Eand nemcu Tan den woning-bouw door particulieren zonder hulp van Rijks- of gemeentewege, ondersteuning en vervol- geus is het risico, dat do gemeente in het onderhavige geval zou kunnen loopen, tot een minimum terug gebracht, nu de eigendommen van de naamlooze vennoot schap, waarop de tweede hypotheek zal worden gevestigd, ook wanneer met het bedrag van do daarop ruslende eerste hy pothecaire schuld rekening wordt gehou den, nog eene belangrijke overwaarde be zitten. j Door B. en W. is evenwel, behoudens de goedkeuring van den Raad, de eisch ge- steld, dat de hypotheek moei zijn afgelost binnen zes maanden na de voltooiing van 'den straataanleg en dat van bovenver meld bedrag ad f 35000 een rente berekend naar 6 's jaars zal worden betaald, te rekenen van den dag, waarop dit bedrag onder normale omstandigheden had moe ten worden gestort, in casu den dag, waar op de grondoverdracht plaats vindt, tot en met den dag der aflossing. B. en "W. stellen den Raad vcor, in de zen geest to heslissen. Wcr.ingbeurs. - De Federatie van te Leiden en OmsTre- ken gevestigde woningbouwverenigingen heeft verzocht stappen te doen tot de in stelling van een woningbeurs. B. en W. brengen den Raad in herinne ring, dat in zijne zitting van 21 Novem ber 1921, overeenkomstig het voorstel met overgroote meerderheid van stemmen werd besloten aan H.M. de Koningin te verzoe ken de gemeente vrij te stellen van de bij art. 11 der woningwet opgelegde verplich ting tot het oprichten van een zoodanig in stituut en dat die ontheffing werd verleend ingevolge Koninklijk besluit van 12 April 1922, no. 22. Nu zijn de omstandigheden, die er in dertijd toe geleid hebben voorloopïg niet tot de instelling van een woningbeurs over te gaan, nog steeds in dezelfde, zoo niet in grootere mate aanwezig, zeggen B. en W. Hoewel door een gestadigen aanbouw 'gelukkig kan worden geconstateerd, dat de woningnood afneemt, is toch de toe stand' nog altijd zóó, dat van een aanbod van woningen, dat de vraag overtreft, geen sprake is. En dit zal ongetwijfeld enkele jaren zoo blijven, zoodat, mede in aanmer king nemende, dat te dezer stede reeds een drietal verhuurkantoren werkzaam zijn, een woningbeurs in dit opzicht* voorloopig geen taak zou vinden. Alleen voor het aanleggen van een star iistiek inzake de woningbehoefte daar gelaten dat dit niet het .eigenlijke doel van een woningbeurs is mag, naar de mee- ning van B. en W., niet een dergelijke kostbare instelling in het leven worden geroepen. De jaarlijksche kosten van instandhou ding moeten, aldus B. en W., op niet min der dan f 6000 worden geraamd. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beslissen. Het Bewaarschccl-onderwijs. In een adres op 2 Mei 1923 richtte 't Be stuur van dé Vereeniging voor Christelij ke Fröbelscholen, dat voornemens is van de Gereformeerde Schoolvereeniging al hier aan" te koopen het schoolgebouw der vroegere'school rooi* bijzonder lager on derwijs aan den Heerensingel, om daarin cene bewaarschool in to richten voor circa 150 kinderen, tot B. en W. de vraag, of zij bereid zijn in welwillende overweging te nemen een verzoek om toekenning van een bouwsubsidie van f 20.000, dat als renteloos voorschot onder hypothecair verhand op het schoolgebouw zoude kun nen rusten. Uit het adres blijkt, dat met de verwezenlijking dier plannen in totaal een bedrag van pl.m. f 30.000 gemoeid zal zijn, zocdat derhalve eene som van f 10.000 voor rekening der vereeniging zoude blijven. Hoewel er, naar de meening van