eenigen tijd werd don heer Klein, de bo vengenoemde positie aangeboden, -waar tegen hij echter op grand van verschil lende omstandigheden, bezwaar maakte. Welke klasse heeft een restauratierijtuig? Een der redacteuren van het „Vad." vertelt de volgende ervaring, door hem opgedaan op het traject Den HaagRot terdam. Ik wilde met den Parijschen trein naar Rotterdam gaan en ontmoette op het per ron van do Hollandsche Spoor een vriend "We hadden het koud en daar de Restau ratiewagen juist voor ons stilhield, stap ten wij in, in het bezit van oen kaartje derde klas, en al spoedig verdreef do be- hagelijko temperatuur en een sterke kop koffie de kille atmosfeer van tevoren. Op do hoogte van Delft kwam een con ducteur de biljetten nazien en constateer de dat we heiden ten onrechte in een res tauratierijtuig hadden plaats genomen. Hoewel in dezen wagen geen klasse was aangegeven en onze hestelling was aange nomen zonder kaartjescontrole, dwong de conducteur ons in Rotterdam mee naar het loket te gaaïi, waar hij onze overtre ding meedeelde. De kaartjesverkooper vroeg hem daar op: „"Wat zullen wij ze laten betalen?" Waarop de geunifoimde het wijze woord uitsprak: „een biljet derde klasse Den Haag—Rotterdam". (Wij hadden ons be reid verklaard in Delft over te stappen, maar de trein stopte daar niet). Men heeft ons thans gedwongen, ten einde van het restauratierijtuig te kunnen gebruik maken, een kaartje eerste klasse te betalen, terwijl een kaartje tweede klas toeeang heet te geven tot dat rijtuig. Vraag: was de logica bij deze zaak niet zoek? Naar „De Slagerscourant" verneemt, heeft het bestuur van den Nederlandschen Slagershond den minister van financiën verzocht maatregelen te willen treffen ter ondervanging van bezwaren, die ontstaan zijn ten gevolge van de nieuwe administra tieve regeling van de aangifte van slacht vee. Op de steen- en pannenfahrieken langs de Waal ligt het werk thans zoo goed als stil. Do Bond van distillateurs en likeur stokers in Nederland heeft in de te Schie dam gehouden aleemeene vergadering den heer Simon A. Maas hij acclamatie als voorzitter herkozen. De gewone audiëntie van den minis ter van onderwijs, kunsten en wetenschap pen zal op Donderdag e.k. niet plaats hohb-m. KEflS&ggëEUlféS Portvrijdom opgeheven. Vanwege het Ministerie van Financiën werd Ons medegedeeld, dat mat ingang van 1 Januari 1924 alle portvrijdommen zijn op geheven; bijgevolg kunnen de dienstdoende Geestelijken en Oversten van kloosters met Ons niet meer portvrij correspondeeren. Alle brjeven en stukken, ook over dienstzaken, moeten voortaan gefrankeerd naar het Bis dom worden verzonden. De van Ons en Onzen Vicaris-Generaal uitgaande dienststukken kunnen echter on- gefraDkeerd verzonden worden. Onze Geestelijken en Oversten gelieven derhalve er aan te denken, dat zij alle aan Ons gerichte brieven en stukken fran keer en. Voor de geregelde afdoening van zaken lijkt het Ons echter gewenscht, dat het adres van dienststukken worde voorzien van het woord „Dienst" en van den naam van den afzender. t AUGUSTINUS JOSEPHÜS, Bisschop van Haarlem. Haarlem, 2 Januari 1924 (fit. Bavo). SPORT VOETBAL. R.