In <3e vergadering van 12 Februari j.l. hadden de vertegenwoordigers der organi saties to kennen gegeven, dat alleen dan van verder overleg sprake kon zijn, indien de Regeering niet a priori vasthield aan het door haar genoemde bedrag van 35 millioen, hetwelk over 1924/25 door de ambtenaren zou moeten worden opge bracht. Namens de regeering deelde minister Wetserveld gistermiddag ruede, dat do re geering het eenmaal ingenomen standpunt handhaaft en dus blijft vasthouden aan de bedragen van 14 millioen voor 1924 en 21 millioen voor 1925. N& schorsing van de beraadslagingen werd daarop door de personeel-vertegen- Vtroordigers unaniem geantwoord, dat op deze basis geen werkelijk overleg mo gelijk is. Over een voorstel om trots deze tegen overgestelde en niet te overbruggen opvat tingen de besprekingen over de regeerings- plannen voort te zetten, stakaten de stem men. Zes regeerihgsverlegenwoordigers waren er vóór en zes vertegenwoordigers van het personeel er tegen, waarna het overleg werd beëindigd. Aan het einde der vergadering gaf de minister zijn leedwezen te kennen over het feit, dat de Commissie tot bovengenoemd standpunt heeft ingenomen. Omtrent de gehouden vergadering der Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg, vernemen we nog nader, dat het comité van Tien op het standpunt staat van handhaven van art. 40, doch dan een loonsverlaging zou billijken. Salarisverlaging Rijkspersoneel. De voornemens der Regeering. De parlementsredacieur van het „Volk" meldt r Na-ar wij uit betrouwbare bron vernemen, ligt bet in het voornemen der regeering de Gala-rissen der subalterne officieren met in ging van 1 April a.s. met pet. te verla gen, Op de salarissen der hoofd- en opper- ©fficïeren zal alsdan een korting van 10 pet. worden toegepast. Het blad deelt nog het volgende mede: "Wij meenen hieraan te mogen toevoegen, hetgeen ons reeds vroeger ter oore kwam, xd. dat met ingang van bovengenoemd en da tum op de salarissen van alle rijksambtena ren een voorloopige korting van 10 pet-, zal worden toegepast, in afwachting van de her ziening van Bezoldigingsbesluit. 1020 door minister Wester veld. Van andere zijde daarentegen bereikt ons het bericht, dat deze kortingen met 1 Juli a.s. zouden ingaan. Tn elk geval meenen wij zeker te weten, dat ten aanzien van de 10 pet. korting op de salarissen der ambtenaren in zijdeling- achen staatsdienst deze laatste datum is Vastgesteld. Het Staatsbedrijf der P. T. T. Bijna 7 SA millioen verlies over 192 2. Het verliescijfer van het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie over 1922 is bij Nota va-n wijziging nader voor- loopig vastgesteld op f 7.418.179.4014. Arbeidstijd in sigarenfabrieken. De Minister van A., H. en N; heeft toe gestaan, dat in de ondernemingen van werk gevers, aangesloten bij de Ned. R. K. Ver. van Sigarenfabrikanten, door arbeiders van 16 jaren of ouder in het tijdvak van 3 tot en met 22 Maart, in afwijking van het be paalde bij art. 24 der Arbeidswet 1919, gedu rende 10 nren per dag en 55 uren per week arbeid wordt verricht, onder voorwaarde, dat de arbeidstijd van bedoelde arbeiders in rijn geheel gelegen is t-ussehen 7 uur voorni. en 7 trar nam. (StsCrt.) Uit het bouwvak. De Itden vergadering van de af deeling Am sterdam van den Ned. R. K. Bond. van Bouwvakarbeiders heeft de voorstellen van de patroons verworpen. De arbeiders blij ven de looneisch van 85 cent voor geschool den en 80 cent voor geoefenden handhaven. Dit besluit ie genomen met aGgemeene stem men tegen het advies van het bestuur in, dat voorgesteld had de voorstellen van de patroons aan te nemen. Raadswelsprekendheid. De heer Bruna heeft, naar het Utr. Dgbl. meedeelt, bij den gemeenteraad van UfTecht het volgende voorstel ingediend: "Do Raad, gezien het gedenkwaardige feit, dat meer dan twee volle zittingen zijn besteed aan één punt der agenda, hetwelk ten slotte zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen, besluit ter gedachtenis idaaraan een gedenkpenning te Jaten slaan Deze zal aan de eene zijde een afbeel ding vertoonen van den Domtoren met. dit randschrift, ontleend aan een vaderlandsoh lied: „Het ijakroost der gespierde braven, dat nakroost, dat rijn wij". Aan de keerzijde zal de penning ver toonen het Utrechtsch wapen, aangebracht op een kachel en het onderschrift: „Gezel ligheid kent geen tijd". B. en W. worden uitgenoodigd van deze perming een exemplaar in goud te doen vervaardigen voor het Museum en een aan tal exemplaren in zilver, ter grootte van een rijksdaalder, welke kunnen worden uitgereikt aan raadsleden, die zich door hun welsprekendheid voor de gemeente bijzonder verdienstelijk maken. Wegens het bereiken van den 65-jari- gen den wettelijken leeftijd heeft de heer D-r. J. F. M. Sterck met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag aangevraagd als in specteur van het Lager Onderwijs, district Haarlem. Gisterenmiddag omstreeks 2 uur over leed, plotseling op het perron te Maastricht tengevolge van een hartverlamming de heer J. M. H. Heimans. De overledene was in specteur van. de Volksgezondheid, voorzit ter der R. K. Kiesvereeniging en voorzitter der Openbare Leeszaal, oud-leeraar aan de HweekschoaJ te Echt en oud-school op ziener. Louis Bouwmeester is gisteravond hij de opvoering van „Vriend Fritz" in 't Gebouw te 's-Gravenhage gehuldigd. Do Prins woonde de voorstelling hij. De Ko ningin kwam na het eerste bedrijf. Gemengds Berichten. De sneeuwstorm. De sneeuwstorm van gisteren heeft ovesr het geheele land vrijwel gewoed. De treinenloop had, wat de verbinding met Friesland betrof, groote stagnatie. Het telegrafisch verkeer heeft door de sneeuwjacht veel to lijden gehad. De ver binding met een groot deel van Noord- Holland, boven het IJ, en met Duitseli- land, België en Frankrijk ondervindt be langrijke storing. Trein ingesneeuwd. De arbeiders trein van Enschede naar Losser is nabij Oldenzaal in den storm ingesneeuwd. De trein had een zeer lang durige vertraging. De verbinding Enkhuizen-Stavoren. Ten gevolgo van den zwaren storm, is do haven van Stavoren geheel door het ijs ge- Iblokkeerd. De veerbooten, die hier om vier uur en halfacht moeten aankomen, zijn niet gearriveerd. Evenmin twee stoompon- ten met vee van de Leeuwarder markt. Al deze vaartuigen liggen in de Stavorenscho haven. De reizigers, die hier met de snel treinen aankwamen, konden liun bestem ming niet bereiken en zijn op kosten der Maatschappij naar Amsterdam terugver- voerd. De sneltreinen, die op de booten rij den. vertrokken met uren vertraging. Men meldt ons uit Lemmer: Een der visschers, dio in het ijs in de zee bekneld zijn geraakt, is hier gisteravond met het prijsgeven van zijn netten ter waarde van ongeveer f 800, in de haven binnengeko men. De uitgezonden sleepboot „Gerhard 9" kon de andere visschersboot, die op het Vrouwenzand was gestrand, niet bereiken en nu het ijs met den Z.-W.-storm van heden begint te kruien, vreest men voor het lot van de schuit. Bloedvergiftiging. De huisvrouw van den heer P. K. te Mid- deliiarnis, die voor enkele dagen een wondje aan het aangezicht openkrabde, is gireren tengevolge van bloedvergiftiging overleden. Kerkdiefstal. Donderdagmiddag heeft een persoon kans gezien in de St. Joseph kerk te Maastricht vier offerblokken open te breken en zich den inhoud toe te eigenen. De politie heeft de zaak in handen. Ontvluchte gedetineerde gesnapt. Op 19 Januari maakte de bevolking van de Haarlems oho strafgevangenis, anders ge zegd ,De Paraplu" emotievolle