AANBREIEN Bericht van inzet SteiiRi de KaMelePsrs E L O45 RITMAN's JENEVER G. v. LEEUWEN BE NIJVERHEID; knechts, de caféhouder en de handlanger zijn gearresteerd. Mede is in bewaring ge steld dc pakhuisknecht W. B, die bij het inpakken tegenwoordig was en na aanne ming van geld zijn stilzwijgen bewaarde. Een juweelendief gearresteerd. Naar de Tel. verneemt, heeft de Belgische politie te Antwerpen, zekeren Van B., onge huwd cn ongeveer dertig jaar oud, pluimvee fokker, vroeger wonende te Woensel, laatste lijk te Antwerpen gearresteerd als ver dacht van een belangrijken diefstal van ju- w.eelen en edelgesteenten, waarvan de waarde op circa 20.000 francs wordt geschat. Twee jeugdige inbrekers gearresteerd. Den laatsten tijd kwamen te 's-Gravenha- ge herhaaldelijk kleine inbraakjes Voor, meestal in winkels, die veel meer op balda digheid geleken dan op beroepsdiefstal. De politie vermoedde allang, dat hier kwajon gens aan het werk waren, maar kwajongens zijn meestal nog lastiger te pakken dan een man uit het vak. Op 6 December, vertelt ..Het Vad." was ingebroken in een eomestibleszaak en een school in de Neptunusstraat. Een paar dagen later hield de politie twee jongens aan, dio 's nachts met een koffertje over de nieuwe Haven liepen. En uit den zak van een der jongens kwam een stukje vlak- gom, waarop gedrukt stond: School Neptu nusstraat. De zaak werd. verder uitgezocht en thans zijn de jongelui, ze zijn 17 en 21 jaar oud, ingesloten als verdacht van de inbraken op 25 November in de Theresiastraat, 1 Decem ber op het Spui, 6 December in de Nep- tunusstraat en S December in den TJnie- «unkel op de Beeklaan en de Broodfabriek van Eigen Hulp op de Z.-O. Buitensingel. De een heeft geheel, de ander gedeeltelijk bekend. UIT DE OfiGEVISIG ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto-ongelukken. Maandagmorgen reed de vracht-auto van den heer J. in de Prins Hendrikstraat tegen een boom aan. Do chauffeur bleef ongedeerd, doch de auto liep flinke averij op. Zekere L., die zich achter op den wagen bevond, be zeerde zich door den schok aan het been. De auto kon zijn weg niet meer vervolgen. In de Raadhuisstraat reed een jong- mensch per rijwiel achter een auto. Toen deze stopte volgde een botsing, die hem verscheurde kleederen en een gebroken rij wiel bezorgde. NIEUWKOOP. Typhus. Ten huize van A. Slotboom is wederom een geval van febris typhoidea geconstateerd. NIEUWVEEN. Gemeenteraad. Tegenwoordig alle leden. Na opening en gebed werden de notulen onveranderd vastgesteld. Behandeld wordt een ingekomen schrij ven van de Utrechtscke Electrische Cen trale, verzoekende stroomlevering voor een deel der gemeente Mijdrecht, ml. Blokland. Wanneer zulks goedgekeurd wordt door Ged. St. en de Leidsche Centrale, besluit dc raad in beginsel hiertoe, Een verzoek van G. Lenting, om een deel van de aschwerf volgens gewone voorwaarden te mogen huren, wordt toe gestaan. De Voorz. doet mededeeling, dat de dui ker door den weg bij de Jobs. Stichting circa 20 c.M. verzakt is, waardoor stoor nis ontstaat met den waterloop. De duiker moet gelicht worden, de kosten daarvan zijn geraamd op f380. Destijds is deze duiker geheel ten koste van de Johs. Stich ting gelegen onder toezicht van de ge meente. Echter schijnt men met een deel van dien zwaren cementen duiker te licht te werk te zijn gegaan.. Het Dag. Bestuur heeft gemeend deze kosten niet alleen door de Jobs. Sticht, te laten betalen en het 'stelt voor 50 pCt. voor rekening der ge meente te nemen tot. een maximum van