B. en W., gezien ook wat andere gemeenten in de kosten van hijzonder bewaarschool- onderwijs bijdragen, wél termen zijn om, hoven de vergoeding van dc salarissen der .leerkrachten, nog een zekere bijdrage in de kosten van dat onderwijs te" verleen en, zal, naar hun meening, op dit verzoek niet moeten worden ingegaan. Wil men sub sidieeren, dan moet dat h.i. gaan volgens vaste, voor alle schoolverecnigingen gelij kelijk geldende regelen en moet het te ver- leenen bedrag niet afhangen van of sa menhangen met dó financicele draagkracht ecner vereeniging. Immers, indien men over cenigen lijd eenzelfde verzoek als het onderhavige zoude krijgen van eene «ndero vereeniging, die ook f 30.000 be hoefde maar slechts f5000 hijeen zoude kunnen brengen, zou bet toch niet te ver dedigen zijn, dat do gemeente dan f 25.000 zoude verkenen, hetgeen, conse quent geredeneerd, toch zoüdo moeten ge schieden. Maar ook om andere reden ver dient subsidieering in den vorm van het verkenen van een voorschot onder hypo thecair verband op een schoolgebouw geen aanbeveling. Een schoolgebouw toch is uit den aard der zaak slechts voor onderwijs doeleinden geschikt; kan het daarvoor niet langer worden gebezigd, omdat de school om de een of andere reden wordt opgeheven cn noch dc gemeente, noch een andere schoolvereeniging het gebouw als schoolgebouw kan gebruiken, dan ligt het voor de band, dat bij verkoop geen hoogc ïirijs kan worden bedongen, zoodat do ge meente weinig zekerheid heeft voor terug gaaf van onder hypothecair verhand op een schoolgebouw verleende gelden. Boven 'dien zou door het verkenen van een bij drage in do oprichtingskosten onbillijk worden gehandeld ten opzichte van school besturen, welke reeds gebouwen bézitten. B. en W. mcenen hiermede voldoende to hebben aangetoond, dat het nipt ge- [wensché is aan "het verlangen van het schoolles tuur te voldcron. Wil men het bijzonder bewaarscholoondexwijs, in moer tere mate, dan thans geschiedt, subsi- -dinéren daartoe bestaat xrAlijt gezegd o.i. wel aanleiding, dan zal dat naaf bun gevoelen in anderen vorm moeten geschieden. In verschillende gemeenten, als b.v. Haarlem, 's-Gravcnhage en Utrecht, geeft men, naast de vergoeding van, of bijdrage in de salarissen, eene zekere som per leerling en stelt men die som afhankelijk van het schoolgeld-be drag, hetwelk voor iederen leerling wordt ontvangen. Aan dit subsidiestelsel kleeft het bezwaar, dat de schoolbesturen in vele gevallen geen of zeer weinig belang heb ben bij een behoorlijk schoolgeldtarief. Het zou naar de meening van B. en W. gewettigd zijn om, boven en behalve de thans reeds bestaande subsidie aan elke bijzondere bewaarschool, welke aan de gestelde eischen voldoet, een bijdrage in de kosten te verkenen gelijk aan de helft van het verschil tusschen het bedrag, het welk men vindt door vermenigvuldiging van het aantal leerlingen met f 16 en het totaal-bedrag van het schoolgeld over het jaar waarover dc subsidie wordt verleend. Ben W.meenen,dat er aanleiding bestaat om hier het bedrag van f 16 to nemen, om dat do kosten der gemeentelijke bewaar scholen (exclusief - de salarissen) per kind en per jaar gemiddeld op dat bedrag moe ten worden gesteld. H. i. pleit voor het door hen aangegeven stelsel van subsidieering, dat dit stelsel meebrengt, dat zoowel de schoolbesturen als de gemeente gebaat zijn bij een behoor lijke opbrengst van de schoolgelden. Onder opmerking", dat voor de op te richten bewaarschool, waarvan hierboven sprake is cn van de eerlang op te richten Hervormde en R.