W. J. van Leeuwen. De jeugd had het spoedig bemerkt. Sommigen hadden ver moedelijk tevoren bericht gehad en bij zijn aankomst waren een groot getal kin deren bij het station opgesteld. LANGERAAR. J. Visser f Toen do heer J. Visser Maandagmorgen ongeveer zeven uur bezig was sneeuw rondom zijn woning te ver wijderen, werd hij eenigo oogenblikken later onwel, en in zijn leuningstoel dood gevonden. De man bleek door een beroerte getroffen. Do overledene, die bij onze in gezetenen in hoog aanzien stond, was 74 jaar oud en sedert 44 jaren raadslid onzer gemeente. Fï.-K. Huisvestings-Comité. Weder om wordt ook hier een actie ge- voerd tot hulp voor het noodlijdende Duitschland. Vooreerst tot plaatsing van arme kinderen, waarvoor steun zoo drin gend noodig is. Geeft daarom gehoor aan den oproep van. het Comité, en neemt zoo'n arm kind voor drie maanden in Uw huis. op. Ook zal een inzameling gehouden worden van klecding en levensmiddelen. Zij die hiervoor iets te geven hebben wor den verzocht dit binnen 14 dagen te bezor gen of hiervan kennis te geven aan de leden van het plaatselijk comité de heeren H. A. Volgering en P. van Dam. Ook de aanvragen voor kinderen richten men tot genoemde heeren, die bereid zijn ten allen tijde elke gewenschte inlichtin gen te geven. NIEUWKOOP. Verloting. Op Donderdag 13 Dec. a.s. des namiddags 2 uur wordt in de kolf baan van hotel „De ïïollandsche Leeuw" alhier in het openbaar de verloting ge houden van de Koninklijk goedgekeurde groote Rijnlandsche Tuinbouwverloting. Het aantal loten is 25000 tegen f 1. per lot. Een groot aantal prijzen zijn aange kocht, met als 1ste prijs een luxe 4-per- soons Ford automobiel ter waarde van f 2500. De Hanzebarik. Het correspondent schap van de Hanzebank alhier zal wor den opgeheven. Nieuwkoop komt te res sorteeren onder het bijkantoor Alphen aan den Rijn. NIF.UW-VENNEP. Pluimveetentoonsteüing. Onze plaats genoot, de heer P. Haan, café de „Kas tanjeboom", IJweg 472, behaalde met zijn inzendingen dwerghoenders en konijnen 10 eerste, 9 tweede, 8 derde, 3 Z. E. V., 3 zilveren medailles, 1 bronzen en 1 di ploma op de Pluimveetentoonstelling, ge houden te Heemstede op 1 en 2 Dec. j.l. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente komt Donderdag 6 Dec. 1923 in openbare vergadering bijeen, des morgens te negen uur. Agenda: Vaststelling be grooting Gasvoorziening, Grond- en Wo ningbedrijf en Gemeente, dienstjaar 1924. A m s ver e em gin gfi rJi o u clT "fi a ar~J aa rr%rlra~c§; ring op Vrijdag 7 Dec. a.s., des avonds 7 uur in het K. S. A.-gebouw. De agenda geeft 10 puntten ter behandeling aan. Na de sluiting verloting. WASSENAAR. Woningbouw. De Ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid en van Financiën heb ben bepaald, dat in de beschikking van 17 'Juli 1923, tot wijziging van de hij Kon. be sluit van 1 April 1S21 aan de gemeente Was senaar toegekende voorschotten uit 's Rijks kas, ten behoeve vair den bouw van 51 ar beiderswoningen door de Bouwvereeniging St. Willebrordus, gelezen moet worden: te verlagen met- f 5040.88 voor wat betreft hot grondvoorschot en met f 5040.88 te verhoo- gen voor wat betreft het bouw voorschot en die voorschotten derhalve nader vast te stel len op ten hoogste f 76.359.12 en f 357.420.88. (Stcrt.) WOERDEN. Werkloozen-zorg. Door de commis sie voor werkloosheidsvoorziening zijn Maandag 41 werkloozen te werk gesteld. Ongeval. De veehouder K., te