v w n nachts ecu tweetal arbeiders te vroeg het werk laten, aanvangen. Belcl. bekende, 'Alsook tie getuige v. d. Hcijdc die bij die werklieden hoorde. Eisch 2 maal f 10 of 10 dagen, M. J. W. KL chauffeur te Lr id on, is ten laste gelegd, dat hij bij het nemen van een draai op do Kalvermarkt geen armsignaal heeft gegeven, waarvan getui ge Kuiper, arts te. Leiden, althans diens rijwiel, het slachtoffer werd. Bij bekl. stond het nog niet vast, of hij zelf of getuige de aanrijding lieeft ver oorzaakt. Hij reed maar drio Kilometer en het was door breed genoeg en niet druk. Getuige Kuiper had ook niets aan een signaal gehad, omdat hij er toch geen aandacht aan geschonken had, want hij wist niet, dat het niet gegeven was. Getuige had een onkosten van f 2*1.00 aan zijn rijwiel gehad. Uit de verklaringen van getuige Jonker, los werkman, die naast den euaufu >'v bleek, dat deze in opdracht had aan de linkerzijde armsignolen te geven en de chauffeur rechts, zoodat eigenlijk bekl. nog vrij uit zou gaan. Deze getuige bad niemand gezien en voor de leus seinen geven was niet zijn gewoonte. De zaak werd M dagen aangehouden om getuige Vcrgunst te liooren. O. J. v. d. Z. sigarenhandelaar te Lei den, niet verschenen, heeft een pakje si garetten. verkocht aan een elfjarig gastje. Bekl. is niet verschenen, doelt de verba lisant met de elfjarige Slijkhuis worden als getuigen gehoord. Do Kantonrechter vraagt, of hij geregeld rookt., wat do kleine getuige ontkent. Of hij het in .beslag genomen doosje kent? Ja zeker! „Merk Vlèg", vraagt do Kantonrechter? Neen! „Vlag", verbetert getuige, die nu niet bepaald verlegen kan genoemd wor den, en schik in dc situatie heeft, waarin hij gekomen is. Wat liij er voor betaald, lieeft?: 'Acht oenten. Voor 10 stuks? Zeker niet het fijnste merk zegt de Kantonrechter. Maar je hebt ze eenmaal betaald en krijgt ze later terug. Wat zal jo er dan mee doen? Oprooken? Nee! dan geef ik ze aan mijn Vador. Die zal dus boffen. Eisch f 2 of 2 dagen. Th. C. v. d. St. te Leiden heeft een motorrijwiel gereden zonder nummerplaat. Bekl. zegt deze verloren te hebben. Eisch f 5 of 5 dagen. J. W. W. los werkman te Leiden is ten lasts gelegd zonder nummerplaat vee gedreven te hebben. Bekl. had wel degelijk zijn plaat aan. Do politie moest wat beter uitkijken, om zonder er wat van te zeggen maar pro ces-verbaal op to maken. Aangehouden om den agent van politie te hooien. Ann J. W. W. met gelijke functie, is een gelijke overtreding ten Iasto gelegd. Hij zal maar eerlijk zeggen, dat het waar is. Hij heeft de plaat verloren, en f 2 voor een andere plaat kan hij niet besommen en hij kan zijn klanten tocli niet laten wachten. Eisch 2 maal f 1 boete. HAAG8CHE RECHTBANK. Dood door schuld. Voortgezet is de behandeling van dc zaak tegen den boterhandelaar O. B. uit Zeg» waart, beschuldigd van liet aan zijn schuld te wijten hebben, dat een ander zoo danig lichamelijk letsel bekomt, dat de dood daarvan het gevolg is. In den avond van den 4en Dec. jl. heeft bekl. op den Haag- weg onder Rijswijk den student Carp,, die daar liep met. een moterrijwiel aan de hand, aangereden met zijn auto. Thans werd nog een getuige gehoord, die verklaarde, dat dc weg voldoende verlicht was op de plaats waar de aanrijding lieeft' plaats gevonden, om hem geheel te kunnen overzien. De bekl. had met tamelijk snellen vaart gereden. Het O. M.. waargenomen door mr. Bau- duin, achtte de schuld van den bekl. bewe zen. Uit de