KORFBAL. Ned. Heeren Korfbalbond. Kaar do „Msb." uit goede bron vor mt is hot overgroot© meerendeel der lenigingen van den Ned. Heeren Korf- ilbond, welke zijn vereenigingen in Oost- Jlderland heeft, voor liet voorstel om den HK-B: op R-K. standpunt te stellen. SCHERMEN. De competitie 1924. get aantal deelnemende vereenigingen - 0r do compctitio 1924 is van tien tot ijflien toegenomen, -waarom de competitie Ijdor drie afdeeling'en heeft gevormd. p0 Leidsche' schermvoreeniging, uitko- inood op degen en sabel, is ingedeeld in ,[d C. met de volgende vereenigingen: jaigsche Officieren Schermclub op floret, [eff0Q en sabel; Rotterdamsche Schermver. tH-OR- °P floret, degen en sabel; Stu- lènlen Schermver. Odin op degen en sa- M,|. Haagsche Schermbond op floret, degen bel. up floret wordt om drie treffers, op legen om twee en op sabel om vier tref- iers peschermd. Bij degen is pointe d'arrct Tcrnlichtend. Het wedstrijdprogramma der competitie '1024 eerste helft, luidt voor afd. G. als °Rotterdam: Sch.v. T.H.O.R.Haagsche uff, Seli. 16 Febr. Delft: Stud. Schermver. Odin—Haagsche Schermb. 1 Maart. Lei den: Leidsche Schermv.Schormvereen. T.ÏÏ.O-R- f Maart. 's-Graveuhage: Haag se Off. Schermcl.Haagsche Schermb. 23 Maart. Delft: Stud. Schermv. Odin leidsche Schermv. 23 Maart. Leiden: Leid- fche Schermv.—Haagsche Off. Sch. 12 j\pril. Rotterdam: Schermv. T.H.O.R.St. Schermv. Odin 26 April. 's-Gravenhagc: Haagsclio Schermb.-Leidsche .Schermv. 26 °ApriL 's-Gravenhagc: Haagsche Off. Sckrmcl.—St. Sch. Odin 3 Mei. 's-Graven- toge: Haagsche Schermb.Schermvereen. TH.0.R. 4 Mei. Da maanden Juni, Juli en Augustus morden -gereserveerd voor bekerwedstrij den, internationale en nationale persoon lijke wedstrijden. In September vangt het tweede gedeelte van de competitie 1924 aan. De winnaars van de afdeelingen A, B pu G trekken zoo mogelijk in de maand December een wedstrijd om de eerste prij zen, onderscheidenlijk op floret, degen en tabel. Gesnangsle Berichten. Bloedvergiftiging. Het 15-jarig dochtertje van den heer de R. te Hoorn maakte dezer dagen een puistje san liet gezicht open. Ten gevolge van bloed vergiftiging is het meisje gisteren overleden. Een stroopersdrama. Tc Echt is door de marechaussee aange houden en naar de gevangenis te Roermond 'gebracht, de 27-jarige arbeider R. G., alhar. Hij wordt verdacht van poging tot döoij'ag op eenige jachtopzieners, gepleegd in Jen nacht van Maandag op Dinsdag, door op hen een geweerschot te lossen. Bij de beantwoording van liet vuur door de jacht opzieners werden de wildstroopers, de ge broeders H., die met den verdachte G. met den lichtbak aan het stroópen waren, ver- .wond. Brand. Te Oldetrijnc (Friesl.) is de kapitale boe- renhuizinge, bewoond door Joh. Kuipers en (jigendom van den heer S. de Leeuw to Utrecht; tot den grond toe afge brand. Het geheele beslag vee, 40 stuks, is 'm den brand omgekomen. De 20-jarige G. uit Noordwolde, die den vorigen dag door den bewoner uit zijn dienst was ontslagen is door de politie in arrest geBteld en heeft bekend den brand te hebben ontstoken. Hij is gevankelijk naar Leeuwarden overge bracht. Ruzie in een kerk. Onder de lidmaten der oud-Gereformeerde ta'k te 's-G ra venpolder lie staat den laa-tsten tijd oneenigkeid tussclien voor- en tegen- tónders van ds. Kersten, van lerseke, het Tweede Kamerlid. Zondagmorgen kwam het ia de kerk tot heftige tooneelen, waarbij oen zelfs handtastelijk werd. Des middags begon het opnieuw en verliet men de kerk; do avonddienst wcvd niet gehouden. Korte vreugde. 