een revolver bedreigde. Voor B. kon schie ten, trok de employé, Biesmans geheeten, zelf zijn revolver, waarmee hij eenige scho ten op den man leste. Deze zakte gewond in elkander. Biesmans ging daarop hulp halen., docht toen men op de plaats van het gebeurde terugkwam, bleek de gewonde ver dwenen te zijn. Met behulp van eenige ka meraden is hij vermoedelijk over de Belgi- 8eho grens gevlucht. Do maréchaussee itelt thans een streng onderzoek in, daar verondersteld wordt, dat nog meer personen bij het geval betrok ken zijn. »Tel." Een koe zonder eigenaar. Gisteren werd te Etten door den burge meester publiek verkocht een koe, die sedert maanden in die gemeente zonder bekenden eigenaar was achtergelaten. De opbrengst was f 211. Een buitenkansje voor do ge meentekas. De debutante. Ze komt in een keurig, modieus ijscos- tuum, dat flatteert net een plaatje, voor al thuis, toen ze voor den spiegel stond, vertelt het „Vad.". Haar hakken zijn hoog; de rechter is scheef, zooals van de meeste meisjes; bliibaar een gevolg van het soms wato verbellen naar links op een wandeling met man-of-the-morrent. Giechelend en verlegen stapt ze met haar nieuwe schaatsen op een der banken af. Zelf aanbinden kaa ze niet. Een man helpt haar. Hii doet het zoo handig, dat ze hem siet. minder dan twee kwartjes er voor ge- durft. Dan wenkt ze een instructeur. Wil graag eeu lesje nemen. .,.Als kiud reed lir veel, ziel, u, maar nu ken ik het niet Tieer en met-die nieuwe schaatsen zoo eng. Ié die dineen eaan precies den anderen 'zant op als ik wil." De man staat stevig, in deze dagen langzamerhand aan stom- ;en. rukken a schokken van biina-vallende juffrouwen gewend. Zij klampt zich aan hem vast alsof hij een stoeien eik was en zij een liefliike teers klimop. Zij rilden één perk cm of liever hij rijdt en sleept haar naast zich voort. Steeds praat ze, gierend met hooge lachjes één en al zenuw. Als ze weer bij de klok zijn, 't is 5 minuten later, wil ze even rusten. Die schaatsen zitten toch zoo naar en ze doen zoo'n pijn"! De instructeur knielt, trekt zijn handschoe nen uit en bindt zo over. ,Dank n! En nu ken ik verder wel alleen. Wat nw*1 'hu betalen!" ..Een gulden dame". ..Eeif teete gulden voor dat enge endje?" „Tarief ia, zooals u daar ziet aange plakt: e?n gulden per uur of voor een ge- deelt© daarvan!" ..Gunst hoe onmogelijk! Nou ga dan eerst nog maar 's mee. *t Is zonde van mijn goeie eeld. As ik dat geweten had." En weer neemt hij het kind on sleeptouw. Ze hangt scheef in zijn arm, haar voeten zakkr n lieelemaal uit. Ze ziet purper van angst. ..Doorzetten dame. nooit bang zijn. Als u valt. verdrinkt u vast nog niet. U moet wat beter afzetten met dat linkerbeen." Ze doet haar best, klauwt en krast, jam mert dat het ijs zoo idioot glad is, veel gladder dan ie denken zou, dan.... on verwacht raakt haar schaats in een scheur; ze struikdt. slipt, kantelt, krabbelt, wan kelt naar voren schokt achterover, zwalkt als een dolle dronkebroer. de instructeur kan het log en zwaar heen en weer slinge rende lichaam niet meer bedwingen en plof daar gaat ze! Pardoes achterover tot en met haar achterhoofd op 't ijs! 't Hoedje vliegt af haarspelden hebben losgelaten en even achter haar ligt- haarvlecht. Een figuur! Alle mensc-hen lachen: alleen het slachtoffer zelf kijkt zuur. De instruc teur bindt de schaatsen los en ze verdwijnt met in haar handen haar medieuse hoedje de spelden en haar mêche IJSBERICHTEN. Over de Zuiderzee gereden. Gisteren kwamen te Durgerdam twee schaatsenrijders aan uit Baarn. Zij hadden in 3A uur den tocht over ue Zuiderzee, het Pampus en Buiten IJ gemaakt. Verdronken Te Axel is de 10-jarige L. G. op de groote kreek door het ijs gezakt en verdronken. Op het iis gevallen. Te Venhuizen (N.