UUr' beeft met de Gezellen-Organisaties een ac-1 coord getroffen, omtrent het Arbeids-con- tract over 1924, dat beden is ingegaan. Het contract is gelijk aan dat van 1923, alleen het uurloon is in de 4 loonHassen met 2 tot 5 cent verlaagd. Ambtenaressen bij de P. en T. In aansluiting op het in ons vorig num mer voorkomende bericht betreffende bet ontslag van de gehuwde ambtenares der Posterijen en Telegrafie, vernemen wij nader, dat aan ruim 200 dames ontslag wordt verleend, ingaande 1 Maart a. s. over eenkomstig artikel 118 sub e van het regle ment dienstvoorwaarden. Genoemd artikel geeft ontslag „wegen9 opheffing van haar betrekking of verandering in de inrichting van het dienstvak" en vindt toepassing op bet ontslag van „overcompleete ambtena ren". Hieruit volgt, dat de gehuwde ambte nares onder de gewone wachtgeldbepalin gen zal worden gebracht, voor zoover althans de regeering niet achteraf andere maatregelen in het leven roept. Het laat zich aanzien, dat speciaal de op wachtgeld te stellen telefonisten binnen kort teruggeroepen zullen wordenof wel bet ontslag per 1 Maart voor haar geen ver deren voortgang zal hebben, wegens thans reeds bestaand tekort in dien rang. Dit te kort tracht men nog aan te vullen door overgang van vrouwelijke telefonisten en kantoorbedienden in den rang van telefo niste. Hanzedagen. Naar wij vernemen, zal de commissi© van toezicht der Haarlemsche Hanze advi- seeren do plaatselijke Hanze-dagen zoo vroeg mogelijk in dit jaar te houden. Alle leden van het hoofdbestuur hebben zich beschikbaar gesteld, om in 1924 in de afdeelingen te spreken over: „De taak van den Bond en de verhouding tot de afdeeliDgen". Onderwijs, Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw zijn, voor het tijdvak van 1 Jan. 1924 tot 1 Oct. 1924, wederom benoemd tot leeraar(es) aan de Rijkstuinbouwwinterschool, te L i s s e Mej. G. Andreao en dr. M. Braun, beiden te Amsterdam; aan de Rijkstuinbouwwin- terschool te Boskoop J. J. van Eupen, te Nijmegen, en B. Leipkes, te Alphen aan den Rijn. Christelijke Naastenliefde. Aldus is de titel van het verslag van den te Hoorn gehouden 9en Dioc. Katholieken dag. In dat verslag zijn de daar gehouden re devoeringen over hetzelfde onderwerp in ©xtenso opgenomen. Het verslag wordt op aanvrage gratis toegezonden aan de leden van den Katho liekendag. .Aanvragen te richten tot den secretaris van het Uitvoerend Comité, den beer O. J. B. Otto, Hoorn Het verslag is verder voor iedereen ver krijgbaar tegen geringe vergoeding. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem schrijft een aanbevelend woord, waarin Mgr. zijn ingenomenheid betuigt met het plan, de besturen van allo Katholieke ver eenigingen met het verslag in kennis te stellen. Een Nieuwjaarsgave voor „Katholieke Studiebelangen." De vereenigicgen „Katholieke Studiebe langen" en „Landbouwfonds Katholieke Studieblangen" doen een beroep op u. Nooit van gehoord, kunt ge niet zeggen. Wel, dat ze zonder veel gerucht haar weg gingen en het groote katholieke publiek Dimmer hebben lastig gevallen. Een mooie taak hebben ze sedert 1919 na gestreefd: het bevorderen der studie door Roomsch-Katholieken aan inrichtingen van hooger, voorbereidend hooger en middel baar onderwijs. En een der middelen, het voornaamste, om dit doel te bereiken, is: het verleenen van geldelijke ondersteuning aan on- of minvermogende jongelieden, beschikkende ©ver voldoenden aanleg voor wetenschappe lijke 6trudie. Van 1919 tot heden is aan 75 jongelieden geldelijke steun verleend, en thans komen nog 32 daarvoor in aanmerking. De studenten zijn (of waren) verdeeld ©ver de universiteiten te Amsterdam, Utrecht en Leiden, de hoogeseholen te Delft, Utrecht- (veeartseuijkundige hoogeschool) en IWageningen (landbouwhoogeschool), de R.