HMS - HAiLEMIRSTÜ. 132-136 KINDERJURKEN JONGENSPAKJES KINDERHGEDJES - JONGENSBARETS een nieuwe circulaire daaromtrent niet noodzakelijk. Echter heeft hij, ter voorkoming van Tragen, gelijk hij er zoovele heeft) ontvan gen hij het einde van het schooljaar op 31 Maart 1924, er geen bezwaar tegen er his? nog eens aan te herinneren, dat bij h«? einde van een schooljaar geen kind vrij van leerplicht is ingevolge art. 3, der de lid, der wet, indien het niet: a. 7 jaren leerling oener lagere school is geweest, dus ook indien de school slechts 6 leerjaren omvat; 1). alle klassen heeft doorloopen, derhal ve bij een school met 6 leerjaren 6 klas sen, bij een met 7 leerjaren 7 klassen, en c. tevens de klasse heeft doorloopen, waarin het bij het bereiken van den 13- jarigen leeftijd was geplaatst. terwijl ingevolge art. 3, vierde lid, der wet do verplichting in ieder geval ein digt, indien het kind do klasse heeft door loopen, waarin het hij het bereiken van den 14-jarigen leeftijd was Het conflict in de Textielindustrie. De werkgevers spelen de oneenigheid j ,r der arbeiders uit. De Commissie ad hoe uit de verbonden textielfabrikanten heeft aan den Directeur Generaal -van den Arbeid bet volgende ge schreven? „Onder dankzegging berichten wij u de goede ontvangst uwer missive dd. 5 dezer met daarbij geadviseerde bijlagen. „Dit den inhoud der laatste blijkt zeer duidelijk, dat er tusschen de inzichten der bij het conflict betrokken arbeiders, naar mate die georganiseerd dan wel ongeorga niseerd zijn, groot verschil bestaat, alsme de, dat de opvattingen dei' verschillende vakvereenigingen belangrijk uiteenloopen. (Bovendien opent de inhoud der ons gezon den bijlagen geen enkel gezichtspunt, dat niet reeds in de gevoerde besprekingen breedvoerig tot uiting is gekomen. „Wat nu de werkgevers betreft, uit den aard der zaak waren dezen niet alleen be wonderaars van bet door u geformuleerde voorstel Dat dit laatste ten slotte met al gemeen© stemmen is aangenomen, bewijst echter, dat allen een bewijs van goeden wil hebben willèn geven om tot een oplossing mede te werken, zooals door u als onpar tijdig voorzitter der conferentie voorgesteld (Deze oplossing had het voordeel, dat de arbeiders er door in staat gesteld werden door de verlenging van den arbeid prac- tisch hetzelfde eindloon te verdienen als .voor de invoering der loonsverlaging. „Daar onze meening zijn de betrokken werkgevers door de aanneming van uw voorstel reeds verder gegaan, dan met het oog op de belangen der industrie kan wor den verantwoord, en moeten wij tot onze spijt verklaren, niet te kunnen inzien, hoe in de gegeven omstandigheden (onder wel ke laatste wij niet alleen de meer dan on gunstige toestanden in de industrie, doch ook de oneenigheid onder de leiders der arbeiders en de houding van verschillende dier leiders rangschikken) met eenige kans van slagen een poging gedaan zou kunnen worden om partijen tot elkaar te brengen, hoe gaarne wij. zooals wel gebleken is, daar toe ook zouden willen medewerken. Mocht u hierover anders denken, dan vernemen wij gaarne uwe desbetreffende inzichten." Het R.-K. Vakbureau bericht ons: Daar wijvernemen had de heer Zaal berg zich Donderdagmorgen nog niet tot de organisaties der arbeiders gewend in verhand met haar voorstel om nader over liet bemiddelingsvoorstel te beraadslagen. Volgens officieuse mededeelingcn zouden de werkgevers verder overleg niet hebben afgewezen. Door het onverstandig en hatelijk op treden van de „moderne" organisatie te genover de Katholiek- en Christelijk-geor ganisec-rden, blijkt de verhouding tusschen de arbeidersbonden er niet beter op te worden In .,Hc-t Hoog-Ambachl", orgaan van den R.