Dordrecht, agent M. "van Marsbergen, al- bier. Nagekomen Eereprijzen, f 2.50 door A. N. Ruigrok, alhier, voor de mooiste collec tie Leghorns, niet toegekend; f 2.50 door H. van Tongeren alhier, voor het mooiste No. Krielen, G. de Graaf; 25 sigaren voor het hoogst aantal punten. Bronzen me daille, door C. de Graaf, voor het mooiste No. hoenders, Botbijl. witte Leghorn- haan; door den heer Eerdmans, alhier, voor de mooiste Orphington, J. A. H. Sal man te Hillegom. Do volgcndo eereprijzen werden ge schonken door de heer W. F. Dandij al hier; diploma voor do mooiste witte Weener A. en J. Pollei, dito v. d. m. hl. Weener, L. Hoogkamer; dito voor de mooi ste HolL, P. Geluk; dito voor de mooiste Angora, P. Haan; dito voor de mooiste Vlaamsche Reus, P. Haan; dito voor het mooiste trio hoenders, G. Enthoven; kunst voorwerp voor den 2en prijs Postduif, C. de Graaf; klokje voor het hoogste aantal punten op één na voor krielhoenders, G. de Graaf. Door het Ned. Merkenbureau werden de volgende prijzen beschikbaar, gesteld: f 2.50 voor het mooiste No. Koekoek Leg horn Joh. Hoogkamer; f 2.50 voor het mooiste No. Hamburger, H. v. d. Laan; f 2.50 voor het mooiste No. krielen G. de Graaf; f 2.50 voor de mooiste Meeuw, C. ée Graaf; f2.50 voor de mooiste Holle Kropper, dezelfde; f 2.50 voor de mooiste Tuimelaar, dezelfde; f 2.50 voor de mooi ste Postduif, dezelfde. 5 K.G. Flora's Hoenderbischuit door P. Lammens en Zoon, Dordrecht voor de mooiste Patrijs Leghorn, A. N. Ruigrok. Het bovenstaan de is zeer zeker een prachtig bewijs dat dergelijke tentoonstellingen in onzen tijd reden van bestaan hebben, ja zelfs zeer belangrijk zijn. Overbodig te zeggen dat de belangstelling enorm is geweest en de commissie alzoo met vollo tevredenheid op deze 6e tentoonstelling kan terugzien. De tentoonstelling werd gesloten door haar beschermheer, den heer J. C. de Haan, die vooral een woord van hulde bracht aan de regelingscommissie door wiens toedoen alles zoo schitterend is ge slaagd. Vermeld zij voorts dat de' ten toonstelling door ruim 1200 betalende be zoekers werd bezocht. Aan deze tentoon stelling waren een gratis en een betalende verloting verbonden. Ziehier de uitslag: Gratis-verloting lo prijs trio raskippen No. 282; 2e pr. raskonijn No. 164. Beta lende verloting: Ie prijs trio raskippen, P. van der Meer, alhier, 2e prijs lr>o wit te loopeenden, Alb. Marceelen, alhier; 8e prijs twee Sabelpost-krielen, hen en haan; N. van Graven, alhier; 4e pr. blauwe Weener-konijn, Th. Verdegaal, alhier; 5e pr. Red Island, hen, den heer Kingma te Leiden; 6e pr. zwarte Weenen konijn, W. M. Haasnoot, Katwijk raan den Rijn. De commissie verzoekt ons voorts nog even te wijzen op de minder faire wijze van handelen door de Postduivenclub te Warmond. Deze toch had verzocht als club op de tentoonstelling te worden toe gelaten, hetgeen het bestuur toestond en dat haar ook berichtte. Tot op het laatste oogenblik heeft zij gewoekerd met de ruimte en hokken disponibel gehouden doch "Warmond deed niets van zich boo- ren cn liet op zich wachten! ROELOFARENDSVEEN. IJsclub. Maandagavond hield de IJs club „Ijsvermaak is ons Genoegen" alhier haar algemeene ledenvergadering, in het café van den heer v. d. Geest. De opkomst der leden was geringer dan verwacht was. De Voorzitter de heer W. van der Zwet, opende de vergadering, heette alle aanwezi gen van harte welkom en verzocht den se cretaris de notulen-van de vorige vergade ring te willen voorlezen, welke