neer v. d. linden Yïaagt, hoe het Btaat met de destijds ingestelde commis sie, dio tot taak had te onderzoeken hoe do verordening op do vleeschkeuring werkt De heer D. v. Leeuwen, lid dezer com missie, zegt, dat liij van meening was, dat do commissie geen rapport had uit te brengen. Alleen bad de commissie tot taak to confereeren met B. en W., hetgeen is geschied. Als gevolg daarvan zouden B. en TV. met een herziening der verordening komen. De heer v. d. Linden is hiermede niet tevreden gesteld en wil, in verband ook met geruchten over voorvallen bij do keu ring, do desbetreffend agendapunten aan houden om eerst in geheime vergadering mededeelingen to doen en inlichtingen te •vragen. De heer v. d. Neut acht het billijk, dat niet de gemeente de schade betaalt, doch degene die oorzaak is geweest van do be smetting van do koe. Do beer D. v. Leeu wen zegt, dat do koe van Bouthoorn was geslacht, toen er een ander werd gebracht Deze bleek later miltvuur te hebben, doch dit kon de keurmeester niet van te voren zien. Het voorstel wordt hierna z. h. s. goed gekeurd. 11. Voorstel van B. en TV. om aan den hulpkeunneester K, Drok over 1923 eene tegemoetkoming van f 50 toe te kenden .voor onderhoud van zijn rijwiel. De heeren v. d. Neut v. d. Linden spreken zich het voorstel uit, ter wijl de beer Noomen het verdedigt. Het voorstel van B. en TV. wordt aan genomen met 125 stemmen, die van de heeren Gesman, v. d. Linden, Ranke, v. d. Neut en v. Dijk. 12. Voorstel van B. en TV. om met ingang van 15 Februari e.k. buiten werking te stel len de toepassing van de steunregeling aan werkloozei. De heer do TVolf kan zich hegrijpen, Üat B. en TV. met dit voorstel komen. Do ■werkloosheidscomniisie moge misschien op het oogenblik geen reden van bestaan heb ben, morgen zijn er misschien weer meer werkloozen. Hij vraagt daarom B. en TV. hot voorstel in te trekken. De heer v. d. Linden zegt, dat de werk loosheid hier miniem is. Gisteren waren er 8, waarvan er 3 Maandag a.s. werk hebben. Hij vindt het nu onnoodig, dat dc commissie, beslaande uit drie raadsleden en twee leden van het Burg. Armbestuur voor die enkele personen een middag- zitting houdt. Hij raadt aanneming van het voorstel van B. en TV. Do heer den Oudeii zegt, dat de com missie niet ongenegen is, om weer aan het werk te gaan indien zulks noodig blijkt. Do steunregeling wordt hierna buiten werking gesteld, terwijl B. en TV. worden gemachtigd de Commissie bijeen te roepen indien zulks noodig is. 13. Voorstel van B. en W. tot het geveii van een naam aan eene nieuwe straat.- Do straat, die een aanvang neemt bij de Geref. Kerk aan de Raadhuisstraat wordt genaamd Jóhgkindt Conmckstraat. Z. h. st. aangenomen. IJ. Voorstel van B. en TV. tot betaling uit den post „Onvoorziene uitgaven" op de begrooting 1923. Z. h. st. «aangenomen. 15. Voorstel van B. en TV. om den keu ringsveearts K. R. Kuipers en den hulp keurmeester K. Drok definitief als zooda nig aan te stellen. Z. b. st. aangenomen. 