MA. dat daardoor de handel in. vee zeer ge dupeerd is. Hij vraagt of de minister bereid is alle afsluitingsmaatregelcn en veevervoerver- i)oden öp te heffen, zoodat de binnenland- sche veehandel weer kan opleven. Het autobusverkeer, Het Tweede Kamerlid Braat heeft den iïiinister van binnenlandsche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: Is het Zijn Excellentie bekend, dat het gemeentebestuur van Den Haag aan ver schillende autobusondernemingen, die pas sagiers vervoeren van het platteland naar Den Haag en omgekeerd, haar standplaat sen in Den Haag heeft opgezegd? Is Zijn Excellentie bereid, maatregelen te nemen tegen belemmering door gemeen tebesturen van 't intercommunale autobus- verkeer, zoodat die autobusondernemingen, waarvan het platteland zooveel gemak en voordeel heeft, ongestoord haar werk kipi- nen voortzetten? De Koning van Zweden in ons land. Een uitstapje te Roosendaal. Men meldt uit Roosendaal aan de „Msbd.": Met den Parijschen trein, bestemd voor Amsterdam, kwam Donderdag te 4.22, per eigen salonwagen, welke in dezen trein was aangehaakt, koning Oscar van Zweden, met klein gevolg, van zijn ver blijf in bet Zuiden van Frankrijk, teRoo sendaal binnen de grenzen van ons va derland aan. Na de officieele begroetingen bezich tigde Z. M. het station en gaf vervolg zijn gevolg te kennen ook de stad wel even vluchtig in oogenschouw te willen nemen. En weldra verliet het hooge gezelschap het stationsgebouw voor een korte wande ling in de stad, van welke de koning ge bruik maakte in Maison Vermunt, aan de Brugstraat, enkele versnaperingen te koo- pen. Terug gekomen in het station, werd in het salon van den stationsrestaurateur, den heer Feckema, waar intussehen alles voor het zeer vereerend hooge bezoek in gereedheid was gebracht, de thee gebruikt Zoowel over zijn reis als 'over de ont vangst te Roosendaal betuigde Z. M. zijn bijzondere tevredenheid. De salonwagen, welke van den Parij- schen trein was losgehaakt, werd nu inge haakt aan den trein, welke te 6.24 van Roosendaal, via Breda's-Hertogembosch naar Hamburg zou vertrekken, waarna Z. M en zijn gevolg wederom plaats namen in den trein om via Hamburg rechtstreeks door te reizen naar Stockholm, waar men hoopte Vrijdagmorgen kwart voor tienen aan te komen. Reorganisatie Schooltoezicht. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de Onderwijs- begrooting deelt de minister mede, dat de reorganisatie van het schooltoezicht spoe dig te verwachten is. De loonsverlaging bij de spoorwegen. Gisteren is te Utrecht de overeenkomst inzake de loonsverlaging door de vijf groote organisaties van spoorwegpersoneel (Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegperso neel, R.-K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Rafaël", Prot. Chr. Bond van Spoorwegpersoneel en B. A. N. S.) ge- teekend, zoodat deze loonsverlaging thans een feit geworden is. R.-K. Instituut voor gymnastiek. Door de Nationale R.-K. Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de gymnastiek is gisteren te 's-Hertogenbosch oen alge- mecne vergadering gehouden waarop door don heer Nijsten inspecteur der lichame lijke opvoeding te 's-Hertogenbosch werd medegedeeld, dat nog dit jaar een R.-K. instituut zal worden gesticht voor oplei ding dor leerkrachten in de gymnastiek. Hel dividend van de Amsterdamsche Bank is vastgesteld op 7 pCt. (vorig jaar 6 pCt.) Te Amsterdam vragen B. en W. den gemeenteraad een crediet te verleenen van f 95.C00 voor het overbrengen van bad gelegenheid in 1400 gemeentewoningen, gelegen in Tuïndorp-Nieuwendam en het Betondorp-Watergraafsmeer. De buitenplaats „Scheybeeck" te Beverwijk is gisteren voor deze gemeente door den burgemeester afgemijnd voor de som van f 200.100. UIT BE QjfcGEViftS ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. De beer G. Boele herdenkt 1 Mei as. den dag, dat hij gedurende 50 