SPORT l DE OLYMPISCHE SPELEN. f De winterwedstrijden ic Chamonix. f Door eon overwinning van Noorwegen iu 'den ski-wedstrijd langen afstand 50 K.M., waarin uit 43 deelnemers do vier Noren eeD, twee, drie en vier aankwamen, heeft Noorwegen thans do leiding gekregen in de totale grcepeering der naties voor de Olympische winterspelen. Do stand is thans: 1. Noorwegen met 71X punten; 2. Finland met 67X* punten; 3 Amerika met 19 punten; 4. Engeland met 14 punten; 5. Frankrijk met 11 pun ten; 6 en 7 Zwitserland en Oostenrijk ieder met 10 punten; 8. Zweden met 9 punten, 9. Tsjecho-Slowakije met 3 punten; 10. Ca nada met 1 punt. Tenzij do Finnen in ski-loopen midden stand en ski-springen voor verrassiugen zorgen, is een eindoverwinning voor Noor- wogen thans waarschijnlijk. ZWEMMEN. Een beslissende strijd. De Amerikaan Johnny Weismuller heeft in den heslissenden zwemwedstrijd over 220 yards den wereldkampioen Duke Kalianamoku (Hawaï) geslagen. Het staat vrijwel vast dat deze tegenstanders ook 'op het as. Olympisch zwemtournooi in Parijs tegen elkaar zullen uitkomen, zoo dat men zich op een geweldigen strijd al daar kan voorbereiden. Nieuwe Uitgaven. „De Pluimvee-liefhebber." "Wij ontvingen van de firma Gebrs. Blonk Graan- en Fouragehandel Leiden en Graan- analerij ,,'fc Hert" te Leidsehendam. 'n fraai ■uitgevoerd boekje, getiteld „De Pluimvee- liefhebber." We hebben met aandacht het boekje door gebladerd. en zijn tot de conclusie gekomen, cat het tal van practische wenken bevat voor pluimveeliefhebbers. Heeds de inhouds opgave wijst aan, dat dit werkje met zorg c:% kimde is samengesteld. In het voorwoord zegt de firma, dat de geregelde relaties, die zij in haar zaak da gelijks met diverss pluimveeliefhebbers heeft, haar heeft doen bemerken, dat bij vele kippenhouders zelfs de eenvoudigste •kennis van kippenhouden ontbreekt. Do firma beoogt door dit boekje den pluimveeliefhebbers eene beschrijving te geven van de diverse meest bekende pluim vee-soorten, tegelijk met een beknopte hand leiding voor de verzorging en huisvesting yan hun pluimvee. Dat dit doel zal worden bereikt behoeft, Idunkt ons, geen betoog. Dat het don relaties dei* firma als zooda nig ten goedo kome U 'ftECHTZAKEH KANTONGERECHT TE HAARLEMMERMEER. C. L., in dienst bij den heer C. van "W., houder van een auto-garage te L i s s e, heeft aan den Inspecteur der Arbeidsin spectie geen inlichtingen willen verstrek ken, zich er op beroepende, dat hij in de diensturen van zijn patroon niet te spre ken is. Beklaagde is niet verschenen. Eisch f 20 of 20 dagen, uitspraak f 10 of 10 dagen H. v.. d. H., aannemer te Amsterdam, heeft voor Jac. Koek. te Ou de-W et e- r i n g. geen zegeltjes willen plakken.. Be klaagde, die niet verschenen is, wordt ver oordeeld conform den eisch tot f 3 of 3 dagen. A. H. v. B., arbeider te N i e u w-V e n- n e p, staat terecht wegens overtreding der Drankwet; het schenken van hier zonder daartoe de vereischte vergunning to be-, zitten. Beklaagde, die aanvankelijk ont kent. komt op aanraden van den Kan tonrechter op zijn ontkenning terug. Als getuige werd gehoord zekere M., ook wo nende aldaar, die verklaarde bier aldaar gekocht te hebben. Hierna ziet de ambte naar er van af de verdere getuigen en ge tuigen a décharge te hooren. Eisch f.40 of 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. A. de B., endernemer van een vracht- autodienst AmsterdamHoofddorp, heeft in den avond van 5 Dec. j.l. het verkeer in gevaar gebracht. Een ijzeren staaf hing zoodanig huilc-n den wagen, dat een per soon dezen tegen het hoofd kreeg en een wonde bekwam, die door een dokter moest worden aangehecht. Bekl. zegt, dat het een 'ongeluk is, dat geheel huiten zijn weten is geschied. Beklaagde wordt conform den eisch veroordeeld tot f 8 of 8 dagen. Ingezonden Stukken [Bui.en verantwoordelijkheid der Redactie) Geachte Redacteur. Gelieve ons een'ge plaatsruimte af te staan, naar aanleiding van uw verslag der vergadering gehouden te Gouda van wege de Federatie van afdcelingen der Ho!!. Mij v. Landbouw en L. T. B. in zake Verzekering Slachivarkens, gepresideerd door den heer Burgemees- ■ter van Oost hui zen. Ten eerste wilde wij dezen Voorzitter 'opmerkendat hij schromelijk overdrijft, daar hij durft beweren, •«lat slagers-fondsen f2.