£6 April 1921 -in hunne onderneming, in afwijking van hot 'bepaalde in artt. 23 en £4 der Arbeidswet 1919, arbeid wordt ver richt-, en zulks onder de navolgende voor waarden: lo. dat op de na te noemen .data door mannen en jeugdige personen van 16 en 17 jaren en vrouwen niet langer dan geduren de het daarachter genoemde aantal uren arbeid per dag wordt verricht, een en an der met inachtneming van de hieronder aangegeven grenzen: Maandag 14 April, voor mannen 8 A uur, voor jeugdige personen van 16 en 17 jaar en voor vrouwen 8 A uur, tusschen 7 uur des v. m. en 8 uur des n.m. Dinsdag 15 April 8'A uur, 8A uur, tusschen 7 uur des van. en 7-uur des n.m. Woensdag 16 April 8A uur, 8A uur, tusschen 7 uur des van. en 7 uur des n.m. Donderdag 17 April 8A uur, 8A uur, tusschen 7 uur des v.m. en 7 uur des nan. Vrijdag 18 April 10 uur, 10 uur, tus schen 7 uur des v.m. en 9 uur des n.m. Zaterdag 19 April 11 uur, 10 uur. tus- Bchen 7 uur des v.m. en 9 uur des n.m. Dinsdag 22 April, 9 uur, 10 uur, tus- echcn 7 uur des v.m. en 8 uur -des nam. Woensdag 23 April 9 uur, 9 uur, tus schen 7 uur des van. en 7 uur des n.m. Donderdag 24 April 9 uur, 9 uur, tus- ■chen 7 uur des v.m. en 7 uur des n.m. Vrijdag 25 April 11 uur, 9 uur, tus- schen 7 uur des v.m. en 9 uur des n.m. Zaterdag 26 April 11 uur, 10 uur, tus schen 7 uur des v.m. en 9 uur des n.m. 2o. dat in de onderneming, waar van deze vergunning gebruik wordt gemaakt, geen arbeid wordt verricht op Maandag 21 April 1924; B. hoofden of bestuurders van de onder 'A. genoemde ondernemingen er aan herin nerd dat. lo. indien van de vergiumXg gebruik wordt gemaakt, overeenkomstig het be paalde bij art. 10, derde lid, van het Rust tijden- en Arbeidslijstenbesluit voor fabrie ken of werkplaatsen 1923, uit een naast de arbeidslijst opgehangen geschrift op duide lijk» wijze de regeling van de arbeids- en rusttijden moet blijken; 2o. op de dagen, waarop ingevolge deze vergunning langer dan 8A uur per dag arbeid wordt- verricht, overeenkomstig het bepaalde bij art 3 van vorengenoemd. Rusttijden- en Arbeidsliistenbesluit, de ar beidstijd van een arbeider niet na ten hoogste 4A uur arbeid behoeft te worden afgewisseld door een onafgebroken rusttijd van ten minste een half uur, onder voor waarde, dat zijn arbeidstijd telkens na ten- hoogste 4A uur arbeid wordt afgewisseld d-oor een onafgebroken rusttijd van ten. minste een kwartier en bovendien na ten hoogste 6A uur na het begin van zijn da- gelijkschen werktijd door een onafgebro ken 'rusttijd van ten minste een half uur. Uit de bouwvakken. De vergadering van den modernen bond. Een verwarde situatie. In de gisteravond gehouden dr uk-be- zoohle vergadering van de afd. Amsterdam van den modernen' bond van bouwvakar beiders werd na zeer heftige discussies met 371 tegen 296 stemmen besloten tot doorstaken (47 stemmen waren blanco uit gebracht). Op grond-der stemverhoudingen oordeelde het bestuur dat de gevallen be slissing een dubieus karakter droeg en ad viseerde heden den arbeid weer te hervat ten. Dit advies van het bestuur lokte hevige protesten en een nieuwe heftige discussie uit, waarna de vergadering in zeer bewo gen stemming uiteenging. Het conflict in de Textielindustrie. De houding van den Katholieken Bond. Door een deel der pers is medegedeeld dat „St. Lambertus" zou besloten hebben het voorstel-Zaalberg te verwerpen. Uit de beste bron vernemen wij, dat be doelde mededeeiing ten eenen male on juist is. Het hoofdbestuur van den Katholieken Bond zal waarschijnlijk Woensdag a.s. met de betrokken leden vergaderen en dan een beslissing nemen. Het wordt in vakvereenigingskringen betreurd, dat de soc.