jaren als schilder is werkzaam geweest bij de familie van Hellemond, alhier. Een getrouwe dienstbode mag voor zeker genoemd worden mej. E. v. d. Bosch die 2 Mei a.s. den dag hoopt te. herdenken, dat zij vóór 40 jaar in dienst trad bij mevr. W. A. Varosseau de Lamaas, Sta tionstraat, alhier. Hcofd der schóól. Voor het benoe men van een hoofd van de Chr. Lagere Landbouwschool alhier is do volgende voordracht opgemaakt: J. H. Belgraver te Ede, P. Bergsma te Leeuwarden, B. J. Cramer te Hardenberg en E. van Scbaik te Veenendaak HOOGMADE. In duisternis.Nadat we lsten Paascli- dag den gansehen avond zonder electriscli licht zijn geweest, werden ons Vrijdag de voordeelen van den zomertijd gedemon streerd daar 's morgens ten 4 uur (zomer tijd) het electriscli licht uitging om den geheelen dag en avond niet meer te func- tioneeren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Met ingang van 1 Mei door B. en "NV. tot gemeente-arbeider 2e kl. benoemd L. G. v.' .d Ven. NOORDEN. Varia. De herberg met uitspanning tegenover de R.-K. Kerk, bewoond door wijlen de wed. F. Nieuwendijk, is door het R.-K. Kerkbestuur bij inschrijving verhuurd aan A. Kuijf, alhier. NOORDWIJK. Bloemendag. Morgen zal het zeker de moeite waard wezen een uitstapje te maken naar de bloemenvelden, daar deze morgen in hun mooiste kleed getooid zul-, len zijn. De omstreken van Noord wijk lee- nen zich bij voorkeur voor zoo'n uitstapje, vooral als men van natuurschoon houdt, daar een vergezicht over de bollenvelden vanaf do duinen schitterend is, en men dan tevens in de gelegenheid is, de zee te gaan bewonderen. SASSENHEIM. Aanrijding. Gistermiddag stond op de grens der gemeente SassenheimLisse een damo met twee fietsen aan de hand dicht bij een paard en wagen te wachten. Uit de richting Lisse arriveerde een auto, die beide fietsen greep en total vernielde. De dame bleef wonder boven wonder onge deerd. De politie heeft de zaak in onder zoek. VOORSCHOTEN. Inbraak. Omtrent de inbraak in de villa, bewoond door dr. M. v. d. Stoel, al hier, kan nog nader worden gemeld dat ongeveer f 100 aan contanten en het tafel zilver is gestolen. Terecht. De fiets van den timmerman Nasveld, is wederom terecht. Een stuca- door, werkzaam aan het bouwwerk, heeft de aardigheid(?) gehad om met deze fiets te rijden naar zijn woonplaats, Den Haag, en mijnheer kwam gistermorgen wederom op zijn werk met de vermiste fiets. Spert. Morgen zal op het terrein van S.L.C. alhier een voetbalwedstrijd worden gespeeld door S.L.C. I met S.M.C. uit Warmond. Voor dezen wedstrijd is door het bestuur van S.L.C. een gouden medail le beschikbaar gesteld. Daar S.M.C. als een sterke club bekend staat, belooft het een mooio wedstrijd te worden. Dus S.L. C., het beste beentje vóór om de medaille in uw bezit te krijgen. Deze wedstrijd zal aanvangen half drie n.m. en wordt geleid door scheidsrechter Haverkorn! De wedstrijd vangt aan te half drie. Ook zal morgen S.L C. II op eigen ter rein een wedstrijd spelen tegen BI.-Zwart uit Wassenaar, doch deze wedstrijd zal aanvangen half één. WASSENAAR. Personalia. Tot tijdelijk onderwijze res aan de R.-K. Jongensschool alhier is benoemd mej. M. P. Vintges to 's-Graven- hage? Vaarfverdieping. Op het oogenhlik is een baggerman bezig met het uitdiepen van de Zanderijvaart. Naar wij vernemen geschiedt zulks ten behoeve van een te maken zanderij in de duinen. SPORT VOETBAL. De v/edstrijd BelgiëHolland. Naar de „Tel." verneemt heeft de Belgi sche speler Schelstraete gister aan de Bel gische elftalcommissie mededeeling ge daan, dat hij niet in staat is uit te komen. Een medisch onderzoek zal over het al- of niet meespelen beslissen. Hanse of Mnsch zullen hem eventueel vervangen. Over het meespelen van Grimmonprez zal eerst morgen beslist worden. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Tcerist-Vereeniging „Swift." Morgen wordt de afstandsrit gereden LeidenUtrecht en terug, daarvoor zijn 3 prijzen beschikbaar gesteld plus een keer punt prijs geschonken door den heer J. Arbauw. De samenkomst heeft plaats om 9 uur hij den heer W. Boezelijn terwijl de start zal zijn om 9.30 uur vanaf het Leider- dorpsche Tol. De controle langs den weg zal worden waargenomen door de heeren N. Schoon- water en N. N. Voor de drie Duitsche Priesters. H. Walke uit Neubrandenburg heeft ons een dankbetuiging gezonden een voorfoopig briefje maar, want door de drukte bij de voorbereiding der kinderen voor de eerste H. Communie kon er niet van komen een uitvoerig verhaal 'te geven van de Mecklenburgsche toestanden.. Hier volgt de brief: Neubrandenburg, 23 April '24. Aan de redactie der Leidsche Courant! Juist op heb H. Paaschfeest ontving ik de heuglijke tijding, dat U mij met een flinken geldelijken steun hebt bedacht, en tegelijk ook de daarop betrekking hebben de chèque van f 25. Hartelijken dank breng ik aan de Hollandsohe broeders, dat zij ons in den op het oogenhlik zoo grooten nood niet vergeten cn ons helpen de groote moei lijkheden, verbonden aan de zielzorg en de diaspora te verdragen. Nogmaals een harte lijk: God moge het U vergelden. Ik zal niet vergeten, zoodra de kinderen hun eerste II. Communie hebben gedaan en wij een weinig van het werk öntlast zijn, U een of andere bijdrage over de hcerscbende toestanden en over het katholieke leven in Mecklenburg te doen toekomen. Met vriendelijke groeten Kap. HEINRICH WALKE. Het vorig bedrag was f 4GS.-10. Nog ontvangen: N., Roelofarendsveen f 2.S. B. te Al phen f 1.N. N. f 2.50; N. N.. Zoeter meer f 1.—; Mej. N. N. f 2.50; N. N. te Voorhout f 5.(met verzoek oen H. Mis te willen opdragen.) VOOR HET LIEFDEWERK DER STILLE ARMEN. Ingekomen is bij het bureau der Veree niging van den H. Vincentius a Paulo onder motto: „Wie volgt" van L. de S. f 100.- Uit dankbaarheid f 2.50; Om Gods zegen af te smeeken f 2.50; Ter eere van Maria f 2.50; Een kleine bijdrage voor het groote werk f 2.50; Postwissel Alphen f 3.—. STADSNIEUWS EUCHARISTISCH CONGRES. Gistermiddag had in het Volksbond gebouw alhier een bijeenkomst plaats van het Comité voor Leiden en Omstreken voor het Eucharistisch Congres, om te be spreken do nog te voeren actie en wat er kan gedaan worden om degenen, die geen gelegenheid hebben om naar Amsterdam fo gaan, toch zooveel mogelijk met het Congres te doen meeleven. Wie nog Congreskaarten wil ontvangen kan zich vervoegen voor Leiden hij het Centraal Bureau K. S. A., op de Steen- schuur, voor Noord wijk hij mej. Overmeer, voor K a t w ij k hij den heer Jac. Mever, voor Oegstgeest bij den heer v. d. Post, voor Zoeterwoude (Hooge Rijndijk) bij den heer Hoogzaat, voor Zocterwoude (Dorp) hij den heer J. Schouten; voor den Groenen dijk aan de Pastorie en voor Voor hout bij den heer v. d. Voet. VOOR DE HONGAARSCHE KINDEREN. Dinsdag a.s. om 3 uur zal er in de Mon Fère Biechthooren zijn voor de Hongaar- sche kinderen. Alle Pleegouders worden dringend verzocht de kinderen te zenden. Bezoek van H. M. de Koningin-Mceder. aan de Ambachtsschool. Toen op G Juni van het vorig jaar het nieuwe gedeelte van de Ambachtsschool aan den Haag-weg officieel werd geopend, deed H. M. de Koningin-Moeder, Bescherm vrouwe der school, de toezegging, «lat zij in he$ najaar dc 'school zou komen bezoe ken. Dit was tot nu toe achterwege 'gebïe.