—, f 5.—f7.50, ja zelfs f 10.Fondsgeld vragen voor één varkon, terwijl ohs niet één fonds bekend is, dat meer neemt dan f2.voor een lijn varken en f 3.— voor zeugen, welke bedragen voor wat betreft Leiden en Haarlem met 1 Febr. a.s. tot f 1.50, voor alle varkens, dus ook voor z e li fe en worden teruggebracht. Verder lezen NTij dat de Voorzitter uit statistische gege- ,\eik?, van boeren-slachtfondsen weet, dat fci risico maar f 0.50 is per binnenlandsch varken. Hier willen wij opmerken, dat ons niet één boerenfonds bekend is hetwelk varkens verzekert. En als genoemde heer nu zoo overtuigd is, dat de schade werkelijk slechts f0.50 bedraagt, waarom geeft hij dan den boeren niet den raad, zelf het risico te dragen in plaats te gaan herverzekeren bij een ander, want dan hielden de hoeren de andere f 0.50 ook in den zak. Maar dat durft onze lieer Burge meester toch niet aan, daar hij bang is, dat er nog wol eens een navordering zou kunnen komen. Doch dit vloekt toch tegen elkaar? U weet zeker, dat het risico maar f0.50 is en voor fl.per varken durft li het niet aan. Dit wordt dan zeer raad selachtig. Neen, heer Burgemeester, wij willen van dat fonds geen zaakje maken. Dat heeft Leiden ruimschoots bewezen, daar Leiden ruim 15 jaren do hoeren de helft van de gestelde pronr'ie liet betalen, en de andere helft moesten de slagers hij- passen. Na dien tijd is dit anders gewor den en heeft da boer alleen de premie be taald naar verhouding de varken spr ij zen, want daar gaat het hij een fonds om: wat kost een varken? welk verlies hebben wij op een afgekeurd varken of onderdeelen van een. varken? En nu heeft Leiden zich altijd op het standpunt geplaatst van het fonds geen spaarkas te maken maar den leden de schade in zijn geheel 100 pet. te vergoeden, wat niet meer dan recht en billijk is daar er toch altijd nog schade overblijft, omdat men niet altijd direct of tegen denzelfden prijs kan terug koopen, hetgeen door afkeuring werd ont nomen. En daar zal het nu om gaan, dat wij niet afhankelijk willen worden van een of an der boerenfonds, wat dit ons wil vergoeden, en wannecr. Want het litgt er toch over-duidelijk op, dat wanneer dat boerenfonds geen winst kan maken, het verhaald wordt op de nitkeermgen aan do slagers. Want een fonds hetwelk eene her verzekering aanneemt, wil er aan verdie nen (dat is natuurlijk) en van de boeren valt niets meer te verhalen, en dat voelt de heer v. Dam die genoeg met den Leidschen toestand op de hoogte is ook wel. Dat getuige zijn vraag die hij op deze vergadering stelde. Daarom nog eens, heer Burgemeester, niet om financieele redenen maar omdat wij onzen leden de werkelijke schade, welke zij hebben, willen vergoeden, wil len wij ons eigen assurantiefonds voor varkens behouden. Wij willen ons werken van bijna 25 jaar maar zoo niet overboord werpen. Dankend voor de verleende plaatsruimte verblijven wij Het Bestuur der Leidsche Varkensslaehfers-Vereen. afd. Assurantiefonds. Leiden, 30 Jan. 1924. %JIT DE OMGEVING" ALPHEN AAN DEN RUN. „Nederland en Oranje" De Schiet vereniging „Nederland en Oranje" hield dezer dagen in het schietgebouw, hoek van Boetseïaerstraat, de jaarvergadering. De Voorz., de heer van der