- K. Leergangen tc Tilburg, katholieke gym nasia, hoogero burgerscholen, en lycea. Voor het studiejaar 1923— 24 is. in ronde cijfers, een som van f 25.000 noodig, waar van f 15.000 als gedekt kan worden be schouwd, zoodat er een tekort is van I 10.000,. Het dekken van dit tekort verwachten de beide vereenigingen van Katholiek Ne derland. Zij verwachten dit in den vorm van een Nieuwjaarsgave. Nu kan men dc zaak afwimpelen met te zeggen: daar is in dezen tijd geen geld voor. Maar dan vragen wij: zien wij van ons «andeel in den cultureelen arbeid af? Hebben wij op dit gebied geen achter stand in te halen? Is het geen mooi denkbeeld, ook de min- dergegoede begaafden in de gelegenheid te stellen, hoogere studies te doen? Wie kunnen meehelpen om in het tekort te voorzien? Niet allen, dat weten we, maar nog velen. Er zijn er, die zich -niets behoeven te ontzeggen. Er zijn er en voor hen is een gift nog, verdienstelijker die zich iets willen ont- eeggein De tienduizend gulden moeten bijeenko men: we mogen de beide vereenigingen niet voor het feit plaatsen, dat ze haar arbeid moeten stopzetten en de toekomst van haar beschermelingen breken. Met de geheele katholieke per e openen >ij een onschrijving, waartoe het Doorluch tig Episcopaat verlof verleend en die het zijn instemming voorzien heeft. Daar blijkt uit, dat we hier te doen heb ben met een algemeen katholiek belang van bijzonderen aard. Mogen velen onzer lezers aan de roep stem, minder van ons en van ^Katholieke Studiebelangen" dan van onze Bisschoppen, gevolg geven en een Nieuwjaarsgave inzen den. Door de bijdragen van velen worde het „Katholieke Studiebelangen" mogelijk ge maakt haar mooie taak voort te zetten en zoo te blijven arbeiden aan het bescha vingswerk van kat-h. Nederland. „Hsgz." Het bestuur van beide vereenigingen bestaat uit de hoogleeraren P. G. Groenen en dr. J. A. J. Barge en de Kamerleden mr. A. baron van Wijnbergen en dr. L. Dec kers. Uit het Aartsbisdom Utrecht 0, het Bisdom Haarlem het Bisdom Breda 5, het Bisdom s-Hertogenbosch 9, het Bisdom Roermond 7. De Haagsche melkhandel heeft beslo ten met ingang van 3 dezer den melkprijs met 1 cent per liter te verhoogen wegens verhooging der exploitatiekosten ten gevol ge van sneeuwval en ijsgang. In het crematorium op Westerveld zijn in het afgeloopen jaar 218 crematies voltrok ken tegen 186 in 1922. De audiënties van do Ministers van Waterstaat en van Koloniën rullen a.u. Vrijdag niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minis ter van Financiën zal op Vrijdag 4 Jan., die van den Minister van Justitie op Za terdag 5 Jan. niet plaats hebben. SPORT VOETBAL. R.-K. FEDERATIE. „De Sport-lllustratie." Het eerste nummer van den vierden jaargang der „Sport-Wustratie", officieel orgaan der Federatie van R.