verklaring van den thans ge- hoorden getuige blijkt, dat de bekl. den weg had kunnen overzien Neemt men daar entegen beklaagdes bewering, 'dat do verlichting slecht was, als juist aan, dan nog treft hem schuld, omdat hij in dat ge val zoo langzaam had moeten rijden, dat hij hij iedere eventualiteit onmiddellijk had kunnen stoppen of uitwijken. Spreker meende, waar aut o-ongel ukken lederen dag voorkomen, dab met kracht moet worden opgetreden tegen roekelooze automobilisten. In dit geval is dan ook de maximum straf op haar plaats. Eisch 9 maanden gevangenisstraf. Mr. de Wilde, bekl.'s raadsman, betoogde, dat. het O. M. de zaak te eenzijdig 'heeft voorgesteld; het wil dezen bekl. gebruiken als middel om auto-ongelukken te voorko men. PI. wees op verschillende lichtpunten uit de verklaringen van de getuigen, die den vcrigen keer zijn gehoord en op de gunstig ste verklaringen, die notabelen uit bekl.'s naaste omgeving omtrent zijn gematigd en voorzichtig rijden en zijn karakter gaven. PI. concludeerde tot vrijspraak en drong subsidiair aan op oplegging van een voor waardelijke veroordccliug. Re- en dupliek volgden. Geheime distilleerderij. De 23-jarige koonman C. P. H. uit Den Haag, stond terecht wegens het voorhan den hebben in een pakhuis aan de Versper- straat van een distilleer-toestcl, zonder de daarvoor vercischte vergunning te hebben. Bekl. bekende het. toestel in zijn bezit te hebben gehad, het diende echter niet om gedistilleerd to bereiden, doch uitsluitend cm essences te maken. Na getuigenverhoor, vorderde de Rijks advocaat verbeurdverklaring van het in be- slag genomen toestel en veroordeeling van den bekl. tot f 1000 boete. Het O. M. eischte 5 maanden gevangenis straf ten principale en een subsidiaire hech tenis van 4 maanden voor de eventueel op te leggen boete. De vrachtrijder K. van D. uit Noord- ijker'hout had zich wegens een zelfde feit te verantwoorden. Gedeeltelijk in zijn schuur, gedeeltelijk in zijn woning hadden commiezen der belasting onderdeeleh van een dis.tilleer-tocstel in beslag genomen. Bekl. zeide, dat zijn zoon voor iemand een vracht had gereden en dat daarbij de be wuste goederen waren geweest. Overigens wist hij er niets van. Uit liet getuigenverhoor bleek, dat de in strumenten geheel verborgen lagen. De Rijksadvocaat vorderde verbeurdver klaring der in beslag genomen instrumenten onverminderd den eisch van het O. M. ten principale. Het O. M. eischte 4 maanden gevange nisstraf. STflDSMEMtKg Volksbond-nieuws Op do niet druk bezochte ledenverga dering kwam aan de orde do statuten-wij ziging, nadat eerst, een overleden lid was •herdacht. Na een zakelijke bespreking werd tot wijziging besloten, zooals door bestuur cn bestuursraad was voorgesteld. De agenda van do Gentraio Raad gaf aanleiding tot het stellen van de vraag, wat of het Centraal Bestuur bewogen, mag hebben, thans te komen met het voorstel tot verplaatsing van bet Centraal Bu reau van Leiden, naar Amsterdam. Men bleek lor vergadering geen voor stander in het algemeen van do reorga nisatie-plannen, vooral waar deze nieuwe, financicele lasten op de af deelingen zullen, leggen. Do aftredende bestuursleden wer den door do afdceling opnieuw candidaat gesteld voor het Centraal Bestuur. Na een zakelijke rondvraag werd de ledenvergadering gesloten, waarna nog een vrij langdurige en grondige bespre king plaats bad van de voorstellen tot wijziging van do gemeentelijko stcimver- leening. Tn do lieden