Mexico. De opstandige beweging. Kon nieuw offensief dor regeer i n gslroe pen verwacht Volgens bericht uit New-York aan de „Times" is de Mexicaansche regeering voornemens een nieuw algemeen offensief tegen de opstandelingen in te zetten. Haandag j.l. is generaal Martinez uil Vera Cruz met een legermacht uitgezon den om een aanval te doen op Progreso, het bolwerk der rebellen in Yucatan, en tevens op de opstandelingen in Tabasco, .Campeche en Chiapas. Gemeld wordt, dat de rebellen zich con- fcentreeren in de staten Ghiuahua en Du- rango en dat generaal Maycotte van Pue- bla naar Hidalgo is gegaan om zich aan te sluiten hij generaal Villa in het Noor den. BiaaEHLAiao INTERNATIONAAL EUCHARISTISCH CONGRES. Kerkelijke plechtigheden. Het Comité voor Godsdienstige Plechtig heden deelt mede, dat aan de groote Pro cessie in het Stadion zullen deelnemen alle priesters, die in toga en roket zijn (waar voor ieder priester zelf moet zorgen) of die in habijt zijn; dezer dagen zullen uit- ttoodigingen verzonden worden aan de godsdienstige, de sociale en de eharitatie- vo vereenigingen. Vereenigingen, die niet kunnen deelne men aan de processie, ontvangen later een uitnoodiging, om zich langs den weg dei- processie op te stellen. Tevens deelt dit Comité mede, dat reeds verschilleudo builenlandsche hoogwaar digheidsbekleders hebben toegezegd, om in do Congresdagen een plechtige Ponti ficale H. Mis te celebreeren. Zoo zullen pontificceren: Z.Eru. Kard. Reig y Casa nova, van Toledo, den 26en Juli'in de 0. L. Vr. Onb. Ontv. (de Posthoorn), voor de Spanjaarden, waarbij Spaanscho preek: Z.E. Kard. Bertram, van Breslau, den 24en Juli in de St. Franciscus-Xaverius (de Krijtberg) voor de Duitschers, waar bij Duitsche toespraak, alsmede Z. E. Kard. Sckulte, van Keulen, in de Sint Rita (over bet Y); Z. E. Kardinaal Bour ne, van Londen, den 25en Juli in de St. Nicolaas (bij het Centraal Station), voor de Engelschen, waarbij Engelsche toe spraak. Z.D.H. Mgr. Heijlen, van Namen, de Voorzitter van hef. Congres, zal den 25en Juli in de St. Dominicus een stille H. Mis lezen, met generale H. Communie voor de Belgen, waarbij een toespaak in het Vlaamsch en in het Waalsch, terwijl den volgenden dag in diezelfde kerk Z.D. H. Mgr. Rutten, van Luik, of anders diens Hulpbisschop Mgr. Lamine, plechtig zal pontificeeren. Met verschillende andere buitenlandsche Kardinalen en Bisschop pen zijn de onderhandelingen nog gaande lflnfyohncurinjiciiifl* Oprichting van een destructor De directie van de Vereeniging van Ned. Gemeenten heeft ter kennis van haar leden gebracht, dat het voorschrift betreffende de onbruikbaarmaking van vleesch door behandeling in een destruc tor reeds geruimen tijd haar aandacht heeft. Zij herinnert er aan, dat voor ten hoogste vijf jaar na het in werking tre den van het K. B. van 5 Juni 1920 onthef fing kan worden verleend en dat wanneer deze termijn verstreken is, dus alle ge meenten in de noodzakelijkheid zullen verkeeren om ten behoeve van de bedoelde onbruikbaarmaking de beschikking te hebben over een destructor. Ten einde de uitgaven voor de aanschaffing van een destructor te besparen en ook om een economischer verwerking van afgekeurd vleesch mogelijk te maken, hebben reeds enkele gemeentebesturen de mogelijkheid overwogen om het onbruikbaar te maken vleesch te doen verwerken door een fa briek van vleesch- en beendermeel. De di rectie deelt thans mede, dat plannen om voor het geheele land een regeling te tref fen, zoodanig, dat vrijwel alle gemeenten in de gelegenheid worden gesteld om hun afgekeurd vleesch in een fabriek als boven bedoeld te laten verwerken, in een verge