«Ie Oosten rijkschc medereiziger van den heer Christiaanse, op andere tochten zoo onvergelijkelijk mooi op de plaat bracht, gaven de juiste stemming wel weer. Voor de bestijging van de Gross-Glock- ner werden nog uitstapjes gemaakt naar het liefelijk Salzburg, waar Mozarts wieg eens stond en naar Gastein, de bekende badplaats. In de lezing van den h*er Ghristiaanse waren vele mooVgevoelde en mooi voorge dragen passages welke aan liet slot de talrijke aanwezigen in hartelijk applaus deden toejuichen. Warmen dank werd ook gebracht aan de dames v. d. Heijden en Boekooy, zang en piano, die toepasselijke liederen op fijne wijze vertolkten. Zij ontvingen van de Ontspanningsvcr- eeniging een roocle en witte bouquet rozen. De lezing, dat moet nog even vermeld, begon in Holland; eerst werd in woorden beeld ons eigen landschoon geprezen. Het is, zooals de heer Christiaanse opmerkte: do liefde lot het vaderland voelt men eerst in den vreemde I Leidsch Kruisverbond. Dinsdagavond kwamen de leden van liet Leidsch Kruisverbond in vergadering bij een. Onder de mededeelingen bevonden zich de agenda dor vergadering van den Dioc. Bond: en het programma met uitnoo- diging voor alle leden ter feestviering hij de herdenking van het 25-jarig bestaan van dien bond, welko beide te Amsterdam plaats hebben op Maandag 2 Juni a.s. Deze agenda zal in de eerstvolgende vergadering worden behandeld, wanneer ook de afge vaardigden zullen worden benoemd. Eén nieuw lid werd als Toheelonthouder inge schreven. Over den stand der kas van het Leidsch Kruisverbond klonken geen be moedigende woorden. De heer v. d. Meijden gaf verslag van een der cursuslessen, die hij met nog drie anderen te Amsterdam gevolgd had. Hij behandelde de geosteliike- en stoffelijke elementen in de drankbestrijding en legde vooral den nadruk op de eerste, welke, in afwijking met do neutrale organisatie, bij de Katholieken de voornaamste zijn. Een interessante gedaehtenwisseling volgde over het wonder op de Bruiloft te Cana, welke discussie o« de volgende bijeenkomst zal worden voortgezet. Aan het slot wekte de Voorzitter op tot redding van dronkaards, waartoe binnen kort een afdeoKng zal worden opgericht. De opening der Leidsche Handelsbeurs. Bij het bestuur van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland is be richt ingekomen, dat de minister van ar beid, landbouw en handel, mr. P. J. M. Aalberse, bereid is, de vanwege deze Kamer opgerichte Leidsche Handelsbeurs Vrijdag 2 Mei met een rede officieel te openen. Ka afloop der officieele opening van dc Chr. H. B. S. aan de Kagerstraat alhier op 5 Mei zal Minister dr. J. Th de Visser het nieuwe gebouw van de Vakschool voor Meis jes' aan het Rapenburg officieel openen. Prof. Nolen, die in verband met het be reiken van «Ien 70-jarigen leeftijdzijn leeraarsa mbt zal neerleggen, zal op Vrij dag 6 Juni zijn afscheidscollege geven. De Professoren H. A. Lorentz, H. Kamer- lingh Onnes en W. H Keesom, allen al hier. vertegenwoordigen ons land op het vierde internationale physiologisch con gres dat gisteren te Brussel begon en tot Maandag zal duren. Het Rijksmuseum van Oudheden alhier heeft dezer dagen een buitengewone aan winst verkregen. De heer W. Spyër indus trieel te Amsterdam, schonk n.l. aan het Rijk eenige voorwerpen van bijzondere be- ceekenis, zoowel uit een oogpunt van kunst waarde als van historisch belang. Een zeer mooi terra-cotta relief, een z.g. Campaansch relief, waarop Satyrs, dansen de op wijndruiven, zijn voorgesteld, is een prachtige vertegenwoordiger vart een laat Hellenistisch kunstgenre, hetwelk tot dus ver in het museum geheel ontbrak. Het is een stuk. reeds uit een oudere kunstcollec tie afkomstig. Niet minder interessant zijn meerdere voorwerpen, welke door den schenker zelf op een reis in N.