming). Do Voorz. doet mededeeling, dat, na verschillende aanschrijvingen aan de di rectie van belastingen enz., nog steeds af wijzend is beschikt op een verzoek om meerdere zitdagen voor inning der belas tinggelden in deze gemeente. Vandaar dat door eenige ingezetenen een request is samengesteld, om te worden gezonden aan den Min. van Financiën, voorzien van pl.m. 100 kandteekeningen van ingezete nen, om meerdere zitdagen toe te staan. Verschillende teruggezonden goedgekeur de verordeningen en raadsbesluiten door Ged. St. worden voor kennisgeving aange nomen. Naar aanleiding van een ingeko men schrijven van de Lichtfabrieken te Lei den, behelzende een verlaging van den gasprijs en reductie boor grootverbrui kers, stelde de Voorz. voor, den gasprijs voor munt- en gewone M. alhier ook te verlagen met 1 ct. per M3.v zoodat de prijs voor gewoon gas op 13 en die van muntgas op 14 ct wordt gesteld. Een verzoek van den chef-veldwachter, om, evenals voorheen, zijn gratificatie, groot f 25, over 1923, te verleenen, hem eertijds verstrekt voor het rondbrengen van kostelooze waarschuwingen, wordt toegestaan. De heer Speelman geeft een overzicht der activiteit der politie en gaat volkomen accoord om dit verzoek in te willigen. De heer Van der Geest is niet tegen deze vergoeding, maar gerégeld komt deze dan hier, dan daarvoor; wij hebben het ge- meentepersoneel premie-vrij pensioen toe gestaan enz. Het volgend jaar bij de be grooting zal ik daar tegen stemmen en ik .wensck ook over deze toelage stemming. De heer Krom vraagt, of de politie bodediensten moet verrichten. Spr. zag liever wat politie minder en een gemeente bode, daar een agent, zich geheel moet kunnen geven aan zijne taak. Do Voorz. meent, dat een speciale ge meentebode veel t-e kostbaar zou worden voor de gemeente. Spr. acht het wel goed, dat de politie bodediensten verricht; zoo veel te meer blijven zij met de gemeente op de hoogte. De heer Krom bedoelde niet een speci ale gemeentebode, maar b.v. gemeente- bode gecombineerd met de betrekking van .havenmeester en opzichter over het Sport park enz. De chef-velwachler is ook poli- 1 ie, bode en concierge tegelijk; we zouden, dus een politieagent kunnen uitschakelen. De heer Van der Geest zegt dat er poli tie genoeg is. De Voorz. meent, dat de gemeente be slist 3 dienaren houden moet met het oog op den nachtdienst. De heer Van Zonneveld maakt den Voorz. opmerkzaam, dat deze bespreking niet aan de orde is. Het gaat toch 'hier Er verliepen enkele minuten, toen na derde een gestalte van het voordek en ver i«iween in de acklerkajuit van ds. Tabrurn. Savage had hem herkend. Anders trok hij zich altijd vToeg terug, maar nu scheen hij erg laat te zijn. Savage zocht zijn eigen kajuit op, deed de deur dicht, ging gekleed te bed liggen en overdacht den toestand. Tabrum had getracht hem te vermoorden. Daar was bij verzekerd van en het was hem bijna ge lukt. Wat zou hij doen'? Hij was er nu zeker van dat Tabrum Moschelles was en ook dat deze hem herkend had als een de tective van Scotland Yard. Het zou het best zijn om hem te arresteeren bij aan komst to Kaapstad. Of zou hij het eerder doen? Maar dat zou heel moeilijk gaan. Deze man was een held aan boord, een al gemeen geliefd geestelijke. Zijn posit,ié was heel sterk en die van Savage niet, hij kon Jiiels inbrengen dan vermoedens. Neen, hij zou wachten tot de hoot in Kaapstad './as en dan zou hij snel hande len, arresteeren, laten opsluiten, zich met Port Elizabeth in verbinding stellen en