OPRUIMING Fa. JAC. KROL, Breestraat 136. Haarlemmerstraat 144. Zie de Etalages. Zondagsblad. De administratie herinnert er aan dat het abonnementsgeld ad 50 cent 1stc kwar taal op het Zondagsblad heden moet wor den betaald. UIT DE OiüQ£Vlë3S BODEGRAVEN Aanbesteding. Bij de gehouden aan besteding van Gemeentewerken voor 1924 werd als volgt ingeschreven: Timmerwerk: Joh. de Jong f 1620; v. d. Neut en Sna- tei'se f1425; v. d. Oudenrijn f 2445; G. van Ingen f1910; Mulder f1580; T. G. Scheer f 1850. Schilderwerk: G. Hoogeveen f236.30; D. Scheer f278; Fa. T. v. d. Leden f 292. Smidswerk: A. Kloot f 300; "W. Bos f386. Metselwerk: A. Ooma 13092; Overes en van Katwijk f2264; M. van Vliet f 2848; N. Hoogendoorn f 2615.75 Slucadoorswerk: A. Ooms f 250; Overes en van Katwijk f 280; M. van Vliet f 270, N. Hoogendoorn f255. Loop der bevolking. Op- 1 Januari 1923 bedroeg de bevolking onzer gemeente 2898 mannen en 3128 vrouwen, totaal 6026 personen. Zij vermeerderde in 1923 door geboorte met 69 mannen en 68 vrou wen, totaal 137 personen. Door vestiging met 192 mannen en 241 vrouwen, totaal 416 personen. Totale vermeerdering der halve 570 personen. Zij verminderde in 1923 door overlijden met 32 mannen en 25 vrouwen, totaal 57 personen en door vertrek met 197 man nen en 219 vrouwen, totaal 416 personen. Totale vermindering derhalve 473 personen De bevolking nam derhalve toe met 32 man nen en 65 vrouwen, totaal 97 personen en bestond op 1 Januari 1924 uit 2930 mannen en 3193 vrouwen, totaal 6123 per sonen. In 1923 werden 7 kinderen als levenloos aangegeven, waarvan 4 van het mannelijk en 3 van het vrouwelijk ge slacht. Er worden 40 huwelijken voltrok ken, terwijl 2 echtscheidingen werden in geschreven. R. K. Volksbond. Dinsdagavond ver gaderde de afd. Bodegraven van den Ned. R. K. Volkshond in het Patronaatsgebouw De opkomst was zeer slecht en bestond met het Bestuur uit 13 personen. Als spr. voor de Centrale Volksbank was ter ver gadering aanwezig de heer van Pulten, Directeur van het Kantear te 's-Graven- hage, alsmede do heer van Tol, agent te Reeuwijk. Nadat do vergadering op de gebruikelijke wijze was geopend, herdacht do voorz. het overleden oudste lid der vereeniging, den heer v. d. Laan, en werd een. Onze Vader voor zijn zielerust gebeden. Hierna werd het woord verleend aan den heer van Putten. De heer van Putten gaf een overduidelijk overzicht van het doel en werkwijze der Centrale Volksbank inza ke sparen voor allo doeleinden en het spe ciale belasting sparen, hetwelk heeft bewezen, ondanks het korte bestaan in een bestaande behoefte te voorzien. Nadat spr. nog een overzicht had gegeven van de wijze van beleggen der gespaarde gelden, werd de gelegenheid open gesteld tot het stellen van vragen. De' heer Driessen vroeg, in verhand met de door spr. genoemde goud- clausule bij het verkenen van hypotheken, of hij waardevermindering van de gulden ook de nitkeering der gestorte gelden op goudbasis plaats heeft. Spr. merkt op, dat dit onmogelijk is, omdat de in effecten belegdo gelden alsdan eenzelfde waarde vermindering zouden ondergaan. De heer Wessels zegt met belangstelling het duide lijk heioog van spr. te hebben gevolgd, doch tevergeefs te hebben geluisterd naar de voorwaarden, gesteld voor terugbeta ling van spaargelden, wat betreft termijn enz. De spreker merkt op, dat over bedra gen beneden f 50.