ft lefctte Coiiranl" Tweede Blad Dinsdag 15 April 1924 UIT 0£ OHIGEVIHG l BODEGRAVEN. Gasfabriek. Naar wij vernemen zal vóór 1 Juli a.s. moeten worden beslist of de gemeente de gasfabriek alhier zal over nemen dan wel de bestaande concessie zal worden verlengd. De Raad zal derhalve in een der eerstvolgende vergaderingen der Gemeenteraad voor een belangrijke beslis sing gesteld worden. Afloop verkooping. De Villa „Maria" aan de Noordstraat alhier is in de afge- loopen week wederom in veiling, geweest. Het stukje bouwterrein, liggend naast de betreffende villa werd in bod gebracht op f 1100 en op f 550 afgemijnd. De villa in bod gebracht op f 10.600 werd niet afge mijnd. Het geheel gecombineerd werd af gemijnd door den heer van Wijngaarden te Harmeien. Naar wij^ vernamen ia deze koop geschied voor een combinatie welke plannen zou hebben aldaar een electrische broodfabriek te stichten. HILLEGOM. Dammen. - Donderdag a.s. zal de heer W. N. Stuifbergen, kampioen van den Ned. R.-K. Dambond, district Haarlemen Omstreken, een simultaan-séance geven in het gebouw van den Ned. R.-K. Volks bond, voor de leden van de DamcluU „Ge zellig Samenzijn". De heer Stuifbergen zal in 't geheel 5 of 6 zulke wedstrijden geven voor de ver schillende R.-K. Damclubs uit dit district De club, welke dan 't beste gemiddelde be haald heeft tegen den heer Stuifbergen, zal een fraaie medaille ontvangen, die voor dit doel i3 uitgeloofd door de Nieu we Haarlemsche Courant. Wij verwachten een genoeglijken en leerzamen damavond,, die 't bijwonen ten volle waard zal zijn. KATWIJK. Burgerwacht. De Katwijkscho Burger- Vacht denkt ook dit jaar weer aan den Kringwedstrijd en Provinciale Schietwed strijd deel te nemen. Tot de Kring Rijnland- Zuid behooren tevens de Burgerwachten te Voorschoten, Valkenburg, Veur, Wasse naar, die uitgenoodigd zullen worden aan dezen wedstrijd deel te nemen. Rijnsburg, als hehoorende tot Rijnland-Noord in wei- keil kring ook dit jaar geen Kringwedstrijd zal plaats hebben, zal ook in Rijnland-Zuid mogen mededingen. Volgende week zullen de besprekingen hierover gehouden wor den. Winkelsluiting. Algemeen hekend mag worden geacht het in den Raad genomen besluit tot wijziging der verordening op de winkelsluiting, waardoor bet ook den hou ders van tentjes aan het strand niet langer- «toegestaan werd 's Zondags de tentjes open te houden. Deze personen zijn nu gezamen lijk in actie om gedaan te krijgen, dat het desbetreffend besluit herroepen wordt. Men wijst o.m. op het onbillijke dat wel café houders hun zaken open mogen houden, waardoor het drankgebruik zal worden be vorderd. Iets wat de Raad niet kan bedoeld hebben, gezien vroeger genomen besluiten, waardoor Caféhouders getroffen werden. Ook wordt de vraag gesteld of dergelijk besluit kan zijn in het belang der gemeen de als badplaats. Een request zal den Raad aangeboden worden. Men denkt reeds en- iele raadsleden tot andere gedachten te iebben gebracht. LANGERAAR. Naar huis terug. De 15-jarige T. J. Sit Korteraar, welke eenige dagen zonder kennis aqn zijn vader, de ouderlijke wo ning verliet, werd door de recherche te Zeiden aangehouden. Vee-vervoer. Vrijdag werd nadat do motor te water was gelaten, door schip per M. Lek, de eerste dienst, voor vee- vervoer, op Leiden, ondernomen. Het ligt In de bedoeling- deze te houden op Leiden ®n Amsterdam. Dit is de eerste dienst welke voor vee-vervoer wordt geopend. FEUILLETON DE PROOI VAN DEN GIER. Naar het Engelsch van H. do Vere Stacpoole. 