Riet veld kwam Zondag met zijn paard en wa gen op den Buitenval te vallen. Van de inzittenden be.kwam een vrouw enkele lichte kwetsuren. Buitenl. Berichten J Het lot van ex-Keizerin Zita. Haar ve rb 1 ij f in Spanje'. Graaf Apponyi, de bekende Hongaarsche etaatsman, een der onderteekenaars van het vredesverdrag van NeuiUy, heeft een be zoek gebracht aan ex-keizerin Zita en op zijn doorreis te Parijs daaromtrent enkele mededeelingen gedaan aan een medewer ker van de „Echo de Paris". Hij begon met te verklaren dat hij de èx-keizerin slechts heeft bezocht om getui genis af te leggen van zijn aanhankelijkheid en geenszins met een politiek doel. Hij meent dat hij het récht heeft, en hij rekent het tevens tot zijn plicht, om een zwakke en edele vrouw in uren van beproeving niet geheel te verlaten. Ex-keizerin Zita woont' thans in Lequex- - tio, een visschersdorpje van 4000 inwoners can de Spaa-nsche noordwestkust, dicht bij de Fransche grens. Zij bewoont een beschei den villa en wijdt zich geheel aan de op- [Voeding harer zeven kinderen. Dit is haar eenige bezigheid en de geruchten over poli- 1. tieko combinaties en huwelijksplannen ha- i. xerzijds zijn alle ongegrond. Voor het '«ogenblik is zij er in geslaagd zich de noo- jtfige geldmiddelen te verschaffen voor haar levensonderhoud en dat 'harer kinderen. [Wat de toekomst betreft, deze is twijfel achtig. De liquidatie van de particuliere be- Szittingen der Habsbuigers op het grondge- f bied der voormalige Oostenrijksch-Hon- 1 gaarsche monarchie is nog niet geëindigd. De ouecesede-staten weigeren nog het be- tilag op te heffen, of wel 2ij willen dit op Aannemelijke voorwaarden doen, De ex-keizerin wordt bij de opvoeding ha rer kinderen bijgestaan door eenige getrou wen: graaf Degenfeld, dio met de algemee- ne leiding der aartshertogen is belast; voorts de geestelijke Solymos, een Hon- gaarseh Benedictijn, die zich meer in het bijzonder aan da opvoeding van aartsher tog Otto, de oudste der kinderen, wijdt; ten slotte de gravinnen -Kerzenbrock en Mens- dorf, getrouwen uit de dagen van balling schap. Heb religieuse leven is sterk ontwikkeld in Lequèitio. In het afgeloopen voorjaar is aartshertog Otto in de dorpskerk aangeno men. De Paus was zijn peet en had zich door den aartsbisschop van Toledo op de plechtigheid doen vertegenwoordigen. Een meevaller. In de omgeving van Panna vond een boer ■bij het omhakken van een boom een ijzeren, niet kettingen omwonden kist van ongeveer een meter lengte. In de meening, dat zij ontploffingsstoffen bevatte, riep hij. carabi nieri te hulp. Dezen constateerden, dat de kist gouden pnmten bevatte ter waarde van ongeveer 3 millioen lire. Door een kind gered. In een huis in de Ca-mden-street te Lon den heeft zich het volgende voorval afge speeld Het 14-jarig dochtertje der familie Bolton gevoelde zich bij het opstaan onwel. Het bleek haar, dat het huis gevuld was met gas. Zij begaf zich naar de slaapkamer van haar ouders en zag, hoe haar vader met zijn hoofd over den kant van bet bed bing. Zij poogdé haar moeder wakker te maken, maar mocht daar niet in slagen. Haar jongste broertje, slechts drie maan den oud, lag bewegingloos tusschen het eebt paar in. Zij nam het kind op, bracht het in haar eigen slaapkamer en legde het in bed met.een 10-jarig broertje, dat zij, evenals een 6-jarig zusje, nog slapend veronderstelde Daarna snelde zij naar het buis van een buurvrouw, die