,,Se Leiflsclie Courant" Derde Blad. Ie Hassc, voor zoover daarvoor geld t.j> u/ begroeting besCliikba-ar was. Nu echter de salarieering in vergelijking met vroeger aanzienlijk verbeterd is, de le vensbehoeften in prijs zijn gedaald en zich een zeer voldoend aantal sollicitanten bij vacatures, aanmeldt, schijnt de tijd aange broken, om te overwegen, of het geen aan beveling zou verdienen in den vervolge al leen hen, die in het bezit zijn van het di ploma met aanteékening en ook overigens aan de gestelde eisohe van geschiktheid vol doen, tot agent van politie le klasse te be vorderen. Tevens kan dan door den burge meester worden overwogen, om den agen ten 2c klasse eerst na het behalen van het gewone diploma eene vaste aanstelling te geven. Het klasse-stelsel heeft ten doei agenten, die nog niet voldoende bekwaam zijn, er toe aan te zetten hun dienst goed te vervullen en zich de noodige bekwaamheid eigen te maken door het werken voor het examen. Een lid meende te weten dat agenten tot chauffeur opgeleid zijn en wel door chauffeurs van een particuliere onderneming en vroeg naar de reden daarvan. In verband met het steeds toenemend ge bruik van motorrijtuigen bleek volgens B. en W. het wenschelijk. dat de politie in staat was zoo noodig pen motorrijtuig te verplaatsen. Tot nog toe hebben 10 agen ten van politie de daartoe vereisobte oplei ding genoten, hetgeen een uitgave van. f 150 heeft medegebracht, welke uit de uitgetrokken gelden zijn bestreden. Het zal waarschijnlijk noodig blijken te zijn in die richting verder te gaan. De hulp van de bedrijven is bij de opleiding niet in geroepen, aangezien op de chauffeurs en motorrijtuigen der 'bedrijven voor dit doel uit den aard der zaak bezwaarlijk beslag ->■ worden gelegd. Een lid bet^on-le zich voorstander van de instelling op bescheiden schaal van een z.g. kinderpolitie zooals dat ook in Amsterdam bes1-Rü 7-r»ij v:"-'^TTi'"*"pnt. gaarne het gevoelen van den Burgemeester vernemen. Ten slotte werd aangedrongen op vrij heid van lectuur voor de politiebeambten in de posthuizen en intrekking van liet op dit- stuk thans bestaande gebod. B. en W. antwoorden dat de aanstelling van één of meer vrouwelijke politiebeambten ten behoeve van kinder- en zedenpolitie niet mogelijk is zoolang men in het bestaande bureau is gehuisvest. Na in gebruikneming van het nieuwe bureau zal deze aangelegen heid onder oogen worden gezien. Verandering van de van kracht zijnde order omtrent de lectuur in de posthuizen wordt niet wenschelijk geacht. Wij zullen de belangstelling enz er lezers vorder maar gespannen laten op de monde linge behandeling der begrooting, welke a.s. Maandag aanvangt. UIT DE HILLEGOM. Gemeenteraad. Raad dezer gemeente een openbare ver gadering. Aanwezig: de Burgemeester en 10 leden. Afwezig wegens ongesteldheid de lieer Van Houten, wegens drukke be zigheden de heer. Hoogmoed; er is één vacature. De notulen worden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken is nog heden ingekomen een dankbetuiging der onder wijzeressen 0. L. S. voor belooning hand- werkonderwijs buiten de schooluren 1920, 1921 en gedeeltelijk 1922. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorz. benoemt voor commissie on derzoek geloofsbrieven van den lieer Joh. Sclirama, de lieeren Tclhorst, Jansen en Van de Loo. Bij monde van den lieer Jansen rapporteert de commissie, dat de vereisclite stukken in orde bevonden en adviseert tot toelating. Aldus wordt be sloten. De Raad is hiermede weer vol tallig. De af- en overschrijvingen (complabi- liteilsbesluiten) worden goedgekeurd. Punt 5. Verzoek v. d. Hill. Bestuurders- bond om aftrek van contribution voor de Vakvcreeniging van het belastbaar inko men inkomstenbelasting. B. en W. stellen den Raad voor dit verzoek voor kennis geving aan te nemen. Do lieer Fijma vraagt of hij uit do in de stukken opge geven toelichting van B. en "W. mng con- ,'fndeeren, dat dus afgetrokken mag wor den. Do Voorz. antwoordt bevestigend. Do heer Klaver vraagt: Geldt dit alloon voor arbeiders. De Voorz. zegt: Het geldt voor allo vak- vereenigingen. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Punt 6: Verzoek v. d. Hill. Bestuur- dersbond tot goedkoop© en gratis ver strekking van brandstoffen aan bloemist werklieden en werkloozen. B. en W. stel len den Raad voor afwijzend te beschik- nko. De heer Fijma zegt, dat er andere jaren turf was, die toch ook niet gratis was. In de Gascommissie is een voorstel gedaan den cokesprijs met 10 ets. per H.L. te ver- hoogen. .Spr. was er eerst tegen, doch heeft er zich bij neergelegd, niet verwach tend, dat B. en W. het gevraagde botweg zouden afwijzen. Spr. wenscht, dat B. en W. hun voorstel terug zullen nemen en, als de behoeften het vragen, bereid zul len zijn te steunen, anders zou spr. moe ten tegenstemmen. De heer Loerakker zegt, dat in verband met het voorstel der Gascommissie, liet een het ander niet uitsluit. De bloemist werklieden kunnen we niet terstond tot de bchoeftigen rekenen. Het gemeente bestuur blijft de bevoegdheid behouden, indien noodzakelijk, brandstoffen to ver schaffen of reductie te 'geven. Het lijkt spr., dat men verkeerd doet gratis brand stoffen aan werkloozen te verstrekken. Niet-workloozen zijn soms behoeftiger dan werkloozen. Als het kan moeten we de arbeiders hoog houden en zo van bedoe ling uitschakelen. Welli. Balvers zegt: Turf produceerden we door den aanleg der Nieuwe Haven zelf. De heer Van de Loo kan zicli niet met het denkbeeld van den heer Fijma ver eenigen. Weduwen b.v. hebben het soms veel slechter dan een bloemistknecht. Spr. is tegen gratis verstrekking, doch is wel voor reductie ten opzichte van hen, die niet in de belasting zijn aangeslagen. Do heer Fijma is' alleen tegen afwijzen zonder meer. Hij vraagt alleen hulp voor noodlijdende gezinnen. De Voorz. zegt, dat, als er aanleiding toe is, gesteund kan worden. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Besloten wordt bij punt 7 aan de R.-K. Ver. voor Moederschapszorg te Heerlen geen subsidie te geven. Punt 8: Aanvraag om subsidie door „Kracht door Oefening" voor 1923/24, groot f 156. De beer Loerakker wil aan houding tot na. do begrooting hebben. Moeten clan noodzakelijke bezuinigingen plaats hebben, dan moet deze vereeniglng er ook onder .vallen. Verschillende leden en ook de Voorz. meenen, dat het bier alleen vergoeding zaalhuur betreft, omdat we het oude Gym- ynastieklokaal niet meer hebben. Daar 't voorstel van den lieer Loerakker tot aan houding van dit punt, niet wordt onder steund, wordt het ingetrokken en het voor stel van B. en W. aangenomen. De sub- sidie wordt dus verleend. deel .Jïêt APQIStelvan 33.:_ttluie Ammonia'fcfa- briek te Weesp door liet gasbedrijf, wordt conform liet advies der Gascommissie aangenomen. Aan den heer S. Webetr wordt vrij stelling verleend van de verordening, re gelende de Volkshuisvesting in do ge meente Hillegom, inzake bouw van zijn woonhuis in den Vcnnepperpolder. Punt 11: Opmerkingen van Ged. Stalen inzako de ingezonden verordeningen op de heffing on invordering van School geld L. 0. B. en W. stellen den Raad voor hieraan tegemoet te komen. Een en ander betreft een hooger schoolgeld dor Chr. Burgerschool. Er wordt over dit punt zeer breed gediscussieerd, daar sommigo leden er een standenschool in zien. De heer Vermeer interrumpeert aan houdend. De heeren Vooren, Fijma en Loerakker bestrijden de meening van den heer Vermeer. Het wordt een zuiver on derwijsdebat, hier en daar een tikje scherp. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. De slem- men staken, 55. Vóór do heeren Balvers, De Vreugd. Vermeer, Jansen en Van de Loo, tegen de lieeren Loerakker, Fijma, Vooren, Klaver en Sclhorst. Over dit onderwerp wordt dus de volgende ver gadering weer gestemd. Puilt 12: Circulaire van de Kamer van Koopliandel en Fabrieken te Haarlem in zake verkoop van gemeentewege. B. en W. stellen den Raad. voor in afwijzenden zin op do circulaire te beschikken. Aldus wordt besloten. De heer Loerakker zegt met genoegen kennis genomen te hebben van het prae- advies van B. en W. Hij brengt er het college hulde voor. Het conservatisme ligt er in de circulaire zoo dik op, dat het besluit van den Raad spr. uitermate verheugt. De heeren Fijma en Klaver sluiten zich bij die woorden gaarne aan. Punt 13: De regeling van het gebruik van het Noodslachtgebouw door particu lieren. Wordt goedgekeurd. Punt 14: Voorstel opheffing Vervolg onderwijs. Hierover wordt ook breed gesproken. Den heer Klaver spijt het zoo, dat we aan die bepaling vastzitten, om de onbillijkheid ten opzichte van 4 bij zondere scholen, waar wel vervolgonder wijs gegeven wordt. De heer Fijma ver telt een en ander over do voorafgegane officieuze Raadszitting, hetgeen de heer Loerakker afkeurt. Ook de Voorz. vindt dit niet gewensclit. B. en W. zijn met dit voorstel gekomen, omdat het door de wet gebezigde aantal uren, 156, niet be reikt kan worden. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 9 tegen 1 st. Tegen de heer Fijma. De heer Loerakker vraagt aan B. en W. of hun college gunstig wil beschikken, indien on der een anderen naam de besturen der bijzondere scholen subsidie vragen en de wet zich hiertegen niet verzet. B. en W. verklaren zich alsdan bereid. Do punten 15 en 16 werd in comité-ge neraal behandeld. Rondvraag. De heer Loerakker in formeert of spoedig opnieuw vergaderd wordt. Spr. acht de begrooting nog al be langrijk ten opzichte van het bedrag voor de werkverschaffing. Is er door de com missie reeds vergaderd? Welk besluit is er genomen? Weth. Balvers antwoordt, dat er ge wacht is met het maken der begrooting totdat het nieuwe College van Wethouders er was; daardoor zijn we wat laat. Do me morie van toelichting is thans echter reeds bij den drukker of gedrukt; de heeren krijgen baar dus spoedig thuis. Aan den Voorz. is dan de vaststelling der behan deling. Inzake werkverschaffing kan spr. het volgende mededoelen: er zijn 5 groe pen gemaakt, n.l. gehuwden-georganiseer- denongeh uwden-ongeorganiseorden, werkloozen boven de 60 jaar. Besloten werd 2 dagen te doen werken, omdat er nog niet voldoende werk is voor 3 dagen. Het loon is bepaald op f 4 per dag voor de georganiseerden en is f 3.67 voor dc ongeorganiseerden. De heer Loerakker is hiermee voldaan. De lieer Klaver vraagt: Hoe hebben B. en W. gedacht over het afmaken der Nic/uwe Haven? Spr. wenscht, dat van nu af begonnen wordt met do losplaats daar in orde te maken; de pijpen voor de waterleiding zijn in aantocht, bestrating is gewensclit, de Oude Haven wordt er door ontlast, verkoovn'ng van die lerreU Klaver op, dat dc hoer Van Houten een vorige maal sprak over in- en uitrij der Meerstraat. Dit acht spr. niet noodig, doch wel is noodig, dat ca* geen melk- en brood karretjes .worden neergezet. Do Voorz. zegt toe met de wenken reke ning te zullen houden. Weth. De Vreugd doet het genoegen, dat aangedrongen wordt op afmaking der Nieaiwe- Haven. De steenen liggen pas kort voor den wal. De sneeuw heeft veel belommerd en met dit personeel is af maken nog niet terstond mogelijk. Wenscht de heer Klaver aanbesteding of meer personeel? Spr. wilde geleidelijk voortgaan. De heer Klaver wil