-K. Sportsereen. A.V.V. Leidschendam. Morgen zal de uitgestelde opening van het nieuwe sportterrein a. d. Willibror- duslaan plaats hebben. De Zeereerw. heer Boeysens, pastoor der Parochie, opent om 1.30 uur precies het terrein. Direct hier na wordt een aanvang gemaakt met de openingswedstrijd tusschen A.V.V. I en O.V.V. I. Do Edelachtb. heer W. Reyzen, burgemeester, heeft zich bereid verklaard dezen eereten wedstrijd te willen openen. Tot slot heeft een gecostumeerden voet balwedstrijd plaats tusschen 2e en 3e elftal spelers. Ter opluistering is medewerking ver kregen van de R.-K. Harmonie „St. Ce cilia" en de R.-K. Gymn, Ver. P.A.L. Als het weder een weinig wil meewer ken, belooft het een succesvolle dag te worden. Gemengde Berichten. De roofmoord te Etten. De correspondent van de „Msb." te Etten meldt nog: Onder overgroote belangstelling van de zijde van het publiek zijn gisterenmorgen omstreeks 10 uur de drie gearresteerden, in zake den moord in den nacht van 8 op 9 Januari jl. op Naalden gepleegd overge bracht naar de devangenis te Brada. Een Sterke politiemacht vergezelde hen. Over gebracht zijn van P. gehuwd te fit. Willi- brord, B. en een zekere van S. beide laat ste hannonica«-spelerê tijdelijk verblijvende te fit. Willibrord gemeente Rucphen hij de familie van P. Naar we vernemen blijven allen ondanks het alleszins tegen hen getuigende hewijs- materieel, dat tegen hen gevonden is hals starrig ontkennen. Het knechtje Spr., dat tijdéne den moord in de nabijheid was, ia thans op vrije voeten gesteld, eveneens «ekere de K. en anderen, die aaa een ver hoor zijn onderworpen. Op het terrein van den mo /rd is gevon den een handschoen, toebehoorende aan een der gearresteerden, alsmedo diens ta- bekdoos. Ecu der sokken van het knechtje, dat van dezelfde kleur zijnde door een der gearresteerden voor zijn handschoen was aangezien, was door hem medegenomen en is door hem nabij het huis in het boscli weggeworpen. Bovendien zijn de gearres teerden gezien door Spr. Omtrent de drijfveer van de misdaad tast men nog sleede in het duister. Het zal zeer moeilijk vallen te bewijzen, dat gelden ge stolen zijn, daar niemand ook maar het minst, met dc financiën van den vermoorde hekend was. Hieromtrent was hij steeds zeer geheimzinnig. Moest hij een enkelen keer aan huis ook maar het kleinste bedrag uitbetalen, den moest iedereen zijn vertrek ontruimen. Hii 6loot dan deuren en ka men. waarna hij eerst overging, om zijn spaarpot le openen. Vermoed wordt, dat liij in een of anderen hoek van zijn huis zijn geld had verboTgen. Best mogelijk dan ook, dat de inbrekers dit geld niet hebben kun nen vinden. Het lijk van Naalden is tliano overge bracht naar liet lijkenhuis op het R. K. Kerkhof en zal heden ter aarde worden be steld. Het Dagblad voor N.-Br." geeft nog eeni- ce bijzonderheden over de verdachten. Het blad vertelt oa, dat De Klerk zeer waar schijnlijk niet tot de aanvallers van Naal den heeft behoord, omdat deze man, onlangs bij con vechtpartij, zoo'n steek in den arm heeft gekregen dat dit lichaamsdeel nage noeg verlamd is. Van Peer was de kostbaas der bende. Dit heerschap zou reeds enkele malen veroordeeld zijn wegens diefstal, fiet sendiefstal, enz. Sprenkels, de knecht, wordt ons als een mismaakt achterlijk mannetje afgeschilderd. Deze werkte overdag in de boerderij en sliep bij den baas in huis en bovendien in hetzelfde bed. Aan Naalden schijnen, naar bovengenoemd blad meldt, in ziin bed reed9 steken te zijn toegebracht. Hij is toen opgestaan en heeft hevig gevoch ten met zijn aanvallers. Ondertusschen zou Sprenkels zicli onder de dekens verborgen hebben. Het heelc ge vecht moet hij gehoord hebben. De angst, opgemerkt