rALPHEN AAN DEN RIJN. rAuto-ongeluk. De winkelier De V. in wijk Hoorn ontving gistermorgen een minder gewenscht bezoek in zijn winkel. Een auto, komendo uit de richting Leiden, reed n.l. in flinke vaart tegen den voor gevel van het huis aan, waardoor de éta lage-ruit en een gedeelte van den muur werden ingedrukt. De auto kwam dienten gevolge met het voorgedeelte in den win kel terecht. De vrouw des huizes, die ach ter de toonbank stond, verloor, door den schrik, het bewustzijn. Verder kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De auto werd flink beschadigd. Naar men zegt ligt do schuld van het ongeval grootend eels bij den chauffeur, die met zijn auto aldaar twee andere auto's wilde passeeren, waardoor een kleine aanrijding plaats had, zoodat hij het be heer over het stuur verloor. u jfc.,r.U:»i HAZERSWOUDE. Ongeluk. Dinsdagmorgen had aan 't ontvangstation van de „Hollandia" de 18- jarige Q. Ahet ongeluk door het zolder luik naar beneden te vallen. Met een ge broken arm cn kaarbeen had hij nog het bewustzijn om zich loopendo naar huis te begeven, maar den volgenden morgen is hij opgenomen in het Academisch Zieken huis te Leiden. HAZERSWOUDE (Dcrp). Personalia. Tot kantoorhouder te Ro zenburg, 2e klas, is met ingang van 16 Dcc. a.s. benoemd de heer A. Verhoorn, alhier. 3l1 LISSE. St. Nicolaas. Zooals alle jaren bracht St. Nicolaas in hoogst eigen persoon en in vol ornaat met zijn zwarten knecht "Woens dag een bezoek aan onze beide Roomsche scholen. Door milde gevers daartoe in staat gesteld deelde hij zijn gaven rijkelijk uit wist daardoor menig kinderhart, en als ge volg daarvan ook menig ouderhart, te ver blijden. „Ziekenzorg." Tot leden van het be stuur van het Ziekenhuisverplegingsfonds „Ziekenzorg" zijn gekozen de heeren W. Sprengers, Z. Raaphorst-, L. Kapiteijn, M. van der Lans, J. G. van Velzen en H. Sal man, waarvan eerstgenoemde tot voorzitter. Aangezien de vereeniging een© ondernfdee- ling is van onze af deeling van den Nederl. R. K. Volksbond, zal het afdeelingsbestuur uit haar midden een zevende bestuurslid aanwijzen. Tot patroonheilige is gekozen St. Joannes do Deo. Voorts zij nog mede gedeeld, dat de contributie 5 cent per lid en per week bedraagt en waar man en vrouw uit een gezin ïid zijn, zijn de kinderen tot hun 14de jaar dit wordt misschien 16 vrij van contributie betalen. Verwacht wordt dat velen als lid zullen toetreden R. K. Kiesvereeniging. Do R. X. Kies vereeniging houdt a.s. Maandagavond t© 7 uur een algemeene ledenvergadering; drs ook do vrouwen worden -verwacht. In welk lokaal de vergadering zal plaats hebben is nog niet vermeld. Wij vermoeden wel in het Bondsgebouw. Een zevental punten staan ap de agénda, w. o. verkiezing van een se cretaris wegens bedanken van den heer H. -jElfering en behandeling agenda R. K. Ka- mercentraio Leiden. NIEUWE-WETERIN6. IJsclub. In het lokaal van den heer C. Jansen hield de ijsclub „Willem Ba- rendsz." dezer dagen haar jaarvergadering, welke matig was bezocht. Na opening door den Voorz., den heer J. J. Coert, werden door den secretaris de notulen voorgelezen, welko door de vergadering onveranderd werden vastgesteld. De rekening van den penningmeester sloot met een batig slot van f 412.72 en werd door de beeren Job. Hijzelendoorn en Nic. Klomp nagezien en in orde bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden, de boeren Job. Hijzelen doorn, J. J. Coert, J. Bens, F. C. West- 5teyn en A. Kal kei* werden allen herkozen. Na de rondvraag, waarbij eenige vragen -iot genoegen werden