jmlnSer sympathieke ■woorden over hein [gesproken zijn naar aanleiding van een go izegde van den Burgemeester in den Raad van Stompwi-jk en naar aanleiding van een [door den heer Houdijk, vresla-ggever van jhet plaatselijk blaadje, en lid van den Ge- jmeenloraad van Voorburg tot dezen Raad Igerichto vraag. Da Voorz. dankt den heer v. Heiningen Voor zijn woorden; ook in den Raad van iStompwijk is daarover gesproken; hij iheeft echter geenszins de bedoeling gehad jde Gemeente Voorburg te krenken; hij kan echter niet begrijpen, dat door den be trokkene persoon zijn woorden aldus uit- igeliogd werden, als zouden ze bcleedigend Izijn voor do gemeente Voorburg en hij >zegt dan ook, dat bedoelde persoon wel in pijn achting is gedaald. Verder wil bij er jniet meer over praten. De Voorz. vraagt den Raad machtiging jpm bij de officieele opening van do tram baan op 14 April de verschillende offi cieele personen bij do begroetidg eenige tverfrissching asm te bieden, dit in samen werking met-de andere Gc-meenten;' slechts jeen klein bedrag is daarvoor noodig. iWordt goedgevonden. De heer do Koning vraagt nu de Dam- tta-an opnieuw bestraat wordt om tot ver- reeding over te gaan. Be Voorz. antwoordt, dat dit de volle jaandacbt beeft van B. en W., doch dat ;zij op verschillende moeilijkheden stuiten; [het blijft echter bun aandacht houden. De heer Ndeboer verzoekt den Voorz., bij de Directie, der Tramwegen er op aan to dringen om bier bij bet Station een klok te plaatsen. De Voorz. zegt. toe, dat hij een verzoek «al richten tot de Tramwegmaatschappij. i Hierna sluit de Voorz. do vergadering. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad (V ervolg). B. en W. stellen den Raad voor over te gaan tot verlaging van den gasprijs met ingang van 1 April a.s. en wel voor ge woon gas den prijs te stellen op f 0.13 en voor munt gas op f 0.14 per kub. M.; voor hen die meer dan 100 kub. M. gebrui ken zal voor het meerdere f 0.02 minder in berekening worden gebracht per kub. M. Daarna komt aan de ordo het voorstel van B. en W. inzake electriciteit. Door den ingenieur Terlinden, is een lijvig rapport uitgebracht omtrent do electrificatie van een gedeelte van de gemeente. Dit rapport beeft bij de leden van den Raad gecircu leerd en is besproken in eene voorgaande besloten vergadering, waarin de technisch adviseur de gevraagde inlichtingen heeft verstrekt. B. en AV. vragen thans den Raad machtiging een concept-contract aan te gaan met Leiden, daar de voorwaarden van Leiden door B. en W. aannemelijk worden geacht. «Wordt aldus zonder eenige discussies goed gevonden. Het concept-contract zal in een volgen de vergadering aan de orde worden ge steld en definitief vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer Mens inlichtingen omtrent het verleende voor schot aan de bijzondere schoolbesturen of dit voorschot gebaseerd is op de cijfers van do gemeenterekening 1921 of wel 1922 daar dit voor de bijzondere schoolbesturen een zaak van belang is. De voorzitter zegt dat dit voorschot gebaseerd is op de goed gekeurde rekening van 1921 en de bestu ren wijs zullen doen zuinig te zijn. De lieer C. Eggink beveelt aan voor het snoeien van de mooie hcukenboomen op de Papelaan advies te vragen bij de Heide- Mij. en verboekt tevens hoornen bij te plan ten op de Wijngaardenlaan. Tevens wensebt spr. wat meer reclame voor bet plaatsen van gasfornuizen in huurkoop. De voorzitter zegt overweging toe, waar na de openbare vergadering wordt geslo