Linden, opende do vergadering waarna door secr. en pen- ningm. verslag werd uitgebracht van den goeden toestand der vereeniging. Het le dental bleef constant, terwijl de penning meester zijn boek met een batig saldo kon sluiten en de nummers 10, 35, 44 en 56 der obligation werden uitgeloot, welke in gewisseld kunnen worden aan de effec ten en Incasso-bank, evenals de coupons. De aftredende bestuursleden werden her kozen. Dank werd gebracht aan degenen die in het hijzonder de belangen der Ver eeniging hebben gediend, terwijl waardee- rend gesproken werd over de goede ver standhouding, die steeds de oefenings avonden kenmerkten. Het aantal verscho- tn patronen bedroeg dit jaar maar even tjes 68000 op 16000 kaarten. De vereeni ging houdt nu hare oefeningen 's Vrij dagsavonds van 7 tot 91 uur en Zaterdags van 2 tot 5 en van 7 tot 9L Na de best? wenschen voor het loopen- de jaar te hebben uitgesproken en een op wekking tot meerdere animo voor do schietsport, sloot de Voorz. de vergadering Nog 5 nieuwe leden werden ingeschreven. Verkcsping. Gisteren had ten over staan van notaris R. v. d. Berg de afslag plaats van het winkelhuis- met erf en tuin aan de Hooftstraat. Het perceel in bod gebracht op f 4600, werd niet gemijnd en toegewezen aan den heer Jac. v. Vliet Hooftstraat. HILLEGOM. R. K. Vrouwenbond. Dinsdagavond werd in het Wapen van Friesland de jaar vergadering gehouden van de afd. Hille- gom van den R. K. Vrouwenbond. De pre sidente, Mevr. R. A. Litjens-van den Donk opent de vergadering met den Chr. groet en heet allen hartelijk welkom vooral bij. deze eerste vergadering in het nieuwe jaar. Spr. verheugt zich over de groote belang stelling. De secretaresse leest nu de notu len der vorige vergadering, dio onder dank zegging onveranderd worden vastgesteld. LTit het. jaarverslag bleek de voortdurende bloei der afdeeling. De periningmeeste- resse gaf rekening van haar gevoerd be heer welke bescheiden na controle werden aecoord bevonden, zoodat de penaiingmees- teresse onder dankzegging werd gedechar geerd. Mej. Boot bracht vervolgens verslag uit van de in Nov. te Rotterdam gehouden alg. vergadering van den bond in het Bis dom Haarlem. Do aftredende bestuursle den Mevr. Litjens-v. d. Donk, Mevr. Nie- berdera-Kimman en Mej. Witteman werden met groote meerderheid- herkozen. Ver volgens werd besproken, hoe het le lustrum der afdeeling feestelijk zal worden gevierd, waarna een kleino pauze. Na de pauze hield de heer Dr. Hanrath een causerie over: „Hygiënische wen ken voor het huisgezin", waarin hij wees op alles wat onze gezond heid bevorderen kan of herstellen, bijzon- der de aandacht vestigend op onze goed' ingerichte ziekenhuizen, hygiënische scho len en hoe de wetgever vele nuttige bepa lingen en voorschriften in do wet heeft vastgelegd. Mevr. Litjens dankte den spr. voor diens leerzaam betoog, niet twijfe lend, of allo aanwezigen zullen' daarmede zeker haar voordeel doen. Van de rond vraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gesloten. St. Joseph-Penning. Ofschoon deze steun tot den bouw van een nieuw Gods huis in de parochio van St. Joseph nog maar kort werkt, werd toch reeds een be drag van f 1400 bijeengebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Landverhuring. Ten overstaan van notaris H. Eerdbeck had gisteren op ver zoek der Duinwater-Mij. en Baron van Wassenaer v.. Catwijck, verhuring plaats van eenige perceelen teelgrond, gelegen in do Mient, Wassenaarsche weg en Zuid duinen. Voor goeden teelgrond werden flinke prijzen geboden. Voor de mindere kwaliteit was niet zoo'n vraag. Zoo brach ten do perceelen in „de Mient" en Zuid duinen in totaal f 600 minder op dan bij de vorige verhuring. Personalia. Mej. A. Pannekoek, on derwijzeres aan do