teer v. Stralen, die met ceil voorstel kwam dat overal op tegenstand moet stuiten, en die met eisclien van ideëelen aard geen re kening houdt. Tegenover den heer Mulder betoogt spreker dat het de gemeente is, die de straten aanlegt. Verder dringt hij aan op opruiming van krotwoningen. "Wat "betreft de financieele beschouwingen: van den Yoorz. merkt spreker op, dat het tekort to verklaren is uit de verlaging der belas ting. Hij erkent dat er een element van waarheid is in wat de Yoorz. zegt, (maar zijn doel is dan ook het kapitaal aan te tasten, en de grondslagen te leggen voor een nieuwe maatschappij. Vervolgens komt spreker tot den heer v. Eek, die hij van onwaarachtigheid beschul digt. (Er ontstaat een heftige discussie over de weigering van debat door de S. D. A. P.). De heer W i t m a n s zegt, dat de Dem. Partij niet over gebrek aan belangstelling heeft te klagen wat hem aanleiding geeft te •zeggen dat het niet de slechtste vruchten, •ijn waaraan de rupsen knagen. Verder maakt spr. nog enkele opmerkingen over de positie van zijn partij en over het tap- verbod, waarbij hij zich van de tapverbod- groep tracht los te maken. Omtrent do wethoudersverkiezing zegt spreker het met Mevr. v. ïtallie in hoofdzaak eens te zijn. Hij maakt er haar echter een grief van dat zij niet medewerkt tot ver sterking van het democratisch element in het college van B. en W. Spreker wijst er op dat de V. D. het hier niet verder weten te brengen dan tot een zetel met een over schotje. Stemmen": Wie is het overschotje (Daverend gelach). De heer Witman s herhaalt dat hij niet tegen gasprijsverlaging is. Het ontbre kende geld moet dan maar gehaald worden waar het zit. De door den Voorz. gegeven cijfers omtrent de woningen acht hij geflat teerd. Hij vraagt een onderzoek naar het stichten van semi-permanente woningen. De Voorz. merkt op, dat allang weer aanvragen zijn gedaan voor nieuwe wonin gen. Hierna wordt de vergadering verdaagd tot 's avonds kwart over acht. Vergadering van Dinsdag avond. Voortgegaan wordt met de replieken. De heer Kooistra komt nog even te rug op wat gezegd is over zijn opmerking, dat het opruimen van krotwoningen niets kosten zou. Spr. bedoelde: niets meer dan anders. Interruptie: Oho! De heer Kooistra betoogt verder, dat wat men uitgeeft aan het slechten van krotten terugkomt in den vorm van bouw- rijpen grond. Spr. heeft andere cijfers over het woningtekort en de bevolkings vermeerdering dan de wethouder, maar dit heeft misschien zijn oorzaak hierin, dat een raadslid zoo weinig bevoegdheid tot onderzoek heeft. Verder wordt door den heer Kooistra toegelicht, dat zijn tweede voorstel beoogt de Hoofden van de takken van dienst te verplichten eerst naar de Arbeidsbeurs te gaan alvorens adver tent iën te plaatsen. Ook spreker wil scher pe controle bij de reorganisatie van de steunregeling. Mn doet *t echter voorkomen of zijn fractie dit niet zou wenschen. De heer Wilbrink begint met op te merken, dat de heer v. Stralen zijn woor den verdraaid heeft, door het te doen voor komen, of spr. op de werkloozenzorg wilde bezuinigen. De heer v. Stralen: Dat heb ik niet bedoeld. De heer Wilbrink betoogt verder niet zooveel studie te hebben gemaakt van de ...nieuwe maatschappij" als de heer v. Eek, maar hij gaat er niet mee accoord, dat men uitgaat van de maatstaf wat de nieuwe maatschappij moet worden, maar meent, dat men moet nagaan wat deze kan worden en zal worden. In één ding