te worden, was voor hem ver schrikkelijk. Ook kende hij persoonlijk een of meer der bandieten, daar een hunner ook wel een9 hij Naalden gewerkt heeft. In de bedstede waren overal sporen van bloed. Een bijl. die de versla-gene steeds in het vertrek 'had liggen voor eventueele verdedi ging schijnt hij niet meer te hebben kun nen bemachtigen. De aanvallers hebben, ge luk gemeld, ook diverse kwetsuren opgeloo- pen. Vermist. M<*n m. uit Nieuwesclians (Gr.), dat de jongo veehandelaar L., die veel geld bij zich placht te dragen voor zijn handel hij do landbouwers, sedert eenige dagen wordt vormist. De mislukte wraaknemir.g te Eijsden. "Wij berichtten over de wraakpoging van den voonnaligen arbeider der zink wit fa briek Beyers te Eijsden, die toen hij met minder goede bedoelingen op het fabrieks terrein rondzwierf, en den employé Bi es- mans bedreigde, dat dezo laatste Beyers met een revolver in den huik geochoten heeft Terwijl Biesmans liulo ging halen, vluchtte de gewonde met behulp van kameraden over de 600 meter -order gelegen Belgische grens Per auto we. hij naar Luik vervoerd, waar hij tengevolge van de hekomen verwondin gen gisteren is het ziekenhuis is overleden. „Tel." Het stadhuis te Zutphen ortdergeloopen. In 'het Raadhuis te Zutphen is gisteren nacht een der brandkranen gesprongen, waardoor een groot deel van het gebouw is overstroomd. Deze kraan, aangebracht op den zolder, is. hoewel goed ingepakt met het oog op de vorst, vermoedelijk bevroren ge weest en heeft het nu met den sterken dooi niet kunnen houden. Het water stroomde door zolderingen en plafonds, waardoor het oude archief en de bureaux van bevolking militaire zaken en ontvanger veel hebben geledfiu De inbraak bij den burgemeester te Ar.gerlo. Te Amersfoort werden een paar personen ter zake van inbraak gearresteerd. In hun bezit werd gevonden een zilveren sigaretten koker, waarin gegraveerd. „Schaepman Zwolle". Deze koker, bleek ontvreemd te ziin hij de eenige dagen geledon gepleegde inbraak brj don burgemeester van Angerlo, den heer Schaepman. De betrokkenen heb ben bekend, de inbraak gepleegd te hebben. Het zijn H. A. S. v. d. L, en J. K. venters van beroep. De inbraak te Heerde, Een der in verband met de in September van het vorig jaar te Heerde gepleegde in braak gearresteerde Arnhemmers is thans weder op vriie voeten gesneld. Hij behoorde bij het tweetal dat getracht heeft den gestolen pandbrief te verzilveren. Gebleken is echter, dat hij door toevallige omstandigheden met de beide anderen in aanraking was gekomen en niets met de inbraak te maken heeft. Publiek en ordebewaarders. Toen een agent van politie gisteren op het Velpcrplein te Arnhem den 40-jarigcn B. J. Z. wilde arresteeren, die in staat van dron kenschap verkeerde, verzette de man zich heftig, Hij scheurde de Heeding van den agent, sloeg hem in het gezich en trachtte hem te bijten. De agent riep de hvlp van een militair, waardoor het na veel moeite gelokte den dronkaard mee te voeren. Het publiek nam een zoo recalcitrante houding aan, dat de politie, die intusschen ver8retkt was, met de revolver moest drei gen. Later op den avond wachtte men bij het politiebureau den militair, .die te hulp was gekomen, af. Deze moest onder bescher ming van de politie naar de kazerfie worden gebracht. De Holcndrecht gezonken. Renter seint uit Londen: Het Nederland soho stoomschip Holen- drccht is gezonken door een aanvaring met