-K. bewaarscholen, vol gens globale raming, in totaal een som van f3000 per jaar zal vorderen, geven" B. en W. op grond van het bovenstaande in overweging aldus te beslissen. Ingezonden Stukken (Builen verantwoordelijkheid, der Redactie) Mijnheer de Redacteur. Mag ik ÜEd. ook eens een plaatsje verzoeken in ,.De Leidsche Courant", de meest gelezen Courant voor Voorhout en haar tuinders, om hen eens hij den arm te vatten en wakker te- schudden voor hun belangen in de Tuindersverceniging to Noordwijkerhout: ..De Eensgezindheid"? Bij voorbaat mijn hartelijke- dank. II.H. Tuinders! Binnen een paar dagen zult ge een convocatiebiljet thuis krijgen, waarop vermeld: vergadering der Tuin- dersvereeniging enz., enz.: dan zult ge hoeren verslagen van secr., penning meester, enz: dan zult ge misschien ook hooren, dat het boekjaar sluit met een tekort van pl.m. f 4000. Schrikt daar nu maar niet van, want iedereen beeft te kort, dus do Vereeniging ook. Dat is zoo de Tegel na den oorlog, maar ook is regel, dat dan bezuiniging" schering en inslag is; das ook voor ons. Wij moeten bezuinigen „koste wat kost". Meer opbrengen, meer betalen kunnen wij niet. Wij- komen ook te kort en veel en erg veel te kort. Welnu, dan bezuinigen, maar boe? Ja, hoe? Wilt dat weten, komt dan tuinders van Voor bout. Donderdagavond even naar C. van Volzen te zeven uur en aan u zal duidelijk gemaakt worden hoe kan bezuinigd wor den en hoe ge in plaats van een tekort, nog wel misschien een paar centen dividend zoudt kunnen trokken, maar dan moet u ook allemaal helpen, allen medewerken en dat kan zeer gemakkelijk door Donderdag avond even te komen. Daar zullen ook nog wel meerdere dingen te hespreken komen, welke ik nu nog niet hekend wil maken, maar laten alle tuinders van Voorhout a.s. Donderdagavond 7 uur even naar C. v. Velzen komen, dan worden we veel wijzer en sterker. Nogmaals geachte redactie, mijn harte lijke dank voor de verstrekte plaatsruimte, Hoogachtend. J. ANGEVAREN. Voorhout. Zevenhoven. 4 Febr. 1924. Geachte Redactie, Gaarne zou ik van de gastvrijheid van uw blad even willen gebruikmaken om een aanvulling te geven van bet verslag der Raadszitting van Zevenhoven, gehouden op 31 Jan. 1.1., in zooverre daarin, wel een beet je eigenaardig, een weinig onvolledig, mijn inziens, wordt medegedeeld een verzoek van mij aan den Raad: om teruggave van school geld. hetwelk ook is ingewilligd. Er is zoo genaamd goedgunstig beschikt. Menigeen, naar inij is gebleken', die met mijn financieelen toestand en vermogen goed op de hoogte is. snapt daar niets van en daarom stel ik er prijs op om volledig heidshalve het volgende te verklaren. Ik ben voor het jaar 19211922 aangesla gen naar een inkomen van f 9000 en heb, zooals dat volgens de Wet. op de Rijksin- komstenbclasting is bepaald, naar dat be drag (progressief) schoolgc-ld betaald. Ik lleb door een samenloop van omstan digheden, door buitengewone verliesposten in bet bedrijf dat jaar met verlies gewerkt, dus geen inkomen gehad, welk feit ik bij reclame met een alleszins eerlijke en be trouwbare boekhouding heb kunnen aan- toonen. I-k ben dan ook bij de Inspectie in bet ge lijk gesteld en. heb bet betaalde aan de Rijksinkomstenbel. terugontvangen en nu eenvoudig aan de band van de Wet op de Rijks inkomstenbelasting bet teveel betaalde schoolgeld, in den vorm van Gemeentebe lasting. teruggevraagd en dat verzoek is ook ingewilligd door de Gemeente. Ik heb nooit te weinig belasting betaald en ik twijfel er niet aan of men zal mij in de toekomst ook niet ontzien, (dat behoeft ook niet), maar zoowel a-Is de Wet toege past wordt bij een hoog inkomen, en nog wel progressief, zoowel wen6ch ik ook van mijn recht gebruik te maken in liet tegen overgestelde geval, en geen cadeautjes te doen aan den fiscus. Verder zou ik er dit nog even willen aan toevoegen:" boeren', houdt toch goed boek, een eerlijke, alleszins betrouwbare boekhou ding juèfcJièoJj».