Slo justitie o.a. geleid door het feit 'dat do vorige week in een vergaderlokaliteit te Utrecht plotseling een doos met pl.m. 100 'Japanspeldjes voor den dag is gekomen, ,011 doos die van een lang geleden samen komst blijkbaar was achtergebleven, maar waar nimmer navraag naar was gedaan en die dus in de administratie van het Ja panfonds ook nooit als een vermissing was ontdekt! Het sociaal-anarchistische orgaan „De Vrije Samenleving" schrijft: Onlangs is iemand, die gastvrijheid ge- aoot in 't Broederschapshuis, gearresteerd en voor een jaar in do cel geworpen. Op mijn vraag aan Elshout, of deze daarin de hand had gehad antwoordde hij te zijnen huizo pertinent ontkennend. Hij had den betrokkene zelf gewaarschuwd, dat het in het Broederschapshuis niet veilig was. Op de vergadering voor 14 dagen kwam het geval ook ter sprake en vond mevr. Els- hout het noodig uitvoerig te betoogen, dat haar man in dezo zaak niet was betrokken* dal zij integendeel voor zijn veiligheid hadden gewaarschuwd! En nu? Nu weer heeft Elshout bekend wel dezen man ver raden te hebben. Waarmede wij dus vast stellen, dat Elshout ook na zijn „bekeu ring" voortgegaan is, met ons te heliegen en to bedriegen. De windhoos van Zaterdag. De windhoos van Zaterdagmiddag heeft op verschillende plaatsen in 's-Gravenhage nog belangrijke schade aangericht. De St. Paschaliskerk aan den Wasse- naarschenweg heeft al heel erg te lijden gehad. Van het dak der kerk zijn tal van leien-afgewaaid en een 5-tal gebrandschil derde raampjes, waarvan 3 in den gang bij de biechtstoelen en 2 bij den ingang der kerk, zijn door de geweldige zuiging van de windhoos geheel uit de muren ge rukt en verbrijzeld. Ook de grootere ramen hebben te lijden gehad door inwaaiendo stukken lei van het dak, maar deze zijn toch op hun plaats gebleven. De schade aan de kerk aangebracht, wordt op f 2500 a f 3000 geschat. In de nabijheid der kerk hebben ook "andere gebouwen door de windhoos ge leden, o.a, zijn de daken van de woning van den hoofdaalmoezenier kolonel Evers aan het Joef Israëlsplein en van de stich ting „Van Renswoude" ernstig beschadigd. Aan de Koningin Wilhelminalaan te Voorburg werd van een pand een geheel raamkozijn met ruiten losgerukt en naar binnen gedrongen. Van een pand vlogen niet minder dan een 150 pannen links en rechts over de straat. Nabij Boertange (Gron.) is door den he- vigen wind de in aanbouw zijnde boerderij van den landbouwer J. Dijkhuizen Jzn. om gewaaid. Door de windhoozen Zaterdagmiddag is to Lieshout onder een instortend, ini aan bouw zijnd huis bedolven zekere v. d. A. uit Erp. Hij werd onmiddellijk van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Men vreest het ergste. Het schip in nood. Men meldt ons nog uit Hollum omtrent het. schip, dat daar in nood verkeerde:' De schipper Nieveen, thuisbehoorend te Harlingen, is met zijn knecht en een lid van de bemanning der reddingboot aan boord' gebleven. De vrouw en twee kinderen zijn door de reddingboot van boord gehaald; De vermiste meisjes terecht. De twee te Nieuwer-Amstel vermiste imeisjes E. K. en G. S., waarvan opsporing werd verzocht hebben zich vrijwillig weel bij de ouders vervoegd. Verdronken. Zondagavond is omtreeks 10 uur in het IWilhelminakanaal te Terheijden verdron ken een 26-jarig manspersoon. Vermoedelijk is de ongelukkige door een rukwind in het water geraakt. Na een kwartier dreggen is zijn lijk opgehaald. Het bleek te zijn een landbouwersknecht uit Bavel afkom stig, C. Balemans geheeten. Het lijk is naar •het lijkenhuisje te Terheijden: overgebracht. (D. v. N.