— steeds onmiddellijk kan worden beschikt; bij bedragen daarboven is een termijn vastgesteld, evenals bij de Rijks-Postspaarbank van 8 dagen. De heer Kraan vraagt nog of bij sparen voor brandstoffen ook rente wordt betaald. Ook deze persoon wordt door spr. beantwoord, die opmerkt dat van alle gestorte gelden rente wordt betaald, onverschillig waar deze gelden voor worden gebruikt. De heer van Tol vestigt vervolgens do aan dacht op de bijzondere wijze, waarop de Bank te Bodegraven reeds marcheert, daar er reeds 15 spaarders zijn. Spr. ver trouwt dat dit getal spoedig grooler zal werden en beveelt den nieuwen agent, den heer Groen, in den gunst der leden aan. Hierna worden do notulen gelezen en on veranderd vastgesteld. Aan de orde komt vervolgens de verkiezing van 4 Bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de heerc-n Driessen, Roos, van Rijn en van "Wijle. De 3 eerst genoemden worden allen herkozen, terwijl in de plaats van den heer van Wijk wordt gekozen den heer J. Bakker. Alle heeren nemen deze be noeming aan. Tot Voorz. wordt herkozen de heer A. Driessen. Een aantal ingekomen stukken wordt vervolgens voor kennisge ving aangenomen. De heer Roos, sec., bracht vervolgens verslag uit van de Centrale Raadsvergade ring te Rotterdam. Ofschoon vrij breed voerig was dit verslag zeer moeilijk te volgen. Na de rondvraag, die weinig be langrijks opleverde, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. LISSE. Zang-uitvoering. De R.-K. gemengde zangvereeniging „St. Gregorius" gai gis ter- en Dinsdagavond haar derde uitvoe ring in het Bondsgebouw. Het was een goede gedachte van het hestuut de uit voering over twee avonden te houden, want bij vorige uitvoeringen zat men als haring in een ton gepakt. De belangstel ling was ook nu weer naar verwachting. De voorz., de heef G. Broekhof, opende de bijeenkomst en heette allen welkom. Onder leiding van den directeur, den heer Th. van der Meij, van Eillegom, voerde „St. Gregorius" daarna op verdienstelijke wijze een mooi programma uit. Als altijd word ingezet met het „Domine Salvum fac" i van Giesen, waarna „Maria's traan" van Mesmans, „Daar ia een lied" van Bonsef, „Woudruischen" van Zijdelaar en „Herfst stemming" van Hartog. Vervolgens een drietal dubbelkwartetten en wel „Vertrou wen" en „Zondagmorgen" van Abt en „Dorpsdans" van Benet. Daarna „De Zon- ne Zingt", ..Het Kerkje" en „Hollands lied" van De Lange en „Waak-op" van den Hertog. Na elk nummer brak een dankbaar applaus los. Na de pauze trad met een mooi programma op het Duo Hell- mann en Van Leeuwen uit Leiden, en ont lokte veel applaus en had groot succes. Voorzeker een best geslaagde uitvoering; alleen maar jammer, dat zij een uur te laat was afgeloopen. Hardrijderij. Op den Vijver op het buitengoed „Zandvliet" had gistermiddag vanwege de IJsclub een hardrijderij plaats ten bate van weduwen en mindergegoeden, om levensmiddelen en derg. Door milde gevers daar too in staat gesteld, waren be schikbaar o.m. een wollen deken, 40 pond spek, twee worsten, eon fantasiebroek, 3 damesborstrokken, 10 tarwehrooden, 5 H.L eierkolen, .100 baggerturven, benevens ruim f 200 in contanten. Er waren niet minder dan 106 deelnemers. Elke deelnemer had natuurlijk een prijs; de minste prijs was f 1.Het is dus onmogelijk alle prijs- winners te vermelden en we zullen ons bepalen tot de 13 hoofdprijzen. Deze wer den behaald als volgt: 1ste prijs A. H. Schrama; 2de pr. J. Kingma, 3de pr. A. van der Zwet; 4do pr. P. van der Drift; 5de pr. J. van Hoven; 6de pr. Joh. v. Breemen; 7de pr. Janus Opdam; 8ste pr. H. Kortekaas