gesteld. Bij het. onderzoek is vastgesteld dat. de bestuurder van de auto niet in het bezit was van rij- of nummerbewijs. De heer Hugenpoth heeft zich bereid ver klaard de familie van het slachtoffer scha deloos te stellen. Aanrijding door een trein. Gistermorgen circa half 10 werd op den overweg aan den Snippelingsdijk te Oolm- schate een uit Bathmen komende boeren wagen, beladen met melk, aangereden door den sneltrein, die om 9.23 uit Zutphen te Deventer arriveert. De melkwagen was op den overweg, door te ver naar rechts uit wijken, vastgeraakt, terwijl de trein in aan tocht was. De overwegmeester snelde, met de roode vlag in de hand,- den aankomen den trein tegemoet, doch tevergeefs. Juist toen de eigenaar van den wagen, de land bouwer Jurriens uit Bathem, bet paard had afgespannen werd de wagen door de loco motief gegrepen en totaal vernield. Een ge deelte er van werd nog een eind met den trein medegeslee.pt. Ook de lading melk, be stemd voor de coöperatie „Ons Belang" te Deventer ging verloren. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. De trein onder vond geen vertraging. Botsing tusschen trein en melkwagen. Gistermorgen is op spoorwegovergang te Colmschate op de kruising van den Rijksweg Deventer-Almelo en den spoor weg Deventer-Zutfen de sneltrein uit Zut- fen in botsing gekomen met een melkwa gen, bestuurd door den landbouwer J. uit Bathmen. Deze wist zich zelf en het paard nog tijdig te redden, maar de wegen word geheel vernield. De trein kreeg eenige ver traging, maar kon, nadat de resten van den wagen waren verwijderd, de reis naar Deventer vervolgen. Voor zoover be kend kreeg niemand in den trein letsel. Overreden. Op de tramlijn te Melick-Herkertbosch vonden voorbijgangers een zekeren \V. T., gemeenteraadslid uit St. Odiliënberg. dia vermoedelijk door de tram overreden was. Dc man werd in bewusteloozen toestand per auto huiswaarts gevoerd, waar hem-bij aan komst de laatste H.H. Sacramenten werden toegediend. Kort daarna is de man. over-, leden. Omtrent de juiste oorzaak van heb gebeurde tast men nog in het duister. Het verdachte geval te Diemen. verband met het geval van het 8- jarige kind, dat door verdrinking in een sloot om het leven kwam, vernemen we nog, dat de vrouw, terwijl zij water schepte, in de linkerhand een lantaarntje vasthield, dat eeh zwak schijnsel ver spreidde. Zij voelde, toen ze zich bukte, do aanraking van het kind achter haar, waarop ze zeide: meisje ga achteruit. Op ;t zelfde oogenhlik vernam ze een geluid en bemerkte hij het licht van het lantaarn ije kringen in het water. Verschrikt liet zij den emmer' in het water vallen, liep liet veld in om een stok te zoeken, daar zo begreep, dat haar stiefdochtertje in het water was gevallen. Toen zij dien niot vond of niet zag, is ze naar de buren ge- loopën. Er zullen ongeveer zes a acht mi nuten verloopen zijn alvorens zij met een huuj-man bij de slpot verscheen. Bij het licht van. het lantaarntje zag. deze getui ge het meisje drijven. Met een houten hollen schep, die in de nabijheid lag, trok hij het. lichaam naar den wal, waar bleek dat de levensgeesten geweken waren. Het lijkje dreef op vier meter afstand van het steigertje, waarop de vrouw stond water te scheppen. Het water was helder en stil staand. De buurman, die het eerst