UNDENWIJS Katholieke actie voor klassieke opvoeding. Naar liet- Haagschc Anetakantoor ver neemt, is onder de professoren en lectoren der R R. Universiteit t© Nijmegen een be weging gaande, ten gunste van dc klassie ke opvoeding welke bedreigd wordt door bet bekende nivelleerings-ontwerp van mi nister Do Visser, dio de studie der klassie ke talen en in het bijzonder die van bet Grieksch aan allerlei beperkingen wenscht te onderwerpen. SPORT VOETBAL. De Zuid-Afrikanen. De Ned. Corinthians sullen in de week van tot 8 November de Zuid-Afrikaansche voetballers bier ontvangen. WIELRENNEN. Leidsehe Ren- en Toeristvereen. „Swift". Ter gelegenheid der Bondsrennie N. W. B. zal er morgen 'n trainingstocht gehou den worden. Samenkomst 9 uur bij den beer W. Boezelijn. DAMMEN. Propaganda te Lelden. Donderdagavond had te Leiden een ont moeting plaats tusschen de damelub „Wie zoekt- die vindt" te 's-Gravenliage en O.D.I. van Alpben. Het resultaat was: 1 C. de NieG. Zoutman I1; 2 G. Biilsma—J. Vrolijk 20; 3 J. J v. d. Klein H. M. van Donk 20; 4 J. Boekholt E. van Meehelen 115 W. DekkerJ. v. d. Horst 0—2; 6 H HufJ. Koekking 20; 7 S. van BrederodeC. Schuurman Sr. 118 G. A. SmuldersC. Lindeboom 20 9 J. v. d AsH. Schuurman 02: 10 C. LooP. Schouten 02; 11 P. van Vlaming J. van Oeveren 1112 A. van DieH. van Oeveren 02; 13 P GasfcuingW. Noor denl>os Jr 9—0: totaal 1412 in het voor deel van W. Z. D. V. Voor men aan den wedstrijd begon, wer den spelers en belangstellenden harteliik welkom geheet en door den beer C. de Nie, oud-voorzitter van den Zuid-Hollandschen Dambond, die mededeelde dat Woensdag avond 2 April een vergadering zou plaats heblien in café De Sierkan te Leiden, om te komen tot wederoprichting van de Leid sehe damclub. Direct gaven zich 10 leden voor de nieuwe club op. Na de bespreking zal een simultaanseance gegeven worded UIT DE OftiGEVIHG AARLANDERVEEN. Landbouw-cursus. Woensdagmiddag had de laatste les plaats van den alhier ge houden Rijkslandbouw Wintercursuswaar bij zooals gewoonlijk diploma's werden uit gereikt. Daarbij waren tegenwoordig de beer Neeb. Rijkslaridbouwconsulent en de heer Den Hartog, voorzitter van de Holl. Mii. van Landbouw, afd. Alphen aan den Pijn. De diploma's werden door den heer Neeb met een toepasselijk woord uitgereikt en wel aan M. van Vliet. J. Kemp «n, W. Seherpenzeel met veel vrucht, en aan P. Vink M, van Dolder, A. Verburg, J. Heems kerk. FI. van Dolder, J. Breedijk, O. Kem penaar. met vrucht. Daarna- bedankte de beer De Hertog den beer Ouwerkerk voor bet onderwijs aan de cursisten gegeven, waarna ook een der leerlingen den onder wijzer bedankte^ LEIDERDORP. Personalia. Voor het doctoraalexa men in de Techten slaagde te Amsterdam de heer A. Koning, alhier. NOORDWIJK. Gezeüenvereenigïng. Morgen onder de Vroegmis zal een Algemeene H. Com- munio plaats hebben voor de leden der St Joseph-Gezellen, waarna gemeenschappe lijk ontbijt in het Jnvenaatsgebouw. Dokfersfonds. Dinsdagavond zal in het Juvenaatsgebouw een vergadering plaats hebben met het doel tot oprichting te Icomen van een Doktersfonds. Op deze vergadering zullen H.H. Doktoren aanwe zig zijn, om nadere inlichtingen te ver strekken. Deze vergadering is voor alle ge zindten toegankelijk. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. In de gisterenavond gehoudén raadsvergadering heeft de ge meenteraad aan B. en W. machtiging ver leend met- Lelden een concept-contract aan »e gaan inzake de eïcctrificatie van onze Gemeente op de voorwaarden vermeld in het rapport. Het. contract zal in een vol gende vergadering worden behandeld. Te vens wordt met ingang van 1 April de gas- prijs verlaagd en wel voor gewoon gas zal de prijs bedragen f 0.13 en.mnntgas f 0.14 per M3. Bij een meerder gebruik dan 100 M3. per maand wordt voor bet meerdere de prijs f 0.02 per M3. verlaagd. WARMOND. Eucharistische avond. Gisteravond had dc aangekondigde vergadering in „De Zon,, plaats, waarop de "Weleerw. Kape laan Wennen, uit Haarlem, zou spreken over het ..Eucharistisch Congres". Toen de voorzitter van „De Hanze" do heer C. Zwetsloot, de vergadering opende, was de zaal reeds tjokvol. Na een kort openingswoord, werd daar op door een kinderkoor, onder leiding van de heer Burksen, een gedeelte van de Holl- Mi.s va li Zwiertz, gezongen, wat een zeer stemmige inzet van dezen avond gaf. De Weleerw. Heer Wennen hierop het woord verkrijgend begon de groote liefde van Christus in de Eucharistie te schet sen Wie deze rede met aandacht heeft ge volgd, en dat deed merkbaar ieder, heeft in ieder opzicht kunnen genieten, om het onderwerp, zoo goed als om do rede zelf. Met een klemmende opwekking, om het a.s. Internationaal Eucharistisch Congres bij te wonen, of, zoo dit niet mogelijk was, vooral in die dagen door kerkbezoek cn aanbidding in eigen parochiekerk eerher stel te geven aan Christus, besloot spr. zijn indrukwekkende rede. Door het kinderkoor, dat de zangen zeer goed uitvoerde, al bleven do jongensslem- men in deze to veel ten achter bij die der meisjes, werden nog eenigo gedeelten uit reeds genoemde mis gegeven, waarna de zeereerw. heer pastoor den spreker van den avond, een hartelijk dankwoord bracht voor wat deze, door de gave van het woord, aan de vergadering had overge bracht. Het was hem een genoegen den spre ker in deze te kunnen zeggen, dat zeker aan aller verwachting was voldaan, daar bij de hoop uitsprekend, dat deze avond ook zijn nut afwerpen mocht voor dc godsdicnstz'n van zijn parochie. De heer Haverkort, als voorz. van de afd. Ned. R.-K. Volksbond, bracht een dankwoord aan den zeereerw. heer Pas toor voor zijn medewerking» die tot het welslagen zoozeer had bijgedragen, aan 't bestuur der afd. Hanze voor de samenwer king tot dezen belangrijken avond, aan den heer Burksen en het kinderkoor voor de schoone aanvulling met gewijde mu ziek, om daarna met den chr. groet do vergadering te sluiten. In de vergadering waren ook de mees te professoren van het Seminarie tegen woordig. WASSENAAR. Personalia. De heer C. C. van der Kroft heeft zijn benoeming tot voorzitter van de R.-K. hiesvereeniging aangenomen. Militie. De keuring van de dienst plichtigen voor de lichting 1924 zal alhier worden gehouden in het Raadhuis op 30 April en 1 Mei als. Verkooping. Bij publieke verkooping werd een winkelhuis met pakhuis en erf aan de Schoolstraat alhier ingezet op f 11.000. Vergunning. Door A. van der Loos en A. J. Hilhorst alhier is vergunning ge vraagd voor den verkoop van sterken drank in het klein voor perceelen aan den Rijksstraatweg en den Voordorperweg en door de H. T. M. is verlof gevraagd voor deü verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank in het wachtlokaal van de tram aan de Kerkdam. De Ned. Protestantenbond. De Ned. Protestantenbond, afd. Wassenaar, heeft