-Afrika werden verzameld en behoorende tot de eigenaardige, gemeng de beschaving in die streken, waar naast Punische elementen een zeer sterke, klas sieke invloed merkbaar is. Zeer mooi is de groote wierookvaas, een terra-cotta buste in laat Griekschen stijl en twee fragmenten van zulke vazen. Bijzonder interessant zijn een paar Punische lampen, terwijl boven dien een aantal stukken Romeinsch-Punisch aardewerk de, in dit opzicht toch reeds be langrijke verzameling van het museum zeer gelukkig eompleteeren. De mooiste stukken van deze schenking, waardoor de heer W. Spyer zeker ook liet aiuseumpubliek ten zeerste aan zich heeft Verplicht, zijn voorloopig afzonderlijk op iie bovengang van het museum ter bezich tiging gesteld. Maandag a.s. zal voor het Kantonge recht alhier behandeld worden do zaak legen R. J. Z., magnetiseur in Den Haag, wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde. In deze zaak zullen een twintigtal ge tuigen a décharge optreden, waaronder dr. Wagtho uit Apeldoorn, deskundige van de vereeniging van magnetiseurs in Den Haag Do Emmabloem-collecte heeft hier ter stedo f 680.95 opgebracht. A.s. Maandag zal in het Luxor-Theater een film-vertooning plaats .hebben over de Noordzec-visscherij; te 2.45 uur. Deze verlooning gaat nit van de Vereeni ging voor Huisvrouwen en heeft ten doel visch verbruik te bevorderen. Zooals reeds bekend mag worden ver ondersteld gaat Maandagavond in de Stadsgehoorzaal die Sportrevue „Op tef Olympiad.-'" van Jan Feith en Jenn Louis Pisui, Na afloop is er bal in den foyer, terwijl gisteravond besloten is eenige ker misvermakelijkheden te geven in do kleine Stadszaal. Voor bijzonderheden zie men de advertentio van gisteren. Ernstig ongeluk. Gisteravond toen de 29-jarige treinpoet- ser P. V., wonend in de Pieter de la Gourt- straat en de nachtstók'er P. G. oen loco motief wilden binnenrijden in de loods aan het emplacement nabij den Haagweg, ge raakte P. V., die' op de treeplank had ge staan bekneld tusschen de machine en de deur van de loods. De E. H. D. was spoedig ter plaatse en de man werd naar het Dia- conessenhuis overgebracht. Hij heeft ver moedelijk een dijbeen- en hekkenbreuk he komen. Hoewel zijn toestand zorgwekkend is, is de kans op algeheel herstel niet uit gesloten. UIT DE QMGEV1HS ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkoop ing. Bij de gisteren ten over staan van Notaris R. v. d. Berg in hotel „De Vergulde Wagen" alhier gehouden openbare afslag werd de bouwmanswoning met stallingen, schuren, landerijen enz. gelegen in den Reeuwijkschen polder onder Zwainmordam, in bod op f 18500 en een perceel weiland groot 2.70 H.A. in bod op f 4500, opgehouden. Een perceel weiland groot 1.16,20 H.A. in Spoelwijk onder Reeuwijk in bod op f 2050 werd toegewezen aan den heer D. v. d. Vis q.q. BODEGRAVEN. Kerkschapen. De kerk,schapen zijn allo verkocht aaii een schapenkooper uit Alkmaar, tegen 46 gld. per stuk. HAZERSWOÜDE. Ongeval. Dc landbouwer Lv. G. kwam bij een val met zijn rijwiel zoodanig met een in beweging zijnd rijtuig in aan raking' dat hij, voor de wonden aan hoofd en handen, zich direct onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Dinsdag 29 April des vóór- middags 10 uur in openbare vergadering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken; 2. Vaststelling Kohier Hondenbelasting; 3. Vaststelling heffingspercentage voor de plaatselijke in komstenbelasting 1924/1925; 4. Gemeen schappelijke regeling omtrent toelating kinderen uit deze gemeente op do Open bare School te Koudekerk; 5. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. (Aanbeveling B. den Braver, ge meente-secretaris.) TER-AAR. Gemeenteraad. In de gebonden Raadsvergadering van gisteren werd de heer A. Hartveld tot wethouder, gekozen, alsmede werd besloten bet overige gedeelte van bet Kerkpad en den Kerkweg aan den Aardam electrisch te verlichten. Tfitvoc- riger verslag volgt. Grasverpachiing. De verhuring van het grasgewas, do bermen der Kerkweg en de vereeniede Bloklandsche- en Korteraar- sche Polder zal Zaterdag 28. April jlc-s avonds om 8 uur in bet café van den heer D. van Luiing worden gehouden. WARMOND. ReciiïiqatÊe. In het verslag van de ge houden vergadering van S. M. G. in dc courant van .Woensdagavond is een fout geslopen. Er staat n.l. dat de heer Schou ten als 'Jste secT.-penningm. zal gaan fun- geeren. Dit is niet juist; de heer Schouten wordt lsfe secretaris, terwijl de heer Paardekooper penningmeester blijft. ZOETEKMEER. Polderbestuur. Doordat de betrekking van secretaris-penningmeester van de beide Zo'etermeersclio Polders vacant komt en de respectievelijke voorzitters niet kun nen worden herkozen wegens het bereiken van de leeftijdsgrens, zullen die polderbe sturen belangrijke wijzigingen in hun samenstelling ondergaan. SPOBT BILJARTEN Om het kampioenschap van Leiden. De uitslagen van de gisterenavond ge speelde partijen luiden: carb. brt. h. e. gem. I. Pardon 200 32 28 6.25 J. v. d. Hulst 180 31 37 5.80 J. Th. Beuk 200.- 44 32 4.54 B. Mastenbroek 158 43 16 3.66 I. Pardon 200 34 21 5.88 v. d. Berg 105 33 16 3.18 Hedenavond IV2 uur finale I. Pardon J. Th. Beuk om het kampioenschap. Daarna om 9 uur Thomas tegen den a.s. kampioen I. Pardon of J. Th. Beuk. 11.15 prijsuitreiking. Do stand is thans: gesp.gew.verl. car. brt. h.s. gem. v. d. Hulst 8 6 2 1568 269 56 5.62 Mastenbroek 8 6 2 1530 336 49 4.55 Beuk 7 5 2 1393 247 40 5 67 Pardon 7 6 1 1364 243 37 5 61 HfCHTWIflfiT EEN VLIEGTUIG VAN DE K. L. M. VERMIST. Twee Hollandsche passagiers. Kaar wij vernemen is bet vliegtuig F 3 van de K. L. M., hetwelk gisterenmorgen met twee passagiers uit Croydon is ver trokken. tot nu toe nog niet te Rotterdam aangekomen. Evenmin is daar bericht ont vangen uit Londen, dat het daar is terugge keerd. Van do zijde der Engelsche marine is onmiddellijk een onderzoek ingesteld, doch hieromtrent is nog niets naders bekend. Weinig hoop op redding. Omtrent het vermissen van de F. 3 van do K. L. Af. vernemen wij nog het vol gende: Gistermorgen is het vliegtuig met 2 passagiers, de heer W. J. v. Hien uit Amsterdam en de heer Modderman uit Amersfoort, uit Croydon vertrokken. Het vliegtuig vloog eerst naar Lympne, waar goederen zouden worden, ingenomen en.de weerberichten zouden worden ontvangen. In verband ïnet den dikken mist is 't vlieg tuig daar tot gistermiddag circa 2 uur .ge bleven. De piloot, A. Pijl, uit Nijmegen, besloot toen op te stijgen en de reis te ver volgen. Sindsdien is niets meer van liet vliegtuig vernomen.. Toen-het gistermid dag niet op den gctvonen tijd arriveerde begon de K. L. M. onmiddellijk inlichtin