GROOTE OPRUIMING |2 UITVERKOOP WISBRUN LIFFMANN I Becost d CON AMORE H| Onze bekende Halfjaarlijksche begint ZATERDAG 5 JAN. a.s. 's nam. 3 uur Wij hebben besloten onzen geheelen vooorraad g Pelterijen, Confectie, Stoffen enz. Bezichtigt vooral onze 3 étalages en U zult koopen. Doet uw inkoopen bij hen, die in dit blad advertesren Long tuberculose. NOORDWIJK. In memoriam B. de Groot. 31 Dec. 1.1. overleed alhier in den ouderdom van 63 jaren, het oudsto lid der bekende firma J. do Groot en Zonen. Met hem is heenge gaan een man, die in alle kringen van onze gemeente een ware achting genoot. We kenden hem als een ervaren bloe mist en een bekwaam handelsman, die tot voor enkele weken vóór zijn dood met ijver ziin zaken behartigde. We hebben hem gekend als een vriendelijk medebur ger, die voor een ieder een goed woord had, voor ieder noodlijdende tegelijkertijd een goede gave. Hij was één van diegenen, dio niet slechts zijn tijd en vermogen ten eigen bat aanwendde, maar tevens ook de gemeenschap ten voordeel was; die er op bedacht was, dat er niet slechts in dit, maar ook in het andere leven rekenschap moet worden gegeven. Als secretaris van het R.-K. Kerkbe stuur heeft hij daarvan veelvuldige be wijzen afgelegd. Door do zorg op zich te nemen van het verhuren van kerkplaatsen en kerkland met do vele administratie, welke daarbij komt, door zijn zorg voor de bollenkraam ten bate der kerk, heeft hij zeer veel ten algemeene nutte gedaan, waarvoor de katholieken hem dankbaar zullen blijven. Wij kenden hem verder als donateur van vele sociale en charitatieve vereeni- gingen, waaronder vooral do jeugdorgani satie zijn mor.»ieh en financieelen steun genoot. Hij getroostte zich meer malen een moeizamen tocht naar het Juvenaatsgebouw om bij eenigc praestatie van de jongens zijn sympathie te toonen door zijn tegenwoordigheid. Wij meenen, dat veler geloovig gemoed het gebed der Kerk zal herhalen: Dat hij ruste in vrede. Verpachting land R.-K. Kerk. Woens dag had in het Juvenaatsgebouw onder groote belangstelling de verpachting plaats van het Kerkenland aan den Voorweg. Er werd voor do goede perceelen veel geld be steed. De uitslag was als volgt: 1ste streek, bestaande uit 8 perceelen, perceel 1 120 R.R. f 126.—; 2. 125 R.R. f 135.-*; 3. 105 R.R. f 110.4. 122 R.R. f 125.—; 5. 123 R.R. f 100.6. 110 R.R. f55.—; 7. 120 R.R. f43.—; 8. 9712 R.R. f32.—. Tweede streek in 10 perceelen: perceel 1. 90 R.R. f75.—; 2. 110 R.R. f 100.—3. 110 R.R. f55.—; 4. 110 R.R. f83.—; 5. 108 R.R. f94.—; 6. 108 R.R. f83.—: 7. 122 R.R. f84.—; 8. 123 R.R. f64.—; 9. 118 R.R. f53.— en 10. 108 R.R. f41.—. In doorsnee bracht, het land f 0.72 per R.R. op. De perceelen der beide streken zijn genomen vanaf de Spoelsloot naar den weg. WARMOND. Sparen. Bij de Centrale Volksspaar bank, correspondentschap Warmond (cor respondent de heer T. Tuinman) werd in het afgeloopen jaar aan spaargelden inge legd een bedrag van f 1303, en terugbetaald slechts f 78.50. Suitenl. Bepichten De „Dixmude". De plaats van het wrak gevonden 1 Te Marseille opgevangen draadlooss be richten deelen mede, dat volgens naspo ringen, welke door middel van een obser vatie-ballon zijn gedaan de plaats van het wrak der „Dixmude" zich bevindt binnen een cirkel met een straal van een halve mijl, waarvan het middelpunt .is gelegen drie mijlen ten Zuiden van San Marco. Wrak stukken van het luchtschip zouden op den zeebodem liggen op een diepte van vijftig meter. Noodlottige ontploffing in Illinois. 