onmiddellijk met baar mee- gin?. De buurvrouw opende dadelijk de vensters en deuren en vond bet echtpaar Bolton be wusteloos in bed liggen. De drie kinderen in de andere slaapkamer hadden eveneens het bewustzijn verloren. De vrouw droeg ze in haar eigen huis en zond om ee-n dokter. Bij zijn aankomst vond deze het echtpaar in een ernstigen toestand en het duurde onge veer een uur, voor hij er in geslaagd was, het weer tot het bewustzijn terug te bren- Sen' De kinderen waren spoedig weer bijge bracht en ondervonden geen nadeelige gc: volgen van het gebeurde. In een 'huis naast dat van de familie Bol ton werd een tweede gezin door gas lichte lijk bedwelmd. Het bleek, dat de oorzaak van het geval hierin lag, dat een buis van de hoofd geleiding in de straat door een lich te grondverzakking gebroken wa.s. Het ont snappende gas was nu den kelder van het -huis binnengedrongen. Er was zooveel gas ontsnapt-, dat vier vo- gend buis hangen, gestikt waren en in een groote volière er verscheiden „buitenwes- ten" lagen. Kinderen die revolutie willen maken. In New York is een „comclot" ontdekt om de Amerikaanscbe regeering omver te werpen en te vervangen door een-sovjet". Men -make zich echter niet ongerust: de aanstichter van het complot - is reeds gear resteerd; het was een11-jarige school jongen, Leo Granof geheet en. Leo had reeds een „sovjet" samengesteld Een sovjet, louter bestaande uit schoolkin deren. De jonge agitator was goed voorzien van communistische brochures. Toen hij ge arresteerd werd, was hij bezig een redevoe ring te houden. Juist had hij zijn volgelin gen aangespoord ,hun ketenen af te wer pen," toen enkele politieagenten den jeugdi gen agitator kwamen arresteeren. En Leo liet zich gedwee de „ketenen" aanleggen. Nu moet erkend worden, zoo schrijft de „Chicago Tribune", waa-raan wij dit ontlee- neh, dat Leo een buitengewoon intelligent kereltje is. met een levendige verbeeldings kracht. Hij spreekt vloeiend en overtuigend 't "Was dan ook geen wonder, dat hij zijn schoolkameraadjes wist over te halen, hem te volgen. TJit het door de politie ingestelde onder zoek bleek, dat de .plannen" voor de „revo lutie" reeds gereed lagen. De eerste aanval zou gericht worden tegen de tyrannie in de scholen. Zoodra deze geslaagd was, zou het geheele land met de communistische doctri nes worden „overstroomd". Behalve Leo werden ook de overige lei ders van de revolutionnaire beweging gear resteerd. Met het oog op hun jeugd werden zij echter niet in de gevangenis opgesloten, doch bij hun vaders en moeders terugge bracht. De meesten kregen een flink pak slaag, toen de ouders hoorden van de com munistische „beginselen" van hun zoon. Maar Leo's moeder was trotsch o-p haar flin- ken: zoon en steldo hem in het gelijk. Amerikaansch! Een extra-trein die bestemd was voor -hel vervoer van een gezelschap voetbal-enthou siasten naar den wedstrijd tusschen de elf tallen van de colleges te Washington en Jefferson, welke wedstrijd te Morgantown plaats vond, weid door een student gesto len. Deze student, die eveneens den wedstrijd wilde bijwonen, klom namelijk op de loco motief en bracht den trein, die uit drie wa gons bestond', in beweging. In zeer groote vaart reed do trein in de richting van Mor gantown, doch na tien mijlen vloog hij, bij een kromming van den weg, uit de rails. De wagons werden ernstig beschadigd'. De student werd met niet ernstige won den opgenomen. Do