*aag was Mj voorzitter van de Amster- damsche Amateur-fotografenvsreeniging. Te Groningen is overleden de heer T. Wolthuis, A.-R. lid der Prov. Staten van Groningen. De Haagsche gemeenteraad, heeft mot grooto meerderheid van stemmen, na be strijding door den Voorzitter, een motie aangenomen, hierop neerkomende, dat B. en W. geen monopolio voor de H. T. M. en do Westlandische T. M. moeten scheppen; dat zij niet slechts aan deze maatschap pijen de gelegenheid moeten bieden, een interconmnmalen autobusdienst, reep. naai' Rijswijk cn Delft en naar het West- land, te onderhouden. Reeds zijn een 20-tal ambtenaren te Haarlem met vervoegd pensioen op wacht geld uit gemeentedienst ontslagen. Er is evenwel zekerheid, dat binnenkort nog een belangrijk aantal ambtenaren en werklie den zal worden afgevloeid uit alle takken van dienst en dat opgaven gevraagd zul len worden van personen, die meer dan 80 dienstjaren achter den rug hebben. Naar de „M&bd." verneemt, is op Brakkonstein, bij Nijmegen, een terrein aan den heddezoom aangekocht, waar een rustoord voor R.-K. verpleegsters zal wor den opgericht. Verschenen is het eerste nummer van „Ons Reisblad". het orgaan van de Ned. R.-K. reisvereeniging. De redactie van het orgaan ia opgedragen aan den heer J. W. Helmer. Het bestuur van den Algem. Nederl. Bond van arbeiders(sters) in het bakkers-, chocolade- en suikerbewerkingshedrijf pleit in een adres aan den minister van arbeid ▼oor een algemeen geldend verbod van bak kers arbeid van des avonds 8 uur tot des voormiddags 6 uur. Bij de te Middelburg gehouden ver pachting van standplaatsen op de kermis, welke in verband met het Koninklijke be zoek in Augustus een week later is dan an5ero jaren, was ingeschreven voor f2965 tegen f 6400 verleden jaar. Minder hoop volle verwachting dus. Havas meldt uit Madrid, dat bij Kon. besluit de orde van het Gulden Vlies is verleend aan Prins Hendrik der Neder landen. De gewone audiëntie van den Minis ter van Oorlog zal op Donderdag 13 Maart niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minis ter van Arbeid, H. en N. zal op Donder dag 13 Maart niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minis ter van Oorlog zal op Donderdag 13 Maart e k. niet plaats hebben. DE TIENDE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. I. Heden had in den Ulreehtschen Schouw burg de officieele opening plaats van de Tiende Nederlandsche Jaarbeurs. Onder de talrijke genoodigden bevonden «tub ida -iaOKOVtCf, SlO Voorzitter van de Eerste Kamer; de bur gemeesters van Amsterdam en Rotterdam, de hoeren W. de Vlugt en mr. dr. J. Wij- tcnna; de leden der Eerste Kamer de hee- ren P. Moltmaker en Bosch van Oud- Amelisweerd; het Tweede Kamerlid mr. A. L M. J. baron van Wijnbergen; de The saurier-generaal van het Departement van Financiën de heer Heringa, chef van de afdeeling Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nij verheid; tevens Regeeringscommissaris bij de Jaarbeurs; mr. Swarte. de gemeentelij ke commissaris bij de Jaarbeurs; mr. H. Bijlcveld, Voorzitter van den Octrooiraad; de beide directeuren van de Ned. Spoor wegen ir. J. A. Kalff en mr. H. van Maa- nen; prof. Methorst, directeur van bet Centraal Bureau voor de Statistiek; ver der eenige leden van do Gedeputeerde Sta ten van Utrecht, wethouders en verschil lende raadsleden der gemeente Utrecht, eenige voorzitters en serectarissen van Ka mers van Koophandel en tal van andere gewestelijke en stedelijke autoriteiten. De Voorz. van de Ned. Jaarbeurs, dr. J. C. Koningsbergen, hield een korte rede. Daarna sprak. mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid do volgende rede uit: Rede Minister Aalberse. De Raad van Beheer van de Vereeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Ne derland, heeft, aldus do Minister, nadat sinds de vijfde, door haar georganiseerde Beurse het openingsceremonieel werd ach terwege gelaten, thans, nu voor de tiende maal de Nderlandsche Jaarbeurs weder belangstelling van handeldrijvend en in dustrieel Nederland en daarnevens van de buitenlandsche belangengroepen vraagt, be sloten om de opening der Jaarbeurspoor ten weder te doen voorafgaan, door, ja, laat ons het thans ook zoo noemen, door eenig ceremonieel. Het in verband hier mede tot mij gericht verzoek, ditmaal de Beurs te willen openen, heb ik gaarne aan vaard en om meer dan één reden is het mij een voldoening beden het woord tot U te mogen richten. In de eerste plaats toch noopt het feit, dat thans „de tiende schakel" is gesmeed (zooals een der door het Jaarbeursbestuur met "het oog op dezo Jaarbeurs verspreide reclameplaten het zoo juist in beel brengt) wel even stil te staan bij de beteekenis, die gehecht mag worden aan dat „schakel smeden". Uw plaat is mij daarom zoo aantrekke lijk wijl zij het streven bij, zoowel als het doel van Uw werft<50, ja, het belang van het economisch leven van ons land op zoo sobere en toch zoo veelzeggende wijze voor den geest sl^, aldus spr. Be Minister wijst dan op de beteekenis der Jaarbeurzen, gehouden ondanks oeco- normische malaise. En vervolgt: „Het diepste punt der economische in zinking schijnen wij reeds te zijn ge passeerd. Naarmate wij ons van dat mo ment verwijderen, hebben wij voor ons het opgaan, het verder opgaan van de hel ling, de lichtpunten, en zien wij die in aantal en steungevenden kracht winnen Optimisme zal meer en meer de plaats mo gen opvorderen, waar pessimisme zoolang en zoo dwingend heerschto. Hol is goed, dat wij diit reeds kunnen constateeren, om dat het een zeker teeken is van opleving, van krachtiger wordend vertrouwen. Al moeten de uitingen van reeds eenigermate optimistischen kijk op d9 toekomst nog spaarzaam en met eenige reserve tot ons komen, al zijn we misschien nog vèr ver wijderd van het moment waarop wie weder van enthousiasme bij handelaar en industrieel zullen mogen gewagen, goed doet het aan dat reeds weder hoopvolle klanken zich uit de beschouwingen over de toekomst losmaken". „Onder de lichtpunten waarop ik doel de is er één dat de heden aanvangende Jaarbeurs ons bracht en dat ik daarom ook wil releveeren, wijl daarin de erken ning van de zijde van handel en industrie van het nut der Jaar-beurzen gelegen is. Die erkenning blijkt uit het wodergestegen aantal deelnemers. Ligt hierin eenerzijds een voldoening voor bet Jaarbeursbestuur, anderzijds valt aan den aard en omvang der deelneming voor wie den economischen toestand van bet oogenblik willen beoor- deelen, de duidelijke aanwijzing te ontiee- nen dat het bier te lande weder bergop begint te gaan, dat ons zakenleven weer een tijdperk van opleving schijnt ingetre den. Van die opleving getuigt ook de sta tistiek van onzen buitenlandschen handel. Kijken we do daarin vastgelegde resultaten onzer activiteit op economisch gebied er eens op aan, dan constateeren we toch al vielen er nog teleurstellende uitkomsten te boeken een geringe schommeling opgaande curve in het grafisch beeld van dien handel. Evenzoo lezen wij verbetering af uit de cijfers, welke op het scheep vaartverkeer van en naar onze havens be>- trekking hebben en getuigt de inkrimping van het aantal opgelegde schepen in onze groote havens op weer andere wijze