10) Ja, zei Arthur, dat is waar, daar had ik nog niet aan gedacht, maar de kwestie is nu wel: Wat kunnen wij doen? Niets, voor zoover ik het inzie, ant woordde Savage. Niets? Neen, wat kunnen wij doen? Wij hebben niet het bewijs, dat Prynne het genomen heeft en het beste, wat het meisje doen kan is, zich stil te houden. Als zij een aanklacht tegen Prynne indiende, dan zou zijn eerste werk zijn om het cryptogram te vernietigen, als hij dat al niet gedaan heeft, en hij zou wel zoo wijs en voorzichtig zijn, dat je hem niets kon bewijzen. i Ja, dat ligt voor de hand. Onderstel nu eens, zei Savage, dat er Jen groote hoeveelheid kostbaar materi aal ergens verborgen ligt, wat. zal Pryn- 9e dan doen? Hij zal het zoo spoedig mo- Cslijk te voorschijn brengen. Dan wordt ij onmetelijk rijk en dan komt het (^Ogenblik voor de jonge dame om op te fceden en hem te laten bewijzen, waar hij 2iju rijkdom vandaan heeft. Volg mijn Jaad. Laat Prynne stil zijn gang gaan. baat hem al de moeite doen en al de kos ten er voor maken. Laat hem den last en ie hitte van den dag dragen en laat dan «et meisje kqmen en den oogst hinnenha- Dan zouden wij het verstandigst LEID3CHENOA1K. Coöp. Tuinb. Veiling Veur. De handel -blijft gunstig verloopen, dank ook de grooto vraag uit Duitschland en mede begunstigd door het koude weer. De salade blijft zich in prijs handhaven, voor le soort van f IS27 en voor 2de soort van f 9.1017.40 per 100 krop. Spinazie 30— 37 cent per kilo op Maandag en op heden 2227 cent per kilo. Gele komkommers bo ven f 1.per stuk. Postelein 90 cent per kilo. Spruiten 2234 cent per kilo. Boeren kool 55 cent per kist van 8 kilo, Prei van f G tot 9 cent per bos. Witlof kon nog geen 60 cent per kilo opbrengen; de kwaliteit is niet bevredigend. De Damlaan. Langzamerhand begint de Damlaan een 'heel ander aanzicht te krijgen. Een groote verbetering is reeds, dat de bcomen aan de Z. W. zijde nabij de tramhalte zijn opgeruimd, op welke plaats nu een prachtig tegeltrottoir is gekomen; bovendien overwegen B. en W. om het rij pad aanzienlijk te verbreeden. De demping der sloot bij de trambaan is inmiddels een feit geworden, terwijl door de K. N. A. C. ter weerszijden van de trambaan waarschu wingsborden zij geplaatst voor de wegkrui- eing van de tram. Dit lijkt ons hier alsnog een gevaarlijk punt en mochten de drie nog onbebouwd liggende hoeken naast de baan, bebouwd worden, dan dienen er terdege maatregelen genomen te worden cm hier ongelukken le voorkomende toekomst zal het lecren. Melkprijs. Wederom is hier de melk prijs met een cent per liter verlaagd en is nu 12 cent per liter, thuisbezorgd. NOORDEN. Kapelaan van Kan. De WelEerw. heer H. vair Kan, sedert 1922 kapelaan al hier, lieeft om gezondheidsredenen onze parochie verlaten en vertoeft thans bij zijn ouders to Dordrecht. NGORDWIJK. Steunregeling. De voor dezen winter van gemeentewege getroffen steunregeling is heden beëindigd voor de ongeorgani seerden en ouden van dagen en zal 10 Mei a.s. eindigen voor de georganisêerden Keuringsdienst. Blijkens het verslag voor den keuringsdienst van waren in deze gemeente werden in het eerste kwartaal 1921 49 winkels geïnspecteerd en 2147 monsters onderzocht. Afgekeurd werden 16 monsters. Hinderwet. Aan de N. Y. Acythelena werd een vergunning verleend ingevolge de Hinderwet voor liet plaatsen van e§n benzinepomp met oiidërgrondsche tank- inrichting naast het perceel van den heer Koullijs aan de Voorstraat en den Offen- weg. VOORSCHOTEN. Bloembollencultuur. Door dc afd. Voor schotenVeur van de vereeniging Bloem bollencultuur is besloten op de a.s. groote tentoonstelling te Blcemendaal niet zoo gé- ring voor den dag te komen. Onze afdee- ling bestaat slechts uit ruim 20 leden. Do collectieve inzending zal bestaan uit 11500 tulpen, nieuwe