RADIO g 9 ■ffiïgavö cTaarvan ?s mogelijk geworden doordat zij reeds ongeveer 1200 abormé's tellen. Zij trekken in binnen- en buitenland do aandacht. Eene is ook reeds in de Duit- sche taal overgebracht, terwij! een En- gelsch tijdschrift op het verschijnen cener Encrelsche bewerking aandringt. Na afloop der voordracht werd het Pharmaceutisch laboratorium bezichtigd. De Christelijke H. B. S. Maandag, 5 Mei, wordt aan do Kagcr- etraat (even voorbij ,,'t Posthof") het nieuwe gebouw voor Christelijk Middelbaar Onderwijs geopend. Statig ligt het aan de nog niet doorgetrokken straat, met weidsch uitzicht op Poelgeest en Warmond. De ar chitect, de heer W. Fontein, is tewerk ge gaan volgens het eenvoudige en beproefde grondplan: twee vleugels loodrecht op el kaar slaande en samenkomend in een hooger „donjon", waar vestibule en trap penhuis in worden ondergebracht. Het voordeel van een dergelijk plan is, dat de bij een school onvermijdbare, eentonige ramen-rijen broken en een binnenplaats gevormd wordt, waardoor het sombere matglas in de localen overbodig wordt; ook liggen nu alle localen op de zonzijde. Wij werden in de gelegenheid gesteld het gebouw ook inwendig te bezien, vóór do officieele opening en het inwendige be antwoordt volkomen aan het fraaie uiter lijk. De klasse-localen zijn alle verschil lend gepléisterd en geschilderd, wat het idee ,.in je eigen klas" te zitten versterkt, en geven plaats aan 30 leerlingen, in do meeste localen in twee-persoonls-banken gezeten. De vloer is vervaardigd van kurk- linoleum, een zeer duurzame stof. In ieder locaal bevindt zich een kast voor het op bergen van atlassen, enz. De ruime, be tegelde gangen, waarvan het houtwerk door het gehecle gebouw in donkerblauw «n fel-oranje is gehouden, zien er frïsch uit. Hier en daar zijn fonteintjes aange bracht volgens een modern systeem. Het water borrelt er op tot een straaltje van 1 d m. hoogte, zoodat dorstige leerlingen, zonder hun hand to gebruiken, drinken kunnen. Gelijkvloers zijn aangebracht, behalve enkele klas-localen, rechts: directeurs kamer, aula, natuur-, en scheikunde met ap- en dépendances; links: leraarskamer, meisjeskamer en gymnastieklocaal met kleedkamer. Hoewel de school in het tee lten der bezuiniging staat, bezit zij toch een aula, uitgespaard door wegneming van drie loeaalmuren, waardoor één groole zaal ontstond. Zoolang bet aantal leerlin gen niet de geheele school vult, kan deze toestand bestendigend blijven. In de aula zullen 's morgens do leerlingen gezamen lijk tot gebed bijeenkomen. De amanuen siskamer, tusschen natuur- en scheikunde gelegen, is door rails met deze Iocalcn ver- honden ter aanbrenging der toestellen. Dc zeer ruime en goed uitgeruste gymnastiek zaal. sluit hot gebouw in het Zuiden af. Het mooie, met z^varle en gele geglazuur- den steen bekleede trappenhuis ingaande valt het kleurige, groole raam op: Christus fo midden der korenvelden met zijn leer lingen wandelend, vervaardigd door J. Broero uit Rotterdam naar het bekende schilderij. De zware basementen der trap pen worden heneden gesierd met gebrand schilderde lampen, hoven met hangplanlen en palmen. Op de le -verdieping zien wij de meeste klasse-localen, de bestuurskamer, tevens bibliotheek (hoven do vestibule), daarnaast het kaarfenkamertje (er is geen aardrijks- kundelocaaiX een handwcrklocaal, dat, wegens bezuiniging, wèl gebouwd maar niet ingericht mag worden en do luchtige, hoog "'W-lfdo Mnd- en Ij-okorrraal, a v- bij een geheimzinnig bergplaatsje voor gipsmodellen e.d. In de rechter-vleugel nog plant- en dierkunde met