ill Honig's W Puddingen 6eBweaBda~'BericBa'tei^ ling en plaatselijk deurwaarder heeft ge noemde heer eervol ontslag gevraagd. Wii-Gele Kruis. Woensdagavond ver gaderde het bestuur van het Wit-Gelo Kruis in bet Café van den heer Van der Geest. Do voorz. de heer J. J. de Koning, opende de vergadering op gebruikelijke wijze en verzocht den secr. tot voorlezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Hierna werd Mej. Rielbroek- van der Drift door den voorz. als nieu.v- bestuurslid geïnstalleerd. Spreker sprak haar in passende bewoording toe en hoopte dat zij een ijverig bestuurslid zou mogen zijn. Mej. Riethroek dankte den voorz. voor de gesproken woorden, de verzekering ge vende haar beste krachten aan de vcr- eeniging te zullen schenken. In de commis sie tot Massificatie van de leden in de ver loskundige tarieven, werden benoemd de boeren de Koning, J. van der Meer, H. Klein en B. Otto. Hierna kwani aan de or de bespreking aanstelling huisbezoekstcr. Over dit punt werd lar~ gediscussieerd, doch werd ten laatste besloten pogingen in het werk te V "len een buisbezoekster aan te stellen voor heel de gemeente ter bestrijding van de T.B.C., onder die voor waarde, dat de vereeniring geen financieel naocel hiervan zou ondervinden. Do rondvraag leverde niets belangrijks ©p, iva."-rn de .vr"9 dering on der dankzegging sloot. Stille Omgang. Door het Genootschap „de Stille Omgang" alhier, is een extra- trein aangevraagd op Zaterdag 22 Maart a.s., van hier naar Amsterdam en terug. De trein vertrekt om 11.45 n.m., stopt te Oudewetering, Leimuiden, Nieuw-Vennep, Hoofddorp, A -Jsmeer. Terug van Amster dam op 23 Maart om half acht voormid dags, stopt wederom aan dezelfde stations. De plaatskaarten zijn door den stations chef telegrafisch aangevraagd en zullen Zondag a.s. voor de deelnemers verkrijg baar worden gesteld. We kunnen het Genootschap, dat voor den eersten keer de proef per trèin onder neemt niet anders dan van harte geluk- wenschen, want de deelname zal nu voor een ieder de gelegenheid is opengesteld om naar Amsterdam te gaan grooter zijn. We hopen, dat de voorstanders van loopen zoo verstandig zullen zijn, zich bij de meerder heid neer te leggen om al zoo te zorgen, dat er steeds een goedé harmonie zal blij ven heerschen onder de leden van het ge nootschap. SASSENHEIM. R.-K. Geitenfokvereen. De St. Pa schab s Geitenfokvereen. hield Woensdag jl. een ledenvergadering des avonds half acht in bet K. S. A.-gebouw. Uit het financieel verslag van den Pen ningmeester ontkenen wij, dat de inkom sten bedroegen f 113.75 en de uitgaven f 104.59. Alhoewel er een batig saldo was deelde de penningm. mede dat verschillende groote rekeningen nog moesten betaald wor den. Een ingekomen schrijven va-n den Prov. Bond begeleid met een zending vaa 100 lo ten werd vn orgels zen; deze zullen voor zoo- ve" mogeliik worden geplaatst. Een schrijven van Futlira werd gelezen, welke N. V. in hare courant, voor de geiten- fokvereenigingen eenige kolommen beschik baar stelt. Het bestuur stelde voor de contributie te innen in de maand Juni en te stellen op f 1.per lid per jaar, en voor elke te dek ken geit 75 cent te laten betalen direct te voldoen. Tevens een vol send seizoen de dek- bok niet lancer ter dekking te stellen dan van 1 October tot 1 Maart, welke voorstel len na besnreking werden aangenomen. Er zal nogmaals gepoogd worden iets nmer te weten te komen van de verzekering ,JDe Geit" Afd. van den Prov. Bond te Oegstgeest. Omtrent de fe houden keuring a.s. Mei verkrijgt het bestuur vrij mandaat in over leg met den heer Marbus te treden cm zoo mogelijk de keuring der twee geitenfokver- cnigingen alhier op één terrein te doen hou den. De heer A. Weiers verneemt van het be stuur dat de lammeren verkocht kunnen worden aan den heer v. d. Meij. alhier. VOORSCHOTEN. St. Genesius. In de vergadering van de R.