Tabrum aau de kaak stellen als een be drieger. Toen Savage tot dit besluit was gekomen bekeek hij nog eens nauwkeurig het mes dat hem bijna noodlottig was geworden. Het was een dubbel scherpe dolk met een chronieten handvat. Halfweg zat een zil veren ring en daarop stond, „Svend Chris tiania". Het was een bijzonder scherp uitstekend mes; wié weet hoeveel moorden er mee waren begaan. Den volgenden morgen ontmoette Sava ge Öfl. Tahruni jveer pp het dek met de over de toekenning der rgatificalie, ja of neen. Bij hoofdelijke stemming wordt besloten met 9 tegen 1 stem, die van den heer v.d. Geest, de gratificatie alsnog over 1923 toe te staan. Een voorstel van den Voorz. tot het bouwen van een tramhuisje aan de Oude Post werd druk besproken, maar vond niet veel bijval, zoodat de heeren in een volgende zitting eerst een kostprijs van een dergelijk huisje wenschen te kooren. Een verzoek om eervol ontslag van de onderwijzeres in nuttige handwerken aan de openbare school, t.w. mej. N. Pel, wordt toegestaan. Uit een voordracht voor bovenstaande betrekking, welke luidde: 1 mej. M. den Ouden, te Oegstgeest, 2. mej. A. Dee, te Leiden en 3. mej. J. P. M. J. Bullen van Voorbout, werd bij stemming benoemd mej. M. den Ouden, met 7 stem men. Als commissaris van de N.V. Electrici- teitsbedrijf HillegomLisse Sassenbeim vfcrden met negen stemmen herbenoemd de heeren: J. P. Gouverneur en W. War- naar. Nu volgt bepaling van den toegang voor het park Rusthoff. Over een ingang in het midden is men het eens, maar over do breedto van den ingang en do to verkoopen perceelen aldaar niet. De heer Van Rhijn vond den ingang, zooals deze door B. en ,W. was voorgesteld, te smal en zou tqph de terreinen, die men wenscht te verkoopen, wat breeder willen zien. De heer Bisschops licht toe, dat op een perceel grond van 16 M. hreed gemakke lijk een villa kan gezet Worden. Laten we echter een strook grond wat breeder ne men en de andere smaller, dan kunnen B. en W. wat vrijer zijn in den verkoop. Do heer Zonneveld zou gaarne de trot toirs wat breeder zien aldaar. Nu kau dat straks niet meer. De heer Speelman zegt, dat dit -plan nog niet rijp is. Laten we nog even wach ten alvorens to besluiten. Do heer Ver- kleij vraagt of er beslist villa-terrein moet blijven. Do Voorz. zegt van liefst wel. (Ge roep: zet er een Theetuin). De beer Warnaar zegt, gezien de bou werij in do Overplaats, waar het gemeen tebestuur het schoon© al heeft moeten prijsgeven voor het nuttige, toch niet gaarne zien zou, dat ons eenigste mooie plekje, het park, dat een sieraad van de gemeente is, wederom vooraan zou wor den volgebouwd, als in de Overplaats. Do heer v. d. Geest is voor het voorstel van B. en W. De heer Verkleij vindt dit geen ideaal villa-terrein. Bij hoofdelijke stemming wordt besloten het speciaal als villa-ter- 'rein te verkoopen met 91, die van den heer Verkleij. B. en "W. willen hun voor stel wijzigen, wat betreft de breedte dei- te verkoopen perceelen en de breedte der strook gronds Yan 15 M. op 16 M. brengen Over de strook gronds aan de zijde dei- woning van den beer van Eek, voorstel 16 M., wordt bij hoofdelijke stemming beslo ten met 6—4; tegen de heeren Bisschops, Zonneveld, v. Rhijn en Lekkerkerker. Over do strook grond aan de zijde van den Menneweg, breed, volgens voorstel, 15 •M., wordt eveneens besloten met 9—1, die van den heer v. Rhijn. Besloten wordt alsnog de trottoirs 3.50 M. breed te doen worden en de ingang of liever bet pad 3.50 M.,' de terreinen te verkoopen