16. Verdeeling van den Raad. in afdee- iingen. ingevolge art. 48 van het reglement van orde. Gekozen worden in de eerste aideeling: Voorz. de burgemeester, leden: Herngreen, v. Dijk, Koren, Gesman, Rijlaarsdam; 2e afd. Voorz. weth. Joh. Vlasman, leden: Den Ouden, Ranke, de TVolf, Bol en D. v. Leeuwen; 3e afd. Voorz. weth. Joh. van Leeuwen, leden: v. d. Linden, Nomen, Le- li'veld, Gocx, v. d. Neut. Punt 17 wordt aangehouden, om eerst in geheime vergadering te worden behan deld. Aan de agenda is nog toegevoegd een voorstel van B. en TV. om aan den heer TV. G. Vis te verkoopen een perceel grond op den hoek van Bloemhof straat en Tan B oe tzela erstraat. Z. h. st. goedgekeurd. Hierna gaat de Raad in geheime zitting LISSE. .,Ons Belar.g". De Prot. Christ. Coö peratie „Ons Belang", besloot in hare jaarvergadering 10 procent van de afd. bakkerij en 3 procent van de afd. winkel aan hare leden als dividend uit te keeren. Liturgische cursus. Woensdag avond werd vanwege do K.S.A. wederom een liturgische cursusavond gegeven met «als inleider de Weleerw. heer Kapelaan Blanken auw. Dc-ze gaf een uiteenzetting over de H. Mis. Spreker beval aan het lezen van het Evangelieboek je, waarin alle Evangeliën der Apostelen voorkomen. Enkele vragen werden gesteld en beant woordt. NIEUW-VENNEP. 7 Auto in den slootkant. De vrachtauto van den motorschipper en v-rachtanto- dienst-ondernemer M. C. v. Staveren te Nieuw-Vennep geraakte Dinsdagmiddag j bij liet achterwaarts indraaien in een slootkant. Met behulp van de Groot en 'diens personeel werd de wagen op den Ven- Heperweg gebracht. Motor en aulobotsing. Op den Ben- fiebroekerweg, hoek IJweg, had een bot sing plaats tusschen een auto en een mo- lom'jwiel. Van beide kanten werd geen iignaal gehoord, en hadden elkander niet èunuen zien. Het ongeval liep zeldzaam jtoed af. De voertuigen bekwamen slechts Och te averij. Wegverbetering. Eindelijk wordt vaA 7 gemeentewege de Venneperstraat en Gele- jinkstraat van haar modderpoel af gehol- «?- 'ben. De Venneperstraat is met een flinke - «Lag puin en koolasch bedekt, maar de 7Geleyinkstraatbewcmers moeten sicb post ecnige dagen door do modder werken, daar do voorraad koolasch en puin uitgeput is. NOORDWIJK. Loterijen. Door B. en W. is vergun- ning verleend voor het houden van een lo terij aan mej. A. do Groot, ten behoeve van de ondersteuning van arme gezinnen en aan het departement Noordwijk tot Nut van het Algemeen, ten behoeve van haro bibliotheek. De Drankwet. Aan J. van Lamoen is een vergunning verleend ingevolge do "-Drankwet voor zijn café in de Hoofdstraat to Noordwijk aan Zee. Bouwvergunningen. Bouwvergumiin- gen zijn verleend aan: 1. H. Reekers voor het houwen van 2 garages en 2 bovenwo ningen aan de Sohiestraat. 2. Den Otter voor het bouwen van een café aan den Nicolaas Barnhoornweg. 3. G. van Rhijn voor het bouwen van 2 woningen aan do De Ruyterstraat. Werklcczen. Door het Gemeentebe stuur is een overeenkomst aangegaan met H. Etman, waarbij dezo zich verplicht met steun van de gemeente 16 werkloozen gedurende 6 weken tewerk te stéllen, aan een zandafgraving langs den St. Jeroens- weg. GUDE-WE.T1RING. Tccneel. Woensdag- en Donderdag avond gaf de B.-K. Tooneelvereenigiing „St. Theodulfus" alhier haar 2e uitvoe ring in het Café van den heer Klein. On danks het koude en gure weer was de op komst van het publiek groot to noemen. De Voorzitter, de heer W. Adema, open de de feestavond met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen. Spreker gaf een korte explicatie van het eerste stuk, dat gegeven zou worden met als titel „Contrasten". Het stuk speelt te Bloemen- 'daal en te Leaden en laat zien het groote contrast dat er bestaat tusschen de twee broers Thcodoor en Louis. Theodoor, stu dent to Leidon, verliest tengevolge van ver keerde invloeden, geheel zijn geloof en leidt