7 tZ"7:r~ HILLEGOM. Gemeenteraad. V; Vrijdagmiddag te 2 uur hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Voorzitter de burgemeester. Afwezig met kcnnisgving de heer Loerakker. Na opening door den Voorz. worden de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd. I. Ingekomen stukken; deze worden ivoor kennisgeving aangenomen. 3. Vcrhooging subsidie Burgerl. Armb. «ver 1923. Na eenige discussie wordt verhoogde subsidie toegestaan. 4. Do gevraagde subsidies worden aan Öe Bijz. bewaarscholen verleend. 5. De gevraagde Voorschotten worden na wijziging, volgens voorstel van B. en W. toegestaan. 6. Verzoek van het bestuur der St. Joan- •nesschool om een subsidie voor een ont wikkelingscursus. Het prao-advies van B. en YV. is afwij zend. De Voorz. noemt den cursus verkapt vervolgonderwijs. Na breedvoerige bespre king wordt het voorstel van B. en "YV. in stemming gebracht ,en aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Klaver, Felhorst, Hoogmoed, Fijma en Van deLoo Ten opzichte van punt 7 (subsidie St. 'Joseph-school) geschiedt hetzelfde. 8. Verzoek van B. en W. van Haarlem, inzake bijdrage aan den cursus ter oplei ding voor de hoofdakte. Besloten wordt geen bijdrage te verleenen. 9. Verzoek N.V. Autobus-onderneming „The Mail" om subsidie. Gevraagd wordt f 500. De gevraagde subsidie wordt niet toegestaan. 10. Verzoek van Hillegom's Drankweer- icomité om toepassing van art. 7, le lid, onder lo en 2e der Drankwet. Prae-advies luidt afwijzend. Na breede pleidooien wordt het voorstel van B. en W. daarna aangenomen met 84- stemmen. Tegen de de heeren. Jansen, Hoogmoed, Verineeren Pijma. II. Verzoek van bewoners van „Goed Wonen" om verlaging van de huur dier woningen. De hoer Fijma vindt den toe stand onhoudbaar. De heer van Houten wil dit voor die huurders, welke f 30 of minder per week inkomen hebben. De heer Selhorst wil hetzelfde. De heer Van de Loo wil niet allen over één kam scheren, er zijn er uit zijn omgeving vrijwillig naar toe getrokken om een beetje deftiger te wonen. De heer Hoogmoed noemt ze daar allemaal „armoedzaaiers". Bijna al le leden voeren hierover 't woord. De Voorz. wijst er op, dat elke uitgave de be lastingen verhoogd. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W., ora de huren niet te verlagen, in stemming gebracht en aan genomen met 84 stemmen Tegen de hee ren Schrama, Selhorts, Hoogmoed en Fijma. 12. Bouwkundig teekenen. De heer Vermeer zegt, dat de heer Breed veld 6 jaar dat onderwijs gaf; hem is zelfs geen wenk gegeven om eervol ontslag te vragen; spr. keurt dat af. Voor punt c. van het prae-advies vraagt spr. comité- generaal. (De heer Vooren moet wegens ernstige ziekte in zijn .gezin plotseling de vergadering verlaten). 'De Verg. wordt geschorst. Na heropening wordt het voorstel van B. en W. aangenomen en de heer W. F. van de Rotte mot alg. st. benoemd tot on derwijzer. Het bouwkundig teekenen wordt dus weer gegeven, te beginnen met October de zes jaars. 