Tegen Ti air negen verscheen ïle eerste van het drietal. Hij ging met zijn rug te gen de ■winkeldeur' staan en morrelde zoo even aan het slot. Daarop verwijder de de kerel zich om een paar minuten la ter met zijn medeplichtige terug te keeren Beiden verdwenen toen in een oogwenk in den winkel. De inbraak was aangevangen. De buurman-winkelier begreep, dat nu bet- oogenblik gekomen was, om de politie van het bureau Pieler Aertszstraat het afgesproken „seintje" te geven. Een vijftiental agenten, dat reeds ge reed stond, rukte daarop uit en drie mi nuten later stonden de manschappen voor den wijnhandel. Voor de winkeldeur, die nu van binnen mei een knip afgesloten bleek, posteerden zich een paar agenten, terwijl anderen iu do aangrenzende straten postvatten om ontsnapping van de ingeslotenen onmoge lijk te maken. De overige politiemannen begaven zicli 'door het naastgelegen perceel naar do achterzijde van pand 147. en met de revol ver in de vuist traden zij van dien kant de woning binnen. De beide inbrekers, die intusscken na tuurlijk onraad bemerkt hadden, worden in de slaapkamer op een bed neergehurkt aangetroffen. In den betrekkelijk korten tijd, dien zij in het perceel doorbrachten, hadden de inbrekers reeds een ware chaos veroorzaakt. Kasten waren opengebroken en de laden zoowel als de inhoud lagen over den grond verspreid. Groote geldbe dragen had de filiaalhouder niet in huis, maar wel lagen een aatal rolletjes zilver geld gereed om te worden mgegenoonen. De beide inbrekers gaven zich zonder verzet over en werden geboeid weggevoerd Beiden zijn recidivisten en een hunner werd reeds geruimen tijd gezocht, daar bij van verschillende opensluitingen wordt verdacht. De man met de fiets, die waarschijn lijk als „uitkijk" gebezigd was, is er na tuurlijk van door gegaan. Hij is nog niet opgespoord. Broekhuys-obligaties in beslag genomen.^ Gisteren zijn in geheel Twente bdj ver schillende loterijkantoren obligaties in be slag genomen, waarbij Broekhuys betrok ken schijnt te zijn. De overwegen der Spoorwegen, Door de Nederlandsche Spoorwegen zul len naar men - meldt- op alle overweg- boomen twee roodgekleurde glazènreflecto- ren worden aangebracht en wel op een 011* «lerlingen afstand van 1 meter in het mid den van den boom, zulks tot veiligheid van het verkeer. De wegkaart in N.-Brabant. In West-Noord-Brabanfc zijn gedurende de Paasc-hweekdagen honderden processen- verbaal opgemaakt tegen wielrijders enz., die niet voorzien waren van een zooge naamde wegkaart, die voor de provinciale wagen in N.-Brabant verplicht- is. De over treders zijn vreemdelingen, die op bezoek gingen naar verschillende plaatsen in Bra bant en niet- wisten, dat voor .enkele rit ten in alle gemeenten vrijkaarten te krij gen zijn. Een ar.der militair kosthuis opgezocht. Hen meldt uit Barneveld: Uit ontevredenheid over bet eten, zijn Maandagnamiddag 41 militairen uit bet- Be- monte-Depot te Millingen weggeloopen. Drio soldaten kregen echter berouw en keerden eenigen tijd later terug, terwijl de overige 38 naar ..De Harskamp" zijn gewandeld. Zonnetijd, Zomertijd en Middelbare tijd. De zomertijd beeft te Diever (Drenthe) een middelbaren Nederlandschen tijd doen ontstaan. De toren der N.H. Kerk aldaar geeft zomertijd aan en die der Gereformeer de Kerk zonnetijd, wat 'n beele verwarring gaf voor de schoolgaande kinderen, waarom men daar de school laat beginnen en eindi