van een verhoogde activiteit. Ook de werkloos heidscijfers verbeteren; ook zij beginnen af te nemen. De zeer bijzondere en ondanks den druk der tijden krachtig gebleven positie van landbouw, veeteelt, zuivelbedrijf, vindt bare afspiegeling in de cijfers van onzen uitvoer. Wdj nemen daarin verreweg de leiding. Op onze zich geleidelijk uitbrei dende en nuanceerende industrie heeft het crisistijdpeTk, dat op den wereldoorlog volgde, wel zeer fataal ingewerkt en stel lig scherper dan in de juist genoemde be drijfstakken hebben zich in de kringen van onze nijveren de naweeën van dien oorlog doen gevoelen. Wordt dit eenerzijds gede monstreerd door de cijfers der statistiek. tijdperk terugliep, hoe tengevolge van be- drijfsinkrimping en stopzetting van vele fabrieken de werkloosheid hand over hand toenam met alle en welke' gevolgen van dien, anderzijds is dat ook duidelijk aan het licht getreden door hetgeen c en vakpers in den loop der laatste jaren publiceerden over de gevolgen voor onze industrie van de valuta-concurrentie. Als een hevige en kwaadaardige epidemie is, die economdscho ziekte, uit den vreemde op ons land overgeslagen, hier ge woed en slachtoffers gemaakt. Hier vooral kwam ook de regeering voor een moeilijke beslissing te staan. Het lag voor de hand dat ook thans weer van vele zijden aan drang op haai- zou worden uitgeoefend om, zij het tijdelijk, een wijziging in onze han delspolitiek te brengen. En dat is volkomen begrijpelijk. Wie enkel ziet naar zijn eigen bedrijf kan in de meening verkeeren dat protectie ons land uit moeilijkheid zou helpen. De Regeering beeft echter te letten op ons bedrijfsleven in zijn geheel. Zij heeft te bedenken dat ons land niet op zijn betrekkelijk kleine binnenlandsche markt voor land- en tuinbouw en voor vele andere takken van nijverheid of export is aange wezen. Zij moet zich afvragen of tegen over het voor enkele bedrijfstakken wel licht te behalen voordeel niet zal slaan een veel grooter nadeel voor vele anderen. Zij moet er zich rekenschap van geven dat de eigenlijke moeilijkheden, waarin onze volkshuisvesting verkeert dezo is: dat wij doormaken een overgangsperiode, waarin zich afspeelt een economisch aanpassings proces. De behoeften die bevrediging vra gen zijn alom groot. Maar de wereldoorlog met zijn ontzaggelijke kapitaalvernietiging en verstoring van het normale productie wezen, heeft de volken verarmd, dus hun kapitaalkracht verminderd. Er moet weer evenredigheid komen tusschen de verhoog de productiekosten en de verlaagde koop kracht. Alles wat de verlaging dier pro ductiekosten tegenhoudt, moet vermeden worden, tenzij hoogere belangen schade ondervinden. Alles wat dio koopkracht versterken kan dient anderzijds bevorderd te worden. Dat is het moeilijke aanpas singsproces, dat wij thans doormaken". Spr. wijst vervolgens op de moeilijkhe den, die met kracht moeten worden over wonnen, én zegt verder: „Dat ook de regeering harerzijds zich volkomen bewust is van de zware taak welke ten deze ook op haar rust, ik behoef het wel niet te verzekeren, al weet zij bij voorbaat, dat veel waardeering daarvoor haar deel niet zal zijn. Wie alleen te letten heeft op het geheel, wie enkel als richt snoer van handelen mag hebben het alge meen belang, hij zal noodwendig met al lerlei particuliere belangen in botsing ko men en zeker ook handelen in strijd met particuliere meeningen en wenschen. De Regeering heeft eenvoudig te doen wat zij meent dat haar plicht is. En dat zal zij on der goed en kwaad gerucht ook deen". Na de redo, van den Minister werd een. rondgang langs de stands gemaakt. - BENOEMINGEN. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Directeur der Congregatie der Zusters „Ursulinen" in het Bisdom Haar lem en tot Rector van het St. Antorius- Pensionaat te Bergen, den Zeereerwaarden heer G. P. J. van den Burg, thans leeraar aan het Seminarie Hageveld te Heem st ede; tot Kapelaan der Parochie v. d. H. Augustinus te Amsterdam den Weleerw. Pater fr. W. Wybenga O.E.S.A. Land- en Tuinbouw De veeziekte in Drenthe. Geen besmettelij ke longziekte Prof. Renmielts, directeur van den Vee- artsenij kundd gen Dienst, deelt het volgende Het onderzoek der ziektegevallen onder het vee in Drenthe heeft uitgemaakt, dat besmettelijke longziekte is uitgesloten. De ziektegevallen waren van verschillend karakter en betroffen hoofdzakelijk een ontsteking der longen van niet ernstigen aard. Het vervoerverbod in Drent lie wordt opgeheven. Geruchten als zou in Duitsch- land onmiddellijk over de grens bij Gen- dringen longziekte zijn uitgebroken zijn onjuist gebleken. STADSNIEUWS EUCHARISTISCHE AVOND. Het plaatselijk comité der K. S. A. heeft gisterenavond in den Foyer een Eucharista- echen avond gehouden, die hee'l goed was bezocht. De spreker was de ZeérEerw. ZeerGel. Pater Molkenboer, O. P., lector aan de Nij- meegsche Universiteit* terwijl eenige dames bereid waren gevonden de samenkomst met Eucharistische gezangen op te luisteren. Rede Pater Molkenboer. Spreker stelde zich ten doel, de beteekenis uit te beelden van het feit. dat het 27ste Eucharistische Congres te Amsterdam zal worden gehouden, om er toe mede te wer ken, dat dit Congres niet alleen naar de uiterlijken luister maar ook naar de inner lijke waarde als volkomen geslaagd zal mo gen worden beschouwd. Dat feit geeft ons een gevoel van moed van vreugde, van cverwinningsjubel; maar die moed mag niet overslaan of ontaarden in overmoed. Wij zijn gekomen óp een zeker hoogtepunt van de R. K. evolutie in Nederland nu na een eeuwen-lange verdrukking. Het Katho liek geloof in ons geestelijk, intellectueel, artistiek, sociaal en maatschappelijk leven is door de Hervorming stuk geslagen. Onze werden de katholieken onderdrukt, zoodat zij aan den innerliiken drang hunö harten niet anders dan op verborgen wijze bonden voldoen. Wij zijn dien toestand nog niet volkomen ontgroeid; velen onzer zijn nog min of meer schuw voor een openlijke belij denis van hun geloof; zij schamen zich min of meer voor de openbare beliidenis van wat het heiligste is. dat God ons heeft ge- In ons vaderland ie de vervolging der Ka tholieken heviger opzettelüber hatelijker en pijnlijker geweest dan in menig ander land. De boom der Katholieke Kerk is ech ter door Gods genade niet ontworteld, al is zij geknot en gehavend geworden. Langzaam maar zeker en doelbewust ec bijzonder opmerkelijk is gekomen 'het her stel, de reveille de heropleving van de va- de rlandsche R. K. Kerk. E»n Le Sage ton Broek, de blinde bekeerling, heeft door woord en geschrift de Katholieken uit hun zoo verklaarbare dommeling omgeroepen. Na hem eon Broere. die grootschc figuur, die met zulk een groote kracht, voor de rechte- pereoonliikheid der Katholieken heeft ge streden. En na Broere Alberd.ingk Thvm, na Alberdirasrk Thym Schaeoman. Telkens verder gaande, ziin wii ons bewust gewor den., dat de verdrukking voorbij was; dat wij Katholieken, evenveel vrijheid hebben als ieder ander. Voor de vrijmaking hebben wij gebracht offers; offers van geld. van levensvreugde, van wetkracht. Wij Katholiekera, moeen ons nu verheugen in de rijpende vruchten van een enianrioatie die voor een eeuw nie mand voorspellen