een hanjerig leven. Hij loopt geheel z'n carrière mis en komt terecht te Brussel waar hij een liederlijk leven leidt. Louis daarentegen is een zwak en ziekelijke man die veel van .zijn broer heeft te verduren Bovendien is hij zeer godsdienstig. Ook speelt in het stuk een zeer voorname rol een huisknecht, Barend geheeten, die een oud erfstuk is van de overleden familie. Na deze korte uiteenzetting wenschto de Voorz. de aanwezigen een echt gezelligen avond en gaf hij het woord aan do spe lers. De nog jonge spelers gaven mooi spel te zien. Vooral Barend als oude huisknecht en Jhr. Ritzen vertolkten zeer goed hunne rollen. Ook de andere spelers deden goed him best, zoodat een goedo vooruitgang bij dezo nog jonge vereeniging is te be speuren. Een dankbaar applaus na elk be drijf loonde dan ook de spelers voor hun spel. Na de pauze werd opgevoerd een stukje van geheel andere genre, n.l. een blijspel getiteld: „Jochem Uilenspiegel". Het leeuwenaandeel in dit stukje werd ge speeld door den ontslagen huisknecht Jochem. Op vermakelijke wijze Meld deze de sollicitanten en zijn patroon, een ouden bijzienden rentenier, voor den gek. Een krachtig applaus beloonde de spelers voor het gezonde stukje humo-i' dat zij ons ver toond hadden. Hierna was het programma afgewerkt en sloot de Voorz. den avond met een woord van hartelijkon dank aan de aan wezigen voor hunne belangstelling. De Tooneelvejeeniging kan weer op een. goeden avond terugzien. De vorderingen door ver schillenden gemaakt doen ons het boste voor de toekomst verhopen. Vermelden we nóg, dal do grimeering op keurige wijze was uitgevoerd door den heer Thoolen uit Leiden. ROELOFARENDSVEEN. Ongeluk. Woensdagmiddag is op liet Brasemermeer een met zand geladen schip zoodanig door de golven overslagen, dat het dreigde te zinken. Door spoedige hulp van een sleepboot gelukte het 't schip in bet Paddegat to sleepen. De schipper met zijn vrouw en zijn 3-jarig kind en de knecht waren echter geheel verkleumd door het overslaande water. Bij den heer C. H. werden zij opgenomen om bij de warme kachel weer tot de normale toe stand terug te keeren. Wit-Gele Kruis. Daar mej. Van der Meer—Van der Hoorn hare benoeming tot bestuurslid van het Wit-Gele Kruis niet heeft aangenomen, is in hare plaats be noemd mej. Riet broek-Wan der Drift. Raadselwedstrijd. Door den heer A. Bocxc alhier wordt een interessante raad selwedstrijd gehouden. Al degenen, die voor een gulden bij hem koopen kunnen aan den wedstrijd deelnemen. De hoofd prijs is een rijwiel of een bedrag ad f 70 in contanten. TER AAR. „St. Phocas." Maandagavond verga derde de R. K. Tuindersvereeniging „St. Phocas" in het café van den heer G. D. Verhoef. De voorz., de heer P. van Dam, opende met den Chr. groet, waarna de no tulen door den secr., den heer A. P. Uijt tewaal, werden gelezen en onder dank vastgesteld. Bij de mededeelingen zegt de voorz., dab de dubb. erwten-boonert tegen den prijs van f 90 per H.L. zijn verkocht, dat de erfpacht op het nieuwe terrein voorloopig voor-negen jaar vast kan wor den aangegaan tegen f 1.00 per roede. Do voorz. herinnert er aan, dat in de laatst gehouden itedisnverg. werd besloten het pakhuis op het oucle terrein af te breken. Bedoeld besluit werd nader door het be stuur besproken. De heer Uijttewaal, eige naar van het terrein, wenscht het pakhuis in eigendom te koopen; het bestuur heeft na rijp beraad, na met enkelo