gaat spr. accoord: de nieuwe maat schappij moet komen door zedelijke ver betering van de menschheid. Maar daar kan en moet in onze oude maatschappij, waarin we eenmaal leven, ook naar worden gestreefd. Ook wij, zegt spr., willen inwendige om keering van den mensch, maar dan door het geloof in Jezus Christus, den Midde laar der menschheid. Spr. verklaart dat d i e inwendige ver-; nieuwing en omkeering van heel wat hoo- gere waarde is dan die der socialisten. Als de heer v. Eek zedelijke verbetering wil, waarvoor wordt door hem en zijn vol gelingen dan een klassenhaat gewekt en een klassenstrijd gevoerd welke aan eiken zedelijken grondslag gespaard is? Meent men hierop de nieuwe maatschappij te kunnen bouwen? Komende op meer practisch terrein zegt de lieer Wilbrink, dat verbetering van den Zoeterwoudschen weg en Haarlemmer vaart met weinig kosten kan worden tot siand gebracht. Men moet echter nieuwe methodes volgen en geen paardenspoor meer aanleggen. De heer Heemskerk heeft geen ant woord gehad op zijn vraag: op welke wijze door kindertoeslag de uitkeering bij werk verschaffing kan v/orden aangevuld. Spr. wil een pertinente verklaring hoe de weth. staat tegenover het voorstel van Stralen aangaande do dubbel uitgetrokken werk- loozen. De heer v. Stralen betoogt dat de werkloosheid onder de bouwvakarbeiders wel degelijk is toegenomen en zegt dat 'de maatregelen van B. en W. geen ver betering hebben gebracht. Integendeel, vooral dn den laatsten tijd is daar de .werkloosheid toegenomen. De Voorzitter heeft doen voorkomen of fle arbeidsloonen het werk alleen duur snaken maar hij vergeet, dat de baas ook fc'n portie moet hebben. De Voorzitter: „Ik heb alleen ge- fcegd, dat er soms zoo lang wordt gewerkt jover pruldingetjes." De heer v. Stralen noemt de circu laire van de Mij. van Nijverheid brutaal en de "Voorz. gaat er gelukkig niet geheel mee accoord. Do Voorzitter: „U stelt het weer verkeerd voor, ik neem niets daarvan voor mijn rekening". De heer v. Stralen: „Dan is u niet duidelijk genoeg geweest. Spr. zegt verder dat de Voorzitter gezegd heeft, dat de eerst ondergeteekende van do betrokken circulaire bij den verkoop van z'n fabriek al het personeel mee heeft laten overgaan, maar dat is niet waar. Die fabrikant heeft enkele maanden voor den verkoop van zijn fabriek aan 14 van zijn 21 arbeiders ont slag gegeven." De Voorzitter: „Dat is alweer on juist! Wat die fabrikant voor dien tijd ge daan heeft gaat mij niet aan. Ik heb al leen gezegd, dat al hetaanwezige perso neel meo is overgegaan. Maar u heeft ge zegd, dat ze allemaal op straat zijn ge trapt". (Rumoer en interruptie's). U draait er altijd omheen en zegt nooit do volle waarheid. De heer Oostdam: „Hij neemt het zoo nauw niet" De heer Heemskerk: „Altijd zegt hij maar de helft" De heer v. Stralen protesteert ern stig, dat men het heeft doen voorkomen dat het meerendeel der werkloozen dit zijn uit professie. Er zijn van die gevallen De Voorz.: Nou juist, dat heb ik óók gezegd, maar niet dat andere! De heer v. Stralen: In het verslag van het Leidsch Dagblad staat dat d e massa beroepswerkloozen zijn, en dat is een gemeene schandvlek op fatsoenlijke manier. Do Voorz.: Het zal er zoo wel niet in gestaan hebben, maar b.v. een groote massa en dan heb ik dat nog niet zoo ge zegd, maar n verdraait altijd een ander's woord. De heer v. Stralen zegt dat toch de indruk naar buiten is gevestigd. Ten aanzien van do schoonheidskwestie