vorderd .stadium van voorbereiding ver keeren. Volgens deze plannen zal het land verdeeld worden in zeven districten, in elk waarvan een fabriek zal worden opge richt om het afgekeurde vleesch uit dat district te verwerken. Door het sluiten van een contract met de vennootschap, die deze fabriek exploiteert, zouden de gemeenten niet alleen worden ontheven van de verplichting om zelf een destructor ter beschikking te hebben, doch zij zou den zelfs voor het verwerkte vleesch nog een vergoeding ontvangen. De directie acht het gewenscht deze mededeelingen bij voorbaat te doen opdat de gemeenten, die mochten overwegen reeds thans tot het aanschaffen van een destructor over te gaan, hiermede rekening kunnen houden Geen reductie op de spoorwegen. Do Directie der Nederlandsche Spoor wegen heeft besloten, in den vervolge geen reductie meer te verleenen voor het ver voer van paarden en wagens, bestemd voor deelneming aan harddraverijen en andere hippische spelen. Eveneens zullen de vrijbiljetten voor het politiepersoneel worden ingetrokken. i Examen tot het verkrijgen van het Hanze-diploma. Evenals vorige jaren, zal de Nederland sche R. K. Middenstandsbond (Federatie van de rijf Diocesane Hanze-Bonden in Ne derland) wederom de gelegenheid openstel len tot het afleggen van bovengenoemd examen. Het examen zal worden gehouden te Den (Bosch, Roermond en Rotterdam en wel het schriftelijk examen op 22 Mei 1924 op alle genoemde plaatsen en het mondeling exa men op 4 Juni te Rotterdam, op 11 Juni tc Roermond en op 12. 18 en 19 Juli te 's-Her- togenboscli. Het schriftelijk deel van het examen om vat dc vakken boekhouden, handclsrckencn, Nederlandsche taal en correspondentie; het mondeling gedeelte de vakken boekhouden, liandelsrekenen, handelskennis, handels recht en aardrijkskunde. Indien voor de vakken boekhouden en handelsrekenen aan het schriftelijk werk liet cijfer 7 of een hooger cijfer wordt toegekend, worden de eandidaten voor die vakken en het- monde ling examen vrijgesteld. Aan het examen kunnen deelnemen le. allen, die hunne opleiding genoten aan een handelscursus van de Hanze; 2o alle interne leerlingen van pensionaten en andere inrichtingen van onderwijs; 3e. allen die op andere wijze werden op geleid, voorzoover zij niet in de gelegenheid waren een handelscursus van dc Hanze te bezoeken. De eandidaten moeten zich aanmelden voor 1 Mei a.s. bij den Penningmeester der Examencommissie, den heer A. J. Spierings, Accountant, Verwerstraat 9, te 's-Hertogen- bosch, aan wie tevens het examengeld f 5.— moet worden voldaan, indien mogelijk bij voorkeur door storting' of overschrijving op zijne postrekening No. 81589, kantoor 's-Her togenboseh, of anders per postwissel. De eandidaten. die aan het hiervoor ver melde hebben voldaan, zullen tijdig tot het afleggen van het schriftelijk examen wor den opgeroepen. Voor het mondeling exa men, dat openbaar gehouden wordt, zullen de eandidaten eveneens worden opgeroe pen, indien het schriftelijk examen voldoen de is geweest om tot het mondeling examen te worden toegelaten. Aan hen, die het examen, met goed gevolg hebben afgelegd, zal terstond het ïïanzc- Diploma. wordt uitgereikt tegen betaling van f 10. De eandidaten worden verzocht zorg te dragen, dat zij bij het afleggen van het mondeling examen, deze f 10.terstond kunnen voldoen. De marechausseos in hel Weiland. Zooals men weet, is te Naaldwijk een commissie gevormd, om de klachten oh er het optreden der marechaussee in het Westland te onderzoeken. Voorzitter der commissie is de heer M. v. d. Hout. lid der Prov. Staten van Zuid-Holland, se cretaris de heer H. A. v. Voorst, ambte naar