ten. Gemengde Berichten. Verdronken. Zondag is uit het water langs den Trek- weg in Den. Haag opgehaald het lijk van den 20-jarigen J. T. Zijn broer had bij de politie aangifte gedaan, dat de fiets van den'verdronkene gevonden was bij het wa ter De speurhond Bob wees, na lucht ge kregen te hebben aan een kleedingstuk. precies de plaats aan, waar het lijk later werd opgedregd. Or.der de tram. Zondagmiddag is te Bennekom de mili cien Ederveen uit Hilversum, te Ede garnizoen, toen hij op de in volle vaart zijn de tram naar Ede wilde springen, tusschen een rijtuig en een goederenwagen geval len. Zijn linkerhand kwam onder de wie len, waardoor die hand en de benedenarm ernstig verwond werden. Na in het zieken huis te zijn verbonden, is hij later per (Roodo Ivruis-auton aar het militaire hos pitaal te Utrecht gebracht. Tusschen de machine. In de fabriek der firma W. G. J. Ra- enaer en G'o. te Helmond, geraakte de 19- jarige arbeidster M. A. met haar hand tusschen een machine, tengevolge waarvan haar geheele hand incest geamputeerd wor den. Een lastig heerschap. De inbreker H. W. F., die onlangs na een klopjacht onder Oldenzaai in een boerenwo ning gearresteerd werd, nadat hij zich o.a. Tan een paard en wagen had meester ge slaakt, en sindsdien opgesloten is in liet huis van bewaring te Almelo, heeft gister middag een poging tot ontvluchting ge- daaii_ Toen de bewaarder, die F. zou moe ien luchten", de celdeur opende, werd hij met een ijzeren staaf, welke de inbreker uit een luchtkoker gebroken had, neerge slagen. De bewaarder herstelde zich echter en versperde F. met behulp van een anderen bewaarder den weg naar de uitgang. F. doeg met zijn staaf op de bewakers en zou ontsnapt zijn, als cle directeur van 3ie-t buis van bewaring niet met een revolver te liulp gesneld was. Do inbreker trachtte nog den directeur de revolver te ontnemen, doch hij werd overmand. De bewaarders zijn vrij ernstig gewond, eveneens de uitbreker, die in hei gevecht, met gummistokken be werkt werd. F. heeft vroeger meermalen dergelijke pogingen gedaan. Ongeveer 5 jaar geleden is hij bij een van die pogingen uit het huis van bewaring ontvlucht, waarbij hij een be\\^ker in zijn cel opsloot. Inbraak in de Kerk van de H. Familie te 's-Gravenhage. In' den nacht van Zaterdag op Zondag hebben inbrekers een bezoek gebracht in de kerk van de H. Familie aan het Ivnni- perfoelieplein. Toen Pastoor Annegam Zon dagmorgnom 6 uur in de socristie kwam, bleek hem, dat ongewensclite bezoekers er danig hadden huisgehouden en alles over hoop hadden gehaald. Terstond, werd de politie gewaarschuwd en een onderzoek werd ingesteld. Het bleek toen, dat de in brekers door een W. O.-raampje binnen waren gekomen en zich eerst naar de sa cristie hadden begeven. Daar hebben ze getracht de brandkluis open te breken, maar dit is hun niet gelukt. Daarna zijn zij blijkbaar naar de kerk gegaan en heb ben gepoogd het tabernakel te forceeven, maar eveneens zonder resultaat. Ook de sta in offerbussen in de kerk hebben de krach tpogin geil der inbrekers weerstaan. Door liet forceeren van een paneel heb ben ze zich toegang verschaft lot een kast in de sacristie. Daar hebben zo blijkbaar niets van hun gading gevonden, evenmin als in een oude brandkast in het catechis mus-lokaal, welke zij met veel moeite heb ben geopend, doch waar slechtsbrei- kousjes van de schoolkinderen in geborgen waren De inbrekers hebben wel alles overhoop gehaald, maar niets kunnen medenemen. Avat van Avaarde