beantwoord, sloot de Voorz. mot een woord van dank aan de •eden voor de opkenist en medewerking, de vergadering. Miltvuur. Bij den landbouwer P. S. alhier is bij een koe miltvuur geconsta teerd. NGORDWIJK. Personalia. Door het Gemeentebe stuur is op verzoek, wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd, op de meest eervolle wijze ontslag verleend aan den lieer C. G. J! Alkemade, als brandmees ter-generaal, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten. Gunning, Bij openbare inschrijving is het rijloon voor openbare werken van deze gemeente gegund aan den laags ten inschrijver, do firma v. d. Putten. De Nccrdwijkerhoek. De scherpe bocht voor de Noordwijkerhoeksche brug dicht hij het dorp Noord wijk is al oorzaak geweest van verschillende ongelukken. Het lijkt ons een goede verbetering, dat daar ter plaatse thans ter oriënteering van automobilisten een wit hekwerk zal vrorden geplaatst. De bloembollenteelt. M Door B. en W. is een bouwvergunning verleend aan de firma Konijnenburg en van der Mark, voor het houwen van een groote bollen schuur aan den Offemweg. Gunning. Het leveren en plaatsen van fien^ickwerk om het terrein der gasfa briek is gegund aan den laagsten inschrij ver, den heer J. van Kan te Noordwijk Aan Zee. l x j OEGSTGEEST. li* De Zending voor een financieele crisis. fHet Zendingsbureau alhier deelt mede, t, om dit jaar zonder tekort te sluiten, deze maand nog moet binnenkomen 275.000. Hierbij moet worden vermeld, jlat in den loop der maand December ver dacht wordt de uitkeering van een erfenis .tot een bedrag van f 100.000. De ontvangsten in November bedroegen |n totaal, dank zij de krachtige hulp van een aantal gemeenten en particulieren, in clusief do opbrengst van gehouden collec ten in de Zendingsweek, ongev. f93,500. yolgens de raming is per maand noodig ingeveer f 71,000. Het alsnog voor dit jaar benoodigdc be drag is voor de besturen een reden tot ernstige zorg. OUD-ADE. Hinderwet. Door B. en "W. is ver gunning verleend aan den heer C. van dei- Werf alhier tot het houden van een slacht plaats. u k VOORHOUT. R.-K. Landarbeidcrsbond. Dezo houdt hedenavond zijn jaarvergadering, om 7 uur, in het Patronaatsgebouw. VOORSCHOTEN. Schaakwedstrijd. Iu hotel Deurloo werd een schaakwedstrijd gehouden tus- schen de clubs van Voorschoten en Lei derdorp, waarbij Voorschoten heeft ge wonnen met 64. l^'i tJ WARMOND. St. Nicalaasfeest. - De Sinterklaas, die eergisteren zijn intrek genomen had op „Meba", kwam gisteren, alvorens de reis naar het Zuiden te aanvaarden, nog een bezoek brengen in do zaal van „De Zon" waar de kinderen van de leden van de afd. Ned. R.-K. Volksbond bijeen waren. Behalve het bestuur was ook de geest, adviseur tegenwoordig, toen do Sint voort schreed tusscken de twee lange tafels, waar de kinderen met blij-angstige ge zichtjes waren aangezeten, die hem bij zijn inkomst hartelijk toezongen. De Voorz. heetto den Bisschop in een korte toespraak hartelijk welkom, waarna de goede" Sint een deel van de kleinen onder handen nam. Na een welgemeende vermaning, was het de Zwarte Piet, een prins uit het huis van Savoye, die met koek en suikergoed de tranen weer droogde Ieder kind had een nummer, ontving daarvoor een prijs uit do handen van Bisschop of knecht. Eenige jongedames deelden onder de talrijke-gastjes, die zich blijkbaar goed amuseerden, chocolademelk krentebrood, koek en suikergoed uit en bij het naar huis gaan nog een paar chocola de-reepen, waardoor het schuchtere ge heel verdween. Do Voorz. bedankte Sinterklaas en zijn knecht voor hun komst, de heer Papót voor het afstaan van zijn zaal, de onderwijze ressen en dames-helpsters, cn hoopte dat Monseigneur een volgenden keer weer zou kunnen komen, wat de Bisschop na een hartelijk afscheidswoord toezegde. WASSENAAR. R.