voor pl.m. f 12 de M2. en B. en W. machti ging te verleenen tot den verkoop over te gaan en de bloemvaas to plaatsen op het groentje in het park. B. en W. wordt tevens machtiging verleend de huur van gepachten grond achter het park op te zeggen aan de huurders tot verbreeding van den weg aldaar en verharding over een breedte van 12 M. Do standplaats -der woonwagens is voor den Raad wederom een ernstag punt ter bespreking. B. en W. weten werkelijk geen betere plaats dan op een terrein, in pacht aan de heeren Breedijk. WARMOND. Gemeenteraad. Voorzitter Burgemeester Schölvinck. Tegenwoordig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen worden gelezen door den eecVetaris die goedgekeurd wor den. Mededeeling geschiedde van de ingeko men stukken waaronder het verslag van andero passagiers, hij was even deftig en beleefd als altijd en de dagen verliepen tot Kaap Verd gepasseerd was. Toen ge beurde er weer iets bijzonders. Bijna aederén avond ging de detective tegen negen uur naar zijn kajuit om te rooken en te lezen, dan belde hij gewoon lijk en vroeg aan Jenkins, den steward, om een glas grog voor hem te balen. Jenkins was een man, die hem niet be viel. Dat soort menschen is bij de politie wel bekend, een gedegenereerd type, on beschaamd babbelziek en slecht ontwik keld, dat meestal de gevangenissen vult. Dien avond belde hij als gewoonlijk en toen Jenkins verscheen, verzocht hij hem om een glas Dewar voor hem te balen. De man kwam na een langer afwezig heid dan gewoonlijk terug Savage zette 't glas op de tafel, schonk er water bij en hervatte zijn lectuur. Na een poos herin nerde 'hij zich de whisky, lichtte het glas op en wilcfè bet aan zijn lippen brengen, toen hij een licht grijs bezinksel onder in het glas opmerkte. De whisky was geheel helder geworden en het water had. blijk baar iets geprecipiteerd dat daarin opge lost was geweest. Hij stak den vinger in het glas, haalde er een paar korrels van het grijze poeder uit en wreef die op den rug van zijn hand De huid werd wit en hij voelde een heftige pijn, alsof hij zich gebrand bad. Hij hield bet glas een oogenblik in de hand en toen belde hij, Jenkins verscheen Jenkins, hoor je dat leven?, vroeg Savage. 1 i "Welk leven, mijnheer? Net een naaimachine. Wat is dat? De dynamo, mijnheer. den Leidschen keuringsdienst, dat van een onderzoek gewaagde van 479 genomen monsters, waarvan 3 afgekeurd, en dat liep over elf winkel». Op de vraag van den heer v. Schie, over eventueele licht-aansluiting van een paar perceelen hij de Kaag, kon de voorzitter antwoorden, dat Leiden's lichtfabrieken, als zij zelf geen gelegenheid daarvoor vonden, geen 'bezwaar tegen levering door anderen hadden, mits dan de voorwaarden konden worden voorgeschreven, dat er tegen geen lager tarief geleverd werd, dan van uit Lei den. De heer Yan Stijn, vond dat toch wel het toppunt, want wat zou dat uitmaken als die enkeling, die daarvoor in de termen viel, nu eens wat goedkooper klaar kwam. Voor het plaatsen van een transformator huisje zal een stukje grond benoodigd zijn, dat ter grootte van 4^6 meter ten zuiden van de Warmonderstraat zal aangevraagd worden bij de woningstichting „Warmun- da". Ingekomen is het verslag van de Com missie van Toezicht op het L. O., dat een overzicht geeft van den stand, van het on derwijs. Scholen, en onderwijs bleken in orde, en, behoudens de openbare school, ook de leer middelen. Verder wordt nog het wenschelijke van een schoolarts en het geven van vertoonin gen met tooverlantaarn