durfde. Wij staan er soms zelf verbaasd van; het is soms of we geen weg weten met onze weel de. die wii niet kunnen dragen. Na het herstel der bisschoppelijke hiërar chie zijn verrezen onze kloosters en gestich ten en inrichtingen van allerlei aard. Wij hebben het wapen van de pers ver overd. De Katholieke nors heeft hare fou ten; maar, terwijl de liberale pers niet heeft kunnen tegenhouden de aftakeling van het liberalisme, heeft onze Katholieke pers op wonderbare wiize de kracht en de macht van het Katholicisme bevorderd. En sterk staan onze organisatie en onze Katholieke Sociale Actie in den meest uit- gebreiden zin als een muur van diamant; wat in Nov. 1918 zoo duidelijk is gebleken, toen zij het beest van de revolutie hebben teruggedrongen. Politiek zijn wij eveneens wonderbaar vooruitgegaan. Verder kan worden gewezen op het ge zantschap bij het Vaticaan, waardoor ook Nederland den Paus erkent als den Vrede vorst. Er is 'ns gezegd, dat in Holland Rome troef is aan de waarheid van de zé anders denkenden prikkelende uitdrukking moet worden getwijfeld. Maar zeker is, dab in Rome Holland troef is. Wij hebben een Hol- Iandschen Kardinaalendooversten van de religieus© orden zijn Nederlanders, alsof t zoo hoort; de beteekenis der Nederlandsche Kolome in Rome is groot; van de 12.000 mis sionarissen is een tiende gedeelte uit het kleine Nederland. Maar Nederland is in Rome niet alleen bekend om zijn missioneerenden arbeid, doch ook om den geloofsijver in eigen land. Wij hebben onze apologetische cursussen voor andersdenkenden waarheen zoo veler belangstelling gaateen typeerend verschijn sel. Onze actie plant, zich voort in liefde, niet in afgeven op de ketterij. Wij dwingen onder allen respect af voor wat ons dierbaar is: Als een onverlaat, in Salvatori" te Am sterdam ons Eucharistisch Oongrcs durft be schimpen. dan wijst de heel© liberale pers dien man af! De kroon op onize emancipatie is gezet door de R. K. Universiteit, waardoor een nieuwe aera van geestelijke en intcllectuee- le ontwikkeling is aangebroken. En op die kroon wordt nu het kruiB gezet door het internationaal Eucharistisch Con gres te Amsterdam, Sommige voorzichtige menschen onder ons zijn bevreesd, dat wij het Congres, dat van mondiale beteekenis moet zijn, niet zullen kunnen doen «lagen. Dat hebben wij echter in onze handen;, dat hangt af van oraze voorbereiding; hoe wij door onze geestdrift en offers meeleven; hoe wij de bedoeling van het congres in oras zelf trachten te verwezenlijken. Spreker wijst er verder nog op, hoe er mis schien geen land is waar de veelvuldige H. Communie zoo consequent in de practijk is gebracht als in ons land. Dat alles geeft reden tot moedmaar, zoo vervolgt spreker, laat dat niet omslaan tot overmoed, laten wij onszelf niet overschat ten. Zijn wdj wel voldoende geestelijk verdiept.; ia het geloof wel diep genoeg doorgedrongen in individu en gemeenschap 1 Aan onze gees telijke verdieping ontbreekt nog zoo veel. Ons devies moet zijn: alles herstellen in Christus, en wel door de Heilige Eucharis tie. „Het Brood., dat Ik u geven zal, dat. is Miin Vleesdh voor het leven der wereld". Het leven is. dat de ziel recht gaat naar het doel dat God heeft gesteld; dat zij het voedsel gebruikt, hetwelk God haar als het eenige voedsel om te leven heeft aange boden. Wij leven hier in een Eucharistisch land, waar de schoonste kerken en kathedralen zijn gebouwd; waar de predikers over de Heilige Eucharistie zijn rondgetrokken waar de Eucharistische wonderen zijn uit gestrooid, waar 19 martelaren hun leven hebben gegeven tot getuigenis