1 Februari moesten een expeditie- inechfe en een chauffeur in dienst van de Simplexfabr-iek aan den Overtoom te Am sterdam een koffertje met f 3000 wegbren gen. Zij keerden echter niet terug, zoodat verduistering werd vermoed. Gisteren heeft bi tweetal zich hij de politie gemeld. De ttanncn hadden kans gezien het geld in tien dagen tijd op te maken en zagen geen an doren uitweg meer, dan hun schuld te 'be kennen en boete te doen. bleek uit hun verklaringen, dat zij flinke verteringen hadden gemaakt. Een caféhouder was zoo welwillend geweest hen heel spoedig door de f 3000 heen te helpen. Hkzo caféhouder is thans aangehouden on der verdenking van heling van een gedeelte Mn de f 3000. Het drietal is ter beschikking van de ju stitie gesteld. Begrafenis politie-opzichter Scheepmaker. Het stoffelijk overschot van den politie- bpziener J. (Scheepmaker, die overleden is nan de verwondingen, hem toegebracht bij het gevecht te Tangerang, is Woensdagmid dag onder zeer groote belangstelling begra ven. Resident Schenk de Jong, die den «andvoogd vertegenwoordigde, voerde het üroord en 'legde een krans op het graf neer. (De overleden politie-opziener zou de vol gende maand met verlof gaart, om zijn hier r jnade wonende bejaarde ouders na ja- afwezigheid weer te zien). Ui: .r w Auto-tentoonstelling. '1?\. haar aanleiding van de Amsterdams cl: e «Uomobieten-tentoonstelling schreef Clinge Woorenbos in de „Tel." een lang gedicht. Diorgens voor de opening. ©tere Alex stuurde hem naar aanleiding •rvan volgend gedicht :j Waarde Clinge Doorenhos Je bent een reuzenvent, Wat een ander nog beleven moet' Bracht jij al t.ot een end. Van morgen hij 't ontbijten Las 'k in „De Telegraaf" Je reuzenrijm van de auto-show, „Hoe kan dat?" was mijn vraag:j D'c man is helderziende H Of wel zijn tijd vooruit, Zijn fantasie verdiende Van de daken rondgeluid. 'k Ben ijselijk nieuwsgierig1 Hoe is 't mogelijk potverdrié Men 's morgens show-impressies Iees£ Van 's middags halMrie En de gevatte Clinge Doorenboa ant woordt als volgt: Als Alex eens een fuif geeft Aan Alex' vriendenschaar, Zet Alex van te voren Het hcele zaakje klaar. En wie dan van te voren Eens even kijken mag, Weet hoe 't bij Alex zijn, zal Op Alex' grooten dag. Als R. A. I. een fuif geeft En auto's exposeert, Wordt van te voren vriend'lijk De „pers" geinviteerd. Zoo, Alex Sherlock Holmes, Werd ik vroeg ingelicht: I 'k was niet helde rziende, Uw oogen zaten dicht. STATEÜ-QËISEiSiyiL TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Altjcmeene beschouwingen Staatsbegrooimg Do plattelander Braat heeft van radi cale bezuinigingsmaatregelen weinig of niets bespeurd. Het algemeen kiesrecht beeft veroorzaakt, dat menschen, dio wei nig of geen belang hebben bij do samen stelling der regeering toch aan die samen stelling medewerken. Spr. is herhaaldelijk onverstaanbaar, doordat hij zacht spreekt en cr veel geroezemoes in r-e Kamer is. Spr. laakt do bevoordecling door deze regeering van dé stadsarbeiders en de amb tenaren. Er is weinig goeds te verwachten van deze regeering, die do uitgaven tot een overdreven hoog pijl heeft opgevoerd. Zeer onwaarschijnlijk is het. dat deze re geering op haar schreden zal terugkeeren en dat zij haar beloften zal nakomen. De regeering wil op de ambtenaren bezuini gen, maar hoe zijn al die ambtenaren in de wereld gekomen? „Dus ergo" is de regeering zelve schul dig. (Gelach). Wat betreft den minister van Financiën, .deze mijnheer zal zeer zeker het zijne doen cm te bezuinigen, maar hij wijzigt zijn plannen wel vaak. (Hila riteit.) Er moet altijd zijn een extra-parlemen tair