Van dit bedrag komt echter do helft voor tekening van Indië, zoodat voor Nederland overblijft f 10.50C4000, welke over ten minste drie begrootingen zullen verdeeld worden. Zelfs al neemt men nu eens aan, dat ook thans, ondanks do sindsdien ge heel gewijzigde sterkteverhoudingen der maritiseme verdedigingsmiddelen, nog kan worden volstaan met do uitsluitend door Nederland te betalen jaarlijksche f4.200.000 die reeds in 1912 in het geheel niet toe reikend waren gebleken, dan zou nog het bedrag, dal nu voor nieuwen aanbouw wordt aangevraagd, daar onder blijven, omdat uiteraard met de waardedaling van het geld behoort te worden rekening ge houden. Bij een indexcijfer van 160 wordt het bedrag van f 4.200.000 verhoogd tot f 6.700.000, alzoo in twee jaar f 13.400.000 of f 2.900.0(10 meer dan het aandeel van Nederland in de kosten van het voorgestel de maerieel. Onjuist is derhave de mee- ning, dat thans op de Staatsbegrooting belangrijk meer voor nieuwen aanbouw wordt aangevraagd dan in 1908 e. v. De vraag, of de regeering het volstrekt onmogelijk acht, nu zij toch voornemens Is spoedig met een 'nieuw onlwerp-Vloot- wet te komen, in afwachting van de om trent* dat ontwerp te nemen beslissing, thans van nieuwen vlootaanbouw af te zien, wordt bevestigend beantwoord. De bestaande toestand is dermate onbe vredigend, dat nog langer uitstel, dan reeds heeft plaats gehad, door do regeering met haar verantwoordelijkheid niet gedekt zou kunnen worden. De bedoeling is alle aangevraagde «chepen hier te lande te doen bouwen, ook die, waarvoor de plannen in overleg met buitenlandscbe firma's worden opge maakt. Werktijden bij banken onder Duitsch bestuur. Op de vragen van den heer Schaper be treffende het instellen van een onderzoek naar do werktijden van het personeel der banken, in het bijzonder banken onder Duitseh bestuur, te Amsterdam, antwoord de de Minister van Arbeid. Handel en Nij verheid, dat hij bereid is een onderzoek te doen instellen. Indien mogelijk, zal het onderzoek worden beëindigd en het resul taat daarvan aan de Tweede Kamer wor den medegedeeld vóór de mondelinge be handeling van hoofdstuk X der Staatsbe grooting. Mocht echter waar blijken, hetgeen „Het Volk" van 12 dezer mededeelt, dat de toe standen bij Nederlandsche bankinstellingen te Amsterdam geheel analoog zijn aan die bij Duitscho bankinstellingen aldaar, dan zou het onderzoek wellicht wat meer tijd ln beslag nemen en niet zoo spoedig afge- loopen zijn. Het salaris van de leden der Algem. Rekenkamer. Met 10 pet. verlaagd. De algemeen© salarisverlaging Een wetsontwerp is ingediend tot voor loop i ge voorziening ten aanzien van de be zoldiging van de leden der Algemeene Re kenkamer. Blijkens dit wetsontwerp worden de amhfswedden van den voorzitter en van de overige leden 1 Mei verminderd met 10 pet Gelijke vermindering wordt toegepast ten aanzien van de wedden van hen die met of na 1 Mei in functie treden. De Memorie van Toelichting zegt: Gelijk bekend, is de regeering van oor deel, dat onder de maatregelen, welke het herstel van 't financieel evenwicht moeten brengen, ook een herziening van de wed den van het uit 's Rijks kas bezoldigd per- eoneel een plaats moet vinden. Het ligt in het voornemen, daartoe 1 Jan. 1925 een algemeene salarisherzie ning, waarvan de voorbereiding uiteraard tijd vordert, tot stand te brengen, terwijl dan voor 1924 een voorloopige voorziening moet