soorten, 3000 narcissen, nieuwe soorten. Darw:n tulpen in 50soorten en Breeder tulpen in 75 soorten, Burgerwacht. Tot besluit van de oefen avonden in den winter hield de Burger wacht een wedstrijd voor al hare leden in de lokalen der Openbare School (Dorp). Het gymnastieklokaal was in een schietbaan veranderd en een nevenlokaal was door eelt aardige aankleeding veranderd in een con versatiezaal. Hét. begin was in vergadertrant. Bij af wezigheid van den voorz. opende de heer C. J. A. Schrassert-Bert dezen avond. Een woord van dank bracht spr. aan den heer Verkerk voor het belangeloos opluisteren van dezen avond door vioolspel. Ook do heeren Van Egmond, die de zaal versierd hadden, een woord van dank. Nadat hij allen aanwezigen een goed schot had toege- wenscht, verklaarde hij do wedstrijden voor geopend. Alvorens deze een aanvang namen werd door dén heer SchrassertBert nog een woord van hulde gebracht aan den commandant, den heer A. J. Elskamp, voor do wijze, waarop hij de animo weet. op te wekken en te behouden. Een driewerf hoera bezegelde deze woorden, waarna een „Lang zal hij leven" werd ingezet, gevolgd door het Wilhelmus dat door alle aanwezigen werd meegezongen. De wedstrijden namen daarna een aanvang, waarvan de leiding zeer correct, was. Elke schutter kon onge- Arthur Primrose zag de wijsheid van dezo redeneering in. Je moet mij steeds op de hoogte hou den, zei Savage, hoe alles loopt en kan ik je dan ergens mee van dienst zijn, clan doe ik het gaarne. Hij dacht weinig, toen liij Arthur uit liet, hoe spoedig zijn hulp noodig zou zijn en hoe ingewikkeld de zaak zou worden, waarvan dit bezoek van Arthur het voor spel was. HOOFDSTUK X. 110, Cannon Square. Het sloeg acht uur, toen Arthur bij juffrouw Speedy aanklopte. Het gebouw, dat op den dag zoo stil en verlaten ge weest was, leek nu wel een bijeenkorf. Het was een reusachtig groot gebouw en dit was verdeeld in zooveel afdeelingen als maar mogelijk was om maar kamers te vormen en op die manier waren er 25 slaapkamers gemaakt van allerlei grootte en vorm. De eetzaal op de verdieping ge lijkvloers was als eetzaal gebleven. Er was weinig gezelligheid te vinden maar het was er netjes en goedkoop. Verbazend goedkoop, want voor negen shillings per week kon men een slaapka mer hebben met ontbijt en voor veertien shillings had mieii er eiken dag middag eten bij: maar do meisjes dio-in het Ko nijnenhol logeerden aten meestal buitenaf want zij prefereerden eieren met brood en thee in een Lyon's, hoven de waterige aardappelen en het ongare schapen- vleesch van juffrouw Speedy. Allerlei meisjes logeerden o.o 110 Cannon Square hïaderd zijd mar ga patronen verpaffeiï met goed of minder goed gevolg. Niettegen staande er 46 leden aanwezig waren, ver liep alles spoedig. Intussohen was de verga dering herschapen in. een gezellig onder onsje en lieten de dampende sigaren spoe dig een blauwe waas achter. De. heer Ver kerk werd afgelost'door den lieer Jo Ver meer uit Leiden, die toevallig in de zaal aan wezig was. Omstreeks 11 uur waren de prijswinnaars bekend en deelde do voorz. de heer A. J. Turion, de prijzen uit. Na dank gebracht te hebben aan de leden voor hunne opkomst en het slagen van dezen avond, aan den commandant en zijn helpers voor hunne nauwkeurig verzorgde taak, aan den pianist en zijn compagnon voor hun opgewekt pianospel, verzocht hij de leden ook straks (nl, in Mei) de oefenavonden te Katwijk trouw te bezoeken cn daar dit in de zomermaanden geschiedt per rijwiel getrouw op de schietbanen te komen, daar anders alle gemaakte onkosten het werk niet zou den loonen en de kas niet sterk is. Prijs- winners waren Klasse A: Jac. van der Lubbe (tevens hoogste schutter van dezen avond); A. J. Elskainp en C. van der Giesen. Klasse B.: A, J. Turion, S. de Groot en J. Noort. Ivlasse C: P. van Klaveren, X. Duynisveld en H. Elskamp. Klasse D. D. Limburg. Korpswedstrijden: Klasse A tweede vijf tal, Klasse B tweede vijftal, Klasse C eerste vijftal, WARMOND. R.