-K. Textielarbeidersbond, wordt o. Ui. m degedceld, dat thans niet op de op- Tuicnde redevoeringen van den leider van iic'i V.V. zal worden ingegaan. Het blad Tolstaaf voor het oogonblik met „tegen ren dergelijke handelwijze krachtig te pro- ti -; ren. Da de beëindiging van het con flict zal de Katholieke organisatie het op treden van den rooden hond in het open baar onder handen nemen. Wii vernomen verder, dat de steunbewe ging in Katholieken kring nog steeds crescendo gaat. Het collecteeren aan de kerken breidt zich steeds verder uk. Voor al in het Haarlemsche diocees, doch ook in het Ufrcchtsche en I.iniburgsehe, vindt deze wijze van steunverleening 'geregelde toepassing. Uit het houtbedrijf. te Zaandam. Men meldt, uit Zaandam aan de ,.M&b": In de gisterenmiddag gehouden conEeren- tie tusschen werkgevers en werknemers in het houtbedrijf zijn door de wederzijdsche toenaderingspogingen partijen iets dichter bij elkaar gekomen. Het verst strekkend voorstel der werknemers wordt heden door den patroonsbond in bespreking genomen. Uit het steenhouwersbedrijf. Hot nieuwe collectief contract. De herziene collectieve arbeidsovereen komst voor het steenhouwersbedrijf is door den modernen bond aanvaard. De verwachting is, dat dezer dagen ook de confessioneele vakorganisaties het con tract zullen teekenen, terwijl nog niet vaststaat welke houding de Federatie, die ditmaal eveneens aan de besprekingen met den Bond van Steenhouwerspatroons- Vereenigingen in Nederland deelnam, zal Aannemen. Het nieuwe, voor het geheele land gel- Üend, contract is tot ttand gekomen na 8 ireken onderhandelen tusschen de betrok ken partijen. Tul do steenhouwers bchooren niet al leen de eigenlijke steenbewerkers, doch voor 'n belangrijk deel en steeds in groo- ter aantal ook marmerbewcrkeTs en po lijsters, welke laatste groepen in hoofdzaak machinalen arbeid verrichten. Omtrent het nieuwe c. c. kunnen we me tïedeelen. dat voor do groote plaatsen de loonen met 5 cl. per uur, voor de provin cie met 3 c. verminderd en zoodoende ge komen zijn op 82 c. (d. i. 2 c. meer dan do bouwvakarbeiders ontvangen) en bijv. voor Hilversum en Alkmaar op 75 en 73 c., voor Zwolle, Deventer en Leiden 67 c., dat is 5 c. boven het loon der bouwvak arbeiders. De uurloonen der steenhouwers zijn thans de hoogste, welke in eenig coll. con tract zijn vastgelegd; daarentegen zijn do weekinkomsten niet de hoogst© omdat in de groote steden voor de verschillende be drijven algemeen 48 uur gewerkt wordt en de steenhouwers onder de bijzondere Steenhouwerswet 45 uur blijven werken. Het verlangen van de steenbouwers om mot hun weekinkomsten gelijk te komen met de bouwvakarbeiders is niet geheel in vervulling gegaan, hetgeen oorzaak is ge weest van sterken tegenstand der gezellen tegen het nieuwe c. c. Broodbakkerijen en Arbeidswet. Te 's-Gravenhage is een algemeens ver gadering gehouden van bakkerspatroons uit de provincie Zuid-Holland, waarin de Arbeidswet 1919 werd besproken. In hoofdzaak kwamen in behandeling de volgende door het Centraal Bestuur voor gestelde punten: lo. Een algemeen aanvangsuur te stellen op 5 uur met voorarbeid voor hen die zulks noodig hebben; 2o. verruiming van den arbeidstijd lot 10 uur (niet te verwarren met een arbeids dag van 10 uur) met dien verstands dat voor hen, die voorarbeid hebben, de 8- urendag gehandhaafd blijft; 3o. handhaving van het verkoopverbod tot 10 uur; 4o. een mindere of in 't geheel geen toe passing hij overtreding der wet van ge vangenisstraf. Punt 1 werd aangenomen met 190 tegen 1; punt 2 met 170 tegen 20 en punt 3 met 169 tegen 21 stemmen. Bij bespreking van punt 4 werd het algemeen een schande genoemd, dat voor arbeid gevangenisstraf kan worden, opgelegd. Dit punt werd met al^emeene stemmen aangenomen. Het voorste' van den Zeeuwschen Pro vincialen Bakkersbond om patroonsarbeid vrij te laten, werd daarna met 163 togen 27 stemmen verworpen, omdat daardoor de nachtarbeid in de bakkerijen na verloop van t:jd zijn intrede zou doen. De Raad te Tiel heeft besloten tot hand having van het wethoudevspensioen, ech ter met lagere bedragen. Voortaan zal'dit bedragen voor elk vol halfjaar, dat een wethouder zitting heeft gehad, f 12.50 tot een maximum van f 250 per jaar. In den afgeloopen nacht is in den ouderdom van 67 jaar overleden mr. B. Simoiis. president van het Gerechtshof te Amsterdam. De heer J. Chr. Deuss, directeur deT R.