schade aan den trein en spoorweg wordt -geschat op 30.000 dollars. Een ongewone verjongings-histcrie. Te Versailles is onlangs een eigenaardig Verjonginga-geval aan het licht gekomen. Bijna vier jaar lang kreeg de burgerlijke stand te Garches, vlak bij Versailles, drie DE IS0NZ0 BUITEN HAAR OEVERS GETREDEN. In Gradisoa werden eenigo brugg en door den stroom meegevoerd. of viermaal per jaar aanvraag van een café-chantant-zangeres om een kopie van ha-ar geboortebewijs. Bij ieder verzoek sloot ze het bewijs in, dat haar door den- zelfden -burgerlijken'stand vier jaar tevoren was verstrekt, zoodat de ambténaar, met overschrijving be-la-st, niets anders had te doen dan dit oude stuk op een officieel for muliertje over te pennen. Maar langzamer hand kreeg de burgemeester van Carches toch argwaan, en toen gi'ig hij 't geboorte register over 1897 eens na, het jaar dat op de bewijzen voorkwam. Hij kwam tot de ontdekking, dat de lieftallige Jonge" kun stenares in'dat boek niet te vinden was. En evenmin in de registers van 1893, i895 en 1894. Daarover was hij zoo nijdig, dat hij tegen de juffrouw een klacht wegens valsch he-id in geschrifte indiende. Het politieon derzoek bracht toen een heel eenvoudige verklaring van het geval. Het bleek dat, toen het geboortebewijs vier jaar geleden werd uitgeschreven, de klerk zich vergiste en 1897 inplaats van 1887 all geboortejaar invulde. De juffrouw had dit natuurlijk maar al te prettig gevonden -die tienjarige ver jonging was' „een s:tuk van haar broodje" en zorgde er nu in het vervolg voor, het fou tieve document als origineel te laten gebrui ken voor verdere afschriften. Maar de 'burgemeester was een „gentle man". Hij kon zich levendig voorst elbP, wat het hart van een meisje beroert-, dat op eens kans ziet, nog tien jaar jonger te zijn dan ze al i-s en trok zijn klacht in. Goed vinden echter dat de dame in kwestie maar 26 jaar blééfneem dat kon hij niet, zoo dat thans voor het oog van de geheêle we reld het schepje van tien er weer op ging. Wetenschappelijke Berichten Prijs insuline. Arts-en en- lijders aan suikerziekten wor den opmerkzaam gemaakt op de enorme daling van den prijs van de origineele Amc- rikaansche insuline, waarvan de prijs thans de helft of een derde bedraagt van die thans Jvod^tlarirTcjc-he en Engels-eb e pre paraten, die in geen enkel opzicht beter zijn gevraagd wordt. De prijs van het Ameri kaanscbe insuline bedraagt voor het publiek twee dollar per 100 eenheden. Ncetiw© Uitgaven. KARDINAAL VAN ROSSUM OVER ZIJN NOORDSCHE REIS. Aan mijne Katholieke Landge- nooicn, door Z.Em. Wilhelmus Marinus, Kardinaal van Rossum E. de Bont en. Zoon, Rotter dam. Toen Kardinaal van Rossum van zijn zooveel-zware-inspanning-kostctade apos tolische reis naar de missies van Dene marken, IJsland, Noorwegen, Zweden en Finland te Rome was teruggekeerd, heeft hij aan een correspondent van de „Msbd." medegedeeld, dat er eerstdaags een boekje zou verschijnen, waarin Z.E. „verslag" van zijn reis zou uitbrengen. Dit werkje, „Aan mijne Katholieke landgenooten" opgedragen, ligt nu voor ons. Over de reis van den Kardinaal zijn in bladen en tijdschriften reeds talrijke bijzonderheden medegedeeld. Maar ondanks liet vele, dat er reeds over de apostolische reis van Z.Em. ge publiceerd werd, zal men dit boekje met veel belangstelling lezen. Zóó boeiend weet de Kardinaal te vertellen, zóóvele markante en scherp-geobserveerdo