f 200. Dit voorstel wordt na een langdurige discussie aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat de motor brandspuit is gearriveerd. B. en W. stellen voor den heer F. Stichter als monteur te benoemen. Dit voorstel vindt nogal be zwaren. Ten slotte is de zaak in banden van B. cn W. gesteld, om aan F. Stichter mede te deelen, dat na voldoening zijn aanstelling door den Raad zal volgen. Besloten wordt een leening aan te gaan, groot f 4080, ter afbetaling van de brand spuit, tegen een rente van 0 pCt., in 10 jaar af te lossen. Hierna was de begrooting aan de orde. De heer Hoogervorst vindt zich eenigs- ïins teleurgesteld, daar er geen memorie van toelichting bij de begrooting is en ook geen cijfers van het vorig jaar zijn inge vuld, waarop de Voorz. antwoordt, dat zulks voor het eerst een nieuw model is, en dat alles opnieuw moest berekend wor den, wat in een volgend jaar beter tot zijn recht zal komen. De heer Hoogervorst vraagt inlichting omtrent punt 16, salaris ontvanger, f 1350. Daar de Hoofd. Omslag nu door den rijks- entvanger wordt geïnd, komt hem dat salaris hoog voor. Na toelichting van den Voorz. kan spr. er zich mede vereenigen. Bij punt 17, presentiegeld Raadsleden, f 30 voor 5 leden, dus f 6 per persoon, stelt de heer Hoogervorst voor, aangezien er steeds 's avonds vergaderd wordt, zoo dat niemand daardoor verzuimt, om dezen post te schrappen. Door den lieer Quelle worden bezwaren hiertegen ingebracht, zoodat dit voorstel met 5 tegen 2 st. werd verworpen. Vóór de heeren Rijlaarsdam en Hoogervorst. Bij punt 14, pensioneering ambtenaren, stelt de heer Hoogervorst voor 5 pCt. af te trekken. Door den Voorz. werd hieromtrent mede gedeeld, dat door Ged. St. juist een pen sioenregeling in voorbereiding is, wat vermoedelijk het volgend jaar wel een wij ziging zal brengen. Daarop werd een langdurig betoog gehouden door weth. Quelle to gunste van de ambtenaren. Wetli. Schetters stelde voor de regeling nog maai* een jaar zoo te houden, wat. ook de voorz. beter vond, waarop de heer Hoo gervorst zijn voorstel voorloopig een jaar introk. De heer vaii Leeuwen stelt voor de 100 opeenten op de vermogensbelasting te ver minderen tot 50 pet. De voorz. doet uitko men, dat zulks dan op de.overige belas ting gevonden moet worden, terwijl hij het onbillijk vindt om, waar het is af te nemen en bij te voegen waar bet nog ver diend moet worden. Het voorstel wordt bij stemming ver worpen met 6 legen 1 stem, die van den heer van Leeuwen. De begrooting wordt vervolgens in haar gelieel aangenomen. Bij de rondvraag stelt de lieer Quelle voor nog een commissie van 4 of 5 leden te benoemen uit de verschillende gemeen ten waarmede men in contact staat met de drie ambtenaren van de electriciteit, daar op Zevenhoven de 'pensioenbijdrage voor ambtenaren geschrapt is. Hier is zij terug genomen en in de andere plaatsen is zij gehandhaafd. Zulks geeft een sclieeve verhouding en om lot eenheid to geraken acht spr. een commissie gewenscht. Door den voorzitter werd in liet midden gebracht dat dit punt al besproken is met andere plaatselijke autoriteiten en dat men hoopt dezen toestand in orde te kunnen brengen. Daarna vraagt de heer Hoogervorst, of er ook een bepaling is opgenomen in de bouwverordening, hoever men hij een nieuw te houwen woning van een anders woning verwijderd moet blijven, opdat niet bij iemand liet licht wordt benomen. De voorz. zegt, dat zulks in liet burgerlijk wetboek is opgenomen. Na nog een enkele vraag wordt de ver gadering