gehouden vergadering van aandeelhouders in de Lcidsche Bouwvcr- ooniging werden belans en wiust- en ver liesrekening over '1923 goedgekeurd en het dividend evenals ten vorigen jare vastge steld op 5 pCt. Tot commissaris is herkozen de heer D. Jaeger. Zaterdagmiddag te 3 uur zal op verzoek van de Galerie-Picot de deurwaarder II. van der Weude alhier een kunstveiling houden in devgrootc zaal van het gebouw tot Nut van het Algemeen aan het Steenschuur. Verkocht zullen worden, tal van schilde rijen, vormend oen prachtige collectie van bekende Holiandsche en Fransche schilders. Wc zagen or o.m.: stillevens van Brunei Neuville. een rozentuil en 'n vruchtenschat; kunstwerken van den beleenden schapen- schilder I. Ram et. Van Jean Beau duin is er een fraaie schilderij, voorstellend een Vlis- singsch meisje, dat aantrekt door de bijzon dere fijnheid van gelaat. Een strijd tus- schen valsche kaartspelers is door Baliero op gloedvolle wijze in beelcl gebracht. Van den kattenschilder L. Huber treft men ver schillende goedgeslaagde werken aan. Mar tin van "Waning uit Den Haag heeft er een stadsgezicht op Enkhuizen, terwijl van den schilder v. Riet verschillende doeken aan wezig zijn. Be huiselijke tafereeltjes van de Jong doen weldadig aan evenals de kip- penstudie van J. Rertauld. Do zeeschilder Emil Maillard geeft een storm weer aan Brelagne's kust, terwijl van P. Fistu ver schillende zeegezichten en landschappen le bewonderen zijn. Tenslotte vestigen wij nog de aandacht op de pastelteekeningen van Crocq, die eveneens goedgeslaagd mogen he eten. Het geheel is een fraaie collectie, waar voor zeker wel koopers te vinden zullen zijn. In de afgeloopen maand Maart werden op dc stadstram vervoerd 134770 reizigers (vorig jaar 151181) met een opbrengst van f 13.008.85, (vorig jaar f 14.579.85). Het aan tal abonnementen bedroeg 331 (vorig jaar 37G); Op de lijn Leiden—Katwijk—Noord wijk werden vervoerd 92561 reizigers (vorig jaar 931G7). Abonn. 373 (vcrig jaar 458). Op dc lijn Leiden—Den Haag 122716 rei zigers (vorig jaar 123836) Abonn. 138 (vorig jaar 181). Op de lijn LeidenHeemstede 37320 rei zigers (vorig jaar 50132) Abonn, 91 (vorig jaar 112), G'steren heeft de "muziektent in het v. d. Werffpark haar oude plaats weer herkre gen, Als nu het weer de rest maar doet.... Tegen J. W. W. is proces-verbaal op gemaakt wegens oplichting van een paal schoenen. Hedenmorgen kwam de bovenkap van een auto, toebehoorend aan do fa. Maar- sen en Krom en bestuurd door zekeren Immerzeel uit Leimuiden, in aanraking met een balk, die uit perceel Janvossen- steeg 10 gedragen werd. De man, die den balk droeg, liet hem. los en het gevaarte kantelde voorover door een ruit van den leerhandel van v. V/ijk. UI? BE 08HQEUIH& ALPHEN AAN DEPv' RIJN Zware brand. Gisterenmiddag omstreeks een uur, onstond aan de grens der gemeente brand op de boerderij, be woond door den landbouwer v. d. "W. Hel woonhuis mot stalling, benevens een schuur, brandde af. Do hooiberg en het zomerhuis wist men te behouden. Het vee en een groot deel der inboedel kon in veiligheid worden gebracht. Het vuur werd gebluscht door do brandspuit, van Zwammerdam cn een motor-brandspuit uit deze gemeente. De oorzaak van den brand is onbekend. Auic-cngeval. Een auto, die gisteren, de van Mandersloostraat passeerde, ver loor de aan bet voertuig bevestigde reser veband welke voor een rijwiel viel, dat daardoor een luit verbrijzelde van het woonhuis, bewoond door den heer T. HAZERSWOUDE Polderbestuur. Tot poldermeester van dsn Rietveldschen polder is gekozen de heer M. Menken, inplaats van den heer van Dorp, die deze gemeente gaat verla ten. Inbraak. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is bij den landbouwer Th. A. in het Rietveld ingebroken. Ontvreemd is een groote hoeveelheid kleeren. LEIDSCHENDAM. Dc Weerwraak der Kabouters. Het Aloysiüs Patronaat zal gedurende drie avonden opvoeren het tooneelspel: ,;De Weerwraak der Kabouters", en wel op Maandag, Dinsdag en Woensdag, resp. 23, 29 en 30 April, in het Patronaatsgebouw aan de Damlaan. De avond van 28 April is echter alleen toegankelijk voor ouders en leden. Twee jaar geleden speelde bovengenoemd Patronaat met zeer groot succes: ..De Wraak der Kabouters." Wie zich dat zeer levendige kabouterspcl nog herinnert, moet niet verzuimen om ook dit spel te gaan zien. „Do Weerwraak der Kabouters" is een vervolgstuk van „de Wraak der Kabouters". De avond zal worden opgeluisterd door de Patronaats-Mandolinecïub „Psallimus Cithara" onder leiding van den WelEerw. beer II. Krans. NOORDWIJK. Inbraak. Ongenood® gasten hebben vermoedelijk van Dinsdag op Woensdag oen bezoek aan het sportpark gebracht. Door overklimming is do dader(s) op het veld gekomen en heeft allo slolen der drie (enten opengebroken. Echter bleek er niets van zijn gading aanwezig te zijn, daar niets wordt vermist. Naar aller gedachte is het to doen geweest "om hallen. Zondag waren er 6 ballen op bet veld, welke echter steeds worden, medegenomen, daar op het naburige Norvicus-terrein even eens do sloten der tenten zijn vernield en waar een voetbal wordt vermist. De po litie, verwittigd, heeft een voörloopig on derzoek ingesteld en c-enige vingerafdruk ken genomen, welke op de vernielde sloten voorkwamen. Vermoedelijk heeft men met dezelfdo personen te doen, die onlangs eenige voetbal terreinen te Leiden onveilig maakten. Ongeval. 2en Paaschdag kwam bet dochtertje van P. v. R. den Gooweg af fietsen en kwam op den boek Schicstraat -Gooweg in bot-sing met een auto, komen de uit de Sch ie straat, welke ziin draai ruim groot nam. Aanvankelijk kon niets, ernstigs worden geconstateerd. Bij onder zoek door een geneesheer werd echter een beenbreuk geconstateerd, Vorige jaren stond op dit drukke verkeerspunt c-en ver keersagent. Uit dit feit blijkt dat dit geen overbodige maalrggel is. Laten wii hopen, dat voor de komende drukke dagen hier in weder wordt voorzie»»;- RIJNSBURG Bloemen. In tegenstelling met bijna alle vorige jaren blijft de handel na de Paaschdagcii tamelijk vlug. Ook Narcis sen zijn graag. Hiervoor wordt betaald per 100: Victoria- f0.35, f0.50, Sion f 0.34, f0.38, Sir Walkin f0.70, f 0.80, Hyacinthen gaan per 100 bos tot f IS.William Cop land' tot f G.50, Thomas Moors f 4.50, f 6.— Lucretia f5.—, Pride of Haarlem, f6. f6.50, Clara Bat f6.---, Crimson Queen f 7.f 7.50, Wapen van Leiden f 8.50, King of the Yellow f5.50 f6.50. TER AAR. Ernstige val. Dinsdagmorgen had Mej. J. Vis, gaande per rijwiel over den Korkweg, het ongeluk zoodanig te vallen, dat zij in zorgwekbenden toestand bij W. K. werd binnengedragen en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Vervroeging van peulgewassen. Hoe wel door het koele voorjaar in dien tuin bouw in het algemeen de groei der gewas sen zeer bestendigd is, kan men bij den tuinier O. Kocleman Gz. op 't oogenblik meerdere vooruitgang bespeuren, daar ge noemde tuinier de