-Br.) Gasverstikking. --Buren hadden Zaterdag opgemerkt, dat de 67-jarige weduwo G., wonende Passerel- straat te Rotterdam zich den geheelen dag niet had laten zien. Men ging op onder- Een goudstuk, een paar shillings en en kele postzegels. i.-'Js&'&l&i Dat is alles, zeade zij. Dat is nog betrekkelijk veel, zei juf frouw Straight, die aan haar eigen platte beurs dacht. Het noodlot vervolgt mij ïot het uiterste. i Er beslaat geen noodlot. Huil nu maar niet. Misschien krijg je het geld wel terug of krijg je weer een betrekking. Ik zal jo wel helpen. HOOFDSTUK XXIX Naar het Zuiden. Do detective-inspecteur Savage had zijn reistascli gepakt, zijn checque ingewis seld en was op weg naar Southampton. Een hoofdambtenaar van de politie te Londen kan ieder oogenhlik opdracht krij gen om te vertrekken. Hij weet nooit, als hij 's morgens wakker wordt, of hij den avond niet op honderden mijlen afstand zich te slapen zal leggen. Lavenne was nog te Southampton om naar den vermeenden Moschelles uit te zien, toen de trein voor het perron te Southampton stilhield en de eerste per soon dien Savage zag, was Lavenne. Wel? vroeg hij. O, hij is het, zei de ander. Hij lo geert in een klein hotel, de Globe, in Bishop Street. "Wilt u hem van avond ar- icsteeren of morgen? Ik arresteer hem misschien nog in geen twee maanden. Maar waarom? U is toch niet van plan om hem daar ginds na te gaan? zoek uit en rook in de gang van li aar woning een sterke gaslucht. Do politie werd direct gewaarschuwd en deze ver schafte zich toegang. Men vond de vrouw dood op haar bed. De gaskraan stond open. Overreden en gedood. Op den hock van do Engelenburgstraat en do Reitzstraat. to 's-Gravenhage is de 3^-jarige Adriaan Bus, overreden door een auto der firma Pander, .waardoor hij on middellijk dood was. Het ventje was op de treeplank gaan zitten en viel bij het nemen yan do bocht van de auto af. Een gevaarlijke dienstbode. In de Juliana v. Stolberglaan te 's-Gra venhage is aangehouden een 25-jarigen dienstbode, die Zaterdagavond het tweede meisje, die in dezelfden dienst was als zij, met een hamer op het hoofd had geslagen. Bij haar arrestatie verzette zij zich. Daar Zij weigerde, zich aan to kleedeD, werd zij, gewikkeld in een deken, naar 't politie bureau gebracht. Inval in een nachtcafé. Do Rotterdamsche politie hield reeds lang een pand op den Haringvliet N.Z. al daar in de gaten, waarin een nachtcafé gevestigd is. Herhaaldelijk had men er al een inval gedaan en telkens meerdere per sonen aangetroffen. Tot nu too was men er evenwel nog niet in geslaagd den eige naar op het verkoop van drank te betrap pen. Steeds had deze kans gezien, fles- schen en glazen tijdig te verstoppen. Zaterdagnacht echter is het gelukt, het heerschap te snappen. Te ongeveer half drie drong men er onverwacht binnen en men trof er behalve den eigenaar tweo personen „onder gelag" aan. Niet minder dan 22 flesschen wijn, champagne, hier, boerenjongens en limonade konden in be slag genomen worden. Tegen den eigenaar werd proces-verbaal opgemaakt Inbraak en diefstal. Gedurende de afwezigheid der bewoners hebben inbrekers zich toegang verschaft in de woning van Th. V. aan do Gedempte Botersloot te Rotterdam. Het openmaken van de brandkast was voor de inbrekers gemakelijk werk want de sleutel hing.... naast de brandkast! Naast do brandkast stond