geen extra perso neel, doch acht deze afwerking urgenter dan het maken van trottoirs, verbetering van den Stationsweg is zeker noodig, doch niet zóó noodig. Weth. De Vreugd wenscht geen onge schoolde krachten. Hij wil den Stations weg eerst afmaken; de heer Loerakker, die daar woont, zal de noodzakelijkheid ze ker beamen. De heer Selhorst vraagt in den morgen meer lantaarns aan le laten in verband met de vroege kerkdiensten dezer dagen. Weth. De Vreugd zegt, dat or in dien morgen reeds mee begonnen was. Dc heer Vermeer klaagt over de mod derpoelen bij Kokkelkoorn, bij do Pas toorslaan. De Voorz. zegt verbetering toe. Vrijdag 14 December 1923 STADSNIEUWS BEGROOTING 1924. IV. Uitgaven. Wij willen nc*g een en ander ontleeneu over wat in het sectie-verslag is gezegd over de uitgaven. Volgin. 18 (Jaarwedden van de Wethou ders). Enkele leden achtten deze te laag. Het moet op zoodanig peil staan dat iemand zijn geheele persoon kan geven. B. en W. herinneren er aan, dat do Raad in 1919 liet verzoek tot Ged. Staten lichtte om de jaarwedden te vOrkoogen tot f 2500, [waartoe door dit College word 'besloten. Overeenkomstig hun steeds ingenomen standpunt meenen zij de vraag na beant woording aan den Raad te moeten overla ten. Volgn. 21 (Presentiegelden der leden van den Raad). Tegenover do opmerking van 'een lid dat het presentiegeld behoorde te -worden afgeschaft en dat dit alleen aan hen die dit onmogelijk zouden kunnen missen snoet worden toegekend, werd er door ver schillende leden op gewezen, dat het presen tiegeld een billijke vergoeding is aan de uitoefening van het raadslidmaatschap ver bonden, te meer, waar voor het bijwonen van Commissievergaderingen en voor het snaken van andere onkosten aan de raadsle den niet wordt vergoed. B. en W. laten ook deze kwestie ter be- oorüeeling van den Raad over. Volgn. 70 en 71 (Jaarwedden van den Com missaris van Politie en Belooning van In specteurs, dienaars van politie), enz., gaf aanleiding tot velerlei opmerkingen. Een der leden achtte deze uitgaven geheel ver werpelijk. Hij wees er op, dat de uitgaven vergeleken met die van voor den oorlog bij na verviordubbeld zijn. Daarmede waren andere leden het weer niet eens. Nog merkte een lid op, dat de politie-be- ainbten zich strikt aan de verordeningen hebben te houden, wat z. i. niet. altijd het geval is. Op in acht nemen van de noodige zuinig heid werd bij dezen diensttak aangedron gen. Door één lid werden de tractementen der inspecteurs te hoog geacht in verhouding der agenten. Ook zijn er naar zijn oordeel te veel inspecteurs. Een ander lid merkte op, dat het aantal hoofdagenten en agenten le Masso (112) onevenredig hoog is in vergelijking met het aantal agenten 2do klasse (35). Hieraan ver bond- men de vraag of er niet te snel be vorderd wordt. i>u uibl-i Jcic uigaven een oenueve van ue politie, vergeleken bij die van eenige jaren geleden, zijn een gevolg van de hoogere sa larissen, de verkorting van den diensttijd en uitbreiding van de gemeente, is de sterk te van de politie in de laatste 7 jaren niet toegenomen, meenen B.. en W. Zooals in de Memorie van Antwoord be treffende de begrooting voor 1923 werd me degedeeld. is het personeel hier belangrijk geringer dan in gemeenten, die, zooals Haarlem Arnhem, Nijmegen en Tilburg, niet Leiden ongeveer op één lijn gesteld kunnen worden. In vergelijking met het salaris van- dc agenten van politie is de wedde van de in specteurs zeker niet te hoog. Evenmin zijn er te veel inspecteurs. In 1910 waren er 7^ in specteurs. thans slechts 6, aangezien één vacature bij wijze van proef nog steeds nies is aangevuld. Het aantal hoofdagenten is eerder te klein dan te groot. Het betrekkelijk groot aantal agenten le klasse is een gevolg van de in de laatste ja-ren mede op aandrang van den Raad (o.a. bij de bespreking van het klassestelsel) gevolgde usance, om in liet belang van den dienst de agenten 2de klasse, die in het bezit waren van 'het ge wone politie-diploma en die ook overigens aan behoorlijke eischen voldeden, reeds na eenige iaren dienst te bevorderen tot agent FEUILLETON De laatste der Czaren. (Historisch verhaal uit het hodondaagsche Rusland), door Narrator. 