onveranderd werden vastgesteld. De penningmeester de heer S. v. d. Meer gaf rekening en verant woording, waaruit bleek dat de totale ont vangsten bedroegen f 190.22 en de totale uitgaven f 96.10, alzoo een batig saldo van f 94.12. Door den Voorzitter werden de hee- ren Wesselman, v. d. Meer en Rietbroek aangewezen tot heb nazien van de rekening. Bij monde van den heer Wesselman werd de rekening met hare bescheiden volkomen in orde bevonden. Hierna liad de verkie zing plaats van twee leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren Dobbe en Klein. De heer Van Ruiten stelde voor de aftredende leden bij acclamatie te benoemen. Dit voorstel werd onder applaus aangenomen. Vervolgens had nog een stem ming plaats voor heb vertrokken lid, den heer Vrijburg. Na twee stemmingen werd de heer M. Verdel benoemd, die deze benoe ming aannam. Aan. de orde kwam nu be spreking feestavond. Het bestuur stelde voorde feestavond zooals gewoonlijk te hou den de 2e week in den Vastenavond," en weer op de gebruikelijke wijze. Besloten werd de feestavond te houden den 2den Vrijdag hi den Vastenavond. Bij de rond vraag besprak do heer Verhaar het houden 'van een nationalen wedstrijd in dezen (winter, zooals in Warmond reeds enkele malen heeft plaats gehad. De Voorz. vindt dat hieraan veel risico is verbonden. Hier moet het al erg hard hebben gevroren wil Uien een wedstrijd kunnen houden daar men op het Brasemermeer aangewezen is. Voorts laat de kas het niet toe. Spr. zou Sr wel Iets voor voelen als particulieren de ïisdco willen dragen. Een der leden merkt op, dat dit punt geen bespreking kan uit maken daar dit niet op de agenda is ge plaatst. Besloten wordt wanneer de winter ^en wedstrijd toelaat dat alsnog over het houden daarvan' kan gesproken worden. Hierna werd de vergadering door den Voor- ïitter gesloten. Daarna had nog een kleine attractie plaats n.l. verloting van eenige nuttige artikelen, bestaande uit sigaren, Vleesch, tabakspijpen enz. De leden kregen &der twee loten gratis, terwijl er enkele ®ij opbod werden verkocht. Een en' ander ■verhoogde zeer de stemming onder do leden en gaf blijk van een zeer goede harmonie. VOORHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- toeent© komt op Donderdag 20 December Pk. des voormiddags 10 uur in openbare .vergadering bijeen ter afhandeling der volgende punten: le. Ingekomen stukken; 2e. Aanvulling schoolgeldverordening; 3e. Verruiming van werkgelegenheid. NIEUWE-WETERING. Fiets ontvreemd. Bij landbouwer van E. is door een persoon die naohtverblijf vroeg en deze ook verkreeg een rijwiel ont vreemd. Weliswaar een zeer dankbare gast. Letteren en Kunst Het raam van Toorop. „Twee jaren geleden", aldus vertelde Toorop aan een verslaggever van het „Hbld.", „kreeg ik van jonkheer Loudon, door tusschenkomst van.... een paar Haagsche kerkvoogden, d-e opdracht. Een jaar lang heb ik mijn gedachten er over laten gaan, mijn ideeën gegroepeerd, uit gewerkt. Toen ben ik gaan werken. Met liefde, met overgave. Moet ik na al wat reeds werd gepubliceerd, nog zeggen, dat ieder motief, dat inen den schilder aan wreef, den kunstenaar verre was! Im mers neen! Persoonlijk meen ik, dat de oorzaak van al die wrijving veel, véél die per ligt. In zekere kringen is ergernisse over het feit, dat fotografische reproduc ties van werken van mij, graag worden gekocht door niet-Katbolieken, arbeiders, studenten, andere intellectueelen, die zich verwant voelen aan mijn kunst. Mag