zegt spr., dat dit geen partijzaak is en daarom is er geen rede de heer Polak te gen hem uit te spelen. Kleine werken zul len voor de werkverschaffing niet v e e 1 geven, maar toch wel iets. De gemeente kon, dit geeft spr. toe, niet zorgen, dat tot de laatste werkloozen te werk worden ge steld, maar men moet al het mogelijke doen en B. en W. beschouwen de werkver schaffing nog steeds als een noodzakelijk kwaad. B. en W'. doen daarom ook lang met ge noeg. Do lieer Sijtsma: „Je moet eens rui len met den heer Mulder" (gelach.) Do heer v. Stralen noemt het een klein argument te doem voorkomen', of af schaffing' van de zakelijke Bedrijfsbelas ting het aantal werkloozen zou doen ver minderen. In de commissie voor Werkver schaffing heeft spr. een massa, voorstellen gedaan, maar het is ook daar: er zijn meer vijanden dan vrienden van werk verschaffing lid. Wethouder Sanders deed beter hem geen verwijt to maken niet.^gc- noeg als commissielid to elpen, want lnj is er zelf maar één keer geweest. Spr. vraagt of ten aanzien van liet Deut sche Jaagpad iets zal worden gedaan. Wethouder Sanders heeft gezegd, dat verschillende voorstellen onmogelijk zijn omdat zo gaan boven do normen van de Regeering maar in andere gemeenten zijn deze voorstellen reeds aangenomen en do maatregelen in werking getreden. Spr. hoopt op do meerderheid van den Raad, vooral van de R. K., om zijn voorstellen aan te nemen. Van B. en W. verwacht hij niet veel goeds. De heer Pera zegt dat de S. D. A. P. veel beschuldigingen heeft ingebracht. De voorman van deze groep is een eerlijk man maar hij doet soms vreemde voorstellen. De heer Groene veld: Wat een- pluim. Hij is dan ook volkomen in strijd met Al- barda-, zijn partijgenoot. De heer Groeneveld: Dat is al zoo oud. Dat heb je verleden jaar al voorge- lezen. De heer Pera citeert uit ,.Het Volk het oordeel van den heer Al bar da, welke zegt, dat d© heer v. Eek „bankroetiers po litiek" najaagt. Daarom kan men hier de voorstellen der S. D. A. P. niet au serieus nemen. In dit verband behandelt spr. nog even de wothouiderskwestie; men heeft ook daarbij geen verantwoordelijkheid. De Amsterdamsche wethouder Wibaut heeft nog voor enkele dagen gezegd, dat winst uit de bedrijven noodzakelijk is en dat hij die sinds hij aan het laadjo zit ten volle sanctioneert. In Rusland is er teleurstelling gekomen. De geest die men gewekt heeft had ten- gevolg© dat men thans do arbeiders moet militairiseeren, om ze te doen arbeiden. De heer Witmans heeft gezegd, dat spr. door diens partij vroeger in den Raad is gebracht. Ten deele mogo dit juist zijn, maar 't is .meer het gevolg van bijkomstigheden! Do Democratisch© partij vertoont zich thans als een notedop zonder stuur boven de ongewisse baren. Wat heeft ze ten doel. Men heeft er geen houvast aan. Spr. durft in eenvou digheid zeggen altijd dezelfde t© zijn ge bleven. Ook toen stond hij reeds aan deze zijde van de anthithese. Do lieer Witmans (die zich de oogen uitwrijft): Dat is onjuist! De heer Eiker bout: Hij zit warem pel te huilen (daverend gelach.) Mevr. v. ïtallie is door den' voorzit ter verkeerd begrepen. De V. D. zijn voor overheidsbedrijven zoolang zo goed wer ken, maar dogma's worden door haar par tij niet gevolgd. Do Voorz. repliecerend, merkt op, dat indien de heer v. Eek een sluitende be grooting wil hij toch van zijn voorstellen moest afzien. Men mag gerust propagan da vcerenl hier, maar met mate eni met