ter vervanging van een schoolbioscoop aangevoerd. Door den beer Vierscn Hoofd der O. L. School, werd nog verzocht een surnumerair als leerkracht aan te stellen, daar het getal leerlingen hoven de 20 kwam, wat voor een „éénmans- schoor' nogal beteekenend was, al geven pas 32 leerlingen (vroeger 25) aanspraak op een 2en leerkracht. Wat het eerste betreft, daar was al ten deele in voorzien. Wat den schoolarts aan gaat, dit werd nog aangehouden doch de 2e leerkracht, welk verzoek nog gesteund werd door de Ouderscommissie en den Inspecteur van het onderwijs, vroeg nog al ampele bespreking. De heer Van Stijn wijst al direct' op het gevaar, dat men dit verzoek ook van de an dere scholen kan krijgen, cn dan ook heeft in te willigen. De heer Molhuizen zou dan een onder zoek willen, of het werkelijk noodig was en dan zeer zeker het ook toestaan. De heer Oudshoorn, zou hetzelfde stand punt innemen tegenover de R. K. Bijz. als Christ. School, cn. zoo het nóodig bleek, het verzoek inwilligen.. De heer Hcijl wilde nog 2 maanden toe zien, of er werkelijk wel 24 leerlingen ko men. De heer Haverkort zon het we? lelijk voor geschreven aantal handhaven. Hii vreest, dat die f 300, die de hulpkracht krijgen, zal, wel zullen oploopen. De heer Van Stiju merkt nog op, dat de heer van Dijken, nooit zoo iets gevraagd heeft en toch goed onderwijzer was. De Voorzitter antwoordt, dat dit. toen anders was. Het aantal leerlingen was toen aanmerkelijk lager (14) en diens echtge- rioote en dochters verleenden (bevoegd als ze er toe waren) zeer vaak assistentie. De heer Heijl vindt het een dure geschie- denis, wat de heer Heemskerk niet kan ont kennen, doch terecht merkt deze op, dat een kleine school altijd een dure school blijft, wat echter geen reden kan zijn om het niet zoo goed mogelijk te doen. Besloten werd het voorloopig tot 1 Janua ri 1925 te probeeren. Eveneens werd goedgevonden voor repa ratie aan de school een bedrag te voteeren van f 350 cn voor schoolbanken f 239, met opdracht aan B. en W. zoo goedkoop mo gelijk klaar te zien te komen, en zoo het mogelijk was ook de banken in de gemeente te laken maken, waarvan zich de heer Oudshoorn voorstander noemde, doch, daar dit speciaal werk bleek, nu van teruggeko men was. De heer Van Stijn toonde echter aan dat de specialiteiten nog niet altijd het voor- deeligst leverden, waarop bovengenoemd- besluit werd genomen. Eenige comptabiliteits-bcsluiten werden goedgekeurd. De Voorz. deelde ook nog mede, dat een 12 dagen lange verpleging in. het Rijkszie kenhuis van iemand, die hier nog te kort woonde om trekbaar te zijn, uit de fond sen, voor gemeenterekening was genomen, waarna de Raad in besloten vergadering Kan die niet stil zijn. Het belet mij te slapen. 1 Neen, mijnheer, het brengt de ma chines in beweging. Dan zal ik er mij naar moeien schik ken. Dank je voor de moeite. Wil je iets drinken? Heel graag mijnheer. Je kunt die whisky hebben die daar staat; ik ben er niet aan geweest, ik heb er vanavond geen trek in. Dank u, mijnheer, ik drink nooit whisky. •i Zooveel te beter voor je maag. Je kunt wel gaan. Toen Jenkins de kajuit uitging, strui kelde hij cn viel bijna. Iemands geweten schijnt soms in zijn knieën to zitten, mompelde Savage, toen hij den inhoud van het glas in een flescli- je schonk, dat hij uit zijn tasc'h haalde. Hond van een kerel, ik heb nooit een vent als Moschelles nagezeten, en ik doe het ook nooit weer. Hij wil mij dooden, want bij begrijpt, dat ik hem zal arresteer en zoodra wij aan land zijn. Maar wacht eens mannetje, het spelletje is nog niet uit. }i Den volgenden dag ontmoette hij Ta brum op bet dek met de andere passagiers en hij was even vriendelijk als steeds Hij sprak Savage zelfs aan. Omdat Savage nu vast besloten wa.s om hem bij aankomst te arrestèe'ren, "wildé bij nóg een stouten zét wegen. ,WÜj zijn nu gauw bij Tafelbaai, zei- de bij. és Overmorgen, als allea gQod gaat. 1 Als bet goed gaat, maar soms loopt wel eens iets tegen. 