gesloten. Moterbrandspuit. Zaterdag werd de nieuw aangekochte motorbrandspuit van de firma v. d. Ploeg te Leeuwarden be proefd. Deze bleek uitstekend aan alle eischen te voldoen. NIEUW-YENNEP. L. T. B. De afd. van den L. T. B. ver gaderde in hotel Nijssen. Na ope ning door den voorz., den heer L. Suid- geest, werden de notulen gelezen en goed gekeurd. Vervolgens brengt de secretaris verslag uit van de Bondsverg., gehouden te Haar lem. Do penningmeester, de lieer C. Suid- geest, deelt mede dat ruim 30 gulden nog in de afd.kas is, welke kas zeer noodig eenige aanvulling behoeft, waarom beslo ten wordt do contributie te stellen op f 3 per lid. De secr. de lieer A. J. de Wildt bespreekt het nut van een landbouwwin- tercursus voor landbouwerszoons van 15, 16, 17 en 18 jaar. De'heer P. v. Staveren wil eerst onderzoeken hoeveel landbou werszoons hiervoor te vinden zijn. Do secretaris geeft kennis van een cir culaire, waarin wordt aangespoord zich aan te sluiten hij het varkensslachtfonds; de contributie bedraagt f 1 a f 1.25 per varken. De lieer de Jong waarschuwt voor zichtig te zijn. Niet dat hij er tegen is, maar vaak wordt de contributie verhoogd. De secr. zal nog eenige nadere inlichtingen vragen. Besloten wordt met alg. st. f 5 uit de afdeelingskas beschikbaar te stellen voor de reservekas van dit slachtfonds. Verder kwam de vleeschkeuringswet, en de alhier plaats hebbende keuringen ter sprake. De lieer D. Appelman meende, dat er veel wordt afgekeurd, waardoor het onmogelijk wordt, dat ook de arbeider oen goedkoop stukje vleescli bekomt. Ook be spreekt hij de huisslachtingen, en zegt, dat het veel te kostbaar is, dat voor een geitje betaald moet worden f 3 en voor een var ken f 5, terwijl in andere gemeenten bij na niets daarvoor betaald wordt. Do retraite voor landbouwcrsleden van den L.T.B. zal dit jaar gehouden worden van 14 tot 17 Februari a.s. De .secr. heeft een schrijven ontvangen van het bondsbestuur, dat, voor aankoop vaandel, van elk lid gerekend werd op een bijdrage van 10 ets. Voor de leden zal een zakkalender, waarin veel nuttigs voor do landbouwers voorkomt, beschikbaar ge steld worden. De secr. stelt voor deze boek jes uit de afdeelingskas te betalen en den leden gratis te verstrekken. Met alg. st. goedgekeurd. De secr. zegt, dat hem is me degedeeld, dat leden thuis* blijven, omdat het thans functioneerende bestuur hun niet aanstaat, en stelt voor het geheele bestuur te doen aftreden, om dien leden de gelegen heid te geven een nieuw bestuur te kiezen. Uit de notulen blijkt, dat de jaarverg. moet gehouden worden vóór 20 Februari a.s., dan zal tevens bestuursverkiezing plaats hebben. Aangenomen. Do secr. heeft den ZeerEerw. Heer pastoor v. d. Boogaard uitgenoodigd den landbouwcursus te bespreken, waartoe de pastoor gaarne bereid was. De heer J. de Jong Bz. vraagt, hoe het staat met den leveringsdienst van zaaigra nen. De heer C. Suidgeest zal als bestuurs lid van den Akkerbouwersbond dit punt op de vergadering vóór Juni ter sprake bren gen. Van de rondvraag werd verder geen ge bruik gemaakt, waarna do voorzittre de bijeenkomst sloot. rêECHTZUKEia GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. Fape-fonds. De procureur-generaal bij het Gerechts hof heeft conclusie genomen op het hooger beroep inzake het Pape-fonds. Zooals be kend had wijlen mr. Pape in zijn testa ment eenige bepalingen i doen opnemen, waarhij werd ingesteld de z.g.n. Papo-stich ting met als bestuurder notaris Bos. De stichting heeft een kapitaal van 8 a 9 Eiillioen. De