was. Hetgeen pastoor An negam geen wonder noemde, want, zeide hij, ..wij hebben hier ook niet anders dan 6 ton schuld Een dievegge. De politie ie IJmuiden heeft- aangehou den J. R., die voor eenige dagen uit een geldkistje ten huize van de cafélioudster mej. Sell, in de Breesaapstraa*. een bank biljet van f 1000 en een van f 40 had weg genomen'. Het meisje, een vriendin van de dochter des huizes, was met- het geld naar Amsterdam gegaan en dee 1 daar aan lclec- ren enz. itikoopen tot een bedrag van f 900. Tevens kocht zij een koffer, waarin de klec- ren Averden gedaan. Den koffer wist het meisje, zonder dat haar ouders dit bemerk ten, in huis te krijgen en te verstoppen onder den vloer van een gang. Daar vond de iDolitie den koffer en nam hem in beslag. Het meisje heeft een a'olledige bekente nis afgelegd. Zij is naar Haarlem overge bracht en ter beschikking van de justitie gesteld. Fraude met rentezegels. Do politie te Hf-igelo heeft gisteren naar Almelo overgebracht een beambte van de Kamer van Arbeid wegens fraude gepleegd met rentebcgels. ten bedrage van eenige honderden guldens. Schapen door een hond doodgebeten. In het weiland van de Model boerderij .JDe Sierkan" aan den HoutAveg te Loosdui- nen a-ond men Zaterdag elf schapen en vijf tien lammeren gedood of zoodanig gebeten, dat ze afgemaakt moesten worden. Dat is de tweede maal binnen korten tijd, de vo rige maal werden er twaalf dieren ernstig gebeten waarvan vijf moesten afgemaakt worden. Men meent nu te Avelen van wie de kwaadaardige hond is. Hij wilde op avontuur. Een 10-jarig zoontje van den landbouwer A. V., te Esveld, gemeente Barneveld, was des morgens in plaats van naar school te gaan, builen weten a-an zijn ouders, een fietstochtje gaan maken. Eindelijk kwam de knaap bijna uitgehongerd, in de hem totaal onbekende stad Amersfoort aan, waar hij huilende door de politic werd op gemerkt. die voor den kleinen avonturier een plaatsje in de naar Barneveld vertrek kende autobus betaalde. In laatstgenoem de plaats' leverde de chauffeur den jongen aan de politie af, die hem, op haar beurt, 's avonds laat op den bagagedrager van haar rijwiel naar zijn verontruste ouders bracht. Een goed begin. Men schrijft aan het „Vad.": De raad A-an Papendrecht is een nieuw lid rijker geworden, die bij de eerste zit ting, die hij bijwoonde; ongeveer de helft A-an don duur der vergadering het woord heeft gevoerd, 't Is de heer van Wijngaar den (8. D. A. P.). Ka zijn installatie ver zocht hij onmiddellijk een inleiding te mo gen houden, ten einde zijn beginselen in den raad te kunnen verdedigen. Hij hoopte, die beter op te houden dan zijn voorgan ger. BoA-en alles wilde hij menseh zijn. Het kwaad, dat zich hier te lande in het ge waad van godsvrucht kleedt-, terwijl men tale Kanaans spreekt, wil hii tegengaan. Dat zou hem een waar genot zijn. Daarvoor beriep hij zich op den apostel Jacobus, die dezulken veroordeelt. Aan hetgaat hoen en warmt u in het randschrift van den gulden hebben zij. die gebrek lijden, niets. Bij de behandeling van de verschillende voorstellen voerde de nieuwe vroede vader telkens het woord cn het geluid van een enkel ander lid werd bijna niet gehoord. Aan het eind der vergadering verzocht de lieer van Wijngaarden de reglementen van orde, etc., die hij nog al eens te buiten was gegaan, te mogen.ontvangen. Waartoe werd besloten. Een stakende raad. In den gemeenteraad A-an Hillegevsberg wordt nogal eens gebromd. En daar de burgemeester van oordeel