-K. Volksbond. In liet lokaal „De Zon" hield gisteravond de afd. van den Nod. R.-K. Volksbond een verplichte ver gadering onder leiding van den Voorzit ter, den heer J. H. Haverkort. Na opening der vergadering met den Chr. groet, las do secretaris, de heer Q. v. d. Kerkhof f. de notulen, wat gevolgd werd door het driemaandelijksch verslag van den penningmeester, den heer H. te Wiel. Het saldo over dit kwartaal be draagt f 12.42. Verschillende ingekomen stukken wer den hierop behandeld, waaronder de agen da van de Centrale Verg., te houden op 28 April te Amsterdam. Het voorstel van het overbrengen van het Centr. Bureau van Leiden naar Amsterdam, kon niet gesteund worden. Voor de overige punten werd goedgekeurd dat den afgevaardigde vrij mandaat zou gegeven worden. Hierna werd de begrooting behandeld, die vastgesteld werd op f 458.25 voor uit gaven en f 365.76, nadeelig saldo f 92.49. De uitgaven waren door de feestviering van het 2e lustrum der afd. nog al hoog, terwijl de ontvangsten zeer voorzichtig geraamd waren, zoodat het tekort hope lijk nog wel iets kan slinken. De begrooting werd goedgekeurd. Door den heer A. de Groot werd, als penningm. van het Ziekenfonds, verslag uitgebracht over den financieelen toestand van dit instituut, waaruit bleek, dat een voordeelig saldo te boeben was van f 76.85 Do Voorz. bracht hierop in bespreking de feestviering van het 10-jarig hstaan. Het Bestuur stelde in deze voor, de op- xiclitingsdag voorloopig kerkelijk te vie ren, en wel, door Zaterdag 10 Mei 's avonds met Lof en preek te openen, en 's Zondags met een H. Mis en Generale H. Communie. Verschillende plannen waren reeds in overweging genomen en werden in bespre king gebackt, docli de sterkste meening kwam naar voren, om dit najaar aan het St. Willibrordusfeest een speciaal karak ter te geven. Bij de stemming over deze voorstellen, word besloten, zooals liicr hoven omschre ven, deze te houden. Bij de rondvraag werden verschillende zaken als Barbara vereeniging, Kerkwackt, Retraitefonds enz. besproken. Over hot laatste zal het afdeelingshestuur met het bestuur van liet Retraitefonds conferee- ren, om deze zaak zooveel mogelijk te bevorderen. Na. afloop der vergadering werd nog een lid voor het bestuur van brandstoffen- zorg gekozen, waarvoor werd aangewezen de heer W. Mcsker, en tot voorz. werd gekozen de heer Haverkort. Voor bode zal men zich gedurende de maand Mei nog kunnen aanmelden hij het bestuur, speciaal bij den heer L. Duijnlioven. typisten, klerken en dergelijke en zij schenen het vroolijk genoeg onder elkaar te hebben, tenminste te oordeelen naar het luide gedruisch dat men er 's avonds hoorde. De pret, die deze meisjes onder elkander hadden, was in omgekeerde ver houding met hun inkomen, dat niet groot was, zooals ook het geval was met 'juf frouw Straight, oen klein meisje met sproeten en rood haar, die 25 shillings per week verdiende en daarbij meer voed sel en genoegens naar verhouding hierin had dan Rotschild van al zijn millioenen. Als men jong is, dan is men rijk, van daar de vroolijkheid van de jeugd. Op Arthur's kloppen werd opengedaan, niet door de meid, maar door juffrouw Straight in eigen persoort, die juist wilde uitgaan. Wel mijnheer Primrose, riep zij, dat ds oen aangename verrassing, en wat