RADIO den loop der komende maanden koopt te tomen tot den lOOsteri. Uniewinkel. De Maat schappij heeft in dit feit aanlei ding gevonden, den afnemers een bijzondere verrassing te 'bereiden, door de beschik baarstelling van verschillende, waardevolle luxe en huishoudelijke voorwerpen, als gouden dameshorloges, zilveren tafelcou verts, enz., zooals in de advertenties is uit eengezet. Met ingang van 17 April zullen in de .dienstregeling der tram naar Sclievening'en verschillende wijzigingen, worden aange bracht. De clubhuisjes der diverse voetbalver- eenigingen kunnen niet met rust gelaten worden. Thans is er weer ingebroken in de clubhuisjes van L. F. G. aan den Haag- weg en van V. S. aan den Leidsohen Straatweg onder Oegstgeest. Diverse eet waren worden vermist. Zeker L. heeft aangifte gedaan dat uit zijn tuin een zinken teil is ontvreemd; zekere G. deed aangifte van diefstal van een vuilnisemmer en zekere H. heeft zich beklaagd, dat hij door B. in café Mono- pole is mishandeld. Ten huizo van J. S. in het Woutershof Js gistermorgen do muntgasmeter, inhou dende f 8.door onbevoegden gelicht. Terwijl bet- verkeer BreestraatHooge- woerd tijdelijk werd onderhouden met twee van weerszijden gereedstaande trams, waarin de passagiers moesten over stappen, is gisteravond een rail bij den wissel op de Hoogewoerdsbrug opnieuw gemonteerd teneinde afdoende verbete ring te brengen in do ligging van de rails daar ter plaatse, die gedurende de laatste dagen nogal 'eens tot een déraillement aanleiding ga?. UIT DE OHSGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Ons Belang. Thans kunnen we met ge- kerheid meedeelen dat spoedig de algehee- le liquidatie der Coöperatieve Yereeniging „Ons Belang" zal plaats hebben. Ieder der 63 leden zal nog een bedrag van ruim f 9.worden aangebeden» LISSE. Pluimvee-vereeniging. In het café van den heer J. Nieuwenhoven hield de ver- eeniging van Pluimvee- en Konijnensport- gisteravond een tamelijk bezochte verga dering. De voorz., de heer W. Dandy, open de de vergadering. Voorts was aan de orde bespreking combinatie der twee bestaan de vereenigingen. De voorz. deelde mede dat op de gecombineerde bestuursvergade ring was besloten dat op Zondag geen ten toonstelling meer zal gehouden worden, vermits dit geen groot tekort oplevert. Dit zou voor'de kas een "voórdeêl opleveren "vaü circa- f 145. Hiertegen rezen verschil lende bezwaren. Men was bevreesd voor kasiritpufcting< Voorts wees men er op, dat- ballotage noodig is, te meer daar bij de andere vereeniging leden zijn. die bij ons geweigerd zijn. Nadat- deze zaak van alle kanten was be sproken ging men over tot stemming waar van de uitslag was, dat het voorstel met 18 tegen 15 stemmen werd verworpen. De voorzitter deelde mede, dat men voor f 1 lid kan worden van het Ned. Mevke-nbu-, reau. Vervolgens had de ballotageplaats' van 7 nieuwe leden. Na rondvraag en ver loting werd de vergadering gesloten. NIEUWKOOP Miltvuur. Tengevolge van Miltvuur stierf dezer dagen een koe van den vee houder A. van der Horst. Het cadaver werd onder politietoezicht verbrand. Schapenverkccp. Blijkens een adver tentie in dit blad zullen op Donderdag 24 April a.svoorm. half elf (nieuwe