O. L. School alhier, is in gelijke betrekking benoemd to Rijns- burg, waarschijnlijk met 1 Maart a.s„ op welken datum de O.L. School alhier wordt opgeheven- Getrokken tulpen. De prijzen der ge trokken tulpen handhaven zich en zijn voor do trekkers zeer bevredigend. Het uitschot, wat in het begin een groot per centage bedroeg, gaat ook minder worden, zoodat do uitkomst steeds beter wordt. Couroune d'or gaat van f5.80 tot 16 08, Flamingo f6.25-f6.40, Cramoisie Bril- lant f 5.10-15.60, William Copland f 10 50—f 12.50, Gele Prins f 5.10-f 5.60 La Reine f2.30-f3.05. Prosperity f 6- f6 90. Ibis f 7.50—f 7.60, Thomas Moore f 5.10M 5.90, Gris do lin f4.80—f5.40. Brand. Bij het oppoken der kachel vatten de kleeron van de bijna 80-jarige ■wed. v. d. B. aan do Commandeurslaan, brand. Zij vluchtte naar huiten. waar haar buurvrouw, mej. de J.. haar hielp met het uitdooven. Gelukkig dat do oude vrouw spoedig hulp hij zich had» anders ware haar zeer waarschijnlijk een groot onge luk overkomen. Het oude mensch woont geheel alleen, wat tamelijk onvoorzich- KATWIJK. Weer terecht. De zoon van den slager K., die eenige dagen zoek was, heeft van uit Erussel van zich laten hooren. Een ge ruststelling dus voor de ouders. Licfdadigheidsloierij. Na_aN°op dcr uitvoering te geven door het R.-Jv. /.ang- koor, ten toto van het Orgelfonds, zal een Liefdadigheidsloterij gehouden ™°rden van eenige prijzen die nog voor dn doel beschikbaar waren. langeraar. Naar Leurder. Maandagavond liad de Bioscoopvoorftellng „Naar Lourdes in het café van den heer D. Ho°geivd>jk plaats, voor een stampvolle zaal, zoodat niet alleen velen zich met een staaup.aats moesten behelpen, doch tevens moes,en worden teleurgesteld. Be WelEerw. heer Meijnema opende met een toepasselijk woord, waarna de voorstelling begon. TV reis, welke in i gedeelten werd vertoond, begint op het Sint Pietersplein te Rome. Dc bezoekers zijn zeker niet teleurgesteld geworden. LVelk een schoone panoramas, door Italië en Frankrijk, het lezen van de H. Mis aan het station, de zegen van deil Kardinaal, bet bezoek van de Proces- s'ecommissio op .het Vatmaan, en het on derhoud met Z. H. Paus Pius XI, kortom alles werd met belangstelling gevolgd Tusschen verschillende gedeelten had een verloting plaats van «en koek. welke f29 35 opbracht. Een prachtige pop werd hij opbod verkocht voor f39.50. Bu do sluiting richtte de WelEerw. lieer Meijne- ma een woord van dank aan onze Wel Eerw. heer kape'aan, voor de medewer king. alsmede aan den heer B. Hoogendijk welke zijn zaal voor het schoone doel be schikbaar stelde, alsmede allen een woord van dank voot de betoonde milddadigheid. Baarna keerde allen zeer voldaan huis- waarts. NI EU WE-WETERING. Aanvaring. In den nacht van Zondag op Maandag ia de draa'brug over de Ring vaart alhier wederom aangevaren. On danks dat het sein onveilig aanwees voer de schipper loch door, met gevolg, dat eenige schade werd aangericht. Zoo werd ook een der lantaarns totaal in elkaar ge varen. Nader zal nog worden onderzocht hoe groot do verdere schade is. NIEUW-VENNEP. De werkeloosheid. Dezer dagen werd door de vier arbeidersorganisaties in het Hotel van Mej. de Wed. Stapen alhier een vergadering gehouden, waarin werd beslo ten,0 dat de vier penningmeesters der orga nisatie, waaraan toegevoegd werd het be stuurslid P. Dol, een onderhoud zullen aan vragen met B. en W. van Haarlemmer meer, ten einde verandering to krijgen in den 'toeslag en de steunregeling, welko unaniem t? laag en onbillijk werd geacht. NOORDEN. Boerenleenbank. Morgen wordt in 't Café van do wed. F. Nieuwendijk alhier een buitengewone ledenvergadering gehou den van de Coöperatieve Boerenleenbank voor het benoemen van een kassier. Bestuur en Raad van Toezicht