deskundigen het plan te hebben geraadpleegd, besloten onder goedkeuring der vergadering, met deni heer Uijttewaal tegen den prijs van f 2500 overeen to komen en ale laagste inschrijver voor het nieuwe terrein, pak huis met dito brug tegen den prijs van f 1980. Het bestuur meent daardoor den voordeeHgsten weg te kiezen', en vraagt het oordeel der vergadering. Het wenscht ,een vorig genomen besluit. }vat betreft het afbreken, te herroepen, waartoe met algc- meene stemmen werd besloten. Do voorz. deeldo modo dat het oude pakhuis nooit of nimmer door den heer Uijttewaal voor an dere veilingdoeleinden zal worden gebruikt en vraagt do goedkeuring van den verkoop pakhuis, met besluit een nieuw te bouwen. Het bestuursvoorstel wordt bij acclamatie aangenomen. Nog werd door den voorz. me degedeeld, dab op het niéuwe terrein een sloot zal worden gedempt tusschen het eigendom van N. A. Hoogervorst die dit perceel aan do R. K. Armen heeft verkocht. De aannemer van het nieuw to bouwen pakhuis, Mej. do Wed. O. Sterboom is mede met do demping belast, zoover het bouw terrein betreft. Bij de rondvraag maakt de heer P. Hoogervorst do opmerking, dat steeds vergadering-bezoekers nog na do opening ter vergadering komen. De voorz. spoort de leden aan zooveel moge lijk tijdig tegenwoordig te zijn. Op een vraag van den beer C. Koelcman boo groot het aanbestede pakhuis wordt ant woordt de voorz. 8 bij 12 meter. De heer van Emmerik wenscht bij liet a.s. seizoen het grof en bommen, inploats v«t" in man den, in zaldcen te verschepen. De secre taris merkt op, dat hel van belang is do augurken in manden te verladen, wat ook do kooplieden wenschen, wijl dit voor dén koopcr geriefelijker, is. Nog doet do voorz. mededeeling, dab de nieuwe boo-ner,vakjes f 11.75 per honderd kosten, en wenscht dat bij de voorjaarvergadering het benendigdo tegelijkertijd zal worden besteld en dat over het laatste veilingsjaar 3 1/4 nrocenb zal worden terug betaald, wat behoudens 1 procent reserve, aan de leden zal worden gerestitueerd. Nadat nog door enkele le den werd aangespoord het brt'r1'1® tuin hout spoedig bij de leden te bezorgen, brengt do voorz. een woord van dank voor de medewerking, en aangename verloop en sluit óp gebruikelijke wijze dc vergade ring. VOORHOUT. Zar.g. De Chr. Zangvereniging „Voorhout's Gemengd Koor", gaf op Woensdag j 1. een uitvoering- in de Ned. Herv. Kerk, onder leiding van den heer Tailleur, uit Den Haag. De opkomst was goed. Een 15-tal nummers werden op zeer verdienstelijke wijze vertolkt. Ds. de Haan dankte na afloop'allen, die tot het weslagen van dien avond hadden medegewerkt. Een collecte, ten bate der vereeniging, bracht f 13.53 op. WOERDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag 1.1. n.m. 2 uur. Na opening door den Voorz. werden de notulen goedgekeurd'. 1. Ing. stukken. Schrijven Ged. St. goed keurend verschillende raadsbesluiten en mededeeling dat de begrooting 1924 nog niet door lien is' goedgekeurd; dat Ged. St-, do steunregeling dezer gemeente aan den Minister van Binnenlandsche Zaken hebben medegedeeld en in verband hierme de do besrootingswijxiging 1923 aangehou den. Verslagen der commissie tot wering van schoolverzuim en van den keuringsdienst van waren te Leiden. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. 