-dem. Textielarbei- dersbond „De Eendracht", zonder vooraf gaand overleg met do overige organisaties, blijkbaar Vrjidag 1.1. reeds besloten heeft het voorstel-Zaalberg to verwerpen, ter wijl het voorstel van ,.De Eendracht" om thans den Twcntschenfabrikanten een col lectieve Arbeidsovereenkomst aan te bie den, naar het oordeel van hen, die de Twcntsche verhoudingen door jarenlange ervaring kennen, getuigt van gemis aan praetisch inzicht. De Gemeente Rotterdam en de R. E. T. Pd. Het ontslag wordt opgeschort In de gistermiddag gehouden buitenge wone raadsvergadering deelde de burge meester, mr. Wij tem amede, dat hij- 's morgens, een bespreking had gehad met het bestuur van de R. E. T. M. Het bestuur der Maatschappij verklaar de zich bereid, onder enkele voorwaarden, de tegen heden aangekondigde maatregelen (het ontslag van 101 beambten en inkrim ping van den dienst) op te schorten en ge durende de schorsing met B. en W. te on derhandelen over allo zaken, die daarmee verband houden. De voorzitter stelde daar om voor de vergadering te sluiten, waartoe werd overgegaan. Ondanks het verzoek van den voorzitter van den Raad, in het belang van de zaak de debatten te verdagen, werd tot halfvijf doorgepraat. Op een vraag van den beer Schouten bleek, dat de voorwaarde, die de R. E. T. M. had gesteld om de ontslagen en inkrim ping van den dienst dn te trekken, was ge weest. dat tijdens den termijn van opschor ting de gemeente de te lijden verliezen zou tergoeden. Dè/t verwekte een storm van ver ontwaardigtng. Raadsleden van verschil lende partijen gaven als hun meening le kennen, dat zij gaarne liet college gelegen heid willen geven de onderhandelingen met de R. E. T. M. voort te zetten, maar dat men zich tegen ieder voorbehoud van de zijde der R. E. T. M. ten krachtigste zal verzetten. Besloten werd alle voorstellen in zake de tram aan te houden tot een nader te beleg gen vergadering. Ontslag personeel arbeidsinspectie. Met ingang van heden zijn bij de ar beidsinspectie 28 ambtenaren ontslagen, onder wie 14 van den technischen en 14 van den administratieven dienst. Cheshire-kaas uit Nederland. Reuter seinde uit Londen, d.d. 31 Maart: In het Lagerhuis verklaarde Buxton, minister van Landbouw, in antwoord op een vraag, waarin de aandacht werd geves tigd op den beweerden verkoop van Neder- landscho kaas, welke van ten deelo afge- Toomde melk is gemaakt, onder den naam van Cheshire-kaas, dat er verscheidene be wijzen zijn gevonden bij kaashandelaren, dat deze kaas, welke van ten deele afge roomde melk is gemaakt., onder den naam van Cheshire-kaas verkoopen. Het depar tement van Landbouw heeft den plaatselij ken autoriteiten opgedragen de wet gé- strenger te doen nakomen. Hei colleeteeren en venten door kinderen. Naar aanleiding van een door de Tucht Unio uitgegeven rapport, betreffende het collecteeren en venten door kinderen, waarin gewezen wordt op de ernstige ge varen, waaraan de collecteerende en ven tende kinderen bloot staan, heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw een circulaire doen toekomen aan de gemeentebesturen, met het verzoek maatregelen le treffen, om de gevaren en misbruiken, die zich daarbij kunnen voor doen, te voorkomen en tot een minimum terug te brengen, - door a.m. als regel alle collecten waarbij geen voldoende controle van de ontvangsten mogelijk is, ontoelaat baar te achten. Verder door hij het verlce- nen