-K. Hoogere Burgerschool te Arnhem, die benoemd was tot directeur aan de H. B. S. voor meisjes te Nijmegen, heeft den Raad dezer gemeente bericht, dat hij zijn benoeming niet aanvaardt. De Raad te Delft heeft besloten de verordening op de heffing van de zakelij ke bedrijfsbelasting te wijzigen in dien zin. dat de kleine en middelbedrijven be langrijk van de kosten werden ontlast. Do belasting zal nu volgens do volgende schaal worden geheven: Van 10 tot en met 15 arb. f 1 per arbeider; van 16 tot en met 20 arb. f 2 per arbeider; en zoo vervolgens telkens opklimmende met f 1 per veelvoud van 5 arbeiders, tot do maximumheffing van f 12 per arbeider wordt bereikt bij 66 arbpiders. Door deze wijziging zal do be lasting ongeveer f 10.50 minder opbren gen. Hgï UtT OE OfüGEVIHB ALPHEN AAN DEN RIJN. Op hol. Gistermiddag kwam een on- bespannen paard van v. d. W. uit de Raad huisstraat hollen. Door kordaat optreden van Mej. B. wisten andere personen het dier te grijpen. ALKEMADE. Arbeiders voor Frankrijk. De corres pondent der Arbeidsbemiddeling heeft be kend gemaakt, dat in Frankrijk geplaatst kunnen worden goede landbouwknechten, die kunnen melken en ploegen. Loon min stens 250 francs per maand met kost en inwoning. Het. loon voor bietenibouw einde April zal minstens 300 francs per H. A. bedragen met soep, groenten, en huisves ting. BODEGRAVEN. Bekroningen. Op de Landbouwtentoon stelling te Woerden, verkreeg do beer C. J. van Rooien, slager te Bodegraven, met een door hem gemeste koe, den leten prijs. Deze koe woog 790 Kg. Verder den 2d en prijs voor een andere vette koe, die 760 Kg. woog. BOSKOOP. Verkooping. Op de alhier gehouden verkooping ten overstaan van notaris Engelberts, is het perceel Dorpsstraat W. Z. no. 15 verkocht voor f 11.700. Kooper de heer van der Spek te Hazerswoude. Militie. Aan "W. v. Gelderen, dienst plichtige van de lichting 1922, is door den Minister van Oorlog een jaar vrijstelling verleend wegens persoonlijke onmisbaar heid. Vrijw. Landstorm. Voor het examen voor den vrijw. landstorm zijn geslaagd de jongelieden: A. Nieuwerf, G. de Ridder, G. Verboy, H. J. Heijmans, J. Venema, KI. v. Gelderen, J. van Schie en J. Sleg- tenborst. Door dat examen behoeven bovenge- in Katosn, Pipeline en Ci-êpe-stoffen in KÊeicwste Kodellen -i noemde personen slechts 6 weken in wer- kelijken dienst te komen. Veiling. Donderdag 16 April a.s. zal in het eierenveilingsgobouw eene belang rijk© partij zeevisch geveild worden. Ongeval. Woensdagmiddag werd aan de Achterkade door een bestuurder van een vrachtauto een gemeentelijke gaslaantaarn finaal afgereden. Voor den man, die de schade dadelijk betaalde, een leolijke schadepost. KATWIJK AAN DEN RIJN Propagandaclub. Deze club hield een ledenvergadering. Na behandeling der ge wone punten werd medegedeelt, dat als lid der club nog was ingeschreven Mej. Bertha Lange. Dan werd uitvoerig besproken en behandeld de uitslag der gevoerde propa ganda. De uitslag hiervan was zeer mooi. Niettegenstaande enkele leden zonder op gaaf van redenen hadden bedankt, was bet ledental der R.