r VOORHOUT. Keuringsdienst. De keuringsdienst \an -waren in district Leiden, heeft in 1923 in deze gemeente de volgende werk zaamheden verricht. Op 't laboratorium werden 172 en ter plaatse 1446 monsters onderzocht. In 21 gevallen had proces- verhaal of waarschuwing plaats; 9 mon sters werden wegens toestand, afgekeurd; 39 winkels werden bezocht. Wering Schcclverzuim. De Commis sie tot wering van schoolverzuim verga derde in 1923 8 maal; 22 personen wer den opgeroepen voor de commissie te ver schijnen, waaraan er 6 gevolg gaven. In- plaats van P. A. Damen werd P. J. v. d. Hulst tot lid benoemd. Als voorzitter fun geerde H. G. Langeveld. WOUBRUGGE. Extra bedeeling. Van de jubileumfees ten was ruim honderd'gulden overgeble ven. Het plan bestond om dit hij een ijs- feest te verdeelen onder de behoeftigen. Hoewel door den dooi*het feest niet door ging, heeft imen het bdrag toch» verdeeld onder de behoeftigen in de gemeente. Ieder gezin ontving spek, rijst, erwten en boonen tot een bedrag van f 2.20. Ongeluk. De heer W. "VV.j smid. al hier, had het ongeluk bij het snoeien van zijn boomen, te vallen en brak daarbij twee zijner ribben. Keuringsdienst. In het afgeloopen jaar zijn alhier en Hoogmade door den Keuringsdienst 1559 monsters onder zocht; 8 afkeuringen van waren hadden plaats, terwijl 145 monsters op het labo ratorium onderzocht moesten worden. Gemengde Berichten. De moord te Culemborg. Er is gisteren, in verband met den moord te Culemborg, weer iemand gearresteerd, juist op het oogenblik dat hij in den trein naar Utrecht wilde stappen. De man is ge vankelijk naar Tiel gebracht. De gastrande stoomtreiler „YM 5". Men was nog steeds bezig aan het vlot brengen van den op 12 October 11. op het zee strand nabij Wijk aan Zee gestrande stooni- treiler „YM. 5''. Aanvankelijk werd hier aan gewerkt door de firma- van der Tak te Rotterdam en later door de ondernemers Taat van Katwijk en Kruit van Leiden, wel ke hebben getracht het vaartuig vlot te brengen met behulp van springstoffen. Thans staa-t echter vast. dat het vaartuig Wegens een ontstane lekkage niet vlot kan worden gebracht-. Onze Nederlandsche zee kust zal dus een wrak meer tellen. Noodlottige val. De 45-jarige heer M. T., steenkolenhande laar aan den Achterom te Breda, die dezer dagen, doordat hij van een ladder viel, ernstige verwondingen bekwam aan lioofd en been, is Zondagnacht aan de gevolgen overleden. Drie woningen afgebrand. Te Enschede is Zondag een blok van drie woningen in dc Kolanderstraat, eigendom van den heer Ivellerhuis, waarin resp. een vleesohwinkel. sigarenwinkel cn kantoor, af gebrand. De brandweer wist de belende perceelen te behouden. Brand. Te omstreeks kwart- over vier brak giste renmiddag brand uit in een bovenhuis aan de stille zijde van het Rokin, te Amsterdam, waarin gevestigd is een opslagplaats van de N.V. Brussel", een firma handelende in kleeding en bont. Spoedig had de brandweer het vuur ge- bluscht, maar toch brandde nog de geheele bovenverdieping uit en werd het daar aan wezig"? goed een prooi der vlammen. Op dit drukke middaguur trok de brand groote belangstelling van de zijde van het publiek. Het geheimzinnig geval te Delft. De heer J. G. Victor te 's-Gravenhage, zegt in de D. Crt.. dat hij een zelfde me dedeling als de heer D. te Delft heeft ont vangen. echter niet uit Spanje, maar van eenige heeren hier uit het land. Deze heb ben opdracht gegeven, om die waarde te Delft op te sporen, doch juist de teekening ontbreekt (welke de lieer D. van zijn Span jaarden heeft gekregen. Red.). Ik stem toe. zegt hij, dat dergelijke ge vallen altijd wel veel weg hebben