43 het aanstellen van een tweeden gemeente werkman ging bespreken, wat nog al eeni- gen tijd vroeg. In de heropende vergadering werd mede gedeeld. dat. een oproep op het gemeente- bord zal gedaan worden, dat sollicitanten zich zullen hebben op te geven voor 8 Mei; dat de benoemde in los-vasten dienst zal komen, en op een loon van f 24 per week wordt aangesteld. Ook volgde nog mededeeling van het af- lossingsplan tot 1960 van de tons-leening, waarop de Voorz. de rondvraag hield. Door den lieer Van Stijn werd geinfor- meerd naar de jaarvergadering van de voor de gemeente werkende, vaklieden. De Voor zitter wist blijkbaar waarop het betrekking had, en zal onderzoeken om daarop in een volgende vergadering te antwoorden. Door den heer Haverkort werd gewezen op het drukke autoverkeer op het dorp van Raadhuis tot Loekhorstlaantje. Hij wensch- le dat zoo te leiden, dat van bet station komend men alleen dat gedeelte mocht be rijden. Do Voorz. voelt voor het aan banden leggen van het auto-verkeer niet veel. Haast alles wordt per auto vervoerd. De heer Oudshoorn deed vroeger een ge lijk voorstel en als het nu nog drukker ge worden is, door „Meerrust", dan zon het nu nog meer reden hebben. De heer Van Stijn zou voor geen verbod, door voor een proefnemen met verzoek zijn; dat werkt altijd, beter. Dat zal door B. en W. nader onder de oogen gezien worden. Hierna slui ting. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De heer W. A. Boot, in de laatste raadsvergadering in de plaats van den heer A. Wisman als wethouder ge kozen, heeft thans voor die benoeming be- Ult' Z0ETERW0UDE Ongeluk. Het 6-jarig zoontje van D. alhier viel Zaterdagavond van de trap, en brak een arm, even boven den elleboog. Dokter K. die inmiddels gewaarschuwd was achtte overbrenging naar het St. Elisa- belhsgasthuis noodzakelijk. De storm. Van verschillende tuinders zijn in den nacht van Zondag op Maandag eenige broeiramen vernield door den hevi- gen storm. Autobus. De autobusdienst Zoeterwou- deLeiden heeft thans aansluiting gekre gen op dien van LeidenNoordwijkerhout. Verschillende ptrsonen, die Maandag van de gewijzigde dienstregeling nog geen ken nis droegen omdat ze niet te voren was aangekondigd, werden hierdoor gedupeerd. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van gistermorgen. Voorzitter," de heer J. v. d. Meulen, bur gemeester. Afwezig de heer D.Buitenhuis. Do Voorzitter opent met gebed, de notulen der vorige, vergadering worden gelezen en vastgesteld. Onder de ingekomen stukken is een me dedeeling van rijkswege, dat de uitkeering aan de gemeente voor wat de eerste twee kwartalen van '24 betreft, is bepaald op f 1790. Verder een mededeeling, volgens welke de gemeente over dit jaar f 723.G8 zal ihebhen te betalen in dc kosten' van M. 0. aan het Gymnasium te Gouda, ten be hoeve van één leerling uit deze ge meente. Dezelfde kosten ten aanzien van de ge meente Leiden, eveneens voor één Teerling, bedragen f 189.20. Voorts is bericht, dat de prijs van het door de gemeente Leiden geleverde gas met 1 cent per M3. is verlaagd, en thans gesteld op voor gewoon gas op 12 cent per M3. bij een gebruik tot 100 M3.: daarboven 10 cent. Voor muntgas tot 100 M3. 