van vergunning tot collecteeren, mede na het ontvangen van de kennisgeving, be doeld in art. 15 der Armenwet, de collec teerende te wijzen op het bestaan van het rapport. Fusie? Men meldt aan de „N. R. Cr!" dat eenige vooraanstaande loden van den Vrijz. Deni. Bond en' van de Democra tische Partij, onder wie drie hoogleeraren: zich lot de hoofdbesturen van deze par tijen en van nog een andere democratische partij gewer.d hebben met het voorstel, de mogelijkheid te overwegen, tot eën fusie van deze partijen to geraken. Do gewone audiëntie van den Minis ter van Marine zal op Donderdag 3 April a.s. niet plaats hebben: De audiëntie van. den Minister van Waters!aat zal a.s. Vrijdag 4 April niet plaats hebben. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Verkiezing van een Gedeputeerde. Hedenmorgen te half twaalf kwamen de Provinciale Staten in buitengewone, verga dering bijeen in bet gebouw der Eerste Kamer. Voorzitter baron Sweerts de Landas Wijborgh, commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Aanwezig 76 leden. Nadat de Voorz. in naam der Koningin deze buitengewone vergadering geopend heeft leest de griffier het desbetreffende Koninklijk besluit. De Voorz. spreekt hierna het volgende gebed uit: Almachtige God, wij bidden U, dat Gij ons ondersteunen wilt in bet volbrengen der werkzaamheden, welke ons zijn opge legd en dat deze mogen bevorderlijk zijn aan de belangen van dit Gewest. Amen. De Voorz. houdt hierna de volgende rede, die door alle leden staande wordt aan hoord: j Dames en Hoeren-' 1 Hot is wel een zeer droeve aanleiding, die ons heden te samen brengt. Uw Gede puteerde, mr. Kolkman, werd ons door den dood ontnomen en gij zult heden in zijne opvolging hebben te voorzien. Mr. Kolkman was korten tijd lid der Staten vóór zijn optreden in 1908 als Minister van Financiën en werd na het nederleg- gen van dat ambt in 1913 als lid gekozen, terwijl hij toen tevens eene plaats ging in nemen m het college van Ged. Staten. Gij allen, dames en heeren, hebt met be langstelling aangehoord zijne wel overwo gen grondige adviezen en gij hebt dikwijls genoten van den gezonden humor, waar mede hij de meest droogo onderwerpen wist ie kruiden. Maar gij hebt niet gelijk v/ij, gelegenheid gehad hem in den laatsten tijd te zien in het college; hoe hij met mannenmoed streed tegen de veldwinnende kwaal, tot het laatst toe alles wat heen aan krachten bleef gevende aan zijn arbeid voor do Provincie. Wij hebben hem toen Ieeren bewonderen en zullen steeds met grooten eerbied aan hem blijven denken. Ik mag hieraan toevoegen, dat toen het College kortelings door de Koningin in gehoor ontvangen werd, Hare Majesteit ons Hare warme deelneming in het geleden verlies betuigde. Do Koningin herinnerde aan het hooge ambt, door den -overledene bekleed, waarin Zij hém meer van nabij had Ieeren kennen en sprak Hare erkente lijkheid uit voor do diensten, daar hem aan het Vaderland bewezen. Ik verloorloof mij dit hier mede te doe len. omdat het wellicht eenige troost zal geven aan de diep bedroefde kinderen. De Voorz. doet mededeeiing, dat bericht is ingekomen van. den heer D. G. de Graaf, dat hij wegens ziekte zich verplicht gevoelt zijn ambt als lid der Provinciale Staten neer te leggen. Van mcj. v. Berk el was bericht ingeko men, dat zij door ziekte verhinderd was. De Voorz. uit aijn beste wenschen voor bei der welzijn en doet hierna mededeeiing, dat in do vacature-Kolkman door het Stem bureau is benoemd verklaard de heer A. J. van Rest te Poeldijk. In do commissie