-K. Kiesvereeniging. Hedenavond vergadert in het Patronaatsgebouw de R.- K. Kiesvereeniging. Sint-Nicolaas. De kinderen van de openbare school aan de Zijlstraat hebben gister een aangenamen middag gehad. In café Lempers kwamen zij met hun ouders bijeen, blijde de komst van den goeden Sint afwachtend. Met gejuich en gezang werd de milde gever ontvangen. De mid dag werd verder gesleten met voordrach ten van de kleinen, waarom hartelijk ge- lachten werd. Begrijpelijkerwijze ontvin gen allen van den goeden Sint een beloo- ning Werkverschaffing. Het grootste deel van de werkloozen in dese gemeente is aan werk geholpen. Een ploeg van ruim 20 man is bezig met het verwerken van de aschwal en een andere ploeg met het aan brengen van een voetpad langs den Zijde- weg. WOERDEN. Voetbal. V. E. P. gaat a.s. Zondag op bezoek bij L. V. V. I te Laren. "VVe zijn zeer benieuwd naar haar prestaties. D. Radix, t In het R.-K. Ziekenhuis albieer is in den ouderdom van 46 jaar overleden de heer D. Radix'. De overledene was een bekende persoonlijkheid in onze gemeente. In tal van vereénigingen had hij een leidende functie: vooral op het gebied van muziek en zang ontwikkelde hij een groote kracht, als onder-directeur van het fanfarekorps „Excelsior" en van het strijkje „Onder Ons", als vice-voorzitter der Chr. gem. zangver. „Oefening en Stich ting". Onder groote belangstelling is hij Donderdag op de alg. begraafplaats ter aarde besteld; een achttal kransen dekte de kist. Bijna alle leden van „Excelsior" en „Oefening en Stichting" waren in den stoet. Aan de groeve werd het woord ge voerd door D. de Lange, die de vele ver diensten van den overledene schetste en een woord van troost tot de familie richtte. De lieer Goenee, voorz. der Chr. Zangver. sprak ook eenige woorden ter nagedach tenis. Een zwager van den overledene dankte voor de bewezen eer. ZOETERWOUDE. IJsclub. De vergadering, verleden week door de IJsclub gehouden, was geen algemeene, maar een bestuursvergadering met de hoofdcommissarissen. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). St. Barbara-vereeniging. Zondagmor gen half achfc zal de H. Mis worden opge dragen voor de levende en overledene leden der St. Barbara-vereeniging, waaronder al gemeene H. Communie. Het Bestuur ver trouwt, dat alle leden hieraan zullen deel nemen. Woensdag a.s. des avonds te half acht zal de jaarvergadering worden gehou den in het Patronaatsgebouw. KERKNIEUWS Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft den heer H. Th. Mets, kapelaan der O. L. Vrouwekerkparochie tc Zwolle, be noemd tot hoogleeraar in do leerstelligo godgeleerdheid aan het Groot-Seminarie „Rijsenburg" te Driebergen. SPORT VOETBAL. !^f Vaststelling districts-elftallen. In verhand met do voor do Olympische Spelen 1924 (Parijs) to kiezen spelers, stelde de Westelijke Districtscommissie van de N. E. C., naar de „Sp.kr." meldt, voor December de voTgende lijst van spe lers vast: Doel: Schindeïer, Do Boer, Roem; rechts achter: Denis, v. d. Kluft, Wamsteker; linksachter: Verweij, Lietzen, Koster; rechtsmidden: Roomberg, Haas (V.O.G.), Struijs; spil: Bul, Tekelenburg, Peereboom; linksmidden: Krom, v. d. Velde, Donker; rechtsbuiten: Groosjohan, Snouck Hur- gronje, Do Koning (R. C. H.); rechtsbin nen: Ruffelse, Konings, Blinkhoff