gen in te winnen. Hot bleek, dat to Rot terdam de gewone berichten van Calais, Duinkerken en Ostende niet waren onivan gen, noch was bericht ingekomen, dat hel vliegtuig'een noodlanding had moeten ma ken. Daar ook gisteravond laat neg geen nadere berichten ingekomen waren, stelde do directie van de Mij. zich in verbin ding met de British Royal Airforco mot het verzoek onmiddellijk een onderzoek in lo stellen. Drie watervliegtuigen van de Britsche Marine zijn daarop hedenmor gen te 5 uur begonnen het kanaal en de Noordzee af fo zoeken. Tot nu toe is liet resultaat van dit onderzoek nog niet be kend. De ddreefie van do K. L. M. riep verder de hulp in van de Ned. Marine, zoo dat hedenmorgen vroeg ook eenige water vliegtuigen van het vliegveld „de Kooi" ter onderzoek zijn vertrokken. Van Vlis- singen vertrok verder nog een torpedo boot. Een eigen lancfcviegluig van de K. L. M. dat hedenmorgen naar Lympne ver trok om een onderzoek in (e stellen, is on verrichter zake teruggekeerd. Geen enkel spoor vah het vermiste vliegtuig werd ge vonden. Gedurende den geheelen nacht en hedenmorgen werden alle pogingen in het werk gesteld om langs draadloos-tclegra- fischen weg inlichtingen in te winnen. Met verschillende schepen en kuststations werd verbinding verkregen, doch tot nu too zonder resultaat. De pogingen in deze richting worden nog voortgezet. Gevreesd wordt, dat het vliegtuig is vergaan en dat de 3 inzittenden zijn om gekomen. De mogelijkheid bestaat, dat een vaartuig, niet in het bezit van oen ver zend) nrichting voor draadlooze telegrafie, liet vliegtuig, dat korten tijd drijvende kon blijven, hoeft aangetroffen en do inzitten den heeft overgenomen. Do mogelijkheid is echter niet groot, daar in dit geval zeer waarschijnlijk op het oogenblik wel be richt van dit schip had moeten zijn ont vangen. Dit is het eerste belangrijke ongeval, dat een vliegtuig van de K. L. M. is over komen Nog geen- berichten. Hedenmiddag te half drie waren bij de directie van de K. L. M. nog geen nadere berichten omtrent de F 3, heb vermiste vlieg tuig der Mij. ontvangen. Wanneer het vlieg tuig wegens motordefect, op zee heeft moe ten landen, bestaat de mogelijkheid, dat het op dc vlc-urHsis-blijven drijver en--op zee ronddrijft. Het vliegtuig kan dan 24 uur ongeveer boven water, blijven. Is het even wel door en of andere oorzaak naar beneden gestort met de schroef naar beneden, dan is het zoo goed als zeker, dat 'het is gezon ken en dat de inzittenden onmiddellijk in de diepte zijn vr'wTwénen. Een der passa giers. de heer W. J. van Hie-n is de zoon van den heer W H. J. van Hien, waarne mend directeur der rijksbelastingen te Am sterdam. Hij is gehuwd en woont te Felk- stone en niet zooals eerst gemeld te Am sterdam. Het schijnt evenwel, dab hij voor zaken in Amsterdam-moe^c zijn. Niets gevonden. Hedenmiddag arriveerden op het vlieg veld Waalhaven te Rotterdam de marine- land vliegtuigen, die hedenmorgen uit de Kooi vertrokken waren om te zoeken naar het vermiste Vliegtuig van de K. L. M. De piloten hebben niets van het Fokker vliegtuig kunnen ontdekken. Men heeft alle hoop echter nog niet op gegeven. fcURBEBUJKE STAtó S3 LEIDEN. 