op het hulp geroep verscheen, zeide, nadat de vrouw- hem had verteld, dat Melisje te water was geraakt: „Zoo, dan heb je je zin". Het lijkje, dat gister thuis zou worden gebracht, is, naar we vernemen, voorloo- pig in het "Wilhelmina-gasthuis gehouden. „Tel." Branden. Het woonhuis van de wed. Luttikhuis te Tubbergen is in asch gelegd. Verzeke ring dekt~de schade. Gisteravond omstreeks 9 uur ontstond brand in het lioedenmagazijn van den heer M. aan do Hommelschestraat, teArn hem. Aanvankelijk liet de brand zich ern stig aanzien. De politie, die met den hand wagen was uitgerukt, was spoedig den brand meesier. De stoomspuit behoefde geen dienst te doen. Een kindje, dat boven de brandende verdieping sliep, kon bij tijds gered, .worden. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van den brand in. Stuk uit een oor gebeten. In een café te Kerkrade ontstond een vechtpartij tussohen verschillende bezoe kers. Een mijnwerker, een eerste vechters baas, beet een employé van mijn „Laura* de B. ge-heeten, een flink stuk uit een oor. Hij werd gearresteerd, evenals andere me deplichtigen. De B. wordt door een dokter verbonden. Onveiligheid aan de grens. Onmiddellijk aan de grens bij Losser heb ben drie inbrekers, gewapend met dolkmes een en inbrekerswerkbuigen, bij den. landbon wer H. Geerdink hun slag willen slaan. De kranige landbouwer dreef echter twee hun ner op de vlucht en sloeg den derden inbre ker met een stuk hout tegen den grond, zoo- dat hij bewusteloos bleef liggen en gearres teerd kon worden. Da drie bandieten waren Duitséhevs. Ze zijn nu bij de politie bekend, Vechtpartij te Puttershoek. In de nabijheid van de suikerfabriek tc Puttershoek heeft eeu vechtpartij plaatsge- 3iad, waarbij een varensgezel uit Raams- donkveer den aldaar thuisbehoorende H. dc G. met een fties, dat hij geopend in zijn zak droeg, een steek in dc rechterschouder toe- - bracht. De G. zakte ineen en werd in het portiers buisje van de suikerfabriek binnengedragen - Later werd hij per brancard naar zijn wo ning vervoerd. foe dader werd gearresteerd eoi aan de justitie te Dordrecht overgeleverd. Overleden. De landbouwer J. Bosman uit Coevor- 1 den, die dezer dagen door een auto werd aangereden, is aan de gevolgen overleden Verdronken. In de Lange Tolbrugstraat te 's-Herto- genbosch is gisteren een Ü-jarig kindje van H. in een ketel waschwater gevallen en er levenloos uitgehaald. Onder een stapel hout terechtgekomen. Gisteren werd te Berger een verkooping van hout gehouden. Het hout, dat tegen een muur was opgestapeld, viel op een gegeven oogenhlik om, waarbij J. Vlug huis, J. "Wenning en A. Dalfing onder de massa bedolven wei-den. W. werd bewuste loos opgenomen. De patiënten werden met oen auto naar huis gebracht. Hun toe stand is tamelijk goed. Een oplichter. Een zwerver, zekere W. J. H., meldde zich Woensdag bij de Nijmeegsche politie en gaf zich aan als dader van verschillende oplichtingen, gepleegd in Amsterdam, Bot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht, Haarlem, Apeldoorn en in- Duitsche plaatsen. Reeds vroeger was hij veroordeeld wegens op lichtingen, aldaar gepleegd. Koppelaarster aangehouden. De Duitsche politie arresteerde te Herzc- genratn bij Kerkrade, in don trein vrouw Cohncn uit Antwerpen, die te Munster meis jes