tijd) bij Th. J. van den Bosch 32 kerkscliapen worden verkocht. ZEVENHOVEN. Melkprijsverlaging. De melkprijs in deze gemeente is verjaagd van 13 tot 11 cent per liter. WECHTZIIKEM KANTONGERECHT TE LEIDEN. P. C, I. I. voor den Rechter. Zooals men weet heeft het amateur station P. G. I. I. zich een zekere beroemd heid onder de jadio-Iiefhebbers verworven door de belangrijke resultaten, welk» deze amateur wist te behalen, met do trans- Atlantische proeven. Voor trans-Atlantisch verkeer werd steeds gebruik gemaakt van lange golven van verscheidene duizenden Stoters, omdat men deze theoretisch -het èeste geschikt achtte voor draadloos ver keer op langen afstand. Verscheidene ama teurs hebben echter bewezen dat een draadloos verkeer over den Oceaan schitte rend in stand is te houden met veel min der energie op een golflengte van 100 M ï)it kan een lieele ommekeer geven in de Ontwikkeling der draadlooze communicatie Sn dit resultaat is bereikt door samen werking van Amerikaansche, Canadeesche, Sngolsche, Fransche en Hollandsche ama teurs, onder welke laatsten behoorde P. C. I. Er bestaat evenwel in Nederland een verbod om te seinen en daar er juist door deze bolangrijko resultaten min of meer met trots werd gesproken over onze Hol landsche clandestiene zenders, achtte men het beter de heeren zenders eens eraan te herinneren, dat bet verbod nog steeds gel dend is. Wegens overtreding van dit verbod stond nu hedenmiddag voor den Kantonrechter de 19-jarige H. J. Jesse, meer bekend onder de amateurs als P.' G. I; I. Er was natuurlijk veel belangstelling van de zijde. dezer amateurs. Dc dagvaarding luidt, dat hij: „in de laatste week van December 1923 in perceel 35 Rijnsburgerweg heeft aan gelegd gehad en heeft gebruikt een niet voor liet openbaar verkeer bestemde radio- telegraaf en -telefoon cn daarmede radio- telegrafische en radiotclefonischo seinen heeft afgegeven en uitgezonden zonder daartoe machtiging te hebben verkregen van den Minister van Waterstaat". Plaatsvervangend Kantonrechter is mr. M. B. Vos. Als eerste getuige-deskundige wordt in dezo gehoord de heer E. J. Wennekes, electro-technisch ambtenaar bij de telegra phic, alhier, die te samen met een recher cheur een bezoek bij bekl. heeft gebracht in Maart van dit jaar en daar heeft aan getroffen o.a. een gedemonteerd toestel om draadlooze seinen uit te zenden. Op een vraag van den verdediger, mr. Nord Thomson, verklaart dezo deskundige, dat het mogelijk is met een ontvangtoestel voorzien van een drie-electrodenlamp tril lingen uit te zenden. Men kan zoo'n lamp ontvanger derhalve ook beschouwen als een kleinen zender. Dit zelfde verklaart ook de heer J. Gorver, uit Den Haag, re dacteur van „Radio-Expres", die er zelfs bijvoegt, dat dit altijd moet gebeuren bij het opnemen van z.g. ongedemplo seinen. Op den vraag van den verdediger of het zenden van bekl. storing verwekken kan voor liet gewone draadlooze verkeer, ant woordde deze getuige ontkennend. De kleine golven, waarmede geseind werd, (pl.m. 100 AI.) kunnen onmogelijk eenigen dienst storen, daar het gewone verkeer steeds op grooter golven plaats heeft. Desgevraagd verklaarde deze getuige nog, dat het verzenden van het