het stoomschip Corea ter hoogte van de Woolwich werf. SffifooessreparaïSëra. Heerenzsien en Hakken fl.95 Dameszalen en Hakken f 1.50 JE OSSESO?" - Donkersteeg 5 „BRABANT", Haar!o»fstr. 299i) De Holendrecht was van Rotterdam op weg naar Londen. Do Holendrecht is in 1918 bij J. Th. Wil- ming en Co. te Groningen gebouwd en be hoorde aan de N.V. Mij. Kustvaart. Het schip meet 468 ton. Het werd gebruikt voor de Noordzeevaart. Een arend geschoten. Door den heer Jacob Reuvers huize „Wel tevreden" te Cocksdorp is een groot e kuif- arend gsohoten. Het beest heeft een vlucht van 2.35 M. Letteren en Kunst „Opgang". T o o r o p-nummer. Nummer 2 van den 4den jaargang van het iedere week rijk geïllustreerde tijd schrift „Opgang" is buitengewoon mooi om de vele reproducties van Toorop's wer ken waarbij M. J. Schrctlen een arti kel schrijft. UIT BE GftsGOfiüG ALPHEN AAN DEN RIJN. Hengelsport. Li verhand met de be staande en de nog te verwachten bezwa rende bepalingen ten opzichte van het visschen met den hengel, had alhier een voorloopigo bespreking plaats met het bestuur der alhier gevestigde Hengelaars- Vereeniging en de afgevaardigden van de Centrale Vereeniging voor do Hengelsport te 's-Gravenhage. Besloten werd, dat door bestuursleden der Centrale Vereeniging 14- Januari in het Nutsgebouw een lezing zal worden gehouden over do maatregelen, welke genomen dienen te worden tot be houd der hengelrechten. Do toegang lot deze lezing is ook voor niet-leden vrij. HAZERSWOÜDE (Dorp). „Ontwikkeling en Vreugd". Donder dagavond hield de R.-K. Vereeniging „Ontwikkeling en Vreugd" haar gewone maandelijkscho bijeenkomst. Na opening door den Voorz. werd door de talrijke aan wezigen gezongen „Aan U, o Koning der Eeuwen". Daarna nam do moderator het woord, sprak zijn voldoening uit over het groot aantal aanwezige leden en gaf een beknopt overzicht van het veelomvat tend cn diepzinnig Mutü Proprio van 18 Dec. 1903 door Paus Pius X aan de we reld gericht over de Christen-democratie, die men niet moet verstaan, aldus Pius X, als „volksregeoring", maar als „Chris telijke volksleiding", daar zij den arbeid omvat van hen, die er naar streven de volksklasse met een Christelijke» geest te bezielen en haar te vrijwaren tegen het bederf van hef socialisme (Graves com- munire). Pius X beoogde aldus, naar het voor beeld van Leo XII, de verscheidenheid der klassen en standen, naar rechtvaardigheid en liefde, door eenheid van gedachten, van gevoelen van handelen, tot eikander te brengen, om ieder op zijn plaats mede te werken tot het algemeen welzijn en daar door zijn persoonlijk einddoel hiernamaals te bereiken. De ademlooze stilte, waarmede de Eerw. moderator van het begin tot het einde werd gevolgd, was het bewijs van de be langrijkheid van dit onderwerp, en gaarne maakte de Voorz. zich den tolk der verga dering, om den Eerw. spr. dank te zeggen voor zijn heerlijke, begeesterende redevoe ring, waarna eenig gezellig samenzijn het gunstig verloop dezer vergadering beëin digde. HILLEGOM. Eenden gestolen. In den afgeloopen nacht zijn van den heer S. "Weher allo eenden gestolen. Daders onbekend. Mooi succes. Op de wereldtentoonstel ling der Ned. Ver. „Avicultura" te Den Haag, gisteren gehouden, heeft de heer J. A. H. Salman, eigenaar van „Hoender- verwierf nl. 2 eerste prijzen in do ofd. Fransche Hoenders en 2 eereprijzen, resp. voor de beste haan en hen van de soort Toveroles. Als men nu