- fen eind-inventaris; daar lioudt men aan de Inspectie wel degelijk rekening mede en dat is ook uw eenige wa pen tegen een te hoogen aanslag. Zoo'n boekhouding wordt nagepluisd en onderzocht; dat moet ze kunnen lijden, en ale uw boekhouding juist ie en eerlijk, dan wordt u in het gelijk gesteld. De Inspectie heeft wel middelen om er achter te komen of uw boekhouding in orde is; dan betaalt U niet te weinig. Maar juist tegen een te hoogen' aanslag staat onen machteloos als or verliezen gele den zijn en men geen eerlijke -boekhouding heeft, waarin alles met feiten en getallen te -vinden is. Het scheelt mij alleon over 1921—1922 meer dan f 1100. te veel betaalde belasting, welke ik heb terug ontvangen, niet omdat men "mij zoo maar wilde geloo- ven, maar omdat mijn boekhouding is on derzocht en in orde bevonden. Geachte Redactie, ik zeg u dank voor de verleende plaatsruimte in uw blad, en ver blijf. Hoogachtend. Uw getrouwe lezer, 'A. P. v. d. WETJDEN. SPORT VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. Junioren-Competitie. District Leiden. Programma voor Zaterdag 9 Fcbr. a,s.r Afdeeling A. 3.30 uur: Leiden ILeiden II. Programme*, voor Zondag 10 Febr. a.s.: A f deeling B. 2 uur: E. M. S. II—Leiden III. De Competitieleider. BILJARTEN. De geschiedenis der Leidsche biljartsport. Do biljartmedewerker van „Do Leidsche Sport" geeft in het eersto nummer een overzicht van de ontwikkeling der biljart- sport in Leiden, waaraan wij het volgende ontlecnen. Wanneer men do gescliiedenis van de Leidsche biljartsport nagaat, dan zijn er drio groepen, die deze sport haar huidige betcekenis ih do Sleutelstad verleend heb benen.!. de Leidscho Biljartclub „D.O.S.", de Lisser Biljartclub ..Concordia" en het „Bellevuo'-vijftal. Voegen wij hierbij de namen van den voorz. en secr. van D.O.S., de hoeren M. Kulk en C. A. Burggraaf, dan hebben we de baanbrekers van de Leidsche biljart sport genoemd. De vereeniging „D.O.S." werd den lsten Januari 1919 opgericht en zij begon met het organisceren van wedstrijden zoowel onderling als tegen andere clubs, welke steeds, dank zij de goedo verstandhouding uitstekend slaagden. Leiden telt thans acht biljartclubs. Opnieuw waren het do reeds eerder ge noemde personen, die het initiatief namen tot de oprichting van een Biljartbond voor Leiden en Omstreken en daarvan zijn thans do wedstrijden in vollen gang. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE HAARLEMMERMEER. Overtredingen Vleeschkeuringswet. Gedagvaard zijn een aantal vleesch- keuringswet overtreders uit bet- Lage- land. Nummer één is Joh. v. d. Z., arbeider to Oud-Ade, buurt ZevenhuizenBoek- 'kant. Beklaagde heeft vleesch uit den grond gehaald, dat afgekeurd was en' vernietigd had moeten worden. De getuige, de onder- keurmeester district Leiden, kon zich niet herinneren, of hij het vernietigd had met carboleum. Bekl. zeide, dat het vleesch niets mankeerde- Mej. A. M. F., huisvrouw van der B., geeft een omstandige verklaring, waarin eij zegt, dat zij "alles heeft gezien. Bekl. hoort legen zich wegens den ernst van het feit f 60 of 15 dagen eisolien. De Kanton rechter beloofde rekening te zullen houden met het verzuim van den. onderkeurmeester. 