ter secretarie; verder zijn leden de heeren F. V. Valstar, secretaris van het Centr. Veihngsbureau, A. Rijnheek, hop man der Burgerwacht, J. Steenks, koop man, L. J. de Hoog, hedri.jfschef eener kweekerij, W. N. F. Kesler en J. P. Lan ge, tuinders, onderscheidenlijk te Honse- lersdijk en te Maasdijk. Deze comnvssie heeft nu een adres aan den Minister van Justitie gericht, waarin z:j, onder overlegging van twaalf rappor ten, een uiteenzetting geeft van de grieven der bevolking tegen de marechaussee. De heeren doen dit, schrijven zij, uit sluitend in het algemeen belang der bc volking, omdat zLL-den volk sa avd_Jn^ Jnm -gemceme en omgeving kennende, er van Overtuigd zijn, dat de wijze waarop de dienst wordt uitgeoefend op den duur moet leiden tot zeer ernstige zedelijke schade der bevolking en tot ondermijning van den eerbied voor overheid en wet. Langen tijd hebben zij waargenomen, dat de marechaussees op hun tochten door het Westland allerlei nietigheden op sporen tot het verbaliseeren der burgers en het is dan ook geenszins fo verwende ren, dat deze wijze van optreden heeft ge leid tot prikkeling van de ingezetenen en tot een ongewenscht scherpe verhouding tot de marechaussees. Zelfs in het openbare leven kwam do ontevredenheid tot uiting. De Westland- sche nieuwsbladen schreven veroord,ee- lend, dikwijls scherp veroordcelend, over de dienstvervulling der marechaussees. Enkele dagbladen, te 's-Gravenhage o.a. het Vaderland, zonden verslaggevers naar het Westland voor een persoonlijk onder zoek. op grond, waarvan zij een ongun stig oordeel uitspraken over het optreden der marechaussees hetgeen voldoende blijkt uit de gevolgtrekkingenwaartoe bedoelde bladen kwamen en welke hij dit verzoek zijn overgelegd. Ter juister beoordeeling van de wijze van optreden der maréchaussees, hebben do adressanten eenige van de bedoelde nietige feiten verzameld, welke ita de ge meente Naaldwijk of onmiddellijke om geving aanleiding hebben gegeven tot het opmaken van proces-verbaal en welke mede bierhij zijn overgelegd. Met nadruk vestigen zij de aandacht van den Minister op het gevaar, dat een dergelijke dienstvervulling op den duur voor de bevolking moet meebrengen en meenen te mogen vaststellen: le. dat een politiemacht door dergelijke kleinigheden, den indruk maakt plagerij uit te oefenen en waar zulks geschiedt na mens de wettige oVerheid, de eerbied voor die overheid, welke thans nog levendig gevoeld wordt in do streek met een zeer godsdienstige en arbeidzame bevolking, ten zeerste wordt geschaad; 2e. dat door het menigvuldig verbalisee ren, hetwelk voortvloeit uit het opsporen van bedoelde nietigheden, het teere schuchtere gevoel van vrees voor aanra king met de politie, het bang z:jn en zich schamen voor een bekeuring, geschaad en op den duur vernietigd moet worden, en 3e. dat in rechtspraak en in politie dienst reeds als een beginsel is aangeno men, het preventieve beleid, waardoor overtreding wordt voorkomen. Met dit be leid is het optreden der marechaussees in Naaldwijk en omgeving, lijnrecht in strijd. Zij zijn gr van overtuigd, dat alleen de eerbied voor het gezag en de macht der overheid kunnen gehandhaafd blijven wanneer de politiedienst wordt uitge oefend met verstandig beleid, gepaard aan kracht, waar dit noodig is, en dat alleen van een 'politie, welke aldus den dienst op vat en verstaat, opvoedende kracht op de bevolking zal uitgaan. Do commissie wijst in haar adres op het feit, dat in het Westland thans drie politiediensten werkzaam zijn, n.l. de ge meentelijke politie (alleen te Naaldwijk bestaande uit 7 agenten), de Rijksveld- wacht en de marchaussees. Zij