van sprookjes, docht een mogelijke combinatie van beide feiten is bestaanbaar. Verkeersongeluk. Zondagavond reed de auto van den hècr K. te Gouda, bestuurd door den chauffeur E., in razende snelheid over den Rotter- damsc-lien dijk. De chauffeur moest, naar hij later beweerde uitwijken voor een kinder wagen, raakte met het achterwiel het huis van den heer IJssel de Schepper en werd 1(3 Meter verder tegen een schuur geslin gerd. Hij werd aan het hoofd gewond. Twee inzittenden, blijkbaar niet gekwetst, verdwenen spoedig uit bet oog. De auto is geheel vernield. Door de politie werd pro cesverbaal opgemaakt. Kaar wij vernemen, verkeerde de chauffeur onder din invloed van sterken drank. «Tel." Aanranding. Toen mej'. A., uit de P. C. Botlistraa-t te Gouda, zich Zondagmorgen omstreeks 6 uur ter kerke zou begeren', werd zij op den Graaf Florisweg door een individu aange rand. die geld van haar eisehte. Doordat hulp kwam opdagen, nam de aanrander de .Vlucht. Hij kon eek'er niet gegrepen bor den. Brandstichting. De timmerman J. Z.. en de mandenmaker P. H. beiden uit Huizen, zijn Zaterdag avond om half één bij hun thuiskomst in hun huisje te Blaricum gearresteerd. Er was in dit huisje, gelegen aan de To- fcenlaan 213, om 8 uur des avond brarnl uit gebroken, welke echter spoedig gebluscht werd. Bij onderzoek bleek, dat op de vloer een bed, dat in petroleum gedrenkt was, lag, waarop vier stoelen waren geplaatst. Boven dien waren nog andere meubelen met pe troleum overgoten. De beide verdachten hadden om half drie des middags het huis verlaten, terwijl de werkster om vier uur was vertrokken. De laatste verklaarde aan de politie, dat zij den sleutel in het z.g. kattegat had ge legd, terwijl gebleken was, dat bij het uit breken van den brand de sleutel in de deur stak. De inboedel van Z. was verzekerd voor een bedrag van f 10.500, wat nog al hoog ge noemd werd. De hor.der.-verclftiging te Apeldoorn. Met betrekking tot de reeds gemelde ge vallen van opzettelijke vergiftiging van hon den te Apeldoorn, verneemt de „Tel." nog, dat, voor zoover bekend, het aantal door strychnine vergiftigde honden negen be draagt. Gebleken is voorts, da-t dr. C. J. Marcus, zenuwarts, Marialaan 3, de dader is. Hij legde met strychnine vergiftigde stukjes vleesch in zijn tuin en heeft dit reeds aan de politie bekend, er bij verklarende, niet te weten, dat de vergiftigende werking van strychnine „zoo vérstrekkend was". De oplichtinq van postkantoren te ;Amsterdam. De directeur van het postkantoor te Am sterdam heeft ter algemeene kennis ge bracht, dat de maatregel, waarbij postwis sels, een bedrag ad f 20 te boven gaande, ook aan de bijkantoren aldaar kunnen wor den uitbetaald, van gisteren af is ingetrok ken. Thans kunnen alleen dan postwissels boven een bedrag van f 20 aan de bijkan toren worden uitbetaald, indien de geadres seerde persoonlijk aan het betrokken bijkan toor bekend is of na indiening van een schriftelijk verzoek waarvoor formulieren aan de bijkantoren verkrijgbaar zijn. Do diefstal te Kampen. In aansluiting op het-bericht omtrent de aanhouding van een Arnhemmer door de recherche te Amsterdam, die betrokken is bij den diefstal in het agentschap van de Nederlandsche Bank te Kampen, kan de „Tel." nog mededeelen, dat deze man thans is overgebracht naar Arnhem, om ter be schikking te- worden gesteld van den Offi cier van Justitie. Tevens vermoedt men, dat hij schuldig is aan de inbraak in *le boterfabriek te Zelhem. Brutale inbraak. In den nacht van Yrijdag op Zaterdag om streeks 2 uur drongen een 3-tal onbekend ge bleven individuen door de stalling de woning binnen van