eerste proeven beeft ge nomen. door aanleg van glas, de peulge- wassen te vervroegen, waardoor het mo gelijk zal zijn spoediger te oogsten. Het voornemen bestaat, ook de boonen op deze wij zo te vervroegen. Arbeidswet. Wegens het niet aanbie den van de rentekaart aan den werkgever, werden dc arbeiders C. Z. en J. Z. resp. tot f 20 boete veroordeeld. VOORSCHOTEN. Ongeval. Het zoontje va» den lieer K. alhier speeldo op een stapel hout, viel er af en brak zijn pols. Wissel»oteorinigen (Amsterdam.) Zioht. Londen U.78Va Berlijn 0.611/4 Parijs 17.35 Brussel 3 4.75 Zurich 47.75 Ween en 0.00877/g Romd i 12.021/2 Madrid 37.75 Kopenhagen 45.10 Christïania 87.50 Stockholm 70.70 New-York 2.6S7/8 Markenbilj. p. billioen f0.65 BEURS OVERZICHT. Het aspect van de beurs was weinig ver anderd. 'De omvang van den handel was •bescheiden en het koersniveau was meeren- deels weinig veranderd. De algemeens ten- de-nz was niet slecht. Suikers, speciaal Vor stenlanden, legden een vaste houding aan den dag. Olie bewogen zicji binnen enge grenzen, waarbij het gemiddelde koerspeil weinig verschilde bij dat. van gister. Rub bers geringe aandacht, doch meerendeels goed op peil. Schccpv. meer weerstandsver mogen dan de laatste dagen. Tabakken kalm en goed op peil. Prolongatie 5'-» pet. Laatste Hepïcloten Het ongeluk te Alkmaar. Het tweede slachtoffer van het ongeval te Alkmaar waar zooals men weet door heb breken van ecu ladder 2 personen naar beneden waren gevallen is eveneens over. leden. Het slachtoffer Klaas Spaan van Koedijk laat een vrouw cn twee kinderen achter. TELEGRAMMEN (Vaa onzen draasal. cSiensi). HET SPOORWWEGONGELUK IN ZWITSERLAND. Dr. Helfferich en zijn moeder gedood. BERN, 24 April. (V.D.), Uit hot onder zoek der slachtoffers van het spoorwegon geluk nabij Bellinzona is gebleken, dat de leider der Duitschc nationalisten Helffe rich en diens moeder tot de dooden belmo ren. Ook dr. Schacht onder de dooden? BERLIJN, 24 April. (V.D.). „Der Tag" spreekt het vermoeden uit, dat ook de pre sident der rijksbank, dr. Scliaeht, tob de slachtoffers zou behoor en. Hij zou met den- zelfden trein uit Italië tcrugkeeren. Conferentie der Kleine Entente. PRAAG, 24 April. (V.D.). De .Tribunal meldt, dat de eerstvolgende conferentie van ministers van bui tenia ndsche zaken vandc landen der Kleine Entente te Praag zal plaat-s vinden naar alle waarschijnlijkheid in Juni of Juli. Benesj zal in den loop van de lente spreekbeurten houden in Amerika. In geval hij niet op tijd terug is om de con ferentie in den zomer te kunnen bijwonen, zal deze tot October uitgesteld worden. Kerer.sky in Tsjecho-Slov/akije. TRAAG, £4 April. (V.D.). De „Rudi Pra- vo" bevestigt, dat Kcrensky cn Miljukow te Praag gebruik maken van Tsjecko-SIo- wakije als basis van actie, om een tegen- revolutie te organisecren tegen Sovjet-Rus land. De door' hen georganiseerde bijeen komsten stuiten evenwel op steeds heviger oppositie van den kant der Russische emi granten. De iniernatienale leening voer Duitscliland BERLIJN, 24 April (V.D.) Volgens niededeeling van den rijksminister van binnenland sc-h o zaken, Jarres te S te-U in lieeft do opbrengst van do internationale leening van 800 mill'een goudmark voor Luitschland de best? vooruitzichten, daar iii Amerika 400 en in Engeland rc-eds 300 milJiocn voor inteekeniiig verzekerd zijn. Landarbeiders in staking. KöNIGSBERG, 24 April. (VD.) In ver kend met tariefsgeschillen zijn in de dis tricten Kör.igsbevgland