85) - Onder de papieren, welke later in de ge vangenis werden gevonden, bevond zich ook een onvoltooide brief van een der z.g. Letton aan zijn „Tereschen". Deze brief was in het Hongaarscli gesteld, maar het onderzoek heeft uitgewezen, dat do schrij ver een Duitschei" was. Zoo gebruikte hij alle zelfstandige naamwoorden met oen hoofdletter, wat wel de Duitschers maar niet de Hongaren doen, terwijl hij ook veel Gothische letters gebruikte. Verder maakte hij de grofste gramaticale blunders welke een Hongaar nimmer zou begaan. Een andere „Let" heeft een nog spre kender bewijs van zijn nationaliteit na gelaten. Deze man stond op wacht op het terras, dat verbinding geeft met de eetzaal .en uitziet op den tuin, een belangrijke post, waar men met een machinegeweer de geheele beneden-verdieping en alle toe gangen van den tuinkant af kan beheer- ■sclien. Op den dag voor den moord heeft deze man met potlood op den muur geschreven: Andreas Verhas. örscengen 1918 VII/15. Hij trachtte de Russische vertaling er naast te schrijven, maar kende het Rus sische woord er voor niet. Ook zijn er nog andere stukken gevon den, waarop andere „Letten" zicli in liet schrijven van Russische letters hebben geoefend. Hieruit blijkt dus wel duidelijk, waarde moordenaars van de Gzarenfamilie uitge- recruteerd zijn. Deze laatste Weken voor den moord heeft men de Czarenfa.milio juist niet ver aangenaamd, ooggetuigen verklaarden la ter, dat de tijd waarin Joerofski den scep ter zwaaide, de verschrikkelijkste tijd voor de Romanofs moet zijn geweest. Hoe brutaal en hardvochtig do Russi sche soldaten ook op konden treden, hun gedrag was nog verre te verkiezen boven de folteringen, welke Joerofski hen deed ondergaan. Hij en zijn bende bespiedden, hen, zooals 'n kat een muis beloert. Hij trad zeer beleefd tegen den Gzaar op, sprak vriendelijk legen Alexis, maar deed altijd precies het tegenovergestelde met zijn vragen. Den volgenden dag maakte hij dan zijn excuus, het was een misverstand, maar ging op denzelfden voet door, totdat de Gzarenfamilio al spoedig begreep, welk een wreed spel hij met hen speeldo. Hij stond zelfs toe, dat een priester de gevangenen bezocht, hetgeen vooral Alexandra ten zeerste opbeurde, doch het staat vast dat zij zich nimmer ongelukki ger hebben gevoeld, dan onder de voogdij van dezen wreeden cipa. Zijn eigen broers en zusters beschrijven hem als een wreedo lyran, die nergens voor terugdeinsde, wanneer hij zijn doel wilde hereiken. Intusschen was alles voor den moerd in gereedheid gebracht en hij en zijn beulsknechten wachten slechts op het tec- ken uit Moskou, waarbij Swerdlof de toe stemming tot den moord zou geven. De slachtoffers waren genoeg gemarteld en hij en Golostsjekln verheugden zich reeds bij voorbaat op het genot, dat hen te wachten stond. In de laatste dagen was Joerifski uren lang afwezig. Hij inspecteerde dan de om streken om een geschikte plaats te vinden waar liij de lijken van zijn slachtoffers kon verbergen, zonder dat dc bewoners er van op de hoogte kwamen. Hij liet zich op zijn tochten vergezellen door een escorte van twee bereden Letten. Verschillende personen verklaarden later, dat zij de week voor den moord, Joerofski herhaaldelijk hadden gezien op de plek waar de lijken later werden gevonden. Telkenmale