-K. Voetbal bonden in Nederland, is verschenen. Als wij het uiterlijk van dit eerste num mer vergelijken bij dat van de vorige, dan komt ongetwijfeld een glimp van teleur stelling op ons gelaat, omdat wij dat fraaie sportblad van weleer, op fotografisch ge bied, zoo goed verzorgd door de N. V. Drukkerij „De Spaarnestad", moeten mis sen. Edoch wij weten, dat de Federatie nood gedwongen tot verandering moest overgaan en het dagelijksch bestuur zegt dan ook in zijn voorwoord: „Dat we niettemin van elkaar gingen, uitgever en wij, behoeft niemand te ver bazen, die in de zaak is ingewijd. De uitgave was te mooi; het illustra tieve element was te omvangrijk en daar door de plaats voor de officieele mededee- lingen te beperkt. Al geruimen tijd liet het zich aanzien, dat de voorwaardeji, tus- schen N. V. „De Spaarnestad" en de R. K. F. inzake de uitgave van het orgaan, niet zouden, niet konden worden vernieuwd zonder zware offers van do zijd» R- K. F. Dezo offers bleken voor de R.-K. F. te drukkend, te meer, daar ook dezerzijds verlangen werden geuit aangaande de plaatsing der officieele mededeelingen, die het budget opnieuw zouden belasten, en zoo bleef er weinig anders over dan uit te zien, naar een andere wijze van uit gave en een een andere wijze van exploi tatie. Met de vernieuwde uitgave hoopt het bestuur le bereiken: lo. Door do meerdere ruimte, die be schikbaar komt voor officieelen tekst, aan do bonden de gelegenheid te geven hun copie geheel te plaatsen. Het doet ons in dit verband genoegen, te kunnen mede- deelen* dat Limburg» wederom deel 'zal uitmaken van bet .groepje van vijf. In „Onze Roomsche Sport" zal dus geen of ficieel Limburgsch nieuws meer worden geplaatst. 2e. Door den veel lageren prijs van het orgaan (de prijs is ongeveer met 50 pCt. verminderd), meerderen te bereiken dan tot dusverre. Een prijs van f4.per jaargang behoeft niemand te weerhouden, een abonnement te nemen. 3e. In veel meerdere mate dan tot op heden aan de clubs tegemoet te komen door de gelegenheid open te stellen voor het plaatsen van clubnieuws, en van alle ge voelens en gedachten, die in onbe bewe ging levendig zijn." We kunnen niet anders dan de opvat ting van het Federatiebestuur toejuichen. To lang reeds hebben de klachten over de weinige plaatsruimte over tekst in de vorige uitgave geduurd. Moge het nu anders worden; maar te vens: mogen allen, die daarvoor geroepen zijn, thans ook medewerken met volle kracht en energie om do „Sport-Illustra- tle" een voorname plaats te doen innemen onder de sportbladen in Nederland. De nieuwe uitgeefster, de N. V. „Eigen Drukkerij" te Utrecht, zegt in een kort voorwoord, dat zij met blijmoedig vertrou wen, do taak n.l. de eervolle traditie van „De Spaarnestad" voort te zetten, op zich heeft genomen De toezeggiuc. dat moeiten noch kosten zullen gespaard worden, om het orgaan hooger op te voeren, aanvaarden we gaarne. Het blad in zijn nieuwen vorm ziet er goed uit. Waar koning Voetbal cenige weken rust heeft '-snoten is een goede ge legenheid benut tot het plaatsen van al- gemeene beschouwingen en overzichten van gespeelde wedstrijden. De nieuwe ,.Sport-Hlustratie" onze beste wenschen. DIÓC. HAARL. BOND. Terreinopening A. V. V. De R.-K. Sportvereeniging A. V. V. te Leidschendam opent Zondag to haltwee precies een nieuw terrein. De ZeerEcrw. Heer L. H. J. Beijsens, pastoor der pa rochie, zal de officieel© opening verrich ten, terwijl de heer W. Keijzer, burge- moester van Stompwijk en Veur (Leidh schendam) met een kort woord den eer sten wedstrijd zal openen. Kwellende pijnen in kiezen, tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. Mogo het weer a,s. Zondag tot eenig welslagen medewerken! SCHAKEN Nationaal Lasca-Toumooi Zondag j.fl. heeft in Den Haag het nationaal Lasca-Toumooi plaats gehad. De belangstelling was groot; uit Leidein, Rotterdam, Amsterdam en Groningen wa ren deelnemers gekomen. Ook dr. Laskar nain