verstand. Als men alleen op do hoogere ambtenaren wil bezuinigen krijgt men tweede-rangs krachten en dat is Zeker niet in het voordeel der gemeente en der lagere ambtenaren' en arbeiders. Het nood zakelijk gevolg van de voorstellen is het financieel fiasco en ook dat is niet ten voordeele der arbeiders en ambtenaren. Het door den heer Kooistra aangevoerde aangaande de bouwrijpmaking door krot- tenelediting wil spr. gaarne in overwe ging nemeni en- neemt' diens motie over. Eveneens wil spr. wel overnemen het voorstel eeTst te vragen aan do Arbeids beurs alvorens te advertecren. Spr. komt er tegen op dat voorgesteld wordt of niets aan straataanleg wordt gedaan. Met do beweringen van den heer v. Stralen moet men wat voorzichtig zijn want deze is wel eens dichterlijk, wat met voorbeelden wordt aangetoond. De heer Mulder vraagt den heer v. Stralen rekenschap van zijn uitdrukking, dat B. en' W. vijanden zijn voor do werk verschaffing. Het collego doet wat het kan. De heer Sanders beantwoordt enkele vragen. Allo uitkeeringen boven clen norm zullen worden vernietigd. In andere plaatsen geldt dit niet aangezien daar het levensonderhoud duurder is. Het door clen heer Heemskerk gevraagde aangaande de kindertoeslag is niet aan de orde. Het voorstel van den heer van Stralen om de Gemeentelijke Stcuncommissie te verzoeken de ondersteuning aan dubbel uitgetrokken werkloozen niet te verminde ren, kan spr. om reeds boven vermelde re denen niet aanvaarden. De algemeene beschouwingen worden hiermede gesloten en allereerst heeft de stemming plaats over een aantal inge diende voorstellen en moties. (Zie vervolg Eerste Blad.) UIT DE OffölGEVEiüG BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam Maandag 17 December in openbare vergadering bij een. Vooizitter burgemeester Le Coultre. Na opening met het gebed worden de no tulen van de laatstgehouden vergadering (begrooting) vocrgelezen, en onveranderd vastgesteld. Deze voorlezing duurde 35 mi nuten. Do Voorz. doet medeJeeling van verschil lende ingekomen stukken, welke voor ken nisgeving worden aangenomen. De T. B. C. BodegravenZwammerdam zegt dank voor de toegezegde subsidie f 250— over 1924, en voegt bij dit schrijven een begrooting 1924, welke, op voorstel van den Voorz., ter visie zal worden gelegd voor de Raadsleden. De kweekschool voor vroedvrouwen te Heerlen vraagt 25 gld. subsidie, waarop B. en W. ad viseer en niet in tc gaan. Aldus 'besloten. De Voorz. deelt mede, dat hij even voor de vergadering van den heer C. Zaal Azn., een ontwerp-plan heeft ontvangen voor een nieuwe kaasmarkt, öp liet voetbalveld. De heer J. v. d. Marei, weth., bespreekt uitvoerig do plannen om tot een beteren markttoestand tc kunnen komen. De Ver- eeniging van Kaashandelaren te Bodegraven heeft reeds aan B. en W. hierover geadres seerd; ook de Middenstands Ve-reeniging stelt zeer veel belang in deze zaak. Echter wordt deze zaak van buiten af aan de orde gesteld; Spr. acht dit niet den juisten weg, en stelt voor, indien de Raad het markt vraagstuk wenscht tc behandelen, het aan de commissio voor publieke werken op te dragen, om dan met plannen en goed om lijnde voorstellen bij den Raad te komen. Weth. Eatelaan geeft in overweging deze zaak eerst eens in besloten vergadering te bespreken. De heer Beijen kan zich met de gedachte van weth. Batelaan niet vereenigen, en dringt aan op openbare behandeling. In dien in comité-generaal de zaken vooraf worden