-H.) is een jongen. Klaas Feller, achterover op het ijs gevallen en ten gevolge daarvan overleden Vechtpartij op het ijs. Te Beuzel werd de ijspret op het z.g. Hul- Esisven verstoord door een bloedige vecht partij tussehen twee jeugdige personen. Ze kere van S. uit-Eladel kreeg hooggaande ruzie met den jongeling B. uit Beuzel, en bracht laatstgenoemde twee gevaarlijke mes steken in den rug toe. Dokter Zijlman9 uit Bladel verleende onmiddellijk geneeskun dige hulp. De toestand van den getroffene is zeer zorgwekkend. De politie arresteerde Van S. en stelt verder een onderzoek in. Handen en voeten bevroren. Te Nieuw Amsterdam zijn tengevolge van de strenge koude bij een viertal personen die in het veld aan het werk waren, de han den en voeten bevroren. - Terecht. De 12-jarige G. Hogenkamp te Assen, die sedert Zondag vermist werd, is weer te- vecht. Zonder dat zijn ouders het wisten, wa-s hij op sehaa'tsen naar zijn familie in Friesland gegaan. Ingezonden Stukken uiten verantwoordelijkheid der Redactie)1 Mijnheer de Redacteur. Slechts een paar regels als antwoord aan den heer J. J. Litjens. Zijn ingezonden stuk is weinig verhef fend èn wat toon èn wat inhoud betreft; bovendien geheel huiten de zaak waar 't Om gaat, daarom zal ik er ook niet on fiigaan. Alleen zou ik dit jongmensch willen aan raden: bedenk, dat U als hulponderwijzer en opvoeder naar huiten gezien dit stukje zeer weinig blijk geeft van op- voédende kracht. J. H. M. BALVERS. Mijnheer do Red.! Uit de z.g. poespas van den heer Bal vers was voor mij nog wel te hegrijpen, waarover het ging en wat de bedoeling was Docli daarop kwam een stukje kabinets crisis van den heer Litjens. Toen kon ik zonder draaierig te worden, mijn oogen -niet gelooveu. „Vervolgingswaanzin" had heler titel geweest, want ik herinner mij nog wel goed, dal teen do befaamde compagno in dè Haarlemmermeer (toen nog district voor do Tweede Kamer) op zulk een on- heusche persoonlijke wijze werd gevoerd, do heer Litjens direct of indirect een min der humane afbreker van den persoon Balvers is geweest, en dat was toen 20 ja ren geleden al ingeluid. Sindsdien zijn heel wat van die menschen tot heter inzicht gekomen, en hebben haat en afgunst, him tot eere, laten plaats ma ken voor een verhouding die samen kan gaan met do Christelijke naastenliefde en rechtvaardigheid. Maar de heer L. schijnt zich zoo hoog nog niet te kunnen verhef fen, waardoor ook juist naar voren komt, dat er behalve in de politiek ook in de sa menleving op ieder gebied groote en kleine Pietjes zijn, en men zelf hoofd van een school kan zijn zonder nog een hoofd, dat juist hoven een krantenpoespasje, te kun nen vinden. Hoe nu de Hillegomsche verkiezingen moeten bijgebracht worden bij do Kabi netscrisis"' Dat is, mij dunkt, nogal een heelc draai. Doch, als ik ga rekenen, dan zou ik zeggen, dat de jongere kiezers nu ook aan het woord geweest zijn, die reeds - hun opvoeding in een atmospheer genoten, welke door het verpolitieken ervan niet al te zuiver mag genoemd worden. Dat do lieer B. beschuldigd wordt niet bescheiden te zijn, daarop zeg ik, dat is gelogen,want, had hij laat ik het niet noemen, brutaliteit de onbescheidenheid gehad van enkelo van den heer L.'s colle ga's, dan was hij al lang geweest waar anderen hem gaarne zouden hebben ge zien. Doch hij wildo het eerlijk en recht vaardig, t de laatste Kamerverkiezing nog heeft bewezen, en uw optreden is voor een paedagoog als u zeer onbegrijpelijk on doet zien dat de laatste zinsnede van stum- pc-rd en os, eer een juist spiegelbeeld is. Ik durf eischen dat van menschen, aan wie men do opvoeding zijner kinderen toe vertrouwt, een andere dan zoo'n geest uit gaat. En gelukkig prijs ik de Josepli- parochie, dio een schoolhoofd lieeft, welke ik