worden getroffen. Zooals vanzelf spreekt, kan bij de voor loopige voorziening, bij ontstentenis van het noodige materiaal, slechts in zeer be perkte mate in onderscheidingen worden getreden. Trouwens tegen een aldus onver mijdelijke uniformiteit bestaat te minder bezwaar, waar de voorziening niet dan over een kort tijdvak qgl gelden en boven dien naar de bepaalde bedoeling in geenen deele op de definitieve herziening zal prae- judiceeren. De overweging ter zake, aan de hand van bet vorenstaande, hebben tot de slotsom geleid, dat de voorziening voor 1924 aldus valt te treffen, dat met 1 Mei op de bezol digingen een korting wordt toegepast en wel voor gehuwden en kostwinners van aanvankelijk 5 pet., welk percentage dan 1 October op 10 pet. zal worden gebracht, en van aanstonds 10 pet. voor de overigen. Het vorenstaande moet naar het oordeel der Regeering in hel algemeen ook gelden voor hen, wier wedde bij do wet is gere geld. Een herziening dier regelingen is dan ook in voorbereiding, terwijl ook hier aan een voorloopige voorziening niet kan wor den ontkomen. ïntusschen is de Regeering ten aanzien der laatstbedoelde voorziening van oordeel, dat aan de in de vorenaan- gegeven onderscheiding beoogde geleide lijkheid der korting voor de onder de wet telijke regelingen vallende groepen minder behoefte bestaat, zoodat voor deze met 1 Mei een uniforme korting van 10 pet. voor allen zal kunnen ingaan. Het hiernevens aangeboden wetsontwerp 6trekt om op den vorenaangegeven voet voor de leden der Algemeene Rekenkamer een voorziening te treffen, i De Directeur-Generaal der Pesterijen en Telegrafie. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie was door drukke ambtsbezighe den verhinderd, de op 13 dezer gehouden vergadering van de commissie van overleg bij P. T. T. voor te zitten. De vergadering werd geleid door den onder-voorzitter, den beer van der Poel (hoofdinspecteur), die aan het einde der vergadering memoreerde dat de commissie voor het laatst verga derde onder het directeur-generaalschap van den heer König, tevens voorzitter der commissie. Hij sprak er zijn leedwezen over nit, dat do heer König reeds na zóó korten tijd, om redenen van persoonlijken aard,zich genoopt had gezien heen te gaan Spr. meende de tolk to zijn van de ver gadering als hij uiting gaf aan zijn gevoe lens van erkentelijkheid en waardeering voor hetgeen de heer König heeft gedaan, ook door zijn werkzaamheden in en met de commissie van overleg. Do vergadering vereenigde zicli met deze waardeerende woorden. Nadat van de zijde der vakvercenigingen mede woorden van dank waren uitgespro ken, maakten do leden der commissie ge bruik van de gelegenheid om in diens ka binet afscheid van den directeur-generaal te nemen. Uit de Bouwvakken. Het collectief contract te Amsterdam. Naar de „Tel." verneemt, is op de gister avond gehouden vergadering van de sa menwerkende Patroonsbonden in de bouw vakken te Amsterdam besloten, het nieuwe gewijzigde collectief contract op Maandag 24 Maart e.k. daar ter stede in te voeren. Er werd een commissie uit de Patroons bond ingesteld, die de uitgebreidste be voegdheden kreeg om de noodige maatre gelen te treffen (waaronder eventueel ook de toepassing van een uitsluiting) indien één of meer houwvakarbeidersorganisatdes zich tegen de invoering van het nieuwe col lectief contract, dat reeds door de confes sioneel© vakbonden aanvaard werd, zouden verzetten. De arbeidsvoorwaarden. Gezellen zijt ge al Kd van hot Refcraibe- f ond« ST. PETRUS PATRONAAT. Zondag te acht uur in de St.. Lode- wijkskerk algemeene H. Communie. Zondag te 4 uur precies conferentie waar na recreatie. Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs, pa tronaat Hooigracht. Zaterdag van 8.30—9.30 bibliotheek. lederen Zondag kan men sparen voor de retraite die gehouden wordt van 1316 Mei. ST. ANTON I US-PATRON AAT (Hartebr.) Zondag half 5 Conferentie, waarna Ont spanning. Woensdag 7.30 uur repetitie tooneelclub. Donderdag 8—9 uur Arbeidsbeurs. Zaterdag van G7 uur Bibliotheek, beta len van contributie, gelegenheid tot sparen en Retraitefonds. ST. PANCRATIUS J0NGENS-PATR. (Par. O. L. V. Hcmelv. Mon Père.) Zondag van 4.45—5.30 uur Conferentie van half 6 tot kwartier voor 7 uur Ontspan ning; te 7 uur Lof. De ouders worden ver zocht zelf toe te zien dat de jongens het Lof bijwonen. Maandag, te 8 uur Congregatie. Woensdag van half acht tot half 10 Ont spanning afd. 4. Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs en van 77.30 uur Bibliotheek. lederen Zondag»5.30—0.30 uur. Spaar kas. alsmede gelegenheid tot sparen voo* de Retraite, welke gehouden wordt in Noordwijkerhout van 1316 Mei 1924. (Vergoeding f e.50, vereischte leeftijd 15 jaar). Obovhausen (D.) onder afvallend gesteente bedolven en gedood. Bloedvergiftiging. De jongeman W. ter H. te Hengelo, die Zondag een juistjo aan zijn lip open krabde, kreeg bloedvergiftiging en overleed gisteren aan de gevolgen. Een moordaanslag? Toen de ongeveer 20-jarige mej. C. E. te 's-Hertogenbosch woonachtig, zich Woens dagnamiddag omstreeks halfzeven op weg begaf naar pianoles in Mariënburg, is zij op den St. Janssingel geheel onverhoeds van achteren dor een manspersoon aange vallen, die haar met een scherp voorwerp, vermoedelijk een mes een diepen steek in den rug gaf, aldus meldt „Het Hsg." Het voorwerp, waarmede de onverlaat stak, schrample af op het schouderb ad en is toen daronder in het lichaam tot aan de longen doorgedrongen. Het slachtoffer wist eerst niet anders of zij had een stoot in den rug gekregen. He vig ontsteld is zij naar Mariënburg geloo- pen, waar al spoedig bleek, dat haar een gevaarlijke wonde was toegebracht Anstonds werd geneeskundige hulp in geroepen. Dr. F., die spoedig verscheen, legde het eerste verband. Hij verklaarde, dat de wonde doode ijk zou zijn geweest, als het meisje niet een dikken mantel ge dragen had. Zoo plotseling en vlug is deze laffe aan val in zijn werk gegaan, dat het meisje geen enkele aanwijzing van eenige betee ken is van den dader heeft kunnen gevén. Een misdrijf? Donderdag heeft een agent van politie te 's-Gravenhage in de Anna van Saksen straat een Duitsche dienstbode' in bewuste- loozen toestand aangetroffen. Haar verloof de was hij haar. Zij werd met behulp van de politie naar haar dienstbetrekking in de 3e v. d. Boschstraat overgebracht. De poli tie onderzoekt, of hier sprake is van eenig misdrijf. Poging tct chantage. Een bewoner van Hilversum had te Am sterdam kennis gemaakt met een 21-jarig Berendina Bartels geheeten, die van deze gelegenheid gebruik maakte, eenige brieven uit zijn portefeuille te stelen. Zij stelde deze in handen van twee niet gunstig be kendstaande personen, J. van Klaveren en J. D. van Nenen, die niet nalieten een po ging tot chantage te wagen. Zij eischtcn geld en. dit zou hun gisteravond