met mooie woorden en beloften mee had gelokt met het plan ze in openbare huizen ender te brengen. Van een weggeloopen meisje. Eenige dagen geleden zagen twee jongens in het Frederik Hendrikplantsoen iets don kers op den grond liggen. Zij liepen naar een der po^itiebureaux iu den omtrek en ver telden, dat ergens in het plantsoen een groot pak verborgen lag. Er werd een onder zoek in gesteld en toen bleek dat het don kere voorwerp een meisje was, dat in be wusteloozen toestand verkeerde. Zij werd, zoo vertelt de „Tel.", per auto brancard naar het Wilhelminagasthuis te Amsterdam vervoerd en daar opgenomen. Spoedig werd ontdekt, dat zij in hoogst ze- nuwa-chtigen toestand verkeerde. Verschil lende keeren was zij de ouderlijke woning ontvlucht, maar steeds weer teruggekeerd. De laatste vlucht vond haar oorzaak in het feit, dat haar vader had gedreigd haar in een gesticht te doen /pnemen. Zij liep van Utrecht naar de hoofdstad, maar zakte in het Frederik Hendrikplantsoen aldaar be wusteloos in elkaar. Dinsdag werd besloten het meisje naar huis te transporteeren. Daar de vader werk loos is en niet in staat de treinkoston te betalen, zou de reis op kosten der gemeente plaats vinden. Twee rechercheurs haalden haar van het gasthuis af, met de bedoeling haar naar den trein te brengen. In het Von delpark wist zij eensklaps aan haar gelei ders te ontsnappen, liep weg en sprong in een der rijvers. Met eenige moeite wisten de beambten haar op het droge te halen, waarna zij het meisje naar heb •Wilhelmina gasthuis terugbrachten. Een looze bedreiging. Twee. vrouwen te 's-Gravenhage hebben Woensdagavond aan de politie oen jonge man aangewezen, die haar op den Leidschen straatweg met een revolver zon hebben be dreigd. De man is gearresteerd en gefouil leerd en werkelijk had hij een ongeladen revolverop zak. Goud in beslaggenomen. De douanebeambten te Oldcnzaal. heb ben aan het station een groote partij baar goud ter waarde van f 160.000 aangehou den. Er werd een consent voor afgegeven, dat niet voor inlading was afgeteekend. Onveilig strand. Het strand tusschen Scheveningen en den Wassenaarschen Slag zal de volgende week Maandag, Dinsdag, Woensdag, Dod- drcfag en Vrijdag onveilig zijn wegens het schieten met gesehut en mitrailleurs. Land- en Tuinbouw De bestrijding van mond- en klauwzeer. Zooals in de bladen van Dinsdag is gemeld, meent de staatscommissie, die tot opdracht had, een plan te ontwerpen, om dé proefnemingen hier to lande met het middel van prof. Pfciler tegen mond en klauwzeer in goede banen te leiden, dat er geen voldoende wetenschappelijk gedocumenteerde gegevens bestaan om deze entstof zonder voorheb oud in de praktijk toe te passen, en het op den weg der regeering ligt, zich met prof. Pfeiler in verbinding te stellen om met de door hem bereide entstoffen van regeerings- wege experimenten te doen verrichten. Naar de „Tel." verneemt, staat 't thans vast, dat prof. Pfeiler persoonlijk in ons land zal komen. De Goudsche dierenarts, dr. Overbosch heeft vergunning gekregen eenige honderden runderen te immuni- seeren. De ingeente dieren zullen na voldoende onvatbaar te zijn gemaakt aan besmetting bloot gesteld worden. Do geheele proefneming zal onder -toe zicht en controle komen te staan van prof. D. A. de Jong te Leiden. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. Een huurprijsquaestie. Gistermiddag heeft voor de Haagsche Rechtbank in liooger beroep terecht ge staan een koopman uit Leiden, wien ten laste gelegd was, dat hij voor een huis in liet Wilhelminapar.k te Oegstgeest een te lroogen huurprijs had bedongen. De kantonrechter te Leiden had den bekl. ontslagen van rechtsvervolging. Uit het verhoor van bekl. en getuigen bleek, dat de huurprijs van het bedoelde huis voor 1 Mei 191.6. f 75Ó bedroeg en dat bekl. in 1922 een huurprijs van f 1250 bad bedongen. Het 0. M., mr. Bauduin, wees er op, dat het veel studie kost om in onze ge compliceerde wetgeving voor de huur- commissio wegwijs te worden. Spr. meen de echter, dat men ten slotte alleen te maken heeft met den norm, neergelegd in art. 1 van de Huurcommissiewet, n.l. dat geen huur bedongen mag worden meer dan 20 pCt. hooger dan de huur, welke voor 1 Januari 1916 gold. En dat is hier wel het geval. Het vonnis van den Kantonrechter is dan ook onjuist en zal moeten worden vernietigd. Spr. eischte veroordeeling tot f 200 boete subs. 20 dagen hechtenis. Bekl.'s raadsman, mr. Nord Thomson, voerde hiertegen aan, dat de norm, waar op het O. M. zich beroept, alleen van toe passing is voor kleine huizen, d. w. z. die huizen, welke voor 1916 geen hoogere huur deden dan f 7.per week. Voor de grootere huizen is dan ook een andere be paling gemaakt, n.l. dat do huren daar van niet hooger mochten zijn dan 10 pCt. boven den huurprijs van 1 Jan. 1918. On der deze categorie valt ook het onderha vige huis. De dagvaarding bevat daarom een foutieve tenlastelegging en pl. meende, dat de Rechtbank niet anders kan doen dan het vonnis van den Kantonrechter te bevestigen. Uit Minnenijd. Voor de Haagsche Rechtbank is gis teren voortgezet de behandeling van de zaak tegen den gedetacheerden los-werk- man, die eenige maanden geleden terecht stond wegens poging tot doodslag uit minnenijd op een woonwagenbewoner, ge pleegd to V e u r. De rechtbank gelastte toen een onderzoek naar bekl.'s geestver mogens. Thans verklaarde dr. Deknatel, dat de bekl. toerekenbaar geacht kan worden. Het O. M. persisteerde bij zijn inder tijd genomen requisitoir. Mr. Laman de Vries, als verdediger op tredende, pleitte voor een voorwaarde lijke straf. Goëischt werd tegen C. J. v. D„ melk rijder te Leiden, gedetineerd, wegens verduistering van een fiets, die hij in huur onder zich had, 1 jaar gevangenis straf. Een „rare vent". De Goudsche slager C. K. had een kalf geslacht, omdat hij noodzakelijk worst van dit dier moest maken. Hij had het kalf echter gesmokkeld en aan den fiscus had hij niet voldaan. Toen kwam er een rijksambtenaar in de zaak en vroeg aan den slager: Wat doe je? Dc slager zei: Ik doe iets dat niet mag! Dan moet je gestraft worden! Dat moet ik ook! Wat een rare vent ben jij, zei de amb tenaar., Dit gesprek vertelde de slager over aan den politierechter te Rotterdam en beken de wel eens meer gesmokkeld te hebben, tijdens de mobilisatie. Na do bekeuring heeft hij den accijns betaald en dok den prijs van het ge slachte kalf, f 12. Nu eischte de rijksad vocaat f 150 boete en het 0. M. requi- reerde f 75 boete of 25 dagen hechtenis. Heeft u nog iets te zeggen? vroeg de politierechter. Ik moet gestraft worden! Het vonnis