dragen voor de echtgenoote van den overleden kassier mej. de wed. J. van don Berghe. N0CRDWIJKERHOUT. Prijsjasscn. In het café „De Toe komst" alhier was het Maandag een wed strijd in het prijsjassen. Dat er veel ani mo voor is, bewijst wel het aantal deel nemer-:, n.l. 32. Er heerschte een prettige opgeruimde stemming onder de deelne mers. De uitslag was als volgt; lo prijs: elk 35 pond carbonado C. Warmenhoven on A. Kaptein; 2e pr. elk 3 p. *carb. Jac. v. Dam en H. de Kan; 3e pr. elk 25 p. carb. P. Heemskerk L.Pzn. en C. Duiven- voorder Jac.zn.; 4e pr. elk 2 p. carb. E. Bakker en M. Kaptein; 5e. pr. elk 2 p. carb. C. v. Dam en P. Duivenvoorde!6e pr. elk 2 p. carb. M. Bergman en P. van der Raadt Azn. St. Barbara. De St. Barbara-vercenf- ging hield in hc-t café „De Zwaan" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Brama, opende de bijeenkomst met den Christ, groet en verwelkomdo dc talrijke aanwezigen. De notulen der vorige verga dering werden vervolgens gelezen en goed gekeurd. Uit het jaarverslag kunnen we mcdedeelcn, dat het ledental was gestegen lot 245, waarvan 127 mannen en 118 vrouwen. Door de leden werden 19 overle denen grafwaarts gedragen, waarvan 7 lid der vereeniging waren. Vervolgens finan cieel verslag over liet afgeloopen jaar. De inkomsten bedroegen f 426.70 en de uit gaven f324.72, zoodat er een voordeelig saldo was van f10198. Het bezit dei Vereeniging bedroeg op 1 Januari j.l. f300. Hierna was aan do orde do verkie zing van bestuursleden wegens periodieke aftreding. Op voorstel van den Voorz. van don R.-K. Volkshond, werd de heer A. Brama.bij acclamatie tot voorzitter herko zen. Eveneens werden de 2c secr., de heer J. van Gijlswijk. do 2 commissarissen, de heeren Jac. Nulkes en J. Zwaan bij alg. st. herkozen verklaard. Van do rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Op voorstel van een der aanwe zigen werd het salaris van den voorz. verhoogd van f 25 tot f 50 per jaar. Door den Voorz. van den Volkshond werd er op opgewezen, dat liet wenschelijk zou zijn, wanneer het bestuur van St. Barbara ook lid van den R.-K. Volkshond was. Rel be stuur zegde bespreking toe. Hierna slui ting op de gebruikelijke wijze. Na de ver gadering liacl een zeer mooie verloting van kleedings tukken. plaats, die tot ieders genoegen verliep. ROELOFARENSVEEN R. K. Tuinders-Patroonsver. Dinsdag avond werd iu de Paneratiuszaal de jaar vergadering gehouden van de R. K. Tuin- ders-patroonsvereeüiging „St. Benedic- tus" alhier. De vergadering was slecht be zocht Slechts 27 leden vulden de zaal. De Voorz.. de heer N. v. d. Meer, opende de vergadering en heette alle aanwezigen, in- zonderhid den geest, adviseur, ven harte welkom. Spr. hoopte, dat het jaar 192 a voor de tuinders en hunne gezinnen een voorspoedig jaar mo«ge zijn. ervolgens herdacht spr. in zijn openingswoord het overlijden van den heer J. v. d. Meer, voorzitter van de veilingsvereoniging, dio tevens lid van deze. vereeniging was. Spr. schetste hem als een man van greote- werkkracht in het vereenigings'cven. Hij hoopte, dat zijn nagedachtenis steeds bij de leden in eere zal worden gehouden, en hij beval den overledene in aller gebed aan. Door den secretaris, den heer de Jong, werd voorlezing gedaan van de no- tu'en, welke onveranderd werden vastge steld. Hierna bracht de secretaris het jaar verslag uit, waaruit bleek, dat hel jaar 1923 voor detu'aders over het a'gemeen genomen een gunstig jaar is geweest. ^Een succes is voor de tuinderij, bloembollen en bloemencultuur geweest de in het afge loopen jaar gehouden tentoonstelling. Ve len hebben kennis gemaakt met de Veen- sche cultuur, hetgeen in de" toekomst den tuinders zal ten goede komen. oorts was op 23 November opgericht de kring Roe- lof