in een ca fé op het Damrak ter hand gesteld kunnen worden. Ze keken wel een beetje gek op hun neus, toen eenige beambten van do Centraio Recherche verschenen en hen in rekenden. Beiden zijn, evenals het mrisje, naar het hoofdbureau vau politie overge bracht. STAPSMIE«%IS Het Academische Ziekenhuis. Schriftelijk beantwoordde v r a g o n. Op de vragen van den heer Kuiper be treffende de wijze, waarop de houw van het Academisch Ziekenhuis te Leiden heeft plaats gehad, de positie van den bij dien bouw betrokken aannemer of u:tvoerder en de verhouding waarin de arbeiders hij dien bouw werkzaam, verkeerden en thans verkeeren, antwoordde de minister van Financiën: De bouw van het Academisch Zieken huis te Leiden had na het uitbreken van den oorlog tot Oct. 1923 plaats in z.g. „eigen beheer", behoudens, dat enkele on- derdeelen van dien bouw nog door aanne mers op grond van met hen gesloten over eenkomsten werden uitgevoerd in aange nomen werk. De voor de uitvoering tn eigen beheer henoodigde arbeidskrachten werden verschaft door den aannemer S. A. Stolk, te Rotterdam, ingevolge ter zake met hem gesloten contractu (z.g. ooncon- tracten). De heer Stolk was daarbij leve rancier van arbeidskrachten, waartoe ook de uitvoerder van den bouw behoorde. Dozo arbeidskrachten verrichtten het werk onder leiding van het Rijkspersoneel. De heer Stolk was geen uitvoerder, slechts aanne mer van werkuren. Risico voor den bouw had de heer Stolk niet, dit was geheel voor rekening van het Rijk. Voorts heeft de heer Stolk ook wel mate rieel geleverd, doch huiten de z.g. „looncon tracten". .Na afloop van vorenbedoelde looncon- tracten werd aan S. A. Stolk als aange nomen werk opgedragen het uitvoeren van eenige werkzaamheden aan het Acade misch Ziekenhuis te Leideen, welke geen uitstel konden lijden, daar zij noodig wa len ter bescherming van de gebouwen te gen weersinvloeden. Hierbij was do heer Stolk in alle opzichten zuiver aannemer v. werk en droeg hij het risico. In dit contract van aanneming werden tevens opgenomen eenige verrekenbare aantallen werkuren voor to leveren werk lieden, die verder noodig waren voor waak diensten onderhoud der kweekerijen eu eenige loopende onderhoudswerkzaamhe den. De arbeiders bij den bouw werden op grond van de vorengenoemde looncontrac- ten aangesteld en ontslagen door den aan nemer S. A. Stolk; hun arbeidsvoorwaar den worden door hem geregeld en vastge steld, alles behoudens goedkeuring van de bouwdirectie De contracten bevatten te de zer zake de volgende clausule: De arbeiders moeten zijn volle krachten. Zij worden contractant ter «ndere (Stolk) in dienst gesteld eu ontslagen na goedkeu ring en op last van de directie, aan wie tevens uilsluitend de vaststelling van het uit te betalen loon, den werktijd en het aantal werklieden verblijft. In het bijzondere contract van aanne ming, d.d. 3 Sept. 1923, is dezelfde clausule opgenomen met betrekking tot de levering van arbeidsk chten. De arbeiders waren en zijn in den zin van do pensioen- en wachtgeldregeling, naar het oordcel van den minister niet in Rijksdienst, noch direct noch indirect, en Gemeentelijke Aankondiging, UITLOTING GELDLEENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Leider brengen ter algemeen© kennis dab op Maar? dag den 24-sten Maart 1924, <les namiddag; te 3 uur, in een d©t vertrekken van heb Raadhuis zal worden overgegaan tot de uit. loting van dc navolgende bedragen aan obli- gatiën in de daarbij vermelde geldleeningen der gemeente Leiden: f 16.000.in de 3 pet-, geldleening van 1806 groot f 1.009.000.