volgde in een polemiek in de N. H. Crt., onlangs, die vaardiger, aardiger en waar diger de pen hanteerde en waaruit tevens blijkt, dat ik ook in dit geval niet genera liseer. Nu wil ik tenslotte nog wel wat van de Kabinetscrisis zeggen. Met den heer B. verschil ik van mee ning, dat de 10 nog niet aan het woord geweest zijn. Mr. v. Schaik, Bomans en mevr. Bronsveld—Vitringa behooren daar niet meer ouder. Mr. v. Schaik durfde zich op de Bondsvergadering wel nader te ver klaren. Doch onverklaarbaar vind ik het, dat de Voorz., Baron v. "Wijnbergen, toen niet antwoordde, doch dit later in een dag blad (De Tijd) deed; op m.i. niet de juiste wijze. Waren er op die vergadering soms to weinig voorstanders van de Vlootwet en wareii die beter te vinden bij de lezers van „De Tijd*', welk blad volgens het „Vader land"' de oplossing van de crisis door zijn artikelen in den weg gestaan heeft? (Geen onverdacht getuige! Red. L. Crt.) Dat is blijkbaar hoogere politiek. In ieder geval is om een niet principieele wet het prin- cipieele van de coalitie op losse schroeven gezet, wat bij de kiezers toch zeker niet algemeene instemming zal vinden, en het is daarom toch heusch niet zoo'n onge rechtvaardigde vraag: hoe zit dat nu eigen lijk? Persoonlijk heb ik voor ieder Kamer lid, die met zuivere bedoeling (om met Mr. v. Schaik te spreken, geen gevoelspo- litiek, maar de politiek van het versland voerde) zijn stem vóór of tegen uitbracht, alle achtiug, aan den schandpaal geslagen te worden, omdat men voor zijn overtui ging uit durft te komen, is zeker niet Christelijk of rechtvaardig. Er is echter al zooveel over gezegd, en door geen kleine Pietjes, dat wij best nu eens kunnen af wachten boe de zaken weer voor elkaar zullen komen. Want dat gebeurt wel weer. M. de Red., U zult het toch wel met mij eens zijn, dat al is men juist geen groote Piet in de politiek, men toch als gewoon doordenkend kiezer*, als men zoo in een ne vel gezet wordt, de vraag mag stellen: Hoe kom ik daar in, en hoe komen wij er uit? Met vriendelijken dank voor de plaatsing achtend Warmond. BADER. De heer Litjens was in zijn ingez. stuk, helaas, persoonlijk gewórden wij merk ten het reeds in ons naschrift op. Hij had er naar zijn inzicht reden voor. En... nu doen de twee bovengenoemde heeren in het persoonlijke geenszins onder, integen deel. Zij trachten (en van hun standpunt bezien, met succes) den heer L. in het per soonlijke te overtroeven. Wat wij vreesden is ook geschied. Red. L. Crt. Mijnheer de Red.! Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw blad voor het volgende; bij voorbaat mijn dank. Met verwondering moet ik gade slaan den hoogen waterstand in verschillende pol ders, en dat alleen wegens die ouderwel- scho molen-bemaling*. Wat zou het niet, met wat moeito en kosten, voor velen een verbetering brengen, als men wat meer met dezen tijd meeging, den lijd van ma chinerieën. Mijn schrijven geldt voorna melijk den polder R'veen. Niet dat ik het voor een boeren-polder afkeur, in geen geval; ook die moesten meer machinerieën gebruiken. Ik'heb ook wel boeren klachten hooren uiten tegen den hoogen ivaterstand Maar in een tuinders-polder, als hier, moest men niet zoo conservatief blijven. E11 zegt nu niet: „Laat die tuinders hun land maar beter onderhouden", want dat is een vergissing. Zeker zijn deze gezegdes op sommigen wel van toepassing, maar er zijn eveneens velen, die hun land wel degelijk onderhouden en toch laag-liggen. Brengt gij, eigenaren van hoog land, een offertje, opdat, zoo er een voorstel inkomt bij het polderbestuur voor machinale be maling, het er met glans doorgaat; geeft allen dan uw stem vóór machines. Nu nog iets. Zou het polderbestuur mij eens een vaart willen wijzen in den Oost- polder, die