den landbouwer Verhey te Braamt bij Doetinchem. Met behulp van een zaklantaarn werd het huis afgezocht, zelfs de kamer, waar vader en zoon sliepen. De eerste, die wakker werd door het vallen van kleediugstukken, hield zich rustig, doch kon de dieven, die hun gelaat hadden zwart gemaakt, niet herkennen. Deze namen uit de alcoof een kistje, in houdende circa 400 gulden en een spaar boekje groot 500 gulden, benevens een hor loge mee. De vader waarschuwde zoodra zij weg waren den zoon, die de dieven een geweei*s hot nazond. Alleen het horloge werd den volgenden m >rgen in de nabijheid der woning teruggevonden. De nasporingen der politie hadden tot op heden geen suc ces. Straatroof en zakkenrollerij. De laatste dagen hebben zich gekenmerkt door een exliorbitant aantal gevallen van straatroof en zakkenrollerij te Amsterdam. Het politie-rapport vermeldt de volgende gevallen:1 In de Bijenkorf zijn aan een dame een portefeuille met f 25 en 5 Zw. Kr. en aan een dienstbode een portemonnaie, inhoudende f S.-S0 ontrold, terwijl in een winkel" in de Kalvrrstraat een dame op dezelfde manier f 18 kwijtraakte. In de Retiefstraat hebben zakkenrollers een oude truc toegepast. Eeni ge onbekend gebleven jongens liepen tegen een bewoonster dier straat aan en even Ja- ter moest deze tot de onaangename ontdek king komen, dat zij uit haar handtaschje een portemonnaie met f 20 vermiste. Brutale rijwieldiefstallen. Ten politiebureele te Kerlcradö deed iemand aangifte van een diefstal van zijn rijwiel, dat hij heel even onbeheerd voor een winkel had gezet. Even later deed het hoofd van den electriciteitsdienft aangifte, dat zijn rijwiel was gestolen. Hij had het bij andere fietsen gezet aan het politiebureau. Een po litieagent ging toen zijn eigen rijwiel ach ter heb politiebureau zetten. Toen hij het even later wou gaan halen, was het gestolen. Dat was sterk. Tegelijkertijd komt een an dere poliiieag at in hot bureau met een vreemd;:ipg, o .n hij had aangehouden nabij de grens, omdat hij zonder licht had gereden. De bestolen agent herkende aan stonds zijn eigen fiets terug. De dief was een Duitseher uit een naburige gemeente. De recherche toog aanstond op onder zoek uit. De dief zal ter beschikking van de justitie naar Maastricht worden overge bracht. De Rijkspostspaarbank opgelicht. Eenigen tijd geleden verschafte iemand te Zutfen zich een Rijkspostspaarbankboekje, waarop hij f 2.50 zette. Thans is gebleken, dat hij later het bedrag op het boekje heeft vervalscht, waardoor het hem gelukte f 250 van het boekje op te vragen. Met het bedrag is hij spoorloos verdwenen. Hetzelfde ge schiedde te Nijmegen en Deventer, waar op dezelfde wijze de Rijkspostspaarbank voer een zelfde bedrag werd opgelicht. Het ver moeden bataat, dat in «de drie plaatsen de zelfde persoon zijn slag heeft geslagen. „Tel." Gijzeling wegens 0. W.-belasting. De ontvanger der directe belastingen te Arnhem is overgegaan tot het in gijzeling stellen van «ca bela-stingplich tige aklaar, die in gebreke bleef een navordering van oorlogswinst belasting te voldoen. De poes bij de plechtigheid. Zaterdag werd te 's-Hertogeribosch het Badhuis aan de Kemperlandstraat officieel door burgemeester Van Lanschot geopend. Voor het gebouw hadden de_ genoodigden, de medici, leden van den gemeenteraad, on derwij s&utoriteiten, technici, enz. zich in twee breede groepen opgesteld. De burge meester beantwoordde de inleiding van den wethouder van sociale jrerken en was juist aan het woord toen een glanzend zwarte poes rustig over het terrein kwam en voor den "burgemeester bleef staan. De parmanti ge poes trok zich niets aan van