—. f 10.000in de 3)4 pet. geldleening van 190-1; groot f 500.000.—. f 23.000.in de 3Ys pet. geldleening van 1906, groot f S90.000{ f 50.000.in de 4 pet. geldleening van 1911. groot f 2.000.000.—. f 55.000.in do 4 pet-, geldleening van 1914. groot f 2.200.000.— f 20.000,in de 414 pet-, geldleening van 1917, groot f 800.000. f 62.500.in de 5% pet-, geldleening van 1919. groot f 2.500.000.—. N, C. DE GTJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretarie. Leiden, 13 Maart 1924. B. en W. van Leiden; gezien het verzoek van J. Tb. Hosman, om vergunning tot op richting van een rookerij van vleescliwte ren in het perceel Breeslraat No. 11, Sec tie G. Uo. 1538, geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bij agen op de Secretarie dezer ge meente ter visie gelegd is; alsmede© dat op Zaterdag 29 Maart e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen. Katholieke Agenda LEIDEN. Dinsdag. A. R. K. A., Bondegebouw, te 7.30 uur. Apotheken c*e tot en met Zondag op Maandagmorger eiken nacht en des Zon en ?3 geopen 1 zijn* D. J. van Driesiun, L. Mare 76, Tel 406 "W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagiror- ce»* 8 our npnen de volgenae hofartsen dQxt iinnst waar- Dr. Bijtel. Hooigracht 86 ""el 87fi. Pr pi '.ip «nT.pn<-rarht 20 Dr. Janssens, Rapenburg 49. Tel. 970. Dr. Overwater, Maresiugel 56, Tel. 22ö9. D- v De geneeskundige Zondagsdienst tc Oegstgecst wordt vanaf Zaterdagavond uur tot Maandagmorgen 8 mu* waargeno men door Op Timmermans, Wïlhelmina- park, tel. 390. Telegrafisch Weerberichf volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 15 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Rildt. Hoogste Barometerst.769.9 Dresden Laagste Barometerst.: 742.3 Roest Verwachting tot den avond van 16 Maart» Meest zwakke Zuidelijke tot Westelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk droog weer, iets zachter konden en kunnen mitsdien geenerlei aanspraak doen gelden op wachtgeld of pensioen. 50-jarig jubileum. De heer J. Zwanenburg herdenkt hedeu don dag, waarop hij, voor vijftig jaar in betrekk'ug kwam als wolscheerder bij de firma P. Clos cn Leembruggen, sajetfabne- ken alhier. Hedenmorgen werd de gouden jubilaris op hartelijke wijze in 't privé-kantoor van den directeur ontvangen, die op waardee rende wijze getuigde het vele, dat de heer Zwanenburg in dienst der firma had ver richt. Deze felicitatie ging vergezeld met dc aanbieding van enveloppe met inhoud. Ook collega's van den jubilaris lieten zich niet onbetui-Td en boden hem een waarde vol geschenk aan. De jubilaris mocht ook gedurende den verderen dag tal van blijken van sympa thie en waardeering in ontvangst nemen. 25-jarig jubileum. In de collegekamer van de afdeeling oog heelkunde van het Rijks-Academisch Zie kenhuis had heden do huldiging plaats van den heer H. Brouwer, dio heden zijn' 25-jarig jubileum viert als chef-instrument maker. Allereerst werd het woord gevoerd door Prof. v. d. Hoeve namens prof. Kan en de wed. Koster. Spr. roemde do verdiensten van den jubilaris onder verwijzing naai* de talrijke voorwerpen in de collegekamer, door zijn hand of onder zijn leiding ver vaardigd. Als blijk van waardeering over handigde spr. hem een enveloppe met in houd. Namens do assistenten