besloten tot stichting van een eigen kerk gebouw, hetwelk zal komen te staan op het landgoed de Paauw. op een perceel ge legen aan den Langen Kerkdam. Het ge bouw zal aan ongeveer 160 personen plaats bieden. ACADEMIE-NIEUWS LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal examen Indisch recht: do heer Mr. A. Maas sen, Dert Haag. Faculteits-examen voor den Ned. Ind. reehterl. dienst de heer Mr. L. M. Cahen, Amsterdam. Doctoraal examen wis- en natuurkunde: Mej. G. J. E. Doijer, Leiden. Doctoraal examen Gernxaanschc taal- en letterkunde (Duitsch) de heer A. D. Ver schoor. De n Haag. Ingezonden Stukken [Builen verantwoordelijkheid der Redactie) MONUMENT 3 OCTOBER. De Commissie voor het Monument heeft (bemerkt, dat nog tal vaa circulaires niet hij den. peunmngmeester zijn cingeleverd. Zij noodigt, aangezien de tijd dringt, hen, die nog iai het bezit zijn van een circulai re, dringend uit om Vóór 3 April feeze, ingevuld, met het ai to zonderen, be drag, toe te zenden aan jden penning meester, den heer Surngar, adres Am- sterdaonsche Bank, Rapenburg 39, aChier. Mochten circulair es in bet ongereede ge raakt zijn, dan schijnt het gewqnscht de bijdrage zelve aan genoemd adres vóór genoemden datum in te zenden. De Commissie toch dient voor dien datum te weten, over welke som zij beschikken kan. Mocht deze scan niet voldoende blij ken. om een besch'eiden en toch waardig monument op de daarvoor bestemde plaats tot stand te brengen, dan heeft zij besTtotea te overwegen, of niet een monumentaal gedenkraam of een (monumentale gedenkplaat hier ter stede op een geschitke plaats zou kunnen worden aangebracht. Zij doet echter no'g- maals een ernstig beroep óp medewer king ten einde een monument als bo venbedoeld, door haar in de eerste plaats im het oog gevat, -tot. .stand te kunjneD brengen op 3 Oct. a.s. Namens de Commissie: P. J. BLOK, Voorzitter. M. B. VOS, Secretaris. Leiden, 28 Maart 1924. STADSNIEUWS Vereen, veer Duitschspreker.de Katholieken Gisteravond werd in Café-restaurant „Zomerzorg" de aangekondigde vergade ring gehouden voor Duitsch-sprekende Katholieken, om te komen tot oprichting van een vercenlging. Prof. dr. Ditseheid, de zielzorger van de Katholieke Duitschers in Nederland en geestelijk adviseur van do, lo Amsterdam bestaande Vereeniging voor Duitsch-spre kende Katholieken, leidde de bijeenkomst, die door slechts weinige personen was be zocht. In zijn inleiding wees prof. Ditseheid op de Katholiciteit der Roomscho Kerk, die alle talen en volken omvat, doch waarbij het nationaal karakter in alle landen steeds weer tot uiting komt. Zoo waren er vóór Influenza en Griep kan men het beste bestrijden door het gebruik der Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 et. Bij apoth. en drogisten. den oorlog in tal van lauden Duitscbe ziel zorgers, die de bijeenkomsten der Duitsch- sprekende Katholieken leidden. Op de vraag „of de naam der Vereen. „Duitsch-sprekende Katholieken" wol juist is, daar er tal van Katholieken zijn, die Duitsch kunnen spreken zonder nochtans werkelijk Duitscherte zijn, zei de prof. Ditsoheid, dat zulks oogenschijnlijk juist is, doch do Vereen, beoogt de belangen te behartigen- van alle Katholieken, die Duitsch spreken, hetzij zij wonen in Hol land, Oostenrijk, Zwitserland of Polen. Na voorlezing van statuten en huishou delijk reglement, deelde prof. Ditseheid