-K. Tooneelvereeniging ..St. Genesius" zijn tot bestuursleden gekozen dc heeren: C. van Brecht en Th. A. Lamboo en her kozen de heer J. v. d. Kooy. Do aftredende voorzitter, J. v. d. Peet wenschte als zoo danig niet meer in aanmerking te komen. WASSENAAR. Bcfsïng. Tpr hoogte van de Maaldrift had op den Rijksstraatweg een aanrijding plaats tu&chén een Fordauto en een motor fiets, waarschijnlijk doordat de motorrij der zijn stuur niet goed meester was. De motorrijder met de op do duo zittende da me, worden tegen den grond gesmakt en mot, ofschoon niet ernstige, vleeschwonden opgenomen. De auto bekwam gToote scha de, aancezicn door het to krachtig remmen een wiel brak. Een dor inzittenden sloeg door de schok uit den wagen, doch bekwam geen letsel. De gewonden werden met een passccronde auto naar hun woonplaats vervoord. Collecte. Door de leden van den R.-K. Volksbond zal a.s. Zondag bij de kerken worden gecollecteerd voor de uitgesloten textielarbeiders. Ongetwijfeld zal ieder een offertjo bijdragen. WOERDEN. Brocdprijsverfaging en een „zwarte lijst" In do deze week gehouden vergadering van de Bakkerspa'roonsvereen „Woorden en Omstreken" is besloten de broodprijs met 2 cent per 8 ons te verlagen. Het sys teem van geregelde geregelde betaling zal echter streng gehandhaafd worden. De z.g. zwarte lijst van wanbetalers zal vanaf heden in eiken bakkerswinkel op een voof het publiek zichtbare plaats worden opge hangen. Een oud wapen. Bij het baggeren in de de Buitengracht werd deze week een «peer opgehaald. Het voorwerp is te bezich tigen bij deD brugwachter der Rozenbrug. Wielrenners! Onze gemeente, vooral 1 do Voorstraat, geniet nogal eens de twijfel achtige eer van bezoek van doortrekkende wielrenners. Met veel te groote vaart vliegt men dan door dit drukke gedeelte. Deze week, nabij do Kruiststraat, stapte juist een meisje den weg over; werd omver ge reden en vrij ernstig bezeerd. Zij werd bij den heer S. binnen gedragen. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. Woensdag vergaderde do raad dezer ge meente. Voorz. de burgemeester. Aanwe zig alle leden, behalve G. van Leeuwen. De notulen worden na voorlezing door den secr. onveranderd goedgekeurd. Voor ken nisgeving worden aangenomen de volgende ingek. stukken. Bericht van den Rijksont vanger dat in de gemeentekas is gestort f 2932.2S. Idem van den betaalmeester van f 4597.08 en f 4255.72. Schrijven van den Comm. der Koningin houdende toe zending van een afschrift van het K.B. waarbij de jaarwedde van den secretaris nader is geregeld. Missiven ter begelei ding van door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten tot bet doen van betalin gen uit den post onvoorziene uitgaven op de begrooting '23 tot een bedrag van f 27.57 Vj, en tot opheffing van den cursus voor openbaar vervolgonderwijs. Schrij ven van Ged. St., dat over 1921 een be drag van f 136.13 te veel betaald is als bijdrage in de kosten van den keurings dienst. van waren. Afschrift eener beschik king van den Min. van O. K. en W., dac de rijksvergoeedmg bij voorschot aaD de gemeente over 1924 nit te keeren, is be paald op f 4880. Schrijven van G. van der Maat dat ten zijnen huize oen dreg kan ge plaatst worden. Verder werden voor de le den op de secretarie ter visie gelegd het Provinciaal Blad No. 112 van 1923, hou dende de boekhoudvoorschriften voor de ge meente-ontvangers en do bij K.B. goedge keurde jaarwedderegeling voor do ge meente-ontvangers. Van Ged. St. is terug ontvangen de genieenterekening over 1921 met nog een drietal opmerkingen. Er moet n.l. 9/10 gedeelte van den van het Rijk ontvangen toeslag op de melk in 1919 verantwoord worden op den buitengewo nen dienst, in plaats van op den gewo nen, terwijl eveneens dusdanig