de groote vroolijkheid, welke liaar verschijnen, te weeg bracht en kuierde rustig de rijen langs. En de burgemeester gevat, betrok de poes bij de plechtigheid en laschte bij zijn betoog de opmerking in: „Zoo groot is de belangstelling, voor het nieuwe badhuis, dat zelfs de poes symbool van zindelijkheid komt kijken, wat we hier aan het doen zijn," Ingezonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid <ier b k ie) Dd ontbonden R. K. Oraicriirmver. te Leiden. ïn uw hlaet van Zaterdagavond vind ik een kort berichtje, vermeldende dat-de Leidsehe R. K. Oratoriumvereen'gïng ont bonden is. Deze enkele woorden behelzen dan, dat een Roomsch Katholiek stuk werk. wier aan jaren, lang met volharding gearbeid is en welks levensweg, vooral in de eerste jaren, nooit langs rozen ging, ineens ver nietigd is zonder dat do vergadering daartoe gerechtigd was. Immers, de agenda dezer vergadering bevatte als eénig punt „Belangrijke mHe- deelingen" en had- moeten luiden: ..Ont binding der vereeniging". Dan hadden de leden tenminste geweten waarom het ging en waren er zeker niet; zooals nu, circa 40 ledën van de 75'aanwezig geweest. Zelf was ik door lichte ongesteldheid verhin derd de vergadering l>ij te wonen. Ogen wonder, dat genoemd berichtje mij als eeniige nog lid z;jnde oprichter onaange naam trof. Ik protesteer hiermede dan ook ernstig tegen dit overijld cn, ongewettigd bes.lu't der aanwezige ïieden en rei trouw, dat, waar liet Bestuur nog eenigen tijd in functie blijft, het zijn fout zal 'inzien en op zijn besluit terugkomen. Dat de voorzitter om voor hem gegunde redenen niet langer de verantwoordelijk heid wil dragen, is begrijpelijk, maar toch nog geen reden voor ontbinding. Fij had beter zijn lie stuurs functie kunnen neerleg gen. Ik kan mij de teleurstelling van d^n heer Swierstra zeer goed voorstellen. TU- z!ield met de beste 'bedoelingen voor de Oratcriumvereenigirig; mam'hij rndert:id het voorzitterschap op.zjcli, maar moest al heel spoedig zijne idealen in niets zien vergaan. Tot schande van het grootste deel der werkende lieden en niet minder tot bescha ming van Leiden's Katholieke zangers en zangeressen, die zich steeds van de ver- eeiv'g'ng hielden afgewend, moest hij tot dit jammerlijk besluit lcomon. Do hoog geprezen eendracht onder Leiden's Katholieken kan gerust een leje nemen hij de S. D. A. Pwaar wel degelijk een zangvereeniiging kan be staan. Het doet treurig aan, dat een werk van 20 jaren zoo in eens vernietigd kan wor den door de onnadenkendheid van velen. Het moet zeker een erkenning bettekenen van do tallooze moeiten en opofferingen, die de opvolgende Besturmi en zeker wel het laatste, zich getroost hebben! Van harte hoop ik daii ook. dat de leden het verkeerde van limine handel:ngen zul len inzien en op hun besluit terugkomen, tenminste dat hun daartoe de geregenheid geboden wordt. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Uw abonne. J. P. VAN RRFSSEL, Oud-Secretaris „Arti et Religioni". Leiden, '13 Januari 1924. Mijnheer de Redacteur! Het is na eenag weifelen, dat ik de vrij heid vraag, het volgende in uw courant te willen plaatsen. Ik heb geaarzeld, want de zaak, waarom het ging, is geheel door mij gewonnen: De vergadering heeft fiasco geleden, en, naar ik hoor moest eerst de oppositie de deur uitgezet worden, om daarna met al gemeene stemmen de motie aangenomen te krijgen. Hierover dus verder niets. Ik ben er van overtuigd, dat in deze heele qua es tie een persoonlijk de ment domineert. Dat bewijst mij o.ni. een brief van Mr. de Groot, over deze quaestie aan mij gericht welk schrijven hier volgt Mijnheer, Ik heb voor