Sr.; middenvoor: Visscber, Gorel, Formenoy; links buiten: Sigmond, Weber (Feijenoord) Lash. i- i Het doet ons genoegen in deze lijst ein delijk eens een speler uit Leiden opge nomen te zien. Dat het nog wel eens zoover weer zou komen, hadden we wel verwacht en dat het Warns zou zijn, heeft niemand zeker be twijfeld. En nu weten we wel, dat het opnemen van den naam van een speler in dit ge val nog niet zoo heel veel zegt, maar het bewijst toch wel, en het geeft hoop, dat de oude Sleutelstad in den vervolge weer een beteren naam in de voetbalwereld zal krijgen. LOSfaTWHItRT Boising in de lucht. Draadloos wordt uit San Diego gemeld: Er is bericht gekomen, dat drie marine- vliegers omgekomen zijn bij een botsing van tweo vliegtuigen, welke daarna neer storten uit omstreeks duizend voet hoogte bij North Island, het marine-vliegstation. Ingezonden Stukken fBuiten verantwoordelijkheid der Redactie). Geachte Redactie, Vergun mij e. v. p. een plaatsje in uw veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Tot waarschuwing voor Katholieken en geloovige Protestanten, dio meenen dat godsdienstig cn socialistisch zijn kan samen gaan, volgt hier een treurig voorbeeld. Een lid van mijn familie heeft zich sedert eenige jaren aangesloten bij do socialisten en is nu volslagen godloochenaar. Volgens zijn zeggen, heeft hij do bewijzen, dat er geen God bestaat, opgedaan op de vergade ringen der Socialisten. En dan zeggen ze nog: Ge kunt gerust uw godsdienst waarnemen, al zijt gij bij ons aangesloten. Dat is nu de list; op de verga deringen krijgt men zooveel haat tegen de godsdienst te hooren, dat ge, spoediger dan ge denkt, geen lust meer hebt te bidden en uw godsdienstplichten te vervullen. In kor ten tijd zult gij den godsdienst gaan haten. Wat ik ovèf den godsdienst te hooreii kreeg, zal ik maar niet schrijven, om de ergernis niet to vergrooten. Maar, zult ge zeggen, het gebeurt toch wel, dat wij op so ciaal gebied hetzelfde wenschcn als de so cialisten. O! ja,"maar 50 ktmtrcvcir goed &fco\m vin den in uw eigen partij. Nog nooit is de godsdienst tegen welvaart of lotsverbete ring geweest, maar heeft, waar ze kon, die altijd bevorderd. De Socialisten echter komen soms met voorstellen,-die het volk wel toelachen, maar waarvan de Socialisten zélf weten; dat zij onuitvoerbaar zijn. En als het volk dan on tevreden en verbitterd wordt, dan is de list weer geslaagd. Het is toch voor ieder ver standig menseh duidelijk gebleken; dat de socialisten niet zoo sterk zijn fn het eerste als wel in het tweede gedeelte van hun hun naam. Zij zoeken hun kracht in listen. Daarom zou ik alle Katholieken, en ge loovige Protestanten, die met ons gelooven aan het bestaan van een Almachtigen God, Die ons geschapen heeft en tot Wien wij zullen wederkeeren, willen toeroepen: Weest sterk en neemt u in acht tegen de listen der socialisten. ,.Ee n rouw uit het vol k". EEN VACANTIE IN HET RUHRGEB1ED Lievetijd! moet ik hier mijn vacantie doorbrengen? De sneltrein kwakkelde door een golvend land, waarop steden gebouwd waren, met enkele korenveldjes er tus schen. Groote steden van vijftig tot vijf honderdduizend inwoners: pompeuze, drukke straten in de kern, eromheen een heel dikke bolster van fabrieken en schoor steenen, waar dag en nacht een zuchten en knarsen, een gillen en ratelen weer klinkt van de groote Bessemer staal-ovens, van de mijn-installaties met de hoog in de lucht eeuwig tegen elkaar indraaiende vliegwielen der mijnliften, van de trotsche hoogovens en van do honderden voortren- nendo