moet ge handeld worden met een bedrag van f 782.36 van de gemeente Leiden, ontvan gen wegens overname van boomen bij an nexatie. Aan de erven Slootweg moet te rugbetaald worden een bedrag van f 192 wegens dubbele terugstorting van dat be drag in de gemeentekas. Dc Raed besluit de rekening te wijzigen conform den wersch van Ged. St. Daarna deelt de voorz. mede. dat Ged. St. berich'en, dat het ver- kavelingsplaïl van den bouwgrond aan den Hoogen Rijndijk niet aan hun goed keuring onderworpen is, doch wel elk af zonderlijk besluit van verkoop. De inspec teur van de Volksgezondheid zou evenwel gaarne een andere bebouwing zien, waar toe, een dezer dagen, een conferentie mei hem en het college van B. en W. zei ge houden worden. De heer De Graaf wil het vast ge stel1 de plan. niet veranderen, met het oog op do te bouwen arbeiderswonin gen. De voorz. wil liefst de besprekingen over het plan aanhouden tot na genoemde conferentie. De Raad raat daarmede ac eoord. Vastgesteld wordt hot kohier drtr hondenbelasting tot een bedrar van f 273. De heer Stadhouder vran^t c* de belasting per hond nog veranderd is. De voorz. ant woordt onfkentiend, want dat kan alleen de Raad doen, doch hij meent dat er wel wat veel honden aangegeven z»;n in de 2e klas, die in de eerste thuis behooren. Voor lozing geschiedt van het verslag van de Brandweer over het afgeloopen jaar. De heer Stadhouder vraagt naar aanleiding daarvan of de politie de branclbijten- schouw niet kan houden met lmt oog op de kosten. De heer De Graaf vindt het brier, dat de brandmeesters het blijven doen, want die weten dan meteen de plaats, waar zij bij brand de spuit kunnen plaatsen. De voorz. zegt, dat de schouw aan d^, brand meesters is opgedragen bii de verorde ning op de brandweer. Hierna wordt dit verslag voor kennisgeving aangenomen, evenals bet verslag der arbeidsbemiddeling. Voorgelezen wordt dan het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. De beer Stadhouder wil deze commissie opdoeken en de werkzaamheden onderbren gen ter secretarie, dan kan een ambtenaar daar die f 25 verdienen. Verder be vreemdt het hem dat de heer Paardekoo- per, die eerst voorz. was* nu in eens secr. is. Men had dat beter het nieuwe hoofd der openbare school kunnen maken. Ook is hem gebleken, dat de kinderen zooveel op straat loopen, dan omdat een onderwijze res ziek is, dan weer omdat een onder wijzer naar de vergadering is. Hij vindt het van geen nut, dat 4 groote menschen nu moeten uitmaken of er schoolverzuim is en als B. en W. niet van plan zijn ver andering in deze te brengen dan zal hij er bij de begroeting over beginnen. De voorz. antwoordt, dat hij het eens is met den heer Stadhouder, dat het eenvoudiger kon, doch do wet schrijft nu eenmaal een commissie voor en regelt "haar samenstel ling, zoodat spreker zich dus niet moet beklagen bij B. en W., doch hij den Min. van Onderwijs. De heer Stadhouder zal dat adres notcercn en hoopt er gebruik van te maken onder mededeelïng uit welke leden de commissie hier ter -plaatse be staat. Ook dit verslag wordt dan voor kennisgeving aangenomen, evenals het ver slag van de commissie vau toezicht op het L. 0., dat geen stof tot bespreking biedt. Aan Jac. van der Lnbbe wordt een stukje grond aan Allemansgeest voor den tijd van een jaar vpor een som van f 8 ver huurd. Op de begroofing 1923 worden eeni- ce af- en overschrijvingen gedaan, ter wijl tevens een wijziging .dier begrooting plaats vindt. De post „ondersteuning van werkloozen" op de begrooting 1924 wordt met f 200 verhoogd daar het uitgetrok ken bedrag schijnt op te zijn. Vastgesteld wordt vervolgens de in de vorige vergadering ontworpen Bouw- en Woningverordening. De Gezondheidcommis sie heeft eenige bezwaren, waar de Raad in tegemoet komt Tegen het advies in, is in de meeste ge zinnen