werkkamer voor den leeraar. Nu kunnen wij nog een kijkje nemen op 't „Astronomie-terrasje", bestemd voor populaire sterrekuudige waarnemingen, en op een te nauw trapje naar de zeer ruime, zolders klauteren, waar de buizen der cen trale verwarming samenkomen. Al telkens hadden wij uit de hooge ven sters neergezien op de comfortabel aange legde wandelplaats, van groote witte ban ken voorzien. De. opgehoogde, beplaveide wandelpaden, wegen zijn 't bijna, hergen in hun hellingen wel 500 rotsplantjes zoo dat de bloemen der wijsheid" al wande lend hun naamgenooten bestudeeren, kunnen, waaivoor ook gelegenheid is in don botanischen tuin, terzijde van het ge- oouw gelegen, achter de fietsenbergplaats en do concierge-woning. Zoo terugwandelend uit den tuin doet de facade met 't groote gebrandschilderde raam van het trappenhuis royaler aan dan Vanaf de Kagerstraat; zóó gezien is 't oen werkelijk mooi gebouw en tevens practisch uat aan alle gestelde eischen zal voldoen. Ten bats yan het N.O.C. Gisterenavond zou in de Stads-Gehoor- fcaal de aangekondigde Sportrevue „Op ter Olympiade" opgevoerd worden. Door ziek te van Pisuisso werd de voorstelling, ech ter eenigo dagen geleden afgelast en in allerijl werd mr. A. AV. Kamp, de beken de Nederlandscho voordrachtenkunstenaar gevraagd, dio bereid was op te treden. Ook liet danspaar Maud en Willy Yardaz tdo heer en mevrouw Bosboomvan Beijnevelt) zou zijn medewerking verlee- hen, doch het Olympisch Comité werd ook hierin teleurgesteld, daar in den namiddag gericht werd, dat ook Yardaz wegens ziekte verhinderd was op te treden. Het Comité had zich toen nog tot Pisuisso om hulp gewend en deze zorgde er voor, dat sijn vrouw, Jenny Gilüams, met Henk •Stuurop de aanwezigen niet geheel en al lou teleurstellen. De Voorz. van het Comité, dr. C. J. A. Van Iterson, opende den avond met een bijzonder woord van welkom tot jhr. mr. dr. N. C. de Gijselaar en zijn echlgenoolo «en den luit.-kol. W. de Reus. Spr. gaf in korte trekken weer de langzamerhand grooter wordende .lijdensgeschiedenis van het Plaatselijk Olympisch Comité en deel de verder mede, ,dat deze avond ongetwij feld zou kunnen slagen, daar het publiek hiertoe' zou kmmeh medewerken 'door een bezoek aan do kermis, die na afloop in de kleine Stadszaal werd gehouden. Hierna was het woord aan mr. Kamp, die in aardige causerieën de aanwezigen kostelijk wist te vermaken. Noemen we b. v, zijn schets over zichzelf als sportman, de schoolopziener en de rups, om hij slechts enkele te blijven. De aanwezigen lachten als zij wellicht in weken of maan den niet gedaan hadden. Mevr. Pisuisso gaf eenige keurige liederen ten beste en de haar gebrachte bloemenhulde was al leszins verdiend. Enkele padvinders gaven ter afwisse ling eenigo keurige staaltjes van behen digheid op hun rijwiel te genieten en de avond kon als zoodanig tocli als geslaagd beschouwd worden. Namens het hoofdbestuur van het Olympisch Comité dankto kapitein v. Ros- sum het Leidsclie Comité, dat alle moeiten trotseerend erin geslaagd is ook dezen avond tot een succesvollen te maken. Na afloop vermaakten de aanwezigen zich nog geruimen tijd op do vroolijke kermis, terwijl de avond met een hal in den foyer werd besloten. De emigranten naar Canada. Naar aanleiding van de gisteren in de Raadzitting gestelde vraag 'betreffende den toestand van de emigranten naar Canada vernemen we nog, dat van een tiental der vijf-èn-twintig reeds zéér gunstige berich ten zijn binnengekomen Wij hebben eenige van tevredenheid overvloeiende brieven ge zien; van geen enkele nog Heeft do com