Lz.; 9de pr. H. v. d. Zon; 10de pr. P Kortekaas Pz.; 11de pr. W. Vrijburg, 12do pr. J. C. Stobbe en 13do pr. L. Kortekaas. De muziek vereenig in g ..St, Gregorius den Groote", onderafd. van het patronaat, luisterde dezen wedstrijd geheel belangloos op. Scherp steekt hierbij af de houding van „Eensgezind", die niet anders dan voor geld medewerking wilde verleenen. Ook een woord van dank moet gebracht worden aan de milde gevers, die door hun offervaardigheid het bestuur in staat stelden, deze mooie daad uit te voeren. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert morgen 11 Jan., des namiddags te 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen; 2. "Wijziging concessie van Leiden voor gasbuizen. 3. Toetreding als lid der Vereeniging van Huiseigenaren. 4. Adhae- sio op adres-Werkendam inzake kosten middelbare scholen voor buitengemeenten. 5. Aankoop Kerklaan voor f 800, voor ver breeding vanaf Fröbelschool. 6. Geldlee- ning voor Waterleiding enz. 7. Aanvrage bestuur Herv. School crediet f 809,70 voor verdere inrichting derde lokaal. 9. Uit breiding electrische straatverlichting tot Warmonderdain. 10. Balans en exploita tierekening 1922 van woningbouwvereeni- ging „Vooruitgang". 11. Comptabiliteita- besluit 1923. Daarna geheime zitting. WOERDEN. Schoonrijden. Uitslag schoonrijden voor paren gisterennamiddag: 1ste prijs Mej. M. Borsboom en de heer J. v. Leeu wen; 2de prijs Mevr. J. BruntEeijkoop en do heer 5" Brunt; 3de prijs Mej. L. Verkerk en de heer L. Kuijter; 4de prijs Mej. A. Berkhof en de heer P. Zwaan. De belangstelling alsook de deelname aan den wedstrijd, waren niet bijzonder groot. Door ds gladheid. Gistermiddag ge raakte het dochtertje van den heer H. on der een zwaarbeladen meelwagen. Met ge broken arm werd de kleine opgenomen en naar het R.-K. Ziekenhuis vervoerd. De gladheid der straten is oorzaak van vele ongelukken. In de laatste week zijn verschillende personen onder behandeling der doktoren wegens heen- en armbreu ken, hoofdverwondingen en lichte hersen schuddingen. Men zij dus voorzichtigl Vervolg-cursu9. Nu zoowel door het Rijk als door de gemeente geen steun meer wordt verleend aan het vervolg-onderwijs, zal door de R.-K. Patronaatscommissie toch getracht worden dit onderwijs te ge ven. Het lesgeld is echter iets verhoogd en bedraagt thans 25 ets. per week. Men vertrouwt, dat de. ouders, die kinderen hebben, die hiervoor in aanmerking komen, deze zoo spoedig mogelijk doen inschrij ven bij het hoofd der R.-K. Jongensschool. TER-AAR. Raadsvacature. Voor de raadsvaca- ture van wijlen den heer P. W. Kroft bomt in aanmerking de heer S. v. d. Geest. hïsvermaak. Dinsdag had een ring- rijderij plaats op schaatsen, gegeven dooi de ijs vereeniging „Door Vriendschap Saamverboiüden". El- waren 28 deelne mers. 1ste prijs W. Slootweg en A. Sloot weg; 2de pr. A. Egbertsen en H. Hooger- vorst; 3de pr. Jac. de Regt en A. de Regt: 4de pr. Jac. van Eijk en A. Burgineijer. Het feest werd door dc R.