z.g. begroe- tings-telegram namens de Ver. voor Radio telegrafisten niet gebeurd was in opdracht van genoemde vereeniging. Als de$de getuige werd gehoord, de heer Tappenbeck uit Noordwijk. electro-tech nisch student, die te samen met bekl. proe ven heeft genomen en daarbij geseind heeft met Amerikaansche amateurs. Het O. M. bracht allereerst hulde aan bekl. voor diens kranige- prestatie. Maar de wet verbiedt nu eenmaal het uitzenden van radio-telegrammen, hetgeen heel wat anders is dan liet doen uitzenden van tril lingen uit een ontvauglamp. Hij elsclit der halve een koete van f 5.subsidiair 5 dagen hechtenis met teruggave van de in beslag genomen toestellen. Daarna verkreeg de verdediger, mr. Nord Thomson, het woord, die betoogde dat op deze dagvaarding geen vcroordee- liug zal kunnen volgen: lo. is er geen radio-telefonische inrichting geweest; 2o. is slechts strafbaar het aanleggen en niet het aangelegd hebben en 3o. is, wat ligt in de dagvaarding (en laste gelegde ge bruik betreft, 'n kwalificatie en 't uitzenden van seinen is niet uitsluitend inhaerent aan zendstations, want ook ontvangsta tions kunnen zulks. PI. betoogde vervolgens dat het hier niet geldt een telegrafeeren bestemd voor liet verkeer, wat volgens de Telegr. en Tele- foonwet wel degelijk wordt vereischt, doch dat hei hier slechts gold een laboratorium, dat proeven nam om met een minimum stroom en een zoo klein mogelijke golf lengte verbetering in de bekende methoden te brengen. PI. stond vervolgens stil bij wat onder het begrip verkeer moet worden verstaan. Hieronder kan in easu slechts worden ver staan het onderhdTiden van een telegra fische communicatie. Hier was alleen het doel seinen laf te geven, waarvan de rich- tige ontvangst door de ontvangers per brief of per kabeltelegram werd bevestigd. Dat de staat hier dus geen geliie!ijk be lang bij heeft, is duidelijk, want het mono polie wordt niet geschonden.' Storingen konden cok niet veroorzaakt worden, want de proeven geschiedden 's nachts en sei nen met zulke kleine golflengten als hier konden geen invloed uitoefenen op die met grootere golflengten. Splie veilingen b.v. heeft c-en golflengte van 600 M hier wa ren het slechts golflengten van 95110 Af. Hoever de proeven liet reeds gebracht luid den blijkt hieruit, dat bekl. voor zijn sei nen met Amerika niet meer stroom noodig bad dan 300 Watt. Nu is volgens de Telegr. en Telefopnwet wel een machtiging te verkrijgen, doch practisch worden deze niet verleend, het geen hier uit kan blijken, dat zelfs de Technische Hoogesehool zich moet behel pen met een macht'ging, welke ten name staat van een ander. Verder protesteerde pl. er tegen, dat met alleen dat gedeelte van het toes'ek dat dienst doet a lis zendstation, in beslag is genomen, doch ook dat voor ontvangst. Ten slotte concludeerde pk, na er op gewezen te hebben,, dat bek!, i.p.v. straf eigenlijk voor zijn vinding een belocning moest ontvangen, tot vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervolging. Uitgesproken: A. Sieval, metselaar te Wassenaar; cur.: mr. H. Blaupot ten Gale. Vernietigd: H. van der Zeeuw, te Leiden.