erfgenomen van mr. Pape kwamen tegen deze beschikking op cn vor derden nietigheid en onverbindbaarheid van dat gedeelte van het testament, op grond, dat het doel der stichting niet vol doende was omschreven en dat niet be hoorlijk was voorzien in de bestuursopvol- ging. De Haagsche rechtbank beeft echter deze vordering ontzegd. Naar liet oordeel van den procureur-ge neraal is èen voortdurend en blijvend ka rakter voor de stichting geen vercischte, zoodat een niet behoorlijke bestuursvóor- ziening niet kan beslissen over het al of niet bestaan van' de stichting. Er blijft dus alleen over de 'betwisting op grond van do niet-voldóende omschrijving van liet doel. Het was den procureur-generaal niet duidelijk, hoe de rechtbank in de woorden van het testament heeft kunnen lezen, wat zij allemaal in haar vonnis hieromtrent heeft overwogen. Naar zijn meening is de tekst verre van berispelijk en wijst deze er op, dat het doel geheel door de be stuurders zal moeten worden bepaald, ter wijl toch eisch voor een stichting is, dat het doel alleen door den stichter wordt ge steld. In de woorden van het testament: „het verkenen van steun" ligt geen enkele begrenzing, welko bij het omschrijven van een doel er toch moet zijn. Er bestaat dus voor bet bestuur volle dige vrijheid voor het verstrekken van geld, waarin ligt opgesloten, dat de stichter dit ook geheel aan het bestuur heeft wil len overlaten. Doch dit heeft tot gevolg, dat liét fonds niet op wettelijke grondsla gen steunt. Al kwam de procureur-generaal ook aar zelend tof deze conclusie, omdat zij geheel in strijd is met den uitdrukkelijken wenscli van den stichter, daarnaast achtte hij liet bedenkelijk, dat op een dergelijke wijze met een groot kapitaal is omgesprongen. "Want welke waarborg is er, dat ook vol gende bestuurders bet volle vertrouwen van den stichter waardig zullen zijn? De procureur-generaal concludeerde daarom tot vernietiging van het vonnis van de rechtbank en tot toewijzing alsnog van de ingestelde vordering. De uitspraak van het Hof volgt later. Laiid' en Tuinbouw Paardenkeuringen. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald: dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde heng sten in het voorjaar 1924 zullen worden gehouden op: Noord-Holland: 15 Fehruai-i to Hoofd dorp, voor hengsten type trek- en tuig- paard; 18 Februari te Alkmaar, voor heng sten van andere typen. Zuid-Holland: 21 Februari to Rotter dam, voor hengsten type trek- en tuig- paard, te 's-Gravenhago (op Duindigt), voor hengsten van andere typen. Mond- en klauwzeer. Stand van het mond- en klauwzeer in Nederland, gedurende de week van 916 December 1923. Aantal Provinciën. Veebeslagen. Gemeenten Friesland 2 2 Drente 1 Overijsel 2 Gelderland 3 Utrecht 13 Noord-Holland 33 Zuid-Holland 27 Zeeland 1 2 Noord-Brabant 2 2 Limburg 5 3 Totaal 119 88 Snggegsndsn Stukken (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur, Gelieve mij s.v.p. eenige plaatsruimte af te staan voor hel volgende: Er wordt veel geklaagd over den slech ten toestand van het Kerkpad cn de schuld wordt geschoven op het Kerkbestuur, daar het pad eigendom der R.