o ogenblik- keu door. Even voor de maaltijd zou begin nen werd aan den 23-jarigen Johannes Klee die reeds vier maanden in voorarrest zit ter zake inbraak bij burgemeester Slob te Haarlemmerliede, order gegeven liet eten voor de gedetineerden met een karretje te halen. Naast hem liep een bewaker. Deze heeft vermoedelijk niet al te goed uitgeke ken, want plots nam Klee, zooals dat in de vaktermen heet met wagentje en al 'n ,,schui ver", reed dit tegen den muur, Mom er op, sprong op het kippenhok van den bewaker en was spoedig aan den anderen kant. Er werd alarm geblazen en de marechaussée en rijkspolitie organiseerden Mopjachten, die op niets uitliepen. Het schijnt dat Klee ge- Meed in het beken f pil thuis in de richting van de spoorbaan is gevlucht en dat men daar rijn spoor is bijster geraakt. Vandaag kreeg de Centrale Recherche te Amsterdam 'n aanwijzing. Eenige man schappen begaven zich naar de woning van een der vrienden van Klee, in de Van Ho- gendorpstraat, zetten de omgeving af en de den een inval. De>ze werd met resultaat be kroond, want Klee werd in een der vertrek ken aangetroffen. Hij is naar het hoofdbu reau mn politie overgebracht. Overtreding der Loterijwet. Do firma Peek en Cloppenburg te Am sterdam, had onlangs de gelukkige ge dachte een prijsvraag uit te schrijven, op de volgende wijze: In al haar étalages was een letter geplaatst, alle letters te zamen moesten een zin vormen. Niet minder dan 7000 oplossingen wer den ingezonden, waarvan 1500 antwoorden de juiste waren. Dinsdagmiddag zou uit deze groep gelukkigen een keus worden gedaan, wie de 25 prijswinnaars zouden rijn. De politie is echter tusschenbeide ge- bomen en verbood deze prijsstrekking, als zijnde in strijd met de loterijwet. Op groote horden maakt nu de firma Peek en Cloppenburg in haar étalages bekend, wie de gelukkigen zijn. „Het Volk". SPfMY VOETBAL. De wedstrijden voor morgen. Met het oog op de zeer waarschijnlijke onbespeelbaarheid der terreinen, plaatsen we heden geen weds-lrijdprcgramma's. Van den R.-K. Ned. Voetbalbond en van den Diocesanen Haarlenischen Bond ont vingen we bericht, dat de wedririjdei voor morgen zijn afgelast. ATHLETIEK. De Leidsche Athletiek-kring. Teneinde te komen tot de oprichting van een athletiek-kring heeft zich onlangs hier ter stede een voorlooplg comité ge vormd, dat tegen gisteravond in „De Har monie" een vergadering had bijeengeroe pen van de besturen der Leidsche Sport- vereenigingen, en waarin het woord werd gevoerd door den heer Deernen, voorzitter van dien Z. H. A. B., die de voordeelen van aansluiting bij dien bond bepleitte en tevens in het kort nog het nut der r flile- tiek-beoefening uiteenzette. Het resultaat- wa-s dat met algemeene stemmen tot op richting van een athletiek-kring als onder deel van den Z. H. A. B. werd besloten-, terwijl dadelijk dertien vereenigingen als lid toetraden-. Als voorzitter werd gekozen de heer M. J. Menso, terwijl het bestuur verder werd samengesteld uit: Mej. T. Mieremefc (Concordia); en de heeren, E. J. Bruins (N. B. L. O.), P. J. Hoogendam <L. V. B.), E. Eeckelaert (L. V. B), S. Meerburg (TJ. V. 8.) en N. P. Poldervaart (S. D. O.) Tijdens de vergadering werden kaarten verkocht to-t ondersteuning va-n het Olym pisch fonds der N. A. TJ. De opbrengst was f 5.25. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Ver. „Swift". Door de slechte weersgesteldheid gaat de 20 K.M. wedstrijd morgen niet door. UIT BE OiBEWIKB ALPHEN AAN DEN RIJN. Schadepost. Door de gladheid kan telde Vrijdagmorgen aan Gouwsluis een met honden bespannen wagen van de melkhandelaarster Wed. v. d. W. De in houd der bussen een 60 Liter melk ging verloren. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde voorliet examen stenografie, voor kantoor stenograaf (130 lettergrepen per minuut) onze plaatsgenoot© Mej. M. W. Rietveld, leerlinge van dien heer G. Klok, alhier. Personalia. Den heer J. van der Laar- se alhier hoopt 10 Maart a.s. den dag te herdenken, dat hij gedurende 40 jaar bij de familie van Diest als schildersknecht in dienst is geweest. KATWIJK AAN DEN RIJN. Opening der R. K. School. Het wa-s va-nd'aag voor de Parochie Kat wijk een groote dag. Hedenmorgen is de nieuwe R. K. School gewijd en officieel ge opend. Te 8 uur was er een Plechtige H. Mis, waarin bijna alle ouders der -schoolkin deren en tevens al de-ze kinderen tegenwoor dig waren en ter H. Tafel naderden. Het Zangkoor voerde verdienstelijk uit de 4-st. Mis „St. Frederici" van Jos. Grufoer. Na deze Plechtige H. Mls volgde de wijding der school, aangevangen met liet ritueel voorge schreven gezang „Veni Creator". De wij ding der school werd verricht door den Hoogeerw. Deken van. Leiden, P. L. Des- sens, die in de Kerk de geloo-vigen reeds had toegesproken, daar spr. de Parochie gaarne geluk wensohto met dezen rijken dag, nu de R. K. School, bij de gebeden der Kerk plechtig ingewijd en in gebruik zal worden genomen. Hoe lang is hier al naar gewacht, aldus spreker. Hoe lang al geof ferd. Hoe door uw Pastoor geijverd o-mtooh dat doel te bereiken. Nu eindelijk, dank zij de gelijkstelling met het openbaar onder wijs, ig nu eindelijk werkelijkheid, geworden wat eerst haast onmogelijk scheen Vervuld is aller hartelijk verlangen, Ge moogt u ver heugen omdat dit de vrucht is van het door God -gezegend werk. HeE gemis eener school wordt hard gevoeld. Het onderricht'hangt ten nauwste samen met de opvoeding. De onderwijzer heeft een gedeelte der taak van de ouders over te nemen. Als zulks niet kan gebeuren zal het schadelijk zijn voor do op voeding, zal het do Godsdienst-zin niet ver sterken en leiden tot onverschilligheid. Een groote zegen is de R. K. School. De school kan zooveel inv-1-ced -doen gelden, de taak •der ouders verlichten. Na nog enkele woor den gesproken te hebben over het onderwijs zegt Zijn HoogEerw. de H. Offerande te •gaan voortzetten, de offerande, dat vandaag een dankoffer moet zijn. Weest dankbaar en werkt mede met de onderwijzers. Moge de zegen van den H. Geest-afdalen o-p allen, die onderwijs geven en het ontvangen. Te 10 uur had de officieele opening plaats. Onder de aanwezige genoodigden merk ten wro o. m. op den Burgemeester, den heer J. H. de Waal Malefijt, den Secretaris, den heer J. W. Kobus, do beide- Wethouders, de heeren. R. Ouwehand en L. Krüyt-, den In specteur van het L. O., den heer K. Brants, enkele Gemeente ra adsledeneenige leden van de PJ. Ccmni. v. Toezicht op het L. O., het Kerkbestuur, de leden der „.Schoolpen ning". de Voorzitters en Secretarissen der R. K. Vereenigingen ter plaatse, den 'hoofd onderwijzer, den heer A. Cast-enmiller, den onderwijzer, den heer P. Q. J. van Leeuwen en de- onderwijzeres Mej. Adr. van Beek, de hoofdopzichter der gemeente, den heer J. Kruit, den onderoprichter, den heer J. Ver loop, den opzichter bij den bouw der school, den 'heer Ouweband1, de aannemers de hoe ren v. d. Plas en v. Rijn. Allereerst werd het woord gevoerd door den ZeerEerw. Heer Pastoor H. J. Maas. Zijneerw. zei de ongeveer het volgende: Ik stel -het op hoagen prijs nainc-ns het Kerkbestuur, tevens SehoolDes-tuur, hij de opening van deze school oen woord te mo gen spreken. Het is voor ons menscdmn. onmogelijk genoeg' woorden te vinden om den goeden God te danken voor al Zij ne weldaden, in welken vorm ons ook ge schonken. Mijn eerste woord is dan ook een enkel woord, kort en bondig, oprecht en hartelijk gemeend: God zij gedankt en geloofd voor do school, welke Hij ons ge geven heeft. Ik meen dat