wannqer Joerofski afwezig was, werd liij vervangen door Medoodef, die op zijn beurt weer gecontroleerd werd door een zekeren Nitulin, die opdracht had een oogje te houden op Medóedof. Op Maandag 15 Juli kwam bericht uit Moskou, dat de Gzarenfamilie uit den weg moest worden geruimd, zoogenaamd uit vrees voor de Tsjechen, die Jckaterinen- burg zouden bezetten. Joerofski kreeg de opdracht te zorgen, dat de Gzaar niet in handen dor Tsjechen kon vallen, omdat dan do arfceidersrepu- bliek in voortdurend gevaar was. Wij behoeven feitelijk wel niet meer te zeggen, met hoeveel vreugde dit telegram van Swerdlof door Golosjtsjekdn werd ont vangen. Hij liet onmiddellijk Joerofski bij zich roepen en stelde dezen mot den inhoud van liet telegram op de hoogte waarna de heide vrienden in een zeer vroolijko stem ming' kwamen. Ze besloten, nu de toestemming er een maal was, er verder geen gras -over te laten groeien en zoo spoedig mogelijk tot do gereclitsleüing. der keizerlijke familie over te gaan; HOOFDSTUK XVH. De moord op de Czarenfamilie. Dinsdagmorgen nam Joerofski zijn laat ste maatregelen voor den moord. Do knaap Leonid Sednof, een zoontje van een der leden van het gevolg, die als speelkameraadje hij den Gzarewitsj was toegelaten, werd Dinsdagmorgen uit het huis gehaald en naar den overkant ge bracht naar Popofs huis. Het afscheid dezer beide spoelkame raadjes was zeer hartroerend. Des morgens ongeveer half tien kwam Joerofski bij de Gzarenfamilie en deelde 'hen mede, dat do kleine Sednof niet langer in het huis van den Gzaar mocht vertoe- ven. Noch hot schreien van den Gzarewitsj, nocht de smeekbeden van de Caritsa kon den hierin wijziging brengen. Joerofski spotte met beiden en verweet de Czaritsa, dat haar smart voor liem een voldoening was, wijl zij zooveel leed aan die talloozo Siberische gevangenen had ge daan, die ook werden weggerukt van alles wat hen dierbaar was, om in de Siberische anijnon na een leven van kwelling en ont- bezing, te sten-en. Aan 'hen hebt gij liet verdiend, zoo voegde bij do Czaritsa dien morgen toe, dat ge hetzelfde lot deelt. Nog klaagt do heer Vermeer over de lang zame sneeuwopruiming. De Voorz. zegt, dal het ook werkelijk niet gegaan is zoo als B. en W. het wenschten; den volgen-* den koer zal het beter gaan. De heer Fijma dringt aan op bolero verlichting des morgens, ook als er geen kerkelijke plechtigheden zijn. Weth. De Vreugd doet toezegging. De heer Fijma heeft een vorige maal gevraagd naar de commissie van toezicht op Publieke Werken. Denken B. en W. daar nog aan? De Voorz. zegt toe, dit onderwerp in een vergadering van B. en W. te bespreken. De heer Loerakker geeft B. en W. in overweging inzake verlichting des mor gens bet economisch overleg niet te ver geten. Hierna sluiting. KATWIJK. Gemeenteraad. (Vervolg.) Bij de behandeling van de begrooting voor het elektriciteitsbedrijf, vraagt de heer Houwaard of een percentage van 12 pGt. stroomverbruik niet abnormaal hoog is. Volgens den weth. Kruit is dit normaal; dit zal bij een <grooter verbruik in per centage verminderen. Dit volgens inlich tingen van den ingenieur. De begrooting wordt goedgekeurd. Bij de behandeling der begrooting voor liet grondbedrijf vestigt de heer Wouda de aandacht van B. en W. op do schrille tegenstelling bij den Nieuwen Duinweg. Men komt daar uit een mooie omgeving ineens in een „Sahara". Kan, volgens den Voorz., bij de behandeling van de Ge- meentebegrooting bij Hoofdstuk Plantsoe nen behandeld worden. Ook de begrooling voor het grondbedrijf wordt z. b. s. goed gekeurd, waarna aan de orde wordt ge steld do gemeentebegrooting, dienst 1924. Bij volgnummer 12, Jaarwedden van Ambtenaren, vindt de heer v. Tongeren een post van f 600, voor