aan den wedstrijd deel. Er werd gespeeld in 3 klassec, leder verdeeld in twee groepen van vier of vijf spelers of speelsters. Óm 10 uur 's avonds was de wedstrijd geëindigd. De eerste prijzen werden toegekend aan dr. Lasker, mevr. S. Teaxeira de Mattos, W. Bel in fante, mevr. J. v. Vliet en aan de heeren Vriühfuxig en Voorstad. SCHERMEN Competitie 1923 De eindstand van de competitie van aid. B., waarin de Kon. Off. Sckcraibond uit Leiden is ingedeeld, luidt als volgt: Floret Gew. Gew. wedstr. part. Pnt. Rolt. Sohennc. T.H.O.R. 6 74 12 Haagsche Schermhond 6 71 12 Haagsche Off. SohermcH 5 68 10 K.O.S. afd. Leidon 2 57 4 Haarl. Schermclub 1 50 o Degen Haagsche Off. Schermcl. 7 79 14 Haarl. Schermclub 7 72 14 K.O.S. afd. Leiden 3 59 6 Rott. Scliermv. T.H.O R. 3 52 G Haagsche Schermbomd 0 39 0 Sabe). Haagsche Scliermbond 6 74 12 Haagsche Off. Schermcl. 4 49 8 K.0..S afd. Leilden 2 40 4 Rott. Scliermv. T.H.O.R. 0 29 0 RECHTZAKEN Een millioenenerfenis. Onder grooto belangstelling van de zijde van het publiek werd heden voor het ge rechtshof te Amsterdam behandeld de be kende Teylerzaak .uit Haarlem. De Haar lemsche rechtbank heeft 8 October 1921de zaak behandeld en op 6 Dec. 1921 vonnis gewezen, waarbij verklaard werd, dat de zaak verjaard was. Gelijk bekend, zijn de directeuren van do Teylerstichting gedaagd tot uitbetaling van gelden uit de nalaten schap van Pieter Teyler v. <L HuLst aan de beweerde erfgenamen. Geëischt wordt een bedrag van 5 millioen gulden of zooveel minder als zal worden toegekend. Ook dit maal pleitte voor de eischers evenals voor do rechtbank mr. Wierix uit Den Haag. -zoi-ia ö->£ mans dat Uo aaalc tot drieërlei kan worden teruggebracht: le. zijn eischers rechthebbenden; 2e. hebben de gedaagde directeuren der Teylerstich ting beheer over de nalatenschap van Pie ter Tyler van der Hulst of zijn het zich noemende directeuren en 3e. kunnen ge daagden opgeroepen worden rekening en verantwoording van hun beheer af te leg gen. Evenals vroeger werd door pleiter be toogd dat Isaak Brand in do vaderlijke linie do eenige werkelijke erfgenaam is van den erflater. Wat de tweede vraag be treft, zet pleiter uitvoerig uiteen, dat hier van verjaring geen sprake kan zijn omdat het beheer van de gelden nog niet is ge ëindigd. Zoolang dit beheer nog niet is ge ëindigd, kan nog verantwoording gevraagd worden Zonder rijbewijs gereden. Eeni'gen tijd geleden. is zekeren, heer N. to Amsterdam om. zijn rijbewijs ontno men. De heer N. staat bekend als een woest automobilist, althans volgens een. der agenten der motorbrigade, die gister morgen voor den kantonrechter kwam getuigen, dat zij den heer N. op het Leidschepledn en de Weteringschans had den zien cihauffeereu. Zijn chauffeur zat toen naast hem en daar do agenten hem kenden en wisten dat zijn vergunning hem ontnomen wae, draaiden zo om en reden hem achterna. Maar de beklaagde, die niet verschenen was, had hen ge zien en hij gaf wat meer gas om aan bet dreigend gevaar te ontkomen. Hij gaf zelfs veel gas. De agenten hadden een snelheid van 50 K.M. nooddg om hem in te halen en missohien was het zelfs niet- gelukt, als do vluchteling bij het Rijks museum niet de pech had gehad, dat een verkeersagent hem den weg versperde om andere wagens te laten pass oer en. Hij sloeg rechts af en de achtervolging be gon opnieuw door verschillende stralen van het Museumkwartier. Op den hoek van de Ferdinand Bolstraat constateer den de beide motormannen, dat nog steeds de heer N. zelf reed Maar