was, dat de och tenduren een zeer gunst igen invloed op deze welsprekendheid oefenden, besloot hij de vergaderingen voortaan 's morgens uit te schrijven. Aldus geschiedde Donderdag morgen Maar de linkerzijde met den R.K. heer Jansen bleven en bloc weg. Alleen de rechtsche heeren verschenen op het appél Dit spelletje heeft, zich Zaterdagmorgen herhaald. Nu is de raad "Woensdag voor de derde maal bijeengeroepen. Voltallig of niet. de vergadering kan dan doorgaan. Ernstige sabotage in Oost-lndië. Een expres trcir gederaillec r d. De Soerabaja-expres is Zaterdagavond bij Pantjaeken gederailjeerd. A-lle rijtui gen, op een na, zijn ontspoord. Er zijn geen dooden of zwaargewonden, behalve een in- landscli conducteur, die bedolven werd on der koffers uit den bagagewagen en doode- lijk werd gewond Dc oorzaak is dat kwaad willigen laschplaten losmaakten. Een baan- scliouwer werd gearresteerd. Bustenl. ierichfen den: W. van B. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens op een brug staan: P. A'., G. A. en II. J. van der L. allen te Kieuw-Vennep f 2 of 2 da-gen hechtenis; wegens fietsen zon der licht: L. .J.J. V, Niemv-Vennep; J. K. idem: J. C. V idem: 8. IT. S. Hoofddorp; J. J. B. Lisse; J. W. 8. Lisse: G. A. Lisse; G C G. Aalsmeer; Th. J. de G. Aalsmeer; M. B.A. B V. Nicuw-Vennep; A Tli K Leimuiden: P. S.; N. van R. en J. Th. R. Oude-Wetering allen f 3 of 3 dagen hechte nis. z Waar geen Avoonplaats vermeld is dezs Haarlemmermeer Hoege waterstand van Duitsche rivieren. De bijrivieren van de Main hebben een zeer hoog peil. Groote gedeelten van het Kingizig-dal staan onder water. Het is aan de overheid cvenAvel gelukt, de bewoners tijdig te waarschuwen en maatregelen te nemen zoodat nog geen groote schade is aangericht. Een groot gebouw te Odessa ingestort. Kaar uit Odessa wordt gemeld is aldaar een groot, gebouw van vier verdiepingen in gestort. Tot dusver zijn reeds twee dooden en vele zwaargeAvonden uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Onder een muur bedolven. 3 Kinderen speelden te Kazay (Italië) nabij den muur van een tuin, toen plotseling het steenea gevaarte ineenstortte en op de kin deren terecht kwam. Hoewel spoedig hulp aanwezig was. wa ren, twee kinderen reeds overleden. Het derde kind had zich voldoende kunnen ver wijderen om de zware muurslukken tc ont wijken. Esn Keulsche wolkenkrabber*. Te Keulen is een aanvang gemaakt met den bouw van een groot bureaux en zaken- pand, dat- met- 65 M. hoc-gen toren de hoog ste wolkenkrabber van Duitschland zal zijn Het gebouw' komt op een open terrein aan de Hansaring, op ongeveer 800 M. afstand van het hoofdstation. Als ijzeren betonbouw in donkere Hol- landsche klinkers uitgevoerd, zal het huis een frontlengts hebben van 116 M. met een oppervlakte voor etale-eren en bureaux van 20.000 M2. De toren zal 16 verdiepingen tel len. Men hoopt het- pand in het voorjaar van 1925 gereed to hebben. BEGHTZilKEEl KANTONGERECHT HAARLEMMERMEER. De kantonrechter te Haarlemmermeer heeft de volgende veroordelingen uitge sproken: Wegens fietsen zonder lichtA. J. van der G.. f 2 of 1 dag hechtenis; P. de 8.; C. J. H., G. O.. J B en J. Chr. 8. allen f 3 of 3 dagen hechtenis; P. C. v. M.; D. A. van B.; A. B,; C 8 allen f 3 of 3 dagen hechtenis; motor zonder licht: G. Chr. K Haarlem f 8 of 8 dagen hechtenis; we gens dronkenschap: W. H. Ter-Aar f 6 of 6 dagen, hechtenis; J. V., Ter-Aar f 4 of 4 dagen hechteniswegens A-alschcn naam op geven J. Chr. S. f 10 of 10 