23 April. Geboren: Johanna Maria d. varP W. J. Outshoorn en A. Hagendijk Jozef Jakob z. van H. de Leeuw en H. v. Kre- feld Herman z. van J. Meijer en G. Wolf Elisabeth Maria d. van B. Smits en M. E. v. d. Post. Overleden: O. Lens d. 9 j. H. M. Philip m. 57 j. G. H. du Ru d. 17 mml. Laagste B@r>ieifiien Onder zand bedolven. Gistermiddag verrichtte de jeugdige ar beider R. te Kerkrade werkzaamheden in een zandgroeve. Hij werd onder vallend zand bedolven en levend hegraven. Zijn lijk is opgegraven. De ongelukkige was doofstom. Overreden. Op den Heesberg tusschen Kerkrade en Heerlen werd de ruim 70-jarige gepen sioneerde Eymsel doér een auto overreden en levensgevaarlijk gewond. Auto-ongeval. Nabij de Heicopsche Sticht onder de gemeente Lex mond, had gistermiddag een auto-ongeval plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Drie chauffeurs zaten in een auto bus van de firma Hagenouw, die den dienst onderhoudt tusschen Vianen en Gorinchem, terwijl de 17-jarigo zoon van den eigenaar, welk jongmensch nog geen rijbewijs heeft, stuurde. Op een gegeven oogenblik reed hij tegen een aan den weg e taanden boom, met het gevolg, dat de voorruit brak, de machine in elkaar werd gedrukt en het voorstel van den wagen verhogen werd. Geen der inzittenden be kwam eenig letsel. De bus werd op een boerenerf gesleept en tegen den bestuur der proces-verhaal opgemaakt. Gisterenmiddag' had op den straatweg tusschen Rijssen en Wierden een. ernstig auto-ongeluk plaats. Iemand, komende uit de richting Deventer, reed met zijn auto, waarin waren gezeten zijn eehtgenooten en twee zoontjes, in volle vaart tegen een boom. De schok was zoo hevig, dat de boom gespleten werd en de auto totaal werd ver nield. De bestuurder en zijn eebtgenoote en een der kinderen bekwamen ernstige won den. Per auto werden zij naar Wierden ver voerd, waar dr. Beens hulp verleende. TELEGIÏAfïïBIEïa (Sas onze» draad!, dienst). Z*//:: cd se h verkeersbureau Ie Amsterdam STOCKHOLM, 25 April. (V. D.) De directie van de Zweedsche staatsspoorwe gen heeft een verkeersbureau geopend te Amsterdam, dat onder leiding staat van den" djrecteur Louis Hanell. Volgens be richten in de pers ligt het in het voorne men ook verkeersbureaux te openen te Rome en Praag'. De Duitsche leening in de Vereen. Staten BERLIJN, 25 April." (V. D.) Vol gens een telegram uit Washington zijn zeer vooraanstaande personen van het mi nisterie van financiën van oordeel, dat het onderbrengen van de voorgenomen Duitsche leening in de. Ver. Staten gemak kelijk zal kunnen plaats hebben. De ban kiers zullen de regeering raadplegen en het is zeker, dat deze haar toestemming zal geven. Mac Dortald en de rede van Cccüdge LONDEN, 25 April. (V. D.) Do „Daily Tel." meldt, dat Mac Donald deze week in zijn kiesdistrict een rede zal hou- •den, waarin hij zich voornamelijk met do jongste rede van president Coolidge, aangaande de regeling van de Europee- sehe vraagstukken zal bezig houden. Een velum van wantrouwen ST. JOHNS, (Newfoundland), 24 April (V. D.) Het parlement heeft met 16 tegen 15 stemmen een votum van wan trouwen tegen de regeeriug aangenomen. De boerenleider Maritz vcroordcsfel BERLIJN, 24 April (V. D.) De boe renleider Maritz, die in het begin van den oorlog de zijde van Duitechland koos en thans naar Zuïd-Afrika is teruggekeerd, werd, naar uit Kaapstad gemeld wordt, wegens hoogverraad tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld. Uitbreiding van de pest sn Britsch-lndië BERLIJN. 24 April. (V. D.) Naar de „Daily Tel." meldt, breidt zich de pest in Pendschab steeds meer uit. Sinds hot begin van het jaar stierven 51.000 men- schcn aan deze ziekte. Cp avon-uur. LONDEN, 24 April. (V. D.