- Geëindigd: door het verbindend worden der uildee- lingslijst de fa ill. W. de Boor, Haar lem ni o r ra e e r. Opgeheven: L. F. Scheepers, schoenmaker, A1 p h e n a. d. R ij n. Sim URQEÜLÜKE STAKD LEIDEN. 12—15 April. Geboren: Hendrik z. van H. Brandt en M. J. do la Rie Fredericus Antonias z. van A. F. Meseman en H. Volk Jan netje d. van G. Brugman en C. Bavelaar Helena Wilhelmina d. van A. Groene- veld. en H. W. Scheepmaker - Mcnno. Nilcolaas z. van B. van den Berg en A. J. Swets Sophia Neelfje d. van H. C. de Boer on D. v. d. Kruijk - Picter z. van P. Mioch en II. C. Crama Hendricus z. van IT. J. Lek en C. Noort GeraJdus-: Maria Julius, z. van N. VervooTn en J. Mceuwissen Arthur Johannes z. van H. J. F. v. Valderon en A. M. v. Kampen Elbcrta d. van D. A. Smits en N. Fontein Pieter z. van W. J. v. d. Burg en C. P. Smits Johannes z. van A. A. Kuiken en C. C. Rooijakkcrs Arnoldus Johannes z. van A. J. Vrijburg en G. Opstal Ca- tharina Hendrika d. van P. Kop en A. M. v. Deventer Krijntje d. van P. H. Bizot en M. J. v. d. Voort Johannes z. van W. J. v. d. Reijden cn H. v. d. Berg Johannes Gerhardus z. van J. H. M. ter Beek en C. P. Brons Talgien d. van H. v. Dijk en D. M. Martijn Adri»nus z. van A. v. d. Pluijm en W. de Mooij Simon Maria z. van N. v. d. Meij en AL C. Wassenaar Pleuna Genoveva d. van W. Ravcnsbergcn en J. Sinteur Willem Frederik z. van W. F. Staffeleu en AI. M. v. d. Burg. Overleden: W. Mouris m. 57 j. E. Af. MariéLa court w. 71 j. J. Ver meulenWezenaar v. 57 j. J. Schrijver m. 66 j. E. A. Kouwcnberg d. 14 j. A. W. Uljé—Dionet v. 61 j. N. de Vink d. 14 mud. D. de RidderRijpstra w. 92 j. W. Leber z. 62 j. 12 April. Ondertrouwd: W. Th. Buckslccg jm. 30 j. en J. Blcijcnberg jd. 28 j. P. P. Versteeg jm. 30 j. en O. E. do Haas jd. 23 j. H. Marks jm. 25 j. en M. Brouwer jd. 24 j. P. v. d. Pompe jm. 19 i. cn L. A. Filippo jd. 18 j. Th. L. Lange veld jm. 21 j. en F. Boekkooi jd. 18 j. J. J. v. d. Reijden jm. 21 j. en Af. Florisson jd. 25 j. W. J. v. d. Steen jm. 21 j. en IT. E. G'ollé jd. 20 j. P. C. Roelandso jm. 20 j. en J. G. Rasink jd. 20 j. P. J. Jan sen jm. 24 j. en J. S. Klaverwijden jd. 23 j. 16 April. Geboren: Jacob z. v. C. Both en A. Koonie. Regin.% Corn. Afaria d. v. A. J. Sormani en M. H. E. Klaverwijden. Dirkje z. v. D. Klein en J Fasseur. Leen tje Jansje d. v. D. Vogelenzang en Af. de Vroede. Overleden: H. .v Konijnenburg wed. v. d. Kley oud 85 j. w. H C. Steyger de Bezemer oud 73 j. w. W F. Pfeijfe-r oud 83 j. m. Gehuwd: A. v. d. Putten wed. en A. H. Pfijfer wed. P J. Kwaak jm. en G. M. J. v d. Ven jd. M. O. v. Vuuren jm. en J. v. d. Vos id. Z0ETERW0UDE. Geboren: Afaria, dochter van W. Borst en A. van Piemen Cornelia Petronella, dochter van J. van der Kolk en J. van Veen Leonardos Jacobus Ala rie, zoon van C. J. Onderwater en van A. van der Kolk Quirinus Cornells, zoon. van P. C. van Velzen en van A. Turk. Overleden: Theodora Rotteveel 33 jaar echtgenooté ven Lauren Hus van Haas trecht. ST0MPWIJK. Geboren: Apollonia Visser, geb. He ken dóchter Cathalma, 'AiIda JoliotfSa Strampraat geboren Haket, dochter Christianus Cornelis Goeman, geboren de Bruin, zoon Adriana Catharina Wilhel mina de Koning, geboren Zwinkels dochter Allegonda Maria van Beek, geboren Sprengers, dochter. Overleden: Neeltje Vredeling, 14 jaar Johannes Leonard us van Locbein, 13 jasr Peironella Matihea Francina Röodenrijs 1 jaar. Getrouwd: Willem Jacobus Gijzeny en Wilhelmina Peironella Eringaard. Ondertrouwd: Hermanus Cornelis van der Loos en Petronella Johanna Jur- gens Richardus Quirinus Stijmnan en Anna Afaria van Santen. Laatste Ber'sSefoteiii Het drama te Baarn. De door de soc.