tot onderzoek der ge-. Ioofsbricven worden door den Voorz. aan-^ gewezen de heeren Schouten, dr. Hoffman en de Bruin. Nadat de vergadering enkele oogenblik- ken is geschorst geweest, adviseert de com missie bij monde van den heer Schouten tot toelating van den heer v. Rest, daar zijn geloofsbrieven in orde zijn bevonden. De heer v. Rest wordt hierna door den griffier binnengeleid en legt in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden af. Hierna stelt de voorzitter aan de orde:' de verkiezing van een lid van Ged. Staten in de vacature mr. Kolkman. Uitgebracht worden 75 stemmen, waarvan 2 blanco. De lieer W. C. J. J. Baron van Voorst tot Voorst (R. K.) verwierf 37 stemmen, de heer Schaper (S.D.A.P.) 24, de heer Crena de Jongh CV. B.) 9. de heeren Kersten (St. Gc-r. P.), v. d. Hout (V. B.) en Drees (S.D.A.P.) ieder 1 stem. De volstrekte meerderheid was juist 37, zoodat de lieer W. G. J. J. Baron van Voorst tot Voorst te 's-Gravcnhage gekozen was. Als de uitslag bekend gemaakt wordt, interrumpeert de heer J. ter Laan (S. D. A.P.): Dat is,een misplaatste 1 April-grap. Do voorz. verzoekt den heer Ter Laan zulke uitingen in een zoo hoog geplaatste vergadering achterwege te Taten en zegt, dat hij (Ter Laan) hem zulks na afloop wel alleen had kunnen mededeelen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Land» en Tuinbouw Aig. Ver. voor Biosmbollenculiiisur. Gisteren werd de 148sto aJgemeone ver gadering van do Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem ge houden. De voorzitter, de heer Enst H. Krelagc, besprak do reorganisatie van den Ned. Tuinbouvraad. „Dit neemt, nietweg", aldus spr. „dat men md. de' voorkeur moet geven aan een vrije onafhankelijke tuinbouw organisatie, los van alle subsidie. De bloem bollen vereen igingen, tot dusver huishoude lijk vercenigd in' het Centraal Bloembol- lencomite, 'hébben gemeend do voorzetting van den gcorganiseerden Tumhouwraad mogelijk te moeten maken door dit comité cm to zetten in een groep bloembollenteelt van dien Raad waaraan de naam Bloom- bollenf ede-ra tie gegeven is. Tot deelneming zijn tevens uitgenoodigd do veilingsorgani saties op bloembollengebied,' waardoor, in dien zij allen toetreden, een gewenschte band tusschen do verschillende ^organisa ties op dit gemeenschappelijk terrein zal zijn gelegd." Spreker bepleitte, om de uitgaaf van 500 per jaar als aandeel in de kosten van de centrale tuinbouworganisatie goed te keuren. De Int. Bloemententoonstelling 1925. Groote belangstelling in het buitenland. Volgens mededeeiing van den beer Ernst H. Krelage, voorzitter der Alg. Ver voor Bloembollencultuur, maakt do voorberei ding voor de groote bloemen-tentoonste!- ling, welke in 1925 te Heemstede zal worden gehouden, goeden voortgang. Het internationale der tentoonstelling zal zich niet zooals wel eens elders het geval is bepalen tot den naam of tot de samenstelling der Jury. Integendeel, de tentoonstelling zal een zeer bijzonder inter nationaal karakter dragen. Het streven om aan elk der tijdelijke tentoonstellingen een eigen stempel te geven, heeft geleid tot een uituoodiging aan de leidende tuinbouworga nisaties in de ons omringende landen om enkele tijdelijke tentoonstellingen geheel voor hare rekening te nemen. De Belgische tuinbouwers hebben het aanbod reeds aan vaard: de Syndicale kamer der Belgische Hofbouwers zal in samenwerking met de Kon. Mij. voor Landbouw en Kruidkunde te Gent met medewerking van den Belgi schen Orchidophilenkring de vierde tijdelij ke tentoonstelling