- ven, doch naar wij vernemen ligt het in de bedoeling dat zij eerstdaags de school zal bezoeken. Bloemententoonstelling. In de laatste vergadering van de Aleem. Vereeniging voor Bloembollencultuur, afdee- ling Oegstgeest en Omstreken werd beslo ten een tentoonstelling van afgesneden bloemen te houden. Hiervoor werd een commissie benoemd om plannen uit te wer ken. Thans heeft deze commissie in samen werking met bet bestuur besloten deze ten toonstelling te houden in ,,'t Postkof" op 29 en 30 April en 1 en 2 Mei. De officieele opening zal plaats hebben op 29 April dés middags te 2 uur door den Voorzitter der Vereeniging in tegenwoordigheid van ge- noodigden. De beoordeeling zal door eene daarvoor benoemde Jury geschieden des morgens van dien dag om 11 uur. Voor bet publiek zal deze tentoonstelling worden opengesteld dien middag van 310 uur en de volgende dagen van 1010 uur. Deze tentoonstelling zal in hoofdzaak be staan uit afgesneden bloemen en belooft op het gebied van het bloemenvak zeer mooi te worden, aangezien, naar wij vernemen, ruim een 15-tal vooraanstaande groote kweekers al toezegging van inzending de den. Als nieuwigheid op tentoonstellingsge- bied wordt een prijsvraag uitgesteld in het maken van bloemwerken, iets wat zeer de aandacht zal trekken, ook voor hen, die buiten het blccmenvak staan, waarom een bezoek aan deze tentoonstelling wel is aan te bevelen. Zwemmen als leervak op de scholen. Gisteravond werd op initiatief van de Leidsche Zwemclub in de kleine Sladszaal een vergadering gehouden, waar de heer H. L. Warnier, inspecteur der lichame lijke opvoeding to Haarlem, een voor dracht hield over: „De beoefening van het zwemmen op do scholen". De opkomst was kleiner dan wij voor zulk een interessant onderwerp zouden verwacht hebben. Speciaal trof ons de slechte opkomst der onderwijzers (essen) die toch in de eerste plaats hun belang stelling voor dit onderwerp hadden moe ten toonen, waar het zoo nauw vïrband houdt met het leerplan der school. De voorzitter der L. Z. G., de heeT ir. J. C. v. Hoolwcrff, oplnde de vergadering met een welkomstwoord tot do aanwezi gen, waarna de heer Warnier het woord verkreeg. Spr. zeido in zijn inleiding, dat het on derwerp van den avond bedoeld was als propaganda voor de zwemsport en om ge daan te krijgen, dat het zwemmen ver plicht wordt gesteld voor de scholen, zoo als het in Haarlem reeds is ingevoerd. Alvorens over te gaan tot het uiteen zetten van de wenschelijkheid om te ge raken tot invoering van het zwemmen op de school, deelt spr. eeret een en ander mede over het zwemmen in het algemeen. Ie. De veiligheid, die het zwemmen biedt, is alleen reeds voldoende, om meer aandacht te schenken aan het. zwemmen door de jeugd. Hoeveel menschen zijn er dagelijks niet genoodzaakt nabij of op hot water hun brood Ie verdienen? De Duit sche Gutsmutz, die leefde van 1759—1839, zeido reeds: Tot nu toe is het mode ge weest om te verdrinken, omdat hot geen mode was te leeren zwemmen. Wanneer zal het nu eens anders worden? Toch verdrinken er jaarlnks in ons land gemiddeld 1000 personen. Daarom is het in het belang van da veiligheid noodzaak, dat er meer- aandacht geschonken wordt, aan het zwemmen. 2e. De gezondheid trekt er ontegenzeg gelijk profijt van. Het zwemmen is niet allen voor buitengewoon gezonde men schen, doch ook minder sterken. Slechts als medisch advies het zwemmen verbiedt moet men het nalaten.Elk gezond kind kan dus leeren zwemmen en hel bevordert daardoor de ademhaling, de spierarbeid, den bloedsomloop, de spijsvertering en de stofwisseling. Het zwemmen heeft een zeer belangrijke inwerking op de huid, wat .het vei-blijf in do open lucht trouwens reeds alleen doet. 3e. Het -zwemmen verbetert het psy chische eigenschappen, hel sterkt do wils kracht en werkt zeer gunstig op het ze nuwstelsel. Daarom kan het zwemmen het best geleerd worden op do school. We zijn nu al zoover, dat toegegeven wordt, dat de lichaamsoefeningen op school tliuisbeliooren, maar waarom dan niet het zwemmen, dat zulk oen .alzijdige lichaamsoefening is? Do school kan allen bereiken en op zulk een leeftijd kan met het beste leeren zwemmen. Algemeen wordt aangenomen dat men op 6-jarigen leeftijd het best kan leeren zwemmen. In Haai-lem heeft men het echter niet zoo ver doorgevoerd. Daar is men in 1920 be gonnen met de vijfde klasse der lagere school. Na