men mij dit euvel duiden! Twee jaren geleden heeft een fotograaf het alleenrecht van reproductie gekocht. Het materieele voor deel was tot nog toe alléén aan zijn kant. Mag men den kunstenaar dupe laten worden van een voorkeur, die buiten zijn toedoen wordt gemanifesteerd! Is bet niet kenschetsend, dat van de veertig heejen der Synode een aantal, die toch ook bun oordeel gaven, de kartons niet eens had den gezien! Dit alles heeft mij veel leed. gedaan, maar ik zal daarover zwijgen. De tijd zal leeren. Berusten maar. Zij weten niet wat zijn doen. „Wat er nu met zijn werk zal gebeuren? „De schenker zal zien, bet geplaatst te krijgen in een kerk, waarvan de afmetin gen overeen komen met die van het ge bouw, waarvoor bet raam oorspronkelijk was bestemd" LEGER EU ULOOT EEN CHIJflPANSE ALS KINDERJUFFROUW. Wijziging in de tijdvakken van inlijving der lichting 1924. In de tijdvakken van de inlijving van de verschillende dienstplichtigen der lich ting 1924 bestemd voor opleiding tot een rang, is door den Minister van Oorlog wijziging gebracht. Bepaald is, dat de inlijving van dé hierbedoelde dienstpHcbtigen zal geschie den als volgt: Zij, die .bestemd zijn voor de opleiding van officier bij bet wapen der infanterie en bij de onbereden artillerie worden in gelijfd, zoo zij in het bezit zijn van een bewijs van voorgeoefendheid, bij de twee de ploeg in het tijdvak 1620 November. Zij, die voor die opleiding bestemd en niet in bet bezit van een bewijs van voor- geoefendheid zijn, bij de eerste ploeg in bet tijdvak 15 October. Zij, die bestemd zijn voor opleiding tot officier bij de bereden artillerie worden, voor zoover zij bestemd zijn voor indee ling bij de Iste, Ilde, lilde artillerie-bri gade en bij bet korps rijdende artillerie, ingedeeld bij de 3de ploeg in het tijdvak 15 October. Zij, die aangewezen zijn voor de offi ciers-opleiding en bestemd zijn voor in lijving in het tijdvak 1—5 October wor- dèn, indien zij bet bewijs van voorgc- oefendbeid nog verwerven voor 1 Mei 1924, nader bestemd voor opkomst in bet tijdvak 1620 November. Van zoodanige bestemming doet de districtscommandant nader mededeeling aan de betrokkenen. Land» en Tuinbouw Alg„ vereen, van Blcembnlltencitliuur De Alg. Vereen, voor Bloembollencul tuur hield gisteren haar 147ste algemee ne vergadering in de bovenzaal van bet Gem. Concertgebouw te Haarlem. De voorzitter, de beer Ernest H. Kre- lage, hield daarbij een toespraak, waarin hij er op wees, dat in bet afgeloopen jaar de uitvoercijfers zich in stijgende lijn hebben bewogen bij oploopende prij zen. Een nadere beschouwing van de uit voercijfers leert, dat in 1923 tot eind October zijn geëxporteerd 23.438.628 KG. ter waarde van f25.017.913, welke cijfers voor 1922 respectievelijk waren 22.711.283 K.G. en f21.501.771. Er is dus slechts een stijging van 727.345 K.G., maar daar entegen van f 3.516.202. Het naar ver houding van het gewicht sterk toegeno men waardecijfer is uit twee oorzaken te verklaren, eenerzijds uit de hoogere prij zen, welke met name voor hyacinthen be dongen konden worden, anderzijds uit de gewijzigde voorschriften voor de aangifte der waarde voor d'e statistiek. Ook wees spr. op de vereeniging de Narcis, die in uiterst korten tijd een de- gelijken keuringsdienst voor de te velde staande Narcissen beeft welen in te rich ten en daarvoor zeker den dank en de waardeering van het geheel© vale verdient Voor leden en bestuur was 1923 een jaar van bijzondere activiteit. De