13. Verzoek van J. B. Verbaar, kantoor bediende bij Gemeentewerken, om herzie ning van zijn salaris. Meerdere leden voeren hierover het woord, waarna het voorstel van B. en W. om het salaris zoo te laten tot 1 October 1924, aangenomen wordt met 92 stem men. Tegen de heeren Fijma en Hoogmoed 14. Voorstel van B. en W. tot vervan ging van de kadenmuur van do Haven, nabij de brug van den Rijkslraatweg door een hetonwal-beschoeiing. Do heer Van Houten vraagt, of het bard noodig is en of do aanbesteding pu bliek geschiedt. De Voorz. antwoordt be vestigend. Weth. de Vreugd legt den toestand uit, er is oogenhlikkelijk gevaar. Er wordt nog in den breede over gesproken. Bij stem ming wordt het voorstel van B. en "W. aan genomen met 9-2. Togen de heeren Klaver en Van de Loo. j J 15 wordt, als vervallen beschouwd. 3 6. Verordeningen tot heffing en op de invordering van rechten voor het ledigen van beerputten van gemeentewege. Er wordt in den breede over gesproken en af en toe om gelachen. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. verworpen met-4 7 stemmen. De putten worden dus gratis geledigd, zooals lot heden. 17.'Verzoek van de Vereen, ter bevorde ring van de oprichting en exploitatie van een had- en zweminrichting te Hillegom can .steun voor hare plannen. Het voorstel van B. en "YV. wordt nu met alg. .stemmen aangenomen; hetzelfde geschiedt daarna met het voorstel-Fijma om een commissie te benoemen, die met bet bestuur er Vereen, met eenvoudige plannen komt. Tot commissie-leden wor den benoemd de heeren Fijma, Jansen en Klaver, die de benoeming aannemen. 18. Regeling met de gemeente Haarlem mermeer volgens art. 19 sub 4e der Lager .Onderwijswet 1920. De regeling wordt jastgeeteld. Rondvraag. De lieer Selhorst weet, dat een onbewoonbaar verklaarde woning in de Marias trait weer zal worden betrokken; im vraagt of dit mag. De Voorz: Heen. Nog vraagt de heer Selhorst of de bé- ,woner3 van de Vinkelaan, wien de huur te opgezegd, met April geherbergd kunnen 'Arareten. De heer Klaver geeft inlichtingen. pezeilde epr. informeert naar de werken jaan de nieuwe Haven en den stratenaanleg feHaar. De heer Hoogmoed wil de beerputten Riet meer overdag doen ledigen,, - i i-ri Weth. Balvers zegt, dat de Raad dan die consequenties moet dragen voor nacht arbeid. Do lieer Hoogmoed informeert nog naar greppels en slootjes, in het bijzonder bij do Vossedwarss traat. De lieer Fijma komt terug op grintver- voer in den nacht. Weth. Balvers rapporteert: Het is bij dag gebeurd en volkomen in orde. Het grint is geleend en teruggegeven; B. en W. wisten do geheele zaak. Do heer Vermeer vraagt naar de Com missie van Toezicht op Publieke Werken. Do Voorz. zegt dat B. en W. dit niet noo dig achten (art. 54 der Gemeentewet). De heer van de Loo wil stopplaatsen aangegeven zien voor do autobussen. Do heer Schrama wijst op de rail bij de remise, die zeer hinderlijk is. Dit zal on derzocht worden. Hierna sluiting. KATWIJK. Verplegingsfonds. Woensdagavond hield het verplegingsfonds „Katwijk en Omstreken" zijn jaarvergadering. De voor zitter, de heer Schoneveld, opende met ge bed de vergadering, waarna de verslagen van den secrtaris en den penningmeester werden voorgelezen. Uit bet verslag van den secr. bleek, dat de vereeniging nog steeds in ledental vooruitgaat, hetgeen na tuurlijk ook voor een deel aan de activi teit van den bode lag, waarvoor hein door den voorz. werd dank gebracht. Eet ver slag van den penningmeester maakte mel ding van liet zeer gunstige jaar der veree niging, aangezien er in liet afgeloopen jaar maar een lid ter verpleging was op genomen. De voorz. was dan ook zeer zeker de tolk der vereeniging toen hij èn secr.. en penningm. dank zegde voor hun nauw keurige jaarverslagen en het accuraat be heer. Bij de bestuursverkiezing