meenen dat deze feitelijke toestand op zichzelf reeds den marechaussees aanleiding moest ge ven tot matiging en beleid hij het opspo ren van overtredingen. Naar aanleiding van deze overwegingen verzoeken zij ten slotte den Minister: le. een onderzoek to willen instellen naar do wijze van optreden der mare chaussees in Naaldwijk en omgeving', en 2e. maatregelen te willen treffen, welke een milderen en beleidvolleren dienst waarborgen, indien de uitkomsten van het onderzoek ook over breeder terrein in overeenstemming zullen blijken (o zijn met de door hen opgedane ervaringen. Invoer van automobielen in Duitschland. Men bericht aan de „Tel." uit Enschedé: In de oorlogsjaren en ook daarna, werd van Duitschland uit een groot aantal wa gons van allerlei model ook automobielen ingevoerd. Aan den Rijksweg van En schedé naar Gronau ziet men dan ook ette lijke enorme wagenparken, waar honder den wagens van allerlei model op koopers wachten. Door de gewijzigde, omstandighe den, zijn deze vervoermiddelen op het oogenblik evenwel in Duitschland. duurder dan in Holland en zoo ziet men het eigen aardige verschijnsel dat deze Duitsche wa gens weer naar Duitschland verkocht wor den. Met de automobielen is het precies eender. Wij vernemen dat de Duitschei' Stcewer to Amsterdam dezelfde die den kroon prins per auto naar Duitschland bracht vergunning heef t voor den invoer van 1000 Overland automobielen. Een groot gedeefee dezer auto's gaat via Enschedé over de grens. Gisteren passeerden ruim 25 stuks. Postzegelnieuws. Naar wij vernemen, zullen de voorradige brandkastzegels worden overdrukt en als gewone frankeerzegels in omloop gebracht worden. De kortelings uitgegeven jubileunizegels der Nederlandsche koloniën zullen uiterlijk Mei worden ingetrokken. Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) STILLE ARMOEDE. In Rotterdam, Den Haag en Haarlem heeft de St. Vincentius-Vcreeniging reeds een staat van dienst op dit gebied. Amsterdam is in 't voorjaar zich het lot van de schamele armen gaan aantrekken, en de dagelijksc-he lijst vin „De Tijd", waarop vele giften onder verschillende motto's inkomen, bewijst, dat men ook daar er wat voor over heeft. Dat alles g6eft ons moed, om ook op dit gebied naar voren te treden, en aan vrien den va WJaonnvo "Roil- ook hier de helpende hand! Rotterdam, meestal de eerste op het ge bied der weldadigheid, ontving voorgaand jaar circa vijftien duizend gulden waarvan een groot deel is uitgegeven. Dat is veel, maar er is veel noodig! Hoevelen zijn er niet, die, tengevolge van de mindere waarde van het geld, niet meer rond kun nen komen, die hunne effecten geheel waardeloos hebben zien worden, hunne zaken zien verloopen, enz. En speciaal, kinderen van fatsoenlijke families, die, ouder geworden, niet meer weten, waar zich te wenden, en die op zeer discrete wijze, door tusschenkomst van geestelijken of anderen, kunnen geholpen worden. Daarvoor is echter veel geld noodig. Wij zouden zoo gaarne, om te beginnen, eens een paar flinke giften willen ontvangen. Natuurlijk is elk bedrag, ook het kleinste, welkom, maar dit liefdewerk moet zoo nu en dan in bijpzondere gévallen eens flink kunnen gesteund worden. Dus gaarne zien wij giften voor dit doel van vrienden en weldoeners, stadgenoot en vreemdeling, tegemoet. Bij voorbaat een „God loone het U!" Namens den Bijzonderen Raad der St. Vincentius-Vcreeniging JAG. CREYGHTON, Aalmarkt 25. L. v. d. LAAN, Hoog. Kerkgracht 23 H. J. DAMEN, Plantage 7 W. A. KERCKHOFF, N. Rijn 3. A. "v. d. MEER, Oude Singel 232a. STAOSHIEy%f& De herepenrng van hei Rijksmuseum van Oudheden. Gistermiddag zijn de nieuw ingerichte zalen