gen volgens een eigen tijd, die juist in het midden valt tusschen zomer- en zonnetijd. Zoo zijn beide partijen tevreden gesteld 1 (Hbld.) Grasboter De Leer M. P. van der Sar te 's-Graven- zandc heeft aan de Koningin de eerste dit jaar gewonnen grasboter aangeboden!. FEtULLSïö.M DE PROOI VAN DEN GIER. Naar bet Engelsch van H. de Vere Stacpoole. i" Ofschoon Lavenne vermomd was ge weest, toch zou do dominéé hem.wel heb- r»en kunnen herkennen op het dek, waar hij op vrij geringen afstand stond. De tijd moet het leeren, dacht Savage bij zichzelf. De eerste bewegingen van de. boot op de diepe ze© deden de wangen verbleken *?n de glazen rinkelen en weldra was bij- sa de gebeele salon ontruimd. Savage kon er wel tegen en bleef op hei dek, doch de eerwaarde heer Bernard Tabrum was nergens te vinden. Hij was blijkbaar ziek of nam het ongunstige weer als voorwendsel om zich wat achteraf te houden. De volgende dagen was het mooier weer en op een vroegen morgen verscheen de plek van Tencriffe in de verte in het zui den als een sneeuwberg in de wolken. Zenïge uren later legde de Briton bij Las Palmas aan. De boot zou er een paar uur Stoppen om er een paar mailzakken af te feven en alsook kolen in te nemen. i Het was prachtig weer en Bernard Ta- brum was op het dek met de anderen om van het- schilderachtige uitzicht to genie ten, dat gevormd werd door de blauwe luclrf, de kleine bootjes en do fraaió kust. Savage stond pit te kijken, want het l?leef altijd mogelijk, dat Moschelles van de gelegenheid zou gebruik maken om on- BuitenL Berichten Hevige onweders boven Duitschland, Groote schade voor den 1 a n.d bouw. De laatste dagen woedden in zekere ge deelten van Duitschland onweders zoo hevig, als men sinds Juni 1880 niet heeft gekend. Zoo wordt uit de Oberlausitz ge meld, dat in tal van dorpen de bliksem is ingeslagen. Hagelbuien met ongewoon groote steenen, hebben zoo groote schade aangericht, dat vele velden opnieuw moe ten worden bezaaid. In Berlijn heeft het den geheelen morgen bij tusschenpoozen geonweerd. In het Westen van de stad sloeg do bliksem in een draad van de tram, waardoor bet ver keer geruimen tijd werd gestremd. Mijninstoiiing. In een steenkolenmijn nabij La Lou- vire (België) deed zich gisteren een in storting voor met het gevolg, dat yier mijmfërkcrs het leven verloren. De pest in Britsch-lndië. De builenpest in Lahore (Br.-Indië) neemt steeds toe. Er komen iederen dag 2U a 30 sterfgevallen tengevolge van de ziekte voor. Er zijn reeds vier colleges in de stad Lahore gesloten en de autoriteiten van an dere colleges overwegen insgelijks de slui ting hunner instituten. Er worden strenge maatregelen genomen om de ziekte tebestrijden. Droogte in Bengalen. In Bengalen heerscht sinds December een bijna onafgebroken droogte. De voor- jaarsoogst bedraagt slechts 5 pCt. van dien van verleden jaar. Slechts de „ganja" en de tabak zijn goed gegroeid. Wegens het uitblijven van regen beeft men geen jute en andere herfstge- wassen gezaaid. De water- en voedselvoorziening is in de meeste districten' nog voldoende, doch in vele dorpen begint 't water reeds schaarseh te worden. Klooster verwoest. Uit Belgrado wordt gemeld, dat bet bc- roemde klooster Hilendar op den berg Athos geheel door brand vernield is. 