coailractueel door de gemeente Haarlem aan de vereeniging verhuurde archiefruimte is nog steeds niet door de gemeente ter bescbikldng gesteld, ondanks den herbaalden aandrang en de vele voor stellen, om tot een oplossing te komen. Bijk was dit jaar aan blo emboli enm a- nifestaties in het buitenland. Spr. herin nerde aan bet succes der grootscho be planting in den tuin der Tuilerieai te Pa rijs, van Darwintulpen-inzending te Gent, van de Tulpen-beplanting op de tentoon stelling te Göteborg. ^Voortgaande, wees de heer Krelage op Meerdere Engels che oud-koloniaal-gasten heb ben een cbimpansé naar Engeland meegebracht... voor huishoudelijke diensten. Ook een oplossing van het dienstbodenvraagstuk. de'gevallen van minderwaardige reclame, het afleveren van minderwaardig goed en het incasseeren van gelden zonder le vering. Ten slotte sprak de voorzitter nog over de aanstaande tentoonstelling. De werk zaamheden daarvoor vorderen naar wensch. Besprekingen met vertegenwoor digers der afdeelingen leidden tot defini tieve toezeggingen omtrent de beplanting van bet voorterrein met Grocus, Hyacin- then, vroege Tulpen en late Tulpen in regelmatigen aanleg. Voor bet waarborg fonds kwamen, zoowel van de zijde van de vakorganisaties als van anderen voldoen de toezeggingen in. Onderhandelingen met buitenlandscbe tuinbouwcentra zijn of worden ingeleid om speciale tijdelijke tentoonstellingen van buitenlandscbe cul turen te organiseeren. Het programma der prijsvragen is ter perse en zal in Januari kunnen verschijnen. Buiten pro programma zijn reeds door belangrijke organisaties groote collectieve inzendingen toegezegd. Men kan dus reeds nu voor zien, dat het welslagen der. tentoonstel ling verzekerd zal zijn. Bij de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur ter vervulling van de vacatures, die op 31 Dec. in dit college zullen ontstaan, door de aftreding van de heeren H. M. Ruysenaars Hzn. en R. Veldhuyzen van aZnten G.zn., die niet herkiesbaar waren, werden gekozen de heeren J. M. Til, te Lisse (bij enkele can- d'daatstelling) en Z. Jonkheer te Hille gom. Het hoofdbestuur werd gemachtigd, uit de middelen der vereeniging met een be drag van f 10.000 in te teekenen op het waarborgfonds voor de tentoonstelling 1925. Het hoofdbestuur stelde voor dat de vergadering aan het hoofdbestuur op draagt, op de eerstvolgende algemeene vergadering met een voorstel te komen tot bet vormen van een fonds ter bestrij ding van de kosten, verbonden aan de be hartiging van den invoer van bloembol len in het buitenland en de propaganda voor den afzet van ons product in den ruimsten zin. Het voorstel vond in beginsel de alge meen©. instemming van de vergadering. Aangenomen werd een voorstel-Lisse, dat de ballotage van nieuwe leden ver scherpt worde en wel op deze wijze, dat de afdeelingen verplicht zijn de namen van. haar candidaatleden in drie opeen volgende nummers van het "Weekblad te publiceeren, alvorens tot definitieve aan neming kan worden overgegaan. Ook werd aangenomen een voorstel- Oegstgeest, bet hoofdbestuur ie verzoeken pogingen in het werk te stellen, om een billijker regeling der forensenbelasting in bet bloembolleubedrijf te verkrijgen. De begrooting voor 1924 werd vastge steld op een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van f 26.540. Hierna opende de beer W. Warnaar te Sassenheim de besprekingen over de wenschelijkheid van bet vormen van een groep Tulpenkweekers. Spr. deelde mede, dat