ar ends veen van de tuindersvakgroep in den L. T. B. Het jaarverslag werd dan ook ondc-r applaus en dank vastgesteld. De penningmeester, de hoer N. Bakker, bracht zijn finanticel verslag uit, waaruit bleek dat de ontvangsten hebben bedragen f 452.30 en de uitgaven f 453.46, alzoo een nadeel'tg saldo van f 1.16. Door don Voor zitter werden do heeren Bakker en v. d. Meer aangewezen tot het nazien van de rekening. Bij monde van den heer v. d. Meer werd aan de vergadering medege deeld. dat boeken en bescheiden volkomen in orde waren bevonden. Aan de orde was Bestuursverkiezing wegens periodieke af treding van de heeren N. v. d. Meer, C. vaff Berkel en G. J. van Leeuwen. De Voor zitter deelde «mede, dat de heer C. van Berkel niet meer in aanmerking wenschte te komen voor een bestuursfunctie. Een der leden stelde voor de andere twee hee ren bij acclamatie te benoemen, hetgeen algemeen werd goedgevonden. In plaats van den heer C. van Berkel werd gekozen de heer G. Heemskerk, die zijn benoem ng aannam. Hierna kwam aan de orde be spreking collectief arbeidscontract 1924. De Voorzitter deelde mede dat het be stuur van de arbeidersvereniging vrijwel aecoord gaat met den inhoud van het con tract zooals dat voor 1923 gold. Evenwel wenschto het bestuur dier vereeniging een bepaling in het contract, dat, wanneer het contract door een van heide partijen niet drie maanden vóór den afloop schriftelijk was opgezegd, belcontract weer voor een jaar stilzwijgend zou doorloopen. Dit voorstel vond weinig bijval. Besloten werd jaarlijks vier maanden voor den afloop van het contract weer te vergaderen, ten einde over de al of niet continueering te spreken. Voorts hesprak het bestuur nog de opneming in het contract van de rech ten van de patroons. De heer Bakker lichtte het voorstel nader toe. Besloten werd biervoor een passende redactie sa men te stellen. Vervolgens werd nog lang en breed besproken de kindertoeslag. De arbeiders zullen 1 pet. van hun loon af dragen voor het kindertoeslagfonds en de patroons zullen hunne medewerking ver kenen om die gelden to innen. De adviseur gaf nog eens kort maar duidelijk weer den geest van het voorstel. Besloten •word ook hiervoor een passende redactie te zoeken en op te nemen in het contract. Op do jaarvergadering van de tuinders- vakgroep, welke te Haarlem zal worden gehouden, zal worden voorgesteld de af-i schaffing van den Zomertijd en wijziging van do wet op de Inkomstenbelasting, be treffende do inkomens van personen, die in het bedrijf van hun ouders werkzaam zijn, waarvoor geen aftrek mag plaats hebben. Tot afgevaardigden werden geko zen de lieeren Huigsloot en Bakker en tot plaatsvervangers de heeren W. v. d. Zwet en D. v. d. Zwet. Tot slot werd nog' mede gedeeld, dat het jaarboekje van den bond tegen betaling van f 0.10 bij het bestuur verkrijgbaar is gesteld. Ook werd nog be sloten indien do kas zulks toelaat eenigo aandeden te nemen, groot f 25.tot steun van den bond, die voor een tekort staat. Ook zal bij de leden worden rondgegaan voor een kleine gift, ten einde, te komen tot den aankoop van een honds vaandel. Hierna werdd de vergadering onder dank aan de leden voor hun opkomst door den Voorz. met den christelijken groet geslo- ten. 1 RIJPWETERING. Te water. Dezer dagen geraakte do hoer F. F. van Nieuwe-Wetering, doordat hij voor een wagen moest uitwijken in de Piijpwetering te water. Het ongeluk is te wijten aan don slechten weg, waarin ge- noemde heer met z:jn rijwiel bleef steken. Hij wist zich evenwel spoedig te redden, maar zijn porteononna'e, inhoudende een bedrag van ongeveer f 20.moest hij in de wetering achterlaten. WARMOND. D. E. L. Door de onderlinge glasverze kering ,.D. E. L." hier ter plaatse werd on der voorzitterschap