nog een tasch die echter gesloten was. De inbrekers sneedden de zijkant door en maakten een buit van f 2000. Uit de brandkast hadden zij reeds f 600 ge haald. Hoewel de eigenaar een hond ter bewaking bad aangeschaft, wisten de in brekers hun werk te doen zonder dat de hond aansloeg. Later bleek, dat zij het beest bewusteloos hadden gemaakt. Vafsche munter. Voor het uitgeven van 100 billioen Mark- scheine aan de bank van Heynen en Steen te Venlo is gearresteerd zekere L. D. uit Tegelen. Hij wordt verdacht dezo biljetten zelf gefabriceerd te hebben. In zijn bezit vond men nog 95 stuks dier papieren, welke bleken valsch te zijn. Hij is in het Huis van Bewaring te Roermond opge sloten. De gearresteerde heeft na zijn ver hoor bekend. Geheime branderij. De Rijksambenareu hebben te Kampen bij een bewoner in de Vinlstraat eene ge heime branderij ontdekt. Een wonderlijk verschijnsel. Bij den landbouwer ten Brake te Bailo (gem. Aalten) is een kalf zonder pooten geboren. De eerste strooien hoed. Daar woei een lichte voorjaarsbries Zoo zoet, zoo zwoel, zoo zacht, De zon scheen koesterend en warm Met ongewone kracht. De hooge lucht was prachtig blauwi .de aarde geurde zoef, Daar kwam, als Lente-afgezant, De eerste strooien hoed. Daar woei een sterke voorjaarsstorm, Niet zoet, niet zwoel, niet zacht, De zon scheen weg met groot verlof En stond op halve kracht. De lage lucht was grauwig grijs, De eerste strooien hoed Vloog als een aardsche afgezant De Lente tegemoet. Toch wel. Naar Afrika? Ja. Ga mee naar het Stal ion-hotel, dan vertel ik je alles. Savage nam een kamer voor den nacht in het hotel en spoedig zaten de beide hee- ren in de rookkamer. i Dit is de eerste maal, dat ik iets dnink, in twee etmalen tijds, zei Lavenne, en ik heb ook haast niet kunnen eten. Nu, zei Savage. Ben je er zeker van dat ds. Bernard Tabrum, die passage ge nomen heeft naar Zuid-Afrika, aan boord van do Briton, Moschelles is? Ja. De vermomming is uitstekend, maar hij is bet. Heeft bij iemand bij zich? Neen. Hij is alleen. t-1 Heb je zijn bagage gezien. Ja, bij beeft twee tasschen zo:- initialen. Goed, en je bent verwonderd dat ik hem niet arresteer? Wel, ik denk als u het vanavond niet doet of morgen, dat u het nooit zult kun nen do<en, want hij is een listige schurk. Dat ben ik met je eens. Ik houd hem voor een van de handigste en gevaarlijk ste schurken, die er bestaan, en tocli wil ik hem vooruit laten gaan naar Zuid- Afrika en hem daar volgen. - s 1 En waarom? Wel, hij kent den inhoud van bet cryptogram en hij kan bet wel vernietigd hebben. Hdj kan' niet in Engeland terug komen zonder gearresteerd te worden. [Wat zal hij nu dden? Hij gaat natuur lijk eens>t op dien schat los oan zich die rijkdommen te verzekeren en dan bedenkt hij intusschen, wat hij verder doen zal. Gij wandelaar in Nederland, Gij Picnic Peddelaar, Gij voetreis-kampen-tcnteling, Gij Bol-bewonderaar! Maak in 't vervolg uw strooien hoed In ons klimaat-schandaal Van zeegras met een touw er aan, Of maak er een van staal. „Tel." CLIXGE DOORENBOS. Baiiieni. Berichten EEN GROOTE SCHEEPSRAMP. 