dagen hechte nis; wegéns op een brug staan: K. D. f 2 of 1 dag hechtenis; wegens in een zaal be vinden zonder vergunning: J. K. Alkemaclo f 3 of 1 dag hechtenis; wegens rijden zon der vergunningJ. H. P. V. Alkemade f 8 of 1 week subsidiair; wegens straatschende rij: H. van der W en M. van E. beiden vrijgesproken; A. V. en J. de P. beiden f 8 of 1 Aveek subsidiair: wegens als getuige opgeroepen niet- verschijnen: P. S. f 4 of 4 dagen hechtenis; wegens overtreding Ar beidswet S. S. Alkemade f 15 of 10 dagen hechtenis; wegens overtreding leerplicht wet: f 5 of '5 dagen hechtenis H. F. f 6 of 6'dagen hechtenis; L. Bolding Kieuwer- Amstel f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens melkvervalsching: J. M. 14 dagen hechte nis; G. van der II. f 50 of 10 dagen hech tenis; A. C. van L. f 30 of 10 dagen hech tenis; wegens een A-aartuig met faecaliën- steffen ledigen: L. van R- Alkemade, f 6of 6 dagen hechtenis; wegens te snel rijden: P. V. Rotterdam f 15 of 15 dagen hechte nis; A. J. A. van der A"Den Haag f 8 of 8 dagen hechtenis; J. A. IE Amsterdam f 25 of 10 dagen hechtenis; D. W. Haarlem f 15 of 15 dagen hechtc-nis; W. B. v. d. S., Wassenaar f 10 of 10 dagen hechtenis; we gens met een tractor met onbescli. wielen rijclen: W. van M. f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens geen nummerbewijs vertoonen: A. J. K. Haarlem f 5 of 5 dagen hechtenis; overtreding motor- en rijwielwet: Jl Kt, Woubrugge f 15 of 15 dagen hechtenis; we gens rijden met een wagen zonder licht: D. C. Amstelveen f 4 of 4 clagen hechtenis; wegens rijden zonder rijbewijs: J. II. P. van der M. Reelofarendsvecn f 5 of 1 week hech tenis; wegens overtreding Loterij wet: N. W. Oude Wetering 2 maal f 2 of 2 maal 2 dagen hechtenis; wegens de veiligheid van liet verkeer in ge\"aar brengen: A. J. van der P. Den Ilaag en B. J. H. Roelofarends veen beiden vrijspraak; wegens een dier op kwellende wijze vervoeren: J. D. Leimui den f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens overtreding der arbeidswetB. B. Aalsmeer f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens visschen met tjarvischjes: J. van B. Amsterdam f 3 of 3 dagen hechtenisH. de G. Amsterdam F. A. V Amsterdam. P. D. Amsterdam en A. B. H. Amsterdam allen f 4 of 4 dagen hechtenis; wegens overtreding der arbeids wet: M. D. Heemstede f 4 of 4 dagen hech tenis; wegens rijden met een motor zonder rijbewijs en zonder licht 2 maal f 5 of 2 maal 5 dagen hechtenis; wegens rijden met motor zonder licht: O. K. Aalsmeer f 6 of 6 dagen hechtenis; wegens Ivalfspoor rij SP0R7 VOETBAL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Nagekomen uitslagen le klasse B. C. G. Z. W. I—R. K. V. Z. I 5-0 2e klasse D. D. H. L. II—E. M. 8. I 3-0 (Verbeterd bericht) NEDERLAXDSCHE VOETBAL-BOND 4 e klasse. AFDEELING II. FluksBodegraven 22. De laatste wedstrijd van Bodegraven in dit seizoen geëindigd in een draw. Een 22 was het resultaat en wij kunnen daar aan onmiddellijk toevoegen dat de rood- zwarten hiermede meer kregen dan him inderdaad toekwam. Met een drietal inval lers moest worden gewerkt. Omtrent het verloop van den wedstrijd het volgende: Even 2 uur wordt onder leiding van scheidsrechter Jaspers mot ivind tegen (Bodegraven verloor den toss) afgetrapt. Bodegraven speelt met 10 man w. o. de Veteraan Vink. Vanaf den aftrap neemt Boele het leder mede, werlct zich door de verdediging der gasten en binnen de minuut heeft Bodegraven de lei ding. Het elftal wordt dan