de, op de keur voorkomende, diepte heeft? Zoo het dit echter niet kan, zou liet bestuur dan bereid zijn zoo'n vaart op de vereischte diepte te brengen, 't Is treurig dat men liet Oost in, niet één goe de vaart heeft. Een werkman, die met een schuitje het Oost in wil, moet alles bij el kaar roepen, om zijn schuitje over den grond getrokken to krijgen, en blijft soms nog steken ook, en -dat alles omdat liet polderbestuur niet zorgt dat dergelijke vaarten volgens den keur zijn. Met dank voor de plaatsing Roelofarendsveen, Jan. '24. X. RECHTZAKEN Poging tot doodslag. Voor de Rottterd. rechtbank is voortgezet do behandeling van de zaak tegen den grondwerker W. v. D., 35 jaar, te Reeuwijk, beklaagd van poging tot dood slag. Op 2 October 1.1. hee-ft deze be klaagde terecht gestaan wegens 'po- 'ging tot doodsilag, gepleegd legen de gebroeders Hofstede, te Reeuwijk, op wie hij op 10 Augustus een met hagel geT.aden jachtgeweer had nfge- schoten. B-ovendicn zou hij op 13 Augus tus een met hagel geladen jacl^-geweer op C. v. Groningen, te Zwammerdam, heb ben afgschoten. Beklaagde had bekend; en 't 0. M. had 2 jaar gevangenisstraf gëëischt. Thans werd gehoord dr. W. v. Woer- kom, die en psychiatrisch onderzoek naar beklaagde's ges (vermogens had ingesteld en die tot do conclusie was gekomen, dat beklaagde een gebrekkig ethisch onder scheidingsvermogen heeft. De vertegenwoordiger van hot O. M mr. J. G. Holsteyn, eischle nu 2 jaar ge vangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger, mr. H. P. G. M. de Wit Wijnen, te Gouda, vroeg een voorwaarde lijke veroordeeling èn ontslag uit de voor loopige hechtenis. Na in raadkamer te zijn geweest, wei gerde de rechtbank de gevraagde in vrij heidsstelling en bepaalde zij de uitspraak op 22 Januari. UIT DE OKiféGOfiMS HILL EG OM. He! succes enzer Oratoria. Zondag Feest der H. Driekoningen was het de laatste der Oratorium-uitvoeringen en natuurlijk stampvol. In het "geheel hebben meer dan 2000 persenen de uitvoeringen bezocht. Dc armen zijn gratis in de gele genheid gesteld tot bijwoning en de Volks- bonders tegen zeer gereduceerden prijs. Aan het einde van dezen avond sprak de Zeereerw. heer Pastoor Krook een keurig dankwoord. Spr. brengt dank aan den heer en mevr. Litjens namens de parochianen, de besturen der St. Elisabeth- en St. Vin cent! us vereeniging en de armen voor de gratis-toegangsbewijzen, en ten laatste dankt spr. namens Christus, Wiens bij zondere vrienden de armen zijn en waar de lieer en mevr. Litjens het Bijbelwoord begrepen hebben: Wat gij aan den minste der Mijnen gedaan hebt, dat hebt gij aan Mij gedaan,' daar wacht hun en eeuwige belooning. Pastoor Krook is overtuigd, dat de heer en mevr. Litjens geen stoffelijk be wijs van waardeering voor hun groot- schen arbeid wenschen, maar toch hebben de besturen, van „St. Elisabeth" en „St. Yincentius" gemeend een klein aandenken u te moeten geven cn schonken u met oen dankbaar hart dit zilveren luxe brood bakje met souvenir-inscriptie: „Uit erken telijkheid, 6 Januari 1924". Eindelijk zij mijn dankwoord aan allen dis medege werkt hebben tot het zoo uitnemend sla gen dezer Oratoria en ik hoop, dat dc da mes-solisten de kleine bloemenhulde, haar hierbij geboden, niet zullen versmaden. De heer Litjens meent mede een kort dankwoord te moeten spreken. Hij richt zich in de eerste plaats tot de koren, li en dankend voor de schitterende praestaties. Hij mag zijn vrouw niet vergeten, die in dezen meer geweest is dan „de bulpe van den man". Hij dankt zijn zoon Alfons voor de mooie orgelbegeleiding (en gedeel telijk eigen compositie), den hoer Van Gen nip voor zijn keurig arrangeeren der groe pen en uitnemende» smaak, den heer Kok, electricien alhier, voor de rijke verlichting, mej. Jonkman