én Fischhausen op 15 landgoederen de landarbeiders in sta king gegaan. De Britseh—Russische conferentie. LONDEN, 24 April. (V.D.). Hedenmiddag vindt in het ministerie van buitcnlandsehe zaken onder voorzitterschap van den onder staatssecretaris van buiten!, zaken Ponson- by een plenaire zitting van dc Britseh Russische conferentie plaats. Een verklaring van Trotski. MOSKOU, 24 April. (V.D.). Trotski heeft verklaard, dat het mogelijk is dat de Britseh Russische conferentie die op het oogenblik te Londen wordt gehouden, zal mislukken. Hij was van oordeel, dat de huidige toe stand ontoelaatbaar is. Amnestie in Bulgarije. SOPHIA, 24 April. (V.D.). De Sobranjo hoeft de wet tot het verleenen van amnestie aan de bedrijvers van de troebelen in Juni en September 1023 aangenomen. Internationals dievenbende. BERLIJN, 2-5 April (V.D. - De politic autoriteiten te Marseille zijn een interna tionale dievenbende op het spoor geko men, dio de postschepen van Marseille naar Buenos Aires bestal. De schade, tot nu toe aangebracht, bedraagt ongeveer 6 millioen francs. Kist met munitie ontplof}. BERLIJN, 24 April (V.D.) In Noord Bohemen kwam een geheele familie van 5 personen op de moeder na om, doordat •des nachts in de slaapkamer een kist met munitie ontplofte, wolko bestemd was voor het Paasch-schieten. De lijken waren onherkenbaar verbrand. De strijd in Honduras. BERLIJN, 24 April (V.D.) Onder voorzitterschap van de Vereen. Staten vinden aan boord van den kruiser „Mil waukee" besprekingen plaats tussehen do oorlogvoerende partijen in Honduras, ten eindo to trachten dc vijandelijkheden te doen slaken. De drankwet in Amerika. BERLIJN, 24 April (V.D.) In het eerste kwartaal van 1924 werden door de Amerikaanscho prchibilie-au tori lei ten voor 10 millioen dollar scheepsvrachten, 171 auto's en 11 schepen in beslag genomen; 2427 personen werden wegens overtreding van de drankwetten, gearresteerd. Een reis doer hot Riff-gebied. LONDEN, 24 April (V.D.) De „Daily Mail" meldt, dat zijn correspondent een avontuurlijke reis heeft gemaakt door het Riff-gebied in Marokko en dat hij van den sultan der Riffs een boodschap lieeft me- degekregen voor Ramsay Mac Donald, waarin deze verzocht wordt bij Spanje le intervenieeren. Dc aardbeving op ds Philippijnen. MANILLA, 23 April (V.D.) De aard beving heeft veel schada veroorzaakt aan do Oostkust van Mindanao-eiland en in dc stad Mali in de Davao-nrovincie. Genc- UIT DE RAD!C-WERELD. f? Wat er vanavond ic hearer, i.?. R 6.30 Uur: F.F.. (Eiffoltoren) 2600 M. On-? cert. i 7.20 uur: Königswustcrbauscn 645 M. Causerie. J 7.40 uur: 5.I.T. (Birmingham) 475 M./ Concert. J 7.40 uur: 2.N.O. (Newcastle) 400 M.-J Gavalleria Rustieana". 7.40 uur: 5.S.C. (Glasgow) 420 M. Con-j eert o.a. ouverture ..Taiinhüu-I ser." I 7.50 uur: 2.L.O. (Londen) 365 M. Concert j 7.50 uur: 2.B.J). (Aberdeen) 495 M. Opëra-avond. ff 8.00 uur: 5.W.A. (Cardiff) 350 M. Con- j eert. Zang en Kamermuziek. 8.05 uur: 2.Z.Y. (Manchester) 375 M. f Concert. 8.20 uur: 6.B.M. (Bournemouth) 385 M. Kamermuziek. 8.30 uur: P.C.G.G. (Den Haag) 1070 M, The Syncopated Harmony/ Four, jazz-band. 8.35 uur: Brussel 410 M. Concert. 8.50 uur: Königswuserhausen 645 Vi. Concert. 9.20 uur: S.F.R. (Radiola) 1780 M. Con cert. fo.10 uur: KBnigswusterhausm 645 M. Dansmuziek. 