\ Dinsdag a.s. zal majoor Forbes Leith in een veer- tienpaards leervragen, voorzien van oen cinema tegr aphiische uilrusting, „zanclbe- schermars" en wat verder noodig is voor een avontuurlijke reis van Londen ver trekken met het doel een avontuurlijk „uitstapje" van 5000 mijlen te maken naar Ouetta, een. van de buitenhavens van Noor J-Wcst-Iadië. Forbes neemt nis metgezellen mee een ..rA A As M-iRvr" en een cameraman. Met zijn drietjes zullen zij een vastbera den poging in hef werk stellen e>ra hun bestemming te bereiken door woestijnen en door do meest verlaten gedeelten der we reld, waar niemand is om hulp te verleu nenbehalve hun auto en hun vernuft. De af te leggen route gaat over Parijs, Monie Carlo, Genua en Fimne, dan door Servië naar Saloniki, dan naar Alexan dre! t a (zeereis"), vervolgens naar Aleppo, dan naar Bagdad. Van Bagdad gaan de reizigers naar Kermanshah en dan naar Teheran. Vervolgens gaat het verder naar Meshed, de heilige stad van Perzië, en zoo via Kalaf, de hoofdstad van Baluchistan naar Quetta, waar de reizigers zich dan weer op Engelsehen bodem zullen bevinden Forbes Leith zeide dat zijn doel drieledig is. Ten eerste om aan te to on en dat een overland-route van Turkije naar Indië uitvoerbaar is. Ten tweede om de mooiste films te maken, die ooit van een reis ver vaardigd waren. Ten derde om aan te too- nen waartoe een Engelsche auto in staat is. Forbes Leith denkt de reis in honderd dagen te kunnen volbrengen. Wisse in 0ec ringen (Amsterdam.) 11.701/2 0.6 P/4 16.971/2 14.45 47.65 0.00377/8 Parijs Brussel n Zürich Weenen Rome i 12.- Madrid 37.50 Kopenhagen 45.00 Ckristiania 37.40 Stockholm 70.65 New-York T 2.6&£/g Markenbilj. p. billioen f0.65 BEURSOVERZICHT. Heb publiek blijft nog steeds gereser veerd en ook de beroepshandel onderneemt weinig. Als gevolg daarvan blijft de handel van bescheiden afmetingen. In verband daarmede ondergingen de meeste koersen slechts geringe veranderingen. Suikers en Ind.-Cultuurwaarden eerder iet-s lager. Olie op nagenoeg hetzelfde koerspeil als gister. Rubbers bij geringe omzetten vast in de markt-, doch overigens niets bijzonders. Scheepv. verlaten. Tabakken eerder iets aangeboden. Ned. Industrieelen veronacht zaamd. Prolongaties 5% pet. UIT DE PADIG-WERELD Wat er vanavond te hoeren is 6.30 uur. F. L. (Eiffeltoren) 2600 M. Concert. 7.50 uur. 5. W. A. (Cardiff) 350 M. Een reis'naar Mesopotamia. 7.50 uur. 2. N. O. (New Castle) 400 M. Operette-avond. 7.50 uur. 2. L. O. (Londen) 365 M. Ppt-pourrd, o.a.: „Tbe passing show", zang. 7.50 uur. 2. B. D. (Aberdeen) 495 M. „The lady of (he lake" van Walter Scott. Daarna concert 7.50 uur. 5. I. T. (Birmingham) 475 M. Concert. 8.20 uur. 6. B. M. (Bournemouth) 385 M. Engelsche muziek. 8.20 uur. 2. Z. IJ. (Manchester) _375 M. Tooneel-uitvoeringen. 8.20 uur. Brussel, 410 M. Concert. 8.50 uur. Königswusterhausen 645 M. Concert. &.50 uur. P. T. T. (Postschool Parijs) 450 M. Causerie, waarna con cert. 8 50 uur. S. F. R. (Radiola) 1780 M, Theater-kroniek en causerie, waarna concert. 