van hun vast geloof aan Jesus' tegenwoordigheid in de Heilige Eucharistie. In de populaire wereld-literatuur is nooit zoo bar en barsch gescholden op het Heilig Altaargeheim als hier door de Her vormers. Maar er is ook geen taal ter we reld, waar in zoo schoone en onsterfelijke verzon het Heilig Sacrament is bezongen als dat is geschied door de bekeerling op- zen Joost v. d. Vondel. In de stad van Vondel, in de stad van het Mirakel, zal nu worden gehouden 't 27ste Internationaal Eucharistisch Con- noch voor ons zelf. Het dool van dat con gres is, dat wij dieper zullen gaan voelen, dat wij moeten zijn „het zout der aarde", dat wij moeten beantwoorden aan onze Eucharistische roeping. Tot slot zegt spr. eenige verzen uit altaargeheimenissen van Vondel, waarin als 't ware dit congres wordt voorspeld. Na de heerlijke, boeiende en geestdrif tige rede, schoon naar inhoud en vorm meermalen door hartelijk applaus onder broken werd langdurig geapplaudis seerd. De voorzitter mr. Bolsius dankte den spreker, en kon hem met alle recht de ver zekering geven dat zijn woorden diep in de harten waren ingeslagen. ('t Viel ons op, dat zoo weinig personen uit den „hoogeren stand" belangstelling toonden voor wat iemand als pater Mol kenboer gisteren te zeggen zou hebben wellicht zijn dezulken in deze reeds vol doende onderlegd). Zang. Voor en na de rede werden eenige Eucharistische gezangen uitgevoerd. Wij kunnen niet den uitgevoerden zang onder het ontleed-mes der critiek zetten: daartoe ontbreekt ons de bevoegdheid. Maar kunst-kennende toehoorders verze kerden ons, dat ons leeken-oordeel over eenkomstig de waarheid was: zoowel so lo's als samenzang waren volkomen zui ver. Diep-doorvoeld en fijn-uitgebeeld kwamen de gezangen, die schoon 4n het kader van den avond paetten, tot de luis ter-stille toehoorders, die blijkbaar allen de zang zeer waardeerden. De voorzitter bracht ook den dames-mu sici hartelijk dank 't waren de dames J. Kortmamn, N. de Graaf, G. Lempers, R. Strotmann en A. v. Beek, düe accompag neerde. Verkiezing Gemeenteraad. In de hedenraamiddag ten Stadhuis© ge houden vergadering van het Centraal Bu reau voor de verkiezingen van leden van den Gemeenteraad werd in de vacature van wij len Mevr. de StoppelaarZeeman (Ohr.-H.) tot lid van den raad gekozen verklaard de heer J. A. van der Reijden. Electrificatle tram Den Haag—Lelden De aanleg van de nieuwe electrische trambaan Den HaagLeiden is thans zoo ver gevorderd, dat op het baanvak Den HaagVeur met enkele dagen proef kan warden gereden en dat over enkele weken van Don Haag naar Leiden electrisch kan worden gereden. De aanleg heeft rond 2 jaar geduurd. Volksbcndsnleuws. Niet op Donderdag, zooals oorspronke lijk was aangekondigd, doch Vrijdagavond zal de ledenvergadering van den Ned. R.- K. Volksbond, afd. Leiden, plaats hebben. De agenda bevat een aantal zeer be langrijke medcdeelingen, o.rn. over een adres inzake indirecte belastingc-n. over andere belastingzaken, schoolgeld, enz., een Gemeentelijke Aankondiging GEMEENTELIJKE VISCHVERKQ0P. Aan den gemeentelijken Visch winkel Vischmarkt 18 tel. 1225 is WOENSDAG verkrijgbaar SPROT a f 0.07, VERSCHE HARING k f 0.13, N. Z. BOT a f 0.16 SCHELVISCH a f 0.23—f 0.39, SCHOL f 0.23—f 0.42, SCHAR a f 0.19, KA BELJAUW a f 0.45—f 0.50 per pond. N. G. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 11 Maart. 1924. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag Ledenvergadering „Stille Om. gang", St. Josephgezellenver., 8 uur.- Donderdag. R. K. Vrouwenbond, te 8 uur. Donderdag Recollectie, Haxfcebrugskerk, t« 8 uur. Vrijdag R.