mede, dat men zich kan aanmelden als donateur a f 2.50, als gewoon lid a f 6, of als eerelid a f25. Na eenigo gedachtenwisseling werd een voorloopig comité gevormd, bestaande uit do heeren B. F. Grim, 3 Octoberstraat 68, R. Rippc, Breostraat 106 en A. Rand), Haarlemmerstraat 47. De heer Griin zal alle te voeren corres pondentie, voornamelijk met prof. Ditseheid bijhouden, terwijl Duitsch-sprekende Ka tholieken zich bij een van de comitéleden als lid kunnen aanmelden. Do heer Brink, eigenaar van „Zomer zorg", deed de zeer gewaardeerde toezeg ging, dat allo vergaderingen en bijeenkom sten zonder vergoeding bij hem gehouden kunnen worden. Binnen een viertal weken zal opnieuw vergaderd worden en het comité vertrouwt, dat dan velen dc bijeenkomst ztiïlen bijwo nen. De melkprijs. Gisteravond vergaderde de gecombineer de Leidsehe Melkhandel met do besturen van do melkveehoudersbonden. De voorzitter, de heerUitenLoogaard, deelt mede, dat een overeenkomst is getrof fen met den Zuid-Holl. Melkhandel, om den melkprijs met een cent te verlagen; over een verdere verlaging, die vermoede lijk 6 April zal plaats hebben, zal nog vooraf worden geconfereerd met den Zuid- Holl. Melkhandel. Mocht blijken, dat de algemeeno zuivel waarde een daling van den melkprijs bil lijkt, dan zal dit ook voor den Kring Lei den van toepassing zijn. Daarna volgen besprekingen over een premie-toeslag op laxe-levering aan de hand van het concept-contract, door de commissie uit den Zuid-Holl. Melkhandel in overleg met de afgevaardigden der melk veehouders samengesteld. Uit de wederzijdsche besprekingen blijkt dat deze regeling voor den Kring Leiden vele bezwaren heeft, en daarom wordt over eengekomen, dat de Leidsehe Melkhandel op korten termijn een gewijzigd voorstel ter behandeling zal indienen, zooveel mo gelijk rekening houdende met do grondge dachte, dat loon moet worden betaald naar gepresteerden arbeid. Als derde punt wordt door de melkvee houders, naar voren gebracht, dal geduren de de maand April de melk op den gewo nen tijd, dus z o n n e t ij d, zal worden geleverd. Hiertegen wordt van do zijde van den melkhandel bezwaar aangeteêkend, doch de melkveehouders wensclien hiervan niet af te wijken en eenparig zullen zij weige ren om de melk op den zomer- tijd te leveren. Alle melkveehouders zullen -worden aan gespoord zich aan dit besluit te houden. Bi'i de rondvraag worden nog eenige op merkingen gemaakt, aangaande de ver plaatsing van melk naar elders, over het verslag in de pers van de laatste vergade ring en den laatsten melkprijsverlaging voor kaasboeren. Zooals wij onlangs mededeelden waren naar het Huis van Bewaring te 's-Graven- hage overgebracht zekere J. de H. en S. in verband met de „Arona"-kwestie. Bedoel de personen hadden van een dienstbode uit het gesticht Endegeest een lot, waarop de f 100.000 was gevallen, weten los te krijgen. Naar wij thans vernpmen heeft de Offi cier van Justitie geen termen tot vervol ging gevonden en zijn de beide personen weer op vrije voelen gesteld. De gemeente-werkman J. K., die giste ren op de markt dienst deed, ontving van een boer 20 cent te weinig. Toen de boer niet wilde betalen, hield K. .het paard vast, waarop de koppige boer maar dadelijk er „den zweep over legde" en K. daarmee gevoelig in het gelaat sloeg. Dat zal den boer wel meer dan 20 cent kosten. De veehouder C. v. V. uit Ter-Aar is gistermorgen