-demoer. Raadsfractie in verband met het drama tö Baaru aan gevraagde spoedvergadering van den Ge meenteraad zal Donderdagochtend te kwart voor tien worden gehouden. Het onderzoek van het lijk is nog niet geheel geëindigd. De professoren liebhen nog niet vastgesteld wanneer het slacht offer is overleden. Voorloopig is vastgesteld, dat dit niet op 25 of 26 Maart kan zijn geschied. Een ziekte is niet geconstateerd. In een siijkput gevallen. Te Oude Pekela is het 3-jarig zoontje van schipper Houwink aldaar, wiens schip gelegen was voor de Albionfabriek, in een der slijkputten achter deze fabriek gevallen en verdronken. Het geschaakte Utrechtsche meisje. De politie te Utrecht is het spoor van 't ontvoerde meisje uit deze stad thans ge heel bijster. Dc groentenkoopman die in verband met de verdwijning van het meisje gearres teerd werd, bevindt zich nog steeds in voorloopige hechtenis. De strenge nachtvorsten. Op verschillendo plaatsen in de Haar- lemmcrmcerpolder lijden de tuinders ten gevolge van de strenge nachtvorsten zeer veel schade. TELEGRAFEN tegen een oorlog is. Inzake de Bcssarabi- sclie kwestie zeide hij, dat de deur tus- sclien Rusland en Roemenië kan worden gesloten of worden opengelaten. Achter Roemenie staan Polen cn. Frankrijk. Dit laatste land ontwikkelt een dwaze cam pagne tegen ons en Polen streeft naar een geschil tusschen Rusland en Turkije. Een zware aardbeving VICTORIA, (Br. Columbia). 15 April (V.D.) Het officieel Dominion-observato rium registreerde Maandag een aantal aardschokken, die 4 uur duurden. De schokken waren zoo hevig, dat groote ver anderingen in de aardkorst moeten heb ben* plaats gehad in het centrum van het aardbevingsgebied, dat gelegen moet zijn op 'ongeveer 1500 mijl van Victoria, ver moedelijk in bet gebied ten Noorden van de Aleutian-eilanden, het schier-eiland zelf. (Deze aardbeving schijnt dezelfde te zijn, die Maandagrfiiddag 4.55 (Gr. T.) door het Meteor. Instituut to do Bildt werd geregistreerd. De corruptie in Amerika. AIONTREAL, 15 April. (V( D.) Afr. Smith, de vroegere provinciale geldbeheerder in Ontario, is Alaandag gearresteerd onder beschuldiging van fraude tijdens zijn be wind. Na 7 uur werd liij op borgstelling in vrijheid gesteld. Ernstig ongeval. BERLIJN. 15 April. (V.D.). Door het val len van steencn in de kerk van Zonnebeke werden drie vrouwen en drie kinderen die zich toevallig in het gebouw bevonden ge dood. Eeti zevende bezoeker werd zwaar gewond. Spoorwegongeval. PARIJS, 16 April. (VJ).). Gisteren heeft nabij Poibicrs een botsing plaats gehad, tus schen een sneltrein en een goederentrein. Er zijn twee dooden en een gewonde. De staking der werfarbeiders te Southampton LONDEN. 