een waardig besluit van den maal tijd. Het Is echter lang niet hetzelfde welke pudding. De lekkerste zijn Gefabriceerd met Honig's Maïzena. wordt evenwel vastgehouden aan de voor gedragen afmeting in art. 39, terwijl ook wordt toegevoegd aan art. 31 een bepaling dat de Raad het recht heeft in bepaalde gevallen ontheffing te verleenen. Naar aanleiding van een door Ph. Boot e.a. inge diend plan tot aanleg van een landhuizen- parkje aan don Hoogen Rijndijk, wordt besloten dat liet plan geheel volgens bet voornemens der ondernemers kan uitge voerd worden. Voor den Hoogen Rijndrk wordt een rooilijn vastgesteld voor het gedeelte tusschen van T>"-> en van Die'men en bepaald op 13.70 Meter uit bet hart van den Rijksstraatweg. Na lange dis cussie wordt eveneens eene rooilijn vast gesteld voor een hoekhuis aan den Ver- laatweg en bemaald op 12 M. uit de as van den weg en voor de overige te bouwen huizen op 11 M. Op voorstel van den •voorzit! - wordt van de agenda afgevoerd het punt: Aangaan van een nieuw con tract met de comoente Leiden, omdat in het toegezonden concent-contract eene be paling voorkomt, die niet weergeeft hetgeen bij een mondelin bcsprelrin^ is overeen gekomen. Vastgesteld wordt een verorde ning op het Waterleidmesbedriif, waar van de inwerkingtreding wordt bepaald op 1 Juni 1924 en ovtneens en instructie voor den adminis'-iteur. In de commissie voor het waterleidingsbedrijf wordt bij eerste stemming benoemd de heer Wcsse- lingh mri 8, terwi'l op de hoeren Stadhou der en Van dor F-ori elk een stem is uit gebracht. Bij 2e stemming wordt gekozen de heer Van F nnckrm met 7, tegen 2 stem men op den lieer Stadhouder en 1" ou Noordman. Bij 3e stemming do heer G. van Leeuwen met 7, tegen 2 stemmen op den heer Stadhouder en 1 op don heer Noordman. De voorz. zegt, dat de lckn zich de henc::r'"~ moeten T"f".i urn'geval len, dus niet kunnen weigeren. Wel kan de Raad hen vrij stellen of op verzoek ontslaan. Daarna komt r a de orde het voorstel van B. en W. tot het treffen van con da ding met H. M. Starrenburg inzake het vischwater, dat hij van de gemeente ge pacht heeft. laatstgenoemde biedt aan te gen een schadeloossHling van f 140 on terugbrtalin" van f 16 gestorte pachtsom, afstand te doen van het vischrecht, bij verpachting -door hem verkre-èn en voor zoover hot eigendom van de gemeente geldt. B. en TV. zoeven in hun-, r^ae-advies. dat niet gebleken is dat iemand Starrenburg belet hoeft (deze heeft intusschen de ver gadering verlat' om zi;n vischrecht in het door hem van de gemeente gepachte water uit te cofro-n, zood-t momenfoel alle n het feit bestaat, da' de wmoente to goeder trouw een aan St. toebehoorend water heeft verpacht. Alleen op grond daar van zou een minnelijke schikking te tref fen zijn en wel in dier voege dat St. af stand doet van Let door hem gepachte vischwater zooals dat nader is omschre ven in de opgemaakte akte tegen een scha deloosstelling van f 8 per jaar of gerekend óver de volle 5 jaar van f 40 vermeerderd mot f 16 gestorte pachtsom. Verder ligt bet in de bedoeling om met de betrokken eigenaars een schriftelijke overeenkomst aan te gaan, waarbij deze afstand doen van het vischrecht en de ge meente de verplichting op zich neemt, om, ten geno-ege van Rijnland, het water schoon en zuiver te houden.' Mocht voornoemde dading lot stand bomen, dan vragen B. en W. machtiging om tot ondershandsehe verpachting te mogen overgaan en de be taling te doen uit den post onvoorziene uitgaven. De heer De Graaf vraagt of het gaat over het stuk waar van der Poel belet heeft om te visschen. De voorz. zeert, dat niet bekend is, dat P. dat gedaan heeft. De kwestie is, dat water verpacht is, dat aan S. toebehoort en daar willen wij nu schadevergoeding voor geven, omdat een proces meer kost. De heer Stadhouder zegt, dat