-K. muziekver- ec-niging „Arti el Religioni" opgekoterd WOUBRUGGE. Ongelukken. Een tweetal dorpsgenoo- ten moest zich onder geneeskundige be- handeling stellen: W. H. brak door do gladheid zijn sleutelbeen en C. O. kreeg een bergspil op zijn voet, bij het opwinden van den hooiberg, waardoor een gapende wond ontstond. WASSENAAR. Autobus te water. Gisteravond is de gele autobus van "Wassenaar op Leiden door de gevaarlijke gladheid vóór het Haagsche Schouw geslipt en met de voor wielen in een sloot op het ijs terecht ge komen. De inzittenden kwamen met den schrik vrij en konden in een particulieren auto hun reis vervolgen. Het gedeelte van den weg, waar het ongeval is gebeurd, bleek gisteravond bij zonder gevaarlijk, daar alle passeerendo auto's er grooten last van de gladheid on dervonden. STSDS^IEÜÏÏS KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND De Kamer vergaderde hedenmiddag on der voorzitterschap van den heer D. Ten Cate Brouwer (Alphen a. d. Rijn). De Voorzitter opende de eerste vergade ring in het jaar met een lange Nieuwjaars rede, waarvan we wegens plaatsgebrek he den slechts een betrekkelijk kort resumé kunnen gven. Spr. wees op vele binnengekomen tegenstrijdige adressen van Kamers van Koophandel, en verbond daaraan twee opmerkingen: Eerstens, dat de behar tiging van het districtsbelang meer het zuivere hoofddoel van do Kamer worde; en vervolgens dat voor behartiging van de meer algemeene.belangen een vereeniging van do Kamers noodig is. Spr. gaf daarna eenige onderwerpen aan, welke in dezo en eerstvolgende ver gaderingen de aandacht der Kamer zullen vragen. Hij betreurde het dat de Kamer, èn door de Regeering èn dor gemeenten in ons dis trict zoo weinig om advies gevraagd wordt Wat Leiden betreft, aldus spris nog nooit officieel door de gem een'e om advies gevraagd. Teneihide de samenwerking to bevor deren, aldus spr., werd op het verzoek van het Bureau der Kamer een conferentie aangevraagd, waarbij vertegenwoordigd waren, eenerzijds de Burgemester, Jhr. de Gijselaar, en anderzijds de Voorzitter en Secretaris der Kamer. Van de zijde van den Burgemeester werd de verzekering ge geven, dat samenwerking ten zeerste op prijs gesteld zou worden en dat men niet zou nalaten bij voorkomende gelegen heden het advies der Kamer in to winnen, ofschoon ook niet vergeten moest worden dat dat niet altijd zou kunnen geschieden met het oog op tijdverliezen. Van de welwillendheid van het gemeen tebestuur kon men echter verzekerd zijn. De bezwaren zijn klaarblijkelijk onover komelijk geweest, de Kamer werd ook na derhand nooit geraadpleegd. Verder memoreert spr. de ervaring, op gedaan met een adres aan den Leidschen Raad inzake de bruggelden, waarop geen voldoend resultaat is verkregen, en de er varing met adressen inzake de zakelijke bedrijfsbelasting, die „nog droeviger" is. Van dezo gelegenheid meent spr. tevens gebruik te moeten maken om een beschou wing te houden over Leiden als economisch centrum van Rijnland. Werd nog niet lang geleden de opmer king gemaakt dat de Rijnstreek ten koste van Leiden meer en meer het centrum zou worden, deze opvatting doel ik, aldus spr., althans nog niet. Naar mijne meening, zal echter wel, wil leiden hare domineerende plaats behou den, een der voornaamste zorgen van het gemeentebestuur moeten zijn, om Leiden aantrekkelijk te maken voor hen die nieu we industrieën willen vestigen of tot uit breiding van bestaande willen overgaan. Te Leiden met zijn honkvaste arbeiders bevolking moet zeker meer industrie ko men, wil het werkloosheidsprobleem niet bij voortduur de financieel© strop worden, die allo ontwikkelingsmogelijkheden belet. Nu de gemeente zelf pogingen doet tot het scheppen van werkgelegenheid, en het moet gezegd, wel eens slaagt om ten koste van schatten gelds eenige der circa 1200 werkloozen korten tijd aan den gang te houden, nu blijkt wel heel duidelijk, hoe krom indertijd de bewering was, dat de bedrijven, die aan een