besproken, komt meestal van be spreking in openbare vergadering heel wei nig, en hebben de ingezetenen niet veel ken nis va-n de motieven, waarop een besluit eventueeL wordt genomen. De heer Turkenburg is voor bespreking in geheime vergadering. Ook de heer Bn. Batelaan is voor besloten vergadering, daar sommigo besprekingen niet voor openbare behandeling geschikt zijn'. De Voorz. wijst er op, dat stukken welke even voor den aanvang der vergadering zijn 'bezorgd, moeilijk reeds dadelijk behandeld kunnen worden. De heer Hortensius wens oh t ook, dat de Raad zich eerst uitspreke over de vraag: is verandering van den tegen- woordigen toestand gewenseht? en kan zich hierom wel met een bespreking in comité- generaal vei'eenigen. Ten slotte wordt besloten, dit pxxnt in ge heime vergadering te bespreken. Op voorstel van B. en W. besluit do Raad bij acclamatie tot afkoop van begrafenis- rechten van de Ned. Herv. Gemeente al hier, tot den som van f 3000. Op advies van de h'cht-commissie be sluit de Raad aan den polder Weipoort 100 gulden af te staan, in verband met reeds plaats gehad hebbende verbeteringen aan den Weipoorterweg, op kosten van dezen polder. B. en W. stellen voor, aan J. Blij- leven f 250.te verstrekken, opdat deze persoon als vuilnisman een nieuwe hit voor zijn karretje kan koopen. Weth. v. d. Marei zegt, clat de onde hit ongeveer f 100. waarde heeft, en deze f 100 gevoegd bij de f 250,welke voorgesteld worden to schen ken. zijn totaal voldoende om een nieuwe hit te koopen. Aldus besloten. Van de vergoe ding van haver, en tuig enz. zal nu van wege de gemeente niets meer komen. De Voorz. deelt mede, dat 10 minuten voor de vergadering een schrijven met be grooting is ingekomen van de heeren J. J. van Bruggen en S. Gorter, met verzoek liet schrijven van eenige weken terug te be schouwen als niet gezonden, omdat een inmiddels gehouden Bazar ten bate der Nutsbewaarschool voldoende gelden heeft opgebracht om het tekort 19221923 te kun nen dekken. Echter vraagt men thans steun voor de toekomst, omdat deze zoo nuttige school zonder bijzonderen steun niet zal kunnen blijven bestaan. Zoowel aan de school als aan het woonhuis zal veel gere pareerd moeten worden', en zijn de beschik bare gelden allicht daarvoor niet toereikend Daarom vraagt men een jaarlijksche subsi die. De begrooting 1924 sluit reeds met een nadeelig saldo van f 455.72J-L Dit schrijven gaat naar B. en W. om advies. De Voorz. doet mededeeling van een in gekomen schrijven onderteekend door de heeren J. v. d. Marei en P. van Nes, resp. voorzitter en penningmeester, van het co mité tot herdenking van de 25-jarige troons bestijging van H. M. de Koningin, waarin gevraagd wordt*uit de gemeentekas f 3S8.09 om het te kort op de rekemng van dat co mité te kunnen dekken. De uitgaven heb ben bedragen f 6999.69 en de inkomsten f 4411.60 zoodat genoemd nadeelig saldo ontstond. Een volledig© staat van ontvang sten en uitgaven werd bij 'liet verzoek ge voegd. Waar dit feest zoo in alle opzichten goed geslaagd mag heeten, acht de voorzit ter liet jammer, dat dat verzoek ten slotte nog is 'binnengekomen, maar spreker advi seert de gevraagde gelden toe te staan. Weth. v. d. Marei meent ook, dat de ge vraagde gelden moeten worden toegestaan, te meer, waar dit feest tot aller genoegen is verloopen. Do heer Beijen zegt, destijds te hebben voorgesteld, inplaats van 1000 niet meer dan 500 gld. toe te staan voor dit feest. Waar nu