zakenkabinet, staande hoven de par tijen. Men wenscht een democratisch kabi net, maar dat zou zoo mogelijk nog duur der zijn dan deze regeering en spr. zou met even veel reden kunnen wenschen een plattelandskabinet. (Groot© vroolijkheid). Do hoeren kunnen in veel gevallen niet voldoende werkkrachten krijgen, omdat de arbeiders de voorkeur geven aan werkloos heidssteun hoven loondienst. In het belang van 's lands financiën moeten wij terug 'naar 1914. Spr. critisert de Arbeidswet en stemt or mede in, dat een schip op een Franscho werf wordt gebouwd, omdat men nu eens ziet, waartoe de Arbeids wet leidt. Overigens ligt het in de lijn van deze regeering, dat dit schip in het bui tenland wordt gebouwd, want zij legt het er op aan anderen te laten werken en ons volk niets te laten doen. (Golach). Spr. wil de wachtgeldregeling, die een krankzinnigheid is, zien verdwijnen, om dat zij in het particulier bedrijf ook niet beslaat. Spr. wil een stukje „reciteeren" uit wat Minister Heemskerk over die regeling heeft gezegd. (Vroolijkheid). O, hoe liefelijk is het een ambtenaar te zijn, en hoe prettig zullen velen het vin den, als een groot aantal hunner wordt ontslagen. Met spoed moeten de ambte naarssalarissen worden herzien. Met Geor ganiseerd Overleg en dergelijke, gaat veel te veel tijd verloren. Ieder jaar gaat de bevolking met twee maal honderdduizend zielen vooruit. Met kinderbijslag bevordert de Regeering den aanwas van ambtenaren-kinderen. Naar Canada kan men ze niet uitvoeren, want daar vraagt, men plattelandskrachten (Ge lach). Spr. wenscht uitbreiding van ar beidstijd, ook voor ambtenaren, en daar door een inkrimping van hun aantal. Met een fietsenhelasting komen we er niet. Natuurlijk worden de ambtenaren en do militairen daarvan vrijgesteld. Spr. wenscht verlaging van het salaris van de Kamerleden, maar daaraan willen de hee ren niet; het aantal ministers kan vermin derd worden tot zeven. Als de staatsbe moeiing maar verminderde, dan is er minder werk te doen en dus ergo zijn er minder ministers noodig. De Kamer helpt niet mee, maar bemoeilijkt de Regeering in haar werk en de leden houden hun sala ris van f 5000. Koloniën en Builenlandscho Zaken, Oorlog en Marino wil hij ccmbinee- ren. Arbeid moet Landbouw worden en dit verbonden met Waterstaat bespaart weer één minister. Hot platteland wordt altijd achtergesteld hij de steden. Vrijheid en vraag en aanbod en vrijheid van salarieering is noodig; be perking van kiesrecht wil hij.. Er zijn er tienduizenden, die niet in slaat zijn te oor- deelen over hetgeen zij moeten stemmen. De Minister van Binnenlandscho Zaken heeft gezegd, dat hij een goed minister van landbouw zou zijn speciaal voor de Room- sclie hoeren. (Gelach). Dat was misschien „een slip of de mond". ((Groot Gelach) Vervolgens betoogt spr. nog, dat hol pasvisum voor de Duitschó dienstboden, verlaagd moet worden, omdat er hier be hoefte is aan die werkkrachten. Dan moe ten nog redders van schipbreukelingen be looningen hebben en geen medailles, want daarvan kunnen zij niet eten. Spr. waarschuwt do Regeering, dat zij haar standpunt moet veranderen. „Braaf is IN HET TEEKEN VAN DEN VREDE. Een Amerikaanscho rijdende en varen- do tank, speciaal voor kustverdediging be stemd, om een evenlueele Japansche lan ding te voorkomen, on tank stevent reeds door de baren. De andere in den over gangstoestand van wagen tot schip. De beide schroeven, op ons plaatje duidelijk zichtbaar, staan nog stil. dom", beeft één der bladen gezegd. Voor spr. is dat een verontschuldiging, want daaruit blijkt, hoe slecht