was f 50 boeten of 20 dagen hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter te Leiden heeft ver oordeeld wegens dronkenschap: T. N.; J. H. ieder tot f 2. of 2 dagen hechtenisJ. van W. Lei derdorp; J. W. W. ieder tot f 1 of 1 dag hechteniswegens loopen op verboden grond J. K.L. Z. ieder tot f 0,50 of 1 maand tucht school P. B. f 0.50 of 1 dag hechtenis; P. Z.; A. A. J. van der T.; Dezelfde; P. Z. allen te Haarlem; W. v. d. A.; P. W. beiden te Hillegom; N. D. Azn. Noordwijkrhout, ieder tot f 5 of 5 dagen hechtenis; wegens overtreding der Arbeidswet J. P. 3 maal f2 of 3 maal 2 dagen hechtenis; K. C. L. Voor schoten f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der veewet: C. van der B. f 0,50 of 1 dag hechtenis; G. K. Nieuwkoop f 1 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Trekhondenwet: J. S.„ f 1 of 1 dag hechte nis; wegens overtreding der Jachtwet: B. de J.; J. B. beiden te Haarlem, ieder tot f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens overtreding der IJkwetW. A. B.; G. de R.; J. B.; J. •J. B.; J. C. van S.; M. E. v. d. M. ieder tot 4 maal f 0,50 of 4 maal l dag hechtenis; L. V. van D. 2 maal f 0,50 of 2 maal 1 dag hechtenis; A. B. van der R. 10 maal f 0.50 of 10 maal 1 dag hechtenis; A. G. 3 maal f 0,50 of 3 maal 1 dag hechtenis; W. 'N. 5 maal f 0,50 of 5 maal 1 dag hechtenis; H. B. T.; P. D. v. d. V.; J. C.; C. la B.; J. de V.; W. F. K.; A. van R.; J. J. J. huisvrouw G.; Th. P. B.; A. H. B.; L. O. Warmond; A. O. aldaar ieder tot f 0.50 of 1 dag hech tenis; wegens overtreding der Boterwet: J. de W. Katwijk aan Zee f 5 of 5 dagen hech tenis; G. van O. Leiderdorp 2 maal f 0,50 cf 2 maal 1 dag hechtenis; wegens varen zon der vergunning: Th. J. van K. f 3 oof 3 da gen hechtenis; H. ran N. Katwijk aan den Rijn; W. van D. ZoeterwoudeJ. v. d. H. Sassenheim ieder tot f 3 of 3 dagen hechte nis; M. A. v. d. H. Noordwijk f 5 of 5 da gen hechtenis; wegens over een rijwielpad vee leidenT. van L. f 0.50 of 1 dag hechte nis; wegens rijden met een rijwiel zonder belJ. ran E., f 0,50 of 1 maand tuchtschool H. W. S. f 2 of 2 dagen hechtenis; wegens rijden met een rijwiel zonder licht: W. F.; A. F.; N. van G.; ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; A. G. B. f 0.50 of 1 maand tuoht> school; C. .T. S. Sassenheim f 3 of 3 dagen hechtenis; H. G. van der D. Oegstgeest f 1 of 1 dag hechtenis; P. R. Oegstgeest; J. O. de W. aldaar, ieder tot f 3 of 3 dagen hech tenis; wegens overtreding der Politieveror dening der gemeente Leiden: H. M. B. f 0,50 of 1 maand tuchtschool; G. B. f 1 of 1 dag hechtenis; W. F. M.; F. van K., beiden geen straf toegepast; J. H.M. C.; J. C. H.; A. J. E.; J. E. E. ieder tot f 1 of 1 dag hech tenis Oh. P. M. huisvrouw J. van der E. f 2 of 1 dag hechtenis; N. W. v. d. B. f 0,50 of 1 dag hechtenisW. A. K. f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Politie verordening der gem. Leiderdorp: H. B. B. L.; W. B.; O. B. allen te Leiderdorp ieder tot f 0.50 of 1 dag hechtenis; wegens dron kenschap J. L.; J. van D. Katwijk aan den Rijn: T. B. aldaar; J. C. Rijnsburg; J. W. S. Rotterdam ieder tot f 3 of 3 dagen hech tenis; wegens loopen op verboden grond: A'. J. van der T.; P. Z. beiden te Haarlem ieder tot 2 maal f 5 of 2 anaal 5 dagen hech tenis; K. D. Noordwijkerhout f 5 of 5 dagen 'hechtenis; wegens burengerucht M. K. f 3 of 3 dagen hechtenis; H. M. B. van O. f 1 of 1 dag hechtenis; wegens het opgeven van een valschen naam: L. Z. Katwijk aan Zee f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens overtre ding der spoorwegwet: C. S. Voorschoten f 2 of 2 dagen hechteniswegens overtreding der IJlcwet: I. van R.; N. F. D.; L. G. van D.E. do W.J. V. huisvrouw A. M.J. B P. C. de H.G. O.; J. P. S. huisvrouw J. de W.; N. E.; G. B. 