komt u doen, en kamer hij ons huren? Dat zou erg naar mijn zin zijn, maar ik vrees, dat juffrouw Speedy mij niet zou willen hebben. Maar hoor eens. Een jong meisje, dat met haar vader in ons pension logeerde, is liet slecht gegaan. Haar vader is plotseling gestorven en nu staat zij geheel alleen op de wereld. Zij heeft een betrekking als typiste en nu heb ik haar aangeraden om hier in pension te gaan. Het is een aardig meisje, zou u haar een beetje willen protegeeren? Juffrouw Straight keek Arthur cenigs- zins verwonderd aan, maar ziende, dat hij het ernstig meende, antwoordde zij beves tigend. Ik zal haar gaarne voorthelpen, als zij een goede kennis van u is en zij mij bevalt, maar als ik liaar niet aardig vind ZWAMMERDAM. IJsclub. De Zwammerdamsche IJs club vergaderde dezer dagen in het Hotel „De Rustende Arend". De opkomst der leden was gering. De vergadering werd gepresideerd door den heer J. A. Hoogen- dijk, terwijl de secretaris, do heer W. van Dam, het jaarverslag uitbracht De heer Ruting deed namens de penningmeester rekening en verantwoording over 1923; het batig saldo hiervan bedroeg f 77.48. Een woord van dank werd gebracht aan den heer Cr. J. de Boer, die door vertrek naar elders bedankte, voor zijn vele werkzaam heden in het belang der vereeniging ge daan. Nadat eenige opmerkingen van den heer Ruting waren behandeld werd de ver gadering gesloten. Gemengd* Beriohfen. De moord te Helvoirt. De vermoedelijke dader van den moord op BrekeJmans te Bel voir blijft nog steeds ontkennen. Op last der justitie is het lijk opnieuw opgegraven. Het hoofd van den verslagene is thans naar Amsterdam opge zonden cm te doen onderzoeken hoeveel sla gen zijn toegebracht. _;.j. De moord te Koegang6veld. Gisteren heeft de justitie te Assen in vrij heid gesteld L. P., verdacht van den drie- voudigen moord, die in 1909 in het Kcekan- gerveld gepleegd is. Doodelijke ongelukken. Toen de 65-jarige timmerman G. F. te Enschedé eenige werkzaamheden aan zijn woning verrichtte, had hij het ongeluk uit een raamkozijn te vallen. In het R.-K. Zie kenhuis is hij aau de gevolgen van dien val overleden. Zaterdagnacht werd door den be stuurder van een auto in den Bunderberg het lijk gevonden van den heer W. H. uit Bunde. Naast het lijk lag het rijwiel van den heer H., een in Zuid-Limburg algemeen laat uit Beek was teruggekeerd. Omtrent de oorzaak van den dood van den heer H. een in Zuid-Limburg algemeen bekend persoon, tast men in het duister. Vermoed wordt, dat hij van het rijwiel is gevallen, en tengevolge van de door den val hekomen verwondingen is overleden. Hij had verwondingen aan hoofd en arm Uit een dakgoot gevallen. Gistermiddag omstreeks kwari over twee heeft te Bergen op Zoom. naar „de Zoom" meldt, een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer J. de Nijs, wonende op de Groote Markt aldaar, was bezig met het schoon maken van de dakgoot. Plotseling verloor N. zijn evenwicht en viel van de ongeveer 7 M. hooge goot naar omlaag. De man kwam op een fiets terecht, zoodat. de val eenigszins werd gebroken. Zwaar ge kneusd werd hij zijn woning binnenge dragen, alwaar dokter van Zelm, die spoe dig ontboden was geworden, de eerste ge neeskundige hulp verleend. De gekwetste is naar het Algemeen Bur ger Gasthuis overgebracht. Verbrand. Zondagavond had op den Molenweg te Assen een droevig ongeluk plaats. Do al leenwonende weduwe Schuiling geraakte n.l. door het vuur in een stoof in brand en bekwam daarbij zulke ernstige brand wonden, dat dr. Wielinga directe opne ming in het ziekenhuis noodzakelijk achtte waarheen zij per ziekenauto word vervoerd. Naar de „Aser Crt." verneemt