-K. Volksbond. Boiwl&gebouw, to 8 uur. Vrijdag. R. K. Fabrieksarbeiders, Bondsgo bouw, te 8 uur. Apotheken c'e tot en met Zondag.op Maandagmorgen eiken nacht en de-j Zon, aags geopenl rijn- D. J. van Driosum, L. Mare 76, Tel. 406 W. PeUe, Kort Rapenburg 12, Tel. 591 Talegc>afiach Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 11 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned: Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.775.6 Skudesnaes, Laagste Barometerst.: 750.2 Vestmanoer, Verwachting tot den avond van 12 Maart: Zwakke tot matigen Oostelijken to! Zuidelijken wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, nachtvorst, iets zachter overdag. bespreking van de in te dienen voorstellen voor de Centrale Raadsvergadering (voor- stellen kunnen tot Donderdag bij den Se cretaris worden ingediend). Op deze vergadering zal de hernieuwing van de intronisatio plaats hebben, terwijl nog eenige andero punten aan de orde zul len komen, die voor de leden een verras sing moeten üijven. Alles tezamen voor alle leden redenen genoeg, thans niet de vergadering to ver zuimendoch belangstelling le toonen e tegenwoordig te zijn. Gistermiddag kreeg een 71-jarige jui- frouw, toen rij op de Princessekadc «s vrachtauto passeerde wélke werd afgola- den, een van de auto kantelende kist op haar voet. Zij liep daarbij oen met ernstig kwetsuur op. Gisteren rolde een kleine dreumes m 1 jaar, een kind van v. H., wonende op hei Paradijshof, van een drie meter hoog? trap naar beneden. De kleine werd bewus teloos opgenomen en door den E H. Dienst naar het Academisch Ziekenhui? vervoerd. "Wanneer ine achter een auto of wagn fietst en daarachter vandaan komende dm weg wil oversteken, ia de uiterste voor zichtigheid aan te raden. G'steren hebben wegens onvoorzichtig achter een auto la voorschijn koanen twee aanrijding® plaats gehad. Een op den H'oogcn Morse weg, waar de 79-jarige fabrieksarbeider P. L. op deze manier werd aangereden door een paard en wagen. De krasse oude man kwam er met een val en een lichte hoofdwonde af. De andere aanrijding had plaats op d» Turfmarkt, waarhij alleen het achterwit! van de fiets werd beschadigd. Op liet politiebureau is een valsoho gul den gedeponeerd, ontvangen door eea bamkflooper. Tegen den 24-jarigen v. "W. is een klacht ingediend wegens herhaailde vlegelachtigs plagerijen van een juffrouw. Door do Haagsche politie is ter hf schikking van die Leidsoh© politie gesteld een zekere J. G. K. verdacht van verduid tering van ©en rijwiel. MUZIEK. Dr. Karl Muck en het Concertgebouw Orkest Het laatst© a/baanement sconcerfc van Hollan-clsclhe Conoertdircctie Dr. G. deKco? te Leiden, wordt Vrijdag a. s. door het Con certgebouw Orkest-, onder leiding van Dr. Karei Muck, gegeven. Van verschillende kanten meiken wi reeds blijken van buitengewone belanptf.- ling voor het concert nan dezen energised dirigent. Telken jare dirigeert Dr. Karl Muck taj* dens de afwezigheid van Willem Mengelbc'S het Concertgebouw Orkest. Het is een bij* zondere voldoening hem als een der me** karakteristieke dirigenten-persoonlijkhca® van onzen tijd in Leiden welkom te meg151 heeten. UIT BE OiaBEViHjB. HOOGMADE. Uit het verleden. Dat deze gcinop in J812 haar zelfstandigheid verloor ollu het Fransche régie m, is maar bij zoer.^' nigen hier bekend. Den 28sten Februari^, dat jaar werd Hoogmade ingedeeld bij dekerk. Baljuw, Schout, welgeboren man" en schepenen werden ontslagen, Een P10 verbaal van dit voorval wordt nog bewas in het Gemeente-Archief te Koudekerk.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2