'buisvrouw J. B.; G. Z.; J. M. de C.; J. C.; J. G; H. F.; J. H. Rijns- burg; I. S. Alkemade ieder tot f 0.50 of 1 dag hechtenis; H. F.; W. J. de G.; H. H. ieder tot 3 maal f 0.50 of 3 maal. 1 dag hech- - tenis; P. van H.; G. van T.G. J. de G. ieder 4 maal f 0.50 of 4 maal 1 dag hech tenis; J. H. P.; A. W. W.; ieder tct 5 maal i f 0,50 of 5 maal 1 dag hechtenis; L. M. Z. huisvrouw M. 10 maal f 0,50 of 10 maal 1 dag hechtenis; wegens rijden meteen rijwiel zonder licht: L. C.; D. H. E. jr.; Noordwijk Q. van N. Zoeterwoude; L. Z. Katwijk aan Zee; J. G'. G. Katwijk aan den Rijn ieder tot f 3 of 3 dagen hechteniswegens het op geven van een valschen naam: J. G. G. Kat wijk aoji den Rijn f 10 of 10 dagen hechte nis; wegens overtreding der Politieverorde ningder gemeente Leiden: G. G. van der O.; J. de G.; H. J. N.; A. van der B.; J. van V.; P. J, van der Z.; J. F. S. ieder tot f 1 of 1 dag hechtenisJ. L. f 0.50 of 1 dag hech tenis; C. W.; A. K.; H. W. O.; P. S. ieder tot f 0,50 of 1 maand tuchtschool; wegens overtreding der Politieverordening der gem. LeiderdorpC. B. Leiderdorp f 0,50 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Politie verordening der gem. Zoeterwoude: J. P. de B. Leiderdorp f 3 of 3 dagen hechtenis; we gens dronkenschap: W. van E. f 0,50 of 1 dag hechtenis; J. H. zwervende f 5 of 5da gen hechtenis; wegens loopen op verboden grond: C. A. Oegstgeest f 0.50 of 1 maand tuchtschool; N. D. Azn. Noordwijkerhout f3 of 3 dagen hechtenis; wegens als getuige op geroepen, wegblijven: C. van D. G. Voor scholen f 6 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Trekhondenwet: L. P. H. 2 maal f 3 of 2 maal 3 dagen hechtenis; we gens overtreding der arbeidswet: J. de W. f 1 of 1 dagen hechtenis; F. P. K. 2 maal f 1 of 2 maal 1 dag hechteniswegens overtre ding der veewet: J. W. Oegstgeest; J. O. Alphen aan den Rijn, ieder t-ot f 1 of 1 dag hechtenis; A. R. Leiderdorp f 3 of 3 dagen hechtenis; wegens overtreding der Jacht wet: P. J. M. van der B. Noordwijkerhout; C. K. aldaar; ieder tot f 10 of 10 dagen hechtenis; wegens overtreding der Vissehe- rijwet: J. van W.; H. A. J. van der T.; A. P-. Den Haag; J. D. aldaar; D. N. Voor schoten ieder tot f 1 of 1 dag 'hechtenis; we gens overtreding der IJkwetJ. v. d. P. Zoe terwoude 10 maal 50 cent of 10 maal 1 dag hechtenis; L. v. d. A. aldaar; A. R. aldaar; P. A. van H. aldaar, ieder tot 2 maal f 0,50 of 2 maal 1 dag hechtenis; G. D. aldaar f 0,50 of 1 dag hechtenis; J. H. Rijnsburg f 0,50 of 1 maand tuchtschool; J. P. de B. Leiderdorp 3 maal f 0,50 of 3 maal 1 dag hechtenis; wegens opgeven van een val schen naam: M. B. Voorhout f 10 of 10 da gen hechtenis; wegens overtreding van het Prov. Reglement op de wateren: J. van der B. Katwijk aan Zee f 6 of 3 dagen hechte nis; H. C. A. Waddinxveen f 1 of 1 