weet, dat er niet minder dan 3002 inzondingen waren, dan heeft de heer Salman zeker wel prach tig pluimvee ingezonden. Aangerand. Gisteravond zijn 2 doch ters van den heer Van der Mey te rond 11 uur aan de Hoofdstraat aangerand. De mutsen zijn afgerukt en ze zijn nog op andere wijze onheusch beierend. NI EU W-VENNEP. Demonstratie werkloozen. Woensdag avond vergaderde een groep arbeiders, waaronder bouwvak-, grond- en landar beiders, allen weridoozen, grootendeels ongeorganiseerden van Nicuv-Vennep en omgeving in het café van Mej. Stapel. Be sloten werd Donderdagmorgen in optocht naar het Gemeentehuis te Hoofddorp te gaan ten einde ondersteuning of arbeid te krijgen. Hoewel de weg zoo glad was als een Bpiegel begaven 43 personen zicli in optocht naar Hoofddorp, alwaar eenigen met deru Burgemeester confereerden Het resultaat hiervan is, dat deze zal overwe gen wat gedaan kan worden, en zoo mo gelijk zal heden aan de meest hulpbehoe vende gezinnen ondersteuning gegeven worden; Donderdagavond vergaderde wederom do groep in het café van Mej. Stapel. Aan wezig waren nu een 100-tal werkloozen. Do namen van do meesten werden opgeno men, hun bronnen, van inkomsten enz., ten einde bij de uitkeering van voorlichting te kunnen dienen. Hedenmiddag van 1 tob 3 uur zal in de openbare school, indicni hiertoe wordt besloten, uitkeering geschie den. MG0RD WIJK ERHQUT. Gaslevering. B. en W. van Leiden hebben den Raad in deze gemeente voorge steld met Noordwijkorhouf. een contract be treffende de levering van gas aan Noord- wijkerhout te sluiten. Landarbeiderswet. Bij K. B. van 5 Januari is aan de gemeente Noordwijker- hout een voorschot uit 's Rijks kas ver leend tot een maximum van f 7200, ter uitbetaling van het door H. en J. van den Berg Kzns., benoodigd voor de verkrijging van een plaatsje, tegen een rente van 4 pCt. per jaar tot uiterlijk het vierde ka lenderjaar na de uitbetaling of den gemid delden uitbetalingsdag van het voorschot, met bepaling: lo. dat daarna voor rente en aflossing gedurende 30 jaren een annuï teit moet worden voldaan, groot 5 4/5 pCt van het werkelijk verleende voorschot. Zieken huls verp'°ning. Het Zieken huis verplegings fonds „St Lucas" zal Woensdag a.s. zijn algemeen© jaarvergade ring houden in het café „Het Wapen van Noordwijkerhout", des avonds to halfacht. Op do agenda staat o.m.: Jaarverslag van den secretaris en rekening en verantwoor ding van den penningmeester. WASSENAAR. Loop dor bevolking. Op 1 Januari 1923 bestond de bevolking dezer gemeente uit 3638 mannen en 3868 vrouwen, totaal 7505 personen. Zij vermeerderde door ge boorte, met 108 mannen en 92 vrouwen door vestiging met 461 mannen en 722 vrouwen. Totale vermeerdering 569 man nen en 814 vrouwen. Zij verminderde door overlijden mot 28 mannen en 21 vrouwen, door vertrek met 320 mannen en 487 vrouwen. Totale ver mindering 348 mannen en 508 vrouwen. Verschil tusschen de totale vermeerde ring en vermindering 221 mannen en 306 vrouwen. Op 1 Januari 1924 bestond do bevolking dus uit 3859 mannen en 4174 vrouwen, totaal 8033 personen. In 1923 werden 47 huwelijken voltrok ken. Levenloos aangegeven werden 7 kinde ren van het mannelijk cn 4 van het vrou welijk geslacht. Paspoorten. Gedurende het jaar 1923 werden ter secretarie alhier 336 buiten- landseho paspoorten aangevraagd tegen 465 over het jaar 1922. Ingezonden Stukken (Builen verantwoordelijkheid der lle«~ u») Geachte