even. later, voor Parkzicht, stopte cecsk'aps de auto en v^Tdween de automobilist iu het café. Toen de agenten arriveerden, zat de chauffeur achter het stuur. Hij-werd naar binnen gezonden om den lieer N. te halen, doch kwam terug met de mede- deeling, dat deze bet café had verlaten. De chauffeur werd toen genoteerd als getuige. Hij was evenmin als beklaagde verschenen. Tegen hem werd proces-verbaal opge maakt wegens zijn niet-verscüijnen en tegen den heer N. eisc-hte de ambtenaar van het 0. M. drie weken heohtoms, we gens het rijden zonder vergunning. De kantonrechter veroordeelde daarop den beklaagde tot een week hechtenis. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: G. van Drunen, rijwielhandelaar to Katwijk aan Zee.. Cur.: mr. A. J. Sormani. J. H. Steeneken, koopman te War mond. Land- en Tuinbouw De Barneveldsehe eiermarkt. Ment sclirijft uit Barneveld aan de Msb.: In 1923 zijn hier ter markt aangevoerd ruim 235 millioen eieren, die f 1.678.840 bobben opgebracht-, of gemiddeld f 7.13 per 100 6tuks. De hoogste prijs werd be steed in November en December, toen de eitjes gemiddeld f 15 per 100 st-uka golden-, terwijl de laagste prijs in April werd be taald, namelijk gemiddeld 65 cent per stuk. Ten bewijze boe geweldig de kippensta- pel zich na de oorlogsjaren in deze streken heeft uitgebreid, dienen de volgende cij fers. In 1919 bedroeg hier de eieraanvoer slechte 2 millioen, in 1920 ruim 6 1/4 mil lioen^ in 1921 bijna 10* millioen, in 1922 ruim 175 millioen en in 1923, zooals ge meld, ruim 23} millioen stuks. Toch waren in 1922 de prijzen zooveel hooger, dat de opbrengst toen slechts ruim f 100.000 min der heeft bedragen dan in 1923. Nog zij gemeld, dab de eieraanvoer ook voor den oorlog op geen millioeuien na hot cijfer van het afgeloopen jaar heeft bereikt. STADSNIEUWS DE ZITA-VER EENIG TNG. Nieuwe plannen. Naar wij vernemen heeft het- Centraal be stuur der Zita-Vereeiiiging alhier in zijn laatstgehouden vergadering in beginsel be sloten een nieuwe afdeeling te stichten, welke genoemd zal worden: Huize St. Monica. Heb aantal afdeelingen dezer zooveel- omvattende voreeniging zal daardoor tot zes worden uitgebreid. Het doel der nieuwe afdeeling zal zijn om in Huize St. Monica aan gehuwde moeders verloskundige hulp en kraamverpleging te verschaffen tegen billijke vergoeding. Het bestuur ia tot dit besluit ge-komen omdat van verschillende zijden gewezen is op het ontbreken van een dergelijke inrichting voor R.-K. moeders in Leiden en het, vooral in do laatste tijden, voor vele huismoeders een bezwaar is in hare gezinnen verpleegd en verzorgd te worden op de wijze waarop een a.9. moeder recht heeft. Hoezeer de behoefte aan kraamverpleging buiten het gezin in vele huisgezinnen wordt gevoeld, moge daaruit blijken, dat zelfs herhaaldelijk aanvragen ziin ingekomen van gehuwde vrouwen om verpleegd te worden in de afdeeling „Margarita van Cortona" Stichting der Zita-Vereeniging. Bezwaarlijk kon aan deze aanvragen voldaan worden omdat de Margarita van Cortona-Stichting het doel heeft aan ongelukkige -ongehuwde moeders hulp te verschaffen, haar te steu nen. en ïiaro aocrilijk-A verheffing te bevor- deron. Door de Stichting van Huize St. Monica zal in een lang gevoelde behoefte worden vo oi zien. Wij mogen niet te veel zeggen nog. maar kunnen toch wel mededeélen dat ook in de andero afdeelingen met steeds blijvende energio gearbeid wordt aan uitbreiding en volmaking. Zoo zal de afd. „Bescherming van Meisjes" die dc