gebleken is, dat de gemeente water verpacht heeft dat niet van haar is, ter wijl tevens is gebleken dat de pacht niet veel opbrengt en daarom vraagt hij of het niet beter is om voortaan maar niet meer te verhuren. Ook ware het wenschelijk voortaan te onderzoeken, wat van de ge meente is, want als van Gils geen fout ge maakt hadHier valt de voorz. spr. in de rede en merkt op, dat niet onder den heer van Gils, doch sinds 40 jaren steeds de verpachting hetzelfde is geschied. Er is indertijd een contract aangegaan, waarbij de gemeente de verplichting op zich nam om het water schoon en zuiver te houden en de eigenaars van het water afstand de den van het vischrecht. Dat is evenwel niet door allen ge teek end. Na eenige dis cussie wordt dan het voorstel van B. en W. onveranderd aangenomen. Machtiging wordt, verleend tot het hou den van een verkoop van hout en takken bossen. Eenigo reclames schoolgeld wor-_ den gehandhaafd, aangezien do aanslag juist is opgelegd, terwijl aan do Wed. W. v. L. onderstand in huishuur wordt ver leend. Naar aanleiding van het gezegde van het raadslid Starrenburg over het grint heeft do voorz. den gemeente-opzichter ge hoord, die een schriftelijk rapport heeft uitgebracht, waaruit blijkt dat het eersto schip is goedgekeurd en de 2 volgende schepen afgekeurd omdat ze niet voldeden. Wat verder het instellen eener com missie betreft, vinden B. en W. practisch onmogelijk, alhoewel de gemeente-opzich ter gaarne een commissie zag. Het is evenwel moeilijk als ecu schip grint aan komt om dan alle leden <b?r commissie sa men te roepen. Daarbij stellen B. en W. het volste vertrouwen in den opzichter en werpen dan ook den blaam, dat er mu ziek in zit, verre van zich. Die muziek zou ook misschien wel aanleiding kunnen zijn, dat er geen leden voor eene commissie te vinden zijn, want als de Raad later de af keuring over de handelwijze der commis sie zou uitspreken, kreeg men de muziek opnieuw. De heer Van Mil beeft beweren in zijn betrekking bekwaam te zijn en ge niet het voiste vertrouwen. Do beer Starrenburg: Dus dit grint is willens en-wetens goedgekeurd. Voorzitter: Zeker. De heer Starrenburg: Men heeft er mij op altent gemaakt, dat het grint niet deug de. De opzichter heeft bet zelf gezegd van het eerste schip, d K-li omdat hij nog zoo jong opz'chtei* was, durfde hij het niet af te keuren De voorzitter vraagt namen te noemen en met bewijzen te komen. Do heer Star renburg wil er een eed op doen. De voorz. kan bier geen eedsaflegging in deze zaak toelaten. Als er een ambtenaar beschul digd wordt, moet men datum, namen en feiten volledig noemen. De heer Starren burg wil wachten met antwoorden tot een volgenden keer. De voorz. heeft daar niets tegen. B. en W. hebben het volste vertrou wen in den opzichter. De heer Starren burg: Maar ik heb toch hef grint nit den bak laten halen en zelf gezien. Voorz.: Dat moogt u niet. Als ik een monster wil hebben, laat ik dat door een beëedigd ambtenaar doen. De heer Starrenburg zegt beëedigd te zijn. Ten slotte worden dc dis cussies gestaakt, nadat St. verklaard heeft er nog wel eens op terug te zullenbo men. De heer De Graaf zegt, dat hij geen be richt gehad heeft, dat hij in een commis sie was benremd voor het onderzoek der Bruggestraat, De voorz. wil daarvoor gaar ne zi;n verontschuldiging aanbieden. De heer Stadhouder Lest daarna een rapport voor, waaruit, blijkt dat de Bruggestraat het eigendom is der gemeente Leiden en het van belang is cm te trachten eenige verbetering daar te krijgen. De voorz. zon nog gaarne een vollediger rapport hebben, nadat de geheele commissie het besproken heeft. Aldus wordt besloten. Daarna deelt de voorz. mede, dat hij tof voorzitter der commissie voor de wa terleiding door B. on TV. is aangewezen, en tot secr. de heer Smeets, terwijl