Redactie! Als antwoord op liet laatste stukje van den heer Balvers, betuig ik hem mijn hartelijken dank voor den raad, dien hij wil geven, 't Is wel niet heel.begrijpelijk, maar toch nogal netjes voor zijn doen. Bovendien feliciteer ik hem met zijn hem zoo geheel gelijkwaardigen strijdmakker, don heer Bader uit Warmond. Wat diens kolom betreft, ze gaat mijn deur voorbij, want 20 jaar geleden was ik nog maar een klein jochie van amper 10 jaar. Hoogachtend J. J. LITJENS, hulponderwijzer. P.S. Niet to verwarren met P. J. Litjens, Hoofd der School. Aan den heer Bader, to Warmond. Ik heb de eer u niet tc kennen. Uw verblindheid of draaierigheid is wellicht oorzaak dat gij mij ongemotiveerd de ooren hebt willen wasschen, want ik hen mij van geen schuld bewast. Ik schrijf niet in „De Leidsch© Cou rant". Een voorstander, heer Bader, van de politiek van den heer Balvers, ben ik ge lukkig nooit geweest en hoop het nooit te worden; dit is welicht toe te schrijven aan mijn kortzichtigheid. Tot uwo geruststel ling kan ik u meedeelen, dat ik ook eens de schoone deugd, der Christelijke naas tenliefde. die u, heer Bader, predikt, zal beoefenen en eindig daarom met de bede: „Heer vergeef het hem, hij wist niet. wat hij deed". U, geachte Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte P. J. LITJENS, Hoofd der U.L.O. School te Hillegccn. De strijd in Twente. Mijnheer do Redacteur. Het mag algemeen hekend worden ge acht, dat in Twente in den Gelderschen Achterhoek, een strijd is uitgebroken, waar door duizenden arbeiders op straat zijn gekomen. Over het rechtvaardige van die staking en 't onbillijke van de uitsluiting willen wij thans niet schrijven, dit achten wij van algemeene bekendheid, maar niet al gemeen wordt gevoeld, dat het noodig is den strijdenden te steunen, want hun zaak is ook de onze en wordt, de strijd in Twente verloren, dan zal zich de terug slag ook elders doen gevoelen. Daarom heeft rich oen commissie ge vormd in den R.-K. Volkshond, welke deze stakenden en ui {gesloten en wil steunen, en deze hoopt, dat zij door de gelden, die zij straks zal binnen krijgen, in staat zal rijn een flinke bijdrage te verstrekken aan de strijdende vrienden in Twente. U, M. de R., voor de verleende plaats ruimte dankend, teekenen wij, De Commissie. sr&asKBEUifs GEMEENTEZAKEN. Geen wandelbosch. B. en W. geven in een prae-advies aan den Raad. de redenen aan, waarom zij mee- nen. dat niet kan worden ingegaan op een voorstel van den heer Knuttel tot aanleg van een wandelbosob. Het tapverbod. De commissie voor dc strafverordeningen HereseegateBajfce Aankondiging. B. en \V. van Leiden, gezien het verzoek van A. G. Epskamp, om vergunning tot het oprichten van een koek- cn banket bakkerij in het perceel Noordeinde No. 23, geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd is; alsmede, dat op Zaterdag 26 Jan. e.k., des voormiddags te halfelf uren op het Raadhuis gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in te brengen. Katholieke Hgenda Dinsdag. R. K. D. Vrouwenbond, Kleine zaa\ Stadsgehoorzaal, te 8.30 uur. HAZERSW0UDE (Groenendijk). Zondag. Tooneelver. „Onder Ons", te 7 uur, LANGERAAR. Dinsdag. „Pierre de Galeiboef", Het Wapen, van Ter Aar. Donderdag. „Pierre de Galeiboef", Bonds- café aan de Papenbrug. SASSENH El M. Dinsdag. Uitvoering Tooneelzaal K. S. Al- gebouw, te 7.30 uur. ALGEMEENE AGENDA Zaterdag. ..Do Faun", Lcidsche Schouwburg, te 8 