treinen. De lucht stinkt er van de olie en kolendamp. Mijn eerste nacht in Dortmund (daar voerde de trein mij heen) vergat ik mijn waschkom met een hand doek toe te dekken en den volgenden mor gen lag een laagje roet bp 't water' En Dorlmund is heilig, vergeleken bij steden dieper in het Ruhrgebied, Essen, Mühl- heim. Toch is het ook in deze steden heel goed uit te houden. En wanneer het werk ten einde is, trekt het gezin plus een bevriend gezin en een sleep kennissen in stamp volle treinen 's Zondags naar do Sauer- landscho hergen om te picknicken, te wandelen en het hoogste lied uit te zin- gen; knapzak en mandoline op den rug! Heerlijk! "Wie 't niet heeft meegemaakt, kan zich niet indenken hoe fijn het is zingend en fidelend door de hoogoprijzen- de, groene hergen te stappen, tot de bee- nen u niet meer willen dragen en aan een klaterende heek, diep in 'fc dal, do zelf- gezochto paddestoelen verorberd .worden. Iets wat in Nederland bijna geheel onbe kend is. Do A.N.W.B. heeft oen net van prachtige'wandelwegen aangelegd, en al mogen die druk gebruikt worden, bet grootste deel van ons volk blijft hardnek kig weigeren Gods vrije natuur op te zoe ken en lief te hebben, gaat liever naar schreeuwende voe'thaknatches en scha terende bioscopen, blijft achter de half be- gordijndc vensiers een kopje thee drinken, terwijl de velden tintelen van de guldén zonneschijn! Ter sake! "a Het Ruhrgebied is het werkland, Sauer- landds het paradijs. Ja, het echte Ruhrgebied is niet mooi, wél belangwekkend. Een dagje naar de mijnen is aan te bevelen; 's morgens de hoven-installaties bezien; eens door n gaatje in de ijzeren wand in de rosse hellegloed der cokesovens kijken; de gloeiende cokes muren, sissend onder het opgespoten water, uit den oven te zien persen en voor 't middagmaal even naar beneden gekeken in de mijnschacht, die zich verliest in de diepe duisternis. Do liften of kooien han gen aan zware staal-touwen en worden door enorme groote hefboomen, dij beenderen van voorwereldlijke monsters lijken het wel, bewogen, 's Middags heeft de „Einfahrt" plaats. Omdat ik geen lust had mét de arbeiders zes uur begraven te worden, werd ik in de lioutlift, een tralie- kooi, hinunter getransporteerd. E.erst krijgt ge een mijnwerkerspak en een flauwe mijnlamp. En dan do koker in. De mijnwerkers zijn 't gewoon, gaan dag in, dag uit, maar voor gewone burgers is 't een heele gebeurtenis. Do schietgebed jes blijven niet uit. Het eerste oogenblik is "t- ergst, het lijkt of do ingewanden naar hoven komen. Daarna krijgt ge het gevoel van stijgen, terwijl de kooi met een vaar tje van 8 M. per sec. de diepte invalt, tot de lichten opflitsen van hooger gelegen verdiepingen en de vaart vermindert. In een verlichte hal hield de lift stil. Mijn geleider, een gemoedelijke oude haas, duwde de ijzeren tochtdeur naar do gan- gien open, die met een knal dichtsprong door de zuiging voor de lucht-verversching (Aan de tocht is hij een mogelijko dwaling to merken of men op de schachtopening toeloopt). Een half uur stapten wij door de pik donkere gangen met nu en dan een rood- lichtje van de electrische kolenlreintjes, dio met veel geraas voorbijschuiven. Glückauf veel geluk, goede reis! rie pen de mijnwerkers op de lorries ons toe. Glückauf! in dezo hallen van den eeuwi gen nacht, om u een hart onder den riem te steken moed te houden in deze vreugde- looze onderaardsche steden. Een half uur stapten we door tot de hakplaatsen in het gehoor kwamen. U kent die platen wel: half-naakte kerels, glimmend