groot aantal perso nen werk verschaffen, nadeelig voor Lei den zouden zijn. Wat kan Leiden echter doen? Afschaffing der Zakelijke bedrijfsbelas ting (dat bewijs van do vijandige houding, welke men tegenover de bedrijven in neemt), dient wel allereerst te geschieden. Zooveel en zoo vlug mogelijk voldoen aan de eisclieu, welke de industrieels ont wikkeling stelt is eveneens van groote be- teekenis. Dat alles zal echter nog maar weinig baten, indien niet in voldoende inate in dustrie-terreinen beschikbaar gesteld wor den. Do lot nu toe govolgde politiek der Pro vincie ten aanzien van do gronden liggende aan het Rijn- eai Schiekanaal, maakt het onmogelijk om aan die vaart industrieën te vestigen. Er blijft dan over een zeer geschikt ter rein aan ht Galgewater, Hetwelk echter vanwege het hoogo Haven- en Bruggeld iets minder gunstig gelegen is voor die industrieën, welke veel vervoer te water hebben. Het meest in aanmerking komt evenwel 't land aan de Zijl, ten Zuiden en ten Noorden van de Haarlemmermeerspoor. Wil men zooveel mogelijk bevorderen dat er zich industrieën hier willen vesti gen, dan zullen die terreinen op orde ge maakt moeten worden; thans begint men de Zijl reeds -tamelijk dicht te naderen met den houw van werkmanswoningen. Men dient echter met een uitgewerkt plan te komen om te verhoeden, dat in de mooie arbeiderswoningen geen honger geleden wordt, omdat zij gebouwd zijn op den grond waar de arbeiders eigenlijk hun brood hadden moeten verdienen. Zoo dit vaste plan reeds bestaan bad, zou het niet mogelijk geweest zijn dat het nieuwe zwembad gebouwd wordt vlak langs do Zijl en zelfs zoo dicht, dat, wanneer bij normalisatie der Zijl de aldaar bestaande bocht geheel mocht worden weggegraven, men er nauwelijks om heen zal kunnen loopen. Goede loegagswegeu tot deze terreinenis echter een allereerste vereischte, pas daar na zal iemand er aan kunnen deoken om aldaar nieuwe fabrieken te vestigen. Bij den verderen bouw van werkmans woningen ter plaatse, zal do wateroever over tamelijk groote diepte vrijgeiouden moeten worden en indien tevens goede toe gangswegen gemaakt worden zal het ze ker niet lang duren of voor deze terreinen zullen, wanneer eenige opbloei komt, tal van gegadigden zich opdoen. Leiden hééft nog een voorsprong op het industriegebeied langs den Rijn; laat Lei den nu ook haar eigen belang begrijpen en dezo kansen niet geheel verspelen. Op de vraag, waarom zon ik mijn fa briek te Leiden vestigen, moet een behoor lijk antwoord gegeven kunnen worden. "Wat nu het vaarwater binnen do ge meente Leiden betreft, moet dit worden beschouwd in verband met de vaarwegen, welke tot Leiden toegang geven en het is zeker geen overdreven eisch als de Kamer vraagt, dat de korte afstanden binnen de gemeente op dezelfdo diepte en vaar- breedte gebracht worden als de Kilome ters lange vaarten, welke de toegangs wegen tot Leiden vormen. Verder geeft epr. een algemeen over zicht van de toestand van nijverheid en •handel in het afgeloopen jaar; toont ver volgens in enke'e c'.jfers de werkzaam heden van het Handelsregister en het secretariaat der Kanier. Hij herinnert er ten slotte aan, dat hij do gehouden verkiezingen voor de Kamer door het zich met meer beschikbaar stel len afvielen de heeren Tieleman, de Wilde, v. d. Boon en Creij'ghton, welke heeren hij hartelijk dank zegt voor de arbeid, gedurende hun lidmaatschap voor de Kamer verricht. Bij de Kamer zullen deze heeren steeds in aangename herin