voldoening smaakte i. d. Kerstnacht in de door haar tot stand ge brachte eenvoudige, maar schoone kapel, een waardige woonplaats bereid te hebben aan' het H. Sacrament verschillende ver beteringen aanbrengen in. het belang der beschermelingen, terwijl de afd. Patro naat" die zich meer en meer zelfstandig gaat ontwikkelen de hoop koestert een eigen ruime patronaatszaal te verkrijgen. In de afd. „Vakschool" streven het be stuur en de directrice, Mevrouw van Oerlc Nipper, er naar om z. m. nog dit jaar met steun van de Regering te kunnen geraken tot het bouwen van een nieuwe 2e leer- keuken en aangrenzende nieuwe leslokalen, terwijl de schoolgebouwen centraal zullen verwarmd worden. Ten «lotte zal de Margarita van Cortona Stichting volgens do plannen van het be stuur en van Zuster Rijkenburg uitbreiding en vele verbeteringen op hygiënisch gebied ondergaan. Den energieken en onvermoeiden Pater Bouters en den leden van het Centraal Be stuur, zijn warm-voelenden en veel-werken- den medehelpers, onze gelukwensch en onze dank, namens Katholiek Leiden, met hunne plannen Maatschappij van Nederl. Letterkunde. De eerstvolgende maandvergadering van de Maatschappij van Nederl. Letterkunde zal plaats hebben op Vrijdag 11 Jan. 1924, 's avonds te halfacht, in een der lokalen van het Nutsgebouw. Als spreker zal als dan optreden Prof. Dr. Ph. S. v. Ronkel te Ledden, met een voordracht, getiteld: „Uit de geschiedenis onzer aanrakingen met de Maleische taal". De Leidsche Winkelstand. In. het perceel Lage Rijndijk 12 opent de heer N. B. J. Goddijn morgen een nieuwe zaak. De heer Goddijn was reeds tal van jaren in het banketbakkersbedrijf werkzaam en gedurende de laatste tijd bij den heer M. A. M. v, Noorb aan de Doeza- straat. De vakkundige opleiding waarborgt dus zeker wel een goede keus voor le kwaliteiten en daarmede wil de heer God dijn zijn banketbakkerij een goeden naam geven. De winkel is door dc heeren v. d. Broek en Zn. netjes opgeschilderd, terwijl de heer Swaak voor een goede olectriscko verlichting zorgde. "Wc wenschen den onder nemer veel succes. Gisteren is op de Leidsche Ijsbaan mevr. v. d. H. zoodanig gevallen, dat zij oen heup been gebroken heeft. Per auto is zij naar haar woning vervoerd. ÜMiinblIjke Aankaeiiigiitgli VSEMEW4TEU1KE VISCHVEBKOOpJ; Aan den gemeentelijken Yischwinkel Viselimarkt 18 (Telef. 1225} ia Vrijdag ver.? krijgbaar SCHELVISCH a f 0.30-f 0.40.) SCHOL i. f 0.38f 0.48, KABELJAUW at f 0.48. TONG a f 1.05 per pond en VOLLEl HARING a f 0.04per stuk. I N. O. DE GIJSELAAR, Burgemeester, Leiden, 3 Januari 1924. '1 Katholieke Agenda 1? Vrijdag. R. K. Gymrta s t i ekve re e n i gi pgr „Jeanne d'Arc", Bondsgebouw te S NIEUWKOOP. 'V Vrijdag. Praatavond in het Patronaatsg^" bouw, te 7.30 uur. j, Tolegrafisoh Weerbericht i, volgens waarnemingen verricht in den mor gen van 3 Jan. 1923, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerst.771.9 Haparanda, 1 Laagste Barometerst.: 764.2 Thorshavn. Verwachting tot den avond van 4 Jan.. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, neveiig tot zwaarbewolkt, later waarschijnlijk regenbuien, om liet vriespunt 's nachts, overdag lichte tot matige dooi. Bij de politie zijn, zooals trouwens niet anders ie verwachten was. verschillende klachten ingekomen over het ingooien van/ ruiten bij het sneeuwballen. Bij heb verrichten van werkzaamheden: op een 3 M. hoog dak van een binnenplaats der Rotogravure-Mij. aan. het Galgewater is een werkman door een ruit gevallen. Hij klaagde ernstig over pijn en werd door den E. H. D. naar zijn woning vervoerd. Personen te Leiden gevestigd. 