voor Egyptische kunst in het Rijks museum van Oudheden alhier voor liet pu bliek opengesteld. Hiermede is'de nieuwe installatie van het Museum zóó ver gevorderd, dat verre weg het grootste, voor het publiek bestem de gedeelte nu te bezichtigen is. In de eerste plaats zijn dit de genoem de, nieuw gerestaureerde zalen, waar een keuze uit wat het Museum aan Egyptische kunst bezit, is opgesteld in een, door een voudige indeeling der groote localen, zoo rustig mogelijk omgeving, waar dit noo dig is door glas beschermd. Vooral aan do juiste belichting is hier zooveel moge lijk zorg besteed. Van de verzameling Egyptische kunst bestond reeds een grondslag in do 17e eeuw, waarvan nog stukken aanwezig zijn. Zij werd uitgebreid door den aankoop dor collecties van de L'Escluse (1826), Maria Comha (1827) en vooral van d'Ana- slasy (1828) (verworven door toedoen van Humbert de Superville) en de schenking der mastaba-kapc-1 van Achat-hetep-her, in 1902 geschonken door mr. A. E. H. Goekoop. Daar omheen hebben zich an dere belangwekkende voorwerpen gegroe peerd, die op uitnemende wijze zijn op gesteld, zoodat het publiek er gemakkelijk den weg kan vinden. De grijze aelerniet- kïeur der wanden doet do kaïksteenen mo numenten op hun voordeeligst uitkomen. Wanneer men de zalen binnentreedt, ziet men recht voor zicli de beelden uit de oudste tijden der Egyptische beschaving. Links vindt men in een zaaltje stukken van het Oude Rijk. benevens de mastaba, met haar talrijke voorstellingen op do wanden, die betrekking hebben op het maatschappelijk leven dier oude tijden. Verlaat men de mastaba. dan komt men in. een zaal, waarin verscheidene fraaie exemplaren steles staan, beboerende tot het Middelrijk, henevens heelden van Egyp tischo beambten van rood graniet. Ver volgens komt men aan de stukken, die behooren lot het Nieuwe Rijk in later tij den. Daar treft men aan een granieten tafel, die als onderstel heeft gediend voor eer. schip, met een godenbeeld er in. Bij het raam ziet men enkele heelden, o.a. een dokier (ar(s) en verder nog eenige stéles. Verder gaande, treft men een afdceling aan waar de beelden van Maia en Merit staan, benevens een groep van deze heide personen. Vervolgens het graf van een architect, waarhij reliefs afkomstig uit het graf van Har-ma-hep, en vier pilaren twee beelden. Eindelijk vindt men in een der gangen nog twee kasten met kostbare vazen. Verder zijn geheel toegankelijk de za len voor Griekseh-Romeinscko kunst en kunsthandwerk, d.wz. de geheele klassie ke afdeeling en de Nederlandsche afdee- ling in haar historische opstelling, yan welko ook reeds een gids is verschenen. In bewerking zijn nog slechts de pu blieke zalen voor Egyptische cultuur en doodencultus en de geheele afdeeling voor Europeosche praehistorie. Deze hoopt men in den loop van het volgend jaar voor het publiek te kunnen openen. Dan zullen dus geheel gereed zijn alle, voor het publiek toegankelijke gedeelten. Naast deze publieke tentoonstellingszalen krijgt echter elke Museumafdeeling één of meer zalen, waar slechts de speciale be langstellende of de sludeerende op verzoek wordt toegelaten en waar het verdere Museumbezit in studiecollecties wordt ge ordend naar wetenschappelijke eischen. Zoo zal dus voortaan de bezoeker der ten toonstellingszalen niet meer door do groo te massa der opgestelde voorwerpen van rustig genot of Juist begrip worden afge leid en zal de vakman in de studiezalen ongestoord kunnen werken en in kort bestek alles bijeen kunnen vinden. Het spreekt vanzelf, dat do inrichting der studiezalen zich nog langeren tijd moet laten wachten. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, Afd. Leiden. Woensdagavond had de maandelijksche bijeenkomst der afd. Leiden van de Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde plaats in do Stadsgehoorzaal. Na de afhandeling der notulen en de ingekomen stukken werden vier nieuwe en drie aspirant-leden aangenomen/ De vergadering machtigde het Bestuur als Jut loe te treiierTlot de vCTeentgtng" van School- en Werktuinen. Eveneens keurde de vergadering goed, dat de ver eeniging met de 3 Oct.-vereeniging zou samenwerken, door het inrichten van een drijvend eiland in den Zoeterwoudschen Singel. Hierna reikte de Voorz. met een toepas selijk woord de door de leden der afd. be haalde diploma's uit: Groote gouden me- daillo met lof der Jury aan den Leidschen Horlus, henevens nog enkele andere di ploma's. Zilveren medaille aan de Ned. Mycol. Vereeniging voor een -inzending eetbare paddestoelen. Groote gouden me daille aan de firma J. G. Ballego, voor Dahlia's. Eveneens voor een inzending Dahlia's werden diploma's uitgereikt aan de firma G. Vianen en J. Kriest: kleine gouden medaille. De firma J. Glasbergen: verguld zilveren medaille. De firma gebrs. Den Older: zilveren medaille, benevens een extra prijs uitgeloofd door het Engel- sclio Tuinbouwtijdschrift: Gardeniug Il lustrated. Aan de firma Lemkes le Al phen werd een diploma voor een gouden med. uitgereikt voor een inzending Varens De firma Van Veen ve'rwierf vele diplo ma's, waaronder zeer belangrijke voor Delphiniums en vaste planten. Nadat eenige vragen, waaronder een over den zomertijd, waren ingeleid en naar genoegen van de vragenstellers wa ren beantwoord, sloot de Voorz. deze laat ste wintervergadering met een woord van opwekking en medewerking voor het wel slagen van de groote tentoonstelling door de Vereeniging in September te houden. De leerstoel van Prof. van der Vlugt. Het niet weder vervullen van den leer stoel- voor de rechtsphilosopliie en do en cyclopaedic der rechtsgeleerdheid aan de rijksuniversiteit alhier, wordt in de rechts geleerde kringen als een groote leemte be schouwd, aldus weet do „Tel." mede te deelen. Wel werd het laatste vak, de en- cyelopaedie der rechtswetenschap door prof. mr. A. S. de Blecourt gedoceert, maar daarmede wordt niet in het door Van der Vlugt onderwezen hoofdvak voor zien. Er schijnt onder de aanwezige hoog leeraren in de faculteit der rechtsgeleerd heid alhier niemand te vinden te zijn, die gelegenheid, tijd en bevoegdheid heeft, om dit vak te doceeren. Do colleges van den.opvolger van wijlen prof. Bolland, dr. A. J. Sopper, in de ge schiedenis der wijsbegeerte logica, meta- physica en zielkunde, reageeren ook te weinig op de wijsbegeerte van het recht, om ook maar eenigszins het gemis van prof. Van der Vlugt's uitnemende colle ges te vergoeden.Men vertrouwt in de uni versitaire kringen echter, dat do behoefte om deze vacature weder te vervullen, eer lang wel weder zoo sterk zal worden ge voeld, dat daarin zal worden voorzien. De opening der Chr. H. B. S. De nieuwe Christelijke Hoogere Bur- Kaflholieke ftggessda LEIDEN. Dinsdag Leidsch Kruisverbond, Bondsge- bouw, 8.30—10 uur. Woensdag. R.-K. Volksbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, te 7.30 uur. Donderdag. Repetitie „Ons Tooneel". te S.15 uur. N 0 0 R D W IJ K. Dinsdag vergadering Doktorsfoiids in liet Juvenaatsgebouw. De avond-, nacht- en Zondagdiensb der apotheken wordt Zondag 20 April (lsten Paaschdag) waargenomen door do apo theek van den heer H. J. M. Proof, Maars- manssteeg 17, Telef. 435. Maandag 21 April (2den Paaschdag) door de apotheken van de heeren D. J. v. Driesum, Mare 76, Telef. 