werden de afiredenden, de b.k. A. Wassenaar c-n B. van der Jagt, weder herkozen en de ver kiezingen lieten zij zich welgevallen. Ook de lieer Jac. Wassenaar werd weder her kozen als lid van de commissie van toe zicht; ook drzc liet zich de herbenoeming welgevallen Daarna werd besloten ovc-r het boekjaar 1924 ook de kosten van vervoer voor rekening der vereeniging te nemen en wel tot een bedrag van f 5. Met een harte lijk woord en den wenscli, dal het. komen de jaar ook voor de vereeniging zoo gun stig mocht zijn als het afgeloopen?, sloot de voorz. de vergadering en ging ds. Meijering voor in dankgebed. KATWIJK AAN ZEE. Coöperatie. In het- boekjaar 1923 is de omzet aan de coöperatieve vereeniging „Helpt Elkander" in de bakkerij f 63.886.65/4 en in den kruidenierswinkel f 63.385,81 ^2. Het ledental is met 63 ver meerderd en is thans 302. Bij 520 huis gezinnen werd brood bezorgd. Het uit le keeren dividend bedraagt 6 pCt. De be stuursleden W. Groen, A. J. Dijkmans en H. v. d. Plas werden herkozen, terwijl in de plaats van den lieer Varkevisser werd gekozen de beer C. van Rliee. LISSE. Gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester. De beer So gers is afwezig met kennisgeving. Na opening door den voorz., worden de notulen gelezen, en, na een aanmerking van den heer Schrama. goedgekeurd. Ingevolge de Landarbeiders wet zal aan de landarbeiders L. Kapteijn en Jac. v. Li erop een voorschot verleend worden. Hiertoe wordt z. h. st. besloten. De heer Kapitein zal f 2000 plus 500 vierk. M. grond aan den Zuidhoek ad f 1 per vierk. M. verkrijgen, de heer v. Lierop f 3500 plus een even groot stuk land. Het voorstel der groudcommissio to ij verbreeding der Vuursleeg, was aanleiding tot een uitgebreide discussie. De firma Tromp biedt aan de gemeente een 2 a 3 M. breede strook grond aan ad f 3.— per vierk. M., mits een nieuwe af scheiding gemaakt wordt van harmonica- draad ter lengde van 100 Meter. Le sociale commissie dient een voorstel in tegen dien prijs en voorwaarden een strook van 3 M. te koopen. De lieer Verduyn kan zich met dit voor stel niet vereenigen en wensebt een strook van 2 M, breedte aan te koopen met welk voorstel do heeren Pijnacker en Langeveld zich kunnen vereenigen. Het voorstel van den heer Verduyn in stemming gebracht, wordt aangenomen; tegen de heeren War merdam, C. Schrama, v. Kesteren, A. H. Schrama en Kuipers. Aan de orde was een voorstel Tot wijzi ging van het werklieden-reglement. De gascommissie heeft een voorstel in gezonden de leeftijdsgrens voor werklieden die voor een vaste aanstelling in gemeente dienst in aanmerking komen, te stellen op 35 jaar. B. en W. stellen nog voor, om werklieden voor een vaste aanstelling in aanmerking te doen komen, wanneer zij 1 jaar tijdelijk in dienst der gemeente werk zaam geweest zijn en den leeftijd van 2L jaren hebben bereikt. Do heer Verduyn zegt, dat iemand op 35-jarigen leeftijd betere krachten aan de gemeente kan geven. De heer Pijuacker zegt dat voor jongere arbeiders 't gasbedrijf ineens geschikt is, wat. ook de meening van den directeur is. De beer Verduyn dient een voorstel in, den leeftijd voor de vaste arbeiders op 35 jaar te bepalen, welk voorstel met 9 tegen 3 stemmen wordt aangenomen; tegen de heeren G. Schrama, Weth. Warmerdam en Kuipers. De rekening van het Burg. 