-K. Kerk is. Dit is niet geheel juist. Het pad is een publieke weg met druk verkeer, waaraan ruim 30 gezinnen wonen. Moet nu het Kerkbestuur voor dat publiek den weg in orde maken? Ik zou den gemeenteraad daarmede willen belasten. Natuurlijk zou de- belasting iets hooger worden, maar vele inwoners zullen er iets voor over heb ben indien dit pad verbeterd wordt. Laten wij hopen, dat dit schrijven aan leiding is tot spoedige verbetering. Een inwoner v. L a n g o r a a r. Ingekort. Red. De heer P. Hoogervorst-Damman schrijft ons een stuk, waarin hij er op wijst, dal de correspondent hem in het verslag van do vergadering der K. S. A. dingen laat zeggen, die hij niet heeft gezegd. ^taiieciS. Berichten Lawines in Fransch-Zwitserland. Ver schillen de hotels bedolven. Aan do „Matin" wordt uit Genèvo ge meld, dat de sneeuwval oorzaak is ge weest van drie lawines in do streek van Leysin in het kanton Vaud. Er werd materieele schade aangericht, terwijl verscheidene personen werden ge wond. De „Evening News:-correspondent deelt betreffende de lawines in de streek van Leysin in Zwitserland nog mede dat ver scheidene hotels onder de sneeuwmassa's werden bedolven, terwijl een groot aantal arbeiderswoningen totaal werden vernield. Verschillende personen werden gewond. Een aantal arbeiders is aan het werk ge zet om de onder do sneeuw bedolven hui zen te bereiken, cm te zien of er zich wellicht nog menschen in bevinden. Rond om de andere hotels worden hooge wallen gezet, ten einde een eventueeleii niéuwen sneeuwval te kunnen keeren. Sterke sneeuwval. V erkeershelemmer ing. Uit Dusseldoif wordt gemeld: In den nacht van Dinsdag op Woensdag heeft een sterko sneeuwval een ernstige verkeersbelemmering veroorzaakt. In het geheele industriegebied staat het tramver keer stil. Ook het spoorwegverkeer wordt door den sneeuw op de spoorlijnen, vooral in Wst-Duitschland, aanzienlijk belem merd. De treinen worden overal op de lij nen opgehouden, vooral do buurtspoorwe gen in de omgeving van den Eifel. Een massamoordenaar te Berlijn gearresteerd. De recherche te Berlijn is er in geslaagd een reeds sinds langen tijd ge zochten mis dadiger te arresteeren, n.l. de 42-jarigo arbeider Karl Schneiber, le Berlijn woon, achtig. Het zondenregister van Schneiber is enorm. Het heerschap heeft niet minder dan 30 a 40 moorden op zijn gewet-en. !j BURGERLIJKE STAND ALKEMADE. Geboren: Martha Alida, dochter van Petrus Gei-ardus Maria Wesselman cn van Anna Maria de Koning Johanna Cornelia Helena, dochter van Adrianus Cornelis van Grieken en van Anna Cornelia Penning de Vries. Overleden: Cornelia Johanna van Zanten oud 14 jaar Jacobus Johannes van Benten oud 75 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: z. v. I, Schellingerhout ge boren Bloos dochter van C. M. Doedens geboren Groot dochter van I. Gesman ge boren de Vink dochter van K. v. d. Schee geboren Van Dam dochter van I. A. Veer man geboren Waterland zoon van H. J. Helversteijn geboren de Water. Overleden: W. Uitenbroek, 80 jaar J. Doornheim jm. 3 maanden (overleden te Leiden) J. de Best wed. D. de Vreugd 87 jaar G. van Zeist wed. G. van Gijzel, 72 jaar. Gehuwd: G. Groenendijk jm. 29 jaar en A. van Donk, jd. 22 jaar. HILLEG0M. Geboren dochter van W. Planting- Jonkers dochter van A. VijfhuizenDo Lange dochter van J. A. LieverseHil- lenaar zoon van H. van VeldhuizenNo- tebcom. Overleden: T. van der Vliet vr. 20 d. A. M. Willemse vr. 17 j. A. van der Peet 75 jaar wed. J. Scholten H. Heems kerkLemmers vr. 55 jaar. N00RDWIJK. G e b o r e-n 'Aurelia Elisabeth, dochter van Jac. Smit en M. Verhoeven Johanna Maria, dochter van P. A. Groênewoud en M. v. d. Plas Johanna Maria, dochter van J. C. Gaspers en M. E. Boeken Cor- nelir Pieter, zoon van C. v. d. Luijt en K. Haazenoot Wilhelmina dochter van H. Hoogervorst en W. van der Meer Corne lis, zoon van W. W. Ilouwaart en N. van Duijn. Ondertrouwd Joseph