door A. Sch. den B. op den Oude Singel mishandeld waarvan hij aan gifte deed bij de politie. Op de veemarkt is gisteren een zwart bont graskalf achtergebleven. Wegens diefstal van chocolade uit een winkel is een 10-jarig jongentje aange houden. In perceel Wagenstraat 10, bewoond door J. la R., is gisteravond een schoor steenbrand gcbluscht. H. v. S., wonend in de Cobetstraat en veerman van de pont aan de Rijn- en Schiekade, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat de leuningen van de pont en de touwen zijn vernield. B. cn W. hebben besloten, het van ge meentewege tot ontspaimingslocaal voor werkloozen ingerichte gedeelte van 's Gra vensteen Maandag te sluiten. Dit overeen komstig het Raadsbesluit, om dit locaal ge durende de wintermaanden open te stellen. Toch zal hierover, naar verluidt, in de eerst volgende Raadszitting do betrokken wet- 1 houder, de heer Sanders, door een der Raadsleden, den heer Witman.s, wordeu- geïnferpelleêrd. Apothekers Assistenten-examen. 2o Groep. Opgeroepen 3 candidaten. Af gewezen geen Geslaagd de dames D. Boer. A. J. van Velzen, beiden Rotterdam; J. C. Waterreus Den Haag. PATRONAATS-ARBEIDSBEÜRS. Pancratius-Patronaai - Tsl. 456-Hooigracht Aanmelding: Donderdag van 89 uur. Aanbieding: 1 Stoffeerdersleerling 2 Timmermansleerlingen; 1 Slagersleerling MUZIEK. Volkszangavcnd. Komt uit Uw huizen en hallen: Komt naar den zingenden Bard. Zoo zong Bernard Verhoeven, den volke toe in het periodiek „De Zingende Bard", gewijd aan de verheffing en veredeling van den volkszang. En na hem werden in aller lei toonaarden en op velerlei wijze pogin gen gedahn en aanmoedigingen geschreven om het volk meer te doen gevoelen voor' zijn schoone volksliederen voor wat op eigen bodem bloeit en wat te plukken een echt genot moet zijn. Echter, hardleersch als in velerlei op zicht ons volk is, bleef het roepen en wek ken tot de keuze van eigen lied, vaak een roepen in den woestijn: men vindt schik in het banale en dreunt bij gelegenheden die leege tingeltangel-wijzen, zoo banaal van toon en zoo leeg van zin. Hoor 't Neder- landsche volk bij het vieren van zijn fees ter. Is 'l niet vaak treurig en ergerlijk dat opdreunen van dat vulgaire product van vaak allerlaagst allooi, dikwijls een pro duct van den een of anderen wargeest, die zijn talent misbrukit om anderen te ver lagen in muzikaal en moreel opricht. En met zulk gepruts is onze Yaderlandsche literatuur overstroomd. Wat is er tegen te doen? Schrijven er tegen, roepen tot meer zelfkennis te komen, heeft zoo weinig ge holpen; andere wegen dienden bewandeld. En er kwam een frissche strooming onder de werkers voor ons lied, men ging de pro paganda leiden in de, ons inziens, goed ge kozen hanen van do volkszangavonden. Als er een middel is om ons een lied populair te maken, uit te stallen wat mooi en goed is in onze Vaderlaudsche volksliederen- literatuur, dan zijn het die zoo goed be steedde uren. die onder degelijke leiding be leefd, reuzenschreden zijn op het pad der propaganda. Als wij onze meening aldus neerschrijven, dan vindt zij grond in het bijwonen van den volkszangavond, giste ren in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal, onder de voortreffelijke leiding van den eminenten leider, zanger-componist, Joh. Oostveen. van Amsterdam. Als men hem hoort, in zijn leiding, in zijn voorzingen, in zijn explicatie, dan kan men