als plaatsvervangend feerrtaris zal optreden de beer van Dommel en. De Leer De Graaf informeert no°" naar ballons van de eloc- tri«che verlichting aan den Hoogen Rijn dijk, waar er een 20 van kapot zijn. De voorzitter denkt, dat Let grootendeels komt van de vrachtauto's. Hij zal evenwel de poütie een oogje in het zeil laten hou den. Verder vraagt do heer De Graaf of geen geld meer g geven wordt voor het aansteken eener lantaarn aan den „Oo:e- vaar". De voorz. zegt, dat daar met meer om gevraagd is. Ook zou de heer De Graaf nog eens de motieven willen vernemen waarom de Ommedükbewoners zelf hun aanlegkosten dor verlichting mee moeten betalen, terwrl ai doren dit niet behoef den. /an de Noord Aa behoefde zulks niet en b;i den aanleg der waterleiding aan d"n Schenl-efweg ook niet. Waarom heb ben B en TV. hun voorstel niet beier ver dedigd! De voorz. antwoordt dat het ad vies van B. en W. luidde ora de kosten geheel voor rekening der gemeente te ne men. Persoonlijk heo't hij in den Raai gen stem en de discussies hebben er toe- geleid, dat slechts 2/3 voor rekening der gemeente werd genomen. Hij kan evm- wel nog meodeelen, dat bij de herziening van het contact aan lvx* 'de u Lreiding gedacht is. Hij verzoekt om er thans niet verder meer over te discussieeren, doch la ter hij het contract. Aldus wordt goedge vonden. De heer Noordman zou het goed vinden, indien eens wat harde puin op de wegen gebracht werd, althans op de slechtste plekken, b.v. aan den Ommen- dijk. De voorz. antwoordt, dat juist giste ren daartoe opdracht is gegeven. De heer Wesselingh geeft in overweging om op be paalde plaatsen den berm wat af te gra ven met het oog op de afwatering. De voorz zal een onderzoek doen instellen. De heer Noordman zegt, dat men in groote kringen spreekt over de verzwa ring der gemeentelasten, door het nieuwe tarief der watergelden. Het was eens goed indien er publiciteit aan gegeven werd, dat hetgeen men voor het water meer betaalt minder betaald wordt aan belasting. De heer Stadhouder vindt dat de boerderijen een te lage huurwaarde hebben. Verder noemt hij het tarief een paardemiddel, ter wijl hij gaarne zooveel mogelijk water meters toegepast ziet, want men zet het kraantje boven den koelbak maar open en laat maar raak loopen, De voorz. verwijst eventuecle klachten naar de commissie en wijst er op, dat de Rand, eenmaal het ta rief heeft vastgesteld, dat toch maar niet aanhoudend veranderd kan worden. De heer Noordman zou graag een politie hond zien, in verhand met de vc'"1 diefstal len. Na eenige discussie worut. besloten eens naar den prijs hiervan te in form ee- ren. Verbrand. Eenige dagen geleden trok het 1M-jarig kindje van c. <L B.. landbouwer ve Uden, een ketel kokend© melk om. Het bekwam zoo hevige brandwonden, dat het thans aan de gevolgen is overleden. Slaapziekte. To V/eert doen zich momenteel een paar gevallen voor van slaapziekte, een soort slapende griep, meent onze correspondent. Brand. Te Zevenbergen zijn Woensdagavond laat de spek rook er ij van J. B. cn diéns woning afgebrand. De chef van politie Van B. lieoft vier kleine kinderen, die in levensgevaar verkeerde, met groctc moeite gered. Onge veer 500 Kg. spek is verbrand. Van den in boedel kon heel weinig worden gered. Ver zekering dekt de schade. De aanvaring op de WesterscheMc. Betreffende de aanvaring op de Westcr- schelde tusschen het etnemschrr» rAbbe- kerk" en de tjalk van schipper Vermeulen nit Middelburg, meldt men ons nader dat de schipper aan boord was met zijn jeug dige vrouw zij waren ongeveer een jaar cetrouwd en zijn ongehuwde knecht de Jonge nit Rtaveri&se. Deze beide laatste personen zijn verdronken, terwijl de schip per zelf groot gevaar heeft gehad hetzelfde ïot te ondergaan. De Abbekerk. waamo do Nederlandscbe loods de Groot uit Vlissin- gen was, heeft den geheelen nacht bij de plaats van bet ongeluk gelegen en Vermeu len uitgeput overgenomen van het schip van schipper Sohot uit Tholen, die den schipbreukeling neg juist bijtijds had gered. Tramstoring te Amsterdam. Op den N.