bijzon derheden, uiterlijke en innerlijke, weet hij mede te deelen, zóó weet hij met allerlei, nu eens historische gegevens dan weer korte, rake beschrijvingen of aardige finesses den lezer te boeien. Wij bevelen allen aan, het boekje te koopen en te lezen. Het interessante „verslag", dat de Kar dinaal zijn landgenooten de eer aandoet aan te bieden, moet en zal ook in zijn geheel een uitgebreiden lezerskring vin den. Schetsen cn Kiekjes uit „De Goede Herder", door Rector v. Baaren. Het gesticht „de Goede Herder" is, zoo als men weet, een instelling, waar meis jes, wier opvoeding dreigt le zullen mis lukken, met de meest liefderijke zorgen worden opgenomen en waar zij onder de zachte leiding der Eerw. Zusters op groeien tot brave en nuttige leden der maatschappij. In een fraai boekje, verlucht met vele geslaagde foto's, geeft rector van Baaren verscheidene schetsen uit het leven in dit gesticht, schetsen; die een mooien kijk geven op het werk der zusters en novicen en op het dagelijksche doen der kin-deren. De los geschreven schetsen geven dikwijls een ontroerend perspectief op de ziele- schoonheid der Godgewijde maagden en haren zoo nuttigen arbeid en zorgvolle toewijding. Moge dit boekje door velen worde ge-= lezen. Not und Hilfe. In hcet laats! van September is door ge heel Duitschland feestgevierd! door de kinderen. Met bescheiden feestelijkheden weliswaar, doch grootsch in de uitdruk king van kinderlijke dankbaarheid voor de hulp in den strijd tegen den honger, voor het „Tafeltje, dek je", dat nu werke lijkheid is geworden. Want overal droe gen de feesten liet karakter van een dank- baarheidsdemonstratie, in de eerste plaats jegens Amerika, dat op groote schaal helpt, maar ook jegens al de an dere landen, die zoo mild hun steun schonken. Do Deutsche Zentralaus- schuss für die Auslandshilfe heeft een ge schriftje uitgegeven, waarin van deze feestelijkheden en van den dank der kin deren wordt gewag gemaakt. De kinde ren schrijven zelf ook meermalen dank brieven waarin zij verzekeren: „Wenn ich grosz bin, so v.ill ich Euch helfen!" Oai die hulp is de steunactie evenwel niét begonnen, hoofdzaak is dat de kleine ondervoede peuters werkelijk „groot wor den". Het is intusschon wel aardig te lezen dat de Duitsche kinderen blij zijn met hun „Liebesgaben". Maar zij- voegen er aan toe met een veelbeteekenend gebaar naar de leege bussen en doozen: „Alles léer Vtte mehr!" Sociaia Berichten Uit de Bakkerswercjd. Een poging 'om den vrede.te b clio'uden. Het Centraal Bestuur van den Nederland- schen Bakkerspatroonsbond beeft aan be sturen der werknemersorganisaties bericht, dat na raadpleging met de afgevaardigden der bij de arbeidsovereenkomst aangeslo- ten afdeelingen het aanvangen van onder handelingen op. den grondslag van de door de werknemersorganisaties -ingediende voor stellen misleidend zou zijn, aangezien de toch niet zouden worden aanvaard. Zij beoogen nieuwe zware, ten deele on berekenbare lasten te 'leggen op de bedrij ven door een algemeene loonsverhooging, terwijl in één der voorstellen bovendien nog werkuren voor bezorgers, verhooging van ondersteuning tijdens ziekte, liet inrichten en fina-ncieeren van een arbeidsreserve, toe slag op vacantieloon, en langere duur der vacantie v-oor niet in vollen dienst zijnde bezorgers. Mitsdien worden die voorstellen onge schikt geacht cm te vormen een redelijke basis om tot overeenstemming te komen. In