geheel inrichten als Gent&che Floraliën, waar een keur van do zeldzaamste Orchideeën den bezoeker in een spoorkjesland ve/plaats en zal en de felle gloed der Azeiea's, gedempt door het koele groen van statige palmen, een indruk zal teweegbrengen, geheel verschillend van dien der eigen tentoonstellingen. Met Engeland, Frankrijk, en Duitschland zijn de onderhandelingen nog gaande. In- tusschen heeft ook de overige tuinbouw van Nederland van hare belangstelling overtui gend deen blijken. De Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde zal in het a-s. voorjaar haro groote keuring houden als tweede der tijdelijke tentoonstellingen. Ook zijn er met den kring Bloemenwin keliers uit de groep Bloemisterij van den Ned. Tuinbouwraad besprekingen gaande over het inrichten van eene tijdelijke ten toonstelling als een demonstratie van bloem 6chikkunst en bloemwerken, van de geza menlijke bloemkunstenaars van het geheelc land. In het tegenwoordig stadium der on derhandelingen kunnen daarover nog niet meer definitieve mededeelingen worden ge daan. Wat de financiën betreft, zijn de inschrij vingen voor het waarborgfonds gestegen tot ruim f 50.Q00.Bij verscheidene kol leges zijn de aanvragen nog in behandeling of worden ze om overwegende redenen eerst later ingediend. Ofschoon verreweg het grootste gedeelte van de inschrijvingen van do bloembollenorganjsaties afkomstig zijn. zal dezer dagen nog in het bijzonder een beToep worden gedaan op de medewerking van onze vakgenooten individueel. Het waarborgfonds loopt- geen risico; er is niet de minste reden om te twijfelen aan een zoodanig financieel resultaat der tentoon stelling, dat de inkomsten de uitgaven niet zouden dekken. De inschrijvingen zijn noo- dig als onderpand voor het crediet ve-r- eischt voor do bestrijding der belangrijke kosten, voordat do tentoonstelling begint. Het Ee-revoorzitterschap is aanvaard door de Ministers van Binnenlandsche Zaken, en van Arbeid, Handel en Nijverheid, alsme de de Commissaris der Koningin in de Provinciën Noord-Holland en Zuid-Holland De Prins heeft zich evenals in 1910 ter stond 'bereid verklaard het Beschermheer schap der vereeniging te aanvaarden. AC1IDE1IBIE-IIIIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal examen in de Geneeskunde de heeren H. v. d. Upwich (Weltevreden) en Th. J. M. J. Deden (Tilburg). UIT DE OIBEWHG RIJNSBURG. Zonnetijd. De Veilingverecnigingen „Flora" en „Blocmenlusl" besloten de vei ling voortaan te doen aanvangen om 9 uur wat praetisch beteekent, dat men zich niet aan den zomertijd houdt. Ook de Kerk en Schoolbesturen sluiten zich aan bij den wensch der bevolking en houden kerk en school op den ouden (zonné) tijd. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt morgen voormiddag te 10.30 uur in openbare spoedeischende vergade ring bijeen. Agenda: bespreking Zomertijd Aanvrage Landarbeidersvoorschot en ver koop gemeentegrond. Winkelstand. Ons dorp is wederom een prachtig winkelpand rijker geworden. Aan den hoek van de Charbonlaan en Hoofdstraat heeft de Wed. IJsselmuiden Zaterdag j.l. eene zaak geopend in manu facturen en aanverwante artikelen. We hopen dat de wed. IJsselmuiden succes mogo hebben en wij twijfelen daaraan ook geenszins. Stierenkeuring. Heden vond alhier de jaarlijkscho Prov. slierenkeüring plaats op het terrein aan de Molenstraat, dat, zooals het vorig jaar, wederom door den heer Speelman ter beschikking was ge steld. Ofschoon de belangstelling bij de vee houders merkbaar begint te verminderen waren er toch nog 