dag hechtenis; G. R. LeidschendainW. F. de W. ieder tot f 3 of 3 da-gen hechtenis; we gens rijden met een rijwiel zonder licht: S. van N.; W. J. J.; P. K.; L. H. Noordwij kerhout; A. van P. Katwijk aan den Rijn; A. J. van der B. Voorhout; M. B. aldaar; ieder tot f 3 of 3 dagen hechtenis; C. J. S. Noordwijk f 1 of 1 maand tuchtschool; A. L. f 3 of 1 maand tuchtschoolwegens over treding der Politieverordening der gun. Lei den: N'. A. de K. f 0,50 of 1 maand tucht-, school; H. C. K.; J. van P.; S. R.; L. van Z. wed. G. M. P. van C. ieder tot f 1 of 1 dag hechtenis; R. G. (op de keuring van wa ren) f 10 of 5 dagen hechtenis; H. Z. (op de keuring van vee en vleesoh) f 1 of 1 dag hechtenis; J. C. van S. (op de keuring van vee en vleesoh) Hazerswoude f 2 of 1 dag hechtenis; wegens overtreding der Politie verordening der gem. Sassenheim: J. I. E. f 0,50 of 1 maand tuchtschool; G. D. f 1 of 1 dag 'hechtenis. Vrijgesproken werden: P. de V. Reeuwijk. beklaagd van overtreding der veewet; G. W. beklaagd van overtreding der IJ wet; W. C. J. van H. beklaagd van overtreding van het wetboek van strafrecht; A. N. B. beklaagd van het niet te hebben bijgehouden van een naohtregister; W. S. Katwijk aan Zee, be klaagd van overtreding der veewet; N. D. Noordwijkerhout, beklaagd van overtreding der Jachtwet. Waar geen woonplaats 19 vermeld zijn de beklaagden te Leiden woonachtig. SPORT IJSSPORT. Bond van IJsclubs. In het Oranje-Hotel te Leeuwarden werd een algemeene vergadering gehou den van den Bond van IJsclubs, die eeni ge jaren geleden is opgericht, om de knoeierijen op de ijsbaan tegen te gaan, een actie, waarmede de bond al veel suc ces heeft gehad, al wordt ex nog wel „ge deeld". De ijsclub „Groote Wielen", onder Rij- perkerk zal in den aanstaanden winter, een wedstrijd organiseeren, onder het door den hond voorgestane systeem (op tijd rijdén). Do bond heeft zijn medewerking reeds toegezegd. Verreden zal dan worden on der de snelste rijders in ons land het kampioenschap van Nederland. Deze wedstrijd moet als proef wordee aangemerkt. Slaagt hij, dan al elk jaar zoo'n wedstrijd worden gehouden. Bij de verdere afdoening der agenda bleek, dat de bond 53 aangesloten "clubs telt en dat het batig saldo f463.83 w draagt. De heer E. Rinsma werd als voorzitlpp herkozen. IlIRGEKLIJKE STflHp ALKEMADE. Geboren: Ignatius Cornells Johannes, zoon van Johannes Franciscus Pouw eQ van Jacoba Elsgee-st; Antonius Ignatius, zoon van Johannes van der Meer en van Alida Vol water Geerdina Agatha, dock ter van Theodorus Spruit en van Johanna Anna Bakker Maria Johanna, dochter van Cornelis Kouwenhoven en van Martina Margaretha van den Broek Maria Aga.' tho, dochter van Theodorus Antonius Zaal en van Engelina Antonia van der Meer Johannes Jacobus, zoon van Johannes Jo. sephns van der Meer en van Cornelia Marii Bakker Jacobus Gerardus, zoon van Pe trus Oomen en van Jacoba Theodora Riet. broek Johannes zoon van Dirk Ham ej van Geertruida Annechiena Terpstra p<. trus Gerardus, zoon van Petrus Gerardm Huigsloot en van Maria Johanna van der Meer. Overleden Elizabeth Witteman oul 71 jaar Maria Catharina Slootweg oud 0 jaar Johanna van der Wereld oud 58 j. BODEGRAVEN. Geboren Adrianus Cornelis, zoon van C. van Katwijk en M. Ca-lis. Ondertrouwd: W. de Koning 23 jaar en