'Joh. v. Z., ook aldaar woonachti-g en ar beider aldaar, staat voor hetzelfde feit te recht, en hoorde hetzelfde eischen nl. f 60 of 15 dagen hechtenis. Joh. P., eveneens te Oud-Ade heeft ook vleesch van datzelfde beest genomen. Bekl. -bekende het feit, maar wilde den Kanton rechter even mededeelen, dat Mej. C. A. M. F., huisvr. v. d. B., schandelijk heeft staan liegen. De Kantonrechter zeide, dat deze juffrouw geen getuige was in de zaak van bekl., doch deze antwoordde, dat de juffr. in de zaak v. d. Z„ heeft verklaard, dat zij P. 's middags als voorbij haar ramen heeft zien loopen, met'eefr teil vleescli. Deze ver klaring had zij ook-tegen de gemeentepolitie Went afgelegd, terwijl "bekl., drie dagen na dat het vleesch uit den grond was gehaald, het naar huis heeft gebracht, en de juf- frouf er niets van gezien heeft. Eisch tegen b'ekl. f 60 of 15 dagen hechtenis. C. B. te Oud- Ade, heeft de koe ge slacht. De Kantonrechter vroeg of hij des kundige is. Bekl. zegt weinig verstand van vleesch té 'hebben, maar. wel weet hij. dat het best was. en niet gecarbolineerd. Bekl. rijwielhersteller. Eisch f 60 of 15 dagen. Thans heeft zich te verantwoorden W. S., landbouwer te Oud -Ad e. De koe, die de vorige beklaagden' hebben verdeeld, was 'begraven bij genoemden landbouwer. Deze landbouwer heeft zich to verantwoorden, dat hij het. vorige jaar een schaap, dat verdronken was, aan den keuringsdienst" ont trokken heeft. Beid. ontkende, hij wist van geen schaap af: wel kan er een te water geweest zijn. Als getuigen worden gehoord F., v.d. Z. en P. v.d. Zdie zeggen van niete te weten. Verklaringen aan de politie Went godaan ontkennen zij geheel. Ook mèj. F. d. B. weet niets. Verschillende malen werden de getuigen door den Ambtenaar en den Kantonrechter gewaarschuwd en gewe zen op het gewicht van den eed. 'Allen be vestigen de volle 'waarheid te hebben ge- wDe Ambtenaar wijst er op, dat de waarheid verzwijgen, ook een: valschen 'eed doen is. Beklaagden zeiden, dat het afgunet 8 an dat een der buren, die van een koe. welke bekl. had geslacht, niets had gehad, wijl bekl. van gedachte was, dat deze, wijl hij pas een varken had geslacht, daaraan genoeg had. Daarom heeft hij uit afgunst beklaagde in moeilijkheden gebracht, over een schaap waar hij niets van weet. De Ambtenaar vraagt, hoewel overtuigd zijnde, dat in deze zaak iets niet in orde is, vrij spraak, daar het wettig bewijs niet geleverd is. De Kantonrechter wijst op den vrijspraak eisch, omdat het wettig bewijs niqt is gele verd. Hij is ook van meening, dat deze zaak niet in orde is. Uitspraak over 8 dagen. Jae. LI., voorheen sigarenfabrikant te Lei- muiden, sigarenmaker te Nieuw -V en ne p, heeft, in zijn fabriek drio personen langer dan den vastgestelden tijd laten wer ken. Bekl. zegt, dat het noodzakelijk was, daar het werk af moest., ook wegens zijn financieelen toestand. Eisch 3 maal f 3 of 3 maal 3 dagen hechtenis, uitspraak 3 maal f 2 of 3 maal 2 dagen hechtenis. C. A. B., koekfabrikant te Leimuiden, heeft Corn. H. eveneens laten arbeiden na den vastgesteld en tijd. Bekl. bekent; de knecht was bezig met vanillenootjes en deze moesten beslist opgespoten worden. Het was zeer druk voor de Kerstdagen, en bekl. had een zieke onder het personeel. Ook had be klaagde geen goede arbeidslijsten. Eisch 3 maal f 4 of 3 maal 4 dagen en 4 maal