15 April. (V.D.). De werfarbei ders van Southampton hebben besloten het werk te hervatten, op voorwaarde dat on middellijk een conferentie zal plaats vinden inzake de loo-nen. Nader wordt van bevoogde zijde gemeld dat de voorwaarden der werfarbeiders on aannemelijk zijn. Pe arljei-ders moeten eerst de orders van lam eigen leiders om het werk te hervatten uitvoeren, voordat de uitslui ting wordt opgeheven. De incidenten te Leuven. BRUSSEL. 15 April. (V.D.). De Katholie ke studenten van do Universiteit van Leu ven hebben geprotesteerd bij den Rolland- eciien gezant. Jfcr van Vrodenburg tegen dc incidenten die geprovoceerd zijn door Nc- derlandscho onderdanen to Leuren door het zingen van „Oranje Boven" en het schreeu wen van „Leve Wilhelmina'", na afloop van hot Grootr-Ncderlandsch Congres De stu denten verklaarden, dat, dergelijke mani festaties de goede betrekkingen tvsschen «ggBgjjj? r air- iim ri.iin»^ ■n», wr« MARKTBERICHTEN LEIDEN. Veemarkt. Aaavoes: 511 Runde: 253 Kalveren, 333 Schapen en. 756 Varkens. Prijzen: 3 Stieren f 375 430; 137 Kalf- cn Melkkoeien f 220405; 286 'areVoeien f ISO—34585 Vette Ossen en Koeien f 225-0-40, schoon a. d. haak f 0.80 1.20; 33 Vette Kalveren f 60170, schoon a. d. haak f J..QQ—1.80; 210 Nuchtere Kal en f 618; 153 Vette Schapen f 4054, schoon aan de haak f 1.661.78; ISO -Weide- schapen'f 34 14; 465 Magere Varkens voor fokkerij en Londen g 15i0, per Kg. levend gewicht f 0,50-0.60; 291 Biggen f 5—10; 1 Paard; 5 Bokken of Geiten f 4S. Kaas. d rgevoerd 43 partijen. Besteed verd voor: Iste soort Goudsche kaas f 40 44, 2de soot'fc idem f 36—39; le soort Lcid- schc kaas f 30—34, 2de soort idem f 2629 per 50 Kg. Handel voor Goudsche qn Leid- sclie kaas matig. WOERDEN. 16 April. Kaas. Aangevoerd 193 kaaspari 'jen le'kw. f 3340, 2e kw. f 34 —37. met' riiksmerk f 38—46. Handel matig. AMSTERDAM. 16 April. Veemarkt. 36 Vette Koeien geen prijs; 352. Vette Kolve ren le kw. f 1.201.40, 2e kw. f 1.001,20, 3e kw. f 0.80—1.187 Nuchtere Kalveren f 1424; 11 Schapen geen noteering; 368 Vette Varkens le kw. f 0-.810.83, 2e kw. f 0.76—0.80; Overzeesehe en Geldersche" f 0.810.83; 25 Paarden geen prijs VOORSCHOTEN, 16 April. Vrije veiling Aangevoerd 3045 eieren, prijs per 100 stuks f 5.50—6.50; 240 Eendeieren per 100 stuks f 5.806.20 3 kippen per stuk f 1.75, 3 ha nen per stuk f 1.701.80, duiven per stuk 2025 cent: konijnen per stuk f 1.80. ALPHEN AAN DEN RIJN, 14 April. Veiling. Per 100 Kg.: Spinazie f 3742: Dunsel f 3745. Per 100 bos: Radijs f 6.60 tot f 6.80. ringen (Amsterdam Zicht. Londen Berlijn Parijs Brussel Zurich Weenen Rome Madrid Kopenhagen Christiania Stockholm New-York 11.694/2 O.6D/4 16.70 14.27l/o 47.321/; 0.00373/, 12.— 36.50 44.70 37.10 70,95 2.69 UIT DE RADIO-WERELD. "1 Wat er vanavond to hoeren is. 6.30 uur: F.L (Eiffeltoren) 2600 AI. Con cert. 7.35 5.I.T. (Birmingham) 475 Af. Concent. - 1 7.50 2.L.O. (Loiydeii) 365 AI. Con cert, Light Orchestra. 7.50 5.W.A. (Cardiff) 350 M. „Thb Alagic Carpel": Vlucht naar Nederland. 7.50 2.B.D. (Aberdeen) 495 AL Dansmuziek. 8.00 P.A.5. (Smith en Hooghoudt, Amsterdam), 1050 M. Con cert. 8.05 2.Z.IJ. (Manchester) 375 M. Operamuziek, o.a. een gedeelte van „Lohengrin". 8 20 2.S.C. (Glasgow) 420 AL Popu lair Symphonic-orkest. 8.25 Brussel 410 Af. „L'oncie Afa- thurin" een operette. 