het onderwijs op het platteland is. Spr. is te dom om obstruc tie te voeren Als de Regeering spr.'s waarschuwing niet aanvaardt, dan gaat hij met alle plat telanders het oorlogspad op. De heer W ij n k o o p (G P.) noemt de inflatie van den guldeal een kunstmatige inflatie, omdat men opzettelijk de begroo ting niet sluitend; wil maken. Men be werkt een pessimisme, om reactionaire maatregelen door te zetten. De Staatsschulden vragen 116 millicen aan rente, precies wat er tekort is. Eén slreep door de schulden, en wij zijn er! Men zou kunnen begirüien met de rente te verlagen. Deze is thans gemiddeld 4.2 pet. Men zou do leeningen moeten convertee- ren, want anders treft men to veel kleine burgers, of heffing ineens, of gedwongen leening tegen lage rente. Do heer Dresselhuys (V.B.) be toogt, dat eigenlijk in een enkel deel der hegrooting het mes diep is gezet. Het Mi nisterie zal moeten erkennen, dat de gul den veilig is gebleven ondanks liet gemis aan daden der Regeering. Het Kabinet is een nieuw Kabinet, een krakende wagen, die nu eenmaal het langst duurt. Het heeft zich hergroepeerd door Minister Colijn op te nemen. Het is haast een wonderlijke bekeering die uit de Memorie van Ant woord is gebleken. Deze Memorie is bijna een voortdurende zelfbeschuldiging. Het Kabinet wilde do Vlootwet doorzetten te gen alle logica in, op do ambtenaarssala rissen zou een krachtmaatregel worden toegepast, en tal van: andero middelen werden aanbevolen. Over de onderwijs-bozuinigingen zal spr. later spreken, als bet ontwerp van wet er is. Een bezuiniging op onderwijs zal altijd een offer zijn. Een nieuwe eco nomisch-sociale .politiek, die van den heer Colijn werd verwacht, zal niet komen. In October werd dio van hem verwacht, maar thans is ook hij omgedraaid en komt hij met nieuwe bedenkelijke belastingen. De inperking van onze economische vrij heid kost schaften dio weer worden ver haald op onze vrijheid dio daardoor ver der wordt beperkt. Spr. wenscht verandering van stelsel, waardoor meer vrijheid wordt gelaten aan het economische leven. Economische re constructie zou spr. dit willen noemen. Aan do regeering wenscht spr. te vragen hoever zij denkt to gaan met haar pro- tectie-plannen. Op dit stuk wenscht hij een povsitief antwoord. Beperking van overheidsbemoeiing stelt spr. vóórop. In de laatste jaren heeft de Staat zich te diep met allerlei zaken inge laten, vooral onder invloed van sociaal democraten. Do heer Marchant (V.D.)Welke wetten moeten nu precies worden afge schaft? Do heer Dresselhuys (V.B.) zal daar straks op komen. Do Staat si top zwaar gemaakt. Spr. wijst op de zegeltjes- plakkerij, op de kwestie met de firma Ja- min. Dat zijn voorbeelden van ridiculo staatsbemoeiing. Het lieginsel van arbeids beperking en bescherming heeft spr. steeds gehuldigd. Voor normale tijden is spr. voor do 48-urigo werkweek; maar in deze abnormale tijden zou spr. jaar voor jaar het maximum willen vaststellen. Do Re- geering is al veel soepeler geworden in den laalslen tijd en zij ziet in, dat overleg tussclien patroon en werknemer noodzake lijk 'is. Daardoor wordt al een aantal amb tenaren overbodig. Bij een kleine verlen ging van den arbeidsduur zou al veel ge wonnen zijn en veel strijd tijdelijk zijn uitgeschakeld. Spr. denkt aan een 53- urigo werkweek. De socialisatie is zoo dood als-een pier op dit moment en er is geen belangstelling meer voor, evenmin als voor do Katholie ke bedrijfsorganisatie. Spr. had gehoopt van Minister Colijn een betreden van een nieuwen weg van sociale reconstructio te zullen zien. Een