'Het klooster werd in de middeleeuwen door de Servische koningen gesticht en was van groote historische waarde. Op den berg Athos op het uiterste Zuid- Oostelijke punt van het Schiereiland van Saloniki gelegen, vindt men niet minder dan twintig kloosters, door Grieksehe mon niken van de orde van den H. Basilius be woond. Deze kloosters, die door talrjike schil ders en dichters bezocht worden, bevatten onmetelijke schatten. De vernietiging van het klooster Hilen dar beleekent een aanzienlijk verlies. Doodelijke ontploffingen. Sinds eenigen tijd waren arbeiders werkzaam aan het sloopen van het tucht huis te Yperen. In een punt op het aan het gebouw grenzend terrein hadden twee mannen granaten, die zij gevonden had den, geworpen, welke ze later kwamen weghalen. Tijdens deze bezigheid ontplof te één der helsche machines en één der twee mannen werd gedood, do andere zwaar gewond. Den volgenden dag was een arbeider uit Gbeluvelt met gevonden granaten bezig, toen eveneens één der moordtuigen ontplof te. Ook deze man werd gedood. Zijn lijk werd vreeselijk verminkt. Wagon met lucifers in brand. Op liet sjooorwegtraject BazelStein is een goederentrein, die het station Rhein- felden verliet, in brand geraakt. Het vuur was uitgebroken in een wagon, die met lucifers geladen was. Een spoorwegwachter, die de vlammen bemerkte, mankte alarm en vier brand spuiten verscEenen om den brand te blus- schen. Talrijke wagons zijn verbrand. Tragisch ongeluk. Te Straatsburg wasteen 11-jarige boe^ renknaap bezig te spelen met een touw, dat in zijn vaders schuur was opgehangen. De jongen schijnt in,, zijn eentje een exe- gemerkt de boot te verlaten. Hij scheen daar echter geen plan op te hebben en stond, kalm over de verschansing geleund het drukke tooneel aan te staren. Dames dringen zich "gaarne aan geeste lijken op en ofschoon de eerwaarde heer niet zoo bijzonder aantrekkelijk van uit zicht was, toch blonk hij op de boot in dat opzicht uit. Hij stond nu te praten met een dame van middelbaren leeftijd en Sa- vage was dicht bij hem geslopen. Hij wil de hem gaarne aanspreken en besloot om het nu te doen. Is dat Oro'ava, dominéé? vroeg 'bij7 naar do stad in de verte wijzend. HOOFDSTUK XXX. - - De Cararische eilanden. Bernard Tabrum keerde zich om op het geluid van die stem,, keek den vrager eens aan en,zei: i1 Neen, dat is Grand Canary. Orolava is op Teneriffe en Teneriffe is dat eiland daar rechts, aan stuurboord, zooals de zeelui zeggen. •u Hij had den toon aangeslagen van den reizenden geestelijke, die altijd gereed staat om hulp en instructie te verleenen aan zijn medereizigers en hoe zeker Sava ge zich ook van zijn zaak voelde,, toch rees er weer twijfel bij hem op. 1 Als het Moschelles inderdaad was, dan was de man een volleerde acteur, want in niets onderscheidde 'hij zich van een def tige dominé. Zich vermommen als mili tair of geestelijke vereischt nog iets meer dan de kleedij; men moet ook zorgen, dat bonding, stem en woorden in overeenstem ming zijn met het beroep. culïe te Kebben willen imi leeren, waarbij hij zelf als „veroordeeld" fungeerde. Bij dit zonderling sk i moet de knaap gestikt zijn in den strop, dien hij om den hals had geslagen. Zijn vader vond hem later dood in de schuur hangen. Treurig. Een brouwerij to Montreal (Canada) had hekend gemaakt, dat ze een flesch bier en gratis-drank zou geven aan allen, die zich daarvoor aanmelden. Een menigte van naar schatting 25000 personen bestormde de brouwerij cn de po litie moest versterkt worden om het volk in bedwang te