uur. Maandao. Mij. voor Toonkunst, Stadsge hoorzaal. te 8 uur. Woensdag. „Das Lied von der Glocke", Stadsgehoorzaal, te 8 uur. Van Zaterdagavond 8 u. tot Maandagmot* -ftT» 8 in:r npiupn de voluende bui=arL«en don Dr. Horst, Havenkade, Tel. 1577. Dr F ivens Gréve. Rim hu -<«le 104, 'cï. l?8t. Dr. Rassera. Rapenburg 47. TeL 1469. Dr V;n 1v Jol 7. Do Geneeskundige Zondagsdienst te Oegst geest wordt vanaf Zaterdag avond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waar genomen door Dr. Varekamp, "Warmonder weg 22, Tel. 1916. TfcBegpafssöfe Weenb@r>iefe* volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 12 Jan. 1924, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Rildt. Hoogste Baroraeter9t.: 773.1 Zürich. Laagste Barometerst.731.8 Storno way. Verwachting tot den avond van 13 Jan.: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind, meest zwaarbewolkt of betrokken, waarschijnlijk enkele regen- 11 i temperatuur. ontraadt de aanneming van het voorstel der hoeren A. C. Wit-mans Mzn., E. J. Ccster en Mevr. H. Dietrich-De Rooij tot opheffing van het tapverbod. Een minderheid in dc commissie is echter voor de opheffing. Voor het geval de Raad met de minder heid mocht medegaan, stelt de commissie een verordening voor, tot intrekking der bestaande verordening. Als de verordening inzak het tapverbod. gehandhaafd blijft, acht de ccmmissie wij ziging dier verordening niet noodig. Marktkooplieden. B. cn W. en de meerderheid van de Com missie voor het Marktwezen geven in over weging niet in te gaan op ingediende adres sen tot verlaging van de marktgeldeu. Burgerlijk Armbestuur. B. en W. at ellen voor in do vacature mej. D. Coebergh: 1. Mej. D. Coebergh, 2. Mej. R. Dries sen; Indo vacature J. Zitman: 1 de lieer J. Zit man, 2 Mevr. E. C. Alings-van Mels. t De kramen op de Vischmarkt. Naar aanleiding van een tot den Raad gericht adres van Gebrs. Gründema-nn e.s„ allen winkeliers aan de Vischmarkt, in zake verplaatsing van de kramen der aldaar gehouden wordende Zaierdagsriie dag- cn avondmarkten, kunnen B. en W. den Raad medcdcelen dat bereids besloten is, om, met ingang van 5 Januari jl., dc kramen -op do Vischmarkt, bij wijzo van proef, aan den waterkant te doen plaatsen. De keuringsdienst. Ged. Staten hebben verzocht, met betoog on een desbetreffende circulaire van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. od de begrooting van den Districts-kenrings- dienst van Waren 5000 gld. te bezuinigen. B. en W. dcelen den Raad mede, dat er niet meer dan 3200 gld. bezuinigd kan wor- den zij vertrouwen, dat Ged. Staten hier mede genoegen zullen nemen. De R. K. Oratorïumverecnlgmg- Ontbinding. Deze vergadering was door liet Jlc^uur gisterenavond uitgeschreven, omdat dc voor zitter, gezien het zeer slechte oezoclc der repetities en de slapheid van een groot deel der leden, de verantwoordelijkheid niet lan ger op zich wilde nemen, to meer daar er onder deze omstandigheden van een uit voering voorloopig geen sprake kon rij". De Voorzitter zette zeer uitvoerig zijn standpunt uiteen. Op voorstel van een der leuen is daarop door de meerderheid der leden besloten, de- vereeniging te ontbinden. Het oude Be stuur heeft rich beschikbaar gesteld, de Ho pende zaken af to wikkelen. PcppcnlenteonsteHmg. Leden van don R.-K. Vrouwen ""na en ook niet-leden, dio sympathie g.r en voor de vereeni gingen „De Baby ou

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2