missie een slechte tijding ontvangen. Tooneelwedstrijd. Door de Tooneelvcreeniging Vondel Zal ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan een Nationale Wedstrijd worden gegeven in blij- en küuöhtspelen in twee bedrijven in de maanden October, November, December 1924 en Januari 1925. Tooneelvereenigingen die nog geen in leeken biljet hebben ontvan gen, kunnen deze aanvragen aan het Secre tariaat, Zijlsingel 3, Leiden. BLOEMENTENTOONSTELLING. Hedenmiddag is in een tweetal zalen van café-restaurant !t Posthof do vicr- daagscho tentoonstelling van afgesneden bloemen begonnen, uitgeschreven door de afd. Oegslgeest van de Algemcene Yereeni ging voor Bloembollencultuur. Behalve enkele vaste planten en decora tieve groepen bestaan de inzendingen ge heel uit narcissen en tulpen, op het oogen- bli-k de bloem van den dag. Do tentoonstelling 2iet er, zooals trou wens niet anders te verwachten is, uitne mend verzorgd uit. Te omstreeks half drie hield de Voorz. der afd., de heer G. F. Hemerik, de ope ningsrede. Spr. heette vooral welkom do vertegen woordigers der gemeenten Leiden en Oegstgeest, de wethouders Reimeringer en Spaargaren en den afgevaardigde der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, dt?n heer AVarnaar uit Sassenheim. Spr. zeide, dat het bestuur zich giste ren nog had afgevraagd, hoe. deze tentoon stelling gevuld zou moeten worden en of de bloemen, die toch meest van het open veld moesten komen, niet te veel van den storm geleden zouden hebben. Doch alles is nogal meegeloopen, er waren vanmor gen zelfs teveel bloemen. Daarvoor brengt spr. dank aan do inzenders, maar even eens aan de jury vooral aan wie de beoor deeling de^ ingezonden narcissen was op gedragen, waarvoor waren gevraagd de nieuwste en do beste soorten. Gezien de korte voorbereiding is deze tentoonstelling geheel boven spr.'s verwachting. Hij uit verder den wensch, dat er veel publiek moge komen, opdat het kunne kennis ne men van het vele schoone, dat deze ten toonstelling biedt en dat mede daardoor de kas versterkt wordt, opdat do afd. volgend jaar flink uit kunne komen op de alge- meeno tentoonstelling. Na een woord van dank aan den gérant van Posthof, die zijn zalen ter beschikking stelde, verleende spr. het woord aan den heer Warnaar, die namens de Alg. Ver. het bestuur feliciteerde met dezo mooie tentoonstelling en den wensch uitsprak, dat zij aan het beoogde doel moge beant woorden en dat de kweekers in de toe komst alles zullen aanwenden, om het vak hooger op to voeren. Namens het Gemeentebestuur van Lei den dankt de heer Reimeringer voor de ontvangen uit nood iging. Spr. geeft de ver zekering, dat het Gemeentebestuur van Leiden met groole belangstelling volgt de cultuur, die een zoo groote plaats in neemt in de wereld en hij eindigt met den wensch, dat de tentoonstelling aan haar doel moge beantwoorden. De voorzitter dankt beido sprekers en verklaart hierna de tentoonstelling voor geopend. 1 Bekroningen. Groep I meest uitgebreide collectie nar cissen. Gouden medaille: Warnaar en Co., Sas senheim; verg. zilv. med. Gebrs. Eggink, Voorscholen; zilv. med. G. Lubbe Thzn., Oegstgeest, id. P. v. Deursen, Sassenheim; br. med. G. E. Hemerik, Leiden, en A. Frijlink en Zonen, Sassenheim. Groep II. Nieuwigheid Narcissen. 