nieuwen koers had spr. verwacht, maar dat is anders gegaan. Thans is het een beetjo bezuinigen geworden en daarnaast nieuwe belastingen. Nergens ziet spr. eenig diep-ingrijpen bij de bezuinigingen. Aan de belangstellenden zelf moet meer worden overgelaten ó.a. bij de social© ver zekering. De Staat moet meer aan parti culieren overlaten enJ minder bemoeizucht to one ii. Omzetting van staatsbedrijven in gemengde bedrijven zou tot beperking van do staatsbemoeiing leiden. Is de tijd weer beter dan zou spr. bijv. een" goede ouder-* domsverzorging wenschen zonder ambte naren-omslag. In korten tijd zijn er 15 dui zend bijgekomen die 30 millioen kosten. Dit acht spr. verregaand. Ten slotte behandelt spr. het befaamde artikel 40. Meent de Regeering, dat do ambtenaren-salarissen te hoog zijn? Dat er hier en daar een verschil in tussclien de ambtenaren-salarissen en die van pa-rticu- liere ten gunste van de eerste is juist. De Regeering moet rekening houdten met de salarissen in het vrije bedrijf. Het artikel 40 mag geen middel zijn om wijziging tegen te houden. Dit artikel is een monstrum, dat zonder wet kan worden afgeschaft. Het was een belofte en alleen, als de Regeering zich op overmacht beroepen kan, mag zij er van afwijken. Maar zij moge dat doen met voorzichtigheid en daarbij overleg plegen. Het landsbelang zij daarbij richt snoer. Het tegenwoordige Kabinet moge regee- ren naar beginselen van de praktijk en niet naar die van partijpolitiek. Er is maar één soort volk en er zijn geen verschillen de soorten. Alleen als de Regeering dat er kent zal zij overal steun vinden, (Spr. zal haar dan gaarne steunen. D,e heer Troelstra (S.-D.) meent, dat de heer Colijn in geen geval aan d'eze re- geeringstafel lia<l moeten terugkeeren. Als de lieer dc Geer alleen is weggegaan om de Vlootwet, dan had hij thans moeten zijn teruggekeerd," cmdat Coliin het heeft verloren. Voor den heer Colijn zou een goedo wapenspreuk zijn: tam Marti quam Mercurio, (zoowel aan Mars als aan Mer- eurius gewijd.) De heer Colijn is te veel demagoog. Minister Colijn: U bedeelt zeker de 300 millicen voor de vloot? Do heer Troelstra (S.-D.): Juist. De demagogie cm het volk wijs te maken, dat die vloot piets kostte. Minister Colijn, De demagogio is dus aan do zijde van de 300 millicen? De heer Tr ooistra (S.-D.)Het ver haal, dat iedere dag dien de crisis langer duurde, 4 ton kostte, is een tweede staal tje daarvan. 'CJit het cijfer van 127 millioen, die in het leening-pctjc over waren, is" gebleken, dat ook daaraan geen waarde is té hechten, want het potje meest later weer worden aangevuld. Spr. betreurt het, dat do valuta-kwestie is geworden tot een politieke kwestie en hij had niet verwacht, dat deze Minister zich daaraan ook schuldig zou maken. Tn November heeft „De Standaard" de schuld van do daling van den gulden aan de crisis geweten. Minister Colijn: Ik lieb dat niet ge schreven. Do lieeT T r o e.l s t r a (S.-D.)Gij zijt- verantwoordelijk hoofdredacteur en gij liebt het niet tegengesproken. Spr. breekt zijn redo af. Do vergadering wordt verdaagd tot he den één uur. Vtfeiesasoïsapjseüjke Berichten Het Egyptische Koningsgraf. Do sarcophaag geopend. Gisterenmiddag tien minuten over half- vier is Carter met zijn staf van helpers er too overgegaan den deksel van d© sar cophaag op te lichten. Man vond in de sar cophaag een schitterend vergulde kist, waar in zich de mummie van Tr.et-Aukh-A-inen moet bevinden. De kist, die drie meter lang is, is dc schoonste, ooit in dit soort in Egyp te gevonden. Buiisni. Berichten Brutale diefstal in