van het zweet; hakkend, zes uur lang, naar de zwarte steenkool, die glinstert, boven en onder, bij do flauwe lampenschijn. Het is werkelijkheid! Een vreeselijko werkelijkheid, dio 's menscben geest aantast en verschrompelt, maar eens in het volle zonnelicht zich uitviert in hrasserijen. Miju geleider wilde nog een gedeelte der mijn opzoeken, waar veel mijngas voorkwam, waarvoor ik feestelijk bedankte. Dat vreeselijke mijngas, een koolwaterstofverbinding, hangt in het dienste der mijnen. „Eén vonk is voldoen de om zijn vernielende kracht te ontkete nen en dan stormt een vuurstroom door de onderaardsche gangen, alles verbran dend, alles verwoestend. Giftige uitwase mingen volgen de vernieling op den voet en dooden met haar adem alles, wat mis schien nog aan het verderf ontkomen is. Nu en dan storten ook nog waterstroomen door de brekende wanden en dammen, om do maat der verschrikkingen vol te meten Tegenwoordig weet men door besproeiing en ventilatie het gevaar te verminderen; vroeger moest men de gevaarlijke schach ten laten liggen,of men moest eiken nacht het gas ontsteken om do mijn voor één dag vrij te maken. Zoo geschiedde het te Rioe de-Gier in Frankrijk. Een offermoedige mijnwerker, die bereid was zijn leven op het spel te zetten, ora voor zijn kameraden den arbeid mogelijk te maken, waagde zich aan dio gevaarvolle onderneming naar het oude gezegde: „Het is beter, dat er één sterft, dan velen". Hij werd de „boeteling" genoemd, naar den arbeid, die hij verrichtte en naar het kleed, dat hij droeg. In een lange pij gehuld, de kap voor het aangezicht getrokken, daalde hij des avonds af in de zwarte diepte. Krui pend, omdat het mijngas boven zweeft, maakte hij de ronde, terwijl hij een bran dende kaars aan een langen stok voor zich uit schoof. Zoo ging het verder door den zwijgenden nacht, daar beneden in de nauwe, donkere holen, waar het verderf sluimert, zoo licht gewekt en zoo vreese- lijk als het gewekt wordt. Plotseling een donderslag een schoof van vuur de boeteling werpt zich plat op den grond en bedekt het gezicht; het is voorbij en ver der gaat de huiveringwekkende tocht. Het mocht goed gaan, maar eenmaal kwam er een morgen, die hem niet weder opstijgen zag" 1). Welk een moed is er noodig, welk een liefde voor het huisgezin en een plichts betrachting, zich op te offeren de zwarte schatten op te diepen uit de aarde! Welk een aanbidding van den Mammon van hen die do mijnen intrekken alleen om meer geld te bezitten. En wat zijn wij gelukkig! E11 waaraan hebben we het to danken? Als een benauwende droom ligt de mijntocht in het verleden. We staan in het heerlijke, glimlachende zonnetje, mid den in het drukke straatgewoel in Dort mund om de hooge, grijze Reynoldikirche; haar zwaro klokken beieren den Zondag in. 't Wordt tijd om weg te trekken naar Holland. Ja, 't wordt tijd. Met de harte lijke Duilscho vrienden wandel ik op naar het massieve Haupthahnhof, de trein voor Keulen dondert binnenAuf Wieder- sehen!... Auf Wiederseken! 1) Aug. Wdbbelt. Ein Sonnenhucli yert. d. Jan Louwerse, leiden. Lijst van onbestelbare brieven en Hl briefkaarten van welke de afzenders 'TÏ onbekend zijn. Terugontvangen in de tweede helft derl maand November 1023. '■h Brieven Binnenland. Mej. J. van Beelen; Katwijk aan Zee J P. Bruin Slot, Leiden S. Davidson, Zand- voort Directe Belast. Invoer en Ace, Roosendaal Gemeentebelastingen', Dea: Haag Mej. M. Hooimeijer, Leiden Anjiv j Jackse, Den Haag Marie Kremer, Utrecht J. P. Lokker. Utrecht Leverezeep Mij,! VIaardingen Maasbode, Rotterdam A'; v. d. Meij, 's-Gravenhage Nijgh en Van' Ditmar. 