mij liggen een brief door U gete'ekend gedateerd 2G Nov. 1023 waarin U tot tweemaal toe insinueert een débaclc van de Hanzebank in het Bisdom Haarlem, nogwel op grond dat U deze Hanzebank van nabij hebt gadegeslagen*^ Bovendien heb ik voor mij liggen een schrijven van verschillende afnemers van U die zich beklagen over Uw optreden te genover de Hanzebank. Ik ben van af 1 Juni 1023 getuige van de dagelijksche gang van zaken bij do Hanze bank tn meen dus in alle bescheidenheid wel iels meer van den toestand dier Bank te weten dan U, die een blauwe Maandag zaken hebt gedaan met de Hanzebank. Op grond van de wetenschap, welke ik als familielid van ,U. heb, kan ik beweren dat gij een financiecle débacle eerst bij U zelf moet zoeken alvorens voorspellingen te doen ten aanzien van de Hanzebank in het Bisdom Haarlem. Op grond van hetgeen ik waargenomen heb in het interne bedrijf van de Hanze- bank, heb ik het aangedurfd in mijn open brief van 1 December 11. mij positief in gun etigen zin ten aanzien! van de Hanze bank uit te laten. Daarom ook kan ik het n>t dulden dat personen als U die van het Bankwezen geen flauw benul hebben en die bovendien te weinig onderlegd zijn ik heb het ge noegen U immers ook reeds op Katwijk gekend te hebben om een dergelijk in gewikkeld bedrijf te beoordeelen, achter de schermen do Hanzebank belagen. Ik sommeer U derhalve om aan de per sonen, tegenover wie gij schriftelijk cn mondeling geïntrigeerd hebt. Uwe uitin gen schriftelijk in te trekken voor 12 Janu ari a.s., bij gebreke waarvan ik U openlijk in de Katholieke pers met vermelding van naam en woonplaats zal uitnoodigen om Uwe beschuldigingen waar te maken op een vergadering daartoe te Leiden onder de relaties van do Hanzebank te beleggen. Zijne Excellentie Mr. P. Aalberse, met wien :k over Uw brief sprak, gaf mij den raad U strafrechterlijk te vervolgen. Ik zal dit advies niet opvolgen, omdat ik het moer in het belang van de Hanzebank acht, Uw intriges in het openbaar te be handelen. Het moet nu eens uit zijn met die ge heime kankeraars. Zij zullen voor het front gehaald worden cm openlijk hun onwetend herd te belijden. Inmiddels Hoogachtend de Gr. IIoo oordeelt een onbevooroordeelde le- zor over dezen brief'? Niemand der voor aanstaande Hanzebestuurders zou, naar ik mag veronderstellen, op zulk een schrij ven hebben geantwoord. Hij zou er zich boven verheven gevoelen. Ook ik heb te veel zelfrespect-, dan dat ik op dezen brief zou hebben gereflecteerd. Het is mijn overtuiging, dat Mr. de Groot Hanzebank en Hanzebond er voor heeft gespannen, om een zekeren Schermer (wat men noemt) een hak te zetten; daarvan ben ik over tuig., hoewel Mr. de Groot, op de verga dering van Dinsdag S Januari 1924 de aan wezigen onder den indruk trachtte te bren gen, dat hij sprak uit pure liefde voor do goede Roomsche zaak wars van lagere beweegredenen, wars natuurlijk ook van persoonlijk geldelijk voordeel. (Verstaat u dat goed?) Ja. hij ging nog verder; hij beweerde, dat ik weiger, vertrouwen te schenken in een bankinstelling, die de Kerkelijke Overheid aanbeveelt. Hij trad dus eigenlijk op, als verdediger der Kerkelijke Overhei 1, aan wie ik, in zake de Hanzebank ongehoorzaam zou zijn. Ik en velen 3iiet mij zien echter met be langstelling uit, naar het antwoord van Mr. do Groot- op deze vraag: Waar, en wanneer heeft de Kerkelijke Overheid de Hanzebank aanbevolen, zoo zelfs, cat deze aanbeveling ook nog zoucle gelden voor den huidigen dag'? Hij zal zich toch wel aan do Hanzebank, die hij zco belangloos lief heeft verplicht gevoelen, hierop een duidelijk antwoord te geven. Als lij niet