werd het woord gevoerd door dr. Flieringa, die den jubila ris een gouden horloge aanbood. De heer H. S. Massaar feliciteerde den heer Brouwer namens zijn vele vrienden en bood hem een eikenhout buffet met al bum, vermeldend de namen der schenkers (sters), aan. Hierna voerden nog verschillende andere sprekers het woord en de jubilaris ontving van allen hartelijke bewijzen van sympa thie. Morgen, Zondag 16 Maart, zal in de kerk van O. L. V. Hemelv. (Mon Père) een lief- dadigheidspredicatie worden gehouden, waarna collecte voor do Leidsche afdee- Van patroonszijde in de bouwvakken be richt men, dat de Nederl. Christelijke Bouwarbeidershond, de Nederl. R.-K. BouwarbeideTsbond St Joseph, de Nederl. Neutrale Timmerliedenhond en de Christel Nationale Bouwvakarbeidersbond de be middelingsvoorstellen inzake het landelijk collectief contract hebben aangenomen en de Algem. Nederl. Nederl. Bouwarbeiders- hond deze heeft verworpen. Het standpunt van de Landelijke Federatie van Bouw vakarbeiders is niet bekend. De arbeidsvoorwaarden worden dienten gevolge met ingang van Maandag 17 Maart gelijk aan die van het oude con tract, met uitzondering van de loonen, die voor Rotterdam zijn vastgesteld als volgt: (uurloonen) timmerlieden 80 ct.; metse laars 80 ct.; betonwerkers 80 ct.; vlechters 80 ct.; betonw. opperman 75 ct.; opperlie den 75 ct.; grondwerkers 75 ct.; onge schoolden 65 ct. Ui! he! Bakkersbedrijf. Het collectief contract te Rotterdam. De onderhandelingen tusschen de werk geversorganisaties in het bakkersbedrijf te Rotterdam en de gezèllenorganisaties zijn afgesprongen. De Algem. Bond in het Bak kersbedrijf zal in zijn Zondag te houden bondsraadvergadering vaststellen, welke actie gevoerd zal worden, indien de pa troons de arbeidsvoorwaarden zonder me dewerking van de arbeidersorganisaties gaan wijzigen. De Koningin betrekt 22 dezer weer den Ruigenboek. Bij het secretariaat van de Vereeni- ging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland is bericht ontvangen, dat de Koningin dit keer verhinderd is, de Jaar beurs te bezoeken. De heer J. H. J. Giliart, burgemeester van Ohé en Laak, is overleden. Tot inspecteur van politie te Meppel is benoemd de heer van Egt eren, wacht meester der maréchaussees aldaar. De gemeenteraad van Bovenkarspel heeft besloten de openbare uurwerken niet den zomertijd te laten aanwijzen. De bur gemeester heeft dit raadsbesluit ter vernie tiging voorgedragen aan de Kroon. Te Amsterdam is, 84 jaar oud, over leden de heer Ph. J. Waller, civiel-inge- nieur, oud-lid van do Prov. Staten van Noord-Holland. AGENDA'S NED. R. K. VOLKSBOND. Afd. Leiden. Maandag 8 uur Graf. Studieclub. Dinsdag 8 uur Ledenvergadering „St. Paulus". Woensdag 8 uur Febrieksarbeidcra. Woensdag 7.30—8.30 uur Rechtsk. Bureau. Donderdag 8 uur K. en W. voot 't Volk (Lezing A. J. Oostdam.) Zaterdag zitting Spaarbank van 89. Zitting Voorschotbank van 8—9 uur. Zifting Retraitefonds van 89 uur. Zitting Volkstuintjes „St. Isidorus" van ".308.30 uur. Zitting „Onze Reiskas" van 7.30—9 uur. Zitting Brand9toffencommissie van 7.30 8.30 uur. 79 uur Bibliotheek. Do spaarders worden verzocht de rente te laten bijschrijven. ST. JOZEFGEZELLEN VEREENIGING. Zondag Laatste Zondag die het feest van St. Jozef voorafgaan. Bijeenkomsten van 12.302.30 uur, van 6.3010 uur, van 8.15 9.45 uur verplichte bijeenkomst voor de Ge zellen. Te 8.30 uur verkiezing van oen