nering voortleven. GEMEENTEZAKEN. Plaatselijke Schoolcommissie. Aan de beurt van aftreden zijn dit jaar de volgende leden der Plaatselijke Schoolcom missie: mevr. J. Drevermande Kruif en de heeren J. C. Bcertee, W. Kocps Azn., W. Vros en A. Couvée P.Jzn. Ter voorziening in de vacatures beveelt de commissie resp. de volgende dubbeltal len aan: lo. Mevrouw J. DrevermanDe Kruif, Mevr. I. W. MooijWaasdorp; 2o. J. O. Boertee, R. G. M. Hueber; 3o. W. Koops Azn, A. Meerburg; 4e. W. Vros, J. de Bruijn; öo. A. Couvée PJzn., Ds. M. J. Punaelie. De verordening op de straatpolitie. In een tweetal artikelen van dè verorde ning op de Straatpolitie wordt melding ge maakt van de wet van 5 J-uni 1875, tot vast stelling van bepalingen bij het voorkomen van hondsdolheid. Deze wet is echter inge volge art. 100 der Veewet vervallen en het is dus wenschelijk, dat in de verovdening op do Straatpolitie niet langer naar de wet op de Hondsdolheid verwezen wordt, doch dat de desbetreffende bepalingen in overeen stemming met den thans geldenden toestand worden gebracht. In dezen geest doen B. en W. den Raad een voorstel. In de Raadsvergadering van 17 Decem ber 1923 werd het voorstel van den heer Mr. D. A. van Eek, tot wijziging van de ver ordening op de straatpolitie (optochten) ten aanzien van de artikelen 23, 50, 61 en 52, in handen van B. en W. gesteld om prae-ad- vics. Deze hebben dienaangaande het gevoe len ingewonnen van de Commissie voor de Strafverordeningen^ die in haar advies her innert aan de schriftelijke en mondelinge gedachtenwisselin, welke in 1922 omtrent dit onderwerp heeft plaats gevonden en waarvan het einde was de verwerping door den Raad van de door den heer Van Eek ingediende voorstellen. Evenals destijds kan het College van B. en W. zich ook thans geheel vereenigen met de meerderheid der Commissie, waar deze van oordeel is, dat aanneming van het voor stel van den heer Van Eek geen aanbeve ling verdient. Verkoop van grond. Het bestuur der Hervormde Lagere School aan den Endegeesterstraatweg te Oegst- geest heeft tot B. en W. het verzoek gericht ten behoeve van de uitbreiding dier school te mogen koopen een aan de gemeente be- hoorende strook grond ter groote van plan. 205 M2., op de overgelegde kaait met roo- de omlijning nader aangegeven. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat flajafeandigissg,1 J> «EMEtoüTELIJKE VISCHVERKOOiV j Aan den gemeentelijken viscliwinket i Visckmarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG verkrijgbaar SCHELVISCH k f 027—i' f0.38-f°A5, GROOTE SCHOL a f 0.52. KABELJAUW a f 0.46, TONG a f 0.95 ner pond en VOLLE HARING a 10.04'i per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 10 Januari 1924. jt Katholieke Agenda Donderdag. A. R. K. A., Bondsgebouw, t$ 8 uur. HAZERSWOUDE (Groenendijk). Donderdag. Tooneelver. „Onder Ons", te *t\- uur. Zondag. Tooneelver. „Onder Ons", to 7 uur, ALGEMEENE AGENDA Woensdag. „Das Lied von der Glocke"c Stadsgehoorzaal, to 8 uur. Maandag. Mij. voor Toonkunst, Stadsge hoorzaal te 8 uur. T«9*grafisch Weerbericht volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 10 Jan. 1924, medegedeeld door het'Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Ril Hoogste Barometerst.: 770.3 Hapavanda. Laagste Barometerst.: 738.2 Malinhead. Verwachting tot den avond van 11 Jan.1 Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt of be trokken, waarschijnlijk eenige regen of sneeuw, iets zachter. bij B. en W., nn de