'Armbestuur over 1923 gaf een batig saldo van f417.7014; de uitgaven bedroegen f4493.50 De begrooting over 1924 werd in inkom sten en uitgaven op f4340.7014 vastgesteld Een salaris-verhooging van den secr.- penniu'gm. met f 50 werd z. li. s. aange nomen, waarna etnkelej comptabiliteitsbe- sluiten werden goedgekeurd. Ged. St. hebben goedgekeurd de over dracht van gronden aan J. Verduyn, v. d. Hulst en Zwetsloot en de demping der gracht. Tevens is door Ged. St. bericht, dat beroep bij de Kroon betreffende de 314 pCt. pensioenbijdragen van gemeente-amb ten ar en niet mogelijk is. Op voorstel der sociale commissie wordt dit besluit inge trokken. Een schrijven is ingekomen van de wo- ninghouwverèen. „Volksbelang", om een straat aan te leggen van de Julianastraat tot den Heeren weg" en dan deze straat 18 woningen te stichten, daar vele gezinnen zonder huis zijn. Dit. verzoek wordt in handen van B. en W. gesteld om advies. Door de firma Segers wordt verzocht op de ter wegverbreeding afgestane gron den voor „Zomerzorg" een trottoir aan te leggen. De voorz. zegt, dat de banden zeer duur zijn Weth.. Tromp acht dit van min der gewicht. Ook de heer Vroomen ver zocht. om een trottoir voor zijn perceel aan den Achterweg; dit. verzoek wordt ingewil ligd. Do heer Lefeber heeft een strook ter verbreeding toegezegd. B. en W. verkrijgen machtiging van don Raad, wanneer de Heerenweg verder ver breed wordt trottoirs aan te leggen. De lieer Schrama vraagt om hij het dem pen der gracht tot 7 meter voorbij de brug te dempen. Wetli. Tromps deelt mede, dat het plan was niet verder te gaan dan de breedte der Schoolstraat. De sociale comm. hoeft besloten den deurwaarder een salarisverliooging van f 50 te verleenen, Z. li. st. goedgekeurd. Do lieer Kuipers vraagt of het r/:t mogelijk is 's zomers cokes op te slaan voor scholen enz., daar de levering thans moeilijk is. De voorz, antwoordt; dat er geen ruimte voor opslagplaats is cn dat in een zachten winter die voorraad te groot blijkt. De heer v. Kesteren wenscli t de riolee- ring Veldharsts traatLisserbrug door de gemeente te doen uitvoeren 'ter bestrijding der werkloosheid. De voorz. zegt, hiertoe nog niet te kun nen overgaan, daar de vergunning tot uitvoering nog niet ontvangen is. De heer Van Kesteren zegt, dat het concept-plan, de öfficjeuse vergunning, reeds ontvangen is en er dus reeds be gonnen worden kan. Dit was ook het geval hij de waterleiding le Hillegom. De voorz. zegt, dat het moeilijk is, de ripleering in- eigen beheer uit. te voeren, en hoopt, dat spoedig met hel wcrlc kan worden aangevangen. De heer Verduyn vraagt hoe het met de deskundige voorlichting staat, waarop de voorz. antwoordt, dat deze voorlichting aan een ingénieur van de firma Wer pink te Leiden is toevertrouwd. De heer Algera vraagt, niet het oog op den woningbouw aan den Zuidhoek, waar door verschillende gemeente-werklieden hun tuintje verliezen, of daarin voorzien wordt. Weth. Tromp doelt mede, dat na dere grond heschkihaar gesteld zal worden op liet haventerrein. De. lieer Schrama zaide, dat aan de gas fabriek cokes werd afgegeven aan parti culieren. De voorz. zegt toe, deze zaak to onderzoeken, waarna de openbare ver gen dering werd gesloten. NIEUWKOOP. Typhus. De besmettelijke ziekte fe- bris tvphoïdea ten huize van Ph. van der Horst is geweken. NIEUWVEEN. Brand. Zaterdagmorgen omstreeks 4 uur wei-den de bewoners opgeschrikt door het luiden van de