zich reeds hadden aangesloten 249 kweekers met 259.113 Toeden en hield een warm pleidooi voor het vormen van een groep van kweekers. Zij zal van veel belang zijn voor den gezondheidstoestand der tulpen. De kwee kers zullen elkander onderling kunnen voorlichten bij het bestrijden der drie be kende tulp e uzi ekten. Spr. vr'oeg dè verga dering zich uit te spreken over de wen schelijkheid, dat de „tufpengroep" zich zal aansluiten bij de Algemeene Yereeni- £ing. Na eenige discussie werd aan het hoofdbestuur opgedragen een weg te vin den, of tot vorming van een groep van tulpenkweekers te komen. Nadere voor stellen zullen volgen. Bij de rondvraag werd er op gewezen door enkele afdeelingen, dat het wensche- lijk is, de keuring die (met Kerstmis a.s. zal worden gehouden, op Zondag open te stellen. (Het hoofdbestuur had beslist dat de keuring niet op Zondag zou zijn geopend. Enkelen zagen hierin een „door drijven" van den zin van enkele hoofdbe stuursleden.) Na eenige discussie zeido de voorzitter dat met de geuite wenscben zal worden rekening gehouden. Toege zegd kon echter niets worden. De afd. Heemstede zou gaarne zien dat bet hoofdbestuur zich eenige moeite ge troostte, den zomertijd afgeschaft te krij gen. De voorzitter Eeide, dat het hoofdbe stuur steeds in deze richting is 'werkzaam KERKNIEUWS I beschikking van de justitie te Leeuwar.l den gesteld. („I. Crt.'O (I Vergiftigingsgevallen. Te Dalen en te Dalerveen komen ver-ka[ scheiden© vergiftigingsgevallen voor. Allei'f patiënten hebben deelgenomen aan een; f begrafenismahltijd en bij onderzoek isi'i gebleken, dat de vergiftiging een gevolg J is van bet gebruik van ondeugdelijke bam. f Mijnongeluk. In de mijn Willem-Sophia te Heerlen i is de arbeider J. in een 40 Meter diep© f tusschenschacht gevallen. De ongelukkige, die een groot gezin achterlaat, was on-> middellijk dood. j De gemeente-ontvanger te Vaals ontslagen In een spoedeisckende vergadering van den raad van Vaals werd de gemeente ontvanger R., wegens wanbeheer, onmicl- dellijk niet-eervol ontslagen. 'A Nader kan nog worden medegedeeld, 1 dat in de kas van den ontslagene een tekort van ruim f 3000 was geconstateerd, f Daar echter door den ontvanger een f waarborgsom van f 6000 Uitvoer van kaas. Van de bij den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Noord-Holland aange sloten fabrieken hebben 6 zich verklaard voor opheffing van alle beperkende bepa lingen bij den uitvoer van kaas; de ove rige 44 hebben zich uitgesproken voor behoud van de thans geldende voorschrif ten ten aanzin van den alleen-uitvoer van gecontroleerde kaas. Pater Brocardus de Vlieger Ord. Carm. Uit Brazilië ,werd door den HoogEerw. Pator Provinciaal der Cartmelieten te Oss telegrafisch beijcht ontvangen, dat te Mogy das Cruzes overleed de ZeerEerw. Pater Brocardus de Vlieger, sinds 1910 in de Mis sie der Paters Carmelieten in Brazilië werk zaam. (De overledene werd geboren te Mijdrechu 0 Februari 1877, maakte zijn studiën in d9 wijsbegeerte aan 'het Seminarie te Culem- borg en trad in 1897 te Boxmeer in de Orde van Onze Lieve Vrouw van den Berg Gar- mel, waarin hij G October 1898 zijne gelof ten aflegde. 