200 studenten verdronken. Nabij de Westkust van Korea zijn bij de botsing van een stoomschip met een Japan- Bche kanonneerboot, die levensmiddelen naar heb schip wilde brengen, 200 Koreaan- sche studenten, die eich aan boord .van het schip bevonden, verdronken. Het Duüsche stoomschip „Bulow" gezonken. Volgens een bericht uit Londen is het Hamburgsche ss. „Biilow" tijdens een tocht van Gothenburg naar Chili bij heb eiland Yell ten Noorden van Schotland gezonken. Amerikaansche oorlogsschepen vernield. Volgens bericht uit New-York zijn de twee Amerikaansche oorlogsschepen „Cali fornia" en „Rhode Island" door een brand op de marinewerf van Qakland in Califor nia geheel vernield. Bovendien zijn 5 andere stoomschepen door de vlammen vernietigd. Het spoorwegongeluk hij het station van Eusion. Het spoorwegongeluk, dat Zaterdagoch tend bij 't station van Euston heeft plaats gehad en aan vier personen het leven heeft gekost en een tiental personen ernstige en dertien minder ernstige verwondingen heeft bezorgd, is ten slotte nog gunstiger afgeloopen dan men vreesde. Het ongeluk was het gevolg van het feit, dat, zooals wij reeds mededeelden, een eleclrische trein een eind buiten het station van Euston op een stilstaanden trein reed. De electrische trein kwam van; Watford en de stilstaande trein was een von Coventry komende excursie-trein, die gevuld was met menschen die op weg waren naar een groofen voetbalwedstrijd te Wembley. Doordat het ongeluk plaats had in een tunnel, kon men niet direct een overzicht van het gebeurde krijgen, doch do gecon stateerde vernieling "-af den indruk, alsof er een geweldige ramp had plaats gehad. De eerste wogen van den electrischen trein en de laatste wagen van den excursietrein waren n.l. in elkaar gereden. Laatstge noemde wagen vloog, naar men gelooft, tengevolge van den electrischen stroom van den electrischen trein, in brand. Het wekte in verband hiermede verbazing, dat het ongeluk betrekkelijk zoo gunstig is af geloopen en er niet méér passagiers den dood vonden. De oorzaak van het ongeluk is lot no- toe niet bekend. Aanval in een trein. In een der avond treinen van Parijs naar Ghartres is een 26-jarige vrouw, die zich alleen in een coupé bevond, door een ge- maskerden kerel aangevallen en beroofd. Na de dame niet minder dan acht hoofd wonden te hebben toegebracht, ontrukte hij haar, die zich eerst krachtig te weer stelde, een handtaschje, waarin ongeveer 600 frs. zat. Toen de trein voor Jouy, waar de vrouw moest uitstappen, zijn vaart verminderde, sprong de handiet uit den wagen. Het parket, stelde onmiddellijk een onderzoek in. De dame kon geen nauwkeurige be schrijving van haar aanvaller geven. Als hij mij nu den weg heeft gewezen naar de plaats, waar die schat is, dan ar resteer ik heb. Als ik het nu deed, dan. kon het geheim van bet cryptogram wel voor goed verloren gaan. Ja, u bebt gelijk, maax 't is wel hard hem nu te laten gaan, terwijl ik al zoo lang op hem heb geloerd. Geduld, zei Savage. Den volgenden morgen stond Savage op het dek van de Briton, gekleed in een lichtgrijs costuum en met een zach ten vil ten hoed op. Naast hem stond Lavenne, die hem wegbracht. Kijk, zei Lavenne, naar een gestalte op de voorplecht kijkend, die jong uit ziende beer daar, dat is hij. De Briton is een enorme boot en er wa- ïen ontzaglijk veel passagiers. Do persoon, die hij bedoelde, stond naar de menschen te kijken, die do boot op kwamen. Hij zag er uit, of hij veertig jaar oud was en zijn kleeren waren van. een uitstekendo snit. Men zou nooit ver moed hebben dat deze bedaarde, stemmi ge geestelijke een millionair was en een moordenaar, die uit Engeland ontsnapte om een verborgen rijkdom to gaan naspeu ren, met een inspecteur van Scotland Yard op zijn hielen. Hij ziet er onschuldig genoeg uit, zed Savage. Ja, antwoordde de ander, maar 't is toch Mosohellcs, ik kan mij niet vergissen De boot stopt bij Las Palmas. Let op dat hij niet aan.wal gaat. Laat dat maar aan mij over, zei Sa- vage, ik houd hem wel in 't oog. Pas op. Wat is er? Kijk niet om. Hij heeft de oogen op Aan den dood ontsnapt. 