1 Gouden med. Warnaar en Co., Sassen heim, met Orango Glow; verg. zilv. med. id. mot Golden Narvet; verg. zilv. med. G. Lubbe Thzn., Oegstgeest mét Hortula- nus Witte; zilv. med. Gebrs. Eggink, Voorschoten, met Freasure, zilv. med., id. met Yellow Poppie; 2ilv. med. Warnaar en Co., Sassenheim, met Brightling; zilv. med. A. Frylink en Zoon met iWillington. Groep IV. Tulpen. Zilv. med. C. Vianen, Rijnsburg. .Groep VI. Collectie Bijgewassen: Gou den med. Gebrs. v. Egmond, Oegstgeest; verg. zilv. med. miet toegek.j/sih'V mecf. G. Lubbo Thzn., Oegstgeest. Groep VII. Bloemwerk v. Narcissen. Gouden med. J. Buurman en Zn., verg. zilv. med. C. Hosman, zilv. med. J. Kriest 'Jzn'zilv. rnecT. li'. KorS, bronzen med. Gebrs. den Older, allen te Leiden. Groep IX. Decoratieve groep. Gouden med. Gebrs. den Older; verg. zilv. mod. J. Kriest Jzn.; zilv. med. L. v. d. Putten, Oegstgeest. Bijzondere onderscheidingen: verg. zilv med. bloemstuk narcissen van J. Buur man en Zn., zilv. med. narcis Orange Glow, Warnaar en Co., zilv. med. decora tieve groep Gebrs. den Older, zilv. mod. bloemstuk a la Biedenneyer, J. Kriest Jzn., bronzen med. groep bijgewassen, Gebrs. v. Egmond. Door H.' M. de Koningin is bekrachtigd de benoeming van prof. dr. N. J. Krom, hooglecraar, alhiei', en ds. D. Plooij predi kant, alhier, tot gewone leden der afd. Let terkunde van de Kon. Academie van We tenschappen. Op de gisteren tó 's-Gravenhage gehou den 18e algemeen e vergadering van het Spraak- en Zangpaedagogisch Genoot schap werd mej. K- v. d. Horst, alhier, als bestuurslid herkozen. Voor het machinisten-examen diploma B slaagde gisteren te 's-Gravenhage do heer G. H. v. d. Zwart, alhier. Naar wij vernemen, is de heer Maas, in specteur van de Levensverz. Maatschappij Utrecht, met ingang van 1 Juni.als zoodanig benoemd te 's Hertogenbosch. In het Katholieke leven alhier zal de heer Maas worden gemist. Hij was een groote stuwkracht voor de „Vriendenkring", welke vereeniging voor een niet gering deel haar bloei aan hem heeft te danken; een krach tige ij veraar ook voor het Liefdewerk „Oud Papier", voor welker uitbreiding hij ook veel heeft gewerkt. Een slager alhier is opgelicht voor ecnig spek en worst ter waarde van f 3, dat een meisje heeft gehaald, op naam van oen mevrouw, klant van den slager. Do 75-jarige H. uit Zoeterwoude is gis teren op do Beestenmarkt tengevolge van dronkenschap zoodanig gevallen, dat hij in het Acad. Ziekenhuis moest worden verbonden. Toen zulks geschiedt was, werd hij overgebracht naar het politie posthuis aan do Steenstraat, doch daar rukte hij het verhand van het hoofd, zoo dat hij weer verbonden moest worden. Da wondo was inmiddels zoo ernstig, dat eerst do aderen moesten afgebonden wor den. Later weer teruggebracht in den po litiepost moest men hem bewaken, om weer erger te voorkomen. Van do twee gezusters K., aangehouden wegens winkeldiefstal, is er een ter be schiking gesteld van den hoofdcommissa ris in Den Haag en do andere ingesloten in het Huis van Bewftriug. Gisteren stond mej. O. in haar woning aan de Geeregracht op een ladder schoon te maken op den overloop van de hoven- verdieping. De ladder' gleed plotseling arif, do juffrouw sloeg om voor het hek van do trapj doch bleef gelukkig met den voet tusschen de ladder steken. Zij slaagde er in zich weer naar boven te werken, waar na buren den E. H. D. waarschuwden, dio do juffrouw hulp verleende voor do beko men kneuzingen. Een. verslag van het Berliner Dom- clior plaatsen wij iix oxxs volgend num mer. OEGSTGEEST. Geitenfokkerij. Vrijdagavond verga derde dc plaatselijke afd. v. d. Par. R.-K. hond Geitenfokvereen, in Z.