's-Gravenhage W. F. C. Office (2 stuks). Rotterdam MDreunen, Amster- dam J. J. H. Versteeg, Den Haag R, Verwoerd, Leiden Verzekering Mij. vVes-i •ta", Amersfoort Zeepfabrieken N.V.,' Zwijnd recht. Briefkaarten Binnenland. J. Rooijaarts, Tilburg A. vft-n Diemen', caféhouderH? Mej. May Hemkes, Den Haag G. A. van Sermondt, Amsterdam F. Spruijt, Haarlem Paultje Wluimcrs Amsterdam. Brieven Buitenland. Stationvorsteker, Bentheim A. William- se. Kopenhagen. Drie briefkaarten zonder adres. FAILLISSEMENTEN G e i nd i gd J. P. van Daalen, sigarenfabrikant, Krik zinger straat 142, 's-Gravenhage, handelende te Leiden onder den naam: Firma Wed, A. Kuiper; D. F. Ligtvoet, reiziger. Leiden. SURQERLIJKE STAND SASSENHEIM. Geboren: Franciscus Nicolaas, zoon van M. F. de Zwart en P. A. M. van Mini stèren Christina Maria, dochter van M. v. d. Burg en W. van Hameren. Gehuwd Antonius van der Voort, 3G jaar en Johanna Maria Rotteveel 29 jaar Simon Johannes van der Geest 25 jaar en Maria Petronela Ruijgrok 25 jaar Cornc- lis Iloogervorst, 30 jaar wedr. van P. van der Steen en Helena van der Steen 35 jaar. O v e r le de n Elizabeth Marianne Schip pers 79 jaar ongeh. Cornelia Dolle 46 jaar e'cbtg. van J. P. Lagerberg. Gevestigd: C. van Elk, Hoofdstraat 207 uit Lisse G. Hockx geboren v. d. Berg Jac. van Beierenlaan 8, uit Leiden. Vertrokken: W. Voorns van Wester straat 4 naar Sleen Mej. P. M. Diederiks van Hoofdstraat 163 F naar Den Haag H. van Straten van Zuilhofstraat 9 naar Amb t-IIard c nbe rg. Stoomvaartberichfen KON. NED. STB. MIJ. BACCHUS arr. 4 Dec. te Smyrna. BERENICE vertr. 5 Dec. v. Valencia. DELFT vertr. 5 Dec. v. Smyrna. INO arr. 5 Dec. te Horsens. OBERON arr. 5 Dec. te Burriana. THESEUS vertr. 5 Dec. v. Ainst. VULCANUS vertr. 5 Dec. van Vigo. ZEUS arr. 5 Dec. Ie Napels. DEUCALION vertr. 6 Dec. v. Amst. PERSEUS vertr. j3 Dec. v. Carthagena ST00MV. MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (tliuisr.) vertr. 5 Dec. van Algiers. MAPIA arr. 5 Dec. te Hamburg. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr) vertr. 5 Dec. v. Genua ROÈPOT arr. 5 Dec. te Batavia. SEMBILAN arr 5 Dec. te Antwerpen. ELPENOR arr. 6 Dec. te Rotterdam. ROTTI vertr. 6 Dec. v. Amsterdam. KON. WEST-IND. MAILDIENST. ALKMAAR vertr. 5 Dec. v. Amsterdam AMERSFOORT vertr. 5 Dec. v. King ston, J. COMMEWYNE arr. 5 Dec. tc Parama ribo. LUNA vertr. 5 Dec. v. New-York. NIGKERIE vertr. 5 Dee. v. Paramaribo HOLLAND AMERIKA-LIJN. BEEMSTERDIJK arr. 5 Dec., te Phila delphia. SPAARNDAM (uitr.) arr. 5 Dec. le Bilbao. HOLLAND AUSTRALIË LIJN. PALEMBANG (tliuisr.) arr. 4 Dec. to Messina. ABBEKERK arr. 6 Dec. te Syduey. i HOLL. OOST-AFRIKA LIJN. ALWAKI (uitr.) arr. 6 Dec. le Ant*, HOLLAND WEST-AFRIKA LIJN. ENGGANO vertr. 0 Dec. v. Amsterdam. GAASTERLAND (uitr.) arr. 3 Dec to Las Palmas REGGESTROOM vertr. 5 Dec.v. An» HOLLAND ZU1D-AFR1KA LIJN. RANDFONTEIN (uitr.) arr. 5 Bee. East-London. HOLL. 00ST-AZIE LIJN. OUDERKERK (tliuiesr.) ar. 5 Dec. I! Sabang. i| ZOSMA arr. 5 Dec. te Kobe. ROTTERD. LLOYD. DJAMBI (thuisr.) vertr. 5 Dee. v.. P"1' Said. - in SOERAKARTA (tuhisv) arr. 4 Doc. Marseille. INSULINDE (tliuisr.) arr. 5 Dec. Suez. tja,. KAWI (thuisr.) vertr. 4 Dec. v. "wan. (1 'i RINDJANI arr. 6 Dee. Ie RoUercl» SOEKABOEMI arr. 5 Dec. le SoeraM- BLTTAR vertr. 6 Dec. v. MiddlcsWtt J STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HELENUS arr 4 Dec. te Shanghai ADRASTUS arr. 0 Dec. te Suez.

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 4