1 Mej. A. SwierBoon, Acaciastraat 20 Mej. J. M. Eichholz, dienstbode Nieuwe? Rijn 65a Mej. M. Berlotri—König, huis houdster, Zijlsingel 48 N. van Grieken, electrieien, Haarlemmerweg 14 J. Hol-" verda en gezin, sigarenmaker, Uiterstegr. 159 Th. Huisman, soldaat, Wittepoort- kazerne F. Mass aar, Br onkli o rs t s traaft 19a F. J. J. Muller, Turfmarkt. 10a Mej; M. Sabinatz, Plantsoen 51 Mej. C. Tuin* hof de Moedde Vogel, Prinsenstraat 96a. H. van der Westen, mach. bankwerker,-, Prins Frederikstraat la Mej. W. Zwiscle, dienstbode, Heerengracht 17 H. A. W. Jacobi, civ. ingenieur, W. Rozenstraat 52a' O. Schaufeli en gezin, &poorlegger, Ko- ninginnelaan 34 L. ten Gatë, Hooigracht' 4a Mej. P. Wortel, verpleegster, Galgen- water 5a Mej. G. D. C. V.eenhof—Nieu* wenhuizen, 3 Octoberstraat 31a Th. O ver meer, koopman, Mauritsstraat 14 Mej. E: Theies, dienstbode, Valdezstraat 7. Personen uit Leiden vertrokken. B. P. J. van Berkel. Den Haag, Herman Oosterstraat 229 Mej. M. S. van der Kleij, Arnhem, Oude Kraan Mej. L. Getz, Rotterdam, Rest. Wolf Karelsteeg Mej, Fr. Jorna, Roordahuizen (Frverpleegster S. Ohr. Gootzen, Medan, advocaat P. C. Ka pa an, Den Haag, Brand tstraat 68 1 Mej. W. Jurgens, Den Haag. Sneeuwbalstr. 97 N. G. H. de Wilde, Den Haag, Alexan- derkazerne Fr. D. Ohr. Tenback, Rotter dam, Bcrgschelaan 167 M. Bakker, Den! Haag, Sweelinckplein 77 E. A. D. G. Carp, Ocgstgeest, Leidsche Straatweg 1-1 P. dc Boer, Amsterdam, Prinsengracht 25 Mej. O. P. Keuls. Den Haag, Christ, van! Zwols traafc. 8 Mej. M. M. de Bruin, N. Weerdingen. onderwijzeres Mej. C. M. J. van Duijn, Den Haag,. Twentst-raat 102 P. G. Leurs, Den Haag, Irisstraat 90 Gei li. Klappers, Amersfoort, Soesterweg 22 Prof. Th. Frings, Bonn 1 J. H. H. Henkes, Princenhage Huizo „Vredebnrch" M. v. d. Linden, Rotterdam, Noordsingel 134a H. A. de Vrind, Amsterdam, Vceht- s tra at- óOhuis G. J. K. Gamma af, Amster dam, Amstelv. weg 9361 R. Nieuwenhuij- zen, Rotterdam, Haagsche Veer 25 C. vaiï Ingen, Bodegraven, Spoorstraat 15 J» H. Schultz van Hoegen, Oegsfcgeest, Willi, park 24 J. van Dinten, Monster, Poeldijk Lcnningtjes Mej. Ohr. S. Habcrwehl, Rot terdam, Goudschesingel 41. TOONEEL. De wonderlijke avonturen van Mijnheer Prikkebeen. Dc Hagho spelers. Leiden is een eigenaardige stad; het heeft z'n bekoorlijkheden en heb heeft, zn onhebbelijkheden!. Een van de onhebbe lijkheden van Leiden is b.v., dat het stee vast z'n ijsbaan opent op een dag, dat er oen kindervoorstelling in den Schouwburg wordt gegeven-. Zoo ook gistermiddag en tegen de genoegens van het ijs kan zelfs een „mijnheer Prikkebeen" niet optornen. De Schouwburg was slechts dunnetjes be zet met kijkgrage jongens en meisjes, maar die hebben hun oogen dan ook uit gekeken. Heb was alles zoo wonderlijk:: een mooie tuin met hei-gel o zonnebloemen,, fluitende vogels, vlinders, een loopend© muis en de blijmoedige dierenvriend Prik kebeen-, dio in dien tuin zoo'n genoeglijk leventje leidde met zus Ursula, oom Dik, Deun, Pietemei en Bobbio en nog won derlijker het leventje in den buik eens visschcs", waar oom Dik een bus met- stroopwafels aan de hengel ophaalde-— cut als het mogelijk was nog véél wonderlijker, in heb paleis van dien Dey van Algiers,- waar een grooto maan tegen de diep don kere lucht hing en prinses Safiera weet levend word. i Do kinderen hebben heel atol zitten

Leidsche Courant | 1924 | | pagina 2