voor de uitnemende zorgen aan de „engeltjes" besteed, de Eerw. Zus- Iers voor haar noesten arbeid voor dc kinderen. I11 het bijzonder wil spr. in zijn dankwoord herinneren aan drie personen, en wel aan mej. Jonkman als Aartsengel, aan mej. Agatha Bakker als Maria, aan den heer A. Koppers als St. Joseph. Op voorbeeldige wijze hebben deze hun moei lijken taak volbracht. Ten slotte betuigt de heer Litjens allen die medegewerkt hebben aan deze groote ondernoming zijn hartelijke» dank. Hij strekt deze ook uit tot de Hillegomsche burgerij, die door haar financieelen steun mildclijk heeft meegewerkt aan dit wel slagen. Met veel geuoegen mag spr. getui gen, dat ondanks de enorme kosten aan dezen avonden verbonden, ondanks het gra lis toegang verstrekken aan de armen en voor geringen prijs aan de leden van den R.-K. Volksbond cn hun vrouwen 1 het batig saldo de f 900 heeft overschreden. Namens de koren werd nu aan den heer en mevr. Litjens een prachtig schilderij, een Madonna v. Dohnaiek, in lijst aange boden, waarvoor mevr. Litjens op pas eend-geestige wijze bedankte. KATWIJK AAN DEN RIJN De gladheid Een der auto's van de Katwijksche Auto-dienst kwam bij den hoek KarnemelksbuurtXnieuwe Comman- deursweg, door het uitglijden vanwege ijs en, sneeuw, tegen het woonhuis van Wed. C. v. T. Hoewel de botsing nogal flink aankwam, liep bet best af. Alleen een kleine materieele schade aan de autobus School. Naar alle waarschijnlijkheid zal de B. K. School niet 1 Februar, doch ongeveer een maand later geopend worden NIEUWKOOP. Typhus. ?-» Thans is wederom een geval van typhus geconstateerd ten huize van H. M. Woerde. IJscngeval. Mej. A. Rijnbeek brak door te vallen bij het schaatsenrijden haar pols. Per auto. Gister trouwde alhier een paartije, waarvan wij voor de eerste maal do bruidstoet gevormd zagen uit automo bielen. NGQRDWIJK. GeweiensgsU'. De Minister van Fi nanciën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist is ontvangen bij den ontvanger der directe belastingen, enz. alhier f 550.63 en f 729.57 wegens te weinig betaalde inkomstenbelasting enz., respectievelijk over 1919-20 en 1920-21. ROELGFARENDSVEEN. Muziekuitvoering. Maandagavond werd de reeks van Vastenavondfeesten ge opend met een uitvoering van de Harmo- nie-vereeniging „Liefde voor Harmonie". De. zaal van café Wagenaar was geheel gevuld met leden, eere-leden, donateurs en donafrices. Hoewel de lieer Wagenaar, di recteur van het muziekgezelschap, bij zijn inleidend woord de clementie van het pu bliek inriep bij het beoordeelen van dc mu zieknummers, daar door familieomstan digheden het corps niet voltallig was, kun nen we toch niet anders zeggen, dan dat er goed, zeer goed zelfs, gespeeld is. In aanmerking genomen dat zulke zware harmoniemuziek eigenlijk niet geheel ge schikt is om in c-en zaal ten gehoore ge bracht te worden, voldeden de nummers het publiek ten volle, wat dooi* voortdurend applaus ook telkens bewezen werd. Het duo Hellmann en van Leeuwen had als altijd weer enorm- succes. Met een voor de Veen geheel nieuw program kwamen zo ons deze keer verrassen en brachten aller lachspieren voortdurend in beweging. Een bijzondere attractie van dezen avond was' de lieer prof. Antonini. Met zijn be hendige goocheltoeren en niét minder in zijn tweede optreden met zijn handigheid niet de kaarten, bracht hij het publiek zoodanig iii spanning en grenzelooze ver bazing, dat menigeen zelfs vergat te ap- plaudiseéren 11a het slagen van een of onder kunststuk. Ook zijn anecöoten of „moppen" vonden veel bijval en het was slechts noode dat wij hem na het afwer ken van zijn program zagen vertrekken. Alles bij elkaar genomen was de avond een succes voor „Liefde voor Harmonie". Geen enkele wanklank werd den ganschen avond gehoord en het was in een hoogst prettige en tevreden stemming, dat alle genoodig- den ver na middernacht huiswaarts keer den. STOMPWIJK. Ringrijderij. De IJsclub „Nut en Ver maak" hield gisteren een ringrijderij voor paren. Door de felle koude was de deel neming niet groot; er werden maar 16 paren ingeschreven. De volgende paren behaalden prijzen: 1. W. v. d. Meer en C. Overdevest. 