antwoordt, mogen de lezers van dit blad. hun conclusie trekken. De manier, waai'op men meende Scher mer in een hoek te kunnen duwen, was niet fair; en vandaar de mislukking. Ik wil het hierbij laten. Er ligt in het ge beurde een waarschuwing, om in het ver- velg de voorzichtigheid te betrachten. U, Mijnheer de Reuacteur dankzeggend* voor plaatsruimte. Hoogachtend C. SCHERMER» Leideii 14 Jan. 1924. i Jk Heb mij vergist- Maar hi'eb gemist. Wil 'k even nog verklaren. Mij echter bleek, Dat 'k heel goed keek, 't Zit 'm enkel in de jaren. Warmond. BADÉR'. Land» en Tuindenw Veiling te Lis se, van Gladiolen, per 100 stuks, onder Directie van Holland's Bloembollenhuis: America 14/op f 1.90, id. 12/op fl, id. 10/12 £0.55, Souvenir 12/op f3.10, War 12/op f 1.30, While Giant 14/op f3 60, id. 12/op f2.60, id. 10/12 f 1.10, Brenchleyensis 12/op f 1.10, id. 10/12 f 0.45, Lueretia 10/12 f0.45, Yellow Hammer 12/op f3.10. Prince of Wales 12/op f 1.40, id. 10/12 fO.60, Glory of Holland 10/12 10.75, Panama 12/op f 1 50 id. 10/12 f 0.45, Maréchal Foch 10/12 f 0 40. Handel iets vlugger. Pluimvee-tentoonstelling fc 's-Gravenhage. De Pluimveetentoonstelling „Avicultura" in den Dierentuin te 's-Gravenhage is in totaal bezocht door 8050 personen, allen betalende bezoekers; het vorig jaar be droeg dit aantal nog geen 6000. Zondag was het er overvol. De n i e t-k r a a i e n d e h a a n. Een lezer uit Warmond schrijft ons, naar aanleiding' van wat hij gisteren las over den niet-kraaienden haan op de ten toonstelling van Avicultura te 's-Graven hage:' „Verwonderd was ik, dat een haan, die niet kraait, zulk een bijzonder geval bleek voor de tentoonstelling, daar mij al 40 jaren geleden 'bekend was, dat men dit licel gemakkelijk gedaan krijgt. Dit blijkt uil het volgende: Ruim 40 jaren geleden had ik ook kip pen, kuikens en banen tezamen. Mijn kippenhok en de ren waren wegens be perkte ruimte uit de zon geplaatst. Toon kwam or eens een oude buurman bij mij. die zeide: „Die hanen zien er best uit maar kraaien doen zij nooit", om de cen^ voudige reden, dat de banen bij gemis aan zonlicht groot geworden waren. Later is mij gebleken, dat de oudo lund-i man gelijk hadt. Laat Avicultura de proef op do som ne-' men, zoo zij dit wil en zij zal over hef wonder niet meer vreemd op zien". Het mond- en klauwzeer in Engeland. Het departement van landbouw meldt, da-t het aantal gevallen van mond- en, klauwzeer op bevredigende wijze afneemt. De boeren van Bedford hebben een ver zoekschrift tot het ministerie gericht om den invoer te verbieden van boomen cn heesters, verpakt in buitenlandsch hoci en stroo, die naar beweerd wordt, gevaarlijke bronnen van besmetting zijn. SPÖRT ATHLETIEK. Kampioenschappen voer voetballers. Naar verluidt, ligt bet in de bedoeling om de beslissingswedstrijden van de a'li- lethiekkampioenschappen voor -voetballers waarvoor eerst in vier districten vóór- wedstrijden zullen worden gehouden, dit jaar te Groningen te deen plaatsvindt Buiteni. üerichien Bankrot vers aan het werk. Eenige roovers drongen Zaterdag heb agentschap van de Staatsbank te Chicago 'binnen cn schoten met hunne revolvers ze-, ven beambten neer, die tegenstand tracht ten te bieden. Voor de politfe ter plaatse kwam, waren zij reeds weer verdwenen, met een betrekkelijk kleinen buit. De broederschap van de cel. Een van de merkwaardigste diners in de geschiedenis van het Engelsche parlement vond Donderdagavond plaats: zeventien leden van het Lagerhuis, die om politie! c of godsdienstige redenen inde gevangenis had den gezeten, dineerden toen samen. Het was een bont gezelschap. Daar waren vereenigd de