1. Dc reis om de wereld in 80 seconden. Een belangwekkende bizonderheid bij do - opening van de Rijksfentoonstelling lo Wembley is geweest, dat de mededeeling, dat de Koning de openingsplechtigheid had venlcht, rondom de wereld is geseind. Het telegram, dat door den Koning was geteekend, luidde: „Ik hem op dit oogenblik de Engelsche Rijkstentoonstelling geopend'* Tachtig seconden later kroeg de Koning bericht, dat zijn telegram de wereld was rondgoweost. RABtQ^ Cofflpie'e TOESTELLEN en ONDERDEELEH voor drasdfeozc te!egratce*felefonie terjen concurreercnde prijzen. Zie onze étalaoea NiEIHTNft ELECTRIC X MCilE (PP' 6764 v.h. R. GEER AERTS-REC TER MARE 70 - TEL. 1118 - LlICEW raai Wood hoeft een draadloos telegram ontvangen op zijn jacht, waarmede liij thans de Noordelijke wateren doorkruist, dat^ de hevige erupties van den Babuyan- vulkaan voortduren en dat de zeevaart in die zeeën bedreigt wordt. Een aanslag. MAINZ, 24- April (V.D.) Helfferich1,- burgemees ter van Mansweiler, is licht ge wond aan de kin bij een aanslag, die op hein gepleegd werd. De dader is gevlucht. De Britsche wereldvlucht. LONDEN, 24 April (V.D.) De Brit sche wereldvlieger Mac Laren is van Ben-i der Ahhas te Karachi (Engeisch-Indië)' aangekomen. süftllKTBEIlgCHTEÜ DELF, 24 April. Beter, Aangevoerd 94/3 en 2/16 wegende samen 1900 kilo. Prijs der boter f 22.175 per kilo. Vee. Vette Koeien le kwal. f 200—475;' Kalfkoeien le kw. f 250475; Vaarkoeien f 150—350; Magere Varkens f 1662; Nuch tere Kalveren f S22; Weilammeren f 15— 20; Biggen f 8—22; Paarden f 150—<1CO;| Rimdvleesch per kilo f 1.201.101.Aan voer: 493 Runderen, S Paarden, 414 Mager® Kalveren, 313 Schapen of Lammeren, 583 Varkens, 739 Biggen. 12 Geiten of Bokken. GOUDA, 24 April. Kaas. Aangevoerd 232 partijen, handel flauw; 1ste soort f 353-S, 2de soort f 3034; Rijksmerk f 3043. Beter. Redelijke aanvoer, handel stug;] Goéboter f 0.750.85; Weiboter f 0.650.75, Eieren, Redelijke aanvoer, handel' redelijk. Prijs f 5.506.25 per 100 stuks. Vee. Vette varkens, redelijke aanvoer, handel matig 32—32 cent-; Magere Varkens groote aanvoer, handel matig 3033 cent;] Magere Biggen, groote aanvoer handel stug f 814; Vette Schapen, redelijke aanvoeg handel vlug f 36—dó; Nuchtere Kalveren, goede aanvoer handel redelijk f 1010. VOORSCHOTEN. 23 April Veijing V.P.V Kippeneieren f 5.80f 6.50. Eendeneieren f 4.70f 6 per 100 stuks. Kievitseieren f 0.15 per stuk. Kippen. f 1.60 per stuk. Duiven. f 0.26—f 0.65 per stuk. STOMPWUK. 23 April. Veiling. Aai<>- voord 4019 ki; -nneren, f3f ..15, eenden eieren f5.60—i'7.15 per honderd. BOSKOOP. 23 April. Veiling. Aange voerd 724 kippeneieren. 154 Eendeneieren en' 18 Ganzeneieren 18. Prijs per. 100 stuks?, kippeneieren f 5.50—5.90; Eendeneieren f 5.j05.40; Ganzeneieren per stuk 11—15 cent. 435e NED. STAATSLOTFPM- Trekking van Donderdag 2-1 April. 3e Klasse 3e Lijst, iiooge oriizca: 18982 f I0O. Prijzen van f 45: 4 449 636 675 1055 1226 2467 2623 2817 3053 3329 4229 5979 6072 63S4 6435 6439 6529 6936 7J08 7258 7499 7919 80S0 8237 8782 9031 9173 9219 9279 I0Ü53 1040-1 10599 10941 1101 1 11104 11705 12785 12918 12974 13108 13599 13657 13S45 13860 139-11 1395,1 14170 14606 14701 14714 1485S 15.9! 2 15172 15338 15666 15078 1600S 10712 16353 16479 16571 16588 16591 17064 17300 18195 18416 18741 19112 19114 20190 20614 20650 20700 20885 21111 21154 21565 21680 21892 22130 22288 22342 2162 5942 6615 S098 9901' 11379 13522 14530 15385 16394 17992 20407 21462 22407 21565 21680 21892 22815 3e Klasse 2e Lijst: 5511 met ƒ70 m.z. met ƒ100. v - V

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5