2. Standplaats poffertjeskraam. Op ver zoek van fa. v. d. Steen om de standplaats bij het politiebureau voor 3 jaar te buren, werd afwijzend beschikt, en besloten niet langer te verhuren dan voor één jaar. Een verzoek van den heer Muller om een stand plaats bij het stadhuis werd afgewezen en op de Nieuwe Markt een standplaats aan gewezen. De heer Zon kan zich er wel mede vereenigen indien de. markt hiervan geien schade of last heeft. 3. Verhooging vergoeding schoolbesturen. B. en W. doelen mede, dat, naar aanleiding van een opmerking in de vorige vergade ring van den lieer de Kruif, inderdaad een vergissing in de berekening is gemaakt. Deze vergissing bedroeg f 190.20. B. en TV., stellen nu voor een bedrag te vergoeden voor gew. 1. o. f 11.49, u. 1. o. f 17.85. Z. h, st. goedgekeurd. 4. Een veemarktverordening werd: over eenkomstig de wenschen van Ged. St. goed gekeurd; 5. Wijziging bouwverordening. Daar thans het advies der gezondheidiscommis- sie verschenen is en zoodoende aan het be zwaar van Ged. St. is voldaan, stellen B. en TV. voor deze verordening opnieuw, vast te stellen. Z. h. st. goedgekeurd. 6. Pensioenverordening. Ged. St. deelen mede, dat ook volgens de mededeelingen van B. en W., de toestand der gemeente niet van dien aard is, dat het voorstel tot verhaal van pensioenbijdragen' op de amb tenaren; gewettigd is, om reden Ged. St. den Raad verzoeken liet besluit der vorige vergadering in te trekken. B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De heer Sonne velt vraagt, of er geen andere weg is. De Voorz. gelooft niet, dat men bij de Kroon succes zal hebben. Na» ecnige discussie wordt het besluit der vo rige zitting ingetrokken. 7. Benoeming lid en plaatsverv. lid van liet scheidsgerecht. B. en -TV. deelen mede, dat de mededeelingen van den heer de Kruif in dc vorige zitting onjuist waren en wel degelijk met aftreding is rekening gehouden. Dit jaar zijn aan dc beurt van aftreding do heeren J. de Kruif, als lid en J. Zon', als plaatsverv. lid. Dezo lieeren werden met 12 stemmen herbenoemd. Do heeren de Kruif en Roozeboom wiens eken! een jaariijkseli verslag. Do Voorz. zal dit aan den Secretaris mededeelen. 8a. B. en TV. stellen voor den; chef-electri- cien vrij gebruik van electriciteit te ver- leenen tot 150 K.W.U. per jaar, daar deze dikwijls dit voor controle enz. noodig hoeft. De heer do Kruif is er wel voor; het salaris is niet te hoog en de directeur der gemeentebedrijven geniet ook vrij gebruik van! gas, water enz. De lieer H. Brunt is er togen. De dir. betaalt f 700 buur. Spr. herinnert er aan, dat de commissie van dei bedrijven afwijzend adviseert en wijst spr. er op, d'at de lieer Kei overal vertelt elec- trischc kachels enz. to zullen aanschaffen. De Voorz. deelt mede, dat de directeur wel huishuur betaalt doch geen huur voor gas, water enz. Wat betreft do electrischo kachels, dit beschouwt spr. als praatjes. Do liccren Zon en Kalsbeek zijn er voor. Do lieer Smoreniburg vraagt wie het ver bruik bij den beer Kei controleert f De Voorz. en Weth. Kalsbeek protesteeren tegen deze insinuatie; de gemeente-ambte naren moet men vertrouwen. De heer Smit acht het niab zuiver voorgesteld dat liet electriciteitsgebruilc voor conte^lo is. Het is wel degelijk voor huishoudelijk ge bruik. Daarom stelt spr. voor dit niet te verleenien, doch een salarisvcrhooging van f 100. De lieeren Smorenburg en v. Eijk ondersteunen dit. Na eendgo discussie wordt dit voorstel z. b. st. aangenomen. 