-H. onder voor zitterschap van den lieer G. J. Sclxoonder- woerd. In het openingswoord feliciteerde do Voorz. den lieer D. den Hollander en familie met het 25-jarig huwelijksfeest. Dit ijverig en voorbeeldig lid der vereeni ging werd benoemd tot ecrelid. De uitgebreide notulen werden door den lieer A. Olsthoorn gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit de mededcelingen stipten we aan, dat wegens onvoldoende deelnamen de rubriek „Voor de Geit" in „de Bollen streek" niet. zal komen; dat verder in de vergadering van het tweede district o.a. de te houden tentoonstelling le Oegstgeest is besproken en de medewerking der andere afdeelmgen is verzocht; dat het onderzoek der melk of vetgehalte zal beginnen. Door den heer D. den Hollander wercl uitgebracht een verslag der gehouden jaar vergadering van den bond. Bij de trekking der derde voorjaarsver loting vielen de prijzen op de nummers 143 (een big) door Mej. Anna v. d. Post; 167 (een zilveren horloge) aan Mej. A. v. d. Bosch: 130 (schilderstuk in lijst) F. den Boor; 190 (clivia) T. v. d. Poel; 106 (gei- tenlam) Piet v. Dijk; 35 (geitenlam) J. Molenkamp. Met deze verloting was een aardig batig saldo voor de kas overgebleven. In de rondvraag kwam nog ter sprake de verandering en vervanging der keu ringsrapporten door het stamboek. Den heer H. v. d. Hoeven kreeg van den Voorz. een compliment, omdat bij de helft der loten had geplaatst. Hierna gebruikelijke verloting on sluiting. Laatsto Berichten WATERSPORT. Waterspcrt-Teiitccnstelling Warmond Kaagweek 19 2 4. Naar wij vernemen, heeft zich een Co mité gevormd tot het houden van een Watersport-Tentoonstelling te AVar- m o n cl gédurendo de Kaagweek 1924. Het ligt in de bedoeling dezo tentoon stelling een Watersport-tentoonstelling in den ruimsten zin des woords te doen zijn Dc Kaagweek, welke in het Nederlandscho WatersporHeved een allereersto plaats in- nemf, zal dit jaar vroeger dan anders en wel van 18—22 Juli c.k., gehouden wor den, terwijl het Comité zich de Tentoonstel ling van 15 t.m. 22 Juli e.k. heeft gedacht Het Comité heeft do beschikking over een groot, bij uitstek geschikt terrein, aan do Leede en tevens aan de Verlengde Dorpsstraat to AVar mond gelegen. Het Secretariaat is: Stadhouderskade 32, Amsterdam. Brand. Men seint uit Bergen op Zoom; Hedenmorgen heeft een brand gewoed in de brikettenfabriek van do firma As- selbergs en Co. De brandweer tastto het vuur met kracht aan en wist het tot de brikettenfabriek te beperken. De aanzien- lijko schade wordt door verzekering ge dekt. De oorzaak is onbekend. TELEGRAMMEN (Vaa onzen draaUL dienst). MIJNGASONTPLOFFING IN WEST- VIRGINIA. 114 arbeiders bedolven. NEW-YORK, 28 April (V.D.) Een Exchange-telegram uit Wheeling (Wesl- Virginia) meldt, dat 114 mijnwerkers wer den ingesloten in do mijn van de Whee ling Steel and Iron Cy to Benwood tenge volge van een gasontploffing. Andere ge dempte ontploffingen volgden. Do ingang van de mijn is geblokkeerd. De ontplof fing had plaats een half uur nadat de ar beiders hun werkzaamheden hadden aan gevangen. Arbeiders uit de mijnen in de omgeving werden in auto's naar do plaats van de ramp gebracht. De autori teiten te Pittsburg zonden reddingsbriga des. Tweo mijnwerkers werden levend naar hoven gebracht, doch zij zijn ernstig gewond. Weinig hoop op redding. NEW-YORK, 29 April (VJ>D Latere telegrammen uit Wheeliug in Virginia melden, dat 107 mijnwerkers werden in gesloten tengevolge van do ontploffingen in de mijn te Bentwoud. Nadat de puin- hoopen, dio den ingang blokkeerden, waren opgeruimd vonden de redders 5 dooden en 16 ernstig gewonden. Uit den ingang komt rook. Er bestaat weinig hoop, dat do mijn werkers levend zullen worden aangetrof fen. De intergealiieerde besprekingen. Poincaré naar Londen? PARIJS, 29 April (V.D.) De „Chi cago Tribune" meent te weten, dat Poin caré de volgende week tot het houden van besprekingen met Mac Donald naar Lon den zal gaan. Men ziet hierin een voor bereiding van een algemeeno intergeal- lieerde conferentie. Eon Be 1 g i s c h plan. BRUSSEL, 29 April (V.D.) Theunis en Hymans zijn gisteravond te 11 uur uit Parijs teruggekeerd. Zij zijn optimis tisch gestemd. Volgens ouzo inlichtingen hebben zij Poincaré een volledig plan voorgelegd' tot bespoediging van de uit- gite van een builenlandscho leening voor Duitschlaud en de vervanging van de pan den in het Roergebied door waarborgen. Poincaré heeft zioh laten overhalen geen vertraging te veroorzaken voor do geal- lieere besprekingen. België is van oordeel, dat de kwestie der intergallieercle schulden rustig kan worden besproken zonder evenwel het plan der deskimdigenn te vertragen. De opstand in Turkestan. Botsing aan dé Afghaan sche grens. LONDEN, 29 April (V.D.) Uit Riga wort d.d. 28 April aan de „Times" ge meld: Do tegenstrijdige berichten over groote opstanden tegen de Sovjet regeering in Turkestan, welke de regeering gedurende de laatste weken herhaaldelijk tegensprak, werden heden officieel bevestigd door een boelen te Moskou hekend gemaakte mede- deeling inzake een ernstige anti-revolutio naire beweging iu Bokhara en een gewa pende botsing aan de Afghaansche grens tusschen roode troepen en opstandelingen uit Afghanistan, die tegen Amur zijn op gestaan. Dc strijd in Honduras. Do hoofdstad door do rebellen genomen. AVASHINGTON, 29 April (V.D.) *-» Het st&atsdepartement ontving een tele gram meldende dat Tegucigalpa, de hoofd stad van Honduras na een strijd, die den geheelen nacht duurde, door de revo lutionairen is genomen. In de straten du ren de verwoede gevechten nog voort. De watervoorziening is verstoord. Het spoorwegongeluk bij Euston. LONDEN, 29 April (V.D.) Drie-en- twintig van hen, die gewond werden hij het Zaterdag nabij Euston plaats gehad hebbende spoorwegongeluk, liggen nog in het hospitaal. Drie verkecren nog in le vensgevaar. Bar.dietenoverval te New-York. NE AA7"-YORK, 28 April (V.D.) Dc ju- welierswijk te New-York werd heden in beroering gebracht door een aanval op Charles Krcsny, die overvallen werd door 3 bandieten. Deze stalen uit de safe en de étalage juweeleu ter waarde van meer dan 125.000 dollar. ËÜAR&TRERICHTEN LEIDEN, 2S 'April/ Veiling. Spinazie f 1120, Lof f 2334, AYaspeen f 2620, Gr. Peen f 35.20, Uien f 6S, Rapen f 2.50 3.20 alles per 100 kg.; Salade I f 710.20, Salade II 40: Bloemkool f 4044, Ra dijs f 5.406.S0, Raapstelen f 1.50—3, Rabar ber f 0.201.20, Prei f 2.40—3.80, Selderie f 0,901.70, alles per 100. 29 'April. Verte Varkensmarkt. Aangc- yocdr 450 stuks. 420 A'ette A'arkens f 0.65— UIT DE RADIO WERELD. Wat er varaverd te hceren is. 0.30 uur: F.L. (Eiffeltoren) 2600 M. Concert. 7.35 uur: 5.Ï.T. (Birmingham) 475 M. Concert. 7.50 uur: 2.L.O. (Londen) 365 M. Con^ eert. 7.50 uur: 5.W.A. (Cardiff) 350 AL „A woman of no importance", mo dern tooneelstuk. 7.50 uur: 5.N.O. (Newcastle) 435 M. Concert. 7.50 uur: 2.B.D. (Aberdeen) 495 M. Le zing, waarna concert. 7.50 uur: 5.S.C. (Glasgow) 420 M- Opera-concert, waarna werken van Engelsche componisten uit de 16e en 17o eeuw. 8.05 uur: 2.Z.Y. (Manchester) 375 M. Dansmuziek. 8.20 „uur: Eberswalde 2700 M. Concert. 8.20 uur: 6.B.M. (Bournemouth) 385 M* Opera-concert. 8.35 uur: Brussel 410 M. Concert. 9.20 uur: S.F.R. (Radiola) 1780 M. Lite-* raire avond, gewijd aan Anatolo France. 