boven de toegestane f 1000 nog bijna f 400 gevraagd wordt, maakt spreker ernstig be zwaar zijn stem aan dit voorstel te geven. Spreker stelt voor dit tekort het Hoofd comité verantwoordelijk, dat het feest heeft georganiseerd. De Voorz. zegt nog, dat het feestcomité in de Meije, waar men afzonderlijk heeft feestgevierd, dank heeft gebracht voor het deel der toegestane 1000 gld., dat men daar uit de gemeentekas mooht ontvangen. De heer Turkenburg steunt de gedachte van den Voorz., om het gevraagde bedrag tot dek king van het tekort, toe te staan. De heer Van Baren bespreekt het feit, dat bij dergelijke feesten onmogelijk alles van te voren .juist kan worden overzien. Ook te Nieuwerbrug, waar men afzonderlijk feest vierde, had men een nadeelig saldo. Spr. is tegen de f/?da<7 te van den heer Beijen, om het Hoofdcomité voor het tekort verantwoordelijk te stellen. Weth. Batelaan is in beginsel cr tegen, om uit de gemeentekas allerlei tekorten van vereenigingen te dekken, maar het geldt 'hier een bijzonder geval. Hoewel aarzelend, zal spreker zijn stem nxaar geven voor de aanvrage om subsidie. Dc heer Hortensius meent, dat het uitvoe rend ccnxité te weinig rekening 'heeft gehou den met de to voren benoemde fin. com missie. Men heeft te veel gedaan, alsof het niet op kon. Spr. zal accoord gaan met de gevraagde subsidie, heeft echter daarvoor b'iizonder weinig sympathie. De heer Beijen zegt nog, geen stem ming te zullen vragen, ook geen aanteeke- ning.in de notulen, en zegt bij een volgende maal, mocht spreker dan over een derge lijke aanvraag van f 1000 moeten stemmen, voorstellen te zullen doen dat te. voren vast gelegd wordt, dat de Raad in geen geval een tekort zal helpen dekken. Maar gehoord de meening van den heer Batelaan, weth., en die van den heer Hortensius, zal spreker zich noodgedwongen dan maar niet langer verzetten tegen het toestaan der gevraagde gelden. Weth. v. d. Marei, die vcorz. is van het Hoofdcomité zegt, dat de critiek, speciaal op het dag. bestuur, hem mee is gevallen. Spreker dankt als Voorz. van het Hoofd comité den Raad voor het toestaan der ge vraagde gelden. Bij acclamatie besluit de Raad om de f 388.09 tce te staan. Alvorens over te gaan tot dc benoeming van een gemeente-geneesheer voor het jaar 1924, vraagt de heer v. Baren of het mogelijk is, dat de geneesheer, evenals overige ge meente-ambtenaren voor vast benoemd wordt. De Voorz. zegt, dat dit bezwaren zou kunnen voortbrengen, als bijv. 2 of meerde re doktoren in de gemeente woonden. De heer v. Baren tracht zijn voorstel om v a s t e benoeming aan te nemen, te verdedigen, maar trekt het in, nadat de lieer Beijen, die den tegenwoordigen geneesheer een sympa thiek man noemde, heeft gewezen op de vrije artsenkeuze, welke bij meer dan 1 geneesheer ingevoerd zoxx kunnen worden. Ook meerdere leden zeggen niet voor vaste benoeming te zijn. Schalen en gewichten enz. worden voor 1924 verhuurd f 30 aan D. Couperus. Als Gemeente Geneesheer wordt benoemd de heer J. J. van Bruggen; als gemeente- verloskundige mej. de Zwart-Brouwers en als leverancier van geneesmiddelen do heer Schouten, apotheker alhier, allen met alg. stemmen. Bij de rondvraag informeert de heer Beijen waarom de Raadsleden geen uilnoodiging hebben ontvangen tot bijwoning van beproe ving eener motorbmndspuit. Het blijkt uit woorden: van den Voorz. en den heer Bn. Batelaan dat onverwachts aanrukken van deze motorspuit de reden daarvan