vereeniging met, den! door hen gevraagden prijs van f 10.per M2. genoegen nemt en zich ook met do ge stelde voorwaarden kan vereenigen, geener lei bezwaar. Zij stellen daarom den Raad voor, in de zen zin te beslissen. Levering van gas in de gemeente Voorhout. In Raadsvergadering van 27 Augustus jl. werd besloten tot vaststelling van de ont- werp-ovcreenkomst betreffende de levering van gas in de gemeente Voorhout door de Stedelijke Gasfabriek, alhier. Burgemeester en Wethouders van Vooroub hebben haar thans .bericht, dat de Gcd. Sta ten van Zuid-Holland beswaar maken tegen' de bepaling van het eerste lid van artikel van genoemde overeenkomst, inhoudende, dat Voorhout aan. Leiden gedurende den "duur der overeenkomst met uitsluiting van anderen vergunning verleent tot het leggen, hebben cn onderhouden van e°n tres buizen net met toebehooren in openbare gronden: en wateren van Voorhout. Ged. Staten ach ten het nl. minder gewenscht, dat Leiden de macht heeft om aan een andere gemeente te verbieden, dat. zij buizen levt door Voorhout heen, ten einde eene andere ge meente dan Voorhout van gas te voorzien. Ter voldoening aan den wensch van het Provinciaal Bestuur heeft het Gemeente bestuur van Voorhout verzocht te bevorde ren dat de overeenkomst aldus worcit ge wijzigd. Aancezien teeen de bedoelde wijziging noch bij B. en W. noch bij Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Ga3 en Elec- triciteib bezwaar bestaat, geven B. cn W. dien Raad in overweging daartoe te beslui ten. Levering van gas in de qemeento Nocrdwijkerhout. B. en W. stellen den Raad voor een con cept-overeenkomst met de gemeente Ncord- wijkerhout. De tram door de stad. De Directie van de Noord-Zuid Nederland scbe Tramweg Maatschappij heeft B. en W. medegedeeld, dat in verband met dciï aanleg van de electrische tramlijn naar Den Haag de groote bijwagens, waarmede tij- dens de drukke uren sommige tramdien sten' do stad in den laatsten tijd plegen te worden versterkt, gedurende dc eerstvol- „...Ie maanden (waarschijnlijk Januari, Fe- bruari en Maart van dit jaar) op 'liet traject LeidenDen Haag dienst zullen moeten doen, zulks in afwachting van het gereed- komen van de nieuwe voor die lijn 'bestelde wagens. Ten einde dan evenwel op dc stads- j lijn dezelfde plaatsruimte 18 kunnen bicden als door het aankoppelen van de groote bij- 1 wagens mogelijk is. zal het noodig zijn, dat gedurende bovenbedoelden tijd ïn^ plaats van met één groote, met twee kleine bij- wagen3 wordt gereden. Op grond hiervan heeft do Directie van de tramwegmaatschappij B. cn W. verzocht I goed te keuren, dat tijdelijk zoo noodig twee bijwagens in dienst worden genomen. B. en W. stellen den Raad voor zulks goed te keuren. Bouwplannen. iAan het Raadsbesluit van 11 Juli 1921; voering worden gegeven, aangezien dc Re- Eendracht" ten behoeve van da voltooiing van haar 3e bouwplan (65 woningen) benoor-1 den den Lagen Rijndijk voorschot en bijdra- j ge werden in uitzicht gesteld voor den bouw j van 9 arbeiderswoningen, kon nog geen uit voering worden gegeven, aangezio nde Re-.j geeriug niet bereid was het voorschot toe te kennen tot het bedrag, waarop de bouwkos- ten moesten worden geraamd. Overeenkom- stig heb voorstel van B. en "W., opgenomen: in de Inge-k. Stukken onder no. 274 van 1922, werd daarom besloten voorloopig' van den, afbouw van dit bouwblok af te zien. In-; middels werden dc pogingen, om in dezen

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2