-K. Kisvereeniging door de ze actie toch nog met ruim 20 leden voor uitgegaan. Bovendien zullen binnen enkele dagen nog eenige personen toetreden als lid. Met dank voor de gedane werkzaam heden werd de vergadering daarna geslo ten. NIEUWE WETERING. Dc kachels van de Bijz. School. Ged. Staten der Provincie Zuid-Holland hebben het beroep van het Bestuur van de Veree- niging voor Christelijk Schoolonderwijs al hier tegen het besluit van den Raad der ge meente Alkemade dd. 12 December 1923, waarbij op het onder dagteèkening van 31 October tv. door dat. schoolbestuur aan den Raad gedaan verzoek om ingevolge artikel 72 der wet gelden te. mogen ontvangen voor aanschaffing van schooimeubelen t.w. 2 nieuwe kachelfe- ten behoeve dier school af wijzend is beschikt, ongegrond verklaard. Ged, Staten hebben bun beslissing ge grond op bet feit, dat waar het hier be treft vervanging van oude in onbruikbaren toestand verkéeTende kachels door nieuwe artikel 72 der Lager Onderwijs niet van toepassing is. QEGSTGEEST. Spaarkas. Men verzoekt ons mede te dcelen. dat dc spaarkas ,.St. Antormis" ge durende den zomertijd, iederen Zaterdag avond van 8 tot 9 uur zitting houdt in het gebouw „St. Willibrord". ROELOFARENDSVEEN. Patronaat. In do laatstgehouden ver gadering van de Patronaats-Commissie is het. Dagelijksch Bestuur als volgt, samenge steld: President de ZeerEerw. Heer Pas toor Herscheit, vice-Voorzitter de Edel achtbare heer L. Vnsters Burgemeester. Se cretaris de heer W. A. van. Harteveld, Pen ningmeester de heer D. Dobbe, 2de secre taris de heer A. J. Zwartelé, 2e penning meester de heer C M. Yesseur. Geestelijk Directeur de WelEerw. Heer E. Mathot, Kapelaan der Parochie. WASSENAAR. Overreden. Een zoontje van den heer van der L. kwam spelenderwijze onder een boerenwagen terecht, met het noodlottig gevolg, dat de wielen hem over het lichaam gingen Hevig'bloedend werd de jongen op genomen en naar Dr. Duetz vervoerd, die de eerste hulp verleende. Met de autobus van den heer W. wilde gisterenmiddag een zoontje van van K. al hier mederijden. Hij viel van de treeplank en kreeg een der wielen over een been, waardoor dit brak. De beer W. had aan het ongeval geen schuld. Botsing. Door de tram Is gisteren avond een auto aangereden, die onbeheerd en zonder verlichting op de trambaan stond nabij de Stoeplaan. De auto werd zwaar beschadigd. Dc bestuurder treft geen schuld, aangezien hij door het nemen van een bocht te laat de auto kon bemerken.* WOERDEN. R.-K. Kiesvereeniging. Dinsdag 22 April vergadert de R.-K. Kiesvereeniging alhier. Plaats en tijd zal U nader bekend gemaakt worden. Aan de orde is o.m.: ver kiezing 6 bestuursleden (vacatures de dames H. Ruys, E. Waltz en de heeren J. P. v. Breukelen, B. de Mol en C. Peerde- man, wegens bedanken. De heer G. Streng treedt periodiek af.) Elk 10-tal loden heeft het recht tot 22 April een candidatenlijst in te leveren met hoogstens 6 namen, 5 leden van Woerden (2 dames en 3 heeren) en 1 voor Barwoudswaarder Wij vertrou wen dat de leden der Kiesvereeniging allen nu eens trouw op zullen komen en trouw zullen medehelpen om te trachten de ver broken eenheid onder het R.-K. kiezers corps te horstellen. Ziekcnhnisvcrpleging. Maandag had in Hotel „De Dubbele Sleutel" een verga dering plaats van hot fonds voor Zieken hui sverpleging. Do Voorz. van het voor- loopig comité, den heer K. E. Rozeboom, opent de vergadering. Spr. uit zijn vreugde over de groote opgave van leden en ver trouwt dal na de discussies zooveel moge lijk zullen bekorten. Hierna werd behandeld het ontwerp statuten en huishoudelijk reglement. Na breedo discussie werden beido met alg. stemmen goedgekeurd. De contributie werd vastgesteld op 5 ct. per lid, kinderen beneden 6 jaar van wie het gezinshoofd lid is zijn vrij. De verzekering treedt 1 Mei in werking. Verkiezing bestuur word uitgesteld tot begin Juni. Het voorloopig comité werd gemachtigd do zaken zoolang te regelen en bode en administrateur to benoemen. De heer A. Zon bracht het voorloopig comité dank voor de verrichte arJreid in- zonder den Voorzitter. Laredo en Tuinbouw Het mond- en