brandklok. Bij den land bouwer W. Rijlaarsdam was brand uitge broken in den berg, die was afgezet mei pakstroo, waar in zich 9 kalveren bevon den, welke alle zijn verbrand, benevens een dorschkas met stroo-pers. Dank zij de nieuwe motorbranspuit, welke spoedig aan wezig was en met succes werkte, werd de aangrenzende korenberg, waarvan kap en slroo reeds brandden, behouden; benevens een aangrenzende houten schuur. Naar wij vernemen is een cn ander laag verzekerd; do dorsehkas geheel niet. Omtrent de oor zaak is niets hckcud. NOORDEN. Brandwaar jorg-Maatschappij. De algemeen© ledenvergadering van de coöp. Brandwaarhorg-Maa (sehapp i j Noord cn Nieuwkoop wordt dit jaar gehouden op Dinsdag 26 Fébf. a.s., des avonds 7 uur, in het café vau mej. de wed. J. Veenman, alhier. NOORDWIJK.. Genoeg sollicitanten. Voor bouwkun dig opzichter bij de uitbreiding van bet Raadhuis hebben zich reeds méér dan 70 sollicitanten aangemeld, terwijl '1 slechts een functie vau zeer tijdelijken aard be- .treft. Het a.s. badseizoen. In veel talrijker mate dan de afgeloopen jaren worden mo menteel reeds villa's en woonhuizen ge huurd voor het badseizoen. Er is, als zich geen bijzondere omstandigheden voordoen,alle reden voor hoop op een goed seizoen. Arbeidsbeurs. Het aantal bij de plaatselijke arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen bedraagt thans 250. Voor een maand was het aantal werkloozen over de 300, doch tot voor,kort was dit aantal ge daald tot 150. De vorst-heeft dit getal nu weer opgedreven. i l v, ROELOF ARENDSVEEN. "lV" Ma riavereeniging. Vrijdagavond gaf de Mariavcreeiiiging alhier baar jaarlijk- schen feestavond voor genoodigden en be langstellenden, tetrwijl -Donderdagavond uitsluitend de leden toegang hadden. De geestelijke adviseur, kap. Ullcman, opende de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom lot de aanwezigen cn wenseli te allen een genoeglijken avond'. Opge voerd werd een drama in 4- bedrijven, ge titeld „Haar Offer".. Hoewel een zwaar stuk, wat wijze van voordracht en inhoud aangaat, voldeden de speelsters in hooge mate. Het spel vond dan ook veel bijval, wat door flink applaus na elk bedrijf ook werd getoond. Een woord van hulde aan de speelsters voor haar-keurige vertolking van het drama, is hier zeker wel op zijn plaats. Ook mogen wij niet vergeten een woord van dank te richten tot den heer Th. "Wesselman, die steeds, waar het noo dig is, klaar staat om belangloos bet too- neel te beschilderen en te decoreeren, tot 'den lieer v. d. -Meer, die de pauzen aan vulde met pianomuziek', en Tot den heer Van Berkel aan wien de taak was opge dragen om voor de grimeering te zorgen. Na het drama werd een blijsel vertoond, getiteld „Als Tante verwacht wordt". Na den zwaren kost van deli avond was dit een licht verteerbare toespijs, en had als zoodanig dan ook .wel succes. Tot. slot, sprak de eerw. heer Ulleman nog een kort woord van afscheid, waarna allen voldaan huis waarts keerden. Biljart-wedstrijd. Verleden week werd in café Van der Geest een biljart-wedstrijd gespeeld tusschen v. d. Hulst, van Oud-Ade en Rijnsburger van OudeUVetering. De/ lieer v. d. Hulst maakte 1000 car. in 37 beurten, een gemiddelde dus van 27, hoog ste ser. 122 car De heer Rijnsburger speel de 142 car.: een gemiddelde dus van 4, hoogste serie 20 car. De wedstrijd werd door veel publiek met aandacht