10.20 uur. 2. L. O. (Londen) 365 M. The Savov Bands. De conferentie voor draadlooze telefonie. De voorloopige conferentie voor een inter nationale overeenkomst inzake draadlooze telefonie te Genève, heeft de wensch uitge sproken, dat spoedig een nieuwe bijeen komst van regeeringsvertegenwoordigc-rs zal plaats hebben om de draadlooze telefo nie in staat te stellen zich zoo vrij mogelijk te ontwikkelen. De conferentie verlangt, dat men de rechten van de amateurs in aanmerking zal nemen en dat do staten, welke thans nog het gebruik van de draad looze telefonie verbieden ep hun besluit te rug te zullen komen. Et ADSO Complete TOESTELLEN en RNBEROEFLEN veer i'rcadfooze ScEcs5,a7ês-?e!e?CGre tenen concurreer"nds "rijzen. Z'e onze étalages HiTERIITIOKIL ELECTRIC X «IKE f* C7G1 v.h, B..GEER AERTS-REL TER MARE 70 - TEL. - LEÏDEM „riflKKTBEBlCHTEB LEIDEN, 25 April Veemarkt. Aange voerd: 1392 Runderen. £08 Kalveren, 989 Schapen en 1541 Varkens. Prijzen: 13 Stie ren f 2S0420; 237 Kalf- en Melkkoeien f 235470; 893 Varekoeien f 195355; 249 Vette Ossen en Koeien f 2206-15. schoon d. haak f O.SO—1.18; 21 Vette Kalveren f 55165, schoon a. d. haak 0,901.75; 187 Nuchtere Kalveren f 719; 989 Vette Scha pen f 40=52, schoon a. d. haak f 7.641.76; 898 Magere Varkens voor Fokkerij en voor Lorden f 15—47, per Kg. levend gewicht; 643 Biggen f 510; 4 Paarden f 195240 7 Bokken of Geiten f 7 Ka'as. Aangeveerd 101 partijen kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche Kaas f 3842, 2de soort idem f 3237; 1ste soort f 30—34 per 50 Kg. Handel-voor.Goud sche en- Leidsche kaas matig. Z0ETERMEER, 25 April. Eierer.veiling. Aangevoerd 9088 stuks. Prijzen: kippen eieven 5.75—6.75 en Eendeneieren f 5.40 б.55 per 100 stuks. LEEUWARDEN, 25 April. Kaas. Sleutel kaas f 0.22—0.52; Nagelkaas f 0.26—0.35, Goudakaas f 0.22—0.79; Edammer Kaas f 0.39—0.75. Commissie f 198, Aangevoerd 47054 Kg. Boter. Fabrieksfcoter f 1.43—7.93 pei- Kg Aangevoerd 20/3 en 155 6 stukken. AMSTERDAM, 24 April. Veiling De Jong Koene. Aardbeien f 1.251.60 per hall kg. Present van Engeland f 3440, goudrei- netten extra f 4052, idem I f 24'38, belle fleur f 26—32, courtpericTü f 12—?!. huis- manzoet f 26—26, winterjanrien 28—32, nieuwe spinazie f 5053, witlof Hcdlandsch f 3442. idem Belgisch f 4350, alles per 100 ke. Komkommers f 0.45—0.55. Holland sche bloemkool f 0.260.45 per stuk. Nieu we sperciebóonen f 1.502.per 100 stuks. Rabarber f 10—18. raapstelen f' 3—4.20. ra. dijs f 8—9, per 100 bosjes. Sla f 7.20—I4.2C per 100 krop. Bloemen. Seringen f 3015. prunus f 1553i sneeuwballen f 9lc. per TOO kik. Rozen f6—25. Am. anjers f 10—16, callaa f 2054, Hollandsche narcissen 0.40—0.70, zilver phoenix f 34- per 100 stuks. Fran- schc anjers f 0.150.26. Fr. anemonen fO.lt —0.26, Fr. margrieten f O.tCL—0.15 per dozijn Tulpen. Bartigans f 79, coplancl f 1 10, theeroos f 7S. prins van Oostenrijk f 6—8,50, mnriïTo f 4—6. brillant f 4—5, la reine f 34. Herman Schlegel f 5—7, gns- delin f 46, coronne d'or f 79, gele pvms f 46. per 100 stuks. Potplanten. Primelaars f D.4G- Q. 15, clivia's f 1.80—1.50. azalea's, groote f 2.80— 5,50, idem, middelsoort f 1.502.50. idem kleine f 0.40—l.—J hortensia's f 1—1.80, ci neraria's f "0.400.70, cole us f 0:300.35, per stuk. Plumesa's f 1014 per 100 stuns. ALPHEN AAN DEN RIJN. 24 Apri' Veiling, Aangevoerd 5300 Kippeneieren prijs f 5—5.90 per 100 stuks: Eendeneieren f 5.20 —5.70 per 100 stuks; Kievitseieren 18 cent per stuk. Kaas. Leidsche Ksas f 3536. Boter, Weiboter f 72.—. UITHOORN, 24 April. Kaas. On de kaas. markt, waren aangevoerd 34 partijen. Prijs 'Goudsche kaas 1ste soort 'f 30—!0; 2de soort f 32—35; Rijksmerk f 37—42. Handel kalm, VEUR, 24 April. Veiling. Op de heden ge- honden cierenveiling werden aangevoerd: 4761 kippeneieren a f 6.057.10 per lOOstuk» 1022 eendeneieren k f 6.507.05 per 100 stuks; 2 Hanen a f 22.30 per stuk: 1 Duif 1 k f 0.20 per stuk.'

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7