klauwzeer. Uitbreiding in den Haarlemmermeer. Het mond- en klauwzeer neemt in den polder hand over band toe. De gevreesde ziekte doet zich thans op 20 boerderijen voor. Bij een veehouder te Katwijk aan Zee is onder liet vee mond- en klauwzeer ge constateerd. Voor zoover bekend was deze ziekte tot dusver in deze gemeente nog niet voorgekomen. Onder het vee van de wed. L. E. te Buitenpost is mond- en klauwzeer gecon stateerd. Onder 't rundvee van de veehouders H. S. en S. v. d. H. te Berg Ambacht is het mond- en klauwzeer geconstateerd. Onder het vee van den landbouwer J. E. B. te Krewerd (Gron.) heerscht mond- en klauwzeer. Reeds zijn zeven koeien aangetast. Het mond- en klauwzeer in Helden (Linib.) neemi nog steeds toe. In de laat ste dagen zijn weer enkele gevallen ge constateerd. jlCAOEE!l£-^l£fJ!?S LEIDEN. Geslaagd voor liet docto raal examen in de geneeskunde de heer A. J. Karreman te Overschie; Mejuffr. M. M. van der Vliet te Zierikzee en Mejuffr. C. M. Solleveld te Rotterdam. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde de lieer J. A. van der Hoop, arts, geboren te Groningen, wonende te Amsterdam, op proefschrift, getiteld „Een geval van Schizophromie", Psychopathologische Studie. Bevorderd tot arts Mejuffr. F. M. J. Struijvenberg te Den Haag; de heer F. H. ten Heegen te Haarlem; tot semi-arts de heeren J. M. Noothaven van Goor te Oosterbeek en J. Neuhurger tc Leiden. STADSNIEUWS Cemcenielcjke Aastkondii gêïtg, GEMEENTELIJKE VISCHVERK00P. Aan den gemeentelijken Vischwiuk I Visclimarkt 18 (Telef. 1225) is Zaterda? en voorzoover voorradig ook Zaterdag avond verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0 N f 0.28, SCHOL k f 0.15—X 0.28, SCHAR a f 0.15, N. Z. BOT a f0.15 en MAKRESi a f 0.20 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester Leiden, 11 April 1924. UITHANGBORDEN, ZONNESCHERMEN Burg. en Weth. van Leiden herinneren hen aan wie vergunning is verleend tot het uithangen of uitsteken van horden of zonneschermen enz. aan dc navolgendo voorwaarden, waaronder die vergunning werd verleend: „dat jaarlijks vóór 1 Mei een bewijs van een deskundige wordt overgelegd, waaruit blijkt, dat de verbindingen van liet bord of zonnescherm enz. sterk genoeg zijn om geen gevaar voor nederstorten op (0 leveren". Zij wijzen er tevens helangliebbenden op dat niet voldoening aan dezo bepaling, in trekking van de vergunning tengevolge zal hebben. Inzending behoort te geschieden ten Raadhuize, Bureau Bouw- en Woning, toezicht. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester VAN STRIJEN, Secre'aria Leiden, 11 April 1924. „Kunst en Wetenschap voor het Volk" Het moet voor Pater van Steen wel een groote genoegdoening zijn, bij elk onder werp, dat hij voor de leden van den R. K. Volksbond behandelt, de overtui ging te krijgen, dat zijn belangelooze arbeid zoo groote waardeering ondervindt Die overtuiging werd Z.Eerw. ook gister avond weer geschonken door het talrijk opgekomen publiek, dat de op het doek vertoonde taferelen int het leven van Jezus en de toelichting daarvan door den begaafden spreker onder luisterstille aan dacht volgde. Pater van Steen voo^e zijn toehoorders in den geest naar liet Heilig Land, waar Jezus leefde, leed en stierf, glorierijk ver rees en ten hemel voer. De schoone, scherp-geprojecteerde beelden en he* on gekunstelde, maar boeiende woord van den gewijden spreker deden hen opnieuw inleven in hetgeen de oude. maar altijd schoone Evangeliën verhalen van Jezus' verborgen en openbaar leven. Zij leerden Jezus weer kennen en liefhebben als een zijn ouders onderdanig Kind, als de groote Wonderdoener, de Toevlucht dor zondaren, de Ged van liefde, Die zich- zelven tot spijs en drank gaf, als de groote Verlosser van het menschdom, de Stichter van de strijdende Kerk op aar de, en vooral als het