in de school voorbereid te zijn komt men in de zwemschool en het zwem men is in Haarlem opgenomen als leervak onder leiding en verantwoordelijkheid der school. Spr. geeft hierna in korte trekken weer de geschiedenis van de totstandkoming van het schoolzwemmen in Haarlem, om daarna enkele plaatjes met betrekking tot hel. zwemmen to vertoonen. Vervolgens las de lieer Warnier een 19- tal rapporten voor van hoofden van scho len in Haarlem over 1923, waaruit bleek, dat op twee of drie uitzonderingen na al len enthousiast waren over de resultaten. Door enkele aanwezigen werd hierna- met den heer Warnier van gedachten ge wisseld, terwijl de heer M. A. A. Steyns een schema overlegde, waarin is aangege ven, dat het ook hier ter stede zeer goed mogelijk is, dat do zesdeJdasse begin* met schoolzwemmen. De lange afstand naar de zweminrichting is volgens dit schema dus geen bezwaar. De heer Steyns sickle dit scliooné sche ma ter beschikking van het bestuur, dat thans zoo spoedte mogelijk verdere stap pen zal doen om bij wijze van proef het schoolzwemmen ingevoerd te krijgen. Do heer v. Hoolwerff dankte aan het slot der vergadering den heer Warnier voor zijn voordracht en de^ aanwezigen voor hun belangstelling. Naar we uit goede bron vernemen, heeft do broodzettingseommis8ie besloten, met ingang van 1 Mei a.s. den broodprijs te verlagen. Bij resolutie van den Minister van Finan ciën is met ingang van 1 Jurfi a.s. de ont vanger J. C. Roest verplaatst van het kan oor der invoerrechten en accijnzen alhier naar heb kantoor der directe belastingen. Ook het clubhuis der R. K. V. V. „Leiden" is niet van inbrekers gespaard gebleven. Alle sloten zijn verbroken en de koek, cho colade enz. is meegenomen. In de gisterenavond gehouden vergade ring van aandeelhouders in de N.V. Brood fabriek ,.De Zeeuw" werden balans en winst- en verliesrekening oveT 1923 goedge keurd en het dividend over dat vereeni- gingsjaar, als ten vorigen jare, vastgesteld op 7 pet Tot commissaris werd herbenoemd de heer H. J. Kranenburg te Leiden. De heer Witmans en mevr. Dietrich-De Rooy liebhen bij den gemeenteraad een voorstel ingediend. B. en W. te verzoeken, het indertijd aan de brugwachter Van Put ten en Rietkerken door B. en W. gegeven oneervol ontslag te veranderen in eervol. Doodelijk ongeluk. Gisterenavond te kwart voor negen is de 71-jarige koetsier G. V., in dienst bij de Wed. Dieben in de St. Aagtenstraat, door onbekende oorzaak door een zolderluik ge vallen. Hij viel met het hoofd naar beneden langs een ladder. De E. H. D. vervoerde hem naar het St.. Elisabethgesticht, waar hij een uur later overleed. Bij de politie is een valsche gulden gede poneerd door een caféhouder van een be zoeker ontvangen. Uit het Nutsgebouw is een heerenrijwiel ontvreemd. Door twee rechercheurs zijn twee rijwie len aan het politiebureau gebracht. Een stond er onbeheerd op de Breestraat, één op een voetbalterrein aan den Rijnsburgerweg. Alhier is aangehouden mej. V. geb. K. geboortig uit Leiden, en woonachtig te Hui zen. Van een bekende winkeldieven-familie afkomstig, heeft de juffrouw niet kunnen nalaten hier nog eens haar slag te slaan, Mej. v. d. W. heeft aangifte gedaan van mishandeling door haar beminde, den lied jeszanger H. K., omdat zij de verloving ver broken had. De korriehuishouder K. in de Mandema- kers8teeg is door een bezoeker, zekeren rA. mishandeld. Katholieke Ëgensia 1 leioen. Dinsdag. Vriendenkring, SI. Jozefsgezellen te 8.15 uur. Apotheek die tot en m"t Zonda- n Maandagmorgen eiken nacht en des°ZoiS. daes geonend is: C. R Dnyster, Nieuwe Bijn 18, Tel, 823. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maindagnot. gen 8 uur nemen de Tolgcnde huisartsen0 dan dienst waar: Dr. Horst, Havenkade, Tel. 1577. l| Dr. Kist, Rembrandt straat 21, Tel. 1202. f Dr. Scret, Breestraat 18. Tel. 581. Dr. Timmermans. Breestraat b, Tel. 303 De geneeskundige Zondagsdienst te' Oegstgeest wordt vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door Dr. Varekamp, Warmondenvpp 22, Tel. 1916. 