-Z. Voorburgwal te Amsterdam, waar men «ind« eeni'/e d'?gen b^ig is met het omhakken vaD boomen kwam gisteren middag het bovenstuk van een boem terecht op de draden van de train. De draden ble ven onbeschadigd maar een opbangeonstnc tie brak. De reparatie hiervan nam o>'ge- veer een half riur in beslag, ged-urende wel ken tijd het tramverkeer on genoemd punt gestremd was. Schaking. Naar het huis van bewaring te Middel burg is overgebracht de 29-jariges arbeider F. van O. uit Koewacht, verdacht van scha king aldaar gepleegd. Student-oolichtér. De Nüineogsche politie hield aa-n den student P. G. uit Karlsruhe, thans zwer vend, beschuldigd van oplichting van eenige honderden guldens. De UtrechtscHe verduisteringszaak. Naar de „Tel" verneemt zal dezer dazen de instructie in de zaak tegen mr. J. A. Ra- senveldt, wezens verduister ine van gelden van eenige zijner cliënten gesloten worden en zal de zaak naar de openbare to-echt-zit- ting verwezen worden. Vermoedelijk zal de zaak in de eerste helft van April voor do rechtbank behandeld worden. Sedert 18 December jl. zit nr. Rcscnyejdt reeds in voorloopig© hechtenis en al dien tijd. mede door het on verzoek van mr. G. V. Hijmans te Utrecht uitgesproken faillissement, is zijn zaak in vooronderzoek geweest. Wij vernemen thans dat het totaal der ve".duisterde gelden f 5700 bedraagt-, ter wijl zelfs nog niet. vaststaat of er van ver duistering gesproken kan worden van dit bedrag. Het bedrag is alzoo niet zoo groot als aanvankelijk vermoed werd. Van de resultaten van het faillissement van mr. R-. is nog niet veel te zeggen daar de schuldvorderingen ingediend kunnen worden tot April a s. en de verificatieverga dering eerst half Mei gehouden wordt. Er is een actief van ongeveer f 29.00n- Mr. R. heeft nl. f 23 000 aan va®te. benevens f 6000 dirbier-ze vorderingen. De kans is den ook niet gering, dat dit faillissement tot 'n goed einde kan worden gehecht v"»r d« crediteuren. Mr. R. zal voor de Utreobtsche rechtbank verdedigd worden door mr. Tb. Muller Mas- sis, uit Amsterdam. Inbraken in Twente. Achter de fabre'k der firma N. J. Menko aan den Roomweg te Enschede lierit men gisterennacht in een loods een ruit inge drukt. en uit die loods een rol stof geslolenj Te Glanerbrug werd ingebroken bi) den kolenhandelaar v. V.. waar men zich door de achterdeur toegang tot de woning verschafte. In de achterkamer werd een kast. opengebroken en in de voorkamer een buffet. Medegenomen werd een kist'c waar in een bedrag van f 7C0 aan contanten, polissen, lcoopaeten, enz. De niet geldswaar dige papieren ziin teruggevonden aan ccn naar Enschode leidenden Oostburgweg. Inbrekers. Zooals men zich nog wel zal herinneren, maakten wij voor eeni.gen tijd melding van een serie inbraken die te Budel door een handig© bende gepleegd waren. De pobM. die ijverig speurde, kon de daders een met te pakken krijgen. De heeren schijnen thans het Belgische grensgebied tot »11 operatie veld gekozen te hebben. Zij hebwr zich. aldus meldt de Ms»b., tijdens de toegang verschaft tot dc pastorie van cholt. Voor duizenden frar.es aan goud- e zilveiwerken hebben zij ontvreemd. Do p litie-autoriteiten staan machteloos c-e deze sluwe bende. De arsenicumvergiftiging in Oost-Inclie- De Gouverneur van Atjeh Hens en J vrouw zijn hersteld- Circuswee. Tijdens de Jaarbeurs zou in den tuin v het Park Tivoli te Utrecht het circus Ken Alt-hof voorstellingen geven. Dinsdags, zou de eerste voorstelling plaats u doch reed-s gisterenavond is de ten broken

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 8