lichtende Voorbeeld ter navolging. De wenscli, door pater Van Steen ir zijn inleidend woord geuit, dat zijn ge hoor bij het einde van den avond naar huis zouden nemen gedachten van geloof en vertrouwen, is ongetwijfeld in vervul ling gegaan. Een hartelijk applaus vertolkte aan pa ter Van Steen de dankbaarheid voor het geen deze door zijn toelichting en nuttige lessen den aanwezigen had te genieten gegeven. De uitvoering tijdens de pauze van eeni ge stemmige piano-nummers door den heer Jan Gordijn, gaf weer blijk van diens ICaïlioliafce Hcs©®$is8a LEIDEN. Vrijdag. „Herw. Levenskracht", Bcndsec- bouw, te 8 uur. Vrijdag. R. K. Handclsreizigersver. „In den Vergulden Turk", te 8.30 uur. Vrijdag. A. R. K. A. Bondsgebouw. to 8 uur Apotheken die tol en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon dags treonend ziin: G. F. Reijst, Steenstraat 35, Tel. 13G. A. J. Donk, Doczastraat 31. Tel 1313. T©^sgi*sfi»c5ï ^?©ee*ö©pl«Bt2i volgens aarnemingen verricht in den mor* gen van 11 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut to De Bildt. Hoogste Barometers!764.3 Akureyri. Laagste Barometers!747.0 Memel. Verwachting tot den avond van 12 April: Zwakke tot matigen Noord-Oostelijke to! Noord-Westelijken wind, gedeeltelijk be wolkt,weinig of geen neerslag, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, late/ wellicht iets zachter. muzikaliteit en technische vaardigheid.' Ook hij mocht applaus oogsten, Deze avond mag gerust do schoonste der ontwikkelingsavonden genoemd wor den, die de Commissie „Kunst en Weten schap voor het Volk" in het afgeloopen seizoen heeft georganiseerd. Een verslag van de vergadering van „Geloof en Wetenschap" plaatsen we mor- De slotvergadering van de Alliance Franeaise (genootschap tot beoefening in Fransche taal- en letterkunde) voor het loopend seizoen zal plaats hebben op Dinsdag 15 April a.s. 's avonds te 8 uur in de groote zaal van de Sociëteit Amicilia aan de Breestraat. Als spreker zal alsdan optreden de heer Henri Asselin, van Parijs, met eene voor dracht, getiteld „Le Dauphine". De voor dracht zal worden verlucht met lichtbeelden Hedenmiddag te 3 uur heeft de flvma 0. R. v. Alphen, Nieuwe Rijn 62, bij haar reeds "meer dan een halven eeuw bestaan- den winkel op den hoek van Hooigracht en Nieuwe Rijn een theesalon geopend, ge legen achter den winkel. De tegenwoordige firmant heeft- hierme de getoond den eisch des tijd t^ ver staan; een gezellige salon waar de be zoekers desgewensohfc eenige oogenhlikhen kunnen- toeven, is nu eenmaal bij een zaak als deze onmisbaar. De salon is keurig ingericht, en gee"' een aangenamen aanblik, mede doordat men eenig uitzicht heeft op Je Hooigracht» Een zoo mooi ingerichte salon zou en ter afsteken bij den ook mooien maar niet nieuwen winkel, waarom d«# tegelijkertijd vernieuwd is. Alles vestig» den indruk, dat kosten noch moeiten ge* spaard zijn, om hier werkelijk een uitef* lijk aan den winkel te geven, dat een zoo delicaat artikel als het gebak vereischt- We gelooven dan ook, dat deze verarde- ring voor de firma een goede verbete ring is. Gistermiddag te kwart voor vijf reed «o 72-jarige C. H., gezeten op zijn rijwiel i®* gen de tram die van het Kort- Rapenburg kwam. De oude man kwam te vallen, doe bleek desniettemin geen letsel bekömen hebben. Zijn rijwiel was licht beschadig* Do O-jarige J. C. P., w^cixl Werncrsk«jj 3, is gisteren op de Breestraat van auto, waar hij acid erop geklommen *"-> gevallen. Hij bekwam een bloedende worn aan het hoofd. Er schijnen op het oogenblik eenige sonen te zijn, die cv bttn werk van u^"a> de clubtenten van diverse spórlveroMn r- gen te bezoeken. Thans is weer in ge ie in het elubhuisje van de k f'ealc-U— tessc" aan den Zoel ouc.sehe.n Eenigo voorradige eetwaren «J0 vreemd. 3

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2