5 TeOegrafisoh Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor- gen van 26 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.: 766.9 Stensele. Laagste Barometerst.738.6 Valentia. Verwachting tot den avond van 27 April; Zwakke tot matigen Zuid-Oostelijken tot Zuid-Westelijken wind, meest gedeel telijk bewolkt, waarschijnlijk eenige regen ot onweer, zelfde temperatuur. Licht op voor Fietsers e.a. Zrterdag 26 April: 8,38 n.m. tot 5,24 v.w Emtégeés. De oude roem, waarop de Leidsche H. B. S-vereeniging „Emtégeés" kau bogem is gisterenavond weer gehandhaafd. Hoewel de bliksem door de zwoele voor jaarslucht schichtte, was in den Schouw burg de kachel zorgvuldig opgestookt en heersckte in de zaal een ware stoomkotcl- temperatuur. Ingezet werd met een marsch van Jan Strienny, aan „Emtégeés" opgedragen, die staande werd aangehoord, waarna eeh kranige speech van den voorzitter Duyver man. Het strijk-orkest onder dè krachtige lei- ing van den heer Jac. Blitz voerde nu op zeer fraaie wijze een Ouverture van Glück uit en de Lekende Menuet uil de „Es-dur Symphonic" van Mozari. 1 Na de gymnastiek der meisjes Adagio Cantabile, uit de „Sonate Pathétiqué" van Beethoven, dat feitelijk voor piano is ge componeerd en Carillon uit „L'ArlVsienne" van Bi zet. Do gymnastic k-uUvooringen war. n even eens oen groot succes, voor de leerlingen zoowel als voo? de leeraren, raè'i. 'én do lieer Planjer. De oefeningen der meisjes wai n on hoogtepunt van élégance en do hooge standen der juniores zijn ook allen goed geslaagd. De seniores dwongen aan het „Hoog Rek" aller bewondering af. Voor de pauze werd een Japanse h Bal let gegeven, ontworpen en ingestudeerd, onder leiding van den heer H. J v. 1.eeu wen, dat heel mooi was. De gracieuse dan- seres.sTi werden met rozen-bouquelten vereerd. Na. de pauze werd opgevoed „1870" van, den geestigen Prosper do Mérimée. Too- neelzetting, kleeding en grime waren uit stekend verzorgd en zelfs weelderig. Het spel was, zonder uitzondering, uitmuntend Het welbekende Emtégeès-strijkje zorg de voor vroorijke muziek. De oud-directeur der H. B. S., ir. Manssink, de directeur dr. J. C. Schalk-; wijk en eonige leeraren woonden de voor stelling bij. Het was een genoegelijke, intiemeavon.il PATRON A ATS-ARBEIDSBEURS. Pancratius-Patronaai - Tel. 456-Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 89 uur. Aanbieding: 1 Stoffeerdersleerling;! Timmermansleerling; 1 Slagersleerling; 1 Brood- en Koekbakkersleerling. Gevraagd: 1 Loodgietersleerling. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. Leiden. Woensdag 7.30—8.30 uur Recbtsk. Bureau, Zaterdag zitting Spaarbank van 8—9. Zitting Voorschotbank van 8—9 uur. Zitting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. ïsidorus" vaQ 2.308.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur. Zitting Brandstoffencommissie van 7.30 8.30 uur. 79 uur Bibliotheek. De spaarders worden verzocht de renté te laten bijschrijven. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Zondag 8.45 uur Retraitefonds, 's Avonds 6 uur Lof en Onderrichting, waarna Ont« spanning. Woensdag geen patronaat. Zaterdagavond van 5—G uur Spaarkas j en Bibliotheek. ZITA-VEREEN1GING, Noordeinde 44. Afd. Bescherm, van Meisjes. Zondag. Patroonsfeest der vereeniging. «J uur gezongen H. Mis met preek en algemeé* ne H. Communie der meisjes in de kapel. - Zondag, vanaf 12 uur is de zaal geopentf. voor do Hollandsche en Duitsche dienst meisjes. j; Maandag van 8—10 uur bijeenkomt Duitsche dienstmeisjes en Holl. meisjes. Woensdag van 8-10 uur bijeenkomst. Hollandsche dienstmeisjes; 's avonds van 0 9 uur bibliotheek. Donderdag van 810 uur Hollandsche dienstmeisjes.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2