406 en W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594, en van Dinsdag 22 tot en met Zondag 27 April door de apotheek van den heer O. P.. Duyster. Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. A.s. "Zondag. 20 April, zal de dienst wor den waargenomen, door: Br. Hovons Gróve, Rün on SeV-\a(!è 104, Tol. tgfil. Dr. Jansscns, Rapenburg 49, Tel. 970. Dr. Overwater. Marcsingol 56, Tel. 2259. Dr. Rassere, Rapenburg 47. Tel. 1469. Dr. v. Voorthuijsen, Heerengracht 38, ToL 7. A.s. Maandag, 21 April, zal dc dienst wor den waargenomen door: Hr ni-'ïtp ^anensracht 20. Dr. De Graaff, Hooigracht 34a, Te-1. 876. Dr. Muijsert, Rijn- en Schickade 44, Tel. 2268. Br. Woulicrs. Hooigracht 31. Tel 369. Dc geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordlt vanaf Zaterdagavond' 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waarge nomen door Dr. Varekamp, Warmander- weg 22, Telef. 1916. Van Maandagmorgen 8 uur tot Dinsdag morgen 8 uur door Dr. Timmermans, Wil li elminapark, Telef. 390. Ttlsgpafisoh Wocrbarïch! volgens waarnemingen verricht in den moi gen van 19 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De- Bildt. Hoogste Barometerst.778.8 Munehen. Laagste Barometerst.: 7G1.1 Valdersund. Verwachting tot den avond van 20 April: Zwakke tot matigen wind uit Weste lijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets- zachter overdag. Licht op wsop Fietsers e.a« Zaterdag 19 April: 8,29 n.m. tot 5,31 v.m. gëisclïool met vijf-jarigen cursus aan de Kagerstraat (Rijnsburger weg) zal op Maandag. 5 Mei a.s., des namiddags te half drie officieel worden geopend. Voetbalwedstrijd Nederland-Duitsehiand. Zooals gebruikelijk zullen we Maandag a.s. weer een verslag publiceeren van den voetbalwedstrijd NederlandDuitschland, dio te half drie in het Stadion te Amster dam aanvangt. Van de openbare gehouwen en enkele particuliere woningen wappert vandaag do vlag ter gelegenheid van den 48sten ver jaardag van Z. K. H. Prins Hendrik. Gisteren stond de dienstbode Gath. F., aan den Haagweg voor do Ambachtsschool te wachten met de fiets aan de hand en op eenigen afstand van haar stond een 9,uto. Plotseling kwam een motor tusschen beide door gereden en hotste tegen het rij wiel op, waarvan het achterwiel vernield werd. De berijder was echter genegen de schade to vergoeden. Do toesand van den 51-jarigen B., dio Donderdag op do Breestraat werd aange reden, is iets vooruitgaande. Hij kon ech ter nog niet door de politie gehoord wor den. PATRON A ATS-ARBEIDSBEURS. Pancratius-Paironaai - Tel. 456- Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 89 lyir. Aanbieding: 1 Stoffeerdersleerling, 2 Timmermansleerlingen, 1 Timmerman-half was, 1 Slagersleerling. Gevraagd: 1 Brood-koekbakkersleor- ling. Hieltje tJïtgawen. Recht door Zes. Dit is de titel van een Katholiek week blad voor de zeelieden, waarvan "Woensdag het eerste nummer is verschenen Wij lezen in dit nummer: „Ondergeteekende is door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem belast met de ziel zorg voor de zeelieden Tengevolge hiervan is bi: onderstaand adres gesticht: een secretariaat voor R-R zeelieden Hier kan men inlichtingen bekomen, hulp, troost, bemoediging zoeken in aller lei omstandigheden, kortom: dit secreta riaat dient om de godsdienslig-zedeli] belangen van den zeeman op alle wijze te behartigen. Men schrijve aan: Pater Adrianus, Rechthuislaan 50a, Rotterdam, Holland. Opgang. Onze Katholieke Tijdschriften mogen worden gezien. Elke week bewonderen w Opgang om de schoono reducties v kunstwerken, met daarbij passende le Het laatste nummer staat in het tceuen

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2