2. Joh. v. Santen en D. v. d. Krocht. 3. M Nobels en A. Nobels. 4 G. v. Veen en E. M. Kneppers. 5. A. A. v. Kampen en A. M. v. Kampen. WASSENAAR. Hardrijderij. Vanwege de Wasset anr- sclie IJsvereeniging werd op de Zijl- watering onder groote belangstel ing eeD hardrijderij op de schaats gehouden ter bate van de armen. In den wedstrijd voor jotgeas beneden 16 jaar waren prijswinners: 1. H. Ber nard. 2. J. Knijr enbuiT- 3. J. Goor. 4. P. van der Ham. In dien voor jongens en manuen boven 16 jaar: 1. C. van der Ploeg. 2, H. Koirngs. 3. Velthuis. 4. C. Sijbesma. 5. J. Knijnenburg. 6. G. Bod- deus. R.-K. Zangkoor. In het Patronaats gebouw vergaderden de leden van bet R - K. Zangkoor, onder voorzitterschap van den ZeerEeerw. heer' Pastoor. D001* den penningm. werd rekening en verantwoor ding gedaan van zijn beheer. De ontvan- sten bedroegen f335.17, de uitgaven f330.85 batig saldo f4.32. Nadat boeken en be scheiden waren vergeleken, werd de func tionaris gedechargeerd. De aftredende secr., de heer J. Kouwenbovon, werd als zoodanig met algern. st. herkozen. Met het oog op den hoogen leeftijd van dezen titu laris, werd besloten hem een tweeden secr. too te voegen. Met groote meerderheid van stemmen wordt als zoodanig aangewezen do her G. A. Looijestijn. Hierna werd om trent verschillende zaken van huishoude lijk belang van gedachten gewisseld, waar na do vergadering werd gesloten. Door een der leden werd een door hem saamgestelde xevuo voorgedragen, waarin alle leden passeerden, en die een groot succes had. Nadat men nog eenigien tijd gezellig bij een was gebleven, gingen allen huiswaarts Uitvoering. Door do R.-K. Dames- tooneelclub „St. Gatherina" wordt a.s. Zondag half acht een uitvoering gegeven in het Patronaatsgebouw. Opgevoerd zal worden het schitterend familiedrama: „Het lokaas", van G. Nielen, en een aller leukst blijspel „Woningdistributie". Voor afwisseling zal de gymnastief af deeling van den R.-K. Jongevrouwcubond zorgen. Uit een en ander moge wel blijken, dat het;? een aangename avond zal worden. ZEGWAARD Personalia. Do aandacht van hen, die in aanmerking komen' wenschen to ko'meni voor de benoeming van nachtwaker, lan-.f taarnopsteker der gemeente Zegwaard, j wordt gevestigd op de aangeplakte publi- catie. ZOETERMEER-ZEG WAARD Hardrijderij. De alhier bestaande IJs vereeniging organiseerde Dinsdagavond Vereeniging organiseerde Dinsdagmiddag een hardrijderij voor paren. De uitslag is als volgt: 1. F. Duitvenbode en M. Volle- bregt (Berkel); 2. N. v. Rijst en C. Duiven- bode; S. A. Groenheide en C. Beeuwijk; Troostprijs P. Houtman en Mej. P. Franks (Berkel). Snelste ritten Duivenbode en Vollebregt 18 3/5 sec. Houtman en Franks 18 4/5 sec. ZOETERWOUDE Watergelden. Met ingang van 1 Ja- nuari j.l. zijn de tarieven der watergelden) gewijzigd. Voortaan zal betaald moeten worden voor perceelen met eeno huur waarde volgens de personecle belasting beneden f 75.per kwartaal f 2.(lo klas. 2e kl. van f 76 tot f 100 per kwartaal f 2.60. 3e kl. van f 101 lot f 150 f 3.30. 4e kl. van f 151 tot f 200, f 4 bij een verbruik van 10 M3. 5e kl. van f 201 tot f 275, f 5 bij- een verbruik van 121 M3. 6e kl. van f 276 tot f 350, f 6 bij een verbruik van 15 M3. 7e kl. van f 351 tot f 450, f 7 bij een verbruik van 17i M3. Se kl. van f 451 tot f 650, f 8 bij een verbruik van 20 M3. 9e kl. van f 651 tot f 850, f 10 bij een verbruik van 25 M3. 