houden. Onder de menigte bevonden zich vrou wen met kinderen op de armen, invalieden en menschen van allerlei rang en stand. Yelo liefhebbers van een gratis „biertje" raakten hun hoeden kwijt en zagen zich de ikleèren gedeeltelijk van het lijf gescheurd. Door een wonder gered. De Fransche gezant in Zwitserland, en indertijd secretaris-generaal van do Vredes conferentie is dezer, dagen ternauwernood aan den dood ontsnapt. De auto, waarin hij met een chauffeur een rit maakte in de buurt van Tours, geraakte in een sloot, en kantelde, zoodat beide inzittenden er on der geraakten. Zij werden als door een wonder van den dood door verstikking ge red. Terwijl de auto langzaam in bet slij- kerige water zonk, kwam de drukknop van den klaxon in aanraking met een stuk rots. Hierdoor werd bet apparaat in werking gesteld en stiet cenige minuten lang zulke hartverscheurende tonen uit, dat de aan dacht- van eenige in de buurt werkende landarbeiders werd getrokken. Zij kwamen toegeloopen en schoten te hulp, Dc chauf feur was reeds bewusteloos, terwijl de ge zant volkomen uitgeput was door zijn wan hopige pogingen zich onder de wagen van daan te werken. Sprinkhanenplaag; In het district Mudgers (Nieuw Zuid- Wales) heeft een sprinkhanenplaag aan zienlijke verwoestingen aangericht onder de gewassen. Een inwoner van de streek, die door het geteisterd gebied reisde, nam over een af stand van 23 K.M. een onafgebroken zwerm sprinkhanen waar. 8P0KT VOETBAL. Rcetert. De heer "W. Roetert heeft medegedeeld, niet meer in aanmerking te willen komen voor een plaats in liet Nederlandsche elf tal dat op de Olympische Spelen te Parijs zal uitkomen. ATHLETIEK. Het programma van de'Zondag 18 Mei door den Zuid-IIolIandschen AthletieR- bond op bet terrein van A. S. C. te Leiden te houden nationale athletielc-wedstrijden luidt als volgt: 1. 100 M. hardloopen voor nieuwelin gen. 2. 400 M. hardloopen niet voorgift. 1 3. Speerwerpen. 4. 1500 M. hardloopen cm het kam pioenschap van den Z. H. A. B. 5. Hoogspringen met aanloop. 6. Viermaal 100 M. estafette. 7. Viermaal 80 M. estafette voor dames 8. 80 M. hardloopen voor dames. 9. Balwerpen voor dames. 10. Verspringen met aanloop voor da mes. 11. 80 M. hardloopen voor juniores van 15 en 16 jaar. - 12. 60 M. hardloopen voor juniores niet ouder dan 14 jaar. 13. Viermaal 60 M. estafette voor ju niores niet ouder dan 14 jaar. 14. Viermaal 80 M. estafette voor ju niores van 15 en 16 jaar. 15. Vèrspringen met aanloop voor ju niores niet ouder dan 16 jaar. De nummers 1, 2, 11, 12, 13, 14 en 15 zijn open voor alle sportbeoefenaars. Do overige nu maners zijn alleen open voor leden, aangesloten ibj de Nederlandsche Athletiëk Unie of den Z. H. A. B. Ik maak mijn exuses over mijn on wetendheid, zei Savage, maar ik ben nog niet veel verder geweest dan Brighton. Excuses zijn hier misplaatst, her nam Tabrum, het is een genot om iemand te ontmoeten, die niet overal geweest is. Ja, dat is Grand Canary. Reist u naar Kaapstad'? i Ja, zelfs nog verder. R Verder, zei Tabrum met een zucht. Afrika is het land van steeds verder..