M. J. Bosman 26 j. A. J. de Fries a jaar en H. M. Bakker 24 jaa-r. Getrouwd: P. Blijleven 20 jaar en T, P. Zeilstra 22 jaar. HILLEGOM. Geboren dochter van M. W. de Groot-Zeestraten zcon van A. M. van der VeldtBakker; zoon van G. M. van der HulstNederpelt zoon van H. H, JanssenPors zoon van P. Loinmerse-i Van Haarcn. Overleden: J. Schoonderbeek m. 6-5 jaar. NOORDWIJK. Geboren: An toni us Wilhelmus, zoon van P. Hootgcrvorst en M. P. v. d. Ham - Jacob Jan, zoon aan J. Hoekstra en Storm Willem Jan Hendrik, zoon van A. E. H. Kouwenhoven en Ohr. P. Krophol ler Petronclla Wilheimina. dochter van L. A. v. d. Zalm en A. M. Koelewijn - Christina Francisca, dochter van J. Gomman deur en J. A. Nieuwcnhuizen -Hendricui zoon van A. P. van Rossom en H. M. Klein. Overleden Adriana van Oosten, 65 jaar gehuwd met L. A. F. v. d. Klugt - Pieter v. d. Horst 70 jaar, gehuwd met IV, Staan Levenl. aangegeven kind van hei maam. geslacht van N. A. Vink én J. H. Heemskerk. TER AAR. G-öboren: Wilhelmus Adrianus. zoon van F. Vermeulen en E. M. van Smooren burg Theodoras, zoon van G. van Dam en C. Kouwenhoven Applonia Anna, docè ter van A. van Acker en K. Bader. Overleden: Johanna Sassen 76 jaar wed. van Martin.us Keijzer Johannes Visser 74 jaar echtgenoot van Elizabeth van Dam. VOORSCHOTEN. Geboren Thomas Gf rardus. zoon van B. H. v. d. Heuvel en A. C. Wegbrands. Ondertrouwd: A. de Graaff, 29 jaar en B. M. Kranenburg, 23 jaar H. van Alphen 25 jaar en K. G. Verduijn 19 jaar. Getrouwd: W. de Vries en M. Zuij- derduin M. Wiersma en J. G. v. d. Hoek. O v e r 1 e d c n A. A. v. d. Kooi geboren Werkhoven 51 jaren. WOERDEN. Geboren: Aiijda Johanna d. van J. G. Baak en J. G. van Haarem Jurjen Johannes z. van Th. C. Boem er en H. B, Oosterkamp Zwanotte Jacoba d. van A. Beugelink en A. K. Verbeek Hen- drika Elizabeth d. van L. H. Martens en H. Roest Gijsberta Gerarda d. van G, Hoveling en G. H. do Vroege. Getrouwd: Albert Kerbof en Eliza beth de Vries. Overleden: Dirk Radix 46 j. Adri ana Johanna Vliegenthart, wed. van I* van Dongen, 75 j. ZEGWAART. Ondertrouwd: J. A. W. Bos, 25 jaar te Berkel en Rodenrijs en H. van Sitter;, 23 jaar, te Zegwaart. pn—■imiiminiM_im«a Buiienl. Berichten Ecri scheepsramp? Naar men gelooft heeft er Dinsdag aa'J de kust van Norfolk tijdens dikken HiW een scheepsramp plaats gehad. Volgens to Cromer ontvangen mededeelingen van hei'' vuurschip Haisborough hoorde de bemai* ning van dit schip even voor twaalf uur 's middags een stoomschip, dat drie stoe ten op de sirene gaf, welke werden beam* woord door één stoot van een ander schip, dadelijk daarop gevolgd door het gek'l van een aanvaring. Bijna een uur later voer een groote stoomschip, waarvan 0° naam door den mist niet. te lezen was, hng> het vuurschip, in noordelijke richting- voorsteven was beschadigd en op liet ach' terdek zag men een groot aantal menscher» Later rapporteerde een stoomschip, 'iaar het heet de „Moordrecht" uit Rotterdain. een groote 'hoeveelheid wrakhout gepasscei^ te zijn', waaronder scheep&booten, naijlen ten Noorden van 'het vuurschip e menschcn te 'hebben hdorèn schreeuwe Later dreven booteii en wrakhout langs vuurschip. Do reddingsboot van roin heeft zee gekozen om naar schipbreukc gen te zoeken. t .i-^

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4