10e kl. van f 851 tot f 1100, f 12 bij een ver bruik van 30 M3. lie kl. van f 1100 eni lioogcr f 16 bij een verbruik van 40 M3. Verder zal voor eiken kubieken meter oververbruik 15 cent moeten betaald wor den. Dankbetuiging. Door do Maatschap pij „de Nederlanden" is aan veldwachter Degen,aars dank betuigd voor de bewezen diensten die leidden* tot arrestatie van den brandstichter van den onlangs afge brande'.) lw-:" Suiienl. Berichten Dok-kraan omlaag gestort. In het Gladstone-dok te Liverpool is een kraan van 40 ton, die bij een reparatie van de „Mauretania" werd gebruikt van 50 M. hoogte naar beneden gestort en diep in den modder terecht gekomen. Van de drie per sonen, die op de kraan werkzaam waren, kwamen twee om het leven. Een viel in do slijkerige massa, de tweede werd onder de kraan verpletterd. Nog vier andere arbei ders werden lichtelijk door de ijzermassa getroffen. Een drama tc Luik. Een Luiksclr geneesheer, 74 jaar oud- is liet slachtoffer geworden van een ge-» weldpletging door een van zijn vrouwe lijke cliënten, die hij onlangs had geope reerd, echter zonder succes. Ten eindo zich op -den geneesheer te wreken, viel de vrouw hem aan toen hij zijn woning verliet en bracht hem eenige messteken toe aan het hoofd, den hals en de han den. Zijn linkerhand werd zoo goed als afgesneden. De vrouw, welke 47 jaren, oud was, heeft zich na hot volbrengen van l aar daad in de Maps geworpen. Haar lichaam *'s door den stroom mee gevoerd. Levend verbrand. De Berlijnsche schilderes Marie von Olfers is in den hoogen ouderdom van 97" jaar een verscbrikkelijken dood gestor-4 ven. Terwijl zij in haar woning bij de kachel zat, wilde zij een .gevallen gloeiend stukje cokes oprapen. Haar kleeren vat-» ten daarJrj vuur en de oude vron'w werd door dc vlammen gedood voor men haar te hulp kon komen. Dronken visschen in de Niagara. Dezer dagen deed zich het eigenaardige geval! voor, dat visschen, die in de Niac gara nabij Montreal werden gevangen in staat van verdoving verkeerden. De oor zaak hiervan was, dat eenige dagen to voren beambten, belast met de uitvoering van het drankverbod in Amerika op die plaats in de rivier 500 gallons sterke drank hadden laten wegloop en. De week te voren waren do visschen gastvrij ont haald op den inhoud van een aantal va-» ten Canadeesch bier. Het stormweer op den Atlantischen Oceaan. Door de hevige stormen op den Atlanti schen Oceaan is de aankomst te New York van minstens zeven stoomschepen vertraagd, waaronder ook de „Majestic", welk schip tengevolge van den storm van 5 Januari zijn vaart moest vertragen. Na dc overstroomingen In Frankrijk. Ofschoon het Seine-water blijft zakken, is men nog niet geheel gerust, daar er nieuwe regens worden gemeld. Bovendien valt het water trager dan bet gedurende de crilieke dagen is gestegen. Inlusschen is de aangrichte schade zeer omvangrijk. Vooral de banlieue is ernstig getroffen; er zijn niet slechts huizen en openbare werken beschadigd, maar door het sluiten van fabrieken heerscht er in vele plaatsen werkloosheid. Ongeveer 15.000 personen hebben door het water schade geleden, terwijl bijna 5000 hun huizen moesten ontruimen, alleen reeds t 837 in Ivry en 475 in Vitry. In Boulogne- sur-Seine zijn door het stopzetten der Re- 7 nault-werken 15.000 man buiten werk. 5 De verlaten woningen worden s'.reng door de politie bewaakt, daar in de laat- a sto nachten duistere individuen gepoogd^, hebben hun slag te slaau. Ten einde be- - smeltolijke ziekten te voorkomen, heeft de A prefect van de Seine gelast alle plaatsen, die overstroomd waren, te ontsmetten. Le- -4 vensmiddelen mogen slechts worden ver- a kocht in lokalen, die niet geteisterd zijn. 7

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 4