aanmerking nemende dat 'blijkbaar per soonlijke ontstemmingen bezig zijn slechten invloed te oefenen op de verhoudingen in liet bedrijf en voorziende dat dit zéér nood lottige gevolgen zal hebben, voegen zij hier bij een voorstel, bestemd, om als brug: te die nen tot herstel. Het Centraal Bestuur van den Nederlandsehen Bakkersbond is bereid,, als zoowel van werknemers- als van werkge vers-zijde daarOoe overeenstemming is be reikt, de leiding van het overleg, noodig om tot overeenstemming te komen, op te dragen aan een gezaghebbend persoon van geza menlijke keus, niet belioorend in het bedrijf maar het-algemeen vertrouwen genietenden van erkende bekwaamheid. Is op dien of eenigen andere grond, een basis gevonden welke redelijk urtzich opent op een overeenkomst, dan zonden zij hunne afdeelingen adviseeren om tijdens den duur der onderhandelingen, indien die in Dcc. niet mochten worden geëindigd, den toe stand van het oogenblik voor korten ter mijn te handhaven, bijv. van maand tot maand met 14 dagen opzeggens. Maar ook alléén als die basis is gevonden. Gaarne zien zij hierop bericht tegemoet, waarna zij bereid zijn, zoo noodig, verdere regeling aan hun voorstel te geven. Bedrijfsorganisatie en medezeggingschap. Het rapport van de commissie van Be drijfsorganisatie en med©zeggingschap is aan de besturen van S. D. A. P. en Vakverbond aangeboden. De beide besturen hebben het voornemen, om het rapport in een gemeenschappelijk congres, dat waarschijnlijk eind Februari zal worden gehouden, te behandelen. Volk STflTEK«GEISEKAAL TWEEDE KAMER. Vragen van Kamerleden. Ontslag gehuwde ambtenaressen. Mevrouw BakkerNort-, lid van de Twee de Kamer, heeft den minister van water staat de volgende vragen gesteld:' L Is het juist, dat -de minister, hoewel de missionair, aa-n den directeur der post en te legrafie opdracht heeft gegeven- het ontslag v-a-n de gehuwde ambtenaressen bij dien dienst voor te -bereiden en dat met- de cen trale commissie voor georganiseerd overleg in dezen geen overleg is gepleegd? II. Zoo ja, is de minister dan niet vaü oor deel, dat, waar dit ontslag een maatregel is van principieelen en diep ingrijpenden aard, het gewenscht is, dat niet wordt voor- ui tgeloopen op dei eyentneeloj. -zij-n opvolger!. Eenheid in do ïn- e iï u i t v o e w keuring van vleesch. De heer Bakker, lidi van de Tweede Ka-j mer, heeft den Minister van Financiën do') volgende vragen gesteld:! Is de commissie, welke, volgens de mede-L- deeling van den Minister van Arbeid, ge- da-an in de vergadering der Tweede Kamer f van 21 November 1922 (Handelingen, -blad/. "J 561), destijds ingesteld met de opdracht om j te onderzoeken wat, in verband met -de ver- 'i eenvoudiging en bezuiniging, de meest eco- nomische methode is om tè komen tob een- j heid in do in- en uitvoerkeuring van vleescli reeds met haar arbeid gereed? Zoo ja, waarom is do conclusie, waartoe j do commissie gekomen is, tot dusver nog niet gepubliceerd? Indien tegen de publicatie van het rapport dezer commissie geen bijzondere bezwaren: 'bestaan, zou de minister dan willen bever- i deren, dat genoemd rapport ten spoedigste |- verschijnt? BURGERLIJKE STAEiD LEIDEN. 