het niet noodig is daarvoor zoovele woorden te gebruiken. Dan loop ik ook geen gevaar mijn aan dacht to laten afleiden, zooals gezegd kan worden: meer aandacht te schenken aan de Meeding dan aan de bruid. Mijne heeren! dio aan onze uitnoodiging om hij de opening van deze school tegen woordig te zijn hebt gevolg gegeven, ik heet U van harte welkom. Alvorens tot de opening over te gaan wil ik eerst een woord spreken tot sommige personen, hier tegenwoordig. Do geschiedenis dezer school wil ik -stil voorbijgaan, maar mijne heeren, ik wil liever een woord van dank brengen aan Pastoor Hendriks, die eertijds in 1920 met liet Kerkbestuur het plan voor deze school gevormd heeft, 't Is jammer, dat Pastoor Hendriks hier niet zelf kan tegen woordig rijn. Hij zou zeker verwonderd zijn over de school, ook als hij hoorde, dat deze school voor een betrekkelijk ge ringen prijs gebouwd is. Dit plan echter van Pastoor Hendriks is niet uitgevoerd. Het Kerkbestuur meende onder den op volger van Pastoor Hendriks, mede met het oog op de tijdsomstandigheden, dit plan te moeten bezuinigen. Ik breng hier ook gaarne een woord van dank aan de heeren van der Laan en Zn., te Leiden, die de bouwplannen hebben gemaakt m bezui nigd, tot groote tevredenheid van het Kerkbestuur. Wat dan ook betreft hot ont werpen van bouwplannen en wat daaraan verbonden is. kan ik deze heeren aanbe velen. Daar nu de eerste plannen waren prijsgegeven, heeft het Kerkbestuur in 1923 aan B. en W. medegedeeld, dat het er van afzag voor eigen rekening een nieuwe school te bouwen, en verzocht, of de gemeente daarvoor gelden wilde be schikbaar stellen. Daarop hebben B. en W. geantwoord dat ze daartoe wel genegen waren en dit aan den Raad wilden voor stellen, onder voorwaarde, dat. het Kerk bestuur dan. zou goedvinden de gemeente zelf te laten bouwen. Met deze regeling zag het Kerkbestuur niet af van den houw eener nieuwe school, maar wijzigde alleen de bron, vanwaar de gelden zouden toe vloeien. Zooals aan de heeren bekend zal zijn, ging het Kerkbestuur accoord met de regelingvan B. en W. en ik breng hier gaarne een woord van hartelijken dank aan B. en W. en aan de leden van den Gemeenteraad, dat zij ons recht, verdedigd en gehandhaafd hebben. Zeker, 't is onze plicht om het recht te verdedigen, maar is toch niet altijd oen gemakkelijke en dankbare taak. Ik herinner me nog, aldus .spr., dat ik toentertijde gedacht heb aan do volgende geschiedenis: Op een plaats was een fees (vergadering uitgeschreven. Als punt no. 1 stond op de agenda, inplaats van „opening door den Voorzitter", „ope ning van den Voorzitter", 't- Is een klein woord, maar een groot verschil. Ten laatste rijn wij toch gekomen aan de voltooiing der school. En het Kerkbe stuur kau er met groote tevredenheid op terugzien, dat het zijn vollo vertrouwen heeft gegeven aan B. en W. en aan den Raad. De school is voltooid. Zij is geluk kig niet weelderig gebouwd, maakt, een aangenomen, vriendelijken indruk, ziet ei' keurig en net uit. Algemeen wordt de school geprezen: 't is een eenvoudig en schoon gebouw. Ongetwijfeld zal dit ook do goedkeuring wegdragen van den Inspecteur van het .L O. to Leiden, den heer K. Brants, en met niet minder voldoening zal -hij vernomen hebben, dat de school gereed is. 