is ge weest. Voorts vraagt de heer Beijen of B. en W. reeds advies hebben ter zake van vermindering van het schoolgeld voor grcole gezinnen. De Voorz. zegt, dat hierover wel gesproken is, maar de zaak nog niet geheel afgedaan werd. De heer v. Baren vraagt voor Nieuwer brug een deel uit de collectebus bij voltrek king van huwelijken in de gemeente. De Yoorz. zal dit punt a.s. Zaterdag bespreken in de Niexxwjaarscommissie. Waar vermoedelijk deze vergadering de laatsto is in het jaar 1923. wenscht de Voorz. den leden een gelxxkkig uiteinde 1923. en hoopt allen in. 1924 weer in gezondheid hier terug te zien, om, evenals dit jaar, mede te werken aan de belangen van de gemeente Bodegraven. Hierna sluiting. IJSSE. Pluimvee- en Konijnenientoor.sfelling. Vanwego de Vcreenigiug voor Pluim- vee en Konijnensport, Lisso on Omstre ken, werd op 14, 15, 16 en 17 dezer do 6de Nationalo Pluimvee- en Konijnen- tentoonstelling gehouden onder liet be schermheerschap yan jlen heer J. G. de Haan, gemeente-secretaris alhier. Dat ton. toonstellingen op dit gebied een behoeflo des tijds zijn geworden, moge blijken uit i het feit, dat do inzendingen jaarlijks toe-- nemen en wel in dier mate, dat thans' circa 100 nummers meer xvaren ingezon- den dan verleden jaar. De jury bestond uit de heeren G. Jacobs, te Utrecht, voor konijnen; Fortgens en Bakhuis te Haar-' lem, voor postduiven, en Phillippo, uit Schoten, voor sierduiven. Wij laten hier do bekroningen, voor i zoover het geldprijzen of medailles be- treft, volgen. Afdeeling Konijnen. Beker of f 5 voor het hoogst aantal punten, P. Haan; zilv. medaille voor één kleur en één ras de- zelfclo te Hoofddorp; 25 sigaren voor het' mooiste konijn A. en J. Pollei, alhier, met witte Weener voedsters;, bronzen medaille voor het zxvaarsto konijn P. Haan met witte Vlaamsche reus, voedstejr; f2. voor den mooisten witten Vlaamschen reus, P. Geluk to Hoofddorp f 1; voor dito. op één na P. Haan f 2.voor den mooi ste andere kleur Vlaamsche reus niet toegekend; fl voor dito op één na, P. Haan met Konijnprijs; f2.voor do mooiste Hangoor, J. van den IJsel to Den Haag; f 1.voor dito op één na niet toegekend; f2.vgor de mooiste witte Weener A en J. Pollei met oxxde voed ster; f 1.voor dito op één na dezelfde; f 2.voor de mooiste blauwe Weener, L. Hoogkamer, alhier, met jonge voedster? f 1— voor dito op één na L. Kromdijk, alhier, met jongen ram; f2.voor do mooiste zwarte Weener, dezelfde met jon ge voedster; f 1.voor dito op één na, niet toegekend: f 1.50 voor de mooiste Pa- pillon, P. Geluk, met voedster: f 1.50 voor het mooiste Thxxringer Woudkonijn, P. Haan, met ram; f 1.50 voor de mooisto zwarte Hollander, P. Geluk, met ram, f 1.50 voor den mooisten blauwen dito, dezelfde met ram; f 1.50 voor de mooisto andere kleur dito, dezelfde, met ijzer- grauwe ram. Verkoopklasse: f2.50 voor -oisfe No. A. en J. Pollei met witten Weener ram; bronzen medaille voor dito op één na, P. Haan, met witten Vlaamschen reus. Tam; Voedster met jongen, groot ras. f 2.50 n. t.; dito midden-ras, f2.50, P. Haan, met Thuringer Woudkonijn; f2.50 voor het mooiste nest klein ros, P. Haan met Thu- ringerwoxxdsche voedster; f 1.50 voor do mooiste Guineesclie biggetjes, N. van der Poel, alhier; f2.voor dito op één-na M. J. Weyers, alhier. Afdeeling hoenders. Beker of f5 \oor het hoogste aantal punten, A. N. Rnigrok, alhier; zilveren medaille voor één klom en één ras H. van der Laan alhier; f 1.56 voor de mooisto Patrijs Leghorn, A. N. Ruigrok met hen, oud; f 1.50 voor dij mooisto witte Leghorn, dezelfde, met jongo liaan; f '1.50 voor de mooiste zxvarlo Leghorn, dezelfde met jonge lien; f J.50 voor de .mooiste andere kleur Leghorn, Joh. Hoogkamer, alhier, met koekoek, jonge hen; f 1.