Martinus Hu- bertus Horikx 39 jaar wednr. van H. F. van Dijk en Cornelia Warmerhoven 29 jaar al hier Wilhelmus Cornelis Balkenende 29 jaar en Elisabeth Haazenoot 25 jaar beiden alhier. Getrouwd: D. v, d. Niet 22 jaar en D. Duijndam 20 jaar. Overleden Cornelis Antonius Ho- denburg 56 jaar gehuwd met C. J. Vink Willem Paulus Cornelis la Grand 88 jaar wednr. van A. R. Tieman Franciscus Zuidheek 1 jaar Johannes Hendrik Lind- hout 2 jaar Engel Cramen 82 jaar geli. met G. Haasnoot Johan Willem Schuitc- maker 1 jaar. OEGSTGEEST. Geboren Petrus Lainbertus, zoon van L. van Delft en Kerkman. Ondertrouwd A. Kromhout te Lei den en G. Oornelisse te Oegstgeest. Overleden N. Versluis 79 jaar wede. A. Kersbergen Catha. Karsdorp 16 jaar. WOUBRUGGE. Geboren Hillegonda, dochter van C. den Hertog en A. M. van Brugge Nico- laas Ignatius, zoon van J. van der Willik en J. K. van der Pouw Kraan. Overleden: Neeltje van der Star, wed. van G. van der Meii 83 jaar. WASSENAAR. Ondertrouwd: H. Knijneuburg en M. C. Rotteveel T. L. Groenendijk en H. P. Landzaat J. Konings en C. C. Ver voorn. Geboren Meintje, dochter van Ch. W. van Weert en A. Specht Arie,, zoon van S Speels en C. van der Eist Abraham, zoon van W. Theil en C. C. Vonk Huibertus Gerardus, Johannes, zoon van W. Konijnen burg en M. Heemskerk. Overleden Ilubertus Josephus vatt der Geest, 11 maanden. Frederik Roose- boom,~T5 jaren. WOERDEN. Geboren: Geertruida Hendrika, doch ter van G. J. Penncwaard en M. J. P. do Geest Geertruida Antonia, dochter van F. Th. van Oorsouw en T. van Dijk. Overleden: Lena Versluis echtg. van G. van Rooijeii oud 59 jaar Jetsiena Alto- na echtgen. N. Brunt oud 69 jaar Hendri ka Cornelia Disersent. echtgen. van W. van Eclc oud 50 jaar Johanna Antonia Zegge- link oud 75 jaar. Ondertrouwd Cornelis Kee en Jo hanna van Beek. Vrijdag 28 December 1923' n.iii. 7 uur, in bet Notaris" buis te Leiden, ten over" Etaan van J. A. v. HAMEL» Notaris tc Leiden: Afslag van Het H'uis en Erf, zeer gunstig gelegen aan de Morschstraat 6Ö/60a tc Leiden, groot 1 Are 30 c.A., waarin beneden sedert ettelijke jaren met succes wordt uitgeoefend het Koffiehuisbedrijf met Tap- verguRning, in bod gesteld op f14000,terstond verhoogd met f300, Tot en met Donderdag worden, met uitzondering van. dc beide Kerstdagen, dagelijks van 102 uur (Donderdag tot 11 uur), verhoogingen aangenomen, tegen uitkeering van 20 pCt. 1222 rimisbaar voor igd er qgzin gnrnkele minuten 'n brandende haard jerkrijqbaar bij alle Drandstof/enhatidelarrj Wascft- en Wrincpachines voor Electrische aandrij ving en voor handkracht. Erkend beste Merk. Verkoop-depót: 4313 LEIDEN, Bresstraat 33 Telefoon 1873, Adverteersn doet verkoopen. Fustmerk T. H. R. Ritman's Citroenjenever en Oranjebitter Ritman's Oude Jenever merk „Gentleman" N.V. StoG^gisttabi'iek en B3sïi33eerderij „QE L-ALK" v.h. T. H. RSTMAN Co. - LEEDE& Kantoor: LANC.EGKACKT 03-37. 7016 DE NIEUWE HAARLEMSCME —■COURANT ——3 Biedt u een zeer ge schikte gelegenheid 'V\V artikelen in :k'j1me mate en tegen f llijken prijs ii- LAARLEM EK jpMSTREKEK 'pikend te maken OPLAGE 13.500 PRSJSMOTEERING. Dik vet gerookt S:ek f2.75 Mager gerookt Spek f 3.00 Rauwe Reuzel f3.00 Zuiver gesm. Reuzel f2,50 Zuiver gesm. Bundvet f 2.50 Alles per 5 pond. Carbonades, vanaf f 0.80 p. pond Noordeinde 37, Telefoon 718. s:s2 vsj? Kousen. 4103; Haarlemmers??. 40 BUREAUX WASSAULAAN 49 - "AARLEffi f TELEFOON INTERCOMMUNAAL NOS. 1426. 1748 EN 2741 I Adverteren doet verkoopcrl»]

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6