24 Mei priester gewijd, werd hij in Juli 1903 naar Polen gezonden, waar hij eenigen tijd het ambt van novicenmees- ter vervulde. In 1908 keerde hij naar Neder land terug om twee jaar later in Maart 1910 te vertrekken naar de Missie der Orde in Brazilië. Hier was hij bijzonder de vriend der jeugd en onvermoeid werkzaam voor het onderwijs. Te Angra dos Reis legde hij den grondslag voor de eerste Apostolische School der Missie, te Santos hervormde hij door zijn geestdriftige toewijding hot wees huis. De laatste dagen was hij Prior te Mogy das Cruzes en tevens Pastoor van het nabij gelegen San Miguel. Ook te Mogy das Cruzes was zijn eerste werk de stich ting eener school. Hij heeft den bouw nog mogen voltooien, de opening nog mogen zien. In den loop des jaars openbaarde zich kanker in de mondholte, welke door geen operaties meer te bedwingen bleek. Met voorbeeldig geduld bereidde hij zich voor tot 'het snel naderend einde. Zijn grootste leed was, dat aan de Missie weder een werkkracht werd ontnomen en hij droeg zijn lijden aan God op, opdat Hij nieuwe werkers in zijn oogst moet zenden. Zoo stierf hij geheel overgegeven aan Gods be schikking 14 Dec. 1923. SPORT VOETBAL. SpanjePortugal 3—0. Spanje heeft te Sevilla van Portugal gewonnen met 30. DIOG. HAARL. BOND. De wedstrijd Voorhout—S.M.C. In een ons door Voorhout gezonden ver slag wordt het verloop van den wedstrijd tusschen de club uit Voorhout en S.MC II geheel anders weergegeven. Daarin wordt gezegd, dat scheidsrechter Bouckaert uitstekend leidde en dat bij zeer terecht een S.M.C.-speler wegens onbehoorlijk op treden het veld uitzond. "VVij nemen van deze mededeeling gaarne nota. BILJARTEN. Om het wereldkampioenschap amateurs. Maandag is te Antwerpen begonnen de uitdagingspartij over 1500 punten groot biljart cadre tusschen de amateurs Moons (België) en Charles Faroux (Frankrijk). De algemeene gedachte dat Moons die in het concours om de coupe „l'Elite" zoo heel slebt op dreef was deze partij niet zou kunnen winnen, werd al dadelijk, bij de eerste séance gelogenstraft. Hij liet Faroux op 273! De uitslagen luiden: Eerste dag: Moons Faroux Tweede dag: Mocns Faroux Put. Brt. H.S. Gem. 500 273 500 426 108 29 41 104 16.05 67 16.66 123 14,63 Stand na den tweeden dag: Moons 1000 punten en Faroux 699 punten BeHeifofcen. Treinongeval te Amersfoort. Maandagavond zijn te Amersfoort ten gevolge van verkeerden wisselstand twee locomotieven op hetzelfde spoor tegen elkaar gereden. De materieele schade is aanzienlijk. Jachtopziener door stroopers gewond. Zondagmiddag om ongeveer vier uur ontdekte de jachtopziener M. de Dreu te Elsloo, in do omgeving van dat dorp een tweetal stroopers. Bij de nadering van den jaebtopzier sloegen deze beiden op de vlucht, doch de Drcu vervolgde hen. Onder bet loopen herkende hij de mannen en riep bun toe: „Blijf maar staan, want ik heb toch al gezien, wie jullie zijn." Beseffende, dat zij zich nu toch niet meer konden redden, keerden de stroopers zich om en richtten hun vuurwapenen op Do Dreu. Deze werd ernstig verwond en is naar het ziejkenhuis te Groningen ge transporteerd. Als verdachten zijn gearresteerd J. de B. en M. O., beiden te Elsloo. Zij zijn ter de gemeente geen schade. as gestort, lijdt i De splitsbare bankbiljetten. Vorige week is ook te Soesterberg de achterzijde van een gespleten biljet van .f 10 als volledig uitgegeven. Als hiervan verdacht is een woonwagenman te Zeist in arrest gesteld. Te Utrecht, is een enkele voorzijde als betaalmiddel gebruikt. Fotografisch on- derzoek zal uitmaken of deze twee deelcn bijeen hooren. Treindieven ontmaskerd. Dezer dagen meldden wij, dat zekere H., uit Sliedrecht bij de politie aangaf, dat bij bij bet verlaten van den Parij- schen trein te Dordrecht in het gedrang aan bet station beroofd was van een por tefeuille met f 80. Van een persoon dien hij verdacht kon hij een vrij nauwkeurig signalement ge ven, als hijzonder kenteeken zou dienen, dat diens beide handen verminkt waren. Zaterdagavond te 11 uur ontstond aan 't Beursstation te Rotterdam een soortgelijk gedrang, waarbij de politie een Poolsch koopman H. W., wonende Pelikaanstraat te Antwerpen, arresteerde.