gevolgd. SASSENHEIM. Gemear.teraatf. Deze kwam Vrijdagavond zeven uur iu openbare vergadering bijeen. Aanwezig negen leden; de boeren W. Warnaar en H. van Zonneveld vertoeven buitenslands. Voorzitter de burgemeester. De notulen worden aangehouden. Verschillende goedgekeurde raadsbeslui- ten, van Ged. St. terug ontvangen,, wor- den voor kennisgeving- aangenomen. Er is ingekomen een schrijven der Burgerwacht inhoudende dat tot opheffing is besloten, en do mededeélingv dat de e.v. overige gel den der subsidie, aan baar verstrekt, in de gemeentekas zullen worden terugge stort. Eenige inwoners dor gcmcentc-hui- zen, genaamd kazerne, hadden een adres gericht over de bestaande maalderij al daar, ingevolge de Hinderwet. Alvorens dit adres le behandelen deelde de Voorz. me de, dat. B. en W. oen onderhoud gehad hadden met de bewoners aldaar. Het resul laat dezer bespreking was, dat zij overdag" geen bezwaar hadden tegen dit 'bedrijf, maar het malen des nachts hinderlijk vonden. B. cn W. hebben toestemming verleend te. laten arbeiden van 6—9 mil 's avonds, maar 's nachts het malen te verbieden. Een adres van den R.-K. Land- en T uiubo uw a rbei d ersbond „St, Deus Dedit", inhoudende een verzoek om vermindering van den aanslag in de Rijksinkomstenbe- 1 as ting zal, in overleg met de betrokken organisatie, naar de plaats verwezen wor den waar dit behgort. Voorts deelde de Voorz. mede, dat de voormalige asch- schuur en spuiteiihuis, ingezet op f1650, door den heer B. Mooienaar is gekocht voor f3060. Na een aanschrijving aan de ge meenten Leiden, Hillegoim, Lisse, Oegsl- geesf, Bennebroek, Haarlem, Heemstede, hebben B. en W. een onderhoud gehad met de betrokken gemeenten over het ver keer over den Rijksweg Er zal door do ge meente Sassenheim een schrijven worden verzonden, in overleg met de daarbij be trokken automobiel- en rijwiolbonden, onderteekend door genoemde gemeenten, aan den Minister van Waterstaat om te komen tot uitvoering van bet wegenplan reeds vroeger gewensebt. Ook zal aan de N. Z. H. T. Mij. een schrijven worden ge richt ciu verbetering van het tramverkeer Naar aanleiding van een schrijven van den R.-K. Politiebond St. klichael om aan de politiemannen alhier regenjas cn schoenen te verstrekken, werd. door B. en W. voorgesteld, om alleeu tot verstrekking van regenjasen over te gaan en deze jas sen eigendom te doen blijven van de ge meente. Conform dit voorstel werd be sloten. Mededeeling volgt, dat de gemeente- rekening over het. .dienstjaar 1919 door Ged. Staten is goedgekeurd, (hilariteit). B. en W. stellen voor de belooning der schoonmaakster der openbare lagere school van f 200 per jaar terug le brengen op f 150. De heeren v. Rhijn, Vcrkleij en Bisschops kunnen zich volkomen met dit voorstel vere.enigen, daar de school klei ner is geworden dus ook de kosten van onderhoud niet zoo groot behoeven te zijn De heer v. d. Geest betoogt, dat alhoewel de school kleiner is, de werkzaamheden ongeveer hetzelfde blijven. Hij vindt f 150 niet voldoende, De heer Lekker kerker noemt eenige cijfers van onderhoud hij de bijzondere scholen en vindt dat bedrag alleszins billijk. Weth. Bader zegt, dat. er weinig kinderen pl.m. 25 zijn; hij vindt dit bedrag billijk. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 72, die der lieeren v. d. Geest en Krom. Het adres der Chr. Naaischool om een subsidie groot f 200 wordt- op voorstel van B. on W. verwezen naar een volgend jaar, daar op de begrooting omtrent deze aanvrage daar mede geen rekening is gehouden. Besloten wordt de huur van de woning van den gemeente-secretaris .staande op ge meentegrond aan dezen in eigendom over te dragen tegen vergoeding van f I per jaar. Daar tegenover zal genoemde 'heer de gemeente toestaan een rioleering, wel ke door het park loopt voor afwatering door de gemeento te laten verleggen langs zijne woning, loozende in de Brandsloot of- op het gemeenteriool in den Rijksweg, hoe wel alle heeren aansluiting op het ge- meenleriool het beste achtte. De heer Van Rhijn brengt den gemeente-secretaris danlc voor zijne tegemoetkoming, temeer daar genoemde heer had kunnen verlangen dat de gemeente dit geheel voor eigen rekening had moeten doen. E^n wijziging in de concessie gemeen to Leiden voor de levering van gas aan Voorhout en de daarmede gepaard gaande huizenlegging in de gemeente wordt goedgekeurd. Besloten wordt tot een uitkeering vol gens art. 191 der Lager Onderwijswet van voorloopig 60 pel., nadat aan den heer Verkleij is geantwoord,dat de Schoolbe sturen daarmee voorloopig kunnen volstaan en er altijd wederom om het resleerende hij do gemeente gevraagd kan worden. Na ampele bespreking wordt besloten eene kasgeldleening groot f 50.000 aan le gaan tegen eene rentevoet van 6 met 3/8 afsluitprovisie. De heeren Speelman3 Krom, y. Rhijn deelen bij do rondvraag mede bezoek vnv eenige werkloozen te hebben ontvangen enl hen te hebben verwezen naar do werklooJ zencommissie j Do lieer Krom verzoekt B. en YV. daar de notulen nog niet thuis gezonden konri den worden, rekening te willen houden' met het in de vorige zitting genomen be sluit, n.l. een schrijven te lichten aan dei verschillende werkloozen om zich (e verze keren legen werkloosheid in de daarvoor1' bestemde organisaties. De Voorz. deelt' mede, waar aan dit besluit eerst in de'; komende maanden uitvoering moest wor- den gegeven, daar zeker rekening mede f0 I houden. Do heer Lakkei-kerker vraagt naar de oplossing vsn het woonwagenconflict en liet verstrekken van grond en rijksvoor- schot volgens de Landarbeiderswet voor' het verkrijgen van een eigen plaatsje. OhW (rent de woonwagens deelde de \roorz mede, dat niet eerder tot het in eigendom verkrijgen van liet perceel voor dit doel door de gemeente kan worden overgegaan dan na afloop der pacht, terwijl omtrent do aanvrage ter verkrijging van een plaatsje de Voorz. mededeelde, dat het. in het belang van den betrokken persoon is; j daarmede nog eenig geduld, le oefenen. Hierna gaat de Raad in geheime zitting Orarjeverseniginci. De Oranjevereen. j alhier houdt a.s. Vrijdag, 29 Febr., dost avonds 8 uur, een ledenvergadering in I Hotel „Het Bruine Paard". ZOETERWiïUDE. Be Buroerwacht. In het PaUonaats- gebouw aan den Schenkelweg werd Vrij dag een propaganda, tevens fc est vergade ring in verband met het 5-jarig bestaan, gehouden door do Zoeterwoudsche bur gerwacht. Nadat de voorz., de heer S. II. de Boer, don aanwezigen had welkom go- heelen, werden door den secr. do notulen, der vorige vergadering gelezen, die onver anderd werden vastgesteld.' Hierna werd een keurig samengesteld jaarverslag uit gebracht door se er. en penningm., waaruit bleek, dat er over 1923 een batig saldo is van ongeveer f3., cn hot aantal leden vrij wel stalionnair is gebleven. De