8b. Verlaging stroomprijs Barwoudswaar- der en Rietveld. Do verordening wordt overeenkomstig advies van B. en W. voor- loopig goedgekeurd. De heer v. Eijk ont vangt de toezegging, dat de comm. der be drijven zullen onderzoeken of een andere billijke regeling mogelijk is. 8c. Verho oging salaris geld ophaler munt- meteropnemer. B. en W. stellen voor het salaris met f 200 to verhoogen en bij wijze van proef hcii tevens te belasten met bij houden van het bevolkingsregister. Na ecnige discussie stelt do heer Smits voor het salaris tc brengen op f 1200. Dit wordt z. L'. st. goedgekeurd. B. en TV. stellen voor 235 watermeters aan tc schaffen voor f 4000' «m dit bedrag to dekken dcor een leening; z. h. st. goed gekeurd. Uitbreiding gas en waterleiding van de v. d. Valk Bouwmanlaan. B. en TV. stellen voor dit uit te breiden tot do brug in dezen weg "gelegen. Do kosten bedragen hiervoor resp. f 28502450. Z. li. st. goedgekeurd. 9. B. en TV. stellen voor 4/10 bij tc dragen in het herstel van den Gcestdorpcrweg. De heeren Sonne velt en Roozeboom brengen B. en TV .hulde- voor do werkzaamheden in dezen. De heer Smorenburg dringt er op aan, dat dit werk zal geschieden door werkloozen eiï vindt het bedrag te hoog. Do heer Sonne velt deelt mode, dat, wan neer de Raad dit voorstel aanneemt, a.s. Maandag reeds een werkloos landarbeider wordt te werk gesteld. Het voorstel van B. en TV. wordt z. li. st. aangenomen. 10. Adres onderwijzeressen handsverkon- dervvijs cm^eelago voor werkzaamheden buiten dc schooluren. B. en TV. stellen voor afwijzend te beschikken; z. In st. goedge keurd. 11. B. cn W. stellen voor een 5de stemdia- trict te stichten in gebouw Diligentia. De heer de Kruif vraagt herziening' van alle districten om allen te ontlasten. Do Voorz. geeft in overweging hiermede te wachten tot de nieuwe kiezerslijst klaar is. Z. h. st. goedgekeurd. 12. B. en TV. stellen voor den reoteereiiden liouwgrond aan de Verlengde Ha-venstraat ie verkoopen aan TV. Beukers tc Rietveld voor f 6.per M2. Z. li. st.' goedgekeurd. Bij punt 13 wordt de verordening art. 30 der leerplichtwet uitgebreid met een ar tikel, naar aanleiding van een verzoek van do comm. tot wering van schoolverzuim waarbij de politie het recht verkrijgt leer plichtige kinderen, die onder de schooluren zich op straat bevinden naar school te brengen en do ouders hiervan iu kennis te stellen; z. h. st. goedgekeurd. B. en W. stellen voor het jaarweddenbe- sluifc voor hoofdagent en agenten van po litie te wijzigendat voortaan de kindertoe slagen, bij een aanvangssalaris van f 2000, f 75 per jaar zullen bedragen; z. h. st. goedgekeurd. Reclames schoolgeld. B. en TV. stellen voor afwijzend hierop te beschikken. De heer Zon meent, dat het hoofdbezwaar bij velen is dat zoo'n groot bedrag ineens moet worden betaald. De Voorz. antwoordt dat wel degelijk gelegenheid bestaat bij gedeelten te betalen. Rondvraag. De heer H. Brunt wijst op een artikel in „Het Weekblad" van den heer P. J. Brunt waarin er op wordt ge wezen', dat de slechte toestand van het Jaagpad zijn oorzaak vindt in te weinig toenadering van het gemeentebestuur van Woerden. De Voorz. geeft uitvoerige in lichtingen; de bijdrage voor deze gemeente kwam op f 7000, welk bedrag men hier te boog vond. De heer Zon geeft in overweging de Jaagpadbewoners in de kosten te doen bijdragen'. Do heer Engel stelt voor een bezoek van B. eni TV. aan Ged. St. om daar uiteen te zetten, dat liet Jaagpad niet