- Deze beantwoordde aan het opgegeven signalement en werd naar liet hoofdbu reau vervoerd. Er bleek tevens, dat hij in gezelschap was van een bekend Rotter- damsck zakkenroller en deel uitmaakte van een- bende zakkenrollers, gevormd door Belgen. Franschen. Duilscbers en Hollanders, die geruimen tijd het traject Rotterdam-Brussel onveilig maakten. Do Pool is inmiddels naar Dordrecht overge bracht, waar hij door den beroofden II. uit Sliedrecht is herkend. Een 101-jarige. Apeldoorns oudste inwoner, de heer B. G. de- Winter werd gisteren 101 jaar. Hij verheugt zicli in een goede gezond heid; alleen zijn gehoor is zeer slecht. Doodelijk ongeluk. Op de timmerfabriek van de firma Terwindt en Arntz te Gendt (Geld.") is bij het houtzagen de timmerman E., uit Mil- lingen, getroffen door een terugvliegend stuk hout tegen het onderlijf. De man is aan de gevolgen overleden. Hij laat zeven kleine kinderen na. Het verdachte «cval te Dieman. Naar de „Tel." verneemt is de te Die- men woonachtige vrouw, wier achtjarig stiefdochtertje onder verdachte omstan digheden verdronken is, na door den rech- ter-commissaris gehoord te zijn, niet op vrije voeten gesteld, doch naar het Huis van Bewaring te Amsterdam overgebracht Deze arrestatie moet verband houden met sporen, welke aan het kinderlijkje ont dekt zijn en welke er op wijzen zouden, dat het meisje een gewelddadige dood zou gestorven zijn. Echter moet uog niet vastslaan, of het kind eerst, hetzij door worging of op andere wijze om het leven gebracht en daarna le water geworpen is, of dat de litteekens aan he'c lijkje veroorzaakt zou den zijn door de pogingen, om het kind door onder-watcr-houdiug het leven te beneiren. BURGERLIJKE STAIIO LEIDEN, 1517 December. Geboren: Ca-sper en Dirk 2 7.. Aan D. van Rijn en R. H. Brussee Oathaj rina Hendrika cl. van J. H. "Wolkers ca J. v. d. Heijde Johanna d. van G. de Graaff en J. Mieremet Catharina. d. van G. Stouten en J. Mieremet Hclerma Maria Gerarda Ant. d. van M. H. Dom- burgh en M. J. P. Tecu wise Susanna d. van H. Verver en H. Jansen Catharina 1 Maria d. van D. S. Dickhoff en C. I. M. Stikkelman. Ondertrouwd: D. G. Magé jm. 2G j. en C. E. v. Pax'recren jd. 28 j. I. L. v. Ees jm. 26 j. en C. M. Neuteboom jd. 2S j. t H. Schlagwein jm. 22 j. en M. Kromhout jd. 19 j. J. H. Schultz v. Haepen jui. 34 j. en M. v. Dongen jd. 31 j. P. Ouwer- kerk jm. 30 j. en J. C. Taffijn jd. 32 j. P. Meijers jm. 22 j. cn 0. Brandt jd. 20 j. Overleden: J. M. Rijnsdorp d. 14 j. J. G. Kouwenberg-Bakker av. 73 j. HILLEGOM. 1 Geboren: d. van A. H. van der Voorn —Prins d. van J. G. Knoppers—Maas- j kant. Overleden: A. van Scliie—Jonkheer j vr. 73 j. TER AAR. Geboren: Petronclla Cornelia Maria d van O. Turk en P. AV. Zoetemelk Tbo- mas z. van J. Pijper cn B. J. Bnrilclmeijcr Jacobus Petrus z. van A. J. Boutje «u 'A. H. H. Eijkelijkhuijzen Jacobus z. van G. B. Mesman cn A. AV. v. tl. llain. Overleden: J. Morbus 53 j, cclitg. van L. van Eijk Hendrik van A liet 72 j j. eebtg. van M. H. Armen-sen.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 5