35 dooden en vele zwaar ge wonden. Gisteren heeft in een meelfabriek nabij Peoria (Illinois) in het naburige plaatsje Pe- kin een geweldige ontploffing plaats gehad. De explosie werd gevolgd door een brand welke zich snel tot de aangrenzende gebou wen uitbreidde. Gevreesd wordt, dat vijf- en-twintig menscben om het leven zijn ge komen en een groot aantal van d© circa honderd gekwetsten aan de bekomen wen den zullen sterven. Uit Pekin wordt na-der gemeld, dat 35 dooden zijn geteld, terwijl zes arbeiders worden vermist, elf waarschijnlijk levens gevaarlijk gewond, terwijl 31 licht gewond zijn. Brengen boeken besmetting over? Een roodvonk -bacil van 20 j. Een dame in Brentford las dezer dagen een boek. Toen ze het nit had, moest ze hals over kop naar het London Hospital worden gebracht. De auteur kon er niets aan doen. Het boek was twintig jaar geleden het eigendom geweest van iemand, die roodvonk had gehad. De juffrouw had eveneens rood vonk gekregen, en nu zegt do theorie, dat zij het slachtoffer is geworden van een rood vonk-bacil, die het twintig jaar in het boek heeft uitgehouden. ..S Zware sneeuwval te Danzig. Sedert Vrijdag sneeuwt het hier zoo goed als aan één stuk door. Do sneeuw ligt zoo hoog in de straten, dat het verkeer bijna onmogelijk is. De tram heeft het bedrijf grootendeels stopgezet. Doordat het verkeer met de buitenwijken is gestremd is de melk- voorziening zeer schaarsch geworden. Ook de aanvoer van andere levensmiddelen on dervindt groote moeilijkheden. Vergiftiging door gassen uit een gutta percha oplossing. In een kartonnagefabriek te Berlijn zijn twintig vrouwen', die bezig waren met het plakken van veeren op kartonnen doozen, het slachtoffer geworden van een ga-sverstik king. Het ochijnt, dat de gom, waarmede geplakt werd, een gutta percha oplossing bevatte, waaruit de vergiftige gassen zioh ontwikkelden. De brandweer werd gealar meerd en deze slaagde er in, de slachtoffers weer bij te brengen. Aardschokken in Italië. Sedert Woensdag werden vijftien aard schokken van afwisselende hevigheid ge voeld in het gebied van Pezaro. In de streek van Mondolfo, Marotta en San Costanzo werd schade aangericht. Enkele personen werden gewond. De autoriteiten hebben maatregelen getroffen om de bevolking, die in weerwil van de sneeuw niet in haar wo ningen wil blijven, onderdak te verschaffen. Geen pijpen in sigaren meer in Bulgarije. Volgens een Beuter-bericht uit Sofia, zul len de rookers in Bulgarije zich voortaan alleen met sigaretten tevreden moeten stel len, daar pijpen en sigaren verboden zijn. Deze maatregel der Bulgaarsche regeering Staat in verband met de talrijke overtredin gen van de bepalingen betreffende den ta baksbouw. Hierdoor zijn de inkomsten van den staat aanmerkelijk teruggeloopen. De fabricatie en verkoop van pijptabak en van sigaren is daarom van 1 Januari af verbo den. De lawines in Zwitserland. Voortdurend blijven in Zwitserland, als trouwens in alle Alpenlanden, de lawines neerkomen, dood en verderf stichtend in de mooie dorpen en wintersportplaatsen. Ten gevolge van de verstoring van spoor weg-, telegraaf- en telefoonverkeer zijn volle dige bijzonderheden moeilijk te krijgen. De lawine, die naar we reeds meldden bij Airoio, aan het zuidelijk uiteinde van den Gotthard-tunnel, is neergekomen, heeft dat dorp voor een derde gedeelte