aftredend© bestuursleden, de heeren G. II. de Boer, Jac. van der Hoeven en A. van Vliet, werden hij acclamatie herbenoemd. De be groeting voor 1924 weid vastgesteld. Als dan. deelde de voorz. mede, dat builen liet programma om nog ceuige films zouden vertoond worden, hetgeen met applaus werd begroet. De burgemeester kreeg hierna het woord cu feliciteerde de feestvierende ver- eeniging, die naar hij hoopte nog lang zou blijven* bestaan en nimmer in aclieveu dienst behoeft te komen. De vertoonde films „Een. paard op hol" en „Siki is bijna de sigaar", die we nu te zien kregen, vie len zeer in den .smaak en deden de aan wezigen aanhoudend in een hartelijken lach schieten. YVel een bewijs, dat men zich amuseerde. Door de heeren Hellman en Van Leeuwen werden verschillende aardige stukjes voorgedragen, die bet publick" best bevielen. Aan die heeren is wel toever trouwd, om met medewerking van den .pianist Van Zanten, het gehoor te boeien. Deze avond is zeer schitterend verloo- pen. Het bestuur der burgerwacht is er in geslaagd om hel feest op gepaste en aangename wijze to vieren. YVe sporen do jongelui vooral dan ook aan, om van dezo vereeniging, die liet nuttige met het aange name weet te veroenigen, lid te worden. Den leden' drukken we op het hart om do oefeningen trouw bij le wonen, want we hebben gehoord, dat uit do aanwezigheid der leden bij de oefeningen, bet bedrag dcc Rijkssubsidie afhankelijk is. Nog dient vermeld, dat de gehouden col lecten, ter bestrijding der gemaakte kos ten. enge veer £32 opbracht, en dat daar mede wel niet alles Icon betaald worden, doch dat, volgens de voorz., or geen vrees behoeft te bestaan, dat liet tekort zal ?„ian- gezuiverd worden door de subsidie vil de piiiiinnii— .wwwiwiqq Land» en TuinSsauinf Mond- en klauwzeer. Stand van heb mond- en klauwzeer in Ne derland, gedurende de week van 1017 Fe bruari 192-1: Aantal Provinciën: veebesla gei gem f enl-fcA 2 Friesland 2 Drenthe 3 3 Overijsel 7 4 Gelderland 11 8 Utrecht 3 3 Noord-Holland 9 8 Zuid-Holla-nd 5 4 Zeeland 3 3 Noord-Brabant 7 Limburg 7 5 Totaal 57 47 Veiling (c L i s s e, op 23 dezer, van gk'.dio-1 len per 100 stuks, onder Directie van Hol- land's- Bloembollenhuis. Halley J2op f 1 30, j Hal ley 10—12 f 0.05, lTmmaculée 10—12 j f 1.30, Ma-rechal Foch 12op 1' 1.Idem i 10—12 f 0.55, Panama- 10—12 f 0.55, Peace 10—12 f 1.00, America J.4—cp f 1.70, America j 10—12 f 0.55. Pink Perfection 10—12 f 1.90, i Yellow Hammer 12op f 2.10, Rrechleycnsis j 12—op f 2.40, Francis King 12—op f 0.60,! Pvincepin© 12op f 0.70, Glory of Holloa- 12—op f 0.85, Liebcsfeuer 12—op f 1.50, Fm-, press of India 12o;o f 0.75uYinrink. 12--°P f 0.55, Prince of Wales 14op f 2.70, Idcm i 12op f 1,40, Idem 10—12 f 0.80, Pink Beau-I by 10—12 f 0.90, Prof. Rubins 10—12 f 0.70, j YVhite Giant 12op Idem 10—12 1' 13®' Red Emperor 12—cp f 2.S0, Red Eniuciov 10—12 f 1.80; YV illy Wigman 12—op f l-30* Idem 10—12 f 0.65. War 14—op f 2.50. Idem 12—op f 1.30. Soliwaben 10—12 f 1.10, Yellow. Standaard 12— op f 1.60, Golden West 12~0!> f 2.10, Catharina- 12—op f 5.70, Roem van Kemiemerland 12—op f 1.30, Idem 10—1- f 0.65. Odin 10—12 f 1.70, Gemengd 12-°^ f 0.85, Idem 10—12 f 0.45, Prim. Atalanüm- 10—12 f 0.70, Prim. Tecla. 10—12 f 0.50, Prnm Hermoine 8—10 f 0.34, Pr Lm. Gemengd, 12— op f 1.2-0. Idem 10—12 f 0.65. b

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 6