't Heeft lang geduurd. Maar ik mag zeggen: bij alle vergaderingen of conferenties of be sprekingen welke wij met den heer Brants gehad hebben, heb ik nooit eenige wrevel kunnen waarnemen, dat die schoolkwestie in Katwijk nu nog niet opgelost was. Hij ging' bij alles recht door zee, geen moei lijkheden in den weg leggende, maar hulp biedende, waar hij kon en mocht helpen. Gaarne vertrouwen wij deze .school toe aan het toezicht van den heer Brants, ho pende, dat hij ook in do toekomst deze school met raad en daad zal bijstaan. Het zou mij, aldus .spr., eeuwig spijten te vergeten bij deze gelegenheid een woord te spreken tot den lieer Kobus. Met vrien delijke hand heeft hij mij steeds aange wezen hoe den wettelijken weg te bewande len. Hij is wel degene geweest, die ons door en uit den doolhof heeft geholpen. En altijd met een goed humeur. Menigmaal waren wij 's morgens opgevroolijkt, als - we bij hem om raad en voorlichting wa ren geweest. Ik kan riet zeggen opgefrischt: want bij liet. zijn klanten netjes bij de kachel zitten. Ik breng bem een woord van hartelijken dank voor den vriendendienst, welke hij bewezen heeft. Mijne heeren, mede zijn hier aanwezig dc leden der commissie van PI. toezicht op het I. 0. Reeds de naam geeft mij te kennen, wat dc-zo commissie betcekent voor het onderwijs Zelf beb ik do eer zitting te eer te weten wat deze commissies zijn voor hot onderwijs, elf heb ik de eer zitting te mogen hebben in de Comm. v. Toezicht op het het M. O. Ik hoop ook van harte, dat do school moge bloeien onder toezicht der commissie. Voor een groot deel zal dit ook afhangen van liet onderwijzend personeel.. Hc-t Kerkbestuur heeft aan het lioofd de zer school aangesteld den hoer Castcnmil- ler. Mijnheer Castenmiller, ik hoop, dat u met groote toewijdin j uw taak zult vervul len. Ik behoef liet u niet te zeggen: wat de jeugd is en hoe de jeugd is, hangt veel, zeer veel af van de opvoeding. Het zijn kostbare panden, welke de ouders aan uw goede zorgen toevertrouwen. Streef er naar voor de kinderen te zijn, wat de H. Jozef was voor het Goddelijk Kind. Moge ook onder uw le'.d'ng van de kinderen dezer parochie gezegd kunnen worden, wat do H. Schrift getuigt van het Goddelijk Kind: En Jesus ging vooruit in wijsheid en in jaren en in behagelijkheid bij God en de menscben, Lc. 2 52. Deselfde woorden richt ik tevens tot den heer v. Leeuwen, onderwijzer, en mej; v. Beek, onderwijze res, er aan toevoegende: geef het goede voorbeeld aan do kinderen en ge zult de harten der kinderen winnen. Vervolgens sprak. Z.Eerw. nog een aan genaam woord tot do heeren bouwmeesters van do school. Vooral aan do hoeren Kuyt hoofdopzichter en Verloop onder-opzicliter der gemeente, dio langen tijd de school in hun verbeelding gezien hadden, doch deze nu in werkelijkheid zagen en waarop zc trotsch konden zijn. Iedereen roemt om strijd de degelijkheid en netheid van dit gebouw. Ook de heeren aannemers Van der Plas en v. Rijn hadden een woord van dank in ontvangst te nemen. Bij do aan besteding, toon bleek, dat do heeren van der „Plas" en van „Rijn" het werk hadden dacht Z.Eerw. onwillekeurig aan bet woord „Nomen est Omen". De heeren heb ben eer van hun werk en kunnen er grootsch op gaan, dat zij do bouwmeesters zijn geweest. Na nog enkele woorden f-* hebben gespro- Cemeenfelijke Aankondiging- AFSLUITING PASSAGE WOORDEINDE. B. en W. van Leiden brengen ter alge." meene kennis, dat het gedeelte van het Noordeinde, gelegen tusschen do Varkenmarkt en de RemLrandt. straat, "wegens het maken van ©en electrioiteifsaansluitdng, op Maandags Maart a.s., van des voormiddags 8 tot' des namiddags 4 uur, voor het ver keer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. N. C. DE GÏJSELAAR, Burgcm. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 1 Maart 1924. B. en W. van Leiden; Gezien bet verzoek van a. do firma H. M. Biesiot, om vergunning tot liet uitbrei den van do koffiebranderij in het perceel Oude Rijn no. 118, Sectio H, no. 3469 (ge deeltelijk); b. J. Lancel, om vergunning tot het uitbreiden van do broodbakkerij in het perceel Groenesteeg no. 40, Sectie I, no. 2605; c. G. J. Rutgers, om vergunning tot liet uitbreiden van de cartonnagefa- briek met plantenlijmkokerij in het perceel Haarlemmerweg no. 57, Sectie K, no. 1845. Gelet op de arr. 6 en 7 der Hinderwet, geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken mot de bijlagen; op d. Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn, alsmede dat op Zaterdag, den 15den Maart, ek., des voormiddags to half elf uren op het Raadhuis, gele* genheid zal worden gegeven om bezwaren1 tegen dezo verzoeken in te brengen. Katholieke Agessda LEIDEN. Dinsdag, Gra-f. Studie club, Bondsgebouw. te 8 uur. VOORSCHOTEN. Woensdag. R. K. Volksbond, Vereen! gin gg. gebouw, te 7.30 uur. Apotheken die tot en met Zondag op Maandagmorgen eiken nacht en des Zón- da es neonend ziin: G. F. Reijst, Steenstraat 35. Tel. 136. A. J. Donk, Doezastraal 31, Tel. 1313. Vau Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmor-» ren 8 'tiur nemen de volgende huisartsen ti^nsi waar* T)r. Bonn ach er. Fnoaewoerd 138. Tel. 266. Dr. J. Bruining, Rapenburg 59; Tel. 605. Pr Mulder, Walerstees Tel 990 Dr. Muijsert-, Rjiu cn Schieksde 79, Tel. 2261 Do Geneeskundige Zondagsdienst wordt van, Zaterdagavond 8 uur tot Maandag-» morgen 8 uur to Oegstgeest waargenomen' door dr. Timmermans, Wilhelminapar)^ Telef. 390. volsrens waarnemingen verricht in den mor* gen van 1 Maart 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometers!.762.0 Toulouse. Laagste Barometerst.730.3 Skudesmnes, Verwachting tot den avond van 2 Maart: Matige tot krachtiger), wellicht tijdelijk stormachtige Zuid-Westelijke tot Noord® Westelijken wind, afwisselende bewolking, waarschijnlijk nog eenige sneeuw of regen, zeilde temperatuur. ken. verklaarde Z.Eerw. do school voot geopend. Hierna voorden nog het woord de heer K. Brant, inspecteur van het L. O., en do burgemeester, de beer de Waal Malefijt^ Na de officieele opening kwamen do kim deren bijeen, waarvoor inlusschen heer lijke chocolade en krentenbroodjes was ia' gereedheid gebracht, wat deze zich, zeet begrijpelijk, goed lieten smaken. Daarmede was de opening afgeloopen. Hot gebouw ziet er Vurig nit. Do school heeft 4 lokalen, waarvan 2 heneden en 2 boven. Medo omdat men onder- en boven lokalen heeft, vertoont do school een zeer mooi front. Beneden tusschen do 2 lokalen een breedo gang', terwijl boven, tusschen de leerlokalcu, de hoofdonderwijzer z'n spreekkamer heeft. Gang en W. G.'s, alles -ziet er even frïsch cn keurig uit. I)e school heeft voor verlichting clectmciteit, terwijl verwarming plaats lieeft door middel van gaskachels, natuurlijk met afvoerbuis, dus reukloos. Dt kinderen hebben een prachtige speelplaats rondom do school cn geheel af gezet. Do aannemers hebben eer van hun werk, de gemeente is een mooi gebouw rij ker geworden en do Katholieken hebben hun Roomsche school, waarvoor al zooveel jaren is gewerkt en dio er, na zooveel tegen* spoed, vooral in de tweo laatste jaren, nu wezen mag. En dio er ongetwijfeld zeer veel' toe zal bijdragen, dat do Roomsche jcuclg in onze plaats, gesterkt door hel Katholiek onderwijs, op onze school genoten, op haar verderen levensweg van dat onderwijs do vruchten moge plukken tot heil voor hen zelf en de maatschappij. Rt JNSBURG. Aanrijding. Gisteren werd do brik van den heer G. Ravens'bergen aangereden dooi ee-n vrachtauto. De brik werd erg- geliaven De bestuurder der vrachtauto bood f 30.— schadevergoeding, wat R-. te laag vond. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad de-zcr^gemoch te vergadert Woensdag 5 Maart, des wior middags te 9.45 uur. Agenda: 1. lui stukken. 2 Ontheffing bouwverbcd. 3 Re* elamo maalgeld. 4 Vaststelling pensioenSJ grondslag. 5 Subsidie tuin-boiiv■wnitercursu 6 Verkoop bouwterrein. 7. Subsidie s0'100 en werktuigen. 8 Stichting U. L. O. Schoo

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2