gecompleteerd door van Ingen, eveneens een reserve-spe ler. In deze periode wordt inderdaad be hoorlijk spel te zien gegeven, niettegen staande ieder verband in de voorhoede to taal zoek is. Bij een plotselinge doorbraak hebben de rood-zAvarten opnieuw succes als na mooi samenspel tusschen Boele en Jongeneel laatstgenoemde het leder in de toinven jaagt. Met dezen stand Avordt ge draaid. Ka de thee is een ieder van oor deel dat met de wind mee een overweldi gend optreden van „Bodegraven" kan worden verwacht. De pelers dachten hier over evenwel blijkbaar anders. Het spel kon ons in dit gedeelte slechts matig be koren en voor het grootste gedeelte wordt thans een druk op het doel der gasten uit geoefend. Bij een aanval krijgt Blonk het leder tegen de hand geschoten waarvoor de scheidsrechter raar de beruchte stip verwijst. De vrije (rap wordt in een doel punt omgezet. Bodegraven onderneemt als dan nog eenige goed opgezette aanvallen, welke evenwel geen resultaat opleveren Aan den anderen leant weet men het le der dan a-rij te maken en den keeper met een vinnig schot te verrassen. Op het Fluksdocl Avorden alsdan oen drietal hoek schopben genomen, welke evenwel geen re sultaat opleverden. Als de scheidsrechter einde blaast zi:n dan ook de beide punten gedeeld. Bodegraven II verspeelde hare kampioens kansen door van Olympia IV met 10 te verliezen. BILJARTEN. Dommering weer kampioen. Zaterdag en Zendag hebben le Amster dam de 4 eerste klasse-spelers: Domme- ring, Robijns, "YViemers cn Koopman el kaar den titel kampioen ie klasse van Kederland betwist. Do eindstand is: geAV. part, punt brt. h.s. gem. 1. Dommering 3 1500 SG 105 17.44 2. Robijns 2 1401 109 77 12.84 3. Koopman 1 930 84 138 11.07 4. AViemers 1167 101 73 11.55 LUCHTVflftKT De Britschc vlucht om dc wereld. De Britscbe vliegers, die den toebt om do wereld doen, hebben Zondag op Aveg van Rome naar Athene weer buitengewoon slecht Aveer gehad. Zij moesten op een meer op Korfoe neerdalen. Lichte averij aan bun vliegtuig moet hersteld Avorden, vóór zij de reis kunnen voortzetten. Ing@sssiden Stiskkeia [Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie) De Zomertijd. Eens leefden stad en land In A-rede met elkander. Men Averktcn hand in hand, d'Een voegde zich naar d'an ler. Maar waar het even kon Daar spolt' <le Buitenman Met 't opstaan in de stad En sprak veel kwaad ervan. Toen kwam er een idee ?t Lange slapen te voorkomen. En iedereen deed mee Niet meer zoo lang te drooiuen. Gods lieve zonno stond Nu 's morgens niet alleen Te lachen en tc lonken, Maar was voor iedereen. De spot des buitenmans AVas nu ineens geweken. Nu kAvam in plaats daarvan De nijd om d' hoek gekeken, •Misgunt de stedeling De gouden morgenstond En brengt nu bij elkaar - AVo,t men nooit samenbond. Do klok en de natuur Die zijn toch gansch niet gelijk, Al is het nog zoo guur Daarvan geeft do klok geen bib' Maar wat men zeker wint, Ook met het slechtste tij, Dat is een lange dag, Die maakt ons allen blij. Nu zegt men ook avcI eens: AVaarom dat klok verzetten, Toe, maakt nu eens een plan, Maakt :s morgens korte mollen. Dan hebt ge toch de zon Eu moei 'den landman niet. Maar zijt gij dan zoo dom Dat gij niet verder ziet? AVanneer men in dc stad Een uur vroeger op zou staan, Dan Avas des landsmans rust Evenzeer te niet gedaan. De kerk, de school, do trein, De markt en d'and're zaken Die moesten ook dan zijn Een uur YToeg'r te naken. Daarom dan Buitenman, AVil ons geen zon misgunnen En zeg mij