een posttrein. Alle a-angeteekende stukken madegenomc n. Tusschen Tarascca en Marseille is dezer dagen in den sneltrein Parijs-Marseille een brutale diefstal gepleegd. Een drietal dieven heeft zich op dit traject toegang weten tc verschaffen tot den postwagen en daar de mailzakken', welke de aan-geteekende zendin gen bevatten, opengebroken en den inhoud medegenomen. Dit geschiedde, terwijl de trein in volle vaart reed en als het ware onder den neus van 'n drietal postbeambten die met de bewaking der mail belast waren. De correspondent van de Daily Chronicle, te Parijs, meldt uitvoerig, hoe, naar de mee ning der politie, de dieven te werk moeten zijn gegaan. Vermoedelijk hadden zij een touw van ongeveer 24 voet lang, aan het eene einde waaraan eon ijzeren haak was. Een hunner wierp 'behendig dezen haak in den knop van 'het portier van den postwa gen. Daarop werd het touw in het compar timent, waarin de dieven zaten, stevig vast gebonden. Op de-zo wij-ze verkregen zij een leuning, waarlangs zij zonder gevaar op' de treeplank van den s-nelrijdenden trein kon den loepen. Het openen van den postwagen en het doorsnuffelen van de mailzakken was vervolgens het werk van een oogenblik. Naar alle ATaarschijnlijkheid hebben de dieven even voor. Marseille, toen de trein zijn vaart minderde, dezc-n verlaten. Duitsche toeristen onder een lawine bedolven. In de Sellrainer Alpen is een uit vijf per sonen bestaand Berlijnsch Ski-gezelschap onder een lawine bedolven. Tot nu toe werd reeds het lijk van een dame gevonden. Ook de overige vebmisten werden gedood. Groot gevecht in een Amerikaansche gevangenis. Maandagmorgen heeft een ailgemeene ont- vluohtingspoging plaats gehad uit de ge vangenis te Pittsburg. Twee bewakers wer den gedood, vele gevangenen gewond. De eerste aanwijzing van deze poging was een dynamietontploffing aan den ingang van do gevangenis, toen dc misdadigers hun poging begonnen. Toen de gevangenen uit dö gevangenis snelden1, begonnen de bewakers te schieten. Sommige gevangenen beantwoordden liet vuur, daar zij op onverklaarbare wijze aan schietmateriaal waren gekomen. Dc bewa kers werden bijgestaan door de plaatselijke politie. I Na een gevecht-, dat tw'ce uren duurde en I waarbij van tMangas gebruik werd gemaakt V slaagde men er in <Ie gevangenen te ontwa penen. Geen enkele -gevangene is ontsnapt. Be Engelsche zomertijd. V Evenals het vorig jaar zal de Engelsche zomertijd beginnen op den derden Zondag iiv April en eindigen op den derden Zondag in September. - Sir Kingsley zal in het parlement een voorstel doen om den zomertijd wettelijk voor de zes zomermaanden vast te leggen: en wel van den eersten Zondag in April tot den eersten Zondag in October. Fabrïeksontploffing. U In de fabriek van de pctroleurn-maat schappij te Boedapest is een ondergrondsch'- oliereservoir ontploft, waardoor dc geheel© fabriek in de lucht vloog. Een regen van1 steenen braoht groote schade toe aan de omgeving. Het getal der slachtoffers is nog onbekend. Er moesten soldaten worden ont boden om de wanorde en de paniek te on- derdrukken. j Groote fabrieksbrand. Te Brierfield (Engeland) heeft een groote brand gewoed in een katoenfabriek. Do grondstoffen-bergplaats der fabriek was in een minimum van tijd in vlammen gehuld. Het drie verdiepingen hooge gebouw was in 2'A uur volkomen vernield. De schade wordt- op 1.200.000 guld-cn ge-' scha':-. De gebouwen waren het eigendom van do Brierfield Lco-m and Power Comoany, ter wijl vier fabrieksfirma's betrokken zijn bij het verlies van grondstoffen. Locomotief net gecempresseerde