f 3 of 4 maal 3 dagen hechtenis. Uitspraak over een week. -1- Buiten!. Bepichten i:~Mijnramp in Minnesota. '4 2 mijnwerkers verdronken. Bij een overstrooming in een mangaan- ertsmijn nabij Crosby zijn 42 mijnwerkers verdronken. j| :-'Zj.'r-iils. I - V-- Een mijngas-ontplofiing in Silizië. Reeds tien 1 ij kon geborgen. Volgens berichten uit Breslau heeft bij Hausdorf in het kolenbekken van Wal- denbnrg, een hevige mijngas-ontploffing plaats gehad, waardoor 30 mijnarbeiders werden ingesloten. Tot nu toe werden 10 lijken geborgen. I Een sovjet-gebouw te Charkof ingestort. Talrijke do oden en gewonden. Het commissariaat van voedselvoorzie ning te Charkof, een gebouw met talrijke verdiepingen, is ten gevolge van een hevige ontploffing ingestort. Tal van personen zijn gedood, terwijl verscheidene bestuur ders van auto's en taxi's, die, toen do ramp plaats vond, voorbij reden, onder het neerstortend puin werden bedolven. De ontploffing werd gevolgd door een feilen brand. Op de zevende verdiopipg verkeerde een aantal personen in doods gevaar eh in bun angst sprongen zij, om aan verbranding ito! ontkomen, uit het venster. Hierbij werden do meesten ge dood. De ruiten van alle gebouwen, bin nen con straal van versohoidene hond*, den meters, sprongen door de hitte vlammen. Vijf arbeiders door een rangcerloconiotin gedood. Te Czenatoohau (Polen) werd een grc, arbeiders, dio bezig was met het ruim! van sneeuw van den spoorweg, door rang e e rl o c o m o tdef verrast, ton gevolge waa Van vijf arbeiders werden gedood. Hevige sneeuwstormen In Joego-Sla\ië, Tengevolge van geweldige sneeuwsfc; men, moest in het Zuidelijk deel van Joe* 'Slavic bet spoorwegverkeer worden slor> gezet. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken Th. F. Derriks, Warmon d. Gur. mr. W. J. de Jonge. BURGERLIJKE STAND De stand in den Leidschen Biljartbond is op 1 Februari als volgt: Afd. I A. gespeelde ge-wonnen boog s te ten name oogste ten name partijen partijen serie van movenne van D. O. S. I 50 27 42 Verstraaton 11.10 Pardon. R. A. V. I 50 24 63 v. d. Hulst 16.66 v. d. Hulst Flora I -49 24 27 P. v. d. Voort Sr. 8.33 P.v/d Voort Sr Excelsior I (Lisse) 49 24 39 C. Duivenvoorde 9.09 Mastenbroek Afd. I B. De Pool I 48 30 27 Ivulk 5.26 Do Roo D. O. B. I 50 23 33 Tesko 8.33 v. d. Berg De Bengel I 41 19 •48 Beuk 10.50 Beuk. Excelsior I (Wass.) 42 18 28 v. Egmond 7.64 v. Egmond. Afd. IIA. D. O. S. H 50 34 18 Aalbersberg 4.20 Aalbersberg 1923 I Beukenkolt 4.20 Aalbersberg 48 25 17 Nieu wend ijk" 3.84 Rijnsburger Concordia I 48 21 26 Huis 3.03 Huis Excelsior II (Lisse) II B. 50 18 18 Th. Duivenvoorde 4.35 Th. Duivenv. Excelsior II (Wass.) 50 38 18 Nije 4.00 De Gast De Pool II 25 8 18 Renee 3.84 v. Wijk Concordia II 25 4 13 Beuk 2.27 Rooyakkers. v. Tuyï 2.27 Rooyakkers. III A. D. O. S. III 48 34 19 Huy 4.34 Vos. 1923 II 42 22 12 Rooyakkers 1.92 Duffels. De Pool III 47 22 14 Miocb 2.42 Renee. Do Bengel III 42 12 17 Labordus •2.17 Hurk. III B. D. O. B: II' 20 13 16 Van Os 3.44 Van Os Excelsior III (Wass.) 20 7 19 Boef 2.50 Boef Flora II VOORSCHOTEN. Geboren Geertruida, dochter van 1 Pos en J. M. de Groot Antoon Bareöl zoon van J. H. Bremer en H. Prins j 'hannes Wilhelmus, zoon van M. Schram en C. M. van Breekt. Ondertrouwd: W. van Koevelaak J jaar en H. C. Halm 35 jaar T. J. F. Boó ma, 22 jaar en J. F. Busman 22 jaar h Vlasveld, 40 jaar en J. van der Lu'bbe. 34j, Personen te Leiden gevestigd. J. C. Blok, korporaal schrijver, Maric kustwacht Mej. A. M. Kriboo, verpleeg