eens* in ernst,: Zou 't ook bij u niet kunnen. Nu nog een hartewensch, Dat luwen moog' den strijd En ons beschoren blijft: De lieve Zomertijd. Zomervrie Land® e» Tuinhauw Van de bollenvelden. Men schrijft uit Lisse: Do bloeitijd der b o-l ge aa'as san op cle bloem bollenvelden zal dit jaar Avel minstens een paar weken later vallen dan gewoonlijk,, zoodat er kans bestaat dat ook dc Paasch- dagen nog de velden in volle glorie te zien zullen zijn. Als nieuwigheid zal dit jaar getracht worden den straatverkoop der bloemen door kinderen den kop in te drukken. De re Jen daar\*an is het volgende: Er zijn jaren ge leden strenge maatregelen, genomen cm den verkoop ven bloemen van den open grond tegen te gaan, omdat er massa's naar het buitenland gingen en daar tegen de grootste kladprijzen werden verkocht, wat natuurlijk de bloemenhandelaars al daar, die tevens de grootste afnemers der bollen,, waren, steeds ergerde. Men heeft zich toen a-rij willig alhier vereenigd om geen bloemen aTan opengrond meer te ver knopen, met een flinke boete als straf bij niet naleving dezer overeenkomst. De straathandel in den. bloeitijd werd nog steeds oogluikend toegelaten, men meende, daarin geen gevreesd kwaad te zien, Ku zijn er dezer dagen in de bollenstreek over al biljetten aangeplakt dat de vereeniging tegen den handel in bloemen bovengenoemd besloten heeft iederen a-erkoop hoe klein ook te beschouwen als strijdig met de bepalin gen der overeenkomst. Zij licht dit nader toe, dat het gedaan wordt, omdat de straat handel zulke enorme afmetingen begint *o krijgen en controle op het naleven der over eenkomst moeilijk maakt. Eieren zoeken. Men verzoekt, ons, onder de aandacht te brengen, dat het zoeken, enz. van eieren ATan Avilde eenden verboden is, zoolang cle minister geen tijdvak lieeft bepaald, gedu rende hetwelk het zoeken is toegestaan. Zoodanige bepaling heeft de minister neg niet vastgesteld; de algemeen e verbodsbe paling is dus van kracht. Alleen het zoe ken van kievitseieren is geoorloofd; heb zoeken van eieren van grutto's, enz., z. g. bonte eieren, is door do nieuwe Jachtwet absoluut verboden. Bij bet eindexamen van de rijkstein- homvwintershool te Aalsmeer ontvingen 't einddiploma: J. E. Erdtsieck, Schoten: A. L. Hariët, Amsterdam: D. F. ar. d. Meulen, Haarlem; J. F. Mooi jon en G. Peters, Am sterdam: Job. ATleming, Hilversum ..met lof' cn Job. Aronk, Lecuw-arc!..mof lof" Sioomvaartberichten STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BALI (uitr.) vertr. 29 Maart van ^icz. (V crb.) KOK NED. STB. MIJ. ERICH LIÏvDOE verlr. 30 Maart van Gibraltar. SATURXrS «rr 30 Maart to Livorno. ;1 KON. HCLL. LLOYD. EEMLAND'nrr. 30 Maart to Hamburg. KON. WEST-IND. MAILDIENST. MEDEA arr. 29 Maart te New York. H HOLLAND-AMERIKft LIJN. MOERDIJK arr. 31 Maart te Hamburg. VOLKNDAM arr. 31 Maart te Corunna. HOLL. QOST-AZlë LIJN. KOUDEKERK (Üiuisr.) verlr. 29 Maart van Colombo. HALCYON LIJN. ROZENBURG arr. 29 Maart lo Con. tlantza. STAD ZALTBOMMEL arr. 29 Mn:, t» Antwerpen. HOLL BRITSCH-INDIE LIJN. MEERKERK (thuisr.) arr. 31 Maart to Antwerpen. RIDDERKERK (thuisr.) vertr. 30 Maart van Tort Said. SOMMELSDIJK (uitr.) vertr. 29 Maart van Colombo. ROTTERO. LLOYD. BUITENZORG (thuisr.) vertr. 31 Maart van Londen. SI A NT AR vertr. 31 Maart van Colombo. STOOMVAART MIJ. „OCEAAN". DEMODOCUS arr. 29 Maart t* Suez. EURYPYLUS vertr. Maart van Batavi» TEIRESIAS vertr. 30 Maart van Colombo..

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4