* dat heeft menigeen tot zijn schade onder vonden. Verder dan Kaapstad is Durban, nog verder is Transvaal, verder vooruit is Rhodesia en dan verder vindt men zijn graf. Dat is menigeen overgekomen, die daar rijkdommen ging zoeken, een kennis van mij heeft die tochten gemaakt en het is op het laatste uitgeloopen. Rookt u? Gaarne. Dank u. De eerwaarde heer bracht een sigaren koker voor den dag, een doodgewonen nieuwen koker en bood Savage een sigaar aan, een duur merk, en Savage schatte die terstond op.zijn waarde. Bernard Ta brum rookte sigaren als een millionair; dat was een aanwijzing te meer. Savage bracht vuur aan dc sigaar en omdat het nog kort voor den lunc-h was, stelde hij Tabrum voor om naar de rook kamer te gaan en een glaasje sherry te nemen. -.! Tabrum woTd spraakzaam door den wijn; hij vertelde van z'n reizen, sprak over zichzelf,over zijn gemeenteled<m, hun ondeugden en deugden en deed dit op een wijze, die den oningewijde zou doen ver moeden, dat hij 'n waar Christen was en een meegaand karakter had. Zou dit nu de man zijn, die een kocl- SCHAKEN. R.-K. Schaakccmpetitie. Do stand van de R.-K. Schaakcompeti tie is na de wedstrijden, welke op Twee den Paaschdag te Leiden hebben plaats gehad, thans als volgt: Pion. R.S.R. R.L. D.N. p. De Pion, A'dam 44 3 0 R.S.R., R/dani 5* 5il) 4 2) 2 Ruy Lopes,'s-Gr. 7 Hl) 4* 1 D. N,. Zoeterw. 42) 5* l De ontmoeting tusschen de schaakclubs te Amsterdam en lo Zoeterwoude moet nog op een nader te bepalen dag plaats heb ben. 1) Drie partijen moeten nog beslist worden. 2) Twee partijen moeten nog beslist worden. LUCHTVAART Vliegongeluk. Op liet oefenterrein voor vliegers te Vil- lacoublay hield de kapitein-vlieger Monet landingsoefeningen, toen op een gegeven oogenblik zijn toestel met den kop om laag neerstortte in het bosch van Bièvres. De machine werd verbrijzeld en Monet werd op slag gedood. Zijn lijk werd naar het militaire hospitaal te Versailles over gebracht. Toen te Geneve gistermorgen een mili tair vliegtuig deelnam aan manoeuvres, werd het plotseling door een rukwind ge kanteld. Het stortte omlaag en vloog in brand. De piloot, een luitenant, kwam hierbij cm liet leven, terwijl de verkenner, eveneens een luitenant, er wonder boven wonder met een beenbreuk afkwam. Land- en Tuinbouw Kippen houden cp de Bcsrderij Er wordt den laatsten tijd een kraebtigo propaganda gemaakt niet slechts voor uitbreiding der kippenhouderij, welke vooral voor den zandboer een belangrijke tak van zijn bedrijf is geworden, maar vo.oral voor een hoenderteelt. Dat wil zeggen: voor een zoodanige teelt of (en) fokkerij en verzorging, dat van een zeker aantal boenders een zoo groot mogelijk rendement (opbrengst) mag worden ver wacht. Wanneer we in dit verband spreken van „verzorging", dan moet dit woord wórden opgevat in den ruimslen zin: dan dient men daaronder te vers'taan niet al leen de voedering, maar ook de huisves ting; de inrichting eh reiniging der hok ken; het voorkomen en behandelen van ziekten. Het is vooral de vóór een paar jaar opgerichte Neder). Federatie van Vereenigingen van Bedrijfspiuimveehou- ders. die op allerlei wijzen, en alleszins doelmatig, eon gestadige propaganda, voert. Zoo pas heeft zij weer een brochu re, de tweede, het licht doen zien, van de hand van den heer Westerink, Rijks- pluimveeconsulent te Beekbergen, een ge schrift van oen 50-tal bladzijden, dat aan de leden der landbouworganisaties, bij ge tale genomen, a 8 cent per exemplaar wordt gereven]Men rekent dus op een zeer ruime verspreiding, 't Is te hopen, dat men niet misrekent, dat duizenden landbouwers dit boekje aanschaffen en lezen. Want op het laatste komt het na tuurlijk aan. En wie-dit doet. en. de gege ven wenken ai voorschriften