lucht. In tegenwoordigheid va-n verscheidene 'hooge autoriteiten zijn te Rome proeven ge nomen met een locomotief, welke door ge- compresseerde lucht wordt gedreven. Dc proeven, zijn uitstekend geslaagd en men vervracht, dat door toepassing van dit sys teem op aanzienlijke wijze kolep zal kunnen worden bespaard. Uitvinder van dit systeem is de I tali aan sohe ingenieur Zariatt-i. Het vuilste dorp ter wereld. Phari-jong, waar de Mont Evereslcxpedi- tie in verband met haar plannen verschei dene weken zal vertoeven, ia ongetwijfeld het vuilste dorp ter wereld. Gelegen op een klein heuveltje in het mid den va JL de vlakte,, waaraan het dorp zijn naam ontleent, bestaat Phari uit-een fort, waaromheen een tweehonderd hutton rijn neergehurkt. Toen het dorp werd gebouwd ongeveer 500 jaar geleden, lagen de woningen boven den grond, doch thans zijn zü. wi:l de be woners de gewoonte hebben cm al het vuil voor hun huis neer te werpen, onder heb puin begraven. Dc wegen kcirmn hier en daar boven de daken der hutten «is Dc menschen wasschen zich norit. Toch '-s de gemeente Ili-ori niet zonder b-teekenis. Zij is een van de voornaamste hc-delsmark- ten van Tibet. De levensvoorwaarden aldaar zijn echter hard. De oogst wil er "''eb rijpen daar de zomer kort is en heb lorri te hoog ligt, Phari is 14.500 voet boven d^n zeespie gel gelegen en de hoogste voortdurend be woonde plaats der aarde. Tn v^-h'-nri met 'ie brandstoffenseh-aarschte. wordt het meeste voedsel rauw ge-geten. Gedroocri vleesch en gerstemccl zijn de voornaamste WensmJ- delèn. Een soort thee is de vollrHrank. De expeditie zal tijdens haar verblijf in een woning der Engelsche regew-;r.g vertoe ven. N.V. „De Tijdqeest", District Leiden. Trekking wan tt Febr. 1924. Prijzen van f1000 W09 1107G13818 20023 f400 0231, f200 463, f100 4203. Prijzen van f00,(eigen pek!). 527 000 672 702 971 1603 2717 2764 2770 2855 2896 3292 3073 765S 7820 7943 10709 13fl74 18088 13089 18705 13773 14250 15389 16830 16892 16937 10992 10993 17021 17112 18167 19469 20857 Later aflosbaar: 105 200 258 308 333 363 3S9 390 393 414 444 455 478 505 514 523 539 564 624 625 727 728 735 742 756 763 765 789 820 835 S63 874 000 937 910 1444 2015 2G17 2665 2089 2733 2823 2828 2834 2929 2995 3670 3894 4080 4193 4-206 4249 7646 7660 7739 7762 7990 8273 8822 88491003810048 10692 10711 11011 1169811709 18090 13775 13,85 13786 14275 14283153801557115768 16531 16535 16710 16715 1672116741 16771 16815 16869 16903.16914 16941 16960 16967 16981 16986 17048 1706117080 17145 1717018107 181*27 1S15G 1S1-S1 19467 20858 Trekking van 12 Febr. 1924. Prijzen van f2000 2982, flOOG 220 8927 6496 9179, f200 G71. Prijzen van f90,(eigen geld). 141 192 195 246 300 324 338 376 381 390 469 484 498 561 706 767 790 815 856 804 889 907 927 2681 2835 2852 2882 2S99 4088 5384 7041 7S50 791210687 13071 14926 16754 17113 17160 1718018190 18191 Later aflosbaar: 208 230 242 263 321 332 387 408 468 473 480 492 532 650 657 674 741 745 700 814 9-24 93S 948 267.7 2769 2789 2793 2826 2851 2856 2901 2924 2936 2950 2973 2978 29SS 3657 4072 4094 -1118 4134 1149 4207 423" 5435 5452 5603 7635 7636 7614 7608 7679 769S 7721 7728 7760 7799 7833 7935 SS42 9693 13705 13717 1371S 13/4a 13762 13776187801423314235 14253 14269 14811 15571 10760 16779 l«iS6 16S0o 10811 16S17 1GS211GS91 1690116926 16910169n(> 169S0 1698517027 17036 17079 1709317091 17095 1713417148171531811218148 Hoofdvertegenwoordiger 4885 J- fl. SMIT, YrouwCnsteeg No. 1, Telel. 1117, 694 729 861 19 2751 •3GO 491 370

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5