ster, Rijnsburgerwe-g 3 H. J. M. L. Spï zen en gezin', onderwijzer, Tulpenstraat Mej. E. Dorland, verpleegster, Rijm gerweg 3 W. J. H. Ros en gezin, filial houder, Haarlemmerstraat 255 E. M. Vei haegh, Heerenstraat 118 J. van Uldei S-t. Joriss-teeg 35 Mej. M. Stijger, hui- houdster, Noordeinde 49 Mej. M. A. Ja dienstbode, PJantage 5 P. Catoen zin. machinebankwerker, v. Speijkstraat Mej. N. Warmenhoven, Langebrug 61 Mej. A. M. Plomp, dienstbode, Riin- Sehiekade 114 J. Bak, korporaal kok rinekustwacht. E. J. H. Senijter, Nipun Rijn 72a Mej. M. B. Bezembinder. Las mermarkt 36 J. M. Grabiin. teekeuaii Haarlemmerstraat 283 Mej. E. Qualnwm dienstbode Maria Gondastraat 43 Me, A. M. C. Hannaart, huishoudster. Ri; Sehiekade 71 Mej. .T. Sterk, dienstbode Hooigracht 40 Mr. H. J. Biegel, advoc.u Houtstraat 4 Mej. N. v. d. Plas Zoetei- woudschesingel 65 H. Foks, boekhouder Heereugracht 78 Mej. Wede. H. A. J. Prontde Koi't en gezin, Bilderdijk J. P. de Vries en gezin, Gasstraat 7!) A. Nagtegaal. Betonwerker. Rijnziclitst' 16 Mej. J. O. van Leeuwen, Hoogc "M-vjc! weg 26 P. A. W. Bohcmen. ehatttm, M. Moonstraat 14a Mej. J. Brugman!: Heerenstraat 20 Mej. J. van Heumec dienstbode. Kort Rapenburg 10a Mej.E Anema, Terweepark 5 Mej. A. Fabic-, Plantage 5 G. H. J. Kars. administrate Hoogewocrd 88a- D. J. Mulder, korporai' Doelekazerne A. J. Berman, secretary zendingsdii'ectie, Marcdijk 161 G. K. en gezin, landmeter bij het Kadaster, Plani Personen uit Leiden vertrokken. Mej. J. A. Molenaar. Sassenheim, Km laan 40 J. Bakker Weitevreden. C'mr Ind. Peu Tel. G. Spaanbroek. Ant pen, St. Anthoninsstraat 45 Mej. A Wissel, Hoorn. Koepoort weg 96 J. Ki bergen. Arnhem v. Stiehtenhcrstsfiaaf-t Mej. Klein—Van der Smit. Haarlen Schotersingel 29 Mej. J. C.>Tf,°rer<= Haag, Binckhorststraat 21 M?j. .T. 't Zelfde—v. d. Beulc. Haarlemmermeer, ffl legommerdijk 47 J. Mulders, Amsterd: K. du Jardinstraat lfll Mej. P. J. Sr* pens. Breda, St. Janstraat 9 M. C. K Voorschoten. Lcidschestraatweg 7 1 H. C. S. Veldhuis. Rotterdam, Jcnb Fransstraat 23 Mej. D. Blote vogel. Haag, Surinamestraat 6 Mej. L. Nicb?* meier. Den Haag, Riouwslraat 212 -T- Metzlar. Haarlem, Florapark 13 A. V Droste. Den Haag. Weimarstraat 64a —1 J. P. Hoesen. Zntphen, Leeuweriklaan 8 Mej. J. G. di Barlolotti Riinders. Hc-w' Nijmegen. Dorpsstr. 114 II. L"'f, Abh aan den Rijn. Hooflstraat- 9 H. Thnnt Javaux (Frankrijk) F. J. Hagoman, V'1 burg, Loolaan 121 J. F. Kruijt, abut mond. Herv. .predikant Th. J. v. Wi"jl Don Haag, Van der Vcldcetraat 34 - Mi H. G. van R-hoden.. Oecrstgeest. H. Mors" weg 57 P. A. Ohaudron, Den ITaaP randweg 401 P. O. Loof. Amstftl" Wijtenbacbetroat 59II1 Mej. _r Brur.in.gs. Renkum. Dorpsstraat. kerveld, Gouda, Bicekorsmgel no. 1 Kessels! Amsterdam. Wiltekade "to Mej. Th. M. van Noord. Oegslgeest. tb' Morschwcg 42 Mej. IT. E. M. van Sb Rijpwetcring bij Vergeer N. TT. IToto Voorschoten, Steer.onmuur bij Noorden! L'. J. Streefland,- Zocterwoude, "78 W. J. A. Tevnin, Amsterdam. '428 D. Koning. Ha zore w oude. R''':3fU -sve.g 38 'A. Verhoef. Dordrecht to' weg 57 Mej. A. Taschnor, 'Amtoto Miereveldstraat 3 Kb v- d. Nem-, i Haag. Rcihzstraat 91 M. do Gooi.cto sterdam, Marinekazerne H. de r- Den Haa£. Kriteingerstvant 197 <le Jeu, Leiderdorp, Doeatmrg bij ue de Jeu - H. Sclmjuder. TJtreèht, Weer 0.7,'. 31 O. van 't ZoUda. Le.de. Voordorp Mej. L. Fr. 'AMendoro. Haag, Goudeurogeusiraat. .817 v nieér, Den Haag, Grccn&eioioin.". 44, -F-X-

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4