4 December. Geboren: Jan z. van "VV. Hartevelt en A. v. Oosten Hendrikus Philippus Waltherus en Sophia Maria Catharina z. en d. van G. Wassink en J. Pliilippo Johanna d. van W. F. v. Putten en C. Rijn bergen Paul z. van" L. Dee en C. J. A. Zuurdeeg Lodewijk z. van D. J. J. Ver hoeven en J. J. van der Pot Lambert us z. van L. de Meij en O. M. Herour Ca- - tharina d. van W. H. A. Hartman en E. Kop Maria Elisabeth d. van P. Neute boom en A. Taf fijn Pieternella Johan na, d. van H. P. Zweistra en K. Pelt Johannes Adrianus z. van D. J. Groene- wegen en C. v. d. Kroft. Overleden: W. J. Paats m. 64 j. P. Aa-lbersbeTg-Lambinon w. 88 j. E. Kukler d. 3 mnd. N00RDWIJK. Geboren: Leonardus Jacobus, zoon van L. Hoogeveen en C. M. v. d. K'leij Si mon "Willem, zoon van J. Zwarts en C. P. Vink Marg-aretha Maria Veronica, doch ter van W. Kampman en H. Bijl Gerard a Adriana, dochter van J. G. v. d. Schalk en H. M. Steenvoorden- Cornelia Leonardus Jozef, zoon van C. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle Alida Johanno. dochter van J. Ghr. Groenendijk en J. C. West-geest I re- derik. zoon van J. Engel en J. Noë Sophia Hendrika, dochter van H. van 't Wout en J. A. van Duivenvoorden Gerardus Alhev t-us, zoon van L. J.-*S-teenvoorden en W. M. Wassenaar Enta Francisca, dochter van H. Otto en N. Entius. Ondértrou w d Dirk v. d. NiG 22 jaar en Dirkje Duijndam 20 jaar - Beu irik Barnh-oorn £9 jaar en Trijntje van Duin 27 jaar. Getrouwd: P. J. Langekan 29 jaar en E. S. M. Hulsebosch 18 jaar H. Nieu- wenburg 24 jaar en H. M. v. d. Zalm, 20 jaar C. IT. Hol-Lcvt-el 28 jaar te Sassca- heim en E. M. van Bohemen 23 jaar. Overleden: Cornells Rcmija 66 jaar wednr. van N. Kortekaas Anna.Gerardi- -na v. d. Boon 73 jaar ongehuwd Adriana van Oosten, 65 jaar gehuwd met L. F. v. d. Klugt. StoomvaarihericStfen ST00MV. MIJ. NEDERL..NJ. BILLITON (thuisr.) arr. 2 Dee. te Suez. GELEBES (thuisr.) vertr. 2 Dcc. van Malta. LOMBOK arr. 3 Dec. te Batavia. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) arr. 4 Dec. to Genua. KON. NED. STB. MIJ. GANYMEDES arr. 3 Dec. te Gibraltar. IRENE vertr. 4 Dec. v. Rotterdam. NEPTUNUS vertr. 2 Dec. v. Oran. PERSEUS arr. 1 Dec. te Gullera. - ULYSSES vertr. 2 Dec. v. Lissabon. NIEUW AMSTERDAM arr. 4 Dec. to Rotterdam. VEENDAM arr. 3 Dec. te Vera Cruz. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN. DJEMBER (thuisr.) arr. 4 Dec. te Ant werpen. HALCYON LIJN. STAD ARNHEM arr. 3 Dec. te Tcnc- riffe. HOLL. BRITSCH-INDIE LIJN. MEERKERK (uitr.) vertr. 3 Dcc. van Algiers. RIDDERKERK arr. 3 Doe. te Antwerpen HOLL. 00ST-AZIE LIJN. OUDERKERK (thuisr.) vertr. 3 Dec. van Singapore. KON. WEST-IND. MAILDIENST. AGAMEMNON arr. 1 Dec. te Kingston, R0TTERD. LLOYD. PATRIA (uitr.) vertr. 3 Dec. v. Suez. TAMBORA (uitr.) 3 Dec. v. Sabang. ROTTERD. ZUID-AMERIKA- LIJN. ALHENA arr. 3 Dec. te Antwerpen. ALUDRA (thuisr.) vertr. 3 Dec. van Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HELENUS vertr. 30 Nov. v. Otaru. MARKTBERICHTE! PURMEREND, 4 Dec. Kaas. Aanvoer 10 j stapel-s falbrieks- f 57, met rijksmerk f 60, 14 stapels boeren- met rijksmerk f 58, 1 sta- j pel commissi© met rijksmerk f 57, 1 stapel Goudscho met rijksmerk f 57. Boter. Aanvoer 930 Kg. f 2.252.30 i P" IC£' oor, Vee. Aanvoer 422 runderen, w.o. oU vette koeien f 0.90—1.25 per Kg., melk- en j gelde koeien f 175—150; 19 vette kalveren f 1.40—1.65 per Kg.; 119 nuchtere kalveren:',., slachtka-1 veren f 10-40, fok- cn mestkai- j veren f 16—32; 30 paarden f 150—25°; -t-uj vette varkens f 0.760.82; zouters f 0.,^— ;-j per Kg.; 40 magere marken» f 20—40; biggen 14—22;, 1840 schapen en lammert,aJ f 34-55. J

Leidsche Courant | 1923 | | pagina 6