(50 voor de mooiste witte Wyandotte, J. F. de Jong, Lisserbroek,' met oude hen; i1.50 voor de mooiste goud.,- Wyandotte, P. Haan, met liaan; f 1.50!" voor de mooiste Orplijnglon, A. Wijnhout, Lisserbroek, niet jongen liaan; f 1.50 voor tie mooisto Plymouth Rock, A. Clemens' met jongen Duitschen haan; f 1.50 voor de mooiste Red Island, P. vau der Wel, al hier, met jongen haan; f 1.50 voor de mooiste Taveroller niet toegekend; f 1.50 voor de mooiste Barnevei-ler, N. van der Poel, met ouden haan; f 1.50 voor do mooiste Sussex, G. van Eeuwen, alhier; f 1.50 voor de mooiste zwarte Minorca, Botbijl, met oude hen; f 1.50 voor do mooiste Zijde-hoenders, P. v. d. Wel, met oude hen: f 1.50 voor de mooiste Laken-, velders, N. Slingerland, Sassenheim, met jonge hen; f 1.50 voor do mooisto Ham burger, H. van der Laan, met jongen baan; f 1.50 xToor do mooiste Zwart-Witkuiven, L. Enthoven, met jongen haan; f2.50 voor het mooiste No. Krielhoenders, niet toe gekend; f 1.50 voor do mooiste zwarte Java-Kriel, P. Haan mot jongen liaan; f 1.50 voor liet mooiste Sebrecht-kriel, II. van der Laan, met oude hen; f 1.50 voor de mooiste Wyyandotte kriel J. C. van Ruilen, alhier met hen; f 1.50 voor de mooiste Goud-Wyandotte, II. van der Laan, met jongen liaan; f 1.50 voor de moois!e Duckwing, dezelfde mot jonge hen; f 1.50 voor de mooiste Sabelnost kriel, dezelfde niet ouden liaan; f 1.50, voor de mooiste Göud-Duckwing, niet toe gekend; f 1.50 voor do mooiste Patrijs- kriel; J. G. van Ruiten met jonge hen. f 1.50 voor do mooiste Holl. Kriel; G. do Graaf, Oegslgocst, met oude hen. f 2 voor het mooiste trio Sebrechlkrielen, G, do Graaf; f 2 voor het mooiste trio Laken volders. N. Slingerland; f 2 voor liet mooiste trio Leghorn, dezelfde f 2 voor Barnevelders, A. Clemens. N.-Vennep; f2 voor de mooiste Red Island, C. Entho"'0n, Haarlemmermeer; f 2 voor de mooist»! zijde-hoenders, P. van der Wel; f 2 vooj do mooisto zwart Java-kriel, Mej. Bert ha' Kranenburg, alhier; f 2 voor de mooiste Patrijs-Leghorn, Joh. Hoogkamer; f2 voer de mooiste witte Leghorn, A. N. Ruigrok; f 2 voor de mooiste Silver Duckwing. de zelfde; f 2 voor liet mooiste trio zwart wit-kuiven. L. Ent hoven, f 2 voor lot. mooiste trio Koekoek Plymouth Roek. co- zelfde; f2 voor het mooiste trio Kook eek Leghorn, Joh. Hoogkamer; f 2 voor hot mooiste trio Goüd-Wyandotto, P. -j f 2 voor het mooiste trio Pa'u ijs-k. i'L de Graaf. Afdeeling toornen: f 2 voor de mooiste Zwarte Minorea's Botbijl: f -< voor de mooiste Witte Wyandotte, J. 1c- gelaar, alhier; f 2 voor do mooiste 1 trijs krielen, niet toegekend; f 2 voor mooiste Zilverlaken Hamburger-. *-• Zwetsloot, Lisserbroek; afdeeling ven: f 1 of diploma voor do verste v""-. gei\ G. de Graaf, met Blauw Kra v K.M. Verzilverde medaille voor het mooi ste No., dezelfde mot Btauw-bonte De fers. Afdeeling Sierduiven: 25 sigai ^1 voor het hoogst aantal punten, winner. do Graaf. Afdeeling Eenden f 1.50 v-;o den mooisten Woerd of Eend. P. van Wel met Peking Eend Afdeeling zaden ora pluimveevoeder. Z.E.V. R.-K. Coopevi A alhier; Z.E.V. P. Lammeus en Zoon, U|

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4