js de ongelukkige gistermorgen in bet ziekenhuis aan de gevolgen overleden. Door een stier doodgedrukt. Te Beugen is de S0-jariges Ant. Reintjes door een stier, dien hij uit den stal haalde,, legen een muur doodgedrukt. Gestrand. Bij Enkhuizen is» gisteren gestrand do aak Zeldenpas, onder schipper Wildeboer van Giethoorn, komende van Leeuwarden met bestemming Amsterdam. Het schip is later met stukgeslagen roer te Enkhuizen binnengebracht. Brand in Den Haag, Zaterdagavond kwart over elf werd dc Haagsehc brandweer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in perceel No. 1 van dc dan niet. Ik hen niet graag op vriend- scliappelijken voet met een meisje dat mij elk oogenblik ergert. Wanneer komt uw vriendinnetje? Zij had er nu. al moeten zijn. zei Arthur op zijn horloge kijkend, en ik ge loof dat zij daar is ook. Een rijtuig, met wat bagage er op, was juist voorgereden en Violet stapte uit Heb je juffrouw Spèedy nog niet ge zien vroeg juffrouw Straight, toen zij aan de nieuw aangekomene was voorgesteld. Als je nu mee wil gaan dan zal ik je voorstellen. De meisjes gingen het huis binnen en Arthur bleef op do stoep staan wachten. Hij had dadelijk gezien, dat Violet aan juffrouw Straight beviel en dat deed hem veel genoegen, want nu had zij een goede vriendin. Zijn liefde voor Violet was zoo belangeloos, dat bij zich zou hebben ge schaamd, om haar in dezen critieken tijd daarmede lastig te vallen, maar zijn vreugde was groot, dat hij in staat was geweest om haar voort te helpen. De Voor zienigheid had haar aan zijn handen toe vertrouwd en hij was van plan om aan die opdracht getrouw te blijven. Toen hij tien minuten gewacht had, verschenen de meisjes weer. Het is in orde, zei juffrouw Straight, vraag den koetsier om de bagage hoven te brengen. Hét tarief is f 1.50 van Victoria en een kwartje fooi is genoeg. Wat heb je een bagage, kind en hoe krijg je alles in dat kleine kamertje? Maar beter te veel dan te weinig. Wij moeten maar eens overleggen. Mijn dunkt, zei Arthur, dat ik nu maar afscheid moest nemen. Mag ik mor- Lfoolgracht in Den Haag, waar <Iö vlammen uit het dak sloegen. Op een zolderver trek stond een bed in lichte laaie, en de vlam-j men sloegen uit de kap van het dak. Een 1 kat heeft vermoedelijk een brandende pc-j troleumkaohel omgeworpen. Met eenlj straal van de -m-ofcoispuit was de brand, dia! j zich aanvankelijk ernstig deed aanzien, vrij spoedig gebluscht De bewoners wa- ren nog niet naar bed. Zij hadden van den j brand nog niets bemerkt, toen dc brand-'j weer, die door bewoners van de overzijde j gewaarschuwd was. ter plaatse verscheen. j De kat is verbrand. Verzakkende spoordijk. Zondagmiddag bemerkte de spoorweg- wachter over de Lek te Culemborg, dat j hij het overrijden van een trein de spoordijk teekenen van verzakking ver- toonde. Hij waarschuwde daarop de spoor] weg-autoriteiten, die dadelijk groote hoe- j veelheden zand op liet bedreigde punt lic-t ten uitstorten. in Jonge schavuiten. b Te Hulst zijn een paar jongens van 14 jaar j betrapt bij een poging om een offerbus in de R Iv. kerk to ledigen; zij bekenden zich'' daaraan meer schuldig te hebben gemaakt. Inbreker aangehouden. Dezer dagen werd door de politie in. Den Haag een inbraak ontdekt, op heb oogenblik, dat de dader bezig was dit mis drijf te volvoeren; de inbreker werd door, de politie overvallen en in arrest gesteld. Bij fouilleering vond de recherche in Den Haag eenige voorwerpen op den arrestant, die vermoedelijk afkomstig waren van irt- braken door denzelfden dader gepleegd'. De politie vond in hare gegevens aanlei ding een huiszoeking te doen in een berg-, plaats