zich inden ken hoe groot nut deze avonden stichten en hoe groote propagandistische kracht er van uitgaat. Daar leert men onze liederen zin gen, daar voelt men uan de verborgen schoonheid, zelfs vaak in een lied wat men negeert. Daar, op die avonden, wordt lief- do en lust gewekt voor het schoone en vindt men den weg naar liooger en beter. Die avonden zijn van groote waarde en dienen gesteund te worden door groote opkomst en door allen, op velerlei wijze, die begrijpen dat de verheffing van ons volk ook loopt langs den weg van het lied. Er werd prettig gezongen, door leider, publiek en zelfs de stille hoorder opende ten slotte den mond om spontaan een liedje mee to zingen. Oostveen heeft groot succes gehad met dezen avond en weer velen er toe gebracht liet lied, op eigen bodem gekweekt, met' liefde te gaan ringen en anderen er toe te wekken. Sp. Piano-avond Rre Balenburg. Vrijdag 11 April geeft Rie Batenburg in do kleine zaal der Staldagelnoorzaal een piano-avond waar zij werken ten gehoor e ■zal brongen van. Beethoven (Mondsahein sonate) 4 Ghopinwerken, Suite van Carl Oberstojdt en bót schitterende piano-con cert van Saint-Saens in g mineur. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND, Afd. Leiden. Woensdag 7.30—8.30 uur Rechtsk. Bureau. Donderdag Best. R. K. Volksbond. Zaterdag zitting Spaarbank van 8—9. Zitting Voorschotbank van 8—9 uur. Zitting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van 9.30—8.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.309 uur. Zitting Brandstofiencommissie van 7.30 8.30 qur. 79 uur Bibliotheek. De spaarders worden verzocht de rente te laten bijschrijven. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. (Interparochieel Patronaat voor Jongens). Zondag 8 45 uur H. Mis Retraitefonds; des avonds half 6 uur Lof en Onderrichting waarna Ontspanning. Woensdag, 's avonds te 7 uur Onderrich ting tot voorbereiding tot de Plechtige H Communie, waarna Ontspanning. Zaterdagavond van 67 uur Spaarkas cn Bibliotheek. ST. ANT0NIUS-PATR0NAAT (Hartebr.) Zondag te half vijf Conferentie, waarna ontspanning. Woensdag 7.30 uur repetitie tooneelclub. Donderdag 89 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van G7 uur Bibliotheek, beta len van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitcfonds. ST. PANCRATIUS J0NGENS-PATR. (Par. O. L. V. Hemelv. Mon Père.) Zondag van 4.455.30 uur Conferentie van half 6 tot kwartier voor 7 uur Ontspan ning; te 7 uur Lof. Dc ouders worden ver zocht zelf toe te zien dat de jongens het Lof bijwonen. Maandag, te 8 uur Congregatie. Woensdag van half acht tot half 10 Ont- GemeenfeSijke Aaitkon«8iging~ B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van J. B. Heijdeman en P. van UIden, om vergunning tot uit- brekling der fabriek van koek, banket o® suikerwerken in het. perceel Haarlemmer, straat no. 274. Gelet op de art. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek dat genoemd verzoek met de bijlagen op <le Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 12de» April ede. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in! te 'brengen. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag. R. K. Bond van Handels-, Kan. toor- en Winkelbedienden, Bonds» gebouw, te 8.30 uur. Donderdag „Ons Tooneel", Bondsgebouw, te 8.15 uur. Donderdag. R. K. Bond van Transportarbei. ders, Bonds gebouw, te 8 uur. Vrijdag. Plaatselijk Comité der K. S. A., Bondegebouw, te 8.30 uur. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zon» dags geopend zijn: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telof. 502. P. du Croix, Rapenburg 9, Tel. 807. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor. .raT1 8 uur n«*men de voleende bui^arJccu d°n tjnn«U waar Dr. Kist. Remibrandtstraat 21, Tel. 1202. Dr. 'Muijsert, Rijn- en Schiekade 44, Tel. 22G8. Itr Temmerman*. Breestraa» b. TpI W» Dr. Poortman, Rapenburg 53. Tel 1481. Do geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargeno men door Dr. Timmermans, "Wilhelmnia- park, te). 390. Totogpsfisoh Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor* gen van 29 Maart 1924, medegedeeld door het Ron. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barom^terst.763.9 Stornoway. Laagste Barometerst.748.0 Toulouse. Verwachting tot den avond van 30 Maart Matige Noordoostelijke tot Noordwestc* lijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, later opklarend, weinig of geen neerslag, overdag wellicht iets zachter. spanning afd. 4. Donderdag vaD 89 uur Arbeidsbeurs eQ van 77.30 uur Bibliotheek. lederen Zondag 5.306.30 uur. Spaar kas. almede gelegenheid tot sparen vnoi de Retraite, welke gehouden wordt in Noordwijkerhout van 131G Mei 1924. (Vergoeding f 6.50, vereischte leeftijd II jaar). ST. AGNES-PATRONAAT. Maandag en Dinsdag van 7.309 uur 30 leerj. Naailes. Dinsdag van 7.30—9 uur 2e leerjaar Naai les, 3e leerjaar Naailes. Woensdag 7.30—9 uur 2e leerj. Herhalings- onderwijs; le leerjaar handwerken. Donderdag geen les. Vrijdag van 7.30—9 uur 2e leerj. Hand werken; 4e leerjaar Naailes, 5e leerjaar bij eenkomst; le leerjaar Handwerken. -Maandag 7.30—9.30 uur kookles. Bibliotheek Donderdag van 7.30—9 uur sparen voor en na de lessen, ST. JOZEFGEZELLEN VEREENIGING. Zondag bijeenkomsten van 12.302.30 uur, van 6.3010 uur; van 8.15—9.45 uur ver plichte bijeenkomst voor de gezellen; te 8.30 uur prijsbiljarten. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zater dag bijeenkomsten voor dc Gezellen. Donderdag 8.15 uur kegelclub alle negen Vrijdag te 8.30 uur afrekening zelateura afd. gezellen; to 9.15 uur afrekening zcla- teurs afd. gehuwde gezellen. Zaterdag van 8.30—9.30 uur bibliotheek Dinsdag 3 April te 8.30 uur maandelijk- sche 'bijeenkomst voor de gehuwde gezellen Gezellen zajfc ge al lid van het Retraite- fonds 1 ST. PETRUS PATRONAAT. Zondag te 4 uur precies conferentie waar na recreatie. Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs, #onaat Hooigracht- Zaterdag van 8.30—9.30 bibliotheek, lederen Zondag kan men sparen voor do retraite. i-, ZITA-VEREENIGING, Noordeinde 44. Afd. Bescherm, van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur is de zaal geopend voor de Hollandsche en Duitsche dienst meisjes. Maandag van 8—10 uur bijeenkomst; Duitsche dienstmeisjes. Woensdag van 8—10 uur bijeenkomst Hollandsche dienstmeisjes; 's avonds van 9 uur bibliotheek. Donderdag van 8—10 uur bijeenkomst, Hollandsche dienstmeisjes. J Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag 7.30—9.30 afd. na-patronaat. Woensdag 7—9 uur tooneel. Vrijdag van 7—8 uur zangles; van 8.15 uur Godsdienstonderwijs. Het onderwijs in huishoudelijke va "4 en herhalingsondcrwijs wordt gegeven a de R. K. Vakschool Noordeinde 60. jj

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2