van den heer J. TTifc den Boogaard (de voorzitter de heer J. H. van Eginond was verhinderd) de algemeene jaar vergadering gehouden. De vergadering was slecht bezocht ondanks dat de be langstelling voor de vereeniging maar aldoor blijft groeien, daar het ledental met een vijfde toenam, wat de beste verwachtin gen geeft voor de toekomst. De notulen en het jaarverslag door den Secretaris, den heer L. Oudslicom. voorge lezen, werden goedgekeurd, en dezen werd voor zijn werk dank gebracht. Als leden van bestuur werden de aftreden den do heeren Jac. Sehavemnfcer en L. On 1 chcorn me: algemeene stemmen her- korenf Van de Un-rUe V ve antwoording wa ren de eindcijfers vorr ontvangsten f 115.-- voor uitgaven f 10.75, zoodat het saldo bedroeg f 104.25. Ofschoon het vorige tekort nu flink weg gewerkt is, meende het bestuur toch do reeds geheven premie van f 0.50 per vierkan te meter te moeten handhaven, daar met de toename van het ledental ook de grootere risico een grootere reserve billhkt. - Algemeen was men van gevoelen, dat de premie zeer matig is. waarom met alg. st. het bestuursvoorstel werd aangenomen. Met een opwekking om jot nog groot eren bloei der vereeniging steeds propaganda te maken en nieuwe led.en aan le brengen ep dc mcdedeeling dat Jieein Februari de kwv tnntiën voor de premie over 1924 zullen worden gepresenteerd, sloot de voorzitter dc zeer geanimeerde bijeenkomst. WOUBRUGGE. Verg. van kaasprcdsicenien. Do afd. Kaasproducenten vergaderde m de Reent- kamer van het oude Rechthuis alhier. I)o Voorz., de lieer van Dam, hieul een inleiding en toelichting over „Be huidige verzekering van varken;,", - en plan oir.ua slachtvarkens te verzekeren 'egen f 1 per varken, zonder risico of andere vcrplic.i- tingeri, een plan dat in Noord-Hol .and mot goed succes slaagde. Een breede discussie volgde op deze in leiding en van alle zijden 'werd de zaak bezien, waarna met alg. st. besloten werd; die actie te steunen door deelneming en teekening der lijsten. Do verwachting is. dat alle veehouders, zoowel hier als te Hoogmade, «ch zo. en aansluiten. De niet aanwezigen zulkm spoedig door een der leden der afd. wor-, den bezocht. Portretten-verzameling. De verza meling portretten van onze vroede vade ren en andere vooraanstaande mannen uit onze gemeente is weder met een yer- meerdord, ditmaal onze °u^el^oud(£ Joannes Martinus van der Vo0™- twee na zijn de vier groote verzamellijs- ten gevuld. ZOETERMEER-ZEGWAARD Excelsior". Voor oen volle zaaljat je" R. K. Tooneel-Club ..Excelsior allner Dinsdag 1.1. haar eerste Winter-UJvoennï Mei zehero spanning hebben wil dh a voering van „De Hoed van Italiaanse! Stroo" tcgpmoet gezien, van meening, men met oen dergelijk stuk aan le dur- ven zich zelf wel wat overschatte Nadat de Voorzitter der R. K. Midden stands-vereenigtng „do Hanze do v Well de aanwezigen een hartelijk wei kom had toegeroepen do hoop kende, dat vele nieuwe eden tot de Hannt zouden toetreden, opende do We l.erw. Heer Kapelaan Heij.ien den. avond enwe- zocht den aanwezigen de H. K. Toon club zooveel mogelijk in woord en daad 1"lnk spanning begonnen wij den avond, maar woldra bleek, dat de Vereeniging vol komen voor haar laak hernkend wa Zonder uitzondering hebben alle mirt» spelers zich over t algemeen va beste zijde laten zien. Li werd - vlot gespeeld en er werd door het pubheï dikwijls daverend gelachen. Als uitblinkers zouden wij wil en n men de heeren C. Moors, W Pielm^i Opstal en Gebr. v. d. Burg, spel en type onverbeterlijk, cn menigmaal een flink applaus in ontvang t0Een ieder zouden wii aanraden Doi'.W dag a.s. naar Veelentaf to gaa eerste bezorgt U zich een genoege^ avond en U steunt de goede zaak.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4