parlementsleden: miss Susan Lawrence en de heeren Morel, Hudson, Ayles, Dukes, Shinwell, Maxton, David Kirkwood, Hay cock, March, Scurr, John, Muir, Morgan Jones, Wellhead, Pethick Lawrence cn George Davies. Verder was er een aantal bedienaren van den godsdienst, die om cn' 'geoorloofde kanselreden met de cel hadden kennis gemaakt, een stuk of wat dames die als suffragettes, anti-vaeeinedwang-agitatri ces e. d. in strijd met 's lands wetten wa ren gekomen, cn natuurlijk een heel gezel schap principieele dienstweigeraars. Het menu was geteekend door een Austra lisch kunstenaar. Philip Colf, die gedurende den oorlog cm zijn beginselen gezeten heeft; en het hoofd van de spijslijst stelde voor eenige boeien, met rozen overgroeid, en een gevangenis raam, door welks tralies'de s'.er der hoop schijnt. De eenige tafelrede, vergezeld door toast op alle Ex-prisoner M. P.'s werd af gestoken door den bekenden dienstweige raar Scott Ducksre. Ramsay MacDonald had een telegram ge stuurd, dat sprak van zijn „allerbeste wen 's chen." Het is de oude historie van de cel near de eer. Scott Duckers maakte er in zijn speech melding van, dat nog verscheidene andere Lagerhuiskden hadder willen komen die echter „niet de speciale eigenschap bezaten, die de gas'en. hier vereenigd, aaneenbond", en daarom niet konden worden toegelaten. Een •leeuwenjacht in een spoorwegwagen. Uit Santafé (V. S.) wordt gemeld, dat een leeuw tijdens het vervoer in den ba gagewagen van een personentrein, uit zijn kooi wist te ontsnappen. Bij aankomst van den trein te Kansas-Gyti kon men het dier echter weer opsluiten, na een strijd, welko drie uur duurde. Esn vergiftiging. Aan de Quai de l'Hötel de Ville te Pa rijs woonde het echtpaar Taubman met hun vijfjarig zoontje; de man, een Roe- meniër van afkomst, 37 jaar oud; de vrouw, een Amerikaausche, 33 jaar. Do achteruitgang hunner zaken, de nood e:i het verval deden licii besluiten een einde aan hun leven te maken. Zij begaven zicli te bed en vergiftigden zich. Het zoontje, dat tijdens het drama sliep, werd den vol genden ochtend wakker, riep om zijn moe dei', doch kreeg geen antwoord. Drie dagen lang bleef hij met de lijken zijner ouders alleen in huis tevergeefs om hulp roepend.; Daar li ij de deur niet vermocht te openen, kon hij geen hulp halen. De buren troffen- het kind haast verhongerd aan. Een irein in llaüë door roovers geplunderd Uit Napels wordt aan de „Tribuna" ge meld,- dat op de lijn BeneventoCaserta (midden-Italië) een bende gemaskerde ban dieten een goederentrein heeft aangevallen, Terwijl enkclo hunner het machincporsu- neel met hun revolvers in bedwang hielden, braken de anderen de verzegelde wagentf open, en sleepten den inhoud bij elkaar ia den achtersten wagen. Zij haakten daarop dezen wagen los, bonden stoker en machu nist, stookten het vuur van do machine op, zetten de kruk op do grootste snelheid, en lieten den trein „los". Deze snelde wek dra zoo vlug langs do rails, als dat vooY een goederentrein mogelijk is, doch rood? bij liet eerstvolgende station gaf bij ziclr gewonnen. Het slationspersonecl schoot toe. en vond machinist en stoker weerloos op hun post. Toen zij bevrijd waren en oen omstandig" relaas hadden gedaan van bet onaangename avontuur, hun overkomen werd een sterke af deeling Garabiniers en fascisten uitgezonden, om do roovers t( vatten. Zij slaagden daarin slechts ge öecltclijk, doch de tweo bandieten, die gö arresteert! werden, hebben zooveel inliclv tingen aan do politie verschaft, dat oo een gevangenneming van de rest van bende op iiaudeu schijnt. A

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4