meer voor dit doel wordt gebruikt cn een druk gebruikte weg. is. Do Voorz. zegt nadere bespreking bij B. en! TV. toe. De heer de Wit vraagt inlichtingen omtrent de leening van kasgeld. De Voorin ant woordt, dat een andere regeling is getrof fen. Weth. Kalsbeek deelt mede, dat do be- grootingscijfeis betreffendo het tekort bouwvereenigingeiï, geraamd op f 3000, het juiste bedrag aangeven. De lieer H. Brunt waagt of het niet wenscliclijk is, dat de gemeente de gcheele strop thans overneemt De heer Sonnevelt wenscht dan meteen maar te hangen ook. Do lieer Zon lieeft bij zich 2 gemotiveerde adressen van de ouder commissie der O. L. school eni een ongemo tiveerd antwoord van B. en TV. In het eene adres werd gevraagd verhooging eii be strating der speelplein; in het tweede de ramen te voorzien van matglas. Zonder motiveering hebben B. en TV. deze adres sen afgewezen. Weth. Kalsbeek antwoordt, dat omtrent het eerste adres do meenin gen bij adressanten uiteen liepen en B. en TV". in deze nog geen: partij hebben gekozen het tweede kan nieb worden uitgevoerd met het oog op do kosten. De lieer Zon liad liever gezien, dat dit aan do commissie was medegedeeld. De heer v. Eijk vraagt, hoe het staat met de recognitiegelden aan 'den Nieuwendijkde Voorz. zegt onderzoek toe De heer Zon'stelt voor van het bestuur der B. S. 5 lokalen ie huren voor f 4000 per jaar, om liier het Nijverheidsonderwijs onder te brengen .Do kosten worden voor de gemeente dan slechts met f 400 ver hoogd. Ook voor het Rijk zal liet voorstel aannemelijk zijn. Do heer de Wit vraagt, of 'dit noodzakelijk is om het .tekort voor het bestuur der H. B. S. te dekken. Hier over ontstaat een incident tusschen de Voorz. en den heer do Wit, waawia j i voorstel van den heer Zon wordt aangehr' den tot de volgende vergadering. De W Sonnevelt vraagt waar de sleutel van d! slachtplaats is te verkrijgen. Verder te pleit hij de wenschelijkheid der aansteliS van een omroeper. Do Voorz. antwoord? dat één sleutel van do slachtplaats bij da' politie is, dc andcro bij P. Verhagen.'V wenschelijkheid van aanstelling van 'cv, omroeper zullen B. en W. onder de oo»! zien. 5 Hierna sluiting. ZOETERMEER. Holl. Mij. v. Landbouw. Voor deieden der Hollandsche Maatschappij van Land.1 houw afdeeling Zoetermeer-Zcgvvaard - ml Omstreken zal op Maandag 18 Fcbr. aJ c-en buitengewone lodenvergadering gèhoiiJ den worden, waarin do heer Dr. H. ;|1 Vermeulen van Utrecht een lezing zal'hooi don over: „Verborgen gebreken en bedril gerijen in paarden- en veehandel". De verJ gadcring wordt gehouden hij den lieer Anf/I van Well te Zoetermeer des avonds kwaill vóór zeven uur. ZOETERWOUDE (Dorp.) „S. A. C." Dinsdagavond hield dJ- R.-K. Voetbalvereniging „S. A. C." alhitjl- een alg. ledenvergadering in het Patrol naatsgebouw. De secr. gai een verslag v. d. toestem der vereeniging, waaruit bleek dat in denl laatsten tijd de vereeniging lijdend! is. Door het vertrek van den penning®! had de secr. diens functie waargenomen! doch hij kon slechts 'n klein gedeelte vaJ het financ. verslag geven, 't EindresultaJ was, dat er ruim f 22 batig saldo aanrol zig is; waarna de voorzitter de heeren l! v. Bennekom en P. Brugman verzocht dn boeken to controleeren over het laalslil tijdvak, wclko door genoemde lieeren ar-| coord werden bevonden. Door vertrek til bedanken van tweo bestuursleden wentel met algemeeno stemmen gekozen de heeral L. van