'r Een meisje stak op het voorstation van Orleans de rails over op het oogenblik, dat juist een trein voorbijsloomdo. Het kind viel op de haanschuiver en bleek, toen de trein tot stilstand werd gebracht, zich aan een stang te hebben vastgegrepen en on gedeerd te zijn gebleven. De ouders op het perron en het kind zelf kwamen er dus met den schrik maar welk een schik! af. Slaapziekte in Engeland. Er heerscht ongerustheid over de snelle toeneming van de inheemscho slaapziekte- Er waren 75 gevallen in Januari in Enge land waargenomen, en dit getal is ver meerderd tot 649 in de drie eerste weken van April. Het aantal sterfgevallen is wel klein, maar de ziekte vertoont vaak ern stige nawerkingen. Het wispelturige weer. De Parijsche redacteur van de „Msbd." meldt: Terwijl men zich in geheel Frankrijk ge durende de Paaschdagen en daarna be klaagd heeft over een voor den tijd van het seizoen' ondragelijke hitte, is het thans zoo onweer- en stormachtig, dat de vroeg- bloeiende vruchthoomen er geducht van te lijden hebben. Op de Maashoogten woedde gisteren zelfs een cycloon, waarbij huizen instortten en in Bretagne staat op de kust een ware orkaan. Hagelbuien in de Loirestreek, hevige regens om en in Parijs, inderdaad, Maart roert zijn staart, maar April doet wat hij wil. En dat is niet altijd naar wensch. UIT DEL 0P6EV1NG BODEGRAVEN. Verbetering van het Jaagpad? Naar ons ter oore kwam zouden plannen beslaan om het Jaagpad in deze gemeente te ver beteren. Zoo zou het plan bestaan een be tonnen schoeiing aan te brengen en het Jaagpad to verbreeden en te bestraten. Reeds eerder werden ten behoeve van deze verbreeding opmetingen gedaan. Ook zou het thans aanwezige brugje, hetgeen nu een groote last is, komen te vervallen. In dien dit plan inderdaad tot uitvoering zou komen wordt zeer zeker een groote ver betering bereikt. Waar evenwel en de pro vincie en de gemeente deze verbetering zul len moeten betalen, verwachten wij dat de verwezenlijking hiervan nog wel lang zal uitblijven. Wij zien hiertoe slechts naar de reeds zoo lang in behandeling zijnde marktplannen, waarvan thans, nu het sei zoen en daarmede de behoefte aan een grootere marktruimle is aangebroken, nog niets hekend is. Dit belangrijke plan moet zelfs nog in openbare vergadering van den gemeenteraad behandeld worden. Gaat het dus ten opzichte van het Jaagpad met de zelfde snelheid dan kan wel worden ver wacht dat de uitvoering van dit inderdaad goede plan, nog wel eenige jaren op zich zal laten wachten. De vijfjaarlijksche. Do vereeniging tot 5 jaariijksche Herdenking der 'Troon bestijging van H.M. de Koningin houdt Dinsdagavond in Hotel van Haaf ten haro jaarvergadering. Behalve liet uitbrengen van het jaarverslag benevens rekening en verantwoording van den penningm., ver meldt de agenda bestuursverkiezing in de vacature-van Bunningen, benevens behan deling van een schrijven van de versie ringscommissie. LIS SE. Onder een auto. Het ongeveer 10-ja- rig dochtertje van H. S. aan den 2en Poellaan, geraakte Zondagnamiddag bij het naloopen van een wegrollende kaatsbal onder een passcerende auto. Hevig bloe dend werd bet kind opgenomen en in buis gedragen, terwijl men fluks met. dezelfde auto medische hulp haalde. Wonder hoven wonder bleek het, na dit medisch onder zoek, best te zijn afgeloopen, 'want er wa ren noch in- noch uitwendige breuken te constateeren. Alleen wat schrammen en. ontvellingen. NOORDWIJK. 