10.20 uur: 2.L.O. (Londen) 365 M. The Savoy Bands. De draadlooze en het Vaticaan. Begin Mei zal kardinaal Bourne van 'i station 2 L.O. van do British Broadcasting Cy. per draadlooze een toespraak houden. Deze toespraak zal waarschijnlijk spe» ciaal tot deii H. Vader gericht zijn. Gelijk men weet heeft het Vaticaan een' ontvangstation. Complete TOESTELLEN en ONDERCEELEN voor draadiooze telegrafie-telefonie tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages INÏEHH ELECTRIC iCfil COAT 6764 v.b. R. GEERAERTS-RELTEPw MARE 70 - TEL. 1118 - LEIDEN .62; 30 Licht soort f 0.600.58, Handel traag, aanvoer* groot. BODEGRAVEN, 29 April. Kaas. Aange voerd 326 wagens. 1ste soort f 4246, 2de soort f 3438, Controle f 3238. Handel matig. ROTTERDAM, 28 April. Binnenl. granen en peulvruchten. Tarwe met klein aanbod liooger verkocht f 13.9014.30, afwijkende van f 13—13.50. Rogge niet getoond. Gerst. Chevalier zeer weinig getoond f 13—13.50. Haver klein aanbod onveranderd f 9.75— 10.85. Erwten, Kleine groene onveranderd f 19 23. Kroon lager gestemd f 1822, Schok ker erwten lxooger betaald f 1821. Bruine boonen in do puike gezocht en lxooger be taald, terwijl afwijkende moeilijk waren te plaatsen. Puike' f -33SG, overigens naar kwaliteit van f 928, allee per 100 Kg. Buiten!, granen. Stemming kalm. Rog ge. AVestern II loco f 9.65, Zuid-Russische f 9.75. Gerst. Donau 11. kwaliteit loco f 195197, Zuid-Russ. naar kwaliteit loca f 204210. Kurrachee aangekomen incl. baal f 200, La Plata 63 kg. aangekomen incl. baal f 195. Haver. Petersburger naar kwaliteit loco f 8.80—8.90, Pobmersclie loco f 10.10, dito spoedig gewacht, f 10.20. Boekweit per 2100 kg. Nooi'd-Russische loco f 11.90, Zuid-Russische loco f lt.SO. Mais per 2000 kg. Odessa loco f 221.50, Amer. mixed loco f 227, dito ladendgela den f 215—216, La Plata oude oogst aange komen f 227, dito nieuwe oogst stoomend f 202, Galfox, aangekomen f 210212, dito stoomend naar gelang van aankomst f 207 —210. 29 April. Veemarkt. Aangevoerd: 210 Paarden, 5 Veulen, 2369 Magere Runderen, 728 Vette Runderen, 23G Vette Kalveren, 1469 Nuchtere Kalveren, 57 Schapen en Lammeren, 35 Ararkens en Ovcrloopcrs, 278 Biggen en 13 Bokken. Pi-ijzen per half Kg.:'. Koeien 37>25052J457GO cent; Os sen 505457H cent; Stieren 4550—54 cent; Vetto Kalveren 57M70—871490 cent. Per stuk: Melkkoeien f 325490; Kalf- koeien f 375^480; Stieren f 150420; Pin ken f 120ISO; Vaarzen f 200—300; AVerk- paarden f 300400; Slachtpaarden f 105— 225; Hitten f 170300; Veulens f 1001G0; Biggen f 816; Overloopers f 2030; Nuch. tere Fokkalveren f 2028; Nuchtere Slacht kalveren f 1417; Biggen per weck f 1.50 f 2.—. AVisselnoteeringen (Amsterdam). Zicht. Londen 11.72 Berlijn OA?*/* Parijs 1 17.35 Brussel 14.70 Zürich 47.G0 AVeenen 0.00373/4 Rome i 12. Madrid 36.90 Kopenhagen 44.90 Christiania 36.80 Stockholm 70.40 New-York r 2.67 T/j y ii c n 1 or 1 Markenbilj. p. billioen f0.65 BEURSOVERZICHT. De omvang van den handel was allesbe halve groot, evenwel ontwikkelde zich nogal beweging in Tabakken, die aanvankelijk aan aanbod onderhevig waren en beneden het vorige niveau ingezet werden. Het divi dend van 20 pet. dat door de Deli Mij. zal worden uitgekeerd, wekte nogal teleurstel ling, hetgeen oorspronkelijk do zwakke stemming veroorzaakte. Spoedig vond even wel een vrij krachtig herstel plaats. Olio 'kalm en weinig veranderd. Gec. tlxans even wel beneden 200. Suikers evenmin veel ver anderd, sommige soorten eerder iets lager. Scheepv. eerder iets aan den zwakken kant. Rubbers stil en niet veel bijzonders. Ned. ïndustricelen grootendeels veronachtzaam!.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7