in acht neemt, zal ongetwijfeld van zijn kippen nog heel wat meer voordeel halen dan lot dusver. Op één ding willen we vooral in dit ar tikeltje wijzen: de huisvesting. Deze laat op ve'e boerderijen zeer veel, soms alles te wenschen over. Tot groote schade vaak van den boer ki'ppenhouder, want terecht wordt de huisvesting der hoenders dc hoeksteen voor rendabel kippenbouden genoemd. In vele gevallen is er op de boerderij heelemaal geen bok voor de kip pen. De dieren slapen in schuren en stal len, op wagens en schotten, en bevuilen alles. Zij zwerven overdag rond, hurken bij regen en sneeuw onder struiken, en hooibergen. Zulke hoenders zijn veelal trage, vadsige dieren, te akelig om vlijtig bloedigen moord bad begaan en zelfs in zijn jeugd zijn geweten met zulk een moord bad bezoedeld en die zijn leven aan de galg zou eindigen? En toch was bij het zeker wel. Hij bad zich verraden door de sigaar. Een eenvoudige dominó zou het zeker een misdaad achten om zulke duro sigaren te rooken, en deze man had er een koker vol van en hij gaf ze achteloos aan den eersten den besten vreemdeling. De dominé was zeer populair op de boot, zoowel onder de beeren als onder de dames. Op den eersten Zondag na liet vertrek van Las Palmas, leidde bij den dienst in den salon en hield een heel goe de preek. Savage kon er geen aanmer king op maken al deed hij ook nog zijn best daartoe. i—Zou Lavenne toch nog ongelijk heb ben gehad, dacht hij na den dienst, de man is precies wat hij voorgeeft te zijn. Maar de tijd z?tl het leeren. Den volgenden dag gebeurde er iets, dat Savage nog meer in de war bracht. Hij lag in zijn kajuit te rooken en te lezen, toen hij een luid geschreeuw van de brug hoorde klinken; plotseling stopte de boot, Savage holde aan dek. Een man overboord. I Die kreet weergalmde van dek tot «dek en aan stuurboord stond bet vol ma trozen. Een machinist was overboord gevallen en een van de passagiers was hem nage sprongen. Wie? Dat wist niemand en iedereen wachtte in spanning op bet roeibootje, dat den redder en den geredde aan boord had Het bootje was vastgelegd en men zag onderin den half verdronken machinist STAU Ni ING. De nieuwe Minister-President van onlangs aan het bewind gekomen socialis* tiscbe regeering in Denemarken. hun voedsel te zoeken, behept met ziek"-* ten,_ en vervuild door luizen en ander on gedierte. Dat er dan niet veel eieren! worden geraapt, de dieren in ieder geval hun hóógste prestatievermogen niet kun nen hereiken, hoeft hcusch geen verwon dering te wékken. Lezer, is bij U wellicht! de toestand ook zoo? Of is er wellicht wel voor een nachthok gezorgd, maar bo ven koe- en varkensstal, waar de dieren! lekker warm zitten? Dit laatste kan zoo zijn, maar wat is het gevolg? De kippen komen buiten uit hun benauwde, donkere holen, vatten kou, waarvan snot en dipli- terie het gevolg is. Deze kweekplaatsen van ongedierte, zonder lucht en veel te warm, moesten zoo gauw mogelijk wor den verbrand, als dit een niet al te gevaarlijk middel was. De kippen zitten den geheelen nacht in den warmen wa terdamp van den stal', en men verwon dert z:eli dan nog. als kam en lellen overdag bevriezen. Van schoonmaken is in den regel geen sprake. Éénmaal per jaar, en dan nog met tegenzin, vanwege de vele ongenoode gasten, wordt do mest met kruiwagens vol weggebracht, als n.l. de moestuin wordt gemest. JTecft men dan vergeten, dat kippenmest ?n dat warme, hol veel ammoniak (stikstof) af staat en do kinpen in den winter soms 16 uur bo ven deze prikkelende gassen moeten zit ten? 