Senior en 6 commissarissen. Maandag, Dinsdag, Donderdag en Zater dag bijeenkomsten voor de Gezellen. Woensdag 19 Maart Hoogfeest van St. Jo seph. De leden worden verzocht zooveel mo gelijk te Communiceeren 's avonde te 8 uur bijeenkomst voor de Gezellen en prijsbiljar- ten. Donderdag 8.15 uur kegelclub ..Alld Ne- gen". Vrijdag te 8 30 uur vergadering Commis sarissen Afd. Gehuwde Gezellen. Zaterdag van 8.30—9.30 uur bibliotheek. lederen Zaterdag en Zendag kan men spa ren voor de aanstaande retraite bij den Huismeester. ZITA-VEREENIGING, Noordeindo 44. Afd. Bescherm, van Meisjes. Zondag, vanaf 12 uur is dc zaal geopend voor de Hol lands che en Duitsche dienst meisjes. Maandag van 810 uur bijeenkomst Duitsche dienstmeisjes. Woensdag van 8—10 uur biieenkomst Hollandsche dienstmeisjes; 's avonds van 8 —9 uur bibliotheek. Donderdag van 810 uur bijeenkomst Hollandsche dienstmeisjeo. Afd. Meisjespatronaat. Dinsdag 7.309.30 afd. na-natronaat. Woensdag 7—9 uur tooncol. Vriidag van 7—8 uur zaagles; van 8.159 uur Godsdienstonderwijs. Het onderwijs in huishoudelijke vakken en herlialittgsonderwijs wordt gegeven aan de R. K. Vakschool Noordeinde 50. ST. AGNES-PATRONAAT. Maandag en Dinsdag van 7.30—9 uur 3e leerj. Naailes. V/oensdag 7.30—9 uur 2e leerj. Herhalings- onderwrs; le leerjaar handwerken. Donderdag geen les. Vrijdag 7.30—9 uur, le leerjaar handwer- ken; 2e leerjaar Handwerken; 4o leerjaar Naailer5e leerjaar Bijeenkomst. Maandag 7.30—9.30 uur kookles. ST. FRANCISCUS. LIEFDEWERK. (Interparochieel Patronaat voor JongsnsX Zondag 8.30 uv.r H. Mis Eeiraitefondsdes avonds half 6 uur Lof en Onderrichting waarna Ontspanning. Woensdag, 's avonds te 7 uur Onderrich ting tot voorbereiding tot de Plechtige H Communie, waarna Ontspanning. Donderdag van 89 uur Arbeidsbeurs. Zaterdagavond van 67 uur Spaarkas en Bibliotheek. Voor de twee arme Duitsche pri sters. Vorig bedrag: f 261.50. N.N. Leiden f 3; St. Jacohusgesticht Rcelofarendsveen f5; M. H. Alphen aan den Rijn f 2; Z. W. Leiden f 250; N.N. Leiden f 2.50; Voor ver- krjiging v?n gunsten door voorspraak ven de gelukz. Theresia f 2.50; uit dankbaarheid ter eere van den H. Jcseph f I; uit dank baarheid ter eere van het H. Hart f 0.50; G. W. N. f 1; N. G. Wassenaar f5; N.N. Leiden f 3 50N.N. Zoeterwoud f 5N.N. Zegveld Mere f 10; v. O. ter eere van St. Joseph f 2; N.N. Hoogmade f 1. Totaal f 308. SPOKT WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toeristvercen. „Swift". Tot bijwoning van den afrit van den wedstrijd Don HaagBrussel, waarin ook hel „Swift"-!id G. C. Hulst zal starten, wordt een clubtocht naar Den Haag ge houden. Samenkomst en vertrek 6 uur vanaf dn zaak van den heer Boezelijn ItCftDE^IE-WIEÜWS LEIDEN. Geslaagd voor het Doctoraal examen in de rechten: Mej. A. M. Verhoe ven, Den Haag en de heeren A. S. Chabot Rotterdam en J. Tage-laar Den Haag. Candidaats-examen Germaansche taal- en letterkunde (Duitsch): Mej. A. W. Leopold, Leiden. Gemengde Berichten. Postdirecteur voortvluchtig. Een kas-tekort van 16 mille. De directeur van het postkantoor te Zalt-Bommel is voortvluchtig sedert Dins dag. Het parket to Tiel constateerde een kastekort van 16.600 gulden. Do officier van justitie te Tiel verzoekt opsporing, aan houding en voorgeleiding. Doodeiijk mijnongeluk. In do mijn Hendrik to Ritmpen is dc ongehuwde mijnwerker J. Stegeman, uit

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2