9.20 S.F.R. (Radiola) 1780 M. Schola Cantorum. Koorgezang met orkestbegeleiding. 9.35 2.L.O. (Londen) 365 Af. Rede van den hertog van Devonshire over: „The British Empire Ex hibition". i Maithaeus Passion. Op Goeden Vrijdag, des middags 2 uur. zal door den zender der N. S.F. te Hilver sum draadloos worden uitgezonden de groote Paaschuitvoering der „Matthaus Passion" in dc groote kerk le Naarden. Malabar—San Francisco. Geregelde verbinding m o g e 1 ij k. Het Amerikaansche draadlooze marine- station N. P. G. te San Francisco heeft signalen opgevangen van het Nederland- scho station P. K. X.. te Alalabar op Java over een afstand van 8200 mijl. Deze signalen zijn duidelijk genoeg, om regel matig to San Francisco te worden ge hoord, zoodat het mogelijk is een gere gelde betrouwbare nacht- en dagverbin ding tusschen de beide stations te vor men. Complete TOESTELLEN en OKDERDEELER voer draaiiiooze TteSegrafie-telefonie tegen concurreerende prijzen. Zie onze étalages MR 67G4 v.h. E. GEEEAEET3-P.EETEK- MARE 70 - TEL. «18 - LEIDEff den invloed uit te gaan. want deze fondsen,' legden een vaste houding aan den dag, zon der veel koersverschil evenwel. Amsterdam Rubbers wat zwakker. Humatra-Tabakken weinig veranderd. Schcepv. groc.cndcela veronachtzaamd. Ned. Industrieclc.i niets bijzonders. Prolongatie 4ib pet. Advertsniiën. (Vso onzen tirasdw dienst). Mgr. Cieplak kardinaal. BERLIJN, 16 April. (V.D). Volgens een bericht uit Rome, zal het hoofd der llussi scho Katholieke Kerk aartsbisschop Cie plak op 19 April ter gelegenheid van zijn ontvangst door den Paus tot kardinaal worden benoemd. Rusland en Rcemenië. MOSKOU 15 April (V. D.) De Rus sische minister van oorlog Trotzky heeft te Tiflis een rede gehouden. Hij sprak het bericht't egen ,uat hij ten koste van alles Markenbilj. p. billioen f0.65 BEURS OVERZICHT. van gisteren. De naderende vacantiedagen deden kun invloed op de beurs terdege voelen. De af faire was zeer beperkt. Zelfs in Olie waren de omzetten gering. Met de koopcampagne voor Gec. was het afgeloopen, integendeel had het aanbod thans de overhand, zoodat do koers wc :r beneden 200 inzakte. Ook Kon. liepen gedurende den middag eenige pets. terug. Van do mooie dividenuen door verschillende Java-suiker-onderneming uit gekeerd, schijnt thans nog een stimulecren- Verloofd: DO STROTMANN en Drs, C. PERRIDON. Leiden, Burchtstceg 1, R'dam, Prinses Julianal. 49. 21 April 1924. Ontvangdag: 2e Paaschdag van 23V2 uur, Leiden. Heden overleed, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, onze geliefde Broeder, Behuwdbroe- der en Oom, FERDINAND KOUWENBERG, in den ouderdom van 33 jaren. Uit aller naam: A. KOUWENBERG. E. KOUWENBERG— ZEEGERMAN. Leiden, 15 April 1924. Morschstraat 33. Adres: Plesmansl. 11. Eenige en algemeene kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben Vrijdag a.s. om 10 uur op dc R.K. be graafplaats. 5591 Heden overleed, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Sterven den, onze geliefde Ver loofde en Huisvriend, de Heer 5492 FERDINAND KOUWENBERG, in den ouderc\om van 33 jaren. R. RAMAK en Familie. Leiden, 15 April 1924. riesmanslaan 11. Eenige en algemeene kennisgeving.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 7