1 'Aanbesteding. Het maken van een betonschceiing in de Woensdagsche Wa tering, ten Oosten van de Westeinderbrug, ia na publieke aanbesteding opgedragen aan P. Kooiman te Uithoorn vo:r f 2150. Personalia. De heer J. Verburg is met ingang van 1 Mei eervol ontslagen als die naar van politie. ons gevestigd. Nu kijkt hij weer een an deren kant nit, maar hij beeft al drie keer in de laatste twee minuten naar ons gekeken. Ik hoop, dat bij mij niet beeft herkend. 1 Zou hij u van aanzien kennen? VTOg Lavenne. Daar is niets van te zeggen, ant woordde Savage, dat is echter niet onmo- gelijk. - Daar gaat de hel, zei Lavenne, ik moet weg. Goede reis en veel succes. Hij drong door de menschen heen en kwam intijds bij do plank. De groote boot zwaaide en trilde, toen de reusachtige machine zich in werking stelde en voer statig weg. Savago bleef nog staan tot Southampton uit het gezicht was en hij het eiland Wight voor zich zag en trok zich toen in zijn kajuit terug. Er waren niet bijzonder veel passagiers en bij bad een kajuit alleen kunnen krij gen met twee kooien er in, één boven en één onder, hij sliep in do bovenste. Tóen hij binnenkwam vond 'hij Jenkins, den steward, bezig cm zijn tasschen los to maken. 1 Laat dat maar, zei Savage, dat doe ik zelf wel. Ja, mijnbeer Richardson (dien naam had Savage aangenomen), ik zet de ba gage bier in de onderste kooi, dan bebtu ze bij de band, men moet zijn bagage al tijd bij de hand hebben en u zou er niet zoo gauw bij kunnen als u om zoo te zeg gen in de onderste kooi sliep en de baga- Ige stond boven in, en Ja, ja, zei Savage, wien deze kerel maar matig beviel; hij zag er te ongezond Werkloosheid. Het aantal workJoozon, in onze gemeente is thans gedaald tot 45, waaronder nog 34 visschers. Daar do ha- ringvisscherij reeds begonnen is, zal do werkloosheid onder de visschers wel zeer spoedig tót het verl'eden behooren. Blikscmafieiding. Door het gemeen'-* tebesluur is besloten den toren van do Ned. Herv. Kerk t£ Noordwijk-Binnen tq voorzien van een bliksemafleider. Dit werk wordt uitgevoerd door de firma He-: ringa en jWuthericli te Haarlem. OEGSTGEEST Oranjevereniging. Vrijdagavond ver gaderde do Oranjever. alhier. De voorzit ter Dr. Timmermans opende de vergade ring waarna de secretaris het jaarverslag voorlas. Na voorlezing van dit correct uit voerig verslag bracht spr. 'ter tafel zijn ontslagaanvrage door het a.s. vertrek uit onze gemeente. Voorz., bestuur en leden wordt wannen dank gebracht voor de prettige samenwerking. De voorz. dankt dén heer Brouwer voor den niet altijd gemakkelijkeii arbeid en voor de wij zo waarop hij de belangen der vereeniging steeds behartigde. De penningmeester bracht hierna, ver slag uit van de financiën. Inkomsten f 4437.73; uitgaven f 4592.12?; nadeelig saldo f 154.39?. Door de heeren G. N. v. d. Ame-ele en N. J. Schoneveld worden de bescheiden: nagezien en in orde bevonden, waarna welverdiende dank wordt gebracht aan den penningmeester den heer Pos. Het aftredend bestuurslid de lieer C. P. Paardefcooper wordt met bijna algemeerio stemmen herkozen en neemt 'de herbenoe ming aan. Door het bestuur wordt candidaat ge steld in de secretaris-vacaturo de heer Senff. Met algemeen© stemmen