vervanging bij ziekten, te lioog en wil dit brengen op f 300, wat volgens den Voorz. slechts een schijnbare bezuiniging zijn zou. Wanneer een der ambtenaren ziek is, wordt, zoo veel eenigszins mogelijk is, diens werk verricht door zijn collega's, zonder dat hiervoor extra betaald wordt. Ook niet voor overwerk. De post blijft gehandhaafd. Vorig jaar is besloten den ontvanger eeu hulp te geven voor 3 dagen per week. Voor dien was mej. Lcinmerzaal in vas ten dienst. Nu is gebleken, dat, medo om dat door drie scholen het innen dor schoolgelden aan den ontvanger is opge dragen, dat genoemde hulp weer in vas ten dienst, dus voor de geheele week moet komen. Bij volgnummer 25 zegt de Voorz., dat B. en W. voornemens zijn tot het doen maken van een huistelefoon-installatie in het gemeentehuis, aangesloten aan het Rijkstelefoonnet. In verband hiermede zal deze post moeten worden verhoogd met f 2.°0 en wordt daardoor f830. Na toelichting door den Voorz. wordt er de aandacht op 'te nioefen'vestigen," iïat de agent van politie Star door hem ste^s wordt aangetroffen op gronden van den heer v. Spall en nooit op andere plaatsen. Do voorzitter zegt dat de heer Star is voor do buitenwijken waardoor het mogelijk is dat hij wel eens op bedoelde gronden komt. De heer v. Duyn zegt, dat S. nooit gezien wordt b.v. in de Noord, of in do „Zanderij". De voorz. zal hierop de aan dacht vestigen. De heer Wouda pleit voor een goeden politiehond. Ook dit zal de voorzitter het hoofd der politie in overwe ging geven. De lieer v. Tongeren vindt, de post Bureaubehoeften voor de politie wel wat hoog. f 375. Zal zoo mogelijk, volgens don voorzitter on bezuinigd wor den. Bij volgnummer 63 vestigen de heeren Wouda en v. Tongeren de aandacht van B. en W. op de minder goede conditio waarin do hrandbluschmiddelen bij do laatste beproeving verkeerden. Bij 66 wil de heer v. Duyn beter toezicht op de lan taarns op sommigo plaatsen. Er wordt le vens op storingen gewezen die soms voor komen. De voorzitter geeft den heeren- in overweging als zoo iets voorkomt hierop direct de aandacht te vestigen van den di recteur der Lichtfabrieken, dan wordt zoo iets altijd onmiddellijk hersteld. Wethou der Ouwehand vestigt de aandacht der le den op den hoogon post straatverlichting, f 17,700, zoodat indien alles altijd precies minimum ii iiiiimii —pp, Aan den overkant bij Popofs huis zag men den kleinen Leonid voor het venster zitten, bitter schreiende. Was het omdat hij zijn speelkameraadje miste of was het een voorgevoel van wat hem boven het hoofd hing? Zeker is liet, dat de arme jongen spoor loos verdween en na den 16 Juli nooit meer terug is gezien. Later liep hieromtrent het gerucht, dat Joerofski was opgedragen dezen knaap in petto te houden voor do toekomst om den. Gzarewitsj te personifieoren. Alleen de overtuigende bewijsstukken van den moord zouden dit verhinderd hebben, waarna ook de kleine Leonid zou zijn vermoord. Dien bewusten Dinsdag bracht de bloed-* hond Isai Golosjsjekin in gezelschap van den voorzitter van den plaatselijken .Sov jet Beloboradof, een bezoek aan de keizer-* lijke gevangenis. - In gezelschap van Joerofski lieten zij den Czaar en Czaritsa bij zioh ontbieden en deden ben allerlei verwijten. Golosjtsjekin stelde lien eerst allerlei in-- tieme vragen, waarop het keizerlijk echt paar elk antwoord schuldig bleef. Hierover werden dc lieeren ten zcersln ontstemd en om hun wraak te koelen, be gonnen zij de vorstelijke personen te giic- ven en le hoonen. Toen het Nicolaas eindelijk te machtig werd nam hij zijn vrouw, sloot haar in zijn armen en verweet toen in vlammende woorden den lafaards hun laag gedrag. (Wordt vervolgd.) t.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 9