verwoest; een berggehucht werd totaal verpletterd. Het scheelde niet veel, of ook de spoorlijn had het moeten ontgelden, maar door de ter plaatse aanwezige stcunconstructics ont kwam ze aan de vernieling. Tot de onder de lawine ingestorte gebouwen behoort o.a. het hotel Motta, eigendom van de familie van den bekenden Zwitserschen staatsman. Uit tal van plaatsen komen per post be richten omtrent vermiste ski-loopers. Zuoz, een der meest vermaarde „Luft- kurorte", is ternauwernood aan het gevaar ontsnapt: een geweldige lawine kwam van de bergen omlaag, en vernielde het kerkhof, dat ven buiten de plaats ligt. Twee toeristen die de sneeuwmassa op haar weg tegen kwam, zijn omgekomen. In vijf dagen heeft men in Zwitserland minstens twintig groote lawines geteld. Bosschen zijn weggevaagd, 'honderden ge bouwen in puin gevallen, ontelbare wegen onbegaanbaar geworden en, helaas, ook tal van personen gedood cf gewond. Latere berichten dan die waaiaan we het bovenstaande ontleenen, zeggen nog, dat do Bollani-tunnel door een layine versperd is. De ,,Mob" (Montreux-Oberland-Bahn) wordt in twee gedeelten bereden: bij Alliéres toch is de lijn volkomen begraven onder sneeuw, ijs en steenen. Uit verschillende plaatsen aan bergspoor- wegen (Morez en St. Cergue in de Jura b.v.) komen berichten, dat er hevige sneeuwstor men hebben gewoed of nog woeden, waar door de treinen niet verder kunnen en de passagiers angstige nachten bij gastvrije dorpsbewoners moeten doorbrengen. Eon Engelsch schip met 13 opvarenden vermist. Reeds sedert meer dan twee weken heeft men niets meer gehoord van het Engelsche. stomoehip „Algora" (1.254 ton) en van de bemanning die uit 18 koppen bestaat. Het laatste bericht omtrent de „Algora" luidde dat het schip op 17 December met een lading kali van Hamburg naar Rochester was vertrokken. Het schip moet overvallen zijn door dezelfden storm, waarmee de vis- schersvloot van Hull in den nacht van 13 December te kampen heeft gehad cn waar-I bij toen de trawler „Wren" met man eii( muis is vergaan. Hoewel van officieele zijde nog niet is ver- Haard, dat het schip als verloren is te be schouwen: heeft men toch zoo goed als allo hoop op de redding van het schip opgege- ven. Een angstig avontuu?. Te Eastbourne (Engeland) zijn drie jon gemannen door een eigenaardig toeval in een oud fort ingesloten geraakt, zonder dab iemand deze onvrijwillige opsluiting veroor zaakt had. Zij beleefden dientengevolge eenige benauwde uurtjes. De jongelieden bezochten het fort en von den in één der vertrekken daarvan don sleu tel van den forttoren. Toen zij de torendeur ontsloten hadden, sloeg deze plotseling ach ter hen dicht, terwijl de sleutels er aan den binnenkant nog opzaten. Daar de deur met een grendelslot voor zien was en de grendel in het Hinkgat was gevallen, Zaten zij achter de zware deur ge vangen. Pogingen oiii het slot van de binnenzijde uit to openen, mislukten. Zij schreeuwden een uur lang uit alle macht om hulp, maar niemand kwam ter redding opdagen. Nadat zij een weinig aan de duisternis gewend ge raakt waren, bemerkten zij een Hein en lichtstreep boven hen in den torenwand. Zij klommen op elkanders schouders en de der de man kon op die wijze juist door een klei ne getraliede opening zien. Hij begon muop- nieuw to schreeuwen en na eenigen tijd mocht hij er in slagen, de aandacht van een voorbijganger te trekken, die, nadat hem de situatie uiteengecet