14 stieren van het zwartblaard- en 5 van het zwartbont- vceslag van verschillenden leeftijd inge schreven. Echter waren, wegens het heerschen van het mond- en klauwzeer in de betref fende bedrijven, of uit vrees voor deze ziekte, een zestal exemplaren niet ter keu ring verschenen, zoodat nog te keuren overbleven 10 van het zwartblaard- en 3 van het zwartbont-veeslag, wat te betreu ren was, daar ook hierdoor de prachtige zwartblaard-stier van den heer J. v. Noort te Lisse ontbrak, welke den naam van „Ideaal" draagt en deze ook ten volle ver dient, Na dit zeer beknopte en onvolledige al gemeen overzicht geven we hierna een kijkje voor de meer ingewijden op het aantal punten, hetwelk door elk der stie ren afzonderlijk is behaald, met vermel ding van namen van fokker, eigenaar en stier. 2. „Johan", eig. J. Langeveld Jzn., fok ker dezelfde, 3 j., 80.40 ex., 2.60 p., 83. p.; 3. ..Ferdinand", eig. N. Breedijk, „Berkendael", 2 j., 78 ex., 0.35 p., 78.35 p.; 4. „Ivan, J. Langeveld Jzn., dezelfde, 2 j., 77.10 ex., 3.— p. 80.10 p.; 5. „Dirk v. d. Phoenix", A. v. Schie, dezelfde, 1 j., 75.20 ex., 3.50 p., 78.70 p.; 6. „Nieb", J. Langeveld Jzn., dezelfde, 1 j., niet aange nomen; 9 „Benny II", N.V. 's-Grav. Melk- inr. „de Sierkan", 1 j„ 75.50 ex., 2.75 p., 78.25 p.; 10. „Andries", A. Jansze", als- voren, 1 j„ 75.80 ex., 1.90 p., 77.70 p.; 12 „Joost", W. Duineveld, J. Langeveld Jzn., 1 j„ 75.30 ex., 2.75 p., 78.05 p.; 13.. „Dieco v. Noord hout", L. H. v. d. Poel, dezelfde, 1 j., niet aangenomen: 14 „Julus", J. Lange veld Jzn., dezelfde, 1 j„ 75.ex., 2.35 p., 77.35 p.; Dezo behooren allen tot't zwart blaard- en de hieronder aangegevenen tot bet zwartbont-veeslag. 1. „Arend VHI", D. r. d. Vis, H. W. Speelman, 2 j„ 75.80 ex., 2.80 p., 78.60 p.; 4. „Gerrit", D. v. Zijverden, alsvoren, 1 j„ 75.50 ex., 2.40 p., 77.90 p.; 3. „Boudewijn" J. A. v. d. Zon, dezelfde, 1 j., niet aange nomen. Als typeerend staaltje van vermindering van belangstelling diene dat in 1921 waren ingeschreven 19 zwartblaard- en 10 zwart bonte stieren, zoodat vooral voor de laatste een sterke vermindering is waar te nemen. VOORHOUT. Collecte. De collecte ten bate dor uit gesloten Twentsche Textielarbeiders op Zondag j.l. aan de St. Bartholomeuskerk gehouden, heeft f 27.28 opgebracht. De Zomertijd. Do Zonnetijd wordt hier bijna algemeen gehandhaafd. De St. Bartholomeuskerk houdt zich des Zondags aan den Zonnetijd, doch zal met de H.H. Missen in de week den gulden middenweg bewandelen. De H.H. Missen vangen dan volgens Zonnetijd een half uur vroeger dan gewoonlijk aan. Dit is gedaan met het oog op de school, die zich bij den kerk tijd aanpast, daar voor do R.'-K. Jongens school veel leerkrachten per trein van bui ten komen. WASSENAAR. Op hol. Maandagmorgen reed do land bouwer van dor K. met een ledigen gier- Gemeeiateflijlke Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCNVERK0QP Aan den Gemeen lel ij kon ViscbwinkeV Vischmarkt 18, Tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar SCHELVISCH a f 0.1*-fo<>? SCHOL a f0.16f 0.34 en KABELJAUW f 0.400.45 per pond. N. C. DE GIJSELAAR, Burgei Leiden, 1 April 1924. AFSLUITING PASSAGE MARESINGEL1 B. en W. van Leiden brengen ter e' meene kennis, daJt het gedeelte van Maresingel, golegen tusschen de Pastei" straat en da Prins-Hendrikstraat, wegeiy vervanging van de hoofdbuis der waterig, ding. op Woensdag 2, Donderdag 3, Vrijdag 4 en Zaterdag 5 April a.s., voor het verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten, N. C. DE GIJSELAAR, Bur^ern.' VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 April 1924. Grondbelasting. Do Burgemeester dor gemeente LeL^ ontvangen hebbende den staat no. 75, aan! wijzendo de uitkomsten der meting en schatting van gebouwde en ongebouwd eigendommen, bedoeld bij de arlt. 15 en 23 der "Wet van den 20sten Mei 870 {Staats, blad no. 82), botrekkelijk de Grondbelasting Brengt tor kennis van belanghebbenden, dat die staat gedurende 30 dagen ter Se! cretarie dezer gemeente ter inzage is ne, dergclegd. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 1 April 1924. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. It. K. Bond w.n Handels-, Kan. toor- en Winkelbedienden, Ronds, gebouw, te 8.30 uur. Donderdag „Ons Toonecl", Bondsgebouir, te 8.15 uur. Donderdag. R. K. Boud van Transportar'iei. ders, Bondsgebouw, te 8 uur- Vrijdag. Plaatselijk Comité der K. S. 1, Bonds-gebouw, te 8.30 uur. Zondag. Ailgemeene H. Communie cn i half elf de Hoogmis in do Kerb van O. L. V. Hemelvaart, tot tentie van den R. K_ Bouwvak-ar. beidersbond „St. Jozef". Maandag. ,.S-t Raphael", Bohdsgobouw, to 8 uur, N 0 0 R D W IJ K. Dinsdag. Vergadering tot oprichting Bob tersfonds, Juvenaatsgebouw, le 3 Apotheek die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht cn des Zon dags geopend is: M. Boekwijt, Vischmarkt 8. Tel. 552. Tcïsgspafsaeh WeeFbspicM volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 1 April 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!772.8 Stornoway. Laagste Barometers!754.3 Toulon. Verwachting tot den avond van 2 April: Zwakke tot matigen Noord-Oostelijken wind, gedeeltelijk hewolkt, weinig of peen neerslag, waarschijnlijk nachtvorst, ze1"" temperatuur. wagen in de Kerkstraat, toen een school jongen een steentje naar liet voor den wa gen gespannen paard wierp. Het beest werd schichtig en sloeg na en kele seconden op hol. Tengevolge van t groote oneffenheden in den weg, viel de bestuurder van den bok en kreeg de wagen over het lichaam. Het paard rende niet den hevig slingerc-nden wagen voort, da Kerkstraat uit, den gevaarlijken hoek bij de Langstraat om en den Achterweg Pas bij de Schoolstraat werd het heest ge grepen. De bestuurder werd hij dokter D, binnengebracht, doch bleek geen letsel '0 hebben bekomen. Ook het paard richtte c; zijn langen weg geen onheilen aan. WOUBRUGGE. Een wit bad. Onze dorpsmotorboot welke dagelijks de melk naar Alphen ver voerd, moest in de reparatie. Een hulp* motorboot arriveerde, de melkbussen werden hij de veehouders opgehaald en als naar gewoonte op het dek geplaatst, doch dit dek was op die vracht niet be rekend en stortte plotseling in; bussen en manschappen kwamen in het ruim van het schip terecht. Gelukkig zonder kwets-, uren maar zich badendo in de heerlijk zuivel. Ongeveer 500 liter melk ging t loor. Scheepsbouw. Van de Scheepswerf „De Dageraad" alhier, liep een groote motorboot van stapel, ten behoove van Gebrs. Windhorst alhier, welke als tweede veerboot dienst zal doen. STAÖSftiSEytiS© Winkelweek In een gisterenavond iu Café „Geiwr.^ gehouden vergadering, is dour don he&'. Kort cv.'eg namens do drie Middenstan Vereen igingen en de L.A.\V.E.T.-vei ging, de commissie voor Ge Leidschc kelweck. die ter gelegenheid van hc 3 Oct r ber-feest georganiseerd zal wonWi geinstalleerd- >J in Goz© Commissie hebber zitting: Namens de Neut raio Middenstanc - vj eenigin* do hoernt W. Brouwer, Jok. tenbeek cn M. II. van Hooi! N.wnens de R. K, Vereeniging ).D° y

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2