Bennekom en P. Jansen, die hcJ benoeming aannamen. Punt 6 dei* agendil verkiezing eener elftalcommissie werd uil! gesteld tot een volgende vergadering; daal. verscheidene leden niet aanwezig warcil Nog werden verschillende anfb>™ zak».1 besproken. Gemengde Berichten,, De moord te 's-Gravenhage, Omtrent den moord in de Engelenbim- straat to 's-Gravenhage, Wocnsdagmorcd gepleegd, vernemen we nader: De vrouw, die nog zeer zwakke teekena van leven gaf toen haar man haar vod bleek een groote houw dwars over dJ schedel te hebben bekomen, vermöedclii toegebracht met een bijl of hakmes. Een kindje van nog geen jaar stond reek op in zijn bedje dat met- bloed bevlekt en wees schreiend cp het 'lichaam van ij moeder. W. waarschuwde onm'.ddelliiic den Ie sten Hulpdienst die, in een ommezien tJ plaatse verscheen en die na het eerste wi hand te hebben «aangelegd, de politie mi het gebeurde in kennis stelde. Do commissaris van politie, de lieer Krl nier, kwam daarop op de plaats des nul drijfs tot het instellen van een voorloorl onderzoek. Dit onderzoek bracht uit, datl vrouw iemand van 25 jaar oud ill slechts kort getrouwd was. op eenigszinsjA spannen voet stond met een harer lam;A leden. Oogenblikkelijk werden door de politA nasporingen gedaan naar bedoeld familiél Dat leidde er toe, dat TVoensdagmidill omstreeks 4 uur bedoelde persoon, een oosi veer 30-jarige ongehuwde man, werd aac» houden in de nabijheid van het ziekenl» Het bleek, dat- hij niet onkundig was hetgeen in de woning aan de Engclenbwi straat was voorgevallen. Hij gaf voor 1 weg naar het ziekenhuis te zijn om te:« forineeren naar den toestand van dc vrofrB Den geheel en verderen namiddag en gedurende een groot gedeelte van den is het verhoor van dezen persoon voort® zet door den Officier van Justitie, mr. ger. den recht er-commissaris mr. Külin I den commissaris van politie, den lieer K® nier. De aangehoudene ont kent alles. Hij M<1' een alibi opgegeven, dat echter zeer pliceerd is en dab gisteren werd gecou® leerd. In de woning aan de Engelen!)® straat was mede een kast- opengebrc*® zoodat de indruk is gewekt, dat er sprake is van roof. IV.at vermist wordt.»» nog niet worden vastgesteld, omdat loopig alles door de Justitie is ye«v'l De versla-gene, die buiten bewustzijn het ziekenhuis werd vervoerd, reage® heel zwak en moeizaam op do vragen® den commissaris gesteld. Zij is innvi® des nachts aan de bekomen verwondu® overleden. j Do commissaris van politie in de aio^* C.,'de heer Kramer, roept ieder op, die;! zou kunnen niededeelen. dat aa-nwijz^?'® geven omtrent het vinden van den dwl«| de daders, of het voorwerp, waanncuc misdrijf is gepleegd, waaromtrent ntfii steeds in het duister tast, zich onvei® te vervoegen aan zijn bureau, AleX?® veld. Het komt hem toch voor. dat een® drijf, dat op klaarlichten dag is in een huis in zulk een drukke straa geheel aan' ieders aandacht JiceiV#1 I ontsnappen. Dc benedenburen hebben streeks elf uur wel stoeleiigestomnie boord en een mannenstem, maar .va woordenwisseling of iets dergelijks ""l gemerkt. Het onderzoek wordt voortgezet. Gisterenmiddag heeft, in het 7| 'fi-Gravenhage de gerechtelijke sen plaats gehad van de vermomde]'! TV. De aangehoudene is gisteravow: do verslagene in het ziekenhuis £c teerd. 1 Verdronken. Te Bell ing woldc zijn gisteren twee rc-n in het Vcendiep verdronken. -J®

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4