13 cent, daarboven 11 cent. Voor straatverlichting respect. 10 en 8 cent. Volgens het proccs-verbaal van opname van kas cn boeken van den gemeente-ont vanger zijn alle bescheiden en financiën in orde bevonden. Medegedeeld wordt dat maatregelen zijn genomen, om tijdelijk te voorzien in de leiding van de O. L. School, wegens onge steldheid van het hoofd, den heer v. d. Mast; dat als tijdelijke hulpkracht aan die school is benoemd Mej. Dekker. En ten slotte, dat als 1ste ambtenaar aan het secretarie is benoemd do heer J. B. Sens, tlians als zoodanig werkzaam té Drunen. (Reeds in ons blad vermeld). Het kohier voor de Hondenbelasting In ons leven hier óp aarde, kunnen wij dat altijd verwachten, zei de eerwaarde heer. Gelooft u in droomen? Men is wel eens genoodzaakt er in te gelooven als men zijn eigen oudervinding en die van andere in aanmerking neemt, Waarom zouden wij er aan twijfelen, ter wijl toch de Bijbel ons in dat geloof steunt Een paar avonden geleden droomde ik, dat ik op het dek stond. - Ja.... f— Het was erg donker, stak mijn pijp op en op datzelfde oogenblik vloog een mes voorbij mijn hoofd in den mast. Iemand scheen mij te hebben willen ver moorden. Vindt u dat niet een vreemden droom? Heel vreemd. *-• Waaraan zou u zoo'n droom toe schrijven? Kreeft met lekkere saus en onvol doende beweging. Maar ik heb geen kreeft gegeten en 't is nog niet alles. *- Nog meer? Ik droomde- J* f*5 Alweer een droom? Ja. Ik droomde, dat de hofmeester anij een glas grog bracht en toevallig zag ik eën bezinksel in. het glas. Ik riep den hofmeester binnen en vroeg hem of hij het glas hebben wou en hij weigerde. Alleen in zijn droomen ontmoet men dergelijke hofmeesters. Ga u voort. Eerst had ik hem willen dwingienom het leeg to drinken, maar ik bedacht mij fc-" iDat zou ik hopen. Ik dacht: de ongelukkige ellendeling is maar het werktuig yan iemand anders, wordt vastgesteld op een bedrag van f 643.—. Aan de orde komt dan de vaststelling van het heffingspercentage voor de plaat- selijke inkomstenbelasting over 1924'25. 'i De belasting zal moeten opbrengen f 44.400, waarvan f 29.600 in '24 zal moe- j ten worden geheven, en het overige, zijnde l 1/3 of f 14.800 in 1925. Het belastbaar inkomen voor 1924'25 wordt door den inspecteur 15 pet. lager geschat dan over het vorige tijdvak. t "Waar het dus nog steeds in dalenden lijn gaat, en toch een bedrag van f 44.40t) noo- 1 dig zal zijn, achten B. en W. het noodig, het percentage te verhoogen en te brengen j van 0.6 op 0.7. Blijft het cijfer 0.6 dan zou slechts een opbrengst van f 39.610 worden 1 verkregen, of f 1730.te weinig. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Vervolgens komt de schoolgeldregeiing met de gemeente Kouderkerk voor aan den H. Rijndijk wonende kinderen aan de orde. Volgens deze regeling (alleen geldend voor het L. O.) bedraagt de jaarlijksche bijdrage f 20.per kind. De regeling zal gelden voor 10 jaar. Do heer Veelenturf vindt dit te lang. De Voorzitter zegt dat B. en W. aanvankelijk hebben getracht het op 2 jaar vast te stellen. Spr. verwacht dat ook Ged. Staten daar meer voor gevoelen. Het is dus eigenlijk beter, dit punt nog aan te houden, en alsnog op wijziging aan te dringen. Aldus wordt besloteu. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerl. Stand, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Tap. B. en W. hevelen den heer B. den Bra ver. secretaris der gemeente als zoodanig aan. Zij achten het gewenscht deze laak op te dragen aan iemand die een meer vaste positie aan het Secretarie inneemt. Uit de gehouden stemming Kijkt dat de heer den Braver met op 1 'na algemeene stemmen is benoemd. De secretaris dankt B en W voor het feit dat zij hem hebben voorgedragen, en den raad. voor deze benoeming. Spr. mag dat beschouwen als een blijk van verlroq^ wen, dat hem met voldoening vervult. Ten slotte memoreert spr. de aangename "sa menwerking met den burgemeester en de wethouders. De Voor zifter wenscht den lieer den Braver hartelijk geluk met zijn benoeming. Het is feitelijk regel dat de secretaris de- ze functie waarneemt, maar door Liizon- der omstandigheden was dit hier anders. Het verblijdt snr. dat het nu in orde is. De heer De Br-uyn sluit z'oh bij deze woorden aan. Aan de acenda wordt toegevoer1 een voorstel van B. en W. om aan de gemeen tewerklieden Has-sefras en Vrcevrijk ieder oen gratificatie te geven van f 50.voor hun bijzondere boemoeiingen bij de werk verschaffing ia den afgeloopen winter. De beide wethouders dikken de moliv.ee- ring'van het voorstel nog wat aan, waar na het z. h. s. wordt aangenomen. Nadat tmisloï! do rondvraag heoTt plaats cclmd. rr - 'o- ten. fuRGERLIJKE STföWïl LEIDEN. 28 April. Geboren: Paul z. v. C. de Jong en A. H. v. Hatlem. Sophia Susanna d. v. A. Simons en A. de Wit Jacob z. v. G. Schut te vaar en M. Varkevisser. Jo hannes z. J. H. v. d. Kwast cn C. H Dool. Hendrikus Joh. z. v. G. Diibbeldeman en M. Tuilhoff Cornells z. v. P. Wil- leanse en C. P. Franke. Johannes Cor nells z. v. C. Vendriz en H. C. Laan. Petrus z. v. P. v. Houten en J. C'. v. d. Hulst Johanna Cornelia d. v. 3. Zec- gers en M. J. Frankhuyzen. -Maria Mag dalene d. v. H. P. Trap en G. Waasdorp. Overleden: G. van Hulst 71 j. M. C. M. HagemanRetel 41 j. v. I. M. Schuilei-v. d Mey 71 j. v. W. Bram- meyer 77 j. w. BODEGRAVEN. Geboren: Anna Cornelia dochter van. E. Zwanenburg en A. J. de Wit. Ondertrouwd: W. M. Vonk 25 jaar en A. C. Jacobi 22 jaar H. Broekhoff 28 hij verdient gevangenisstraf, maar dege ne, die hem er.toe heeft aangezet, ver dient gehangen te worden. Droomen zijn vreemde dingen, zei ds. Tabrum. Niet zoo vreemd als de werkelijk heid. Maar daar gaat de bel voor dc-n lunch. De avond, voordat zij te Koopstad aan kwamen. was er eea groot concert. Alles liep uitstekend, doch tegen half elf zoch ten de meeste passagiers hun kajuit op. Savage maakte de deur van zijn kajuit stevig dicht en zette als extra voorzorgs maatregel zijn zware Gladstone tasch er tegen. Verder kon men alleen door hot raampje binnenkomen, doch dat was te klein en uit voorzorg schroefde hij het nog dicht. Nu kan ik gerust slapen tot inorc-n ochtend, dacht hij; hij ontkleedde zich en was weldra vast in slaap. Hij werd wakker met een gevoel, al-- of er een ijzeren zand om zijn hoold zat. Het was klaarlichte dag: de maclum-s werkten niet, liet zonlicht viel door het raampje naar binnen. Savage richtte zich met moeite op en. keek naar huilen. Over het blauwe water zag bij den Tafelberg en daaronder lagen Kaapstad, de haven en de dokkeu. Het was een prachtig gezicht, m1. v Savage genoot er niet van. Hij voelde i. ei doodziek. Zijn tong was verdroogd in zi mond. Zijn handen waren machteloos cn vonken licht verblindden zijn oogen, ais hij naar het water wilde kijken. (Wordt vervolgd).jj „A

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5