't Is waarlijk geen wonder, dat de kippen vaak verstandiger dan de men- sclien deze ■stirikgafoi ontvluchten, waar ze door onged:erle wo-den geplaagd, en ergen.A anders gaan slapen. Heiireh, de dieren kunnen geen eieren 'eggen van bcteekenis, als zij zoo zijn gehir'svest. 't Is echter zoo: al'e win tere Mende is spoe dig weer vergeten, als do bravo dieren in het voorjaar en in den zomer bun plicht doen. Dan hoort men nog dikwijls, dat de dieren toch goed hebben gelegd, klaar men mist de wintereie~en; ;n den winter zijn de eieren schaarseh en dus duur. 't. Zijn de wintereieren. die de kippen bouderij tot een loonend onderdeel van het boerenbedrijf maken. En 't zijn dg* wintere'eren. welke hij een goede huis vesting het kivmenhok betalen. Zonder in groote onkosten voor oen weelderig win terverblijf te vervallen, kunnen wij win-j tereieren rapen. Een degelijk kippenhok' kan goedkoop zijn, a's men met overleg te werk gaat. Heel vaak kunnen bestaande hooibergen, wagenschuren, stallen of hij-:, gebouwen worden benut, om daarin een ruimte voor de kippen af te timmeren. Ook kan men wel eens een gebouw of schuur als achterwand of z'jwanl van liet kippenhok gebrirken en zoodoende materiaal uitsparen. Zelfs al houwt men' een afzonderlijk kippenhok in weide of boomgaard, dan behoeft dit nog geen ka pitaal te kosten. "Werkteekenincen van doelmatige hoenderhokken zhin voor en kele dubbeltjes verkrijgbaar bij den lieer Westerink te Beekbergen. - w C. B. LEIDSCHENDAM. Uitvoering Patronaat. Maandagavond had de eerste uitvoering plaats van heb tooneelspel ,;Do Weerwraak der Kabouters" Deze avond werd uitsluitend gegeven voor de ouders van de leden. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat het spel schitterend was; ook-de mandoline club heeft getoond wél wat te kunnen. liggen, terwijl iemand zonder jas naast den eersten officier achterin zat. Het was ds. Bernard Tabrum. Savage keerde zich geschokt af. Deze moordenaar en schurk was dus de heldhaftigste man op do boot, en hij liacl een daad verricht, die door iedereen werd toegejuicht. Dien avond werd een vergadering in den salon belegd om ds. Tabrum een zil- veren schotel aan te bieden. Savage tee- kende op de lijst voor tien gulden. Den volgenden avond, toen do lichten op het dek uit waren en de pasagiers be- neden waren, kwam Savage nog op liet dek om een pijp te rooken. Het was een' donkere avond, zwaro wolken dreven langs den hemel; het dek was in diepe duister nis gehuld en men hoorde geen ander ge-, luid dan het stampen der machines. Sara- ge stond naast den grooten mast cn ont stak een lucifer, om zijn pijp op te sle-; ken. Een seconde later vloog een voorwerp rakelings langs hem been en kwam legen mast terecht. HOOFDSTUK XXXI. 1 Het mes. Het voorwerp dat tegen den mast vloi j viel aan zijn voeten neer. Hij bukte n. de lucifer in de hand. Het was een mes. Hij raapto het op, wierp liet eindjo luci-; fer weg, wikkelde het mes in zijn zakdoek en stak bet in zijn zak. Zoo snel bij kon liep hij naar den ach terkant. De slaapkamer van Bernard Ta-, brum was aan dien kant; vlak er tegen-, over was een hadkamer. Savage duwde uo, deur daarvan open en wachtte. Het elec-v trisch licht was uit. !-*f

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4