van den verdachte te Rotterdam;' daar ontdekte de recherohe meerdere goe^ deren, die eveneens van misdrijf afkomt' stig moesten zijn. Tot. die voorwerpen bief- ken artikelen te behooren, die docr d'e' Utrechtscke recherohe gesignaleerd wa ren, als te zijn gestolen ten huize der fa milie Ameshoff aan den Maliesingel tal Utrecht. Te Rotterdam kwamen bij de hui&zoe^ king ook voorwerpen voor den dag, die ontf vreemd bleken te zijn bij inbraken in an^ dere groote steden De man bekende, toen hij ondervraagd werd, ziok inderdaad aan de Utrechtsche inbraak to hebben schuldig gemaakt. Heb is een ongeveer 30-jarige Duitscher, uit Aken afkomstig, geen inbreker van profes sie. doch iemand, die in armoedige omstan digheden vervallen is tot daden als deze. Hij is ter beschikking van dc justitie ge-< steld. U. D. Inbraak. Te Maastricht is in den nacht van Zater dag op Zondag ingebroken in de villa van' het Eerste Kamerlid Jhr. Mr. L. H. J. van' der Maesen de Sombreff. Door het stuk slaan van een ruit werd de verandadeur geopend en toegang tot het huis verkregen. Buffetten, theekaslen en twee salons ble ken doorzocht: al het daar aanwezige zil ver was gestolen. Ook een schrijfbureau was opengebroken. Het is den dieven blijk baar slechts om het zilverwerk tc doen ge weest, want andere waardevoorwerpen wer den genegeerd. De pogingen om de villa, verder te doorzoeken zijn blijkbaar gefaald dooi dat de binnendeur gesloten was. Uit de nasporingen, gedaan door mare chaussee en justitie uit Maastricht bleek, dat men hier met drie personen te doen moet hebben. Tengevolge van den storm, die dien nacht woedde, hadden nasporin gen met behulp van politiehonden geen re sultaat. Eindelijk gevonden. Te Delft is aangehouden de 26-jarig» kleermaker A. D., die reeds sedert 191?» 'door den officier van justitie te Dordrecht werd gezocht, en waarheen hij thans is overgebracht. Prettige thuiskomst. Een Hoensbrceksch mijnwerker was werk zaam op de Belgische mijnen. Toen hij eens naar huis ging cm vrouw en kroost aan net" hart te drukken, bleek dat hij niet veel meer in tc brengen 'had. Een kostganser had zijn rechten en plichten overgenomen. En toen do mijnwerker daartegen protes teerde werd hij door zijn plaatsvervanger met een bezemsteel bewerkt Met bebloe- genavond eens komen kijken, hoe het O ja, gaarne, «ein Violet, lie-in de liand ten afscheid reikend, ik dank u nog wél. Kom nu gauw mee, zei .uittrouw Straight, teen Arthur weg was, ik zal jo wol helpen met de kleine pakken te dra gen en Jim moet de koffer maar verzor gen en Jim moet clen koffer maar verzor- alles voor ons en hij is de eenige man hier in huis. Jim, Jim. Een uitgedroogd kereltje met één oog, dook uit do beneden verdieping op en als een arend op zijn prooi op den koffer toeschietend, zette hij dien op z'n schouder, alsof liet' een. veer was en droeg het de trap op. Nu is alles goed, zei juffrouw Straight, op het bed plaats nemend, toen Jim verdween, nadat hij liet laatste stuk bagage op den vloer had gezel. De kamer is niet erg groot, maar er is toch nog een haard in en dat is in mijn kamer niet. Het is een aardige kamer en voor den prijs stellig mooi genoeg, zei Violet, op den cenigen stoel plaats nemend en om zich heen kijkend, maar dat schilde rij is niet veel moois. Zij wees naar een ongepolijste plaat, die d?n laatsten c xg des oordeels voorstelde. Ik heb „de Hemelsche velden m mijn kamer, zei juffrouw Straight. Ik wil met je ruilen, maar hoor eens, Primros* zei dat je oen betrekking hebt als tvpisto. Waar? Bij juffrouw Harkcr in Chauceif. Lane. (Wordt vervolgd.) j

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 3