wordt de heer Senff gekozen. Vervolgens wordt de a.s. feestviering besproken. De winkeletalagewedstrijd wordt door een der leden besproken, aan gezien het vorig jaar de animo hiervoor groot was. Na eendge bespreking wordt van bestuurswege voorgesteld, zoo een be paald aantal zakenmenscben zich aaneen sluiten, hierover te onderhandelen. Ver volgens wordt het bestuur gemachtigd een feest te organiseeren in overeenstemming met de draagkracht der kas. Eenige besprekingen worden gevoerd over het aanwerven van nieuwe contri buanten. Een der leden van het muziekgezelschap van de N. Z. H. T. verzocht, om voor het volgende feest, dit gezelschap in aanmer king te doen komen, cm het feest op te luisteren. Eenige vragen hieromtrent wor- den gedaan, waarna het bestuur te kennen geeft hierover to willen onderhandelen. RCELOFARENDSVEEN. Veilingen. A.s. Vrijdag zullen alhier de groen ten veilingen weder een aanvang nemen. Het is ruim twee weken later dan het vorige jaar. Toch zullen, naar wij ver nemen, op de eerste veiling reeds aard beien worden aangevoerd. Dus, koopers, op uw post! RIJNSBURG. Burgerwacht. 't Schijfschieten te Katwijk begint voor Rijnsburg hedenavond te 6.30 uur tot 8.30 uur (Zomertijd.) Tulpen. Hier en daar zijn vele tulpen, die door 't water van dit najaar geleden hebben, verdronken Vooral nabij den Voor- liouterweg hebben de tulpen veel geleden. TER-AAR. Gemeenteraad. Donderdag vergaderde de Raad dezer go- meente. Tegenwoordig alle leden. Voorzit ter de Burgemeester Jhr. de Muralt. Na ope ning met gebed vond beëediging plaats van het nieuwbenoemd Raadslid den heer S. v. d. Geest. De heer v. d. Geest spreek' den wensch uit, de plaats vaar den heer Kroft waardig te worden, en de belanaeu der gemeente te behartigen. De Voorzitter hoopt ook, dat de nieuwe gekozene «ie voet stappen zal volgen van hem, die dezen zclcl heeft nagelaten. De notulen werden daarna gelezen en, behoudens een kleine opmerking, vastge steld. Naar aanleiding daarvan zegt de hèer Hölscher, dat een verlof tot schoolverzuim van 14 dagen gedurende den oogsttijd veel te kort is in het tuinbouwbedrijf. Dc Voovz. zegt, dat reeds vroeger in den raad werd besloten een verlof van 2 maal 14 dagen to verleenen, elk gedurende de erwten- en beo- uit oan sterk te zijn en praatte lo veel o:n een indruk van betrouwbaarheid te geven *-» Zet de tasch maar onder in. ïïoo laat is hot lunch? Om één uur. mijnheer, in den groo- ten salon. Zal ik een plaats voor u reser veer en? De heeren hebben graag een vasto plaats, die zij dan do beele reis houdien. Doe maar geen moeite voor mij, ik kijk er wel zelf naar uit, jo kunt nu wel gaan. Hij hield dc deur open en Jenkins ging heen. Savage was niet iemand met c-en erg goed humeur en dan niet altijd oven voorzichtig. Hij kleeddo zich voor den iuno'u waar voor do hel juist ging en binnenkoir.cn.I keek hij dadelijk eens rond naar ds Ber nard Tabrum, dio echter nog niet daar was. Bijna alle tafels zaten vol maar Savago vond eindelijk een plaats aan een t.-ifcl voor vier personen, waar nog maar tweo plaatsen bezet waren door een moedor mot dochter. Nauwelijks was do soep v-x.rgou.wuu, toen ds. Bernard Tabrun: de fug do salon- trap afdaalde. Hij zag rond naar een plaats. Slechts één was nog open naast Savago on do eerwaarde heer zag d:o wel, maar ging er niet zitten Dti öeod Savago vermoeden, dat hij hein herkend had. (Wordt vervolgd),

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5