was, hulp ging ha len cTi de drie mannen uit hun benarde po sitie redde. Geheimzinnige branden. In de streek'rondom Mantua heeft een reeks groote branden gewoed, die bijna te gelijkertijd uitbraken. Men schrijft de bran den toe aan kwaadwilligheid. Eenigen tijd geleden, reeds hebben do ver zekeringsmaatschappijen, welke zich door de vele branden in de districten Mantua cn Ferrara benadeeld zagen, de aandacht der autoriteiten op de zaak gevestigd. Thans wordt echter de veronderstelling geopperd, dat de branden door de boeren zijn aangestoken bij wijze van protest te gen. de wijze van optreden der fascisten op het platteland, vooral in de Po-vlakle. Neem thans een kijkje in onze Etalage en ge zult overtuigd zijn van onze ongekende lage prijzen. Zaterdagmiddag begint onze groote RiSEUBEL-OPHUi^llS 10256 Het Meubel-Magazijn Firma GEBR. RAMAKERS, 173 Haarlemmerstraat 173 Er biedt zich aan een R. K. DIENSTBODE Fr. Br. aan B. PAAUW Boek handel, Roelofarendsveen. 10269 Een R. K. Meisje zag zich gaarne geplaatst in een klein gezin. Er zal meer op be handeling dan op loon gelet worden. Fr. Br. aan B. PAAUW. Boekhandel Roelofarendsveen. 10270 NIEUWE MEUBELEN Tc koop 4 stoelen en 2 Fau teuils rug en zitting leer bekleed f 34,50. Met Moquette 144,- Zes stoelen 124,— en f32,—. Thee- kasten f 12,25. Divans f 18,50. Eiken tafels f 15.— enz. A. BOTER, Verl. Munnikeustr. 10 (Zijlsingel). 10245 Clir. Zanover. voor Gemengd Koor UITVOERING Woensdag 16 tan. 1924 's avonds 8 uur STADS-GEHOORZAAL, van MAX BRUCH. Solisten: Mej. MIA PELTENBURG, Sopraan, Haarlem Mevr. HERMINE POEL SCHOLTEN, Alt, Haarlem De Heer LEOPOLD MEIJLINK, Tenor, Rotterdam De Heer A. SLINKERT, Bas, Nijmegen Orkest: Het Residentie Orkest. Koor: Gemengd Koor „Con Amore'' Toegangsbewijzen f 1.50 en f2.— (pl.m. 10% Sted. bel.) en tekstboekjes it f0.25 als mede plaatsbespreken ti 10 ct. op vertoon van toegangsbewijs vanaf Dinsdag 8 Januari a.s. van 10—1 uur en van 36 uur bij de Firma VALK, Breestraat 109. 10250 v/h HAARLEMMERSTRAAT 116-120. HÜ totaal uit ie verkoopen en hebben daartoe de H! prijzen ongelooflijk laag gesteld, zoodat iedereen hiervan moet proflteeren. IJs en weder dieitencie, op Maandagavond 7 Jan. 1924, te 8 uur n.r Het Bestuur looft fraaie prijzen uit voor: het meest geestige Dames- en Heeren-Costuum; het mooiste paar; het meest karakteristieke Costuum. Uitsluitend toegankelijk voor leden met hunne Huisgenooten en voor Vreemdelingen; geen toegang voor Stadgenooten-niet-leden, Het is verplicht te rijden met lampions. Lampions met Stokjes etc. zijn verkrijgbaar aan den ingang van het terrein, 102i4' HET BESTUUR. Handerijnen 4 A 10 cent. Zoete Sinaasappelen 3 cent per stuk. Aan het bekende adres HET DUO Pieterkerkkoorsteeg No.1t. Telef. 22. 10271 Janvossensteeg No. 22. De rentevergoeding in rekening-courant is met ingang van 1 Januari 1924 gebracht van 2'/2 op 3 procent. n Dp. KAULING's geneeswijze. Behandeling door Speciaal Arts. 1346 Spreekuur te AMSTERDAM, Singel 30, iederen Dinsdag van IOV2